De Olympiade-film Evacuatie Den Helder krijgt zn Wijziging loop Werftrein Marktberichten Stadsnieuws Uitkomst voor tallooze stadgenootcn T,U,V,W,X,IJ,Z Helder-nieuws W ater vogels-nieuws Voor sportmenschen het neusje van de zalm De aanmelding bij de vereenigings-secretarissen Juichen de. wielen K.V.H.-nieuws Predikbeurten A.s. Woensdagmiddag eerste inleveringsdag Tot de vele laatsten, die deze tfld voor vrijwel iedereen mee brengt, behoort zeer zeker niet ln de laatste plaats de steeds toenemende schoenen-schaarsch- te. De distributiediensten, en de Heldersche vormt daarop helaas geen uitzondering, moeten steeds Kuiniger omspringen met de be- schikbaar gestelde bonnen en kunnen slechts diegenen van een i bon voorzien, die daarom brood- 1 noodig verlegen zitten. Men kan de schoenen-dragende bevolking in diverse categorieën verdeelen voor wat betreft de nood zakelijkheid aan nieuw schoeisel. Daar is het hoofd van het gezin, dat lederen dag een grooteren of klei neren afstand te loopen heeft aleer het werk is bereikt. Daar zijn de kinderen, wier behoefte aan behoor lijk schoeisel doorgaans nog veel grooter is. Want hier komt het al te vaak voor dat dé schoenen te klein worden, terwijl ze feitelijk nog in nieuwe, althans behoorlijke con ditie zijn. Het schoenenvraagstuk is inder daad... een probleem geworden. Men leze er maar eens de „Juttertjes" in dit blad op na en zal zien hoevele malen er aangeboden wordt om schoenen, hetzij te ruilen, hetzij te koopen. <3 Dit alles nu was aanleiding dat men naging of er In onze stad niet de mogelijkheid zou bestaan om te komen tot instelling van een z.g. Schoenen-Beurs. Dat wil zeggen een plaats, alwaar men zonder bon schoenen kan verkrijgen, zonder dat men in conflict zou komen met de Distributiebepalingen. De behoefte aan een dergelijke Beurs bleek er inderdaad te zijn, en dat was de aanleiding dat men thans besloten heeft over te gaan tot het Instellen van deze Beurs. De organisatie: De organisatie ervan zal als volgt Zijn: In het Distributiekantoor in de Spoorstraat verkrijgt men de beschikking over de bovenzaal. Hier zal men eenmaal in de 2 weken de gelegenheid krijgen schoenen in te leveren. Het moe ten uiteraard behoorlijke schoe nen zijn. D.w.z., schoenen, die draagbaar zijn en geen afge dragen, tot den draad versleten schoeisel. Zij, die een of meerdere paren Inleveren krijgen een bewijs van Inlevering. De schoenen worden direct, in aanwezigheid van den eigenaar, door een expert op dit gebied (nl. den heer D. Kop pen) getaxeerd op de redelijke waarde, waarna een prijskaar tje aan de schoenen bevestigd wordt. Onder „redelijken" prijs wordt verstaan een prijs die in overeen stemming is met dezen tijd., „Winst" mag er uiteraard niet gemaakt worden, doch - schade zal men evenmin te lijden krijgen. Eveneens tweemaal in de maand, op een nader te bepalen dag, zal dan een ieder in de ge legenheid gesteld worden om op den Schoenenbeurs te verschij nen, die om schoeisel verlegen zit. Hij of zij kan te kust en te keur gaan en uitzoeken welk schoeisel hem of haar past. Wat de kosten betreft, verbonden san deze beurs, deze zijn wel uiterst laag gehouden. Besloten is voor leder paar ingebrachte schoenen slechts 10 cents administratiekosten te heffen. Dit kan voor niemand een bezwaar vormen. y Men begiijpe goed: het betreft hier een instelling met een uitge- sproken sociaal doel. Men wil helpen, en daarbij is voorname lijk gedacht aan de gezinnen, waar vele kinderen zijn, die thans geen voldoend, althans passend, schoeisel bezitten. Voor deze gezinnen zal de Beu£3 eep uitkomst zijn. Daarnaast kunnen ook anderen profiteeren van deze geboden gele genheid. Zooals gezegd vindt de Beurs plaats in de bovenzaal van het Distributiekantoor. Dat een en ander een vlot verloop mocht hebben is mede te danken aan de voortvarendheid van den heer Everards, die ook thans weer i 1 Afhalen schoenen formulieren i W'y vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag in de gelegenheid wor den gesteld tot het verkrijgen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op bet Distri butiekantoor, wier geslachts naam aanvangt met een der lettert T, U. V. W. X, IJ ep Z. terstond bereid bleek hier de helpende hand te bieden. Een beperkt Comité, dat het toezicht op een en ander zal houden is in oprichting en zal t.z.t. bekend gemaakt worden. A.s. Woensdagmiddag van 3 tot 5 uur wordt de bevolking In de ge legenheid gesteld de schoenen, die men door welke oorzaak ook, missen kan, in te leveren. Daarna zal zoo spoedig mogeljjk bekend gemaakt worden wanneer de gegadigden zich kunnen melden. Met ingang -an ah. Maandag zal de dienstregeling van de werftrein als volgt zijn: Maandag t'm Vrijdag: Heenreis A. V. Alkmaar 6.53 St. Pancras stopt Heer Hugowaard 7.07 7.08 Noord Scharwoudt 7.16 7.17 Zijdewind stopt Schagen 7.33 7.34 Oudesluis stopt Anna Paulowna 7.50 7.53 Breezand stopt Koegras i stopt De Kooij stopt Den Helder 8.20 I Maandag t/m Vrjjdag: Terugreis Den Helder De Kooij Koegras Breezand Anna Paulowna Oudesluis Schagen Zijdewind Noord Scharwoude Heer Hugowaard St. Pancras Alkmaar 16.4*5 stopt stopt stopt 17.12 17.13 stopt 17.29 18.03 stopt 18.19 18.20 18.28 18.30 stopt 18.44 Terugreis op Zaterdag Den Helder De Kooij Koegras Breezand Anna PauloWna Oudesluis Schagen Zijdewind 12.50 stopt stopt stopt 13.17 13.23 stopt 13.37 13.40 stopt Noord Scharwoude 13.56 13.58 Hcar Hugowaard li.06 14.09 St. Pancras stopt Alkmaar 14.23 H.R.C.-nieuws HRC 1 ontvangt de geel-zwarte Schagenaars, waarvan in Schagen met 21 werd verloren. De roodjee dienen dus voor revanche te zorgen, iets wat mogelijk is, wanneer er flink aangepakt wordt en steeds geen gelegenheid *wordt geboden. Het elftal luidt als volgt: J. Dijkshoorn, d.; J. Bijl, D. Bot. a.; L. de Jong, G. Stolk, W. Roo- meyer, m.; J. Sanders, J. de Schip per, D. Koster, G. Bakker, C. Hee- res, v. Het tweede gaat naar ZFC 3. Ver trek 11.30 uur. P. J. Blankwater, d.; D. Bromlewe, D. Weijdert, d.; J. Bijl, F. v. Dok, J. Huitinga, m.; J. de Graaf, P. J. Bromlewe, G. de Vries, J. Vries, J. Baais, v. Het derde gaat naar Alkm. Boys 3. Vertrek 7.30 uur. A. Boot, d.; C. Siersma. J. Hol dorp, a.; G. Post, C. B. v. d. Poll, L. Conijn, m.; D. v. Leek, L. v. d. Berg,, A. v. Veen, C. Bak, J. Snij ders, v. Het vierde gaat op bezoek naar Helder 3. Aanvang 10 uur. A. Boogaard, d.; J. Snel, P. v. d. Heide, a.; P. Groot, M. de Boer, A. Lichtenberg, m.; C. Roetman, P. Snijders, J. Bruul, E. de Valk, J. v. d. Voorde, v. TERRASVOGELE I—HELDER L Het eerste elftal gaat naar Haar lem, om de Terrasvogels voor de tweede maal te ontmoeten. Vertrek 9.40 uur. Kenter, d.; Booy, v. Teeckelen- burgh, a.; Himpers, Kiesewetter, L. v. d. Bogaerde, m.; Rottier, Vonk, Gast, De Leur, Krab, v. Oppassen Helder, het zal heusch niet zoo gemakkelijk gaan als afge- loopen Zondag. HELDER 2R.C.H. 2 (2 uur). Boogaard, d.; Neerhoff, Pater, a.; Gautier, Veen, Spigt, m.; Dorlijn, v. Beekhoven, Burger, Bakker, Wie ren, v. HELDER 3—-H.R.C. 4 (10 uur). Brouwer, d.; Visser, Bodenstaff, a.; C. v. d. Bogaerde, Jansen, Papo, m.; v. Horik, v. Dok, Borgerding, Staleman, Hendriks, v. WINKEL 8—HELDER 4. Vertrek per trein 11.40 uur. WATERVOGELS 1—B.K.C. 1. 11 u. Het eerste ontvangt morgen BKC 1 en dient' nu eindelijk weer eens voor een overwinning te zorgen. Het elftal luidt als /mgt: Clowting, d.; v. Ve z- n, Schotting, a.; Hollander, J. -/ t Hert, S. Been, m.; J. Kuiper: J. Vriendjes, S. Hocg- vorst, H. Been, Schoonoveid v. WATERVOGELS 2—WINKEL I. 11 uur. De Schipper, d.; J. Snijders, J. Err.- tes, a.; H. v. Weasel, Siots naxer, C. In vervolg op onze aankon diging van j.1. Dinsdag, be treffende de vertooning op Zaterdag 21 Nov. a.s. van de film Olympiajf Berlijn 1938, volgt hier nog een overzicht van hetgèen in het eerste deel van deze prachtige rolprent zal worden vertoond. Zooals bekend werd de film ver vaardigd door df fobis filmindu strie en opgedragen aan Baron de Couberti'n, den grondlegger der internationale Olympische Spelen De illustratieve muziek werd gecomponeerd door Herhert Windt. Het eerste deel van de Olympi adefilm toont ons o.a. de plaats, waar de Grieken de eerste Olym pische gedachte verwezenlijkten; de Akropolis. Van hieruit zien wij den eersten Marathonlooper een aanvang ma ken met de overbrenging van het Olympische Vuur. Wanneer de laatste looper dit tenslotte het ge heel gevulde prachtige stadion te Berlijn binnenbrengt, kunnen de Xle Olympische Spelen een aan vang nemen. We zien dan de opmarsch der vertegenwoordigers van 51 naties, die elkaar op de diverse nummers om de overwinning zullen bestrij den. Het eerst een uitgebreide opna me van het discuswerpen heeron. hetwelk door Carpentier, Amerika, met een worp van 50.48 M. wordt gewonnen; bij de dames de t«lle strijd tusschen de Poolsche Wajsowna en de Duitsche Gisela Mauermayer ,wleke tenslotte met een worp van 47.63 M. door de Duitsche wordt gewonnen. De filpn toont ons verder het speerwerpen dames, de 80 M. hor den dames, waar het Hollandsche meisje ter Brake zich in de finale wist te plaatsen; het kogetslinge- ren heeren, waar de Duitsclier Hein een Olymp. Vecord vestigt met een geweldige worp van 56.49 M.; bij de 100 M. hardloopen zien we de felle ètrijd tusschen de 6 snelste loopers van de wereid. waaronder Jesse Owens, Strand- berg en de Hollander Osendarp. Verder het hoogspringen dames, gewonnen door de Hongaarsche Ybolia Csak; 800 M. hardloopen heeren, na uitersten strijd gewon nen door ^Wood Ruff, Amerika, het fenomenale succes van Jesse Owens en het verspringen 8.04 M. De bpwindende finale, 1500 M. hardloopen heeren, waarvan de ze ge toekomst aan dén Nieuwzeelan- der Lovelock in wereldrecordtijd van 3 min. 47.8. De Amerikaan Loh- man breekt het Olympisch record hoogspringen. De 10.000 M. hardloo pen heeren, waarbij de drie eerste plaatsen voor de Finnen. De finale polsstok-hoog waarin zich drie Amerikanen en een Japanner we ten'te plaatsen reeds 5 uur "tang woedt een verbitterde strijd en men ziet gespannen toe, hoe de athleten des avonds hun beste kunnen too- nen en tenslotte den Amerikaan Meadows de zege moeten laten. De volgende Amerikaansche over winning i» de 4 maal 100 M. esta fette dames; de voor Holland zoo ongelukkige afloop van de 4 maal 100 M. estafette heeren, waarbij Osendarp de stok verliest, terwijl hij op de derde plaats ligt; dit num mer werd gewonnen door Engeland Als slot van h^t eerste deel van de film krijgt men een prachtig overzicht van de marathon-loop, welke uit een afstand van 42 km bestaat; 56 loopers, de sterksten en taaisten der wereld geven hun uiterste voor de overwinning van hun land. Zabala, Argentinië, de overwin naar van Los-Angelos tracht voor de tweede maal te winnen, maar Japan is sterker dan ooit. Na taaien en inspannenden strijd zien we ten slotte Son (Japan) zegevieren. Juist terwijl ik zat te denken, Aan een heerlijke sigaar, Kwam de zaak, hoe is het moog'lijk; Ook direct al voor elkaar. Want een heer stapte naar binnen, In een rooklooze coupé, En die deelde in vertrouwen, Eens de situatie mee. Want zijn vrouw was heden jarig, Daarom waren wij zijn gast, De sigarendoos ging open, 't Waren goede, dat staat vast. Waar nog één minuut daar voren, Nog geen rooklucht werd bespeurd, Werden wij een oogwenk later, Naar het droomenland gesleurd. Werkelijk, heerlijk was 't aroma, Van deez' oude kwaliteit, En nog weken zal ik denken, Aan dit heugelijke feit. Meindert, laat ons even weten, Als je zelf straks jarig bent, Dan, je kunt er vast op aan hoor, Zijn we allen weer present. Maar nog liever zal 't me wezen, Dat het niet zal zijn per trein, Want dan zal het. naar wjj hopen, Voor ons allen „Vrede" zijn. JAN MENS. Coster, m.; Teakema, Marsman, Kiekebo®, Rensmaag, K/omen, v. t SCHEEN 4—WATERVOGELS 3. J. R. Otten, d A. v Twuyver, J. Aarden, a.; M. UzenJoorn, A. Koo- ger; A. v. 't He.-;, m J. Schouwe naars, H.- Beers, Pruiksma, Sal- fischbergen, Pronk, v. Zondag gaat KVH 1 naar Wormer- veer om het sterke Gr. Geel 2 te bekampen, waartegen thuis gelijk gespeeld werd met 3—3. Deze wed strijd moet nu door onze stadgenoo- ten gewonnen worden, willen zij nog een hartig woordje meëspreken. Het twaalftal vertrekt om 9.30 en speelt om 1 uur o. 1. v. scheidsrechter Buys. Het tweede twaalftal ontvangt OKV 3 thuis. Van dit twaalftal wera uit verloren met 5—4. Er moet dus hard gewerkt worden om de 2 punten thuis te houden, terwijl het ook noo dig is, dat KVH 2 dezen wedstrijd wint, wil zij in de running blijven. De wedstrijd -angt aan om 11 uur en wordt gespeeld op he* terrein aan de Kemphaanstraat. Scheidsrechter is de heer H. Leeuv, - rink, uit Zaan dam. Het 3e twaalftal is vrij. POLITIE—LUCHTBESCHERMING. Hedenmiddag half 3 vindt de ont moeting plaats tuschen het politie- elftal en dat van den LBD. De samenstelling van het laatste elftal is als volgt: Blokker a.; Schoonheden, Witten- berg, a.; Otten, v. Reek, Borgotiöm, m.; v. d. Pluim, De Ridder^Martens. Woort, v. d. Plas. (Combinatie uit 3e en 2e elftal.) BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 11 en 12 November. Bevallen; W. Jansenv. d. Laan, z.; A. E. MulderTrap, d. Overleden: P. Scheringa, v., 40 jr., echtg. v. P. D. de Graaf. Gehuwd: D. Groen en S Bakker; P. J. Leenaars en T. de Vries; G. de Vries en M. E. van Veen; G. War hout en J. van Straaten; F. Claus en J. M. Tijbout. ZONDAG 15 NOVEMBER. Westerktrk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Geren. Kerk (Rethelkerk). V.m. 10 u., Dr. P. J. Richel, van Noord-Scharwoude. N.m. 3 u., Cand. J. Rook, van Zwolle. Julianadorp, n.m. 2.30 u„ Dr. P. J. Richel, van Noord-Scharwoude. Anna Paulowna, n.m. 2.30 u., Ds. J. van Nieuwkoop. - Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.40 u., Ds. Visser, van Enk huizen. Oud-Katholieke Kerk (tijd.: Herst Evang. Lutbersche Kerk, Weezenstr.) N.m. 2.30 u., 3. Dienst (Ps. H. J. Verhey). Evangelisatie (Palmstraat). V.m. 10 u., Zangdienst. V.m. 10.30 u., Cand. Borghard:. Chr Geref Kerk (Steengracht) V.m. 10 en n.m. 3 u., Leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. Niet ontvangen. Evangelisatiegebouw (Vijzelstraat). Zondag, v.m. 10.30 en mm. 4 uur, Samenkomst. Met dit spannende slot eindigt het eerste deel op Zaterdagmid dag a.s. Onze sportmenschen zullen verstandig doen dit overzicht te bewaren. Zij hebben, dan eenigszins een leidraad In verifantT met de moeilijkheden die sommige club-secretarissen had den om de leden tijdig te bereiken, is de sluitingsdatum voor opgave voor een entreebewijs met èèn dag verlengd, dns uiterlijk heden 14 November naar den secretaris van Uw vereeniglngl Woensdag, n.m. 7 u., Ds. v. d. Flier. Vrijdag, n.m. 7.30 u„ Zangdienst. Zaterdag, n.m. 3.30 u., Jeugddienst. Evangelist Pasman. Zaterdag, n.m. 7 u., Evangel. Pasman Leger des Heils (Spoorgracht 35). Vun. 10 u., Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Verlossingsdienst. 12 u„ Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u., Vrouwenkrans. As. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing. Chr. Geref. Kerk. (In de Kapel te Den Oever (W.). V.m. 10 en n.m. 4 u., Ds. Ponsteln, van Lisse. Dinsdag 24 Nov., n.m. 7.30 u., Ds. Kampman, van Opperdoes. TEXEL. ZONDAG 15 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente Den Burg, v.m. 10 ii., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Wesseldjjk De Koog, v.m. 10 u., Ds. v. 't Hooft. De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt Doopsgezinde Gemeente. De Waal, v.m. 10 u., Ds. v. d. Veer. Den Hoorn, v.m. 10 u., Ds. Knot. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v.m. 10 u., en n.m. 3 u., Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorin. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Collecte. Barsingerhorn, voorm. 9.45 Zon dagsschool le klas, 10.30 Zon dagsschool 2e klas. Haringhuizen, voorm. 10 uur. Ds. Van Biemen. Stemming Kies college. Kolhorn, nam. 2 uur, Ds. v. Bie men. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Doop. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Heerhugowaard, nam. 2.30 uur. Ds. de Mooy. 11 uur Zondagsschool. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, 's av. 7.30 uur. Ds. Koole. Oudkarspel, geen dienst. Noordscharwoude, 's av. 8 uur, Ds 'Nell. Extra coll. Winkel, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Dirkshorn, geen dienst. Koedijk, nam. 3 uur, Ds. Tuinstra. VVarmenhuizen, nam. 3 uur, Ds. v. d. Kieboom. Burgerbrug, voorm. 10.30 uur, Mc'. Van der Veen., Eenigenburg. voorm. 10.30 uur. de heer Broekman, v. Alkmaar, St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudesluis, voorm. 10.30 uur, Ds Witkop. Schagerhrug, zie OucTesluis. Julianadorp, voorm. 10.30 uur de heer Brugman v. Amsterdam. Zuidscharwoude, geen dienst. Broek op Langendijk, voorm. 10 u. nam. 3 uur, Ds. Koole. Sehoorl, narri. 3 uur, Ds. Bloem hof. Hoogwoud, voorm. 10.30 uur, Ds Kreb. Bediening. H. A. Spanbroek/Opmeer, geen dienst. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur. Ds. Vorstman. Wieringerwerf, nam. 7.30 uur, Ds Meijer Drees. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur. Ds. Oosterbaan. Nieuwe Niedorp. voorm. 10 uur. Da. T. Rothfusz. Broek op Langendijk, nam. 3 uur Da. T. Rothfusz. Hippolytus! oef, voorm. 10.30 uur, Ds. Lugt. Gerei. Kerk. Schagen, voorm. IQ uur en nam. 2.30 uur, Cand. H. Bouma, hulp- pred. te Sassenheim. Kolhorn, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. Visch. Lange re is, geen dienst. Broèk op Langendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur, Ds. Donner. Broek op Langendijk, Woensdag 18 Nov. 's av. 7 uur Dankuur voor het gewas. Noordscharwoude, voorm. 9.30 uur en nam. 3.30 uur dienst. Chr. Geref. Gemeente. Broek op Langendijk, voorm. 10 u en nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand H. G. Beneder Dankstond v. h. gewas. Stolpen, nam 3 uur, Cand. Bene der. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerhrug, Chr. Jongemannen- vereen., Woensdagavond 8.30 u. bijeenkomst in het Evangelisatie gebouw. Hippolytushoef, voorm. 10 uur de heer H. M. Haveman. 's Av. 8 uur ^aménkomst. Den Oever, voorm. 10 uur, de heer O. Deen. Nam. 4 uur, de heer H. M. Ha veman. Bergen (E.V. „Maranatha"), vm. 10.30 uur, Ds. Bremer van Am sterdam. 15.30 uur, Ds. Bremer. H.A Tbe Star of Hope Mission. Julianadorp. geen dienst. Vrije Evang. Geref. Gem. Mkmaar (Doelenstraat 15), voorin 10.15 uur. Ds. J J Ruijs. Woensdagavond 8 uur St. Ja- robsstraat 22. R'-menhuizen (Fuik 1). Verbrei dintr der Waarheid Nam. 4 uui* Ds. Ruijs.'— Donderdagavond 4 uur De. Ruijs. Bureau Vluchtelingenzorg Den Hel der, ongeveer twee jaar geleden ten doom gehouden ten bate van den doolenden Nieuwedieper, is enkele weken geleden her-doopt en heet nu ambtelijk en officieel „Evacuatie- Bureau Noord-Holland". Ik zat er eergisteren. Ik zat er net zoo als er de afge- loopen twee, drie weken vele hon derden Jutters en andere Noorder lingen gezeten hebben. Met pijn in de buik van de geruchten en hart kloppingen van Jf zorgen. Men komt -i binnen via een amb telijk zuigende draaideur en na een even ambtelijk granieten trap beste gen te hebben, komt men ln de (ver geef me de oneerbiedige vergelijking) „gaarkeuken" »an deze instelling. Tot dusver i3 alles officeel en za kelijk. Wat daarna komt is anders. Ik zag een klein peletcm dames, opgesteld achter Remingtons, Under- woods en Fortuna's, en bezig met de correspondentie. Correspondentie... geen 10 brie ven... geen 100... geen duizend... maar tienduizenden! Een eindelooze golf brieven, eerjbandjir van schrif telijke mededeelingen aan die stroom lieden, die thans om de een of andere reden inlichtingen en aanwijzingen van noode hebben, betreffende hun verblijf in deze provincie. Een mitraill-.de van tikkende da mes, die non-stop dóórtikt, van 's morgens 9 tot 's avonds 6 en... lang daarna. Géén ambtelijke dames! 't Lijkt er niet op. Frissche vlotte type's, waar naar het een plezier is te kijken, zelfs als men zich in barre- misère naar deze „plaats des onheils" ge sleept heeft. In de kantoren wordt gewerkt. Er wordt gezwoegd en geploeterd om de zaak „bij" te, brengen en „bij" te houden. Daarvoor is een machtige organisatie noodig en aan den top van die organisatie weer iemand, die weet wat hij wil. Nu, d i e hebben ze daar en omdat hij eris, daarom wordt er, ondanks die zondvloed van vragen en brieven en adviezen, mét veel plezier gewerkt. Nergens in dez provincie wordt zoo gejakkerd en gepeesd als hier. H?t is een nimmer eindigend komen en gaan van gasten, van controleurs, van ambtenaren en van andere lie den, die men niet „thuis" kan bren gen, maar die ook iets met de eva cuatie van doen hebben. Daar tus schen door gromt nijdig de telefoon... Hoogspanning. Een hoogspann.' g, die nu al we ken duurt en waarvan het einde niet in zicht nog is. Ze doen het allemaal zonder Hoff- mandruppels en zonder broom. Na tuurlijk, 't kan nog komén, maar voorloopig doen ze 't nog zonder. Een haastig driekwart opgerookte cigaret is het eenige wat als zenu wen-afleider gebruikt wordt. Evacuatie-Bureau.- Vele |(aan er heen met lood in de schoenen. Veler gedachten zijn in deze weken bij hen, die voor onze provincie de evacu ie regelen. Als men er it, op de uiterste punt van de allerlaatste onbezette stoel, en men ziet het legioen tikkende dames, gesecondeerd door vele hee ren, krijgt men eenig idee wat er in deze evancuatib-keuken bekokstoofd wordt. Dan -ijgt men respect en waardeering voor deze menschpn, .die het tenslotte ook niet voor hun plezier doen en steaks met waar schijnlijk no» meer ambitie alle evacué's weer .erug zullen roepen... De ziel van dit alles, de man aan den top, ziet men niet. Hij is 20 uur vn den dag onvind baar. Is overal en nergens. Ik heb me laten vertellen, dat vrouw en kroost hem reeds lang „afgeschre ven" hebben van d lijst der gezin- genooten... Hij is het, die men terecht kan noemen: Noord-Hollands meest ge- plaagden man. Zoudt U met 'm willen ruilen? Ik niet. Het lijkt me de ondankbaarste baan, die denkbaar is. Gelukkig, dat z'n legioen Ijem op de handen draaft en samen met hem door ieder evacuatie-vuur wil gaan. Ook al schroeit dit Vi o g zoo fel! WIELINGEN GESLAAGD. Donderdag -slaagden te Amsterdam voor het examen ter verkrijging van het diploma vakbekwaamheid in den tabakshandel onze plaatsgenoo- ten, de heeren N. Th. Boersen en C. Dekker. Bovengenoemd diploma werd uitgereikt vanwege de vak groep Detailhandel in tabak en ta baksfabrikanten. POLITIE. Verloren: een glacé handschoen, een ceintuur en een huissleutel aan een zakdoek. Inl. gem.bode. JRK, 11 Nov." Ljjn- en beugial wordt minder; de prjjs 0.681.90, snoekbaars 68 ct., groote voorn 30 ct. en kleine voorn 22 ct., alles pe. kg. ALKMAAR. 13 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd: 1896 kg. Fabriekskaas kleine 20 plus f 43.E0 Boerenkaas kleine 40 plus f 56 per 50 kg. Handel vlug. LEEUWARDEN 13 Nov. Veemarkt. 64 Stieren; 495 vette koeien; 708 melk- en kalf koeien f '315725; 384 pinken f 22028Ö; 524 graskalveren f 65140; 223 nuchtere kalveren; 290 weidescha- Den f 75135. 275 lammeren f 40 70 52 vette varkens; 89 kleine -big gen f 340. 88 bokken en geiten. 14 paarden. Totaal aanvoer 3188 stuks. K 2167

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3