RINGERS EEN OOGENBLIKJE STILTE HINDELOOPEN RINGERS bonbons Stadsnieuws Hedenmiddag Schoenenbeurs Helder2-HFC2 3-1 Texel wint van Watervogels Vier fraaie overwinningen Recordzege van K.Y. H. Wieringen In Hindeloopen, waar de tijd Geen vat kreeg op de drachten, Daar staat den vreemd'ling telkens weer Een fraai taf'reel te wachten. En doet een kopje surrogaat U dair van geestdrift blaken, Verbaast U niet, het is KLAROEN, Geen kan daar beter smaken! voor de nieuwe versnaperingenbons met Henriëtte Roland Holst door W. KOK I Vftn 35 uur. Wellicht ten overvloede z(j er nog eens de aandacht op ge vestigd, dat er hedenmiddag van 35 uur Schoenenbeors gehou den wordt In de bovenzaal van. het Distributiekantoor aan de Spoorstraat. Iedereen, die schoenen in zQn bezit heeft, die hij door de een of andere oorzaak niet draagt, hetzij schoenen voor kinderen, hetzjj voor ouderen, wordt ge adviseerd dit schoenwerk op de Beurs te brengen. Men krijgt een bewjjs van inlevering, hetwelk voorkeursrecht geeft bjj het uit zoeken van schoenen, die men noodig heeft. Een leder zoeke dus oude kas ten en laden nog eens na. Bijna ledereen beschikt nog wel over liet-gebruikt schoenwerk, dat thans zjjn waarde krijgt. MINDERWAARDIG. Uit een kleedkamer van een sport instelling hier ter stede werd uit da kleeren van een bezoeker een porte- inonnaie met inhoud ontvreemd. LEUK REIZEN... Een dame deed aangifte bij de politie, dat onbekenden gedurende de reis uit haar tasch een aantal distri butiebescheiden, benevens geld ge- roofd' hadden. Ook hiernaar wordt #en onderzoek ingesteld. VERBODEN GEBIED. Twee vrouwen, die zich ophielden in het verBoden gebied, werden door Surveilleerende politie aangehouden en opgebracht. Proces-verbaal volgde RADIO-TOESTEL GESTOLEN. Een winkelier aan de Zuidstraat deed aangifte, dat er bij hem was ingebroken en dat men een radio toestel had meegenomen. FIETS GESTOLEN. Een bewoner van de Hector Treub- •traat deed aangifte, dat eên dames- rijwiel, dat onbeheerd voor zijn wo ning stond, w'eggehaald is. WIENSl FIETS IS DAT? Aan het adres van de Brahdstof- fencommtesie (Kanaalweg, boven het Verkeershuis) is een rijwiel terug te bekomen, dat aldaar onbeheerd aan getroffen werd. RUITENTIKKERS. Van een perceel aan de Keizers gracht werden door een onbekende 2 ruiten ingegooid. NIETS IS VEILIG! Een bewoner van de Kuiperdwars- etraat deed aangifte, dat men van iSjn afwezigheid gebruik gemaakt had om zijn woning te „demontee- ren". Een aantal deuren en planken werd als verdwenen opgegeven. v ONEERLIJKE DIENSTBODE. Een dame, die diverse goederen uit haar woning vermiste, had daar van aangifte bij de politie gedaan. Thans is de dienstbode gearresteerd als verdacht van deze diefstallen. GESLAAGD. Bij de- op Donderdag j.1. te Den Haag gehouden examens voor steno- graphie slaague onze stadgenoot D. M. de Vroome voor kantoor-steno graaf Engelsch en Duitsch (100 let tergrepen). N BURGERLIJKE STAND DEN- HELDER van 27 November 1012. Bevallen: E. Windtvan der Gu- lik, z.; F. BinksmaStrooisma, d. Overleden: W. H. N_ Steenvoorden, m., 10 j. GEHUWD: C. van Eis en P. Ewalt; P. Bas en J. Tiessen. Onproductief spel der Haarlemmers. Na een tweetal nederlagen heeft Helder 2 Zondag weer voor een over winning gezorgd, die werd behaald ojr het bezoekende HFC 2. De over winning is geenszins geflatteerd, daar de Haarlemmers in het veld niets voor hun tegenstanders onder deden en zelfs, wat spel betreft, beter wa ren. Alleen voor het doel wilde het de Haarlemmers niet lukken, evenals zoovele malen was daar het spel onproductief. Daarbij kwam nog dat de Helder-achterhoede heel goed pp dreef was. vooral Neerhof en Boo gaard deden vaak heel goed werk. Gedurende den geheelen wedstrijd hebben zoowel Helder, maar vooral HFC vele goede kansen gehad. Hel der was het die hier het meest pro fijt van trok. Al na vijf minuten nam Helder de leiding, toen Pater, die midvoor speelde, een voorzet van Wieren meteen inkogelde, 01. HFC stelde alles in het werk om gelijk te maken, doch tweemaal achtereen redde Boogaard keurig. HFC bleef sterker, maar het is weer Helder, die bij een vluggen uitval doelpunt. Ook nu viel de eer aan Pater* te beurt. Tot de rust bleef de «tand zoo. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Al spoedig denken wij Helder te zien doelpunten. Na een fraaien aanval zet v. d. Neut goed voor, Staleman kopt den bal prachtig in, doch de keeper redt even fraai. Ook nu is het hopeloos met de HFC-voorhoede gesteld. Hun aanvallen zijn stuk voor stuk beter opgebouwd, maar op het beslissende moment werd er weer gefaald. Wel-weten zij voor het einde nog de „eer" te redden, maar daar voor had Helder er 30 van ge maakt, zoodat de wedstrijd, die goed door den heer v. Waalwijk v. Doorn geleid wer'd, eindigde met 31 voor Helder 2. Watervogels heeft h#t tegen Texel niet tot een overwinning weten te brengen. Na ee.i goeden en spannen- den wedstrijd verloren zij- tenslotte met 42. Door deze overwinning heeft Texel haar positie weer danig verstevigd. Er werd, zoowel door Watervogels als door Texel, behoor lijk gevoetbeld. De wedstrijd verveel de geen moment en bleef spannen tot de laatste minuut. Texelheeft een goeden indruk achter gelaten en bleek over een uit stekend elftal .te beschikken; de eenige zwakke plek in de ploeg was ongetwijfeld r.binren Gielis. Uitblin ker was linkshalf Nijens. Water vogels speelde als in haar beginwed- strijden. Hier was Kuiper de uitblin ker ^die vooral na de rust een uitste kende halfpartij speelde. Voor de rust droeg de wedstrijd een gelijkopgaand karakter. De aan vallen van Texel waren gevaarlijker dan \die van Watervogels, omdat die meer „open" werden gehouden. Het eerste doelpunt werd geschoord door Watervogels. Na goed werk van Hol lander belandde de bal bij Hoogvorst, die Vriendjes in de gelegenheid stelde om Beumkes te passeeren, 10. Hierop volgde meteen weer een ge vaarlijke W.-aanval, doch die werd afgeslagen.' Na «enige vergeefsche aanvallen weet tenslotte Texel gelijk te maken. Na een kwartier spelen geeft P. Nijens van de linksbuiten- plaatst een voorzet naar zijn rechts buiten en die brengt den stand op gelijken voet, 1 -1. Op vrij fortuinlijke wijze weet Texel de /leiding te nemen. Uit een scrimmage voor het doel kogelt P. N(jens tegen den paal en de terug springende oal stuit via het lichaam van Clowting in het doel, 12. Aan den anderen kant krijgt Schoneveld een prachtkans om gelijk te maken, doch zijn schot vliegt naast. In de laatste minuut voor de rust doet Hollander het beter en maakt er met een pracht kopbal 22 van. Vrijwel de geheele laatste 45 mi nuten heeft; Watervogéls met 10 man moeten spelen, doordat Hollander al spoedig na het begin het veld we gens een overtreding moest verlaten. Niet ontmoedigd bleef Watervogels doorspelen en er deden zich kansen genoeg voor om de leiding te nemen. Doch een doelpunt kwam aan den anderen kant, waar de linksbuiten een goede pass van P. Nijens benut, 2—3. Ook toen gaf Watervogels het nog niet op. Haast werd het 33, doch op wel zeer fortuinlijke' wijze weet keeper Beumkes den kopbal van Vriendjes uit zijn doel te houden. Tenslotte maakt Texel aan alle on zekerheid §en einde door vijf minu ten voor hèt einde er 2—4 van te maken. I Hermcs-nieuws B.M.H.C. 7Herras 0—2. In een uitstekend gespeelden wed strijd heeft Hermes wederom kans gezien de punten mee te nemen. Dg strijcJ ging vrijwel gelijk op en hoewel Hermef zich na het terrein- verkennen als iets sterkere begon te ontpoppen, slaagde zij er niet in dit in doelpunten tot uitdrukking te brengen, -dank zij het fraaie spel der Bloemendaalsche achterhoede. Zoo ging de rust dan ook met onveran- derden stand in. Na de rust bood de strijd wederom hetzelfde beeld; elk der partijen was zich bewust, dat het gerste doelpunt beslissend zou* worden voor den wed strijd. Ongevee. 10 minutën na rust plaatst de uitstekend spelende Her mes-rechtshalf Koorn met een harden slag naar het midden. Lastdrager stopt den bal en l§at hem loopen voor Ottervanger, deze brengt den bal tusschen de backs door binnen den cirkel en besluit met een vrij hard schot, lat den doelman te machtig is. (10). Tot ongeveer drie minuten voor het einde blijft dc stand ongewijzigd. BMHC vecht /oor den gelijkmaker. Plotseling weer een overrompelende Hermes-aanval, een voorzet van links en Kersbergen slaat den bal uit de lucht op keurige wijze in. De stand is 20 en daarmede is de Hermes-1 overwinning in veilige haven. Vermeld zij nog, dat het leidende CHC verleden week slechtst met 54 op eigen veld van dit BMHC heeft kunnen winnen, waardoor men de prestatie van Hermes in het juiste licht zal kunnen bezien. C.H.C. 2—Hennes 2 0—3. Volgens de verwachting heeft Her mes 2 op keurige wijze haar punten- aantal weer met twee vermeerderd, ondanks het feit, dat ze met twee invallers speelde. De invaller Steil- berg scoorde echter alle drie doel punten en wel twee voor de rust en een daarna. Dames: Hennes— T.H.C. *25 2 5—1. Opnieuw hebben de Hermes-dames aangetoond, dat zij dit jaar weer een groote rol zullen spelen. Zjj hebben m thans op haar naaste tegenstandster» twee punten voorsprong, en dat met nog vief wedstrijden te spelen. Voor de. rust was de stand 21 door toedoen van mej. Dijkshoorn en mej, Veenhuizen, doch na de rust was het hek van den dam en mej. Veenhuizen en v. d. Pa3 voerden den stand op tot 51. Het eerste tegen- punt van Hermes in deze competitie ontstond uit een misverstand in de achterhoede en had zeker .voortcomen kunnen worden. C.H.C. 2Hermes 2 0—5. Ook het tweede dames-elftal heeft zich van haar goede zijde laten zien en een groo,te zege behaald. Mej. Bandt had een groot aandeel in deze overwinnn'ing door vier doelpunten voor haar rekening te hemen. Mej. v. d. Zee, die op de voor haar vreem de linksbuitenplaats verdienstelijk opereerde scoorde de vijfde. Rust stand was 30. K.V.H. 1—K.Z. 4 14—2. Reeds direct ontspint zich een vinnige strijd. De wedstrijd is nog geen 5 minuten oud of de stand is 1—1. Dan ia kt KVH zich los en weet voor dp rust nog 6 doelpunten te maken, waartegen KZ slechts 1 maal de mand kan vinden. De rust gaat dus in met 72. Na de rust weer hetzelfde spel beeld. Een sterk aanvallend KVH en een zwaar in de verdediging gedron gen KZ. Het gelukt onze stadgenoo- tep nog 7 doelpunten te maken, waartegenover de KZ»menschën geen enkele maal weten te doelpunten. Als Scheidsrechter v. d. Maas het einde fluit heeft KVH dus met 14r—2 gewonnen. OPENBARE VERKOOPING. Uitslagen der openbare verkoo- ping op Vrijdag 27 Nov. in café van Jurr. Lont te Den Oever voor 15 bouwterreinen ten overstaan van notaris Obreen en voor de familie Hermans: Perceel 1. max. prijs f 1089. hoog ste bod P. R. Bakker Ezn. Kooper dezelfde f 1089; perc. 2. Jmax. prijs f 1107. h. bod A. Cornelisson koo- pdr dezelfde f 1107; perc. 3. max. prijs f 1122, h. bod en kooper A. Cor nelissen f 1122; perc. 4. max. prijs f 1185. h. bod en kooper R. Bakker f 1185; perc. 5. max. prijs f 1173; h. bod en kooper P. Bakker, f 1051: perc. 6 max. prijs f 1191. h. bod J. Verfaille. kooper*C. Kooii f 790: per- jceel 7 max. prijs f 1209. h. bod en kooper J. Verfaille f 801; cerc. 8 max. prijs f 1242," h. bod eif kooper J. Breed f 775; perc. 9 max. -prijs f 1260. h. bod en kooper J. Smit f 775: perc. 10 max. prijs f 1278. h. bod en kooper J. Verfaille f 700. perc. 11 max. prijs f 1332 h. bod Boerenleenbank; kooper J. Tijsen f 666; perc. 12 max. priis f 8Ö4. h. bod en kooper Boerenleenbank f 500 perc. 13. max. prijs f 795. h. bod en kooper Boerenleenbank f 450: perc. 14 max. prijs I 786, h. bod en koo per Boerenleenbank f 410; perc. 15 mex. priis f 3750.25. h- bod en k. boerenleenbank f 2000. Totale op brengst f 13421'.—. ALLES KOMT TERECHT. Den Oever. Als eerste van een reeks van uitvoeringen ging Zater dagavond in concertzaal „Wiron" de première van de revue „Alles komt terecht". Het eerste deel gaf ons een 4-tal numers van de Harmonievereeii. Apollo o.l.v. haar dir. den heer Joh v. Glabbeek. Het was een waar ge noegen om de 'keurig uitgevoerde nummers door een zoo sterk bezet orkest te beluisteren. De fantasie Tannhauser van Richard Wagiier vooral werd met groote toewijding ten gehoore gebracht. Het publiek was dan ook gul met zijn applaus voor dit schitterend werk. U kent natuurlijk de waarde van deze bons en U weet, wat daarmee te doen. U belegt uw versnaperingspapieren in Ringers' bonbons, want Ringers levert nog altijd Ringers' kwaliteit. Kan het ook anders! In dezen tijd, nu alles surrogaat is wat de klok slaat, houdt Ringers zich nog steeds aan het onvervalschte natuurproduct. Waf Ringers U ook thans nog biedt Is 't beste op bonbon-gebied I Als 2e deel van het programma volgt de revue door den heer Joh. v. Glabbeek. Deze was beter nan vorig jaar. Alles liep als vanzelf, terwijl de schitterende décors, cos- tumeering en «verlichting een lust voor het oog waren. Aan de stille medewerkers, de gebr. Gortér en den heer Bruul, werd dan ook een hartelijk dankwoord gebracht, waar in ook meedeelden het orkest o.l.v. Jac. Bakker, de pianobegeleiding v. mevr. Kuyt-Mosk 'en de heer Pen- nekamp voor het instudeeren der dansen. Het zou ons te ver voeren elk nummer te bespreken, doch wij willen er toch eenige noemen. 'Allereerst de aanwijst van het gezelschap in Mej. H. de Haan met haar mooie zang. Dan hadden wij Weer het komi sche genre, uitgebeeld door de hee ren D. Verfaille, J. Hekman. J. Bakker Pzn. en Mevr. de Haan- Bakker. De héér Van Glabbeek gaf in goed Brabantsch dialect een schets ten gehoorè en "zong het mooie liell van ,De Verloren Zoon.' De Revuemeisjes vooral waren goed in voim in de Lentedans op de wijze van Wiener Blut. En dan het harmonica-ensem ble „De Ronde Jassen." Dit nog zoo jonge ensemble o.l.v. den hr. v. Glabbeek gaat een veelbeloven de toekomst tegemoet. Na een studie van een drietal maanden heeft men iets goeds voor het voetlicht gebracht. Den Oever mag met recht trots Het diepste leven is een schuwe hinde die vlucht voor geraas en luide gezichten; wie haar heerlijkheid voor zich wil oplichten doen, moet met de stilte zich vaak verbinden. Nadat het vele en luidruchtige nieuws van den dag van heden in den vorm van gewillige, ftille letters tot je is gekomen en je je met meer of minder fantasie voorstellingen hebt gevormd van datgene, waarover die woorden spraken, Vis het misschien ook goed ja, ik' weet stellig dat het goed is om voor enkele secon den of als je meer-tijd hebt voor en k-Ie minuten je gedachten in een andere richting te sturen. Ze te laten dwalen door stille velden, waar een zoele wind byna geruischioos waait door verspreid ge'ooomte-in-lentetooi en een luimig liedje tokkelt op de jonge riethalmen langs den rand van een witte wolken spiegelend meer. Of misschiefl is het nog beter om ze geheel rust te gunnen, ze heelemaai geen -waarnemingen te doen opnemen van al wat er om je heen gebeurt. Om jezelf te ieeren kennen, om te ontdekken wat r eigenlijk met jezelf gebeurt, wat toch op bepaalde tijden noodzakeljjk is om den grooten Weg verder te kunnen gaan, is stilte een onontbeerlijke factor. Van die stiltf vertelt ons Henriëtte R. Holst in het in deze regels geci teerde sonnet uit haar bundei: „Ver zonken Grenzen". Treffend is dat beeld gevonden: het dripste leven, dat wegvlucht gelijk een schuwe hinde, wanneer men- schengerucht haai doét opschrikken aan de drinkplaats. Het dier zoekt dan snel een isriger verblijf in de diepste diepten van het bosch. Soms, als in den winter de velden slapen onder witte sneeuw de bosschen sluimeren in winterrust en er voor de dieren van het woud geen voedsel meer valt te vinden, komen zij meer naar den rand van het dorp of we ten dat er nu wel iets eetbaars is te vinden op de voederplaats van den Jachtopziener. De nood dwingt hen, dus worden ze steeds «meer vertrou welijk. En dan kunnen' we die eens zoo schuwe hinde weer met ons zelt vergelijken. We loopen met onze diepste aandoeningen en gevoelens niet gauw te koop, we sluitep ze ver en veilig weg in ons binnenste. Mis schien zou het omgekeerd wel beter zijn. Als de wereld eens haar masker afwierp en zich toonde zooals ze toch eigenlijk is: echt en goed... Als... Het gebeurt maar een enkelen keer in ons leven. Wanneer het koud eu duister om ons heen wordt, wanneer de nood ons dwingt, dan behoeven we warmte en stil begrijpend', ver trouwen en sluiten we Jie toegang tot ons diepste gevoelsleven open... Maar er moet toch weer stilte, zijn, die alles met een onzichtbare, veilige sluier omgeeft. En de dichte .-es gaat verder: De eenzaamheid moet worden zijn beminde en voor de lokkingen mag hij niet zwichten der wereld, maar in 't hooge hout der dichte gepeinzen, zijn wel van lafenis vinden. zijn» op 'een vereeniging, waarin dergelijke krachten schuilen en wafiriA men steeds zoo bereidwil lig ris tot helpen om een dergelijk iets op te bouwen. Zooiets is bijna een unicum ge worden. WEINIG BELANGSTELLING. Zaterdagavond zou de mandoli neclub „OKK" een tweede uitvoe ring geven. Door gebrek aan be langstelling vond de uitvoering echter geen doorgang. NED. HERV. KERK. In de gehouden vergadering van het kiescollege nan de kerkdienst op j.1. Zondag in de N'ed Herv. kerjt te Hippolytushoef zijn her kozen de heeren M. Minnes en Jb. Dekker, resp. tot ouderling en diaken. POLITIE. Verloren: een paar rood met wit gespikkelde kinderwantjes. Gevonden: een paar blauwè da mes handschoenen. Verloren: een blauw kinderwant je. GEVONDEN. Een paar beenpijpen, een paar zwarte wanten, een jongensjasje. Verloren: een portemonnaie inh. 50 -cents en broodbonnen. Inlichtingen gem. bode. Laat dan. verzadigd van innerlijk schouwen hij, vast in heel zijn ingetogen loopen vernieuwd, tot de menschen glim lachend gaan om wat hij won deemoedig hun t' ontvouwen; maar 't pad der stilte blijf hem altijd open en hij zwerve daar nimmer ver vandaan. Ja, die eenzaamheid kan dan een wel van lafenis voor je worden, een ruischende bron met helder van leven borrelend water, waaraan je je ge-* moedsdorst punt lesschen en waaruit je nieuwe 'yeerkracht kunt putten voor het komende. Als je zoo ver bent, moet' je terugkeeren in de volte van het leven, want voortdu rend ln die stilte vertoeven, kan weer een verkeerde uilwerking hebben. Je kunt nu je medemenschen weer met een glimlach op het «ens stroeve gelaat en jonge vreugde in het van te voren zoo noede hart tegemoet treden. Het kaï. je overkomen, dat je zelf weer geestelijk fit en ver- steskt, anderen ontmoet, die ooK tegen stormen te kampen hebben, wjjs hen dan oi Jouw beurt den weg naar de plekken der stilte, leidt hen weg uit het geraas en het lawaai van dc warrelige wereld en doen hen de groote genezing ondergaan, die de stilte biedt. Ajs laatste raau wijst Henriëtte R. Holst er dp niet al te ver wèg te dwalen van het p-d- der stilte, opdat je haar indien - oodig weer terug zult» kunnen vinden Zoek de stilte en kom tot jezelf, anders wordt je on herroepelijk door de grauwe stroom der tijden ondermijnd en meegesleurd om in een der vele dreigende draal- k'lker ten ond r te gaan. Daarom nog eens: zoek de stilte, ln het belang van jezelf en van de wereld. Vooral vandaag! JULlAflADORP KOEGRASNIEUWS. Zondagmiddag toerde ons eerste elftal naar Anna Paulowna om BKC-II even te verslaan, maar ach wat kwamen wij bedrogen uit. Met 3 invallers een tweetal on sportieve spelers kan men. wat meemaken! Met 6—2 werden wij verdiend geslagen. Later beter! UDDELL HART OVER NOORD- AFRIKA. t Volgens een commentaar van den Engelschen militairen cor- f respondent Liddell Hart op de po sitie der geallieerden in Noord- Afrika treedt in Engeland een ze- j kere ontnuchtering aan den dag. Hij schrijft, dat de achtervolging - van de astroepen door het 8e le ger niet zoo doeltreffend is ge weest als men na de overwinning bij El Alamein had verwacht. De strijdkrachten van de As heb ben hun nieuwe stellingen in Nrd.* Afrika met aanzienlijk sterkere strijdkrachten bereikt dan men mogelijk had geacht, dus moet het 8e leger een nieuwen aanval eerst goed voorbereiden. Daardoor valt de huidige pauze te verkla ren. Het verloop der andere gebeur tenissen in Noord-Afrika is even eens langzamer geweest dan men oorspronkelijk had verwacht, na dat de Franschen hun verzet in Algerie hadden opgegeven. Dien tengevolge hebben de asstrijdkrach ten kans gezien aanzienlijke troe penmassa's in Tunis te brengen. Deze worden met den dag talrijker ZELFONTWIKKELING LUCHTBESCHERMINGSPERSO- NEEL. Het „op wacht" zittend personeel van de vaste kern van den Lucht beschermingsdienst wordt thans in de gelegenheid gesteld, zich in een bepaalde richting te ontwikkelen. De Rijksinspecteur voor de bescher ming van de-bevolking tegen lucht aanvallen, heeft aan de gemeente besturen een circulaire gericht, waarin aan de gemeentebesturen wordt verzocht, in een deel der kosten tegemoet te komen. Boven dien wordt in deze circulaire mede gedeeld, dat het Instituut voor In dividueel Onderwijs, Westeinde 13- 17, te Amsterdam, voor dit doel over verschillende schriftelijke cur sussen beschikt, bestaande uit 26 weeklessen. Alle cursisten worden eerst zonder kosten door het Insti- tuur op hun ontwikkeling getest en op gFond van dit onderzoek wordt hen die cursus aanbevolen, waarvan zij blijkens aanleg en vroegere opleiding het meeste nut zullen kunnen trekken. Dit is een mooie gelegenheid voor het perso neel van den Luchtbeschermings dienst om na beëindiging van hun dienst, in een bepaalde richting te beginnen of door te zetten. OUDE VROUW VERDRONKEN. AMSTERDAM, 30 Nov. De genees kundige dienst heeft gistermiddag uit •de Kostverlorenvaart nabij de Kinker. straat het lijk van een naar schatting ongeveer 75-jarige vrouw opgehssld, dat daar drijvende was gevonden. Het is naar het Westergasthuis vervoerd. K 2187

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 3