Onregelmatigheden bij it Centrale Keuken te Almaar EEN GROOTSCH PLAN, in oorlogstijd ontworpen LUISTERT Het yxekt Kai-Kai POLITIERECHTER yPijn"-lijke momenten. Verminkte zilverbons KEURINGEN VOOR DE WAFFEN-SS EN HET LEGIOEN Plannen tot inrensiveering der rheumatiekbestrijding Jarenlang hevige rheumatiek. Officieele mededeelmgen RADIOPROGRAMMA Verduistering van minimale afmetingen ten laste gelegd VERDACHTEN TOT GELDBOE TEN VEROORDEELD. Eenipen tijd geleden werden malversaties gepleegd bij de Centrale Keuken te Alkmaar. De leider der keuken, zekere de R., zou verschillende goederen, toebehoorende aan de keuken, ten eigen bate aangewend heb ben, zooals vet, boter, kruiden, peulvruchten, enz. Het gevolg daarvan was. dat die leider werd ontslagen en dat een ander jn zijn plaats be noemd werd. Tegelijkertijd werd de kok van deze keuken ontslagen, om dat deze op verschillende tijden boter, bestemd voor de keuken, ten eigen bate had aangewend. Beide ontslagenen stonden Maandagmiddag voor den poli tierechter te Alkmaar terecht en daar werden blijkens de dag vaarding den verdachten slechts enkele kleine feiten ten laste gelegd. Dat was geschied, omdat het uitgebreide onderzoek niet vol doende bezwarend materiaal opleverde ctm alle feiten te ver volgen. Als eerste verdachte dan stond terecht G. A. M. de R.. vroeger lei der der Centrale Keuken te Alk maar. thans in eenzelfde functie werkzaam op TexeL De R. zou op een dag in Augustus aan een van zijn ondergeschikten eenige artikelen uit de keuken ca deau hebben gedaan. Deze-onderge schikte was niet lang daarvóór ge trouwd en verdachte meende, dat hii goed deed. om den man wat vet. peper, kaneei en notemuscaat te geven. Verdachte gaf echter onmiddellijk toe. verkeerd te hebben gedaan. Het blijkt dan dat de jonggehuw de in totaal gekregen heeft IVa kg. vet. V> ons peper. V? ons kaneel en 10 stukjes notemuscaat. samen een waarde vertegenwoordigende van f 1.60. Dan komt voor de getuige A de charge J. M. Groot, slager te Alk maar. Op verzoek van den verdedi ger vertelt deze getuig/e. dat het vet. dat bij verdachte thuis in beslag is genomen, niet afkomstig kon ziin van de centrale keuken, omdat de ze keuken een geheel ander soort vet gebruikt. Verder hooren wij ook. dat bij een huiszoeking bij verdachte verschil lende artikelen in beslag genomen zijn, zooals boter. vet. peulvruchten e.d. De peulvruchten werden nader hand teruggegeven, maar de boter en het vet werden ter beschikking gesteld van de centrale keuken, om dat men er van overtuigd was. dat deze artikelen uit de keuken af komstig waren. Thans blijkt, dat dit een vergissing was. Verdachte zou dus niets verduis terd hebben ten eigen bate. doch alleen een paar artikelen, welke hij cadeau gaf aan den magazijnbe diende. De Officier vond het gebeurde fO O*en 'geld bij UI D.at is „pijn"-lijfc I Fegbn deze soort pijn helpt Aspirin niet. Moor wél helpt Aspirin onovertroffen bij hoofdpijn, griep, verkoudheid en rheumati- sche pijnen. desondanks zeer ergerlijk en waar het ten laste gelegde bewezen was. vroeg hij 60 gulden of 15 dagen. Mr. Krabbe, politierechter, ver oordeelde de R. vervolgens overeen komstig den eisch tot een geldboete van 60 gulden, subs. 15 dagen, ter- wiil hii verwachtte, dat verd. door de centrale keuken schade oos ge steld zou worden voor het verlies van zijn eigen vet en boter. Kok nam boter mee naar huis. Het tweede geval, dat zich in de centrale keuken afspeelde, was ern stiger. De kok L. J. J. L. had zich namelijk iverschillende keeren een pakje boter toegeëigend, zooals hii zei. omdat sijn gezin een en ander dringend noodig had. In totaal werd hem de verduistering van ongeveer 3 kg. boter ten laste gelegd, een be drag van 7 gulden vertegenwoordi gende. Verdachte, die oneervol ontslagen was. toonde veel spijt van het ge beurde. Als kok bij de marine had hij 37 dienstjaren en nooit whs er iets -ebeurd. dat niet door den beu gel kon. Thans echter had hii door de tijdsomstandigheden de verlei ding niet kunnen weerstaan. De Officier vroeg hier 50 gulden boete en het vonnis luidde conform. puisje 20 tabletten 50 ct*. Zakje 2 tabletten 6 ct. 's-GRAVENHAGE. 18 November. De persdienst -van het Dep. van Fin. deelt het navolgende mede: Aangezien gebleken is. dat zilver bons. welke door het aanbrengen van ponsgaten ongeldig waren ge maakt. onrechtmatig wéder in om loop zijn gebracht, wordt het pu bliek met nadruk erop gewezen, dat zoodanige zilverbons niet de hoeda nigheid van wettig betaal middel hebben. Zij worden dan ook noch door de Nederlandsche Bank noch door de rijkskantoren in betaling aangenomen en zullen evenmin door. het agentschap van het depar tement van financiën te Amsterdam kunnen worden vergoed. Het vorenstaande geldt eveneens ten aanzien van zilverbons. welke bestaan uit aaneengeplakte stroo- ken van een of meer zilverbons. waarbij zich vaak verminking of geheel of gedeeltelijk uitvallen van serie letters, nummers, handteeke- ningen enz. voordoet. Het publiek wordt derhalve, ter voorkoming van schade, ernstig ge waarschuwd tegen het in betaling aannemen van verminkte zilver bons. als hooger bedoeld. Bedrijfschap voor visscherij- producten ingesteld Met ingang van 15 November '42 is bij beschikking van den Secr.- Gen. van het Dep. van L. en Viss. op grond van het organisaüebesluit voedselvoorziening 1941 afl zesde en laatste bedrijfschap op het ge bied van de voedselvoorziening in gesteld het bedrijfschap voor vis- scherijproducten. Dit lichaam zal geleidelijk de werkzaamheden over nemen van de Nederlandsche vis- scherij centrale. Samenstelling, inrichting en be voegdheid van het nieuwe bedrijf schap zijn geregeld in een .regle ment. dat gepubliceerd is in de St. Crt. van 17 Nov, 1942. Aan de nieuwe organisatie wordt verbonden een centraal aan- en verkoopbureau van visscherijpro ducten. dat belast is met eventueele commercieele transacties en recht streeks onder toezicht staat van den dir.-gen. van de voedselvoorziening. SLACHTOFFERS VAN GESCHUT UIT ENGELSCHE VLIEGTUIGEN 's-GRAyENHAGE. 18 Nov. Door blindelings beschieten met boordwapens uit Engelsche vlieg tuigen zijn gisteren 2 Nederlanders gedood. 7 andere gevaarlijk, resp. licht gewond. Een woonhuis werd zwaar beschadigd. Op bondag 22 November 11.30 uur v.m. Hilversum I naar de uit zending „de stem der SS". Een vraaggesprek tusschen den voorman der Germaansche SS in Nederland. Feldmeyer en een SS- oorlogsverslaggever aan het Oost- frgont. v Bij onze vrijwilligers. Bij het landschap behooren ook kameelen. Onze mannen hebben zich al spoe dig vertrouwd gemaakt met dit voor hen vreemdsoortige trekdier. SS PK Möbius-0 H-F H m BOLSJEWISTEN BOEIEN DUIT- SCHE GEVANGENEN. Naar het DNB verneemt ziin de bolsjewisten er toe overgegaan de weinige Duitsche gevangenen, die hun in handen vallen, te boeien. De bolsjewistische eerste luitenant Alexander Djakanof van de 391ste infanterie divisie, verklaart dat hij in het dorp Koslowo drie gevange nen genomen Duitsche soldaten heeft gezien, die werden voorgeleid met de handen op <^en rug geboeid. RISICO VAN DEN ZWARTEN HANDEL Een bewoonster van de Warmond- straat te Amsterdam, waarschijnlijk aangetrokken door in uitzicht ge stelde hooge winsten, had een haar onbekenden man f 2500 gegeven, die daarvoor goederen uit den zwar ten handel zou leveren. Noch de man. noch het geld zag de vrouw echter terug en de beloofde goede ren kwamen evenmin opdagen, zoo dat de vrouw ten slotte naar de po litie toog. Het bleek daarbij, dat zij het geld grootendeels van familie leden en kennissen geleend had. die dus wel naar de centen zullen kun nen fluiten. TINUS OSENDARP GETROUWD. Delft. 18 Nov. Te Delft is van ochtend het huwelijk voltrokken tusschen den bekenden athleet Ti- nus Osendarp. rechercheur van po litie te 's-Gravenhage. en mei. R. v. d. Knaap, wonende te Delft. 's-GRAVENHAGE. 12 November. Het SS-Ersatzkommando deelt ons mede. dat vrijwilligers voor de Waffen-SS en het Legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen, tenein de gekeurd te worden. Tevens wordt er de aandacht op gevestigd en wel speciaal voor hen die er bezwaar tegen hebben hun dienst buiten Nederland te vervul len. dat thans de mogelijkheid be staat om dienst te nemen in een speciaal wachtbataljon. De oplei ding vindt in Nederland plaats, ter wijl de inzet van dit bataljon ook in Nederland blijven zal. Tijdens de keuringen voor de Waffen-SS en het Legioen kunnen zich ook diegenen melden, die tot de Germaansche-SS in Nederland willen toetreden. 20.11.42 10.00 uur Zwolle. Hotel Peters. Markt. 20.11.42 16.00 uur Assen Fries- landkaserne. 'Vaart. Zuid zijde. 21.11.42 10.00 uur Groningen. Concerthuis. Poelestraat. 21.11.42 16.00 uur Leeuwarden Huize Schaaf. Breedstraat. 22.11.42 10 uur Amsterdam. School Iepenweg. 23.11.42 11.00 uur Utrecht. Wehr- machtsbeim. Mariaplaats. 24.11.42 10.00 uur Amersfoort. Dienstgebouw Leusderweg 25.11.42 10.00 uur Den Haag. Ca fé Den Hout. Bezuiden- houtscheweg. 's-GRAVENHAGE. 18 Nov. Belangrijke plannen tot intensi- veering van de rheumatiekbe strijding bevinden zich thans bij het Dep. van Soc. Z. in een zeer gevorderd stadium van voorbe reiding. De rheugjatiek behoort ook hier te lande tot de op den voorgrond tredende volksziek ten. Met de influenza deelt zij de onderscheiding tot de meest veelvuldig voorkomende onge steldheden te behooren en. zui ver sociaal beschouwd, overtreft zij de tuberculose verre in be- teekenis. Zoo is becijferd, dat in één jaar tijds niet minder dan f 2.5 millioen aan ziekengeld uit hoofde van de ziektewet aan rheumatiekpatienten moest wor den uitgekeerd. Len in 1928 te Amsterdam ingesteld onderzoek wees uit. dat 3.2 pet. van het gemeen tepersoneel zich jaar lijks wegens rheumatiek-aan- doeningen pleegt ziek te mel den. terwiil in de jaren 1932 1934 in het Noorden des lands de practijk der ziektewet uit wees. dat 13.8 pet. der ziekmel dingen op rekening van rheu- matisch lijden moest worden ge steld. Het projiylaxe-fonds. NDER deze omstandigheden zal 't geen verwondering wekken, dat het prophylaxe-fond^ sinds jaar en dag een levendige belangstelling voor de rheuma-bestrijding aan den dag legt. Dit fonds, welks gelden af komstig zijn uit de opbrengst van bijdragen, die door de Raden van Arbeid en de bedrijfsvereenigingen krachtens de ziektewet worden ge stort. beoogt het bevorderen van maatregelen die het ziekworden der verzekerden kunnen voorkomen en aan het herstel van patiënten bevor derlijk kunnen zijn. Voor dit tweeledig doel nu werd in 1935. dank zij een belangrijke subsidie van het phrophylaxefonds. te Leiden een centrum van- rheuma tiekbestrijding in het leven geroe pen. welke exploitatiekosten sinds dien eveneens door genoemd fonds zijn gedragen. Bovendien ontvingen de Nederlandsche vereeniging voor rheumatiekbestfiiding en de stich ting orthopedische inrichtingen te Nijmegen regelmatig steun van het prophylaxe-fonds. Voorts was nog een tijd lang op de rijksbegrooting een klein subsidie voor rheumatiek bestrijding uitgetrokken, doch hier aan werd in 1936. uft bezuinigings overwegingen een einde gemaakt. Forsch aanpakken der rheu ma-bestrijding. Thans ligt het evenwel in de be doeling tot een forsch aanpakken van de rheumatiekbestrijding over te gaan een streven, dht, naast het herstel van arbeidsvreugde d?t het teweeg zAl brengen, ook in econo misch opzicht een belangrijke be sparing belooft, zoowel wat betreft de ziektekosten als het verloren gaan van waardevolle arbeidskracht Een centraal instituut te Utrecht. Het voornemen bestaat op de be grooting van 1943 een flink bedrag voor dit doel beschikbaar te stellen en dan allereerst over te gaan tot de oprichting van een centraal in stituut voor rheumatiekbestrijding. dat te Utrecht zal ziin gevestigd. Men heeft aan Utrecht als oord van vestiging de voorkeur gegeven, van wege de centrale ligging en ook met het oog op de practische werkmo- gelijkheden. die daar aanwezig ziin. Dit beteekent echter geenszins een op den achtergrond schuiven van het reeds bestaande Leidsche cen trum dat ook belangrijk werk zal vinden bij de verzorging van Den Haag op dit gebied. Trouwens bu den hieuwen opzet wordt er van uitgegaan, dat bestaande instellin gen zooveel mogelijk in het nieuwe organisatiegeheel zullen worden in geschakeld. Modelinrichting. P\ E grondgedachte is. dat 't reeds thans in Utrecht aanwezige een trum tot een modelinrichting zal worden omgevormd Deze zal bestaan in 't op te richten centraal instituut waaraan zal worden verbonden een consultatiebureau en een inrichting voor behandeling van .patiënten. Aan het raadplegen der consultatje- bureaux zullen geen kosten verbon den zijn. Voor de behandeling van de patiënten in de inrichtingen zal echter eén bijdrage naar draag kracht worden gevorderd. De directeur van het instituut heeft zorg te dragen voor een spe ciale opleiding van artsen, die zich op de rheumatiekbestrijding willen toeleggen. Voorts zal het centraal instituut uiteraard zijn medewer king verleenen bij de verdere in richting der rheumatiekbestrijding in het land. Twintig kleinere centra. Wat dit betreft wordt gedacht aan de oprichting van een twintig tal centra, elk omgeven door twee a drie kringbureaux. Deze centra komen onder leiding te staan van een deskundig arts en worden voor zien van het noodige voor zijn bij zondere taak berekende personeel. Voor het onderzoek naar de voeding, kleeding en huisvesting van pa tiënten. het opsporen en onder toe zicht houden van patiënten zal van de bestaande wijkverpleegsters-huis bezoeksters een dankbaar gebruik kunnen worden gemaakt en de hulp van verschillènde maatschappelijke organisaties als de Volksdienst. de kruisvereenigingen enz. zal uiter aard ook op het gebied der rheuma- bestrijding een belangrijke factor vormen. Provinciale commissies zuilen ten slotte zorg dragen voor de zoozeer noodzakelijke samen bundeling van de belangen op het gebied der rheumatiekbestuiding. Het werkplan. p VENMIN als Keulen en Aken op 1 dag zijn gebouwd, zal deze nieuwe organisatie der rheumatiek bestrijding op stel en sprong haar beslag kunnen krijgen. De noodige krachten moeten nog worden ge vormd. tal van hulpmiddelen die nen te worden aangeschaft. Van daar. dat het voorloopig werkplan een drietal etappes kent. Men be gint met de vestiging van het mo del-instituut te Utrecht als baker mat van de nieuwe ontwikkeling. Dan worden de bestaande instellin gen ter hand genomen, in het orga nisatie-schema ingepast en. waar noodig. verbeterd. In dit verband zij aangeteekend. dat. naast de centra in Leiden en Utrecht, ook in Gro ningen reeds een centra is gevestigd Verder bestaat in Amsterdam een consultatiebureau. In de provincie Groningen heeft voorts het Groene Kruis zich op de rheumatiekbestrij ding toegelegd en bereids veel or- ganiseerend werk verricht. Ook is er nog de reeds eerder genoemde stichting orthopedische inrichtingen te Nijmegen. Heeft men eenmaal het be staande in het grootere geheel opgenomen, dan komt het tijd stip voor de vestiging en inrich ting van nieuwe nederzettingen totdat tenslotte het geheele land zal zijn overdekt met een net werk van centra en kringen, die gezamenlijk een doeltreffenden strijd zullen kunnen aanbinden tegen het zoozeer verspreide euvel der rheuma' -k. Dat aan onze volkskracht knaagt, de le vensvreugde van velen vergalt en op het arbeidsproces een hoogst nadeeligen invloed heeft. Waar de ervaring heeft geleerd dat een tijdige rheumatiekbehande- ling zeer gunstige uitzichten biedt, kan met recht worden gezegd dat de voor dit doel te besteden gelden een winstgevende belegging vor men. aangezien het behoud en her stel van productieve arbeidskracht hier een waarde vertegenwoordigt, die de te maken kosten stellig in belangrijke mate overtreft. FEUILLETON door HANS POSSENDORF 74. „Genoeg," viel Eromanga hem on geduldig in de rede. „Antwoord me nu kort en duidelijk: gelooft u dat mijn vader gelogen heeft? dat dat verhaal van zijn edelmoedig offer voor zjjn broer bedrog is? dat mijn vader werkelijk de ter dood veroor deelde en; later tot deportatie begena digde LiVio Alfano is? dat hij terecht als gevangene op Nieuw Caledonië zit? Antwoord: gelooft u dat of niet?" „Ja, dat geloof ik." 'Eromanga kwam een stap naar Percy toe, ze balde haar vuisten en In haar oogen kwam een uitdrukking van krankzinnige woede. McKenna verroerde zich niet. Toen zei Eromanga, achteruit gaan de: „Alleen het feit,'- dat u mijn ge vangene is belet me u in het gezicht te slaan, mr. McKenna. U zult mor gen vroeg op het Zuid-eiland geïnter neerd worden.'V Percy McKenna deed dien nacht geen oog dicht. Hij martelde zijn brein om een middel tot ontvluchting te bedenken en Edith Alfano en al zijn menschen uit deze vernederende en hopelooze positie te bevrijden. Hij was er volkomen van overtuigd, dat zijn nicht de waarheid gesproken had en vermoedde niet, dat Edith al bijna op het punt had gestaan hem alles te bekennen. Doch op het laatste oogen- blik was ze van Idee veranderd en was blijven ontkennen niet uit wilskracht maar uit angst voor haar leven: die duivelin zou nooit of nim mer barmhartig zijn, als ze alles be kende, doch zou haar des te erger martelen langzaam dood ^nartelen uit niet te bevredigen wraakzucht. En die vrees voor Eromanga had Edith zulke hartstochtelijke eeden doen uiten, dat Percy haar geloofd had. Tegen dep morgen was Percy tot het besluit gekomen om zich niet te verzetten tegen zijn interneering. Wanneer vluchten uit het geweld van deze krankzinnige vrouw mogelijk was kon dat nog het beste gebeuren met hulp van zijn eigen lotgenootën. Misschien zou het gelukken een vaar tuig te bouwen en een ander eiland te bereiken... Den volgenden morgen Werden Mc Kenna, kapitein Wood en de geheele bemanning der „Palawan" op het Zuid-eiland aan wal gezet. De stemming der Amerikaansche matrozen was zoo opgewonden, dat het bijna tot een catestrophe was ge komen. Ze moesten zich zelf naar het eiland roeien en het kanon aan boord v- i de „Kai-Kai" bleef voortdurend op de sloep gericht, tot ze aan land gestapt waren. Eerst toen werd de boot door matrozen vn het jacht terug gehaald. Eromanga zelf betrad dat eiland nooit en ze kon alleen met den verrekijker de opwinding en ver bazing gadeslaan die de komst van een nieuwen troep zeelieden van de Three Anchors Line en van Percy McKenna verwekte. Den 27sten Januari kwam Ero manga met haar jacht weer in Agri- gan aan. Casanella was zeer blij toen Eromanga, Robinson en Foster ver telden van het doen zinken der „Pa lawan" en het gevangen nemen van Percy McKenna, waarbij het kanon zoo'n groote rol had gespeeld. Op Agri^an was intusschen niets nieuws gebeurd. Schepen waren in al dien tijd niet in zicht gekomen. Den 28sten en 29sten beraadslaag de men over de verdere plannen en als altijd namen Robinson, Casanello, Hsü en Foster daaraan deel. „ik geloof, dat het doelloos is om hier nog meer schepen van de Three Anchors Line op te vangen zonder iets tegen Livio Alfano zelf te onder nemen." „Zoo denk ik er ook over," beves tigde Robinson ijverig._ „De bezwaren verbonden aan de verpleging der ge vangenen groeit met hun aantal en het hoofddoel vanjiet. gevangen ne men, namelijk om Livio Alfano daar bij te pakken te krijgen, is nu ver vallen." „Maar wie weet of mr. McKenna- de waarheid gezegd heeft," zei de Chinees. „Misschien is Alfa io toch in Manilla." Eromanga schudde het hoofd. „Mc Kenna heeft er me zijn woord op ge geven dat Livio Alfano al lang weer in San Francisco is. We moeten dus met de „Kai-Kai" naar Frisco zeilen en hem halen, zooals we zijd vrouw uit Honolulu gehaald hebben." „Honolulu is San Francisco niet," zei Foster bedenkelijk. „Ws^ar moeten we hem daar pakken en aan boord brengen? De politie en de haven- ptüitie zijn verduiveld actief in Ame rika." Men kwam dien dag tot geen be sluit. Den volgenden dag werden de meest avontuurlijke voorstellen ge daan. Een daarvan dat in hoofdzaak van Casanello en Hsü afkomstig was, werd eindelijk goedgekeurd: Casa nello, die vroeger angs de Westkust van Mexico gevaren had, beweerde, dat men daai tegen goede betaling ten allen tijde helpers voor elke geweld daad krijgen kon. Hij raadde aan Al fano naar de stad Papachula in Zuid- Mexico te lokken, hem daar met be hulp van betaalde bandieten naar de nabijgelegen haven San Benito te la ten brengen en van daar met een sloep aan boord van het jacht „Kai- Kai". De grootste moeilijkheid bij het plan scheen te zijn Alfano over te halen om die reis van San Francisco naar Mexico te maken. En daarvoor had Hsü een geraffineerd plan ver zonnen. Men moest mevrouw Alfano dwingen bepaalde brieven aan haar man te schrijden, die men eenvoudig van Tapachula uit zou verzenden. Livio Alfano zou dan stellig gevolg geven aan het hulpgeroep van zijn sedert maanden verdwenen vrouw. Na rijp beraad werden drie brieven in het Engelsch opgesteld, die me vrouw Alfano moest schrijven. De eerste bevatte de biecht dat ze in Honolulu een liefdesavontuur had gehad, haar minnaar naar Mexico was gevolgd en nu, door hem verla ten, in Tapachula zat. Ze vroeg haar man om vergeving en smeekte hem haar zelf te komen halen. Ze ver wachtte zijn antwoord telegrafisch of pér aangeteekenden brief, adres: Me vrouw E. Alfano, Tapachula, poste restante. Waar hij haar in Tapachula vinden kon zou ze hem seinen, zoodra ze zijn antwoord ontvangen had. (Wordt vervolgd). Nu kan ik waar loopen. D t Heer C C te B schrift, id. 19-U'40: Jarenlang leed ik lan hevige rheu matiek. Soms kon ik heelemaal niet I meer loopen en "dikwijls alleen jnet behulp van een stok. Ovaaltjts hielpen mij zoo goed, dat ik reeds na enkele tabletten weer gaan kon en nu ook weer mijn beroep kan uitoefenen. Ik ben nu heelemaal gezond, maat heb steeds Ovaaltjes bij de hand en kan ze iederen lijder aanbevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep,zenuw en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In slle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar, rrlnam Agentschap Nxsaukade 373, Amsterdam N. GEKEURD POOTGOED BOVEN 45 m.M. De P.I.C.A. voor N.H. deelt mede, dat van de rassen Zeeuwsche Bonte en Blauwe, Roode Star, Ultimus en Vo- ran het in "de N. klasse goedgekeurde pootgoed boven de maat 45 m.m. vier- kantsmaat desgewenscht door de telers voor consumptie (of fabriekmatige verwerking) mag worden afgeleverd. REGELING VOEDERBIETEN. De P.I.C.A. voor N.H. brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de Beschikikng, Waarbij het vervoer en de aflevering van voederbieten was ver boden, is ingetrokken. Voor het vervoer zijn derhalve geen geleidebiljetten meer vereischt, terwijl de aflevering zonder Inname van een aankoopvergunning mag plaatshebben. Behalve aan de prijsverordening is de handel in voederbieten niet meer aan bepaalde voorwaarden gebonden. Een uitzondering hierop maken de voederbieten, waarvoor aan de telers een leveringsplicht is opgelegd door de P.I.C.A. Deze voederbieten dienen te worden geleverd aan een door het Provinciaal Kantoor van den handel aangewezen handelaar, welke handelaar dan ver plicht is, voor doorlevering hetzij via een andéren handelaar, hetzij recht- streeksch zorg te dragen aan parti culiere paardenhouders en de stedelij ke konijnenhouders. Voorts wordt medegedeeld dat zoo lang de nieuwe prijzenverordening nog niet van kracht is de prijzen en le veringsvoorwaarden van het vorige sei zoen blijven gelden. Dit laatste geldt eveneens voor voederpeen en pastina- ken. VRIJDAG 20 NOVEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 BNO: Nieuwsbe richten. 7.40 Populair begin (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Divertimento, lezing. 8.50 Pianovoordracht (gr.). 9.00 Ómroep-ope- ra-orkest en solisten (opn.). 9.30 Spiegel van den dag (op.n). 9.40 Vervolg van 9.00. 10.00 De Melodisten. 10.30 Aan het begin, voor- dfacht 10.45 De Melodisten. 11.15 Trio Knib- beler. 12.00 Almanak. 12.05 ütrechtsch Stede lijk Orchest (opn.). 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Otto Hendriks en zijn orkest, soliste en gramofoonmuziek. 14.00 Gra mofoonmuziek. 14.30 Musette-orkest en soliste. 15.00 Klaar voor opname? Draaien! gevarieerd filmprogramma. 18.45 BNO: Nieuws-, zakeüjkp- en beursberichten. 17.00 Pianovoordracht. 17.30 Hier is de poppenkast. 17.45 Salonorkest. 18.30 BNO: Nieuwsebrichten. 18.40 Het wekelijksche sportpraatje. 19.00 Het Salonorkest. Vanaf 19.15 alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Zang*-met pianobegeleiding. 19.45 Gra mofoonmuziek. 20.15 Septet Jonny Ombach en soliste, en Theo Uden Masman en zijn dans- orkest en gramofoonmuziek. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 Instrumentale solisten (gr.). 22.20 Italiaansch en Spaansch Amuse mentsprogramma (gr.). 23.3024.00 Afscheids- melodieën (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.15—7.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 De para- tuberculose, lezing. 8.15 8chubertiana (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Pro Arto kwartet (gr.). 9.00 „Van bergen en dalen" (gr.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Vervolg, van 9.00. 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Hongaarsche orkestmuziek (gr.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Matrozenkoor (gr.). 11-30 Zang, viool en orgel. 12.15 Streekprogramma. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten. 13.00 Programma-overzicht. 13.05 Gramofoon muziek. 13.30 Groninger Orkestvereniging. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.-30 Gronin ger Orkestvereeniging en solist. 15.30 Voor de vrouw. 16.00 PluJt en piano (opn.). 16.15 Cello en piano. 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Opera Koorzang (gr.). 17.45 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.00 Marschen (gr.). 18.15 Neérlands stem van het Oostfront. 18.30 Dick Wille- brandts en zijn dansorkest. 19.00 BNO: Engel sche uitzending: Holland's Political Aspects. Voor de radio-centrales: Lichte avondliedjes (gr.). Vanaf 19.15 alleen voor de radio-cen trales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Lichte Gramofoon- platen. 19.30 „Ledigheid.... is onwetendheid", lezing. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Gra mofoonmuziek. 20.00 Viool en piano en piano solo (opn.). 20.30 Opera „8i J'étais rol" (opn.), 21.45 BNO: Nieuwserichten. 22.00 BNO: Lei dende staatslieden schrijven. 22.10 AvondwU- ding. 22.20—24.00 Zei Hilversum i. Hoofdredacteur A. R. Jonker. Plaatsverv. van den hoofdred 3ultenl. en stadsnieuws Den Hel- aer A. C van Kampen Binnen- report en streeknieuws A. Eriks Haagsche redacteur P. E- H M Verberne, Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties. Schager editie G Scboorl, Schapen Verantwoordelijk voor ae advertenties Heldersche editie J- Visser, Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2