De toestand bij de Salomans-eilamlen Verduister As-troepen verwijderen zich van den vijand Springplank voor aanval op Celebes DAGBLAD VOOR H€LDERSCHE EDITIÉ Britsche opmarsch in Lyhië vertraagd Controleert geregeld Uw electriciteitsverbruik 4 pagina's Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar CYRENA1CA: Havenwerken van Bóne gebombardeerd Vijandelijke strijdkrachten bij Toeapse ingesloten en vernietigd TUNIS Nog weinig gevechts handelingen Minister Goebbels op de Grebbe Door dc Spaansche mobilisatie verandert niets Bevoorrading vormt ernstig probleem LA VAL KRIJGT VOLMACHTEN Dc wereld in weinig woorden Zoon wilde zijn vader^ vergiftigen LK 8.01 uur EK Verminkte zilverbons OPRUIMEN I Dc vermiste jongens te HILVERSUM fin s yoxnmi, Uitg.N.V. Uitg. Mij. Hollands Noorderkwartier. Redactie- en Administratiebnream: SCHA GEN: Laan 201. Tel. 444 (Si lijnen. - DEN HKLDER: Koningstr 78. Tel. 2345 (2 lijnen). - ALKMAAH: Voordam 9 Tel. 3330. NOORD-HOLLAND Deze Courant verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Gewone advertenties 11 ct. o. m.m. Bij contract, binnen een laar te ge bruiken. belangrijke korting. Prij zen worden od aanvraag verstrekt. 87ste Jaargang. No. 11958 VRIJDAG 20 NOVEMBER 1942 HOOFDKWARTIER VAN DEN FUEHRER. 19 Nov. - Het opperbe vel der weermacht deelt mede: ..In den sector Toeapse ziin deelen der vijandelijke strijd- krachten ingesloten en vernie- Nieuwe, zware aanvallen der bolsjewisten ten Oosten van Alagir werden afgeslagen met bloedige verliezen yoor de aan vallers. Troepenconcentraties werden door artillerievuur en luchtaanvallen verstrooid. Gevechts. en slagvliegtuigen ope reerden verder, in weerwil van het slechte weer. met goed gevolg te gen Sowjetbatterijen en spoorwe gen. In Stalingrad gevechten van stormtroepen. Aan het Don-front sloegen Roemeensche troepen ver scheidene aanvallen af. waarbij Roe ineensche luchtstrijdkrachten den vijand aanzienlijke verliezen toe brachten. Nieuwe gevechten ziin hier aan den gang. Herhaalde nachtelijke aanvallen, op het Visschersschiereiland door den vijand gedaan, zijn afgeslagen. In de zware afweergevechten der laatste dagen heeft zich een aan de Wolchof opereerend bataljon berg- jagers uit Berchtesgaden bijzonder onderscheiden. In dezen sector viel de vijand met negen bataljons in fanterie. gesteund door pantserwa gens. hevig artillerievuur en slag vliegtuigen een stelling aan. die ver dedigd werd door troepenonderdee- len uit verscheidene Duitsche gou wen. Na verbitterde gevechten op korten afstand, die ononderbroken langer dan vier dagen in de drassi ge loopgraafstellingen duurden, mis lukten alle aanvallen met zware verliezen voor den vijand. In Cyrenaica hebben de Duitsch -Italiaansche troepen zich ver der van den vijand verwijderd. Snelle Duitsche gevechtsvlieg tuigen plaatsten treffers op ge pantserde veikenningswagens en auto's van allerlei aard. In den strijd tegen Britsche vloot- stri.jdkrachten ter hoogte van Derna werden een kruiser en een torpedojager bij luchtaan vallen zwaar getroffen. De Duitsche en de Italiaansche luchtmacht hebben de havenwer ken van Bóne en gemotoriseerde vijandelijke strijdkrachten langs de kust van Algerijë en Tunis gebom bardeerd. Bij een aanval op een convooi ter hoogte van Casablanca heeft een Duitsche duikboot een vij andelijk schip getorpedeerd. Bij aanvallen van de .Britsche luchtmacht op kustplaatsen in het bezette gebied in het Westen heeft de Fransche bevolking zware ver liezen geleden. Drie vijandelijke vliegtuigen werden neergeschoten." Volgens de bij het opperbevel van ae weermacht ontvangen be richten, hebbenin Tunis nog altijd feen noemenswaardige gevechts- andelingen plaats gehad. Slechts vijandelijke afdeelingen, die ver kenningen ondernamen aan de kust kwamen vlak aan de grens tusschen Algerije en Tunis in contact met vooruitgeschoven Duitsche afdee lingen. De Duitsche .luchtmacht bombardeerde troepenconcentraties en colonnes voertuigen van Ame- rikaansch-Britsche strijdkrachten. s-GRAVENHAGE, 19 Nov. Op zijn reis naar Den Haag heeft minister Goebbels bij het passeeren van de Grebbelinie van de gelegenheid ge- bruik gemaakt om aan de graven der aldaar rustende Duitsche en Neder- landsche soldaten een krans in de Duitsche kleuren neer te leggen. De krans werd als eerewacht geflankeerd door een lid van de Hitlerjeugd en een lid van den Nationalen Jeugdstorm, een mooi symbool voor den gemeenschap- pelijken wil der jonge generaties van de twee Germaansche broedervolken om elkaar over de graven van het ver. leden de hand te reiken in onwrikbaar vertrbuwen op de eindoverwinning van het nieuwe Europa. De positie van het land. .blijft ongewijzigd. MADRID, 19 Nov. (D.N.B.) On der het opschrift „Het ware ooel van de mobilisatiewet" verklaart het Madrileensche blad Informaci- ones in een klaarblijkelijk van of- ficieeie zijde geïnspireerd artikel, dat deze wet eigenlijk geen com mentaar noodig heeft. In de pre ambule wordt n.1. uitdrukkelijk gezegd, dat het voornaamste doel gelegen is in de waarborging van een verre houden van Spanje van den oorlog. .„Aangezien de oorlog dichter bij ons is gekomen", zoo schrijft het blad woordelijk, „kon den wij natuurlijk niet zooals tot dusver voortgaan ons hoofdzakelijk te wijden aan onze binnenlandsche problemen, hoe belangrijk zij ook mogen zijn. Wij zijn de eenige na tie in Europa, behalve Portugal, die niet gemobiliseerd heeft. Alle andere hebben al sinds jaren ge mobiliseerd, met inbegrip van de landen, die verre blijven van den strijd. De mobilisatie verandert in het geheel niets aan de tot dus ver door ons vaderland ingenomen positie. Het gaat integendeel juist om een consolidatie van die posi tie, want de mobilisatie zal als voornaamste doel hebben te waar- boren, dat wij verre blijven van den strijd. Italiaansch Weermachtbericht GELUKWENSCHEN BIJ DE OPE NING VAN HET „DEUTSCHES THEATER IN DEN NIEDERLAN- DEN." I Bij de opening van het Deutsches Theater in den Niederlanden heeft de president der Rerchstheaterkam- mer de volgende telegrafische feli- citatie gezonden: ..Als president der ..ReichstheateTkammer wensch ik het Deutsches Theater in den Nie derlanden" bij de opening van ziin. eerste seizoen een volledig welsla gen in zijn belangrijke en verant woordelijke opdracht. Met hartelijke collegiale gevoelens en heil Hitier. geteekend Paul Martmarwi. ROME. 19 Nov. CStefani) Het 908ste pommuniqué van het Itali aansche hoofdkwartier luidt: ..De bewegingen der Italiaansch Duitsche troepen in Cyrenaica ge schieden op regelmatige wijze. Op doeltreffende wijze werd opgetre den tegen de actie der Britsche luchtmacht. Vier Hurricanes werden door afweerbatteriien vernield. Voor de kust van Libye hebben Duitsche bommenwerpers herhaal delijk een lichten kruiser en een torpedojager getroffen. In Fransch Noord-Afrika hebben afdeelingen vliegtuigen va.n de spil aanvallen gedaan op rnarcheerende vijandelijke strijdkrachten en op vliegvelden. Vijandelijke vliegtuigen hebben in den afgeloopen nacht een aanval op Turijn gedaan. Er worden aanzien lijke schade aan woonhuizen en eenige snel bedwongen branden ge meld. Het aantal dooden onder de burgerbevolking bedraagt 24 het aantal gewonden 52. Namen en voor namen zullen in de plaatselijke bla den gepubliceerd worden. De hou ding der bevolking was kalm en gedisciplineerd." De Nederlandselie Volksdienst kent geen medelijden of barm hartigheid. Hij kent alleen volksche plicht. MUSSERT SPREEKT TOT ZEEVAREND NEDERLAND. Te Rotterdam houdt a.s. Zaterdag 21 Nov. het Zeevaartfront van 15 tot 17 uur een groote. openbare verga dering in het Coltosseum theater aan de Beyerlandschelaan 80. Mussert zal bij deze gelegenheid het woord richten tot zeevarend Nederland, evenals de heer Wou denberg. leider van het Neder- landsch Arbeidsfront, die over de sociale positie van den zeeman zal spreken. BESLISSENDE SLAG BIJ EL AGHEILA? BERLIJN. 19 Nov. (VPB.) In bevoegde Duitsche militaire kringen legde men er Woensdagavond den nadruk op. dat de Duitsch-Italiaan- sche strijdkrachten in Tunis nog al tijd geen contact hebben of gehad hebben met den vijand. Zij kunnen nog steeds ongehinderd doorwerken aan de organisatie der verdediging van Tunis. Men heeft den indruk, dat zoowel het eerste JJritsche leger in Algerië als het achtste in Libye langzamer en bijna aarzelend oprukken. Der- na is gelijk bekend, door de Duitsch Italiaansche troepen ontruimd. Langs den geheelen langen weg van El Alamein tot Derna is alles ver nield. zoodat de Britten slechts de eindelooze uitgestrektheid van de woestijn in handen hebben. Gene raal Alexander daarentegen heeft indertiid op zijn terugtocht alle voorraden achter moeten laten, mét het gevolg, dat Rommel zijn man nen gedeeltelijk met Engelsche ben zine en Engelsche vrachtwagens tot El Alamein kon laten oprukken. Bovendien heeft de regen der laat ste dagen de wegen vrijwel onbruik baar gemaakt, hetgeen den toch al NOODIG OM TE ALLEN TIJDE EN OVERAL MAATREGELEN TE NEMEN. Naar officieel wordt bekend gemaakt heeft het Fransche staatshoofd, maar schalk Pétain, met het oog op de heer- schende buitengewone omstandigheden besloten aan het hoofd der regeering, Laval, de volmachten të verstrekken, noodig om te allen tijde en overal maat regelen te nemen. De nieuwe volmach ten worden geregeld bij een zooeven verschenen grondwettelijke acte no. 12. waarbij bepaald wordt, dat het hoofd der regeering alleen door handteeke- ning wetten en- decreten kan uitvaar digen, behalve ter wijziging van de grondwet. Maarschalk Pétain blijft beslis, sen over oorlog en vrede. Is nu Laval met dictatoriale volmach ten bekleed? Geenszins. In het decreet waarbij hem de volmachten worden verleend, wordt duidelijk gezegd, dat de maarschalk zich het recht van uit vaardiging van grondwettelijke bepa lingen voorbehoudt. Verder is Laval verantwoording verschuldigd aan den maarschalk voor de toepassing van de hem verleende volmachten. Aan Pétain is nog het recht ge bleven over de strijdkrachten te beschikken, het recht verdragen te sluiten en het recht met goedkeu ring van kamer en senaat den oor log te verklaren. Juist deze bepa ling speelt op het oogenblik een belangrijke rol. De beteekenis van de aan Laval ver leende volmachten is dus in hoofdzaak,; dat hij voor het uitvaardigen van wet^ ten, die geen grondwetswijziging in houden, en van decreten, niet meer de haridteekening van Pétain en vooral niet meer de goedkeuring der overige ministers noodig heeft. Het Deutsche Theater in den Niederlanden heeft Donderdagavond in Den Haag zijn optreden in ons land geopend met W. A. Mozart's „Don Giovanni". Een scène met op den voorgrond Sanders Schier als „Le porello" en Hermann Greiner als „Masetto". SS Bildherichter S. Fritz-Stapf-Pax Holland m Koning Christiaan. KOPENHA GEN. 19 Nov. (Ofi) Koning Chris tiaan. die ongeveer een maand ge leden ernstig werd gewond bij een val van zijn paard, zal nog deze week het ziekenhuis kunnen verla ten. De vorst is vrijwel geheel her steld. Gouverneur-generaal van Madagas- car geïnterneerd. STOCKHOLM. 19 Nov. (DNB). De gouverneur- generaal van Madagascar. Annet. is door de Britsche autoriteiten geïn terneerd en naar Durban overge bracht. zoo meldt de Britsche be richtendienst. „Het gevechtsfront bij de Salomons eilanden zal tot het uiterste door de Amerikanen verdedigdigd moe ten worden." TOKIO. 19 Nov. (DNB). Ad miraal Takahasji, oud-commandant der Japanscne vloot, heeft verklaard dat nieuwe zware gevechten bij de Salomons-eilanden verwacht moe ten worden. Beide partijen streven daar naar een beslissing. De Ame rikanen trachten blijkbaar de Salo monseilanden als springplank voor een aanval op Celebes te gebrui ken. met het doel het verloren ge bied geleidelijk door offensieven te heroveren. Daardoor wordt ook de hardnekkige Amerikaansche actie bij de Salomons-eilanden verklaard. De vijandelijke bewegingen in dat gebied moeten dan ook' zoo nauw keurig mogelijk worden waargeno men. De derde slag bij de eilanden heeft aangetoond, dat Japanners zoowel als Amerikanen in de eer ste plaats de meerderheid in de lucht wilden verkrijgen. Bij de gevechten bij Guadalcanar waren de Amerikanen in zooverre langzamen opmarsch van Montgo- mery's achtste leger nog meer ver traagt. De El Agheila-stelling. De Duitschers en Italianen héb ben dan ook volop gelegenheid ge had om de stellingen, waar zij den Engelschen slag willen leveren, uit te breiden en te versterken. Waar deze stellingen liggen, "wordt van Duitsche zijde naturlijk geheim ge houden. De Britten spreken in dit geval voortdurend van El Agheila. Deze El Agheila-stelling. die aan de Groote Syrte is gelegen, ver toont veel overeenkomst met de El Alamein-stelling. Ook bier heeft men een vrij rotsachtige, smalle hoogvlakte, die niet in den rug kan worden aangevallen, daar zij be grensd wordt door zoutmoerassen. die in menig opzicht herinneren aan de Kattarahoogte. die de belang rijkste natuurlijke versterking van de El Alameinstelling vormt. Moeilijke ravitailleering. Montgomery is er in geslaagd, dank zij een overweldigende supe rioriteit aan manschappen en mate riaal. door de El Alamein-stelling heen te breken. Bij El Agheila ech ter bevindt hij zich een 900 K.M. Westelijker. Onder deze omstandig heden is het geen wonder, dat de Britsche radio en Üe Britsche pers zich thans uitsluitend bezig houden met de moeilijkheden eener afdoen de bevoorrading van het achtste le ger. terwijl zij er de openbare mee ning op voorbereiden, dat het tem po van den opmarsch aanzienlijk trager zal worden. in het voordeel, dat zij gebruik kon den maken van de luchtbases op dit eiland, terwijl de Jabanners van verder-verwijderde Steunpunten vliegtuigen moesten aanvoeren. Daarom zijn de Japansche succes sen van nog meer beteekenis. De 'Japanners hebben niet alleen troe pen op Guadalcanar aan land ge zet. zij hebben den tegenstander ook zeer gevoelige slagen toegebracht. Verklaring van een Japan- schen admiraal over den strijd bij Guadalcanar. MILAAN. 19 Nov. (DNB). Om trent den slag bij de Salomonseilan den heeft admiraal Suetsoegoe in een interview, dat hij den vertegen woordiger van de Popoio d'Italia in Tokio heeft verleend, verklaard, dat de Japansche vloot om alle stellin gen van de vijanden ten Noorden van Guadalcanar was gevaren en na een luchtbombardement van een dag plotseling vlak bij de kust ten Zuiden van het eiland was versche nen. zoodat de vijandelijke, gewa pende eenheden volkomen verrast waren. Deze onderneming is een van de stoutmoedigste acties ge weest. die tot dusver ten uitvoer zijn gelegd. Het Japansche scheepsge schut heeft niet alleen het vuur kun nen openen op het vliegveld, waar de geheele Amerikaansche verdedi ging geconcentreerd is en van welks bezit de heerschappij over alle om liggende Salomons-eilanden afhan kelijk is. Het verlies van de Salo monseilanden zou het ver lies van Australië beteeke- nen. Woordelijk verklaarde de ad miraal: Het gevechtsfront bij de Salomonseilanden zal door da. Amerikanen tot het uiterste ver dedigd worden, aangezien het verbies daarvan het verlies van Australië en een niet te her stellen breuk in het verdedi gingssysteem zou beteekenen. dat het Amerikaansche conti nent met Hawaii. de Samoa- en Fidzjie-eilanden en de strategi sche kusten van de Koraalzee verbindt. Aangezien hun posi ties zeer precair zijn. zullen de Amerikanen trachten het initia tie* te nemen, het is de Japan sche marine en het luchtwapen echter gelukt in het offensief te blijven. Op Guadalcanar hebben de Amerikanen een eerste troe- pencontingent van omstreeks 10.000 man aan land gebracht, waarop nieuwe afdeelingen ge volgd zijn. De prijs, die de Ame nkanen betalen voor het be houd van deze positie, is echter zoo hoog. dat men niet weet. hoe lang zij hun weerstand kunnen voortzetten. In den derden slag bij de Salo monseilanden bedroegen de Japan sche verliezen nog geen derde deel van de Amerikaansche verliezen. Het feit. dat de Amerikanen bij de Salomonseilanden acht vliegtuig moederschepen ter beschikking had den. bewijst, zoo besloot de admi raal. welke beteekenis men hecht aan de verdediging van de lucht al daar. De toestand in Marokko en Algerije TUNIS. 19 Nov. (DNBL Naar de Marokkaansche radio mededeelt, hebben de Amerikanen bevel gege ven talrijke vooraanstaande per soonlijkheden uit het openbare le ven te Marokko en Algerije te in terneeren. Zij zeggen geconstateerd te hebben, dat deze persoonlijkhe den de actie der ..geallieerden" in Noord-Afrika belemmeren. Volgens berichten van Ameri kaansche correspondenten in Noord Afrika heeft de Arabische bevolking van Marokko en Algerije gebruik gemaakt van de algemeene verwar ring om aan wapens te komen, die zij! voor overvallen op Amerikaan sche soldaten gebruiken. De geallieerde verliezen ter zee. STO.CKHOLM. 19 Nov. (DNB.) Het Amerikaansche ministerie van marine heeft, volgens den Ameri- kaanschen berichtendienst de ver liezen medegedeeld van de gealli eerde koopvaardij in het Westelijke gedeelte van den Atlantisohen Oce aan sedert het begin van den oorlog. 572 Amerikaansche. geallieerde en neutrale koopvaardijschepen zouden in dit deal van den Atlantischen Oceaan tot zinken zijn gebracht. Lagerhuisdebatten over de troonre de worden voortgezet. STOCK HOLM. 19 Nov. (DNB). Bii de publicatie van de agenda voor de eerstvolgende zittingen van het La gerhuis heeft ,de voorzitter van het Huis te verstaan gegeven, zoo meldt de Britsche berichtendienst, dat de debatten over de troonrede voort gezet zullen worden en dat men op den eersten dag tot een geheime zitting zal overgaan om een wets ontwerp te bespreken, dat betrek king heeft op de organisatie en de opleiding van het leger. De Japansche operaties in China. TOKIO. 19 Nov. (DNB). Naar Domei meldt hebben zich tijdens de Japansch? operat-ies in het bek ken van de Gele Rivier, in Sjan- toeng. Anhwei. Honan en Kiangsi in de maand October 15.500 soldaten van Tsjoengking-China aan de Ja panners overgegeven. Tijdens de operaties maakten de Japanners 3.089 gevangenen, terwijl de vijand 3.418 dooden op het slagveld achter liet. De strijd in Noord-Afrika. GE NE VE. 19 Nov. (DNB). De mili taire correspondent van de „Times" schrijft, dat de berichten, die in Londen binnenkomen van het oor- logstoonéel in Afrika zeer schaarsch zijn geworden. Dit is echter nog geen reden tot bezorgdheid, daar alles „naar het schijnt" volgens de plannen verloopt. HAARLEM, 19 Nov. Veertien da gen geleden eischte de Officier van justitie bij de Haarlemsche rechtbank zes jaar gevangenisstraf tegen den 20- jarigen arbeider J. T. uit Haarlemmer meer, die getfacht had zijn vader te vergiftigen. In Juni van dit jaar was tusschen vader en zoon een hoogloopende ruzie ontstaan, omdat de vader 20 gulden kostgeld eischte, hoewel de zoon slechts 22 gulden verdiende en ook moest zor gen voor zijn a.s. vrouw en een baby. Toen de jongeman weigerde te betalen, was de vader naar het gewestelijk ar beidsbureau gegaan en had zijn zoon opgegeven voor werk in Duitschland. De jongen was hierover zoo kwaad ge_ worden, dat hij een fleschje met een sterke nicotine-oplossing over de ge reedstaande boterham van zijn vader had leeggegooid. De vader had echter na den eersten hap gemerkt dat er iets niet in orde was en het brood weer uitgespuwd. Desondanks was hij nog enkele dagen ziek geweest. De rechtbank, die heden uitspraak deed, heeft den zoon wegens poginig tot doodslag tot 2 1/2 jaar gevangenis straf veroordeeld. Maan Maan op vanavond om onder 16.09 ijr in 5.03 22 Nov 16.42 uur g Dec. V.M. tof morgenochtend N.M.< 1 Dec. o ai 14 Dec. 's-GRAVENHAGE. 18 November. De persdienst van het Dep. van Fin. deelt het navolgende mede: Aangezien gebleken is. dat zilver bons. welke door het aanbi.ngen van ponsgaten ongeldig waren ge maakt. onrechtmatig weder in om loop zijn gebracht, wordt het pu bliek met nadruk erop gewezen, dat zoodanige zilverbons niet de hoeda nigheid van wettig betaalmiddel hebben. Zij worden dan ook noch door de Nederlandsche Bank noch door de rijkskantoren in betaling aangenomen en zullen evenmin door het agentschap van het depar tement van financiën te Amster dam kunnen worden vergoed. Het vorenstaande geldt eveneens ten aanzien van zilverbons. welke bestaan uit aaneengeplakte stroo- ken van een of meer zilverbons. waarbij zich vaak verminking of geheel of gedeeltelijk uitvallen van serieletters, nummers, handteeke- ningen enz. voordoet. Het publiek wordt derhalve, ter voorkoming van schade, ernstig ge waarschuwd tegen het in betaling aap nemen van verminkte zilver bons. als boven bedoeld. Onder bovenstaand opschrift lezen we in Volk en Vaderland: In „Volk en Vaderland" van 23 October 1942 vestigden wij de aandacht er op, dat bij de laatste Winterhulpcollecte de bus, die geplaatst werd bij den Armenraad te 's-Graven- hage, ledig terugkwam, al dus demonstreerende hoezeer de heeren van den Armenraad in Den Haag de persoonlijke eigenschappen bezitten, die voor hun functie noodig zijn. J.l. Zaterdag collecteerde de Nederlandsche politie voor Win terhulp D e p o 1 i t i e m a n. die zich bij den Haagschen Armenraad aandiende, werd de deur gewei gerd. O.i. wordt het hoog tijd dat deze heeren in het bezit worden gesteld van een dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten den lande bewezen. In duidelijker termen gezegd: Donder die vlegels er uit! EEN TIP VAN DE SLUIER OPGE LICHT? Gisteren heeft zich te Hilversum een feit voorgedaan, dat zeer belangrijk kan zijn in verband met de nasporin gen naar de twee jeugdige knapen, die hier in de afgeloopen maanden zijn ver dwenen. Des middags omstreeks vier uur is, thans zelfs in het centrum der gemeente, nl. op de Groest, een 7-jari- ge jongen aangesproken door een onbe kenden man, die hem een autoped be loofde, als hij met hem mee zou gaan De recherche speurt thans naar dezen man, die grijs haar en een grijzen baard heeft, een donkerblauwe over jas droeg, een pet op had en ëen wan delstok bij zich droeg. De commissaris van politie verzoekt hen, die inlichtin gen kunnen verstrekken, zich zoo spoe dig mogelijk aan het recherchebureau te vervoegen. De burgemeester, jhr. mr. E. J. B. M. von Bönninghausen, heeft in dit verband den ouders nog maals dringend in- overweging gegeven hun kinderen te verbieden met onbe. kenden mee te gaan, U)iARKBy; i*- Bij de groote straatcollecte van Winterhulp Nederland, welke Za terdag en Maandag a.s. zal yworden gehouden, zullen, hangertjes gor den aangeboden, waarop figuurtjes in kleederdracht zün geschilderd. Polygoon-Pax Holland m.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 1