Bewaarruimte A.S. MAANDAG 30 NOVEMBER U dat effa Tl RHUMPUNEX aangeboden voor poters Woensdag, Donderdag eo Vrijdag AFWEZIG Volle melk buiten de distributie Verkooplokaal „De Schakel $s®® KEUKENMEISJES en i EENVOUD UUdeA ardu-anqeju G. vd. Most ^uticïtjcs betrekking betrekking te huur te koop De koe is een geduldig beest Grond-t Betonwerkers en Betontimmerlieden te koop diversen RHUMPUNCH! <+AÓCh Huiseigenaren NUTSSPAARBANK SANDERSE ARTS Donderdag 3 Dec. a.s., meubilaire-, huishoudelijke- en andere goederen, 15 bouwterreinen StNicolaas- cadeaux! Melken is een kunst, die geleerd moet worden ft ft Zware bouvier valt vierjarig kind aan AANVANG DER 10DE PREMIETREKKING DER N.V. ((HAIGHTON CO." koopt Molenstraat 143-145-147 Dampend heete/ geurige DUBIEUZE POSTEN een 12-tal V. F Den 8sten December 1942 hopen onze ge-1 1 liefde Ouders, Groot- en Over-grootouders jan schenk cornelia prins den dag te herdenken j van hun 55-jarige echt- vereeniging. Namens hun dank bare Kinderen, Klein- en Achter- kleinkinderen. Langestraat 130. ncpgxgexggxggxpexggxSS) DANKBETUIGING, Het Bestuur van de v.v. 'H.R.C. betuigt hiermede zijn hartelijken dank voor de vele blijken van deelne ming, betoond bij het ver scheiden van den heer P. v. RIJSWIJK, in leven Bestuurslid en Eerelid van H.RC. Langs dezen weg betuigen Wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, betoond bij het overlijden van onzen gelief den Zoon, HENDP- HANDGRAAF. Uit aller naam, H. HANDGRAAF. indien U evacueert, laten wij Uw huis huur incasseeren, enz. Adm. Bur. Alderliefste Sluisdijkstraat 109 is het kenmerk van de HUWELIJK. Eenzamen van alle ran gen, standen en leeft.. wendt U zich allen tot Ne- derland's grootste Bemid delingsbureau met uitge- br. relaties door geh. Ne derland, ook in den boe renstand. Tall. tevreden heidsbetuigingen liggen ter inzage. Inl. schriftelijk en mon deling. BUREAU „HOLLAND", Amsterdam, Admiralengracht 219. h.ii. houtbewerkers _en huisvlijters! Wij hebben voor de vrfle uren volop werk voor U. v. T"oger<'orpstraat 67. Zadels Oorwarmers Spaken Bellen Sloten Fietstasschen Stofzuigerslangen Van Galenstraat 117 tegen nader overeen te ko men prijs. Te bevragen bij J. VAN DEN BERG Cz., Zandvaart 11A, Breezand, (N.H.) Deurwaarder PRINS zal op dos morgens om tien uur, in het gebouw „Musis Sacrum" aan de Koningstr. -»t publiek en contant verkoopen: In te brengen goederen op te geven aan den makelaar D. GROOT, Prof. Zeeman straat 7. Goederen kunnen op ver zoek direct worden afge haald en opgeslagen. WIERINGEN Openbare verkooping Vrijdag 27 November 1942 nam. 8 ur, in café Jurrien Lont, te Den Oever voor de Fcm. Hermans, van bij Den Oever. Maximum prijs perc. 1 t/m 14 3, p. m2, perc. 15 1.75 p. m2. Lassen van 1 Jan. a.s. af. Aanvaarden terstond na be taling, Betaaldag uiterlijk 8 Jan. a.s. Kaarten aan te vragen b(j W. F-rmans, Beursdijk 3, Den Oever, Wieringen. Notaris OBREEN. aangeboden Naaaister gevraagd voor atelier en winkel; moet goed modellen kunnen ontwer pen. Adres: Keizerstraat 94. Voor direct gevraagd een net meisje, zelfst. kunnende werken, leeftijd 2025 jaar. Goede behandeling. Mevr. J. Boerop, Nic. Wit- senkade 27, Amsterdam. Meisje gevraagd voor dag en nacht m. t kost en inwo ning, liefst boven 20 jaar. Ceramrtraat 46. Gevraagd voor direct meisje voor 's morgens of 's middags. Aanmelden: Soembastr. 1. h.H. Kappers. Gevraagd leerling of gev. leerling. Adres: Koningstraat 49. Gevraagd: werkster voor den Maandag. Adres: Sluisdijkstr. 111. Gevraagd: net meisje voor kleermakerij. Adres: Hoogstraat 140. Te koop: wollen deken, 30 gld.; 1 box camera (Zeise ikon), 10 gld.; 6 baby laken tjes en 2 sloopjes. 10 gld.; een kindkrmanteltje en mutsje, leeftijd 1M k 2 jaar en nog wat baby- en kinder ondergoed, alles gebruikt. Adres: Bureau v. d. blad Te koop: 2 binnen- en 2 buitenbanden, z. g. a. n. en box met bodem. Adres: Bureau v. d. blad Te koop: wieg, box, laken tjes en sloopjes, luiermand, voetbalschoentjes, 1 paar schoenen, m. 37. Alles in g. st. Prins, Jan in 't Velt straat 144. Te koop: prima 4-deurs auto, met schuifdak, merk Wanderer ,op goede banden, 2 reserve. Adres Oost, Koningstr. 31. Te koop: 2 flinke Meccano bouwdoozen. Lombokstraat 17. Na 6 u Te koop: een z. g. a. n. verstelbare divan, prijs 45. Adres: Walleboom, Kerk- gracht 37. Na 4 uur. merstond gevraagd: flinke banketbakkersbediende, op Wieri ïgen. Br. onder letter T aan H. Wilms, adv.bur., Hippoly- tushoef. i Te koop: avondjurk, wijn rood, zijde; kan ook als trouwjapon, b.w. 92. v. Limb, Stirumstr. 47. Voor 4.30 uur 's avonds. Goed schilderij, havenge zicht, F. Eisinga, 1936, doek maat 48 X 76 cm. Adres: Keizerstraat 113. Te koop: z. g. a. n. pop- penwandelwagentje 17.50. Zeegers, Sternstraat No. 8. gevraagd NAAISTER b. z. a. voor het maken en vermaken van dames- en kinderkleeding. Adres: Bureau v. d. blad. Heeft U Iets op te ruimen? JAN VISSER ZOON koo. :n alles. Adres: Wagenstraat 7. Nog eenige dames fantasie stoeltjes, schrijf bureaux, siertheebladen, schilder stukken enz. enz. H. L. VRIES, Koningdwarsstraat 7173. Tevens te koop een nog nieuwe groote staande klok. Te bezichtigen: Nieuwe- weg 4 a. Onze Schoenmakerij Is ge sloten vanaf heden tot 1 December, wegens leer- gebrek. Schoenen kunnen afgehaald worden Zaterdag van 24 uur. H. RIEUWERS, Nieuwstraat 8. ZELDZAAM AANBOD. Prachtig eiken Harmonium te koop, zeer mooi van toon. 200 Adres: Hur. v. d. blad. Te koop: Philips radio- t "stel; 1 p. h.schoenen, m. 43; 1 rijwie band, 28 X 1%; 1 rijwielband, 2D X 1%. Al les in g. st. Adres. Bonte, Klaas Duitstraat 4. Biedt zich aan een net persoon voor alle voorko mende werkzaamheden, 3 a 4 d. p. w. Brieven onder No. 527, Bureau van dit blad. gevraagd Nette heer zoekt gemeub. zit-slaapkamer of zit- en slaapkamer. Brieven onder No. 528, Bureau v. d. blad. Nette vrouw, bij de Wehr- macht werkende, zoekt klein gemeubileerl huisje. Brieven onder No. 526, Bureau van dit blad. Gevraagd: gem. z.-sl.- kamer, m. gebr. v. keuken, door echtp. z. k. Brieven onder No. 531, Bureau van dit blad. aangeboden Te koop: Ind. poppen- ledikant. Na 4 uur. Adres: C. Kurvink, Gladiolenstraat 14. Te koop: 4 Eng. stoelen, z. g. a. n. Adres: Jansen, Rozenstr. 25. Te koop: 1 zw. dames mantel voor oudere dame, maat 44; 1 zw. astrakan mantel, maat 44; 1 wasch- ketel (alles z. g. a. n.)1 eiken bloembak, 1 luid spreker. Adres: Sluisdijkstr. 109. Te koop: een burgerwoon huis, beslist zonder gebre ken. Brieven onder No. 580, Bureau van dit blad. Te koop: een mooi partij tje meisjesspeelgoed. Adres: v. d. Berg, Brak- keveldweg 124.. Tuaschen 2 en 4 uur. Te koop: kinderstoel, k.ledikant, kinderbox en wandelwagentje. Adres: A. de Bruin, De la Reystr. 45. Na 5 uur. Te koop aangeboden: radio-toestel met losse luid spreker. Te bevragen: Jei- lema, Burgem. Houwingsin- gel 52. Na kwart voor 5. Te koop: 4 mehoniehouten armstoelen met tafel en theemeubel. Qeen opkoopers. Adres: Buiyau v. d. blad. Te koop: zwaar eikenhou ten dressdr, z. g. a. n. Adres. Melief, Kerkgracht 5. Te koop: «en spiegelkast, een spiegel,* 2 crapauds, 4 stoelen, 1 rond tafeltje, een zware eikenhouten tafel, karpet, kapstok met kleed, 2 cocosmatten, alles in g. st. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop enkele fletstasch. Adres: Rozeboom, Koningsweg 50. Te koop: pluche tafelkleed, (in. g. st.) en 3-wielig k.-fietsje. Adres: Vukkink, S ïagenstraat 68. Te koop: 1 p. z. g. a. n. hooge j.schoenen, m. 38 of te ruilen tegen maat 40. Adres: Steensma, Ruyghweg 151. Te koop z. g. a. n. trouw japon met onderjurk, maat 42—44. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop: 2 p. lage heeren- schoene m. 44 en 45, 1 p. als nieu\ en 1 p. gebruikte. Adres: A. Raven, Molen vaart 155, Anna Paulowna. \\J AAR het volk is daar is de ne- ring en waar de koe is, daar is de melk. Een Alkmaarsche veemarkt is een markt vol melk, al is die dan ook niet zichtbaar. Volle melk zóó van de koe is Iets, dat een stadsbewoner zich altijd als een bijzondere attractie voorstelt en het is dan ook niet te verwonderen, dat er talrijke behoeftige huisvrouwen zijn die haar kroost van fleschjes, busjes of emmertjes voorzien en de kinderen uitsturen met de boodschap „Je gaat haar de markt en je komt niet thuis zonder melk". De boeren knijpen in deze tijdsom standigheden een oogje dicht en zij hebben zich niet omgedraaid of de meest ondernemenden van de kinder groep doen een aanval op de koe. Zij duwen en rukken aan haar spe nen tot het de koe begint te vervelen en het dier nijdig achteruittrapt. Maar,, al doende leert men en de handigsten hebben er slag van gekre gen zoodanig met de aftapkraantjes van het koebeest te manoeuvreeren, dat er zoo nu en dan een wit straaltje wordt weggespoten, dat door een broertje of zusje triomfantelijk in een jampotje wordt opgevangen. Een jochie is er zelfs in geslaagd 'n toekijkend vriendje nat te spuiten, wat een zoodanige prestatie was,, dat het kleine slachtoffer daarbij stom van be wondering is gebleven. De Alkmaarsche jeugd melkt. Zij volgt niet Pallieters leuze „Car- pe Diem", melk den dag! Zij doet het prozaïscher. Zij blijft wat het melken betreft, bij de koe en moeder staat vijf passen achter de ge. vaarlijke zóne met een pannetje en verzamelt alle kliekjes welke haar tal rijk kroost uit diverse uiers weet los te peuteren. De beste stuurlui staan ook hier aan wal en verstrekken broertjes en vriend jes nuttige wenken en practische raad gevingen. „Je mot aan dat andere ding trekke". „Hou je flesschie recht, stommerik, mot je 't uit je poote late valle?" En intusschen wordt het kostbare vocht druppel bij druppel opgevangen in de emmers van de optimisten en in de jampotjes van de pessimisten, die al tevreden zijn als de bodem maar be dekt is. Het blijft een gevaarlijke onderne ming, niet alleen door de koe maar ook vanwege de polkie. Er zijn wellicht dieren, die niet ge heel t.b.c.-vrij zijn en bovendien heeft de koe in zijn achterpoot een verweer middel, dat allesbehalve gevaarloos is gebleken. Soms kijkt een agent gedachtig aan de tijdsomstandigheden wel eens de kat uit den boom, maar de meesten kijken de kinderen onder de koe vandaan en zoodra de blinkende knoo- pen in zicht komen, zijn al die jpnge vrijbuiters plotseling verdwenen. Om natuurlijk weer op te duiken of wat de koe betreft o n d e r te duiken als de agent voorbij is en het gevaar dus is geweken. Volle melk, gratis geleverd en dan nog zonder bon. Er is geen fabriek en geen slijter waar dat te krijgen \is behalve bij de koe die met het oog op haar kalf altijd de leuze „direct van de fabriek naar den consument" beeft gehuldigd. Als er geen kalf is om zijn rechtma tig deel op te eischen, blijft het de koe onverschillig wie er dan wèl of niet vai haar melk zal profiteeren, En daarom staat moeder met haar pannetje achter de frontlijn geduldig op de buitgemaakte kliekjes te wach. ten en is zij er vast van overtuigd, dat zij en haar woelig nageslacht den tijd niet nuttiger dan op de Alkmaarsche veemarkt kunnen besteden. Ad. SCHOORLDAM. ZateAagmorgen omstreeks 10 uur toen Mej. G., huishoudster bij Douwe de Vries met haar 4-jarig zoontje in de keuken vertoefde, sprong plotseling de groote bouvier uit jauouzie op het kind aan. Het kind werd over het geheele li chaam flink toegetakeld en on danks het verzet van de moeder kon zij den hond geen baas wor den. De heer de Vries, die op het hulpgeroep kwam toesnellen, wist spoedig den hond de deur uit te werken. Onmiddellijk werd Dr. van Hesteren ontboden, waarna zijn assistent Dr. Posthuma verscheen die de eerste hulp verleende. Na dit gebeuren heeft de heer de Vries besloten des hond af te laten maken, wat inmiddels is ge beurd. Gelukkig kunnen we vermelden dat het ventje het goed maakt en waarschijnlijk geen nadeelige ge. volgen hiervan zal houden. De Nederlandsche Volksdienst kent geen medeleden of bann hartigheid. Hij kent alleen volksche plicht. De uitslagen der trekking zullen regelmatig in DIT BLAD verschijnen. Er komen steeds meer brieven: „aan Mina Bakgraag. Deventer Hoor eens. als dat zoo door gaat. moet' ik me een prive- secretaris aanschaffen. Als ik alles moet beantwoor- dcn,d.nhebikwarempelge«° tijd meer. om met PANK.O en ROER-OM lekkere dingen te bakken! heele- en gedeeltelijke inboedels en alle soorten losse goederen Indien afwezig: overzijde 184 gevraagd - bij.de Firma GEVELER en FRANSSEN, Aanbiedingen op het werk: Dijkstraat 65, Den Helder. Te koop: eenig speelgoed, poppenwagen 35.pop- penvacht 10. Adres: Bureau v. d. blad. Te koop: z. g. a. n. radio toestel in eiken kast. Adres: v. Baars, 2e Vroonstraat 110. Te koop: nieuw bankstel. Adr°s: Bureau v. d. blad. Te koop: lichtbruine imi tatie-bontmantel, m. 42/44, en reiswiegje, als koffer dragen. 4drea: Bureau v. d. blad. gevraagd Gevraagd: Electr. fornuis, liefst met pannen, of modern gasfornuis. Br. met prijsopg. Y.Z. 613, Ricardo's Adv.-Bureau, Amsterdam. Gevraagd: leeren broek. Kruijff, Vischmarkt. Ter overname gevraagd: Electr. heet-water-reservoir, 40 liter of meer. Br. met prijsopg. S.W. 611, Ricardo's Adv.-Bur. Amsterdam. Spoed. Te koop gevraagd: onder- en bovenkieertjes voor jongentje van 3 en meisje van 5 j. en j.schoei sel, m. 23 m.schoeisel, m. 27. Adres: Grollé, Koningsdw.straat 6. Te koop gevraagd: een wandelwagentje. Tevens te koop: nog goed bandje voor kinderwagen. Adres: Ties- sen, Koekoekstraat 1. Gevraagd: groote waakhond. Kruijff Vischmarkt. Ter overname gevraagd: één of meer gas-radiatoren. Br. met prijsopg. W.A. 614 Ricardo's Adv.-Bureau, Amsterdam. Te '-oop gevraagd, bruine of blauwe verpleegsters japonnen, maat 44. Nico Graaff, Spoorstr. 50. Met spoed een in goeden staat verkeerend 16-els vloerkleed gevraagd. Brieven met prijs of per soonlijk aan J. Aris, Zwarte- pad bij Vuilnisbelt, Rijksweg Te koou gevraagd: emailie badkuip en electr. of gas- geyser. Br. met prijsopg. T.Y. 612, Ricardo's Adv.-Bureau, Amsterdam. Te koop gevraagd: lees boeken v. jongen v. 15 jaar. Br. met titels en pr. onder No. 529, Bureau v. d. blad. Gevraagd les voor diploma 3e stuurman of kustvaarder. Adres: Bureau di blad. Gevonden: brunie nappa handschoen. Tegen adver- tentiekosten terug te beko- men: Ruyghweg 145. Kuil! 1 hearenpak, gr. maat, in prima staat tegen win'e. mantel, m. 42. Adres: Bureau v. d. blad. Wie ruilt mijn z.g.a.n. kin derauto voor een mooie pop- pewagen? T. C. Teeuw, Gras weg 36, Anna Paulowna. U voelt zich kikkerig.U bent moe en nat geregend.... U loopt Uw stamcafé binnen en.... U ruikt het al, het water loopt U in den mond: dampend heete. amberkleurige, geurige rhumpunch is er te krijgen! U bent het goede café binnen gestapt want hier is rhumpunch bereid uit RHUMPKNEX. Rhumpunex is de basis van elke goede rhum-grog! Goede café's bereiden rhumpunch uit s Officieel Verkoopkantoor van „Noordster" dranken voor Nederland: N.V. Koffiebranderij en Goederenhandel t. h. Firma F. J. Tempel. t VERLEDEN JAAR LEERLINGEN Dit laar is de belangstelling nóg grooter. Schrijft dus in op den Duitschen taalcursus, aanvangende 8 Dec. voor beginners en 12 Dec. voor gevorderden. 25 LESSEN f 2.50. Stort nog heden f-2.50 op girorekening 400.000 van den Ned. Omroep met vermelding: Duitsche cursus beginners (of gevorderden). Voor volledige inlichtingen wordt verwezen naar de microfoon- mededeelingen 's Maandags, 's Woensdags en s Vrijdags te 18.30 uur Hilversum l (21,45 uur ook via Radio-centrales). Vraagt gratis proefles aan bij Postbus 2, Hilversum DE i.cDERLANDSCHE OMROEP vanaf 1930, weet ik met succes voor U te ontvan gen. Ik ben Incasso-Spe cialist, werk door geheel Nederland en heb vele enthousiaste dankbetuigin gen, óók uit Uw omgeving! Géén kosten vooruit! Lw debiteuren rekenen er vaak op, dat U er toch geen werk van maakt. Nü is de tijd gunstig om Uw geld te ontvangen. Alléén bij resultaat is U mij kos ten verschuldigd Mijii succes is Uw succesl Schrijf U mij eens om in- onder' motto „SUCCES aan Adv -Hu- Voor direct gevraagd voor de Duitsche weer macht te Texel, de Organi- sation Todt te Julianadorp Goed loon plus kost en in woning. Gegadigden gelieve zich aan te melden bij de afi- vrouwen van het Geweste lijk Arbeids-Bureau te Alkmaar en de Bijkanto ren. K 2107 i

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 4