Geheime slachtplaats bij Uitgeest ontdekt Het Langemarck-studium Onteigeningen in verband met evacuatie LEKKERNIJEN Economische rechter Ergens op een afgelegen plekje* i VOOR SINTERKLAAS Officieele mededeelingen Loonbelasting losse arbeiders Uei jacht Kai-Kai (Wordt vervolgd). Alle pijn verdwenen! De Heer O M te K. tchrijft, dd 23-1 '41; RADIOPROGRAMMA 1 ALKMAAR. Woensdagmiddag. Ergens achter Uitgeest op een weiland, dat slechts te bereiken is per bootje eti dat verscholen ligt achter hoogopgegroeid riet. hebben clandestiene slachters dezen zomer een geheime slacht plaats ingericht, waar regelma tig schapen geslacht werden. Waarschijnlijk gebeurde dit steeds tegen het aanbreken van der^ dag. als slechts de melk knechten naar het land trekken en alles verder nog in diepen rust is. Het vleesch wera op de plaats der slachting verder behandeld en daarna verpakt, waarna het per roeibootje naar elders werd getransporteerd. Alles ging goed. tot op zeke ren ochtend allesverkeerd ging en de zaak aan het rollen kwam. De politie werd er. in gemoeid, hoorde verschillende getuigen, wist al heel gauw. wie de vermoedelij ke dadels waren, ging een onder zoek ter plaatse instellen. maar stond voor eenige moeilijkheden: zij moest vrijwel alles vernemen van getuigen. Die getuigen vervulden dus he denmorgen voor den economischen rechter een zeer belangrijke rol. want van hun verklaringen hing af. of de vermoedelijke daders al dan niet zouden ..hangen", De verdachten in deze zaak waren Louwrens Liefting. veehandelaar te Uitgeest, diens zoon Theodorus Liefting en een zekere Lourentius Bourgonje. eveneens uit Uitgeest. Als eersjé stond terecht de vee houder. wien ten laste was gelegd het slachten van een aantal scha pen en het voorhanden hebben van een hoeveelheid schapenvleesch. De verdachte bekende, dat hij vleesch in voorraad had gehad, maarontkende pertinent, dat hij ooit een clandestiene slachting had verricht. De veehouder J. Winter Kzn. te Uitgeest legde echter een bezwaren de verklaring af. Deze toch was op den morgen, dat het mis ging met zijn zoon naar het weiland geweest, om koeien te melken. Zijn weiland lag juist tegenover de vermoedelij ke slachtplaats. Getuige had al ver schillende malen ter hoogte van de verdachte plaats kloppen en hak ken gehoord en eenmaal dat was dan op den bewusten dag ook gezien, dat een paar menschen pak ken naar een roeiboot brachten. Verder had hij gezien, dat eenige menschen afval van de slacht over het riet in het water wierpen. Dien morgen is hij met zijn zoon naar de verdachte plek geroeid en daar vond hij o.a. een ladder, een hakblok, kleine stukjes vleesch en been en versch bloéd. En tenslotte beweerde getuige, dat hij de menschen. die in het bootje stonden en de pakken er in hadden gelegd, de drie verdachten waren! Getuige N. J. Winter, zoon van den eersten getuige, deed daarna ongeveer hetzelfde verhaal. Boven dien had hij de slachting gezien: Liefting Sr. slachtte en zijn zoon hield een poot van het schaap vast. Hoewel getuige op een afstand van ongeveer 100 M. stond, beweerde hij. dat hij zich niet vergissen kon. De derde getuige. P. Bourgonje. geeft dan geen nader licht in de zaak. omdat hij geen al te snugge- ren indruk maakt. En waar de ver dediger. mr. SmSl de rechtbank er op attent maakt, dat deze getuige vermoedelijk niet heelpmaal nor maal is. wordt voorloo'pig van een verhoor van hem afgezien. De verdachte zelf blijft bij zijn oorspronkelijke verklaring: hij zou nooit geslacht hebben. Wel heeft hij op zekeren morgen zijn zoon zien slachten, maar toen hij er bij kwam. was het al afgeloopen. Ook bij het afslachten of vervoeren van het vleesch heeft hij nooit geholpen. Dan vraagt de Officier aanhou ding van de zaak. opdat een rapport kan worden uitgebracht over de geestesgesteldheid van getuige Bour gonje. De economische rechter wil ligt dat verzoek in. Tweede verdachte vrijge sproken. i Dan komt voor de tweede ver dachte. L. Bourgonje te Uitgeest. De getuigen Winter leggen weer gelijkluidende verklaringen af. maar geen van de twee kan positief zeg gen of verdachte geslacht heeft of medeplichtig is^geweest aan het slachten. Verdachte ontkent, iets met de slachtingen te maken te hebben. Wel is hij er bij tegenwoordig ge weest. maar zelf heeft hij geen hand uitgestoken. Conform den eisch vorderde de economische rechter hier vrijspraak 10 Maanden voor no. drie. De derde verdachte. Th. Liefting. bekende volmondig, dat hij dezen zomer drie schapen heeft geslacht, maar hij wees er nadrukkelijk op dat hij alleen de slachting verricht heeft, dat Bourgonje er wel bij ge weest was. maar niets gedaan had" en dat zijn vader zelfs niet op het veld was geweest, toen hij de slach ting verrichtte! Conform den eisch werd verdach te veroordeeld tot 10 maanden met bevel tot onmiddellijke inhechtenis neming. PRIJSNOTEERING CLANDES- TIEN GESLACHT VLEESCH. De prjisnoteering van clandestien vleescn. zooals ze héden werd vast gesteld in het gebouw aan den Gees tersingel te Alkmaar, bedroeg: A. voor het verhandelen: drie maanden gevangenisstraf; B. voor het koopen door directe gebruikers plm. 15 gulden per kg. J. de Wit te Heiloo had namelijk een partijtje clandestien vleesch ge kocht en verkocht en kreeg drie maanden. De afnemers, allen Heilooers. wer den beboet met geldboete van 15 gulden tot 75 gulden, afhankelijk van het aantal gekochte kg. vleesch (van 3/i kg. tot 5 kg.) Van de te evacueeren panden en opstallen met de daartoe behooren den nagelvasten inventaris zal een bepaald gedeelte moeten worden onteigend. In verband met daarom trent gestelde vragen deelt het Dep. van Fin. hieromtrent het na volgende ipede. s Deze onteigening geschiedt op grond van art. 5 van het besluit op de bezettingsschaden. zooals dat is gewijzigd bij het iri het veror deningenblad van 21 Nov. 1942 ver schenen besluit 126/1942, in ver band met het algemeen vorderings- besluit 1940. Diens volgens geschiedt de onteigening door vordering, met dien verstande dat de schadeloos stellingen worden vastgesteld door den Secr.-Gen. van het Dep. van Fin. De vordering vindt plaats ten gunste van den Staat der Neder landen. de eigendom gaat over vrij van alle lasten en rechten daarop rustende. Belastingen, waarmede het gevorderde goed is bezwaard, gaan van den dag van den eigen domsovergang over op den Staat. De schadeloosstellingen, die door den Secr.-Gen. worden vsatgesteld. gorden beschik baar gesteld ten behoeve van de eigenaren en van andere be langhebbenden ten aanzien van de gevorderde goederen. De gelden zullen in het algemeen eerst worden uitbetaald, nadat besteding voor herbouw of we- der-aanschaffing verzekerd is. Zoolang de betaling wordt uit gesteld wordt, althans voor- zoover de schadevergoedingsbe dragen een nader te stellen minimum te boven gaan. rente vergoed tot 3% per jaar. Om tot het Langemarck-Studium te worden toegelaten moet men aan bepaalde normen, wat betreft ver stand, karakter en lichamelijke toe stand kunnen voldoen. Deze drie factoren geven bij den uitslag van de schifting den doorslag. De gods dienstige en politieke overtuiging van den candidaat spelen slechts in zooverre een rol. dat zij niet in te genspraak mogen zijn met de tra ditie en de doeleinden van het Lan gemarck-Studium. Iedere candidaat. die beseft, dat het Langemarck-Studium in deze jaren, waarin de Germaansche mensch yorstelt. om zijn gods dienst en zijn cultuur tegen de ver nietigende machten van het kapita lisme en bolsjewisme te verdedigen, de Germaansche lotsverbondenheid ook hier in tot uitdrukking wil brengen, dat iedere jonge, begaaf de arbeider uit Duitschland. Neder land, Vlaanderen. Noorwegen en' Denemarken de kans krijgt zijn kennen en kunnen tot aller welzijn te ontwikkelen, tal in het boven staande een voldoende verklaring vinden voor de onzekerheid, die er bij hem op dit punt zou kunnen heerschen. Wij wonen in een gebied van de Noordzee tot de Weichsel. dat klein is in vergelijking met de levens ruimten die andere volkeren en andere rassen ter beschikking staan Uit het diepste van ons innerlijk hebben wij ondanks dat de krachten geput, ons door scheppingsdrang, plichtsbesef, arbeidslust. sociaal ge voel en trouw aan ons volk. een samenleving, een cultuur te schep pen. die het hoogste laat zien. wat ooit ter» wereld werd bereikt. Ons aller lot hangt daarvan af. of wij in deze jaren gezamenlijk het onheil kunnen afweren, dat ons bedreigt. Ir. deze enorme krachtsontplooiing die van ons Verlangd wordt, is het Langemarck-Studium slechts een klein onderdeel. Geweldig is zijn waarde echter, wanneer wij besef fen. welke ongekende krachten er in ons volk schuilen en welke mo gelijkheden het Langemarck-Studi um hiedt om deze productief te maken. Elke mannelijke jonge Nederlan der tusschen 16 en 22 jaar heeft thans gelegenheid, hieraan mede te werken. Zijn eigen geluk en dat van zijn volk hangen er van af. Meldt U aan bij het Langemarck-Studium Waalsdorperweg 12. Den Haag. De eigenaren blijven belast met hypothecaire schuldverplichtingen overeenkomstig de geldende over eenkomsten. Den hypothecairen schuldeiSchers zal voor hun rente vorderingen een verhaalsrecht wor den toegekend op de over de scha deloosstellingen te vergoeden ren tebedragen. Omtrent de regeling van een en ander kunnen nadere regelen van den Secr.-Gen. van het Dep. van Fin. worden tegemoet gezien. In- tusschen zal al» regel op individu- eele aanvragen om inlichtingen geen antwoord kunnen worden ge geven. Nadere inlichtingen zullen zoo noodig ter algemeene kennis worden gebracht. Wel kunnen .aan vragen worden ingediend tot het verkrijgen van een voorschot op de schadeloosstelling, doch alleen voor herbouwdoeleinden of wederaan- schaffing. Ook op de te vergoeden rente kunnen voorschotten worden verleend, indien daaraan voor le vensonderhoud behoefte bestaat. Desbetreffende aanvragen dienen te worden gericht tot den algemeen gemachtigde voor de oorlogs- en defensieschaden. Kneuterdijk 22. Bij onze vrijwilligers. Een verkenningstroep onderweg. In de steppen in het Oosten maken onze mannen gebruik van kameelen en muilezels. SS PK Lüttmer-0 H-P H m Het Sinterklaasfeest staat voor de deur. Al* zal het misschien in een bescheiden mate gevierd worden, toch is een huiselijk feest in dezen tijd welkom. Bij zulk een fcsest hoort iets. dat de tong streelt en de huisvrouw zal rondspeuren naar lekkernijen, die nu dubbel welkom zijn. Pepernoten, marsepein en specu laas. zé hooren nu eenmaal bij °St. Nicolaasavond. Onderstaande re cepten zijn aangepast bij dezen tijd. Met wat overleg kan men de be noodigdheden er voor uitsparen. Het resultaat is goed en zeker een verrassing voor de huisgenooten. Pepernoten. 100 G. aardappelen, 40 g. bloem. 15 g. custardpoeder. 50 g. suiker, een halve geraspte nootmuskaat, iets kaneèl (zoo mogelijk een halve theelepel anijs) of de surrogaten hiervan. De aardappelen fijn wrijven en met alle benoodigdheden vermen gen. de massa fliak roeren. Van dit deeg kleine balletjes vormen en deze stuk voor stuk, even van el kaar in een vette koekepan leggen. De koekepan met een deksel afslui ten en bij voorkeur op een asbest- plaatje op een zacht pitje verhitten Na tien min. de balletjes keeren en met het deksel van de pen. steeds op een matig vuur. lichtabruin bak ken. De pepernoten kunnen T>ok in een matig warmen oven gebakken worden. Speculaas. 125, G. gekookte aardappelen. 1'25 g. bloem 75 g. suiker. 1 lepel stroop y, pakje of 25 g. bakpoeder, y> eet lepel speculaas- of koekkruiden. zout. De koude aardappelen fijnwrii- ven. alle ingredientep toevoegen en met. een houten lepel of met de hand de massa zoo lang kneden tot zij als een geheel van de kom los laat. Het deeg met meel bestrooien en zoo dun mogelijk uitrollen, er klei ne figuurtjes van vormen op een vet bakblik leggen en de speculaas in een vrij warmen oven in 15 a 20 min. bakken. Men kan het deeg ook in langwerpige koekjes snijden en er met een vork wat figuurtjes op maken. Marsepein aardappeltjes. 100 G. gekookte aardappelen. 60 g. suiker. 6 druppels amandel essen ce of 3 druppels amandelolie of laurierkersolie. geraspte citroen schil. cacao of suiker. De koude gekookte aardappelen zeer goed fijnwrijven en met de suiker en iets geraspte citroenschil vermengen, pe massa op een matig verwarmd vuur verwarmen en on der voortdurend roeren 5 min. in laten dampen. De marsepeih Ver mengen met het' amandelsmaakje en koud en stijf laten warden. Kleine balletjes van de marsepein vormen en deze door cacao of sui ker wentelen. ZIEKENGELDUITKEERING HUISPERSONEEL. De verplichte ziekenverzekering voor het huispersoneel is 1 Novem ber 1.1. in werking getreden. Nu doet zich het geval voor dat dienst boden op voormelden datum wegens ziekte arbeidsongeschikt waren. Waar van verzekering in den zin der ziektewet dan niet kan worden gesproken, bestaat in die gevallen geen aan'spraak op ziekengelduit- kfeering. Naar wij nu echter verne men. hebben sommige uitvoerings organen der ziektewet besloten in dergelijke gevallen toch uitkeering te verstrekken natuurlijk indien betrokken dienstboden op 1 Novem ber 1942 reeds in dienstbetrekking waren en zij uit anderen hoofde geen aanspraak op uitkeering kun nen maken. AFLEVERINGSPLICHT HONING EN BIJENWAS. Ingevolge het in de Staatscourant van 23 November 1942 verschenen Bijenwasbesluit V.V.O., Is een ieder, die ruwe korfhoning voorhanden of in voorraad heeft, dan wel bij derden houdt opgeslagen, verplicht deze OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN INSPECTEUR DER BELASTINGEN, TE ALKMAAR^ 2e AFD. Onder losse arbeiders worden verstaan de werknemers, wier arbeid bij denzelfden werkgever in den regel slechts korten tijd duurt. Op grond van de Negende Beschikking tot uitvoering van het Besluit op de loonbe lasting 1940 behooren losse arbeiders van 1 Januari 1943 af in het bezit te zijn van een loonbelastingboekje. Ter verkrijging van deze boekjes kunnen zij zich persoonlijk vervoegen bij één der hieronder genoemde ambtenaren, naar gelang van hun woonplaats, of de daarbij aangegeven^ plaats en tijd. Ze moeten medebrengen hun trouwboekje of andere be'wijzen omtrent burgerlijken staat en aantal kinderen, eventueel 't looinbelastingboekje 1942. Tevens kunnen zij dan een verzoek doen tot vermindering wegens hoogere beroepskosten of buitengewone lasten. De bookjes moeten worden aange vraagd bij den Inspecteur der Belastingen te Allernaar, 2e afd. Vanaf 30 November t.m. 4 December, dagelijks tusschen 9—5 uur. Verder bij: Schagen. assistent.dienstgeleider te Schagen op Barsingerhorn, wijk C 1 t.m. 82 en wijk D. St. Maarten, wijk B, C. O. Niedorp, 180 t.m. 254a (Zijde- wind) Z(|pe, wijk E en G. St. Maarten, wijk A. Zjjpe, wijk Ai B, C, D, L en M Wlerlngermeer N. Niedorp. O. Niedorp, I t.m. 159 en boven 254a Hareakartpel. Heerhugowaard. Callantsoog. Ztjpe, wijk F, H, I en K Barsingerhorn, wijk A, B, C bo ven 82 Winkel, E, F en G Oudkarspel N. Scharwoude Broek op Langendijk aZ. Scharwoude 2 en 4 December 1942 namiddags van 13—17 uur en van 18—20 uur, ten kan tore van den Ontvanger der Directe Belastingen te Schagen, Heerenbosch E 86. assistent-dienstgeleider te St. Maar tensbrug op 1, 2 en 3 December 1942, namiddags van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur te zijnen huize C 89. assistent-dienstgeleider te Slootdorp op 1 en 3 December 1942 in hotel „de Wieringermeer" te Slootdorp, des avonds van 19 tot 20 uur. assistent-dienstgeleider te N. Niedorp op 1, 2 en 3 December 1942, des avonds van 19—21 uur te zijnen huize N. Nie dorp B 116. assistent-dienstgeleider te Dlrkshorn,, op 1 December 1942 in het Waarland, café J. A. Bos, van 1517 uur. Op 2 December 1942 van 1418 uur en van 20 tot 22 uutj te zijnen huize D'irks- horn B 142. assistent-dienstgeleider te Heerhugo waard op 30 November, 1. 2, 3 en 4 December 1942 des namiddags van 16—20 uur te zijnen huize Heerhugo waard G 176b. assistent-dienstgeleider te t Zand op 1 December 1942 café J. Kregger, te Oudesluis H 46, 's avonds van 18—20 uur. Op 5 December 1942, café G. A. de Wit te 't Zand I 80, des middags van 1517 uur. i- assistent-dienstgeleider te Winkel op 27 November 1942, des namiddags van 15 tot 19.30 uur te zijnen huize Winkel A 243. assistent-dienstgeleider te N. Schar- woude op 30 November, 1 en 3 De- cember 1942, telkens van 1820 uur en 4 December 1942 van 1618 uur te zijnen huize Oosterstraat 36. assistent-dienstgeleider te Broek op Langendijk op 1 December 1942, na- middags van 1517 uur te zijnen huize Dijk 616d. Ten overvloede wordt medegedeeld, dat vermoedelijk geen andere da tum beschikbaar wordt gesteld voor het verkrijgen van een loonbelasting boekje. i FEUILLETON door HANS POSSENDORF 79. „De firma kan zich nu nog een poosje op de beer, houden," meende bankier Wang. „Ze heeft vier sche pen verhuurd, die zullen onder Japan- sche vlag varen voor een firma in Hakodate. Ik kan u nauwkeurige data geven. Ze zijn alle maar voor korten tijd verhuurd omdat men al bijgeloovig is geworden waar het de Three Anchors Line betreft. Als het u lukt een of twee van die booten te laten zinken zal het einde verhaast worden. Heeft u contact met miss Eromanga, zoodat we haar op de hoogte kunnen brengen?" „Ja, over een dag of veertien zal kapitein Casanello met de „Vendetta" in China zijn en ons van daar telegra- feqran." „Hoe lang blgft hy daar?" „Zoo lang we het noodig achten. H(j zal dan geregeld alle drie maan den naar China gaan, zoodat we miss Eromanga voortdurend op de hoogte kunnen houden." Vijf maanden na dit onijerhoud in November 1915 - stond er weer een sensationeel bericht in de couran ten van San Francisco. DE S.S. „NEGROS" EN „LEYTE" GEZONKEN. DUITSCHE KRUISERS IN DEN STILLEN OCEAAN „De stoomschepen „Negros" en „Leyte" der firma McKenna en Co, die sedert eenige maanden aan een andere firma verhuurd waren en onder Japansche vlag tusschen Ha kodate en San Francisco voeren, zijn ongeveer 500 mijl ten Oosten van Hakodate door kanonvuur in den grond geboord. In den avond van 4 November, kort na het inval len van de duisternis, ontmoetten beide schepen elkaar en wisselden groeten. Kort daarop werd de „Ne gros" door een schip, dat geen lich ten had, van zeer nabrj door vier kanonschoten zoo zwaar bescha digd, dat ze binnen het uur zonk. De „Leyte" keerde op haar nood seinen om en nam de schipbreuke lingen aan boord. Tegen den mor gen werd ook de Xeyte" bescho ten. Een derde schip dat in de na bijheid was, nam de_bemanning der beide schepen op. Het schip, een zeilschip met hulpmotoren dat de schoten gelost had, kon met de gebrekkige schijnwerpers der vrachtbooten, niet goed gezien wor den. Het schijnt een Duitsche hulp- kruiset te zijn, dien het tot nu, toe gelukt is onopgemerkt in den Stil len Oceaan te liggen. Het is wel merkwaardig, dat dit lot wederom twee schepen van de ongeluksfirma McKenna getroffen heeft." Kort na Nieuwjaar liet Alfano de firma McKenna en Co. failliet ver klaren. De overgebleven vijf schepen werden verkocht en ze brachten zoo weinig op. dat het faillissement met een schuldenlast van 70.000 dollar sloot. Gebroken naar lichaam en ziel, door zijn vrienden verlaten, met een sommetje van 1200 dollar, de rest van zijn privé vermogen, wonend in een goedkoop pension dat was Li- vio Alfano in het begin van 1916. Wat moest hij nu beginnen? In Frisco blijven, waar hij vroeger een gezien handelsman geweest was en nu met den nek werd aangezien? Naar zijn vaderland Corsica terug- keeren, waar de overheid misschien reeds door de dochter van zijn broer de ware toedracht der zaken ge hoord had en hem misschien zou arresteeren? Hij was ten einde raad en dagelijks naderde het oogenblik meer en meer dat h\j het laatste beetje van zijn geld opgebruikt zou hebben. Daar scheen op zekeren dag on verwachte hulp op te dagen. Alfano kwam op een hoek van de straat een zijner vroegere ondergeschikten, Browne, tegen en raakte met (hem in gesprek. Browne stond1 reeds eenige jaren aan het hoofd van een export-zaak, die tot bloei was geko men en reeds drie kleine filialen in China bezat. Hjj vertelde Alfano, dat h\j met het plan rond liep een vierde filjaal in Macao te openen. „Hebt.u daar al een leider voor?" vroeg Alfano. Mr. Browne begreep terstond, waarop Alfano doelde. Hij aarzelde eenige oogenblikken voor hij ant woordde, Alfano had hem nooit bij zonder goed behandeld, zoodat Brow ne geen reden ix>t dankbaarheid had. Ook was Alfano eigenlijk veel te oud voor zoo'n betrekking, ook al pleit ten zijn groote ervaring en koop manschap voor hem. Ten slotte ech ter kreeg het medelijden bij Browne de overhand en hij zei: „Neen, mr. Alfano, ik heb nog geen keus gedaan en veel kan ik voorloopig ook niet betalen voor die betrekking. Maar er zou eens over te pi-aten zijn als u zooals ik uit uw graag opmaak- er interesse voor hebt..," XXV. De laatste streek. Er waren bijna tien maanden ver loopen na Eromanga's terugkeer van haar mislukte expeditie naar Mexico en ze was in dien tijd schijnbaar niet veel dichter bij haar doel, de bevrij ding van haar vader, gekomen. Ca sanello had intusschen met de „Ven detta" verscheidene reizen naar Chi na gemaakt en van daar telegram men met Wang en Foster gewisseld. Men was op die wijze te weten ge komen, dat ook de Manilla-dienst den Three Anchors Line opgeheven was, dat het met de firma McKenna steeds meer bergafwaarts ging dat vier van haar booten aan een andere firma verhuurd waren en tusschen San Francisco en Hakodate voeren. Het was Eromanga, nadat ze twee maanden lang deze scheeps- route met de „Kai-Kai doorkruist had ten slotte ook gelukt om in den avond van 4 November 1915 de l „Negros" en „Leyte" in den grond te boren. Doch dat alles gaf niets zoolang het niet gelukte Livio Alfa no zelf te bemachtigen. Eromanga was sedert haar vertrek naar Mexico, niet meer op de Los Jardines-eilanden geweest. Ik gavoslda mi als h a r b o r a n. „Met mijn 8? ja ren leed ik aan een buitengewoon pijnlijken aanval [van ischias. Nieta 'hielp, zoodat ik tenslotte alleen nog kromgebogen, leu nende op een stok, rondkroop. Van slapen was geen sprake. Toen nam ik Uw Ovaaltjes: reeds den gersten dag verminderden de pijnen en sliep ik 6 uren. Ik gevoelde mij den volgenden morgen als herboretren reeds na 8 dagen bemerkte ik niets meer. Uit voorzorg neem ik ook verder nog Ovaaltjes en téveel deze iedereen ten zeerste aan." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaajtjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In afle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trineral Agentschap, Nassaukadi 378 Amsterdam honing vóór 1 December 1942 te persen of wel te laten persen door of te ver- koopen en af te leveren aan één der navolgende personen of instellingen: L. Bakker, Hoogeveen, R. Benning, Zuidwolde) A. Bralten, Meppel, M. C. N. Bressers, Tilburg, Bijenhuis, Wage- ningen, Coöp. Zemerij, Loppersum, Electr. Honingzemerij „Het Zuiden", Boxtel, de Honingbloem, de Wijk, K. Koppel, Zutphen, van 't Land, Barne- veld, M. de Lange, Arnhem, Bijenstand „Mellona", Santpoort, Fa. J. Schaafs- ma, Westerzand, Zwieters' Bijenpark, Dedemsvaart, J. R. v. d. Weg, Oud- woude. - Een ieder, die ruwe of zuivere on verwerkte bijenwas voorhanden, in voorraad of bij derden ln opslag heeft of krijgt, is verpl%ht voor zoover hij deze niet ten volle bij één der na_ volgende, als kunstraatfabrikant erken de, personen of instellingen heeft ver kocht en geleverd, deze vóór 1 Ja nuari 1943 bij een de/er personen of instellingen in te leveren: Fr. Benne- kers, Deventer, Bijenhuis, Wageningen, H. T. van Dam, Jubbega, Electr. Ho ningzemerij „het Zuiden", Boxtel, G. H. Hoopman, Halle (Gld.j, C. Koning, Hoog Soeren, de Meza, Santpoort, Swieters, Dedemsvaart. Er zij aan herinnerd, dat het inge volge artikel 6 van de Chemische Bro- ductenbeschikking 1941 no. 1, verboden is ruwe of zuivert onverwerkte bijen was te koopen, te verkoopen of af t» leveren, zonder schriftelijke vergun ning van den Directeur van het Rijks bureau voor Chemische Producten. In verband met het bovenstaand» wordt aan 'n ieder, die ruwe of zuiver» onverwerkte bijenwas voorhanden, in voorraad of bij derden in opslag heeft, dispensatie verleend van het verbod tot hét verkoopen en afleveren van dia was, onder voorwaarde, dat zij uitslui tend verkoopen en afleveren aan de in de 2e alinea genoemde personen en instellingen. REGISTRATIE BIJENHOUDERS Alle houders van bijen dienen zich vóór 1 December 1942 ter registratie aan te melden bij den Plaatselijken Bureauhouder van hun district, onder vermelding van het aantal bijenvolken, dat door hen wordt gehouden. ZATERDAG 28 NOVEMBER 194f. Hilversum I, 415.5 m. 7.15 Accordeon en clther (gr.). 7.10 B.N.O.t (gr.). 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.40 Boni en blauw, lezing. 8.50 Orkest Emanuel Ram- bour en solist (opn.). 9.30 Spiegel van den dag (opn.). 9.37 Orkest Emanuel Rambour en soliste (opn.). 10.00 Gerard Lebon en «Dn orkest. 10.30 De zwarte handel lokt, luister spel. 10.55 Orgelconcert en zang. 11.30 Orgel concert. 12.00 Almanak. 12.05 Amusements orkest. 12.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 13.00 Omroeporkost. 13.45 „Arbeidsdienst": „De Triompb van den arbeid",, lezing. 14.00 Vo cale duetten met pianobegeleiding. 14.30 Europeesche tydschriftenschouw. 15.00 Dick Willebrandts» en zyn dansorkest. 15.30 Gra- mofoonmuziek. 15.45 Als U voet aan land zet, op de parel der waddeneilanden, accoustische rondwandeling op de historische reede van TexeJ. 16.00 De schapenfokdag ln den Burg, ooggetuigenverslag. 16.30 Texelsche volkslie deren. 16.45 B.N.O. Nieuwsberichten. 16.58 Pianovoordracht (gr.)/17.00 Muziek van de zee (opn). 17.30 Texel en... de zee, klank beeld met muziek. 18.00 Orgelspel. 18.30 B.N.O.Nieuwsberichten. 18:40 Ra-ra-ra?! Radio-raadsel-rubriek. 19.00 B.N.O.: Politiek weekoverzicht Vanaf 19.15. Alleen voor de radio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Orkest Pran- cis Keth en Orkest Grazioso. 20.15 Kwintet concert. 20.55 Symphonie-concert (gr.). 21.45 B.N.O.Nieuwsberichten. ^22.00 Czardas en. duet (gr.). 22.2024.00 Dansavond (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtendgym nastiek. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.00 Bran dende kwesties (opn.). 8.15 Pianovoordracht (gr.). 8.30 B.N.O.: Nieuwsberichten. 8.40 Or kestconcert (gr.). 9.04^ Naar warmer sfeeren (gr.). 10.00 Godsdienstige uitzending. 10.30 Pianpvoordracht. 11.00 Voor de Jeugd. 11.20 Omroep-Meisjeskoor (gr.). 11.30 Haydn- Mozart-concert (gr.). §12.30 VisscheriJ-kwar tier. 12.45 B.N.O.: Nieuwsberichten. 11.00 Programma-overzicht. 13.05 Beroemde pianis ten (gr.). 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Klaas van Beeck en z(Jn orkest. M.00 Resi dentie-orkest. 16.00 Liederen yan Hugo Wolf (gr.). 16.15 Voor de Jeugd. 16.45 B.N.O.: Nieuwsberichten en spiegel van den dag. 17.00 BN.O.: Uitzending voor Nederlandsch# zee lieden. P7.30 Kwintetconcert (gr.) 18.00 Als ik 't voor »t zeggen had. 18.10 Landmans lust. 18.30 Zomerherinneringen, gevarieerd programma. Vanaf 19.15 alleen voor de radio centrales die over een lijnverbinding met dt studio beschikken. 19.15 Licht klassiek con cert (gr.). 20.15 Van de eene melodie in de <gr 2145 BNO Nieuwsberichten. 0 B.N.O.: Actueele beschouwing.. 22.10 AvondwUding. 22.20—24.00 Zie Hilversum L Hoofdredacteur A. R. Jonker. Plaatsverv. van' den hoofdred. oultenl. en stadsnieuw» Den Hel- ?er,A C. v»n Kampen. Binnen- alg report en streeknieuws p Eriks Haagsche redacteur P. E- H. M. Verberne, Den Haag. verantwoordelijk voor de adver tenties, Schager editie G. Schoorl, Schagen Verantwoordelijk voor de advertenties Heldersche edlWe J. Visser, Den Helder.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2