buitenhuis msamsii De brokkenpiloot De ster van Rio STOBBEBRANDHOUT Van Houten's Hypothecair kapitaal KW,ne r iSf.Bft*4-1:, Ambachtsschool H I.J.v. Konmgsbiugiien Een smakelijk nagerecht zoo'n Van Houten's pudding! MAGGI1 PRODUCTEN b'j*to.. Proeft U zelf eens..! te'. Pijnen in de ledematen verdwenen. Vice admiraal H. FERWERDA LANGS DE VELDEN Officieele mededeelmgen Te koop: Bekendmaking JUTTERTJES Een pudding als dessert is een bekroning van Uw maaltijd. Maar dan moet het een goede pudding zijn. Van Houten's pud dingpoeders zijn ook nu nog bereid uit de beste grondstoffen en van een samen stelling, die ook Uw meest verwende huisgenooten of gasten zal bevredigen. Serveert U eens zoo'n Van Houten's pud ding (U hebt er slechts weinig suiker voor noodig). Er zijn verschillende smaken: PUDDINGPOEDERS N.V. Arnhemsche Hypotheekbank Arnhem B blijft trouw aan haar kwaliteits beginsel. Met de beschikbare grondstoffen brengt Maggi op het gebied van Aroma, Bouillon, Soep en Jus, ook nu nog 't beste wat mogelijk is. Uw winkelier helpt U naar vermogen. Vroeger, nu en in de toekomst: in kwaliteit aan de snitsi Tivoli Theater het, 0,4 rn voelt en er g« Daarom Buisje a 20 tabletten 50 ct. Zakje a 2 tabletten 6 ct. Smaken verschillen! Daarom is het juist „veelzeggend", dat de deskundige keurmeesteressen van Victoria's Proefcommissie allen zoo'n gunstig oordeel over de Victoria-biscuits velden. VoorAl de brosheid en de fijne smaak werden zeer geprezen! 4 0 Jr" - BISCUITS - CHOCOLA Ik kin wev win delen els vroeger. Mevr. M. L ti V Schrijft, dd. 25-1-40: „Sedert jaren leed ik aan scheuten in tde ledematen en Ipijn in de kniege- Iwrichten, lóó he vig, dat ik af en toe een itok gebruiken moest. Reeds na het gebruik van enkele Ovaaltjes kon ik des nachts weer slapen en thans na eenige maanden zijn de pijnen heelemaal verdwenen en kan ik ondanks mijn 62 jaren en 106 Kg. lichaamsgewicht weer loopen tls vroeger." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep, zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van hetTrineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem direct de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. Trlntril Ag.ntschap, Naasaukad, 171 Amatarlam Het Texelsche St. Nicolaas- feest Hoewel ook dit jaar de oud-Texel- sche maskerade op den vooravond van het St. Nicolaaafeest op de ver schillende dorpen van ons eiland achterwege moest blijven, is de Sint Nicolaas voor de schooljeugd niet onopgemerkt voorbijgegaan; op vrij wel alle dorpen heeft de jeugd een schoolfeestje gehad. Voor de kinde ren van de Nutsbewaarschool te Den Burg had een feestje plaats in Casino, voor de kinderen der R.K. Bewaarschool in hotel „De Zwaan". Ook heeft men een St. Nicolaas- feestje voor ouderen gehad in Casino. De band van Wib de Ruijter zorgde voor de noodige afwisseling. TEXELSCHE MARKT. Evenals altijd in November was de vee-aanvoer aan de Texelsche markt niet groot. Er werden slechts een tweetal schapen aangevoerd, die zeer Vlug werden verkocht. Het schijnt dat de handel op de boerderijen bij deze hooge prijzen nog groot is. Voor een middelmatige wordt 175.be- Te zijnen huize te 's Gravenhage is. 57 iaar oud. de gepensionneerde vice-admiraal H. Ferwerda. oud- vlootvoogd in Indië. overleden. Vice-admiraal Ferwerda is van Februari 1936 tot in het midden van 1939 commandant van de zeemacht in Nederland-Indië geweest. Hij vertrok naar de tropen als schout bij-nacht; met ingang van 1 Januari 1937 is hij bevorderd tot vice-admi raal. Na zijn militaire opleiding op het Instituut te Den Helder te heb ben genoten, was de jonge Ferwer da 16 September 1906 tot adelborst der 1ste klasse aangesteld; twee ja ren later was hij luitenant ter zee der 2de klasse. Op 1 Januari 1919 volgde zijn benoeming tot luitenant ter zee der 1ste klasse. 26 Januari 1929 kreeg hii de titulatuur van overste en op 30 pril 1933 volgde zijn promotie tot kolonel (kapitein ter zee). Hij werd toen belast met het commando over het vliegkamp ..De Koog". Van de Koog ging hij naar Indië. In marinekringen was de heer Ferwerda zeer gezien, en veel belangrijk werk heeft hij ge daan voor den marineluchtvaart dienst. Op 2 Februari 1936 aanvaard de hij als schout bij nacht het com mando van de zeemacht in Ned.- Indië. Met ingang van 8 Maart 1940 is aan vice-admiraal H. Ferwerda op zijn verzoek, wegens langdurigen dienst, eervol ontslag uit den zee dienst verleend, met dankbetuiging voor de vele goede en gewichtige diensten door hem aan den lande bewezen. ZONDAGAVOND. De eenige vereeniging, die altijd kan spelen en nimmer tast heeft van weersomstandigheden, is de Ping- pongclub, onze jeugdige Heldersche Tafeltennisclub, die vandaag, evenals op andere Zondagen, haar partijtje speelt. Hoewel niet bepaald een moderne omgeving, is het daar op den zolder van het oude graanpakhuis van Wif- senburg, toch beslist gezellig. En wat zeer prettig is, de spelers hebben uitstekend de ruimte. De spelers kunnen hier bij een harden bal behoorlijk uit den weg komen, hetgeen i» veel clublokalen niet mo gelijk is. Voorzitter Roelofs, die ons hartelijk ontvangt, blijkt niet alleen bestuurs lid te zyn, doch ook zoo ongeveer de sterkste speler. Hier dus 't groote voordeel van een voorzitter, die zijn leden kan laten zien hoe het moet! Overigens, wat geest en liefde voor de zaak betreft, hier wij wel 't zelfde prettige jeugdige enthousiasme als bij ,JIermes". Ja, U was er zeker ook wel, van middag in Casino. De Bonte middag van ,jlermes". Dat was daar weer stampvol en gezellig, toen voorzitter Veen ons de samenstelling van 't drankje ver klapte, waarmee ze ieder Hermes-lid optimist maken. Namelijk; „we moe ten toch door dezen ellendigen tijd heen, laten we het dan zoo vroolyk mogelijk doen". Zoo'n groote vereeniging heeft de medewerkers maar voor het grijpen. Tooneel, zang, dans, zoekt U maar uit. Zelfs een keurig menuet, naar ik meen, ingestudeerd door mej. Bijvoet. Jammer dat zij niet persoonlijk ge tuige was van haar groot succes. Ja, deze leerares heeft zoo langzamer hand een eereplaats veroverd in het hart van ,Jlermes". Evenals de Heer van Vendeloo, die hier in den schouw burg even fyn met zijn jongens om gaat, als op school. Ja, lezer, de tijden zijn wel zeer veranderd! Als wij in onze jeugd al leen maar bij de padvinderij waren, kon je bij onze leeraren geen goed meer doen. Tegenwoordig studeeren leeraar en leerlingen een aardig tooneelstuk in en voeren dat uit stekend op. Gaat V maar 's kijken bij Hermes! Toean Tik-Tik. taald. Biggen zijn nog laag in prjjs; voor een zware big werd op de markt 30.betaald. De aanvoer bestond uit: 2 scha pen 2 veulens 500—600; 7 big gen 3032. URK, 7 Dec. De prijzen waren heden: snoek baars 68 ct., roode baars 36 ct groote voorn 30 ct., kleine voorn 22 ct., alles per kg. ANNA PAULOWNA VERKIEZING NOTABELEN. Door stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. kerk is tot notabel herkozen mevr. J. Wuisvan Leeu wen en in de plaats van den heer C. Kossen. die zich niet herkiesbaar stelde, de heer L. Borst benoemd. BEROEPEN. Ds. Jac. v. Nieuwkoop, alhier is beroepen b« de Geref. kerk te TJ1- rum. OVERNAME MARKTEN RUND- VEE EN VARKENS IN DE KERST- EN NIEUWJAARSWEEK. Belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat voor de Kerstweek de volgende regeling geldt voor de rundvee-overnamemarkten: Maandag 21 December Markt te Amsterdam en Alkmaar. Dinsdag 22 December Markt te Purmerend en Hilversum. Woensdag 23 December Markt te Hoorn, alwaar denzelfden dag zal worden gewogen. In deze week verder geen markten. Voor de Nieuwjaarsweek geldt de volgende regeling: Maandag 28 December Markt te Amsterdam en Alkmaar. Dinsdag 29 December Markt te Purmerend en Uithoorn. Woensdag 30 December Markt te Schagen. alwaar denzelf den dag zal worden gewogen. In deze week verder geen markten. Voor de aanvoer en overname van contractvarkens geldt de vol gende regeling: Maandag 21 December Markt te Amsterdam. Hilversum en Alkmaar. Dinsdag 22 December Markt te Purmerend en Uithoorn. Woensdag 23 December Markt te Zaandam. Hoorn. Haar lem. Schagen en Beverwijk. Maandag 28 December Markt te Amsterdam. Alkmaar en Hilversum. Dinsdag 29 December Markt te Purmerend en Uithoorn. Woensdag 30 December Markt te Zaandam. Hoorn. Haar lem. Schagen en Beverwijk. STROO VOOR AFDEKKING WINTERPRODUCTEN. Dengenen, die stroo dringend noodig hebben voor het afdekken van winterproducten wordt gead viseerd zich vóó 12 December 1942 schriftelijk tot hun P.B.H. te wen den. Opgegeven moet worden de mi nimum benoodigde hoeveelheid stroo en den naam van den hande laar. BEZWAARSCHRIFTEN TEGEN VERPLICHTE AANSLAG IN DE SCHAPENLEVERING 1942—1943. Belanghebbenden wordt bekend gemaakt, dat na 15 December a.s. geen gelegenheid meer bestaat tot reclameeren tegen een opgelegden aanslag in de verplichte schapen levering. Bezwaarschriften, welke na genoemden datum bij de L.C.O. voor N.H. te Alkmaar worden inge diend. zullen terzijde worden ge legd. BESCHIKBAARSTELLING VAN VEEBOEKJES MODEL 1942 1943. Aan alle houders van rundvee, varkens, paarden en schapen wordt bekend gemaakt, dat één dezer da gen nieuwe veeboekjes zullen wor den beschikbaar gesteld. Met ingang van 13 December 1942 moeten de aantallen runderen var kens, paarden en schapen, welke op het bedrijf aanwezig zijn. onver 0 schillig wie de eigenaar ervan is; in het nieuwe model veeboekje zijn aangeteekend op blz. 1. waarbij er op dient te worden gelet, dat hier en daar twee of drie rubrieken van de registratiekaart. in het veeboekje tot één rubriek zijn samengevat. Runderen moeten bovendien ieder afzonderlijk, met vermelding van geboortejaar en datum, letter en nummer van het registratiemerk. op bl. 3, 4 en 5 worden ingeschreven, terwijl paarden op de bladzijde on der het hoofd ..Geboren of op het bedrijf aangevoerd ander vee dan rundvee", afzonderlijk moeten wor den vermeld met het nummer van de identiteitskaart. Alle latere veranderingen in de veestapel worden op dezelfde wijze als voorheen ingeschreven, zie hier voor de Toelichting in het veeboek je. Het oude veeboekje moet. ook na dat het nieuwe in gebruik is geno men. zorgvuldig worden bewaard. Verlies van dit oude boekje zal voor den betrokkene ernstige ge volgen hebben. Van 13 December 1942 af mag echter in de oude boekjes niet meer aangeteekend worden, daar zij dan hun geldigheid hebben verloren. Tijdstip, plaats van wijze van uit reiking der nieuwe veeboekjes zal nader worden bekend gemaakt. GEHEIME SLACHTERIJ. Breezand. Rijks- en gemeentepo litie deden een inval ten huize van Jb. v. d. W.. aan de Zandvaart waar naar men vermoedde, in het geheim geslacht werd. Aangetroffen werden twee schapenhuiden, een kleine hoeveelheid schapenvleesch en sla gersgereedschap. Van der W. is gearresteerd. Hoofdredacteur A R Jonker Plaatsverv van den hoofdred buitenl en stadsnieuws Den Hel der A C van Kampen Binnen land alg report en streeknieuws A. Eriks Haagsrhe redacteur P E H M Verberne. Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties, Schager editie G Schoorl Schagen Verantwoordelijk voor dê advertenties Heldersche editie J. Visser. Den Helder. In plaats van kaarten. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Dochter, MARGARETHA ALIDA. D. PURMER. TH. PURMER GEENSE. Julianadorp, 9 Dec. 1942. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wf onzen oprechten dank, voor de vele bewijzen van deel neming, ondervonden bij het smartelijk verlies van onzen Zoon, Broeder en Kleinzoon, TJIPKE LOUIS. Uit aller naam, A. T. C. DE VRIES. De Wetstr. 31, Den Helder. TE KOOP een nog nieuw met 2500 M2 tuin grond, gelegen aan den Nieuweweg 4a (gem. Den Helder), leeg te aanvaarden. Te bevragen aldaar, of Koningdwarsstraat 73, Heeft U Iets op te ruimen T JAN VISSER ZOON koopen alles. Adres: Wagenstraat 7. Algemene vergadering op Vrijdag 18 December a.s., des morgens 11 uur, in de school. Agenda. 1. Opening en notulen. 2. Bestuursverkiezing. 3. Verkiezing van 3 leden en 3 plaatsvervangende leden voor het nazien der rekening en verantwoor ding over 1942, 4. Mededelingen en sluiting. D* Secretaris, S. JARING. i. IN DE KRUGERSTRAAT. Brieven onder No. 712, Bureau.van dit blad. loodsgracht 22 - Telaf 2026 Den Helder door Nederland onder garantie Meubelbergplaatsen te Den Helder en Breezand Officieele mededeeiing De Burgemeester der ge meente Den Helder, hande lende ter waarneming van de taak van Burgemeester en Wethouders dier ge meente, brengt ter openbare kennis, dat de legger der wegen dezer gemeente btj besluit van den Commissa ris der Provincie Noordhol land van 12 November 1942, no. 339, Reg. 176 1/16463, in afwijking van het bij be sluit van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente van 15 Augustus 1941 vast gestelde ontwerp van den legger, in rood gewijzigd, is vastgesteld. Met ingang van Donder dag 10 December 1942 ligt deze legger voor een ieder ter secretarie dezer ge meente, afdeeling algemee- ne zaken, ter inzage. Uiterlijk tot op den der tigsten dag na het tijdstip van het ter inzage leggen staat aan ieder belangheb bende tegen de vaststelling van den legger beroep open. Dit beroep moet worden ge richt aan den Secretaris- Generaal van het Departe ment van Waterstaat en ingediend bij voornoemden Commissaris, die voor door zending aan bovenbedoelden Secretaris-Generaal zorg draagt. Den Kelder, 8 Dec. 1942. Faillissement W. Buter, winkelier, wondende te DEN HELDER. De curator in bovenge noemd faillissement brengt ter kennis, dat de lijsten der door hem voorloopig erkende schuldvorderingen ter Griffie der Rechtbank te Alkmaar en van het Kan tongerecht te Den Helder is neergelegd, en aldaar gedu rende de zeven aan de ve rificatievergadering vooraf gaande dagen kosteloos voor een ieder ter inzage is. De -erificatievergadering zal plaats hebben op Vrij dag 18 December a.s., des voormiddags te 10.15 uur, in het Gerechtsgebouw aan den Geestersingel te Alk maar. Door den gefailleerde Is ter voormelde griffiën geen accoord nedergelegd. De curaor: Mr. Dr. J. A. E. BUISKOOL. Schagen, 9 December 1942. Nog steeds verkrijgbaar in elk kwantum voor huisbrand centr. verwarming en bak kers. Afgehaald a. d. fabriek Oude Haven 38, Medemblik, Tel. 76. Haast U vóór sneeuw en ijs het vervoer belemme ren. Personeel gevraagd Gevraagd Jongste kantoorbe- diende. Brieven: C. V. v.h. C. R. Keyser en Co., Binnenhaven 64. Wordt gevraagd meisje of vrouw voor de morgenuren, met kost. Adres: Bureau van dit blad. Gevraagd: meisje 15 16 Jaar, van 6—12 uur. Liefst Chr. beg. Adres: J. de Leeuw, 2e Vroonstr. 46 Gevraagd voor de Ambachts school een nette werkster, tijdvak 21 t.m. 24 Dec. a.s. Aanmelding Ambachtsschool. Te huur gevraagd Net meisje, werkzaam bij de Wehrmacht, zoekt verwarmde xit- slaapkamer. Brieven onder nr. 607, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd Te koop gevraagd winterjas of falcon, pl.m. maat 50, in goeden staat, of ruilen tegen iets nuttigs. Tevens te koop zwarte piano. Adres: v. Arnhem, Violenstr. 56. Te koop gevraagd 1 of 2 ge watteerde dekens, in goeden staat of wollen dekens. Adres: De Vos, Ruyghweg 255, na 5 uur. Te koop gevraagd smalfilmpro jector 8 mm. liefst nieuw of in zeer goeden staat. Brieven onder nr. 609, Bureau van dit blad. Gevraagd moderne Kinderwagen wil goede prijs betalen. Brieven onder no. 610, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een hand- of trapnaaimachine, beslist in goeden staat. Adres: N. C. Arkesteyn, Piet Heinstraat 39. Te koop gevraagd uitneembare boot. 2x3x2. Adres: Boeder, Joubertstraat 40. Te koop gevraagd onderstel van kinderwagen of asje met twee wieltjes, ook genegen te rullen voor pantoffels. Adres: Sutherland, Ooievaar straat 121 Te koop o2vr&a8d een Perzisch tapüt. Blieven onder vermelding van kosten onder nr. 611, Bureau van dit blad. Te koop aangeboden Aangeboden bontmantel (8paansch lam). Gevraagd melkkan en kook pannen. Adres: Heijblok, Hector Treub straat 67. vanille (10 ets.) citroen, abrikoos, banaan, frambozen, advocaat, roomsmaak (12*12 ets.) Te koop aangeboden een wollen baby-cape. Adres: Snijders, Langestraat 69. Te koop een fornuis, in uitste kende staat. Adres: Boon, Violenstraat 20, tusschen 9 en 4 uur. Te koop een wieg. Ad~es: Doornhouwer, Sluisdijk straat 66. Te koop een ledikant, 3-deelig bed met spiraal. Adres: Bureau van dit blad. Te koop Trapnaaimachine. Adres: Johansjon, Javastraat 50, tusschen 24 uur. Wegens omstandigheden te koop 2 beste melkgeiten, keus uit 3. Adres: H. G. Langes, Elft, Wie- ringen. Te koop 2 paar schoenen, zw. en 1 paar met hooge hak. Adres: Meuleman, Spechtstr. 25. Te koop aangeboden witte wollen jurkje, leeftijd ruim 2 jaar. Adres: Jongepier, Goudsbloem straat 20. Te koop zwart emaille fornuis. Adres: Jan In 't Veltstraat 144. Te koop aangeboden theemeubel, paardenharen matras, bloemtafel en een heerenfiets met goede ban den (Juncker). Adres: D. Dekker, Corn. Dito- straat 15. Te koop een wollen baby-cape en leeren baby-leidsel. Adres: R. Ruiten, Bassingracht 67. Te koop pracht heerenrijwiel (Fongers) Adres: Bandt, v. Speykstraat 36. Te koop jongens windjack, blouse en pet, leeftijd 11 k 12 J., z.g.a.n., pr. 13.—. Tevens te koop ge vraagd jongensschoenen, m. 40. Adres: London, Ruyghweg 32. Hebt U moor weinig Glorine noodig. Want Glorine reinigt enorm I Glorine: het toovermid del voor de huisvrouw. DE DIRECTIE. Agentschap: Assurantiekantoor A. KOMMER Zn., Koningsweg 14, Alkmaar, Tel. 3214 (Kengetal K J2001 Te koop burger- en marineklee- ding. w.o. don'-.erbl. regenjas, laken broek, witte en blauwe werkpak ken, overal, rijbroek en een groot bedzeil. Te bevr. Schagenstraat 85, na 4 uur. Te koop aangebeden een goede damesfiets en koVt astrakan damesjasje. Adres: Nieuwstraat 21. Te koop een trouwjapon, lange mouw. Adres: Rozenstraat 8. Te koop mooie wollen swingrok (donkerblauw), m. 3840, z.g.a.n. Adres: Hoogstraat 109. Te koop een vuurduvel met 2 m kachelpijp en elboog in prima staat. Adres: Van Galenstraat 54. Te koop een laké slaapkamer ameublement, bestaande uit ledi kant met auping en driedeelig bed- stel, compleet, een waschcommode met spiegel, nachtkastje, tafel en twee stoelen. Een Engelsch salon ameublement, bestaande uit 4 cra- pauds, een ronde tafel en theekast. Verder nog 2 fauteuils. 4 stoelen en tafel en eenige kleine tafeltjes, koperen parapluiebak, kapstok, twee geweien en een boekenkast met boeken. Tevens eikenhouten piano met kruk en muziekstan daard. Adres: Café Minneboo, Stations park 17. Te koop prima heerenrUwiel, compleet, zeer goede banden. Adres: Kwast, Joubertstraat 64. Diversen Verloren: Zaterdagmiddag donkerblauw wollen want in de Keizerstraat voor Boekh. Spruit. Terug te bezorgen: Keizersgr. 143 Laten liggen in Postkantoor een vulpen, merk „Swan", Dinsdag middag J.1. Verzoeke terug te bezorgen: Violenstraat 49. In ruil aangeboden een racefiets met spatborden, bagagedrager en lamp voor een gewoon heerenrijwiel Adres: Bureau van dit blad. Wie ruilt 6 als nieuwe luiers tegen donkerblauwe kindercape, leeftijd 3 jaar, mag ook ouder zfjn, uit een net gezin. Adres: Hofstra, Doggersvaart 27B MAGGI Om de vele honderden teleurgestelden tevreden te stellen, vertoonen wij Zaterdagmiddag 2 uur en 5 uur: Entrée 2 uur: Balcon 40 en Zaal 25 cent Entrée 5 uur: Balcon 80 en Zaal 50 cent Toegang iederen leeftijd Zondag 2 uur en 5 uur: met de bekoorlijke LA JONA Wij durven deze tilm niet verder aan te bevelen, omdat wij bevreesd zijn, dat wij weer te veel bezoekers krijgen Toegang 18 jaar Er worden niet meer dan 2 plaatsen per persoon afgegeven 1 A 3 kostgangers gevraagd. Adres: Koedijker, Nieuwstraat 21. Verloren >,Parker"-vulpen, gaande Polderweg—Brakkeveldweg. Terug te bezorgen: Polderweg 37 Wie ruilt een paar br. dames schoenen, m. 38, voor een pa*r dito, m. 40? Adres: SnUder, Anemonenstr. 30. K 21Ö7

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2