<S,ïSTw #2r Werkbijeenkomst van het Duitsche en Nederlandsche Arbeidsfront van bedrijfssluiting tusschen Kerstmis en Nieuwjaar „Een zeer goede biscuit" Neem'n AKKER Dc sociale zijde van de huidige wereldrevolutie Dc belasting op gratificaties Fraaie zege van Scbagen H.R.C. verliest een kostbaar punt Officieele mededeelingen Jarenlang hevige rheumatiek. OORLOGSSCHADE RADIOPROGRAMMA Kleine ^a**"\noop - •n notuurhl 9 «r H Ooorom» Buisje a 20 tabletten 50 ct. Zakje k 2 tabletten 6 ct. Weet U wel, dat een strenge Proefcommissie, gevormd door Directrices van Huishoudscholen, de smaak en de brosheid van onze Marietjes „voor- oorlogsch"en „zéérgoed" noemde...? Wat er van Victoria ts... dat mag er zijn! BISCUITS - CHOCOLA u srum de PW.' In den "Stadsschouwburg te Haarlem is Zondag de eerste gemeenschappelijke werkbij eenkomst van het Duitsche- en Nederlandsche Arbeidsfront in Noord-Holland gehouden, welke werd bijgewoond door functionarissen van het D.A. F., en van het N.A.F., sociale voormannen en bedrijfsgroeps medewerkers. De sociale zijde van de huidige wereldrevolutie, meer in het bij zonder de behartiging van de so ciale en cultureele belangen van de werkers in dezen tijd werd uit voerig besproken door drs. Kooi- stra Hij zette uiteen, dat de oude begrippen werknemers en werk gevers verdwenen zijn in de nieu we sociale wetgeving en daarmede ook de vroegere tegenstellingen. De begrippen Betrieb, Be- triebsführpr en Gefolgschaft. Thans kent men slechts de be grippen Betrieb, Betriebsführer en. Gefolgschaft, welke spreker nader omschreef. Met nadruk wees hij er voorts op, dat het N.A.F. een ge heel nadere taak heeft dan het vroegere N.V.V. Het N.A.F. wil de gedachte ingang doen vinden, dat de bedrijfsgemeenschappen er zijn voor de volksgemeenschap. Het Betrieb is de kleinste eenheid in de arbeidsgemeenschap en de Betriebsführer is de leider van deze sociale eenheid, bij wien niet alleen 't gezag over maar ook de verantwoordelijkheid voor de Ge- folgsfihaft berust. De sociale voorman is een mis sionaris, hij moet de bodrijfsge- meén-schap opbouwen en het besef van sociale rechtvaardigheid uit dragen. Hij moet een bedrijfsregie- ment opstellen, waartoe de staat de richtlijnen aangeeft b.v. ten aanzien van werktijden, rustpau zen, boetesystemen en het ver benen van ontslag. Daarenboven moet ieder reglement als het ware de spiegel zijn van het be drijf, doordat het specifiek eigene van elk bedrijf er in opgenomen dient te worden. Woudenberg over de voort schrijdende gemeenschaps gedachte. Nadat de inleider een groot aan tal vragen had beantwoord, was het woord aan den leider -van het N.A.F, H. J. Woudenberg. Vele factoren belemmeren momenteel, zoo zei hij, het verder doordringen van de gemeenschapsgedaehte, doch ondanks alle moeilijkheden gaat het N.A.F.-voorwaarts en de resultaten blijven niet uit. De be drijven moeten niet alleen een economische, maar vooral een sociale eenheid vormen. Binnen deze sociale gemeenschappen moet het sociale vraagstuk worden op gelost en daarin ligt een zeer be langrijke taak voor de sociale voormannen. Het N.A.F. wil ook de gedach ten der menschen veranderen en verbreeden en hun een positieve instelling tegenover het leven ge ven. Die taak is niet gemakke lijk, maar reeds thans kan gecon stateerd worden, dat het N.A.F. zeker zooveel leden telt als het N. V.V. vroeger. Ten slotte zeide de heer Woudenberg, dat de Neder landsche werkers hun dot in eigen hand hebben, want zij worden in de gelegenheid ge steld te bouwen aan een eigen sociale orde, welke echter moet passen in het kader véfn de groot-Europeesche ruimte. Des middags werd een film van het Duitsche Arbeidsfront ver toond, waarin op suggestieve wijze werd aangetoond hoe ten slotte de nieuwe begrippen het winnen van verouderde gedachten en ideeën en wat er in een bedrijf bereikt kan worden, als iedereen van die nieuwe begrippen door drongen is. Laatste spreker was de plaats vervangende Obmanij van het D. A.F., Oberabschnitsleiter Kretsch- mar, die o.a. zeide, dat vroeger ook in Duitschland »eel misbruik is geanlfekt van het woord socia lisme. Ook in Duitschland is de ge meenschapsgedaehte langzaam doorgedrongen en eerst nadat de meerderheid doordrongen was van de juistheid der idéé, zijn so ciale wetten uitgevaardigd, die o"> deze nieuwe begrippen gebaseerd waren. Na uiteengezet te hebben, wat de taak van het D.A.F. in Neder land is, wees spr. er op, dat aan de Nederlanders thans de moge lijkheid wordt gegeven hun socia le leven opnieuw te ordenen, het geen noodzakelijk is wanneer men als gelijkberechtigde deel wil uit maken van het nieuwe Europa. Voor dit nieuwe Europa zal ieder een zich moeten inzetten, die ni^i wenscht, dat het bolsjewisme zich ook over Nederland zal uitstorten. In verband met de ook dit jaar weder verleende toestemming tot het uitkceren van gratificaties heeft het N.A.F. zich gewend tot den waarnemend Sec.-Gen. van het Dep. van Fin. met het voorstel ten aanzien van deze gratificaties voor de loonbelasting een lager tarief toe te passen, dan volgens den tot dusver geldenden regel. De belasting van gratificaties volgens art. 10 van het besluit op de loonbelasting met vast percen tage treft speciaal de lagere inko mens onevenredig zwaar, waar door mede een gevoel van on rechtvaardigheid wordt gewekt, daar de gratificatie in verhouding veel zwaarder wordt.belast dan het week-of maanlloon, waarover zij wordt verleend. Het N.A.F. heeft voorgesteld, de gratificaties volgens een gelijke schaal te belasten/als- het normale loon, waardoor op dit punt e<m merkbare verlichting van den be lastingdruk zal worden verkregen welke vooral ook aan de lagere inkomens en groote gezinnen ten goede komt. Met subsidie van het Rijk tal binnen kort worden aangevangen met de restauratiewerkzaamheden van den- toren en de bouwvallen van het kasteel Ce Wijk bh Duurstede, waar door dit machtige historische bouw werk voor het nageslacht bewaard zal blijven i. Schippcr-Pax m In aansluiting op het bericht in zake de verplichte sluiting van be drijven tusschen Kerstmis en Nieuwjaar, wordt thans medege deeld, dat zij die werkzaam zijn in localiteiten, welke in verband met de evacuatie moeten worden ontruimd, dan wel worden betrok ken, van de verplichting tot slui ting zijn vrijgesteld. Behangers, stoffeerders, electriciens e.d. kun nen hun werkzaamheden derhalve in deze localiteiten blijven uit voeren. Nader wordt medegedeeld, dat de afd. geldwezen van het Dep. van Fin. in twijfelgevallen beslist of een bedrijf behoort tot bank- of verzekeringsbedrijven, welke van de sluitingsplicht zijn uitge zonderd. BIOSCOOP- EN THEATERBEDRIJ VEN BLIJVEN GEOPEND. De Nederlandsche Kultnurkamer bericht, dat het besluit betreffen de de bedrijfssluiting insschen Kerstmis en Nieuwjaar niet van toepassing is, op bioscoop- en theaterbedrijven. BEDRIJFSSSLUITING GELDT NIET VOOR HOTELS, CAFE's EN RESTAURANTS. Teneinde elk misverstand te voorkomen, wordt er van bevoeg de zijde de aandacht op gevestigd, dat de bedrijfssluiting tusschen Kerstmis en Nieuwjaar niet geldt voor hotels, café's restaurants e.d. Uaet&al Beverwijk met 52 ver slagen. Sdhagen heeft met flinke cijfers gewonnen en* verdiend. Het ram melde in het Bevervvijksehe elftal zoodanig, dat Schagen een rei;el- matige zege wist te behalen,.wel ke geen moment in gevaar ge weest. Direct na den aanvang ontstaan eenige gevaarlijke momenten voor. het Schagen-doel, w^nwel zonder tastbaar resultaat. De bezoekers zijn geenszins de minderen en on dernemen eveneens eenige goede aanvallen. Na eerst naast gekogeld te hebben, doelpunten zij direct daarop. (0—1). De Wijkers Pro- beeren dan eenige aanvalleh op te zetten en na een corner krijgt Holman den bal, zet goed voor en van Lint maakt keurig gelijk (1 -1). Na de rust is het met de Bever- wijkers hopeloos gesteld en in minder dan geen tijd maken de bezoekers 1—4. Het eerste doel punt ontstaat uit een corner, het volgende uit 'n goeden doorbrak en no. 3 uit een vrije trap. Beverwijk houdt vol en als dan doorgebroken wordt, weet Teeling den achterstand te verkleinen f2 4). Daarna zijn de Beverwijkers wel iets meer aanvallend, maar het voorhoedespel is te doorzich tig. Langzamerhand oefent Scha gen weer een grooten druk uit op het Wijker-doel en na een door braak is het 2—5. Verandering in den stand komt er niet meer en met een verdiende overwinning keeren de Schagenaren huis waarts. De punten met D.E.M. ge deeld. Na Zaandijk, Schagen, Succes en Q.S.C., heeft ook H.R.C. tegen D.E.M. puntenverlies geleden. Aanvankelijk ging de strijd ge lijk op. maar spoedig kreeg D.E. M. eenig overwicht en naarmate de tijd verstreek werd dit grooter. Tervoort wist als apoedig zijn bewaker te ontjoopen, zette een mooie boogbal voor en Dekker kopte rakeling over. H.R.C. bad peoh toen een vlotte uitval me' een prachtsohot 4 besloten werd; Pelf wist den bal echter prachtig te stoppen. Het D.E.M. overwicht nam nogs teeds toe. Dekker benut te op den linkervleugel een goede voorzet; zijn schot boogde over de banden van den HRC-doelman, maar werd door de lat gebeerd. Na de hervatting zetten de gas ter er terstond een flink tempo in Nu was het DEM, dat alle zeilen moest bijzetten om doelpuntent te voorkómen. Slechts zelden wist men het in de eerste tien minuten tot de HR<?-<helft te brengen. Spoedig wist men zioh echter te herstellen en ging het spel meer gelijk op. Om beurten waren nu beide doelen in gevaar. Schram Jr. geraakte in duel met de rechts achterspeler, waarbij de scheids- recher handshal constateerde. Dekker schoot de strafschop zui ver en bard in, 10. Terstond hierop was HRC voor het DEM- doel. Een drietal schoten werden afgeweerd, totdat de bal bij - de vrijstaande linksbuiten kwam, die van dichtbij de partijen op gelij ken voet bracht. Aan beide zijden bleef men hard voor de overwin ning vechten, doch de beide ver dedigen hieven haas. MAXIMUMPRIJZEN VOOR „BELE GEN N.Z."-KAAS. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in Oorlogstijd maakt be kend. dat de Directeur-Generaal van Qe Voedselvoorziening in overeenstem- hing metn den Gemachtigde voor de frijzen. heelt bepaald, dat kaas. af komstig uit de voor rekening van het ln -en Verkoopbureau voor Zuivel op- gesla;m hoeveelheden tegen onder- staanue maximumprijzen worden ver handeld. Deze kaas is voorzien van het merk „Belegen N.Z." Het is verboden kaas. welke niet van bovenstaand merk is voorzien te verhandelen tegen prijzen. welke hoo- ger liggen dan de maxima, aangege ven in art. 7. onder 2 en 3 van de Prijzenbeschikking 1942 (Zuivelprq- ductenh Maximumprijzen te berekenen Der kg. kaas. gemerkt „Belegen N.Z. aan den: a. Volvette boerenkaas: détaillist f 1.85. consument 12.10. b.- Alle soorten 40 kaas. al of niet voorzien van kruidnagels en,óf komijn, met uitzondering van de soort genoemd onder c: detaillist f 1.70. consument fl .95. c. 40 Friesche nagelkaas en zgn. kanterkaas 40 voor zoover deze kaas beantwoordt aan de door het Be drijfschap voor Zuivel of een andere daartoe bevoegde instantie gestelde voorwaarden en eisrhen t.a.v. vorm. bereidingswijze en vasütgehalte: détail- list fl.85. consument f2.10. d. Alle soorten 20 kaas. al of niet voorzien van kruidnagels en/of komijn met uitzondering van de soort, ge noemd onder e: détaillist fl.40, consu ment f 1.65. e. 20 fabrieks Leidsche kaas. voorzien van het opschrift „Leidsche Kaas en 20 friesche nagelkaas, als mede zgn. kantsrkaas 20 voor zoo ver deze kaas beantwoordt aan de door het Bedrijfschap voor Zuivel of een andere daartoe bevoegde instantie ge stelde voorwaarden en eischen t.a.v. vorm. bereidingswijze en vochtgehalte détaillist f 1.60. consument f 1.85. f. Boeren Leidsche-^- en Delftsche kaas. voorzien van hef opschrift „Boe ren Leidsche Kaas", „Boeren Delftsche kaas" of het embleem „Leiden-Hol- land" met 2 gekruiste sleutels, zooais dit is vastgesteld voor de leden van de .Vereeniging tot bevordering van den export van Boeren ..Leidsche kaas": détaillist f 1.80. consu'fnent f2.05. De maximumprijzen waartegen de détaillist mag koopen. gelden franco plaats van bestemming (franco station Qf kade bii spoor- of bootverzending, óf franco huis bii andere verzending), inclusief verpakking. Bii verkoop door den détaillist in hoeveelheden, kleiner dan Ikg. mogen bovengenoemde prij zen niet worden verhoogd. VOORSCHOT VOEDINGSSTI1KER. Apothekers zullen op de voor hen vastgestelde inleveringsdagen geduren de de periode van 21 tot en met 24 De cember 1942 en gedurende de periode van 28 tot en met 31 December 1942 een voorschot voor voedingssuiker kunnen aanvragen Zii dienen daartoe een formulier MD 243-43 in te vullen waarop zii moeten aangeven: ten eer ste hun voorraad voedingssuiker in poedervorm enin vloeibaren vorm op Zondag 20 December 1942 uitgedrukt in bonnen.n toewijzingen, tegoed van fabrikant of grossier en in nat.ura aan wezige voorraad, en ten tweede hoe veel maal 100 gram voedingssuiker in poedervorm en hoeveelmaal 125 gram voedingssuiker in vloeibaren vorm zii gedurende de maand October 1942 van hun leveranciers hebben betrokken. Zii moeten, bii de indiening van het formulier, de facturen over de maand October 1942. alsmede de ontvangstbe wijzen MD 242-03 voor de sedert 1 No vember 1942 ingeleverde beschuitbon nen overleggen. HAND- EN ZAKLANTAARN- BATTERIJEN. Er is een regeling getroffen, waar bij aan bepaalde groepen van verbrui kers. welke zelfstandig een beroep uit oefenen.. waarbij een zaklantaarn nood zakelijk wordt geacht, de gelegenheid bestaat zich bii een kleinhandelaar te doen inschrijven. De daarvoor benoo- digde inschrijvingsformulieren HG 2. alsmede een handleiding terzake, ziin uitsluitend voor handelaren in batte rijen kosteloos verkrijgbaar bij de Plaatselijke Distributiediensten. Repelen stroovlas oogst 1942. De L.C.O. in N.H. maakt bekend, dat iedere teler verplicht is vóór 1 Maart 1943 ziin geheele voorraad stroo vlas voor zoover deze onverkocht is. af te repelen. Voor het geval hii vóór 1 Maart 1943 ongerepeld verkocht heeft, doch de nartii op genoemden datum nog niet is afgeleverd, geldt deze verplichting niet. tfUHVOc's II iUzstfyt$the*ik Een novelle van Per Lund 4. Deksels, kerel, wat doet me dat plezier jou hier te ontmoeten. Bertil Norström gaf Zven enthousiast een klap op z'n schouder. Ja, Bert, dat is al weer neel wat jaren geleden dat we samen studeerden en college liepen bij den „Kater". Bij de her innering aan dezen Isruchten pro fessor schaterden de beide vrienden het uit van het lachen. Zeg Sven, waar logeer je In het Atlantic- hotel. Reusachtig, dan, gaan we met z'n allen op de ontmoeting drin ken, jongens, besliste Norström. Kom Margit, sta op van je koude zetel. Het meisje stond langzaam op, liet zich dan n.et een pijnlijk gezicht weer zakken. Wat is er, vroeg Almberg bezorgd. Ik geloof dat ik leelijk op m n been ben terechtgekomen, ik kan er tenminste niet op staan, gaf Margit ten antwoord. Ze trok de pijp van haar skibroek omhoog en betastte haar enkel. Norström was al bij haar neergeknield. Die kon wel eens verstuikt zijn, stelde hij nuchter vast. Wat ïu. Vragend keek hij de beide andere mannen aan. We kunnen haar moeilijk tusschen ons innemen. Zulke beste skiëers zijn we zelf ook niet, vond Almberg. Even was het stil. Dan is er maar een oplossing en een heel eenvoudige. Het was Sven's rustige stem, die dit zei. Fröken Sundt maakt haar ski's los, die een van jullie mee neemt en ze klimt zelf op mjjn rug. Maar Sven, aarzelde Bertil, dat hou je toch nooit vol. Maak je daarover niet bezorgd, ik sta op mijn ski's even vast als jij in je schoenen, stelde Sven hem gerust. Vooruit E ;rt, hijsch jij de jonge dame even in het zadel en gaan jij en Almberg dan voorop. Het is zeker niet van belang of ik het wil of niet, klonk plotse ling de stem van Margit. Nee, dat is het deze keer inder daad niet. Als U er tenminste prijs op stelt den nacht in het hotel te kunnen doorbrengen, voegde Sven er spottend aan toe. Het meisje zweeg. Bertil zette haar op Sven's rug, nam zelf haar ski's en ging met Johann Almberg op weg. Houd me goed vast, zei Sven en volgde de heide anderen. Het ranke figuurtje vormde geen zware last voor hem, toch belemmerde ze hem in zijn bewegingen en snelheid, zoo dat de afstand tusschen hem en Morström en Almberg steeds groo ter werd. Sven merkte het niet, hij voelde alleen de stevige greep van ï'argits armen o zijn nek. Er ging een liefkoozendï kracht vanuit, die Sven van binnen deed gloeien. Het spijt mc dat ik U zooveel last bezorg, zei n<- een lange pauze haar stem aan zijn oor. Sven voelde haar haren tegen zyn wang kriebe len, Werkelijk? Ja. Sven bleef staan en keerde zyn hoofd om. Wat hebben wy eigenlijk tegen elkaar? vroeg hij ernstig. Voor zoover ik weet, niets. Ze glimlachte, hetgeen haar onweerstaanbaar .naakte. Ik ben blij, dat U nog lachen kunt, zei Sven beheerscht, terwijl hy \peer voort ging. Op geruimen afstand voor hen uit liepen Morström en Almberg. zingt buitengewoon goed, merkte Sven op. Dus het beviel U, zei Margit. Ja, wat dacht U dan? Ik weet het niet, U keek zoo ernstig. Ik hoop dat het U niet al te erg heeft afgeschrikt. Sven lachte, hij voelde zich wonder lijk tevreden gestemd. Daar bij zijn aandacht op het terrein moest be palen, voerden ze sleahts t'j. tusschen poozen een gesprek. De weg was lang en Margit slaakte een zucht van verlichting toen ze bij het hotel waren, wai.r Bertil en Johann op hen wachtten. In de warme hall lieten ze zich in gemakkelijke fauteuils vallen. Morström bestelde heete punch. Dat zal ons goed doen. Tevreden keek hij het kringetje rond. Sven je hebt ons een reuzen dienst bewezen. Zonder jou zouden wij nu hiei niet zitten. Er was een hartelijke toon in zijn stem. Ach kom, weerde Sven af en wuifde alle lofuitingen van de tand. Hij wierp een blik op de lok. Twaalf uur. Zijn gezicht betrok G'invor zou tever geefs hebben gewacht. Dat speet hem erg, temeer omdat ze de dag tevoren zoo dringend had gevraagd of hij kwam. Sven beet zich op de lippen. Hij wist wel dat het buiten zijn schuld was, maar toch had hij haar graag deze teleurstelling be spaard. Hij stond op en verwijderde zich. Even later keerde lïij terug met verband en water. Zoo, nu zullen we U eens helpen, zei hij tegen Margit. Handig legde hij het ver band om, dronk toen zijn punch op en verzocht het gezelschap hem ver der te willen excuseeren. Op zijn kamer ijsbeerde hij lang heen en weer en probeerde in de chaos van zijn gedachten orde te scheppen. In zijn brein kruisten twee namen elkaar, Gunvor en Margit. Gunvor teer en afhankelijk, Margit gezond en zelfstandig. Van de eerste wist hij alles, van de laatste niets. En toch boeide Margit hem, mis schien juist daarom wel. Sven trok een diepe rimpel in zijn voorhoofd. Wat hij deed was niet juist. Verge lijkingen trekken tusschen Margit en Gunvor, was niet oprecht. Gunvor kon zich niet verdedigen, ze was hulpeloos en daarvan mocht hij geen misbruik maken. Moest hij zich door iemand, die hij nauwelijks twee dagen kende het hoofd op hol laten bren gen? Bespottelijk. Als die Margit Sundt zooveel indruk op hem maakte was het beter da' hij haar niet meer ontmoette. H(j liac. immers nies met haar noodig. Als die valparij er niet geweest was, *ou hij wellicht nooit een woord met haar hebben gewis seld. Ja, als... Hy schudde het hoofd, het was nu eenmaal gebeurd. Maar van middag ging hij naar Gun. Wordt vervolgd. Nu kan ik wetr loopen. De Heer C. C te B. schrift, dd. 19-ll-'40s .Jarenlang leed ik Tan hevige rheu matiek. Soms kon I ik heelemaal niet meer loopen en 'dikwijls alleen met behulp Van een stok. Ovaaltjes hielpen mij zoo goed, dat ik reeds na enkele tabletten weer gaan kon en nu ook weer mijn beroep kan uitoefenen. Ik ben nu heelemaal gezond, maat heb steeds Ovaaltjes bij de hand en kan te iederen lijder aanbevelen." Bij rheumatiek, ischias, spit, verkoud heid, griep,zenuw- en hoofdpijn helpen de Ovaaltjes van het Trineral Agentschap. Deze hebben geen schadelijken invloed op hart, maag en darmen. Neem lirect de proef! Origineele verpakking van 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijgbaar. 1 Trina ral Agentschap, Nassaukade J73, Amsterdam Verzekert Uw bezit tegen STORMSCHADE brandschade Praciische voorwaarden Vlotte schaderegeling Vraagt opgave der lage tarieven Algemeen Onderling Waarborg Genootschap RENOVATUM Spuistraat 210 - Amsterdam-C. SCHAPENCONTRACTEN. Den schapenhouders wordt de gele» Eenheid geOoden om uitstel van leve ring te verkrijgen voot; de schapen van den nieuwen aanslgg 1942 1943 en wel door middel van een af te sluiten contract, waarvan de leveringsdatum is gesteld op uiterlijk 1 October 1943. In dit verband moee het nuttig ziin den houders van leveringsplichtige schapen er op te wijzen, dat het aan beveling verdient om de naar hun oor deel niet slachtrijpe schapen, of zelf op contract te plaatsen of ze door te verkoopen aan een weider. welke dan eveneens contracten voor deze gekoch te schaden dient af te sluiten. Zii uie leveringsplichtige schapen hebben, welke voor contract in aan merking kunnen komen, kunnen een lastgving voor deze schapen voorko men. dooV zoo spoedig mogelijk bij hun plaatselijken Bureauhouder con tracten aan te vragen of den weider op te geven aan wien de schapen ver kocht worden. Er wordt speciaal de aandacht op gevestigd, dat schapen, welke ingevol ge een ontvangen lastgeving ter over- namemarkt worden aangevoerd en naar het oordeel van den marktverte- genwoordis.er door dezen niet als slachtschapen kunnen worden geac cepteerd. uitsluitend op contract aan weiders kunnen worden verkocht» daar slechts op deze wüze aan den leve- ringsplicht kan worden voldaan. Im mers kan. behalve bij normale leve ring. tevens afschrijving van den leve- ringspHcht geschieden bü verkoop od contract. In dit verband is op alle schapenmarktep ter plaatse de gele genheid opengesteld, om bii een voor dit doel aangesteld ambtenaar direct contracten aan te vragen, terwijl de schapen dan tevens gemerkt zullen worden. Men kan derhalve direct de contracten medgnemen, terwül de vcr- 'kooper reeds op de markt in het bezit zal worden gesteld van een bewijsstuk dat ziin leveringsplicht is verminderd met de op contract verkochte schapen. WOENSDAG 2S DECEMBER. Hilversum I. 415,5 m. 7.15 Accordeon en cither (gr.). 7.30 BNO: Nieuwsberichten. 7.40 Frissche ochtendklan-* ken (gr.). 8.30 BNO: Nieuwsberichten. 8.40 Gesprek met Peter. 8.50 Vele vroolijke noten (gr.). 10.00 Orkest Otto Hendriks en z(jn or kest. 11.15 Bioscooporgelsoli (gr.). 11.10 Pianovoordrachfc. 12.00 Almanak. 12.05 Dick Willebrandts en zijn dansorkest. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 BNO: Actueele be schouwing. 13.10 18e eeuwsche muziek (opn.), 13.00 Gerard van Krevelen en z(jn orkest en Frans Wouters en zijn orkest. 15.00 Voor dracht. 15.15 Halfweg, gevarieerd programma. 16.45 BNO: Nieuwsberichten. 17.00 Cello en piano. 17.30 Een goed verblijf ln elk bedrijf, luisterspel. 17.50 Omroep-Harmonieorkest. 18.30 BNO: Nieuwsberichten. 18.40 Frans Wouters en zijn orkest. 19.00 Wat niet in de krant staat. 19.15 Alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Mis van Haydn. 20.15 Viool en piano (gr.). 20.45 Symphonisch concert (gr.). 21.45 Viool en piano (gr.). 20.45 Sym phonisch concert (gr.). 2145 BNO: Nieuws berichten 22.00 Instrumentale soli (gr.). 22.20 Componisten portretten (gr.). Hilversum II. 301,5 m. 7.157.40 Zie Hilversum I. 7.40 Ochtend gymnastiek. 7.50 Sportnieuws. 8.00 Voor de rUpere Jeugd van het platteland. 8.15 Wer ken van A. Ponchielli (gr.). 8.30 BNO: Nieuws berichten. 8.40 Orkestconcertgr.). 9.00 Orgel concert (opn.). 9.15 Voor de huisvrouw. 9.30 Omroep-Meisjeskoor (opn). 10.00 Godsdien stige uitzending. 10.40 Lezing: De Kerstge dachte in de muziek en de beeldende kunsten. 11.00 Voor de Jeugd. 11.20 Matrozenkoor (gr.).' 11.30 Orkest Jack der Kinderen en gramo- foonmuziek. 12.30 Landbouwreportage. 12.45 BNO: Nieuwsberichten. 13.00 Programma-over zicht. 13.05 Amusementsorkest en solist. 14.00 Godsdienstige uitzending. 14.30 Haarlemsche Orkestvereeniging en solist. 15.30 Voor de vrouw. 15.45 Dansen en walsen voor piano (gr.). 16.07 Kinder-concert (opn.). 16.45 BNO: Nieuws*richten. 17,00 Voor de Jeugd. 17.30 Balletmuziek (gr). 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Actueele beschouwing. 18.00 Walsen- cyclus V. (gr.). 18.15 Pension 't Stekeltje, luisterspel. 18.30 II pescatori di Perle, opera (gr.). Vanaf 19.15 Alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 19.15 Eerste Peer Gynt Suite (gr.). 19.30 Vreugde en arbeid, gevarieerd program ma. 19.45 BNO: Nieuwsberichten. 19.55 Vreug de en arbeid, gevarieerd programma. 21.45 BNO: Nieuwsberichten. 22.00 BNO: Actueele beschouwing. 22.10 Avondw(jding. 22.20—24.0Q Zie Hilversum I.

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 2