.Gemeenschaps- misdadigers Stadsnieuws Belastingen en evacuatie Marktberichten F, G, H, I, J, K, L H.R.C.-nieuws Helder-nieuws K.V.H—nieuws Predikbeurten Schaakclub Morphy Problemen van den dag DE SCHAGER MARKT vVan welke belastingen men is vrijgesteld en van welke niet Wö ontvingen een schrijven van een onzer lezers, waarin deze ver zocht te worden ingelicht omtrent enkele belasting-problemen, die spe ciaal voor Den Helder actueel te achten zijn. Naar aanleiding hiervan hebben wij ons gericht naar de bepaalde instanties en ontvingen het na« volgende antwoord: Voorzoover aangaat aanslagen in de Personeele Belasting 1942 7y opgemerkt dat van perceelen van geëvacueerden (geheel of gedeel telijk gemeubeld zijnde) die aan slagen worden vernietigd, indien biykt. dat over het geheele kalen der jaar 1942 het perceel niet lan ger dan 10 dagen Is bewoond. Verzoeken omtrent teruggaaf behooren binnen zes weken na afloop van het belastingjaar te worden ingediend bij den Inspec teur dei* Belastingen. Van gemcube'd zijnde perceelen door eigenaars wordt ook Grond- belasting gerestitueerd, indien de gebouwde eigendommen met hun aanhoorigheden gedurende twaalf achtereenvolgende maanden onge bruikt en onverhuurd gebleven zijn. Verzoeken omtrent deze terug gaaf behooren te worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland binnen 30 dagen na afloop van dit tijdvak. Geen ontheffing wordt gegeven voor de Wegenbelasting (Straat belasting), wam.eer er nog meu belt in het perceel aanwezig zijn, omdat de desbetreffende verorde- ceel behalve ongebruikt en onver huurd, ook nog geheel ont ruimd moet zijn. Afhalen schoenen formulieren Wy vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag in de gelegenheid wor den gesteld tot het verkrijgen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op het Dlstrl- buitiekantoor, wier geslachts naam aanvangt met een der letters F, G, H, I, J, K of L. SCHUIM.., Een bewoner van de Cornelis Dito straat, die 's nachts buiten Den Hel der vertoeft, kwara bij de politie aan gifte doen, dat onbevoegde elemen ten zich tijdens zijn afwezigheid tot zijn woning geïnviteerd hadden en daaruit verschillende goederen had den ontvreemd. ROGGETRANSPORT. De politie hield dezer dagen een man aan, die doende was een par tijtje rogge te ve~voeren, terwijl hij daartoe niet gerechtigd bleek te zijn. De rogge werd in beslag genomen en de transporteur op den bon geslin gerd. FRAUDULEUZE SLACHT PARTIJEN. De politie stelde iemand in arrest, die verdacht werd frauduleus te heb ben geslacht. Bij een 'andbouwer in Koegras heeft de politie een geslacht varken in beslag genomendat niet langs den lojfalen weg zijn einde gevonden had. ZULKE JONGENS TOCH... Aangifte werd gedaan, dat een baldadig lid -an onze spes patriae een ruit van een garage had stukgegooid. RIJWIEL ZOEK. Iemand kwam by de politie zijn spijt uitdrukken over het zeldzame feit, dat hij zijn rijwiel een oogen blikje onbeheerd in de Keizerstraat had laten staan. Toen hij terugkwam, was het stalen ros verdwenen. Hoe bestaat het! Het eerste speelt Zondag as.., 's middags 2 u., thuis tegen Succes 1, wparbij de jongens hard moeten wer ken om te kunnen winnen. J. Dijkshoorn, d.; J. Bijl, D. Bot, a.; L. de Jong, G. Stolk, W. Romeijer, m.; P. J. Bromleewe, J. de Schipper, L. Koster, G. C. Bakker, C. Heeres, v. 1 Het tweede gaat naar Assendelft 2 (vertrek 11.30 uur). P. J. Blankwater, d.; D. H. Brom leewe, D. Weijdert, a.; J. Stins, F. v. Dok, H. Kok, m.; J.'de Graaf, W. Lichtenberg, G. de Vries, J. Vries, J. Baais, v. Het derde gaat naar Alcm. Vic. 4. Vertrek 7.15 uur. G. Does, d.; C. Siersma, C. Bak, a.; G. Post, J. Huitinga, L. C. v. d. Berg, m.; D. v. Reek, C. B. v. d. Poll, A. v. Veen, J. Holdorp, J. v. Es, v. Het vierde ortvangt 's morgens 11 uur RK AFC 1. ,^_J5oogaart, d.; J. Snel, A. Lich tenberg, a.; E. de Valk, C. Geervliet, H. Striet, m.; G. Jansen, C. Roet- man, G. P. Steffens, J. Bruul, G. Bak, v. SCHOTEN 1—HELDER 1. Het eerste elftal van de witjakken, dat Zondag a.s. tegen Schoten uit komt, ziet er als voltg uit: Kenter, d.; Booy, v. Tekckelen- burgh, a.; Goutier, Kiesewetter, v. d. Bogaerde, m.; Rottier, Himpers, Gast, Krab, De Leur, v. Vertrek per trein 9 uur 30. HELDER 2H.F.O. 2. Boogaard, d.; Neerhoff, Pater, a Veen, Spigt, Bakker, m.; Drolyn, N. N., Burger, v. Beekhoven, Wieren, v. Aanvang 2 uur. HELDER 3—S.V.W. 1. Brouwer, d.; Visser, Bodenstaff, d.; v. d. Bogaerde, Jansen, Papo, m.; v. Horik, Staleman, Borgerding, Hen driks, Snijder, v. ■Aanvang 2 uur 15 (B-terrein). ALKM. VKTRIX 5—-HELDER 4. Vertrek per trein 7 uur 30. Zondag speelt .KVH 1 thuis op haar terrein aan de Kemphaanstraat tegen Koog-Zaandijk 4. Deze wed strijd kan 2 winstpunten voor onze stadgenooten opleveren, doch zij zul len zich ten volle moeten geven. De wedstrijd begint om 11 uur en staat onder leiding van den heer v. d. Maas. Opstelling le twaalftal: Aanval: T. Wagemaker, A. Luders, C. Lokkers, M. Dienaar. Middenvak: J. Reynders, A. Hol dorp, J. Hemelrijk, A. P. Luders. ZONDAG 29 NOVEMBER. Wosterkerk (Helden der Zeeplein). V.m. 10.30 u., Ds. H. A. Enklaar. Geref. Kerk (Bethelkerk). V.m. 10 u., Cand. H. L. v. Aller, van Utrecht. N.m. 3 u., Julianadorp, n.m. 2.30 uur, Cand. H. L. v. Aller. Anna Paulowna, n.m. 2.30 u., Ds. J. van Nieuwkoop. Herst. Ev. Luth. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.40 u., Ds. Visser, van Rot terdam. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). V.m. 10 en n.m. 3 uur, Leesdienst. Doopsgezinde Gemeente. Niet ontvangen. Oud-Katholieke Kerk (tijd.: Herst. Evang. Luth. Kerk, Weezenstraat). N.m. 2.30 u., H. Dienst (Past. H. J. Verheij.) Evangelisatie (Palmstraat). V.m. 10.30 u., Cand. Borghardt. Evangelisatiegebouw (Vyzelstraat). V.m. 10.30 en n.m. 4 u., Samenkomst. N.m. 12.15 en 2.30 Zondagsschool. Woensdag, n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Vrijdag, n.m. 7.30 ai., Zangdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35). V.m. 10 u., Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Verlossingsdienst. 12 u., Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u., Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing. Verdediging: J. Lokkers, C. Claus, T. Kranenburg, C. de Jonge. Reserves: P. Dekker, M. W. Evers. Het tweede gaat naar ZKV 5 in Zaandam. Ook dit is een moeilijke opgave. Vertrek 9.30 uur per trein. Opstelling 2e twaalftal: Aanval: R. Bosch, A. de Wit, C. Snoei, P. de Koning. Middenvak: ABommezijn, W. Peters, Fl. Himpers, H. Timmermans. Verdediging: J. Roobol, D. Hemei- ryk, L. Feenstra, N. van Dijk. Reserves: D. Foogert en J. van Straaten. De uitslagen van Dinsdag j.1. lui-, den als volgt: Afd. 1. GroeneveldWijker y2(4, AsselmanNijssen 01, Dorré—-Valkenier 01, WijkerMul ler 10. Stand: 1. J. G. Nijssen 3%2. J. Valkenier 2; 3. J. Wijker 114 2 afgebr. partijen 4. J. Groeneveld 1; 5. F. Muller 1; 6. G. Kleinbloesem 14 -j- 2 afgebr. partijen; 7. J. N. Kul- tems 148. Th. Asselman 0 2 af gebr. part.; 9. H. A. Dorre 0." Afd. 2. AdriaanseDe Feijter^ 10, Beek—Smit 10, Zeilstta Lem 01, Dolstra—Koedijker 1O, KoedijkerKolster 1—0. Stand: 1. H. Lem 214; 2. H. Dol stra 2; 3. J. Beek 2; 4. J. Smit 2; 5. Th. Adriaanse 114; 6. J. Bruinsma 1; 7. G? de Feijter 1; 8. B. Koedijker 1; 9. J. A. Kolster 1; 10. S. Zeilstra 0. Afd. 3. GreibGrootendorst 1—0, v. EsVerschuur 01, De Reuverv. Amersfoort 1414, Ver schuurSteindel 10. Stand: 1. A. H. Verschuur 3; 2. J. M. Greib 2; 3. J. F. Steindel 2; 4. J. v. Amersfoort 114; 5. J. A. de Reu ver 114; 6. D. v. Es 1; 7. J. P. J. Grootendorst 0; 8 Ir. B. Roelofs 0. Afd.'4. Prangerv. Amersfoort 0—1, De GrootMeulenberg 10. De zwaarste straf bij roof en inbraak Kortgeleden heeft men in onze krant een mededeeling van Over heidswege gelezen, waarin de aan dacht gevestigd werd op het feit, dat de zwaarste straffen gegeifen zouden worden aan diegenen, die zich schuldig maken aan roof en/of plundering van eigendommen, welke het bezit zijn van personen, die door de een of andere oorzaak verplicht zijn te evacueeren. Er werd de aandacht op geves tigd, dat zelfs de zwaarste straf gegeven zou worden, de dood straf, indien daartoe aanleiding bestond. Welnu, het is deze mededeeling, die ons voor den geest zweefde, toen wij enkele dagen geleden van de politie vernamen dat er weder om ongure elementen actief ge weest waren bij de huisjes in de Californiestraat, die kort daarvoor door het vliegtuigongeval zoo zwaat geteisterd waren. Het is niet de eerste maal als wij er onzen spijt over uitdrukken dat zulks telkenmale weer in onze stad gesignaleerd moet worden, en waarschijnlijk zal het ook wel niet de laatste maal zijn. Er zijn evenwel grenzen en daar wij ver onderstellen, dat die grenzen zoo langzamerhand bereikt zijn moet het onderstaande nog eens uit onze pen: Wij geven al diegenen, die het wagen de handen uit te steken naar de eigendommen van Hel- dersche burgers, die tijdelijk niet in de stad aanwezig zijn, hetzij door vrijwillige, hetzij door ge dwongen evacuatie, ernstig in overweging zich wel tweemaal te bedenken aleer zij hun triest be drijf uitvoeren. Ons stedelijk politiecorps heeft in dit opzicht ondubbelzinnige in structies en zal niets door de vin gers zien waar het diefstal en roof betreft. In dit opzicht zij men dus gewaarschuwd. Wordt men betrapt, dan weet men waar men aan toe is. Dan weet men dat men voor een bijzon deren rechter komt, zooals aange geven in de desbetreffende offici- eele mededeeling, een rechter die oneindig veel malen strenger op treedt dan de rechters die in nor male tijden dergelijke misdaden vonnisten. Dat is begrijpelijk: was voor heen een dergelijke inbraak soms begrijpelijk, kon men er althans een motief voor vinden, dit is thans ten eenenmale uitgesloten: hier is alleen nog maar sprake van een zwaar misdrijf, gericht tegen de eigendommen van burgers, die buiten hun schuld het toezicht op hun bezittingen verloren. Roof en djefstal, ten nadeele van hen ge pleegd wordt gestraft met de al lerzwaarst denkbare straf. Inderdaad zeer zwaar, doch begrijpelijk en gewenscht. Ge- wenscht, omdat deze eigendommen veilig moeten zijn, en omdat iemand, die zich ondanks al deze waarschuwingen toch laat ver leiden de hand daarnaar uit te steken gebrandmerkt moet wor den als een zwaar misdadiger tegen de gemeenschap, een mis dadiger, die eens en voor altijd uit gebannen dient te worden. Als dan de straf de allerzwaarste is heeft hij dit aan zichzelf te wijten en zal hij in geen enkel opzicht op eenige clementie mogen reke nen. Onze stad had altijd een vlot tende bevolking. Ook thans is dit nog het geval. Het spijt ons zulks te moeten constateeren, maar bij diegenen, die van heinde en verre ziefi als nieuwe burgers kwamen vestigen bleken er velen te zijn, die Den Helder als roof-oord exploi teerden. Zoo gezien een import, waarvan wij liefst maar zoo spoe dig mogelijk verlost wenschen te worden.. De politie, wij herhalen het, is geïnstrueerd en op haar kan men rekenen. Een ieder, die dus thans nog met plannen rondloopt voor inbraak of roof bedenke zich wel tweemaal aleer hij daartoe over- gaat. In de serie propaganda bijeenkom- sten werd dezer dagen in de Jor- daan te Amsterdam het wqord ge voerd door Max Blokzijl, den po- pulairen radio-spreker. Polygoon-Zeijlemaker Pax Holl. m. i' TEXEL. ZONDAG 29 NOVEMBER. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 u., Ds. Kok. De Waal, v m. 10 i., Ds. v. 't Hooft. De Koog, n.m. 3 u., Ds. Visser. Den Hoorn, /.m. 10 u., Ds. Wesseldijk De Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm. Oudeschild, v.m. 10 u., Ds. Tinholt. Doopsgezind! Gemeente. Den Burg, v.m. 10 u., Ds. v. d. Veer. Oosterend, v.m. 1 .30 u., Ds. Knot. Geref. Kerk (H.V.). Oosterend, v.m. IC en n.m. 3 u., Ds. v. d. Plas. Den Burg, n.m. 5 u., Ds. v. d. Plas. 4 Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap- teyn. Dig.coniezondag. St. Maarten, voorm. 9.30 uur, Ds. Van Biemen. Kolhorn, nam. 2 uur, Ds. Van Bie men. Voorm. 10 uur Zondags school. Barsingerhorn, voorm. 9.45 uur, Zondagsschool, voofm. 11 uur, id. 2e klasse. Warmenhuizen, nam. 2.30 uur (in de kerkekamer) Ds.Bloemhof!, van Heiloo. Julianadorp, voorm. 10.30 uur, de heer B. Broekman, v, Alkmaar. Heerhugowaard, nam. 2 uur, Ds. de Mooy. 11 uur Zondagssch. Veenhuizen, geen dienst. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Neidorp, voorm. 10.30 uur, Ds. de Mooy. Doop. Anna Paulowna, voorm. 10.15 uur, de heer E. J. Brugman van Am sterdam. Z^uidscharwoude, geen dienst. Broek op Langendijk, voorm. 10 uui% Ds. Koole. le advent. Nam. 4 uur, Ds. J. de Vos, van Beesd. Burgerürug, voorm. 10 uur, Mef. Van der Véen. Eenigenburg, voorm. 10.30 uur, Ds. Vorstman. St. Maartensbrug, zie Burgerbrug. Oudésluis* zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schoorl, nam. 3 uur, Ds. Tuin3tra. Groet, geen dienst. Hippolvtushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Van Beek. Den Oever, nam. 2 uur, Ds. Van Beek. Spanbroek, vm. 10 uur, Ds. Kreb Hoogwoud, nam. 2 uur, Ds. Krek. Middenmeer, voorm. 10 uur, Ds. Meijer Drees. Wieringerwerf, nam. 2.30 uur, Ds. Meijer Drees. Oudkarspel, geei} dienst. Noordscharwoude, voorm. 10.30 u., Ds. Nell. Extra coll. Winkel, nam. 2.30 uur, Ds. Koole. Dirkshorn, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente. Barsingerhorn, voorm. 10.30 uur, Ds. Oosterbaan. Broek op Langendijk, nam. 3 uur, Ds. Oosterbaan. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Da. T. Rothfusz. Hippolytushoef, voorm. 10.30 uur, Ds. Lugi Geref. Kerk. Schagen, voorm. 9.30 uur en nam 2 uur, Cand. K. Blom, hulppred te 's-Gravenzande. Kolhorn, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Ds. Visch. T.angereis, geen dienst. Broék op Langendijk, voorm. "10 u en nam. 3 uur, Ds. Donner. Noordscharwoude, voorm. 9 30 uur en nam. 3.30 uur, Dr. Richel. Chr. Geref. Gem. Broek op alngendijk, voorm. 10 u. en nam. 3 uur Leesdienst. Evangelisatie. Schagen, voorm. 10.15 uur, Cand. II. G. Beneder. Afscheid. Coll. voor de Zending. Breezand, voorm. 10 uur en nam. 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug, Woensdagavoffd 8.30 uur, bijeenkomst Chr. Jongeman- nenvereen.'in het Evangelisalie- gebouw. Borgen (E.V. „Maranatha"), voorm 10.30 uur, dienst. Schagerbrug, nam. 2 uur (in de Ned. Herv. Kerk) dienst. Den Oever, voorm. 10 uur, de lieer O. Deen. Hippolytushoef, nam. 4 uur, d heer O. Deen. Italiaansch Weermachtbericht ROME. 27 November Het 916e communiqué van het Italiaansche hoofdkwartier luidt: „Aan het front in Cyrenaica wer den verkenningsaanvallen van aan zienlijke vijandelijke strijdkrachten verijdeld. ïn Tunis eindigde een botsing tusschen pantserwagens in het voordeel der spilstriidkrachten. die talrijke pantserwagens vermel den. Afdeelingen van de luchtmacht herhaalden met zichtbaar succes haar bom- en mitrailleuraanvallen op vijandelijke troepen die od weg of in rust waren in twee sectoren. Bij gevechten schoten Duitsche la gers vijf Britsche vliegtuigen neer. Een gisteravond ondernomen luchtaanval op de omgeving van Catania veroorzaakte beperkte schade. Er zijn geen verliezen on der de burgerbevolking gemeld." DUITSCII—ITALIAANSCH— 'JAPANSCH CULTUURGENOOT- 1 SCHAP. TOKIO. 27 November (DNB). Hedefi is in Tokio een DuitschIta liaanschJapansch cultuurgenoot schap in het leven geroepen in aan wezigheid van ruim 500 vertegen woordigers der Japansche. Duitsche en Italiaansche cultureele kringen. DE BET VAN TUNIS ANT- WOORDT NIET. PARIJS. 27 November (DNB). Naar de Parijsche omroep meldt. heeft de Bey van Tunis besloten, niet te antwoorden op den brief, waarin Roosevelt bij het binnenruk ken der Amerikaansche troepen in Fransch Noord-Afrika doortocht door Tunis vroeg. VERHOOGING VERGOEDING IN- KWARTIERING GEEVACUEER- DEN. Ambtelijk wordt medegedeeld, dat jnet ingang van 29 November a.s. wijziging is gebracht in de vergoe dingen wegens inkwartiering geëva cueerden. le. Wegens huisvesting met voe ding wordt uitbetaald: Voor den eersten ingekwartier de f 2.per dag; voor den tweeden ingekwar- tierde f 1.75 per dag; voor eiken verderen ingekwar tierde en voor een ingekwar tierd kind beneden den leeftijd van 18 jaar f 1.50 per dag. 2e. Wegens voeding zonder huisves ting wordt thans uitgekeerd: voor den eersten ingekwartierde f 1.75 per dag; voor den tweeden ingekwartier de f 1.55 per dag; voor eiken verderen ingekwar tierde en voor een ingekwar tierd kind beneden den leef tijd van 18 jaar f 1.40 per dag. BEROEPSKADERCURSUS VAN DEN JEUGDSTORM TE OMMEN. 's-GRAVENHAGE, 27 Nov. Op 3 en 4 December a.s. zal in de kader- school van den Nationalen Jeugdstorm te Ommen een beroepskaderleergang worden gehouden. Op 3 December des morgens om 11 uur zullen de kaderle den en gasten door den hopman Rik- kers worden begroet en neemt de cur sus een aanvang. Op het programma staa o.a. vormingsonderricht, sport wedstrijden en een verhandeling over verleden, heden en toekomst van de terreinen in Ommen. Mej. R. te A. P. vraagt ons een adres waar men als houder van een vogel (sijsje) vergunning kan aan vragen om alsnog in de gelegen heid te worden gesteld vogelzaad te koopen. ANTWOORD: Rersonen. die niet bij een of anderen handelaar op de klantenlijst zijn ingeschreven, en dus thans geen vogelzaad kunnen bekomen, kunnen zich' hieromtrent wenden tot de Sectie Bijzondere Diergroepen van het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in Oor logstijd. Prins Hendrikplein 2 te Apeldoorn. UoeM-al OUDESLUIS-WIERINGERWAARD Ter elfder ure \yerd n°S ingelast de wedstrijd Oudesluis—Wieringer- waard op Zondag a.s. voor de 4de klasse A van den N.V.B. ANNA PAULUWNA. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Stibe Cornelis. zoon van Jac. Koorn en J. van der Haag; Ba rend Jan, zoon van AvKalter en D. Hoppe; Catharina Elisabeth Maria, d. v. A. S. Kroon en A. M. M. van den Berg; Sjouke Peter, zoon van J. Wijma' en C. Loch; Keeltje Jo- hanna. dochter van P. Melius en N. Mosk: Cornelia. dochter van A. Schilaerman en M. J. Vermeulen: Jan zoon van P. R. Roodenburg en G. Klein. Getrouwd: C. W. van den Hoek en Joh. G. van den Berg. WIERINGEN POLITIE. Gevonden: een paar roode kin derwanten. Verloren; een glacé- heerénhandschoen en een school- etui. The Star of Hope Iflission. Julianadorp, voorm.. 10.30 uur, de heer H. J. Kraak v. Den Helder. Vrije Evang. Ger. Gem. Alkmaar (Doelenstraat 15), voorm. 10.15 uur, Baron H. von Knobels- dorff van Soest. Woensdagav. 8 uur, St. Jacobsstraat 22. Warmenhuizen. Verbreiding der Waarheid (Fuik 1), nam. 4 uur, Baron H. von Knobelsdorff, van Soest. INSCHRIJVINGEN IN HET HAN- DELSREGISTER van 17—24 Nov. NIEUWE INSCHRIJVINGEN. Alkmaar: J. Molenaar. Papaverstr. 1. broodverkooper. Keonora Assurantiekantoor. Ged. Njeuwesloot 86. verzekeringen. WIJZIGINGEN: Alkmaar: A. J. Bruin. Hotel Ceres. Heiderscheweg 20. caie en res taurantbedrijf en hotel, overge gaan aan A. Groot. Anna Paulowna: N.V. Bloembollen- kweekerij en handel gebr. Mooie- naar. Middenweg 21. in liq. ge treden. Bergen: L. Hoekstra. Jan Apeldoorn weg 19. handel in melk- en ziii- verprod.. overgegaan aan J. Hoek- strci. S Graftdijk's Houthandel N.V.. Hoflaan 10. in liq. getreden, plan van uitkeering en rekening en verantwoording ingediend, ven nootschap ontboriden. Handels zaak wordt door S. Graftdijk voortgezet. 's-Gravenhage: Standard Amerik. Petroleum Comp. N.V. fil. te Alk maar. Schermerweg 70. uittreding beheerder (districtschef) depot Alkmaar. Den Helder: M. de Groot. 2e Vroon straat 9195. gross. in sigaren e.d.. koffie en thee enz., overge gaan aan K. de Groot. A. de Wit. Sluisdijkstraat 117. klein- en groothandel in lederwa ren en fournituren, rechtsvorm gewijzigd. J. van de Witte. Keizerstraat 103. winkel in goud enz., rechtsvorm gewijzigd. Schagen: J. B. Bleeker Dzn.. Loet E 165. beurtvaart en comm. han del in meel enz., rechtsvorm ge wijzigd Texel: F. Kikkert. Dorpsstraat 29. winkel in manufacturen e.d.. de afd. winkel in manufacturen is overgegaan aan J. Kikkeft. Wieringermeer: J. Koolhaas. Mid denmeer, Industrieweg 8. handel in granen enz., rechtsvorm ge wijzigd. Zijpe: K. Kreijger. Oudesluis H 64. timmer- en aannemersbedrijf, rechtsvorm gewijzigd. OPHEFFINGEN. y Alkmaar: v. d. Lijn's Heerenmode huis in liq., Lahgestraat 82 I. heerenmodeart. Donderdag was de dag van de vanouds bekende veulenmarkt. Er was dit keer van paarden of veu lens weinig te zien. Er waren maar 8 stuks veulens aangevoerd. Deze golden van f 400800, veel handel j* was er niet in. Kalfkoeien waren, niet aangevoerd. De handel in tijd- koeien was iets kalmer bij de vo rige week. De noteering liep tot f 525. In gelde koeien was een ma tigen handel. De prijzen Jiepen tot f 500. Prijshoudend in beide soorten. De handel in vaarzen was lui. duur. de prijs liep tot f 410. De graskal veren waren duurder dan de vo rige week. nu tot f 200. Er wasvoor dezen tijd van het jaar weerveel vee op de gebruiksveemarkt aange voerd en er bestond zeer veel be langstelling voor. Aangevoerd waren voor de Cen trale 158 stuks koeien, waaronder vaarzen en stieren 73 graskalveren. 27 nuchtere kalveren en 119 vette schapen. Op ctfe wolveemarkt waren niet anders dan overhouders (ooyen) aangevoerd. Ze golden van f 6590. duur met kalmen handel. Op de biggenmarkt- was het niet druk. maar wel prijshoudend. We ken achtereen wordt daar nu al ge noteerd van f 1040. Op de geitenmarkt was weer aardig handel, de aanvoer was goed Ze liepen tot f 85. Konijnen kip pen en eenden vonden een grage markt. Het loopt weer naar de Kerstdagen. SCHAGEN. 26 Nov. 8 Veulens f, 400800: 96 gelde- koeien (magere) f 250500: 158 id. (vette) centrale; 25 tijdkoeien f 350 525, 18 vaarzen f 235410; 73 graskalveren; 22 graskalveren f 120 200; 27 nuchtere kalveren cen trale; 119 vette schapen, centrale; 48 overhouders f 9590: 13 bokken en geiten f 2085; 44 biggen f 10— 40; 84 konijnen f 17 34 kippen f 2.504.50. 12 eenden f 1.50. LEEUWARDEN. 27 Nov. Veemarkt: 30 stieren, levering; 327 vette koeien, levering; 690 melk en kalfkoeien f 315725; 310 pin ken f 220280; 251 graskalveren f 75175. 204 nuchtere kalveren, levering; 286 weide schapen f 75 135; 277 lammeren f 4075. 56 vet te varkens levering; 54 kleine big gen f 6—30. 110 bokken en geiten. 72 paarden. Totaal aanvoer 2668 st. Eierhandel: Kipeieren 6.510.45 ct. p. stuk, handelsprijs f 1.321.37 per kg., eendéieren 7.68.1 ct. per stuk. Pluimvee: slachthanen f 1.502.50 slachtkippen f 1.502.75. jonge ha nen f 12.25. jonge duiven f 0.40. per stuk; konijnen f 1 per kg. Ver. v. Zülvelmaatschappijen: Edammer kaas 20 plus f 0.87. 40 pi. f 1.12. Goudsche kaas 20 plus f 0.87. 40 plus f 1.12. Broodkaas kaas 40 plus f 1.12. Leidsche kaas 20 plus f 1.02. Overzocht: melk- en kalfkoeien aanvoer minder, handel kalm. prij- zerj prijshoudend. Pinken aanvoer minder handel vlug. prijshoudend. Graskalveren aanvoer minder, han del vlug. prijshoudend; Biggen aan voer kort. handel beter. prijzen duur. Schapen en lammeren aan voer kort. handel vlug. prijzen duur. De N.V.C. nam 550 runderen. 150 graskalveren. 200 nuchtere kal veren. 150 schapen en 50 varkens over. V ALKMAAR. 27 Nov. Aangevoerd 6 stapels, zijnde 970 Kg. kaas: Fabriekskaas kleine 20 plus f 43. boerenkaas kleine 40 pi, f 56 per 50 kg. handel vlug. URK, 25 Nov. De -prijzen waren hederï: snoek baars 68 ct., groote voorn (tenmin ste kg zwaar) 30 ct., kleine-voorn 22 ct., roode baars 36 jet., alles p. kg.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3