503'! De heer Teane jubileert Groote ravage f DE WEEK COEN BOT's Stadsnieuws jM,N,0,P,Q,R,s] r in Den Helder door gesprongen mijn Mededeelingen van den Distributiedienst „Dokter Dol" een kwart eeuw op de werf Alle records geslagen Predikbeurten Het Goede Zaterdagmiddag huldiging. A.s. Zaterdag, 2 Januari, zal het 25 jaar geleden zjjn, dat de heer J. N. Teune, directeur van de Gem. Water- en Lichtbedrtjven ln onze stad, zjjn aanstelling ont ving als adjunct-directeur van ge noemden dienst. De heer Teune is geen geboren Helderschman. Hy was werkzaam op het laboratorium van de Ara- sterdamsche gemeentelijke gas fabriek, toen men besloot hem in Den Helder de functie van adj.- directeur te geven. Op 1 Januari 1922 volgde reeds de benoeming tot directeur. De heer Teune is gebleken in al die jaren een directeur te zijn, die voor zijn werk staat. En beter dan vele loftuitingen, die men hem thans kan toezwaaien, is wel het consta- teeren van dit feit. Deze directeur is wars van iederen vorm van het „aan den weg timmeren" en wij veronder stellen zelf dat de hier neergeschre ven regelen hem slechts matig zul len aanstaan Steeds ging de heer Teune rustig zijn eigen gang. Die weg was niet altijd even glad afgebakend. Wij mt>- gen in dit opzicht herinneren aan de laatste jaren, waarin van het perso neel van dit gemeentelijk bedrijf in het algemeen en van den directeur in het bijzonder, zulke zware offers gevraagd werden. J. N. E. TEUNE. Foto archief. Herinneringen aan de extra strenge winters, waarin het goed funcüonneeren van het bedrijf wel zeer moeilijk werd, zyn er vele en zeker niet van de aangenaamste. Ook gedurende den oorlog werden de problemen dezen directeur niet gespaard. Door bominslag is het tal looze malen gebeurd dat het geheele bediyf spaak dreigde te loopen. Tel kens bleek echter, dat er een oplos sing mogelijk was, welke oplossing dan ook prompt in praktijk werd gebracht. De heer Teune was niet alleen een voortvarend chef, hij was ook een humaan directeur. Persoonlijk is het ons bekend hoe vaak en hoe gaarne «ij de verdiensten van zijn per soneel naar voren brengt. Ook deze eigenschap zal a.s. Zaterdag niet vergeten mogen worden. Ook in het openbare leven nam Teune een niet onbe ,n- HU is der bestuursleden van de Speeltuin- vereemgihg Den Helder en deed als zoodanig uitstekend werk voor onze jeugd. Speciaal in de da "en na het uitbreken van den oorlog, voelde de heer Teuiie de noodzaak van deze organisatie. Toen velen verstek lieten gelden was hy het, die met enkele anderen de orga nisatie op de been hield, zoodat deze thans In blakenden welstand verkeert .Voor een zeer belangrijk deel is .dat aan 's heeren Teune's werk te danken. Voorts heeft de heer Teune zitting in het bestuur van de N utsspaarbank en is hij voorzitter van de plaatselijke Brandstoffen-Commissie. De heer Teune zal a.s. Zaterdag middag in intiemen kring gehuldigd worden en wel te 2 uur in het ge bouwtje van den Speeltuin aan de Kemphaanstraat. Tallooze huizen liepen glas- en dakpanschade op. In den nacht van Dinsdag op Woensdag; te ongeveer 2 uur is aan den Zeedijk een mijn tot ontploffing gekomen, en opnieuw heeft een groot stadsdeel daarvan de wel uiterst wrange vruchten moeten plukken. De schade is grooter dan welhaast ooit tevoren en Den Helder heeft in dit opzicht toch zoo langzamerhand zijn „sporen" wel verdiend. Het zwaarst zijn getroffen Dijkje. Kanaalweg, Dijkweg, de Kerkgracht. Singel en Laan. Overal waren de straten en wegen bezaaid met glas en kapotgeslagen dakpannen en voor fietsers in het bijzonder was het on mogelijk zonder banden-molest deze wegen te berijden. Het politiebureau, het Raadhuis, het kantoor van de Commissfe voor den Wederopbouw de Kerk op het Helden der Zeeplein, hebben zware tol betaald;, van al deze gebouwen Afhalen schoenen- i formulieren Wy vestigen er de aandacht TT y ywi^ni o* uv op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag in de gelegenheid wor- ien gesteld tot het verkrijgen - van een aanvraagformulier voor f sohoenenbonnen op het Distri- f butlekantoor, wier geslacht»- O naam aanvangt met een der 1 letter. M, N, O, P, Q, R en S. is vrijwel geen-ruit heel gebleven terwijl ook de daken zwaar gehavend "'Daarnaast zijn honderden burger woningen getroffen: het is een triest gezicht al deze huizen te zien. zon der ruiten en met de pannen van de daken geslagen. Waar de huizenen- bewoond zyn, daar wapperen nu de gordynen naar buiten, en begvere buren zich een en ander zoo goei mogelijk te voorzien.- o_. De zijstraten, als Emmastraat, Heemekerkstraat. Bothastraat en diverse zij-straatjes van de Laan zijn evenmin den dans ontsprongen. Ook hier ligt het plaveisel bezaaid met glas en dakpannengruis. Met welk een ontzaglijk geweld deze mijn tot explosie gekomen Is wordt echter duidelijker gedemon streerd door het feit, dat er zelfs glasschade geboekt werd in de r.ingstraat, op den Polderweg doch zelfs mde Reigerstraat. Hier en op nog tallooze andere plaatsen werd schade aangericht. Reeds des nachts waren ambtenaren van 4e gemeente bezig de schade op te nemen, terwijl men eveneens be zie was de maat van het glaswerk te noteeren. Het ligt in de bedoe ling het glas zoo spoedig mogelijk weer aan te biengen, opdat de eige naars der woningen zoo weinig mo gelijk gedupeerd worden. Hopen wij, dat onze stad thans voorgoed gespaard moge blijven voor deze onwelkome rustverstoorders, die alleen maar schade en verdriet tengevolge hebben. Uitreiking van nieuwe distributiebescheiden. Van Maandag 4 Januari t.m. Vrij dag 8 Januari a.s. zal de distribu tiedienst alhier de navolgende dis tributiebescheiden uitreiken, t.w. inlegvellen voor distributiestamkaar- ten: bonkaarten voor levensmiddelen en voor aardappelen voor de 2de pe riode 1943 toeslagkaarten voor zwaren en lang- durigen arbeid. Voor andere bijzonderheden wordt verwezen naar de elders in dit blad voorkomende officieele publicatie. Voor een vlot verloop van de uit reiking is het gewenscht. dat de oude inlegvellen los in de «hstributie- stamkaarten werden gelegd. Vele menschen hebben het inlegvel in de distributiestamkaart vastgehecht, om verliezen te voorkomen. Indien de ambtenaren, belast met de uitreiking, eerst de hechtinf®" moeten verwijderen, zal dit veel t j vergen, waardoor de uitreiking noodig wordt vertraagd. Zorgt er dus voor, dat het oude inlegvel los ln Uw stamkaart ligt. WIENS HANDSCHOEN IS DAT? Een eerlijk man vond op het Sta tionsplein een vrijwel nieuwe hand schoen. Deze is terug te bekomen op het Bureau van ons blad Koning straat. A.s. Zaterdag, 2 Januari, zal Willem Dol, welbekend als „Dokter Dol", den dag herdenken, dat hy 25 jaar geleden zyn entree maakte op 's Rijks Werf. Dol was gedurende die kwart eeuw 15 jaar werkzaam in de verband- kamer, alwaar hy ontelbare leden van het Werf-personeel goede dien sten bewees. Het zal hem dan ook Zaterdag aan belangstelling zeker niet ontbreken. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER, van 29 December 1942. Ondertrouwd: J. J. Klaasse en A. Bosch. GROOT SUCCES VOOR BULLETJE EN BOONESTAAK. De groote kinderschaar, die Woensdagmiddag Casino volledig bezet had, heeft enorm genoten van de aldaar vertoonde lotgevallen van Bulletje en Boonestaak. Wat deze twee „dorpsjongens" beleefden en lieten heieven viel wel buitenge woon in den smaak van het jeug dig puljliek. En geen wonder. Het was allervermakelijkst wat er hier gegeven werd en zelfs voor kleine kinderen zat er zooveel actie en kleur in het spel, dat ze in gespan nen aandacht waren gevangen. Ze leefden zóó mee, dat er vrijwel geen woord van het gesprokene verloren ging, hetgeen een groot voordeel was en. op zichzelf al bewijst, dat de opvoering uitstekend was. Her haaldelijk werden ze ook in het spel betrokken door bijv. te moeten waarschuwen als het veldwachter gevaar dreigde. Zelfs konden ze daadwerkelijke steun aan Balletje en Boonestaak verleenen, toen de beide jongens de zaal in vluchtten en ook daar door (jen veldwachter achtervolgd werden. Natuurlijk werd de dienaar der wet met tien tallen handen vastgehouden, opdat de twee kwajongens konden ontko lhen. Bulletje en Boonestaak zelf speel den hun rollen uitnemend. Hun streken waren niet kwaad bedoeld, in den grond van de zaak zat er alleen maar een beet je plagerij van den veldwachter achter, want ze bezaten een goed hart, dat warm klopte voor het verongelijkte of bedreigde makkertje. En de veldwachter wist dan ook feitelijk niet wat hij er aan had. Soms kon hij ze „vernielen" en even daarna vond hij het een paar kranige, flinke jongens, waar hij respect voor had. En zoo beleefden de magere en de dikke guit allerlei 'avonturen, haast teveel om op te noemen. Zooals gezegd viel dit too- neelspel hij de jeugd in goede aarde en naar de directeur van Casino ons mededeelde, zal ge tracht worden het uitvoerende gezelschap in Januari a.s. nog maals naar Den Helder te krij- een. Dan zullen ook die kinde ren een prettigen middag kun nen beleven, die thans teleur gesteld moesten worden. Theo Verbey K.V.H.-nieuws Zondag 3 Januari gaat KVH 2 naar ZivV 5 te Zaandam. Vertrek per spoor 6.30 uur. De opstelling luidt als volgt: Aanval: R. Bos, A. de Wit, C. Snoey, J. F. Steindel. Midden: W. Peters, A. Bommezijn, H. Timmermans. F. Himpers. Verdediging: D. Hemelrijk, N. v. Dyk, L. Feenstra. j Het derde twaalftal speelt thuis om 11 uur tegen het zeer sterke in Feiten en Fantasieën Het bittere eind 31 December. Opnieuw is een jaar voorbij. Een jaar, dat Den Helder heugen zal. Een jaar, dat evenals het vorige met een zwarte kool aangeteekend zal worden in de annalen van de Geschiedenis der Stad Den Helder. Wij zullen er niet veel van zeggen. Tenslotte weet geen sterveling of onze bevolking de bittere kelk reeds tot den bodem leeggedronken heeft, of dat er nog meerdere kwalijke teu gen in het komende jaar genomen zullen moeten worden. t Niemand die het weet. Wij weten echter één ding heel zeker: de Nieuwedieper liet z'n kop in 191)2 niet hangen en de voorteeke nen zouden al zeer moeten bedriegen, als dit in 191)3 wel het geval zou zyn. En dit feit is het vermelden waard, omdat men in deze stad heel wat te verstouwen kreeg. Op 31 December past ons een woord van ernstige bezinning. En laten wy in dit woord de hoop en de verwach ting uitspreken, dat 191)3, op den drempel waarvan wy thans staan, een jaar moge worden, waarin wy einde lijk uit de nachtmerrie van dezen oorlog verlost zullen worden. Wy in Den Helder willen zoo graag eindelijk eens aan den arbeid gaan. Wy willen eindelijk beginnen aan den opbouw. Ook van onze stad. Moge 191)3 dit in het bijzonder geven. Een opbouw van alles wat verloren ging door bruut geweld. Een opbouw onder leiding van hem, die onze stad trouw bleef tot op dezen dag: burgemeester Ritmeester. Hulde vopr den man, die nacht en dag op zijn post blegf en dóórwerkte, waar anderen wellicht de kracht gemist zojiden hebben. Die kapitein op het Heldersche schip bleef, toen de golvtn er hoog tegen aan sloegen en het be staan van de stad zelfs in gevaar was. Er i| door hem ontzaglijk hard ge werkt. Veel meer en veel harder dan de burgers weten. En dat in een tijd, waarin de problemen en moeilijk heden zich tot in het oneindige op hoopten. Hij bleef op zyn post. 't Is voor deze stad en deze bevol king te hopen dat hy er ook in 19b3 op zal blijven.' Vanavond is het oudejaarsavond. Vanavond gaan onze gedachten terug naar de dagen van dit jaar. Vele sombere dagen, enkele blije wel licht. Vanavond denkt ieder voor zichzelf. En in gedachten zal hy moed schep pen voor dat komende 191/3, dat niet minder zwaar zal zyn dan het vorige. Hoe zal het gaan met de evacua tie..t Hoe riiet den oorlog f Zullen wij gespaard blijven voor bombardemen tent Vragen vragen en géén ant woord. haat ons blyven vertrouwen op de Voorzienigheid, die ons niet zal ver laten, ook niet als de nood hoog is. Is dit einde bittert Als men het stadsdeel ziet dat door de laatste mijnexplosie gisteren ge troffen is zegt men: ja. Voor de menschen, wier woningen opnieuw geteisterd zijn, is dit een harde slag. Te hard Wellicht op den vooravond van het oude jaar. Laat ook hen pogen dit laatste offer van het bittere eind van 19')2 te dragen Wamt na dit biltere eind zal wel licht spoedig een lichtend verschiet verrijzen. Moge dit de hoop zijn en de eerlijke verwachting van den schrijver der Feiten en Fantasieën, en zjj het hem gegeven in 191)3 onder blijer, hoop voller en rustiger omstandigheden te werken dan in 191)3. Waarmede wjj dit jaar uitluiden! Woensdag tl October 191)2 waren ondergeteekenden, opvarenden van de „Texel 20", „Texel 5b" en „Texel 97" 's ochtends met stil weer uitgevaren voor de garnalenvangst op de reede win Texel. Wy werden in den loop pan den ochtend overxiallen door zeer ruw weer met een harden wind uit het Noordwesten. De open sloep „Tx 5b" was voor dit weer niet zeewaar dig genoeg en kreeg veel water over, dè „Tx 20" en „Tx 97" raakten even eens in moeilijkheden door avery en motorstoring. De noodseinen werden omstreeks 11 uur opgemerkt en de motorreddingboot ,J)orus Rijders" voer uit en slaagde er in in twee reizen alle drie schepen behouden de honen van Oudeschild binnen te bren gen, hoewel de verbinding met de „Tx 97" door de zware zeeën nog een keer werd verbroken en bij de poging om opnieuw een tros vast te maken, de sloep, die al op sleeptouw was ge nomen, averij opliep en alleen door voortdurend met drie man te hozen boven water te houden was. Omstreeks half vijf waren allen be houden binnenben het is ons een be hoefte hierbij onzen grootsten dank te betuigen aan de N.Z.H.R.M. en in het bijzonder aan schipper Coen Bot en de overige bemanning van de „Dorus Rykefs". w.g. D. Henkes A. Henkes J. P. Slik v C. N. Tuinder N. Tuinder Tusschen de regels van het zake- ïyke relaas van vijf Texelsche vis- schers, die tydens den zwaren en, door het onverwacht losbreken er van, zeer gevaarlijken, storm van 21 October 1942, in levensgevaar kwa men te verkeeren, aldus lezen wy in het laatste nummer van „De Red dingboot" kan men lezen hoe weinig het heeft gescheeld voor de Tx 20, Tx 54 en Tx 97Zeker, Coen Bot heeft wel eens zwaardere toch ten gemaakt en de banken beoosten de Texelstroom zijn de Haaksgron- den niet, doch het is toch maar aan de komst van de reddingboot „Dorus Rijkers" te danken, dat zich hier, in het zicht van familieleden en beken den, die op den dyk by Oudeschild de garnalenschuitjes temidden van de branding zagen zitten, geen dra ma heeft afgespeteld, zooals er al zooveel zijn gebeurd op onze kusten. Zoo'n brief als van de vyf vlu- schers is de schoonste belooning voor een bemanning eener redding boot: de zekerheid te hebben mogen medewerken aan het redden van menschenlevens. Schipper Coen Bot, die dit jaar den 60-jarigen^ leeftijd heeft bereikt en al 42 jaar deel uit maakt van de bemanning der red dingboot van Den Helder (1900— 1922 aan boord van de zelfrichtende roei- en zeilreddingboot, daarna aan boord van de mrb. „Dorus Rijkers"), heeft wel reden om speciaal dezen herfststorm van 21 October 1942 te memoreerenimmers, het aan tal schipbreukelingen, dat hij hielp redden, steeg met de vijf Texelaars van 498 op 503De 500 zijn dus vol en daarmede werd het record van Dorus Rijkers, die het tot 486 bracht, royaal geslagen. Voor zoo ver wij kunnen nagaan is Bot de eerste Nederlandsche redder, die de ,,500" gehaald heeft! Een beetje ge luk hoort men wel te hebben; er zijn reddingbootschippers, die een groot aantal zéér zware tochten maakten, die niet direct tot het redden, van schipbreukelingen le'dden en het aantal geredden is dus geen vol strekte maatstaf voor de verdiensten ten opzichte van het reddingwezen. Maar intusschen moet het toch rfiaar een groote .voldoening zyn als men heeft mogen meehelpen aan het levensbehoud van 500' schipbreuke lingen. OKV 4. Dat wordt oppassen. De wed strijd wordt gespeeld op het terrein Meeuwenstraat. Scheidsrechter is de heer Koningsteijn. Het derde ziet er als volgt uit: Aanval: P. Dekker, Hr. Dirks, M. W. Evers, B. v. d. Braak. Midden: P. de Koning, J. de Visser, T. v. Laar, Mevr. Dirks. Verdediging: D. Bogert, J. v. Laar, H. Schutte, B. de Koning. KVH 1 is vry. DONDERDAG 81 DECEMBER. Oude jarsa vond. Ned. Herv. Gemeente. N.m. 3 uur in het gebouw Palm straat: Gemeenschappelijke dienst. Voorgangers: Ds. H. A. Elklaar, Cand. Borghardt. Gereformeerde Kerk (Bethel). N.m. 3 u., Ds. F. Tollenaar. Julianadorp, geen dienst. Anna Paulowna, n.m. 3.30 u., Ds. J. van Nieuwkoop. Christeiyk Geref. Kerk. N.m. 3 u., de Heer J. Rebel. Evangelisatie Palmstraat. N.m. 3 u. Gemeenschappelijke dienst jorgangers: Ds. H. A. Enklaar, Candidaat Borghardt. Leger des Heus (Spoorgracht 35). N.m. ?.3t u., Oudejaarsavonddienst. Evargelisatiegebouw (Vijzelstraat) N.m. 7 u„ Ds. v. d. Flier. VRIJDAG 1 JANUARI 1948. (Nieuwjaarsdag.) Gereformeerde Kerk (Bethel), ri.m. 10 u., Ds. F. Tollenaar. Anna Paulowna, v.m. 10 u., Ds. J. van Nieuwkoop. Julianadorp. geen dienst. Chrisleiyk Geref. Kerk. V.m. 10 u., de Heer J. Rebel. Leger des Hjils (Spoorgracht 35). N.m. 7.30 u„ Nieuwjaarsdienst. Lei der H. Winter, F .-angelisatlegebouw (Vyze'straat) V.m. 10.30 u., Ds. v. d. Filer. ZONDAG 8 JANUARI. Gereformeerde Kerk (Bethel). V i. 10 u., Ds. C. von Meijenfeldt, van Alkmaar. N.m. 3 u., Ds. C. von Meyenfeldt. var Alkmaar. Anna Paulowna, v.m. 10 u„ Ds. J. van N'euwkoop. Anna Paulowna, n.m. 3 u., Ds. J. van Nieuwkoop. Julianadorp, n.m. 3 u., nog niet be kend. Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.45 u., Ds. Milatz, van IJmui- den. Chris'eiyk Geref. Kerk. V.m. 10 en n.m. 3 u., de Heer J. Rebel Ned. Herv. Gemeente. N.m. 2.30 u in het Gebouw Palm straat: Ds. H. A. Enklaar. Bevestiging van Kerkeraadsleden Bevestiging van Mej. Elink Schuur man als hulppredikante. Intree-rede: Mej. Elink Schuurman Evongeliiyitle Palmstraat. V.m. 10. .0 u., de Eerw. Heer H. Hee- resma te An sterdam. Evangelisattegebouw (Vijzelstraat) V.m. 10.30 n.m. 4 u.. Samenkomst. N.m. 12.15 en .30 u., Zondagsschool Woensdag, n.m 7.30 u„ Bijbelkring Vrijdag n.m. 7.30 uur, Zangdienst. I*eger de» Heli: (Spoorgracht 35) V.m. 10 u„ Heiligingsdienst. N.m. 7 tL, Verlossingsdienst. 12 u„ Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u., Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing. TE:'EL. DONDERDAG 81 DECEMBER. Oudejaarsavond. Ned. Herv. Gemeente. f Den Burg, n.m. 7.30 u., Ds. Visser. De Waal, n.m. 8 u., Ds. Van 't Hooft. De Koog, n.m. 6 u., Ds. v. 't Hooft. De Cocksdorp n.m. 7 30 u., Ds. Salm. Doopsgei. Gemeente. Den Burg, n.m. 7.30 u„ Ds. v. d. Veer Oosterend, n.m. 7.30 u., Ds. Knot. VRIJDAG X JANUARI 1943, N jd. Herv. Gemeente. (Nieuwjaarsdag.) Den Burg, v.m. 10 u., Ds. Visser. Oosterehd, v.m. 10 u.. Ds. Kok. D. Cocksdorp, v.m. 10 u., Ds. Salm. DONDERDAG 31 DEC. 1942. Ned. Herv. Gem.: Schagen, av. 7 uur, Ds. Kapteijn, Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds Yorstman> Hippolytushoef, n.m. 3.30 uur, Ds van Beek. Wieringerwaard, n.m 7 u. A. Kalis Kolhorn, n.m. 6.30 u. D's. v. Biemen. Barsingerhorn 8 u. Ds. v. Biemen. Veenhuizen n.m. 2 u. Ds. de Mooy. H.H.Waard 3.30 u. Ds de Mooy. O. en N. Niedorp geen dienst. Xoordscharwoude n.m. 7.30 uur Ds. W. A. Nell. Winkel, n.m. 2.30 u. Ds. W. A. Nell. Dirkshorn, 5 u. Ds. W. A. Nell. St. Maartensbrug, n.m. 7.30 uur, Mej. J. van der Veen. Schagerbrug, n m 7 u. Ds. Witkop Doopsgez. Gum. Barsingeriiorn, n.m. 3 uur Ds. Oos- terbaan. N Niedorp, nm. 7 u. Da. Rothfusz. Geref. Gem. Schagen, 7.30 u. Ds. J. v d. Mije. Kolhorn in de Ned. Herv. kerk) n.m. 7 30 uur Ds. Visch. Xoordscharwöude, n.m. 3 30 uur Ds. Richel. Ned. Herv. Evangelisatie. Schagen (Bethel), n.m. 6.30 uur de heer Góbel. Breezan<t n.m. 7 u. de heer Boon Hippolytushoef, n.m. 8 uur de heer O Deen. Den Oever, 6 u. de heer O xDeen. Schagerbrug, Woensdagavond 8.30 u. bijeenkomst Chr Jongem. Ver. in het evangelisatiegebouw. Bergen, n.m. 7 uur Ds. L. ^Nieuw- poort van Haarlem. The Star of Hope Mission. Julianadorp, n.m. 7.30 u. de heer Broeksma, Zaandam. Vrije Evang. Geref. Gem. Alkmaar. Doelenstr. 15, n.m. 4.45 u. Ds. Ruys. VRIJDAG 1 JAN. 1943. Gerei. Gem. Schagen, v.m. 10.30 uur Ds. J. v. d. Mije. Kolhorn, (in de Ned. Herv. kerk) v.m. 10 30 u. Ds Visch. Xoordscharwoude, v.m. 9.30 uur Ds. Richel. Ned. Herv. Evangelisatie. Schagen (Bethel), de heer Heijtnans van Leiden. Breezand, v.m. 10 u. de heer Boon Hippolytushoef, v.m. 10 uur, de heer O. Deen. Bergen, v.m. 10.30 uur, Ds. G. Groot jans van Amsterdam. Schagerbrug. (Ned. Herv. Kerk) voorm. 10 30 uur dienst. The Star of Hope Mission. Julianadorp, v.m. 10.30 u. de heer Broeksrna, Zaandam. OUDEJAARSAVOND. Aanvankelijk meende ik, dat 't ver loren geraakt was in de duisternis van dezen tijd. Dat zult 'jÊ misschien niet onmitl- dellijk verstaan, als U behoort tot de kleine, bevoorrechte groep, die een onaantastbaar vertrouwen bezit f i welk vertrouwen door niets en door niemand ter wereld kan worden ge schokt. Maar waarschijnlijker is, dat de wereld in haar geweldige Worsteling haar sporen ook in uw leven heeft gedrukt en wel in zulk een mate, dat het Kerstfeest en de innige beleving daarvan voor uw persoonlijk gevoel, ditmaal gehuld was in een dikke mist en op zeer grooten afstand. Dat wy echter niet leven, doch ge leefd worden heb ik opnieuw ervaren op den vooravond van het Kerstfeest, toen mijn kleine dochtertje me uit- noodigde een Kerstspel te komen bij wonen, ten huize van een van onze kennissen, waar zij met nog dertig andere kinderen, de eeuwen oude ge schiedenis van Bethtehem, door mid del van tooneel en zang, in beeld zou den brengen. Hoewel wy ouderen als toeschou wers al spoedig onder de bekoring kwamen van de prachtige en gevoel volle wijze waarop de kindereü de onderscheidene tafreelen opvoerden, bleef toch in mij leven dat gevoel van verwijdering, van veraf zijn van de innerlijke bedoeling van dit alles. Tqldat daar plotseling op het kleine geïmproviseerde tooneeltje gebracht werd, de sobere kribbe en daarin de jongste medewerker van dit kin der- tooneelgezelschap, een allerliefst meisje van naar schatting anderhalf jaar. De dames, die tenslotte na ver scheidene repetities, alle kinderen Yzorgvuldig hadden ingeprent, welke houding zij moesten aannemen, had- tien ten aanzien van dit kleine kind natuurlijk elke aanwijzing achter wege moeten laten. By dit kind dus geen theater, geen pose en ook geen hulpmiddelen om iets te schijnen. En daar' lezer!, in die stralende, rondkijkende kinderwagen, heb ik 't teruggevonden. Namelijk, 't geloof in Het Goede. Moge het ook U zoo gegaan zyn. Het zy U bij de scheiding van dit veelbewogen jaar gaarne toege- wenscht door, Uw Toean Tik-Tik. Vrije Evang. Geref. Gom. Alkmaar, Doelenstr. 15, v.m. 10.15 uur Ds. Ruys. ZONDAG 3 JANUARI 1943. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Kap teijn. Anna Paulowna, v.m. 10.15 uur, Ds. Vorstman; n.m. 2.30 uur, Ds. M. C Koole, van Br. op Langendijk, Doop. Hippolytushoef, v.m. 10.30 uur, Ds. van Beek. Den Oever, n.m. 2 u. Ds. van Beek. Julianadorp, v.m. 10.45, Eerw. heer E. J. Brugman van Amsterdam. Barsingerhorn, 2 u. Ds. v. Biemen. Heerhugowaard geen dienst Veenhuizen geen dienst. N. Niedorp n.m. 3 uur Ds. Koole. Oude Niedorp geen dienst. Geref. Gem. Schagen. v.m. 9.30 en h.m. 2 uur Cand-, Th. Oostra, hulppred. te Alkmaar Kolhorn (in de Ned. Herv. kerk) 10 u. Ds. Visch, 3 u. leesdienst. Xoordscharwoude, 9.30 en 3.30 uur Ds. Idema, cand. pr. v. Winsum. Langereis, 3 u. Ds. Visch, Kolhorn. Ned. Herv. Evangelisatie. Schagen (Bethel), Ds. Tuinstra van Alkmaar. Hippolytushoef, 10 u. de hr. O. Deen Den Oever. 3 u. de heer O. Deen. Breezand, 10 en 3.30 u. de hr. Boon. Bergen, v.m. 10.30 u. Ds. W. M. A. Kalkman van Amsterdam. The Stai of Hope Mission. Julianadorp, 10.30 en 4 u. de heer Sevcnsma van Amsterdam. Vrije Evang. Gerei. Gem. Alkmaar, (Doelenstr. 15), v.m. 10.15 Ds. Ruys. TEXEL BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL, van 23 t.m. 29 Dec. GEBOREN: Antonius Gerardus, z. v. J. H. Beerling en G. de Graaf; Johannes Gerardus, z. v. N. M. Kuip en A. C. Hopman; Pieter, z. v. P. Fehrmann en J. N. Huijsman; Jan netje, d. v. S. Dogger en A. Medema. GETROUWD: W. Baarda en M. Jonker. OVERLEDEN: Geertruida Tho- masse, oud 85 jaren, wed. v. K. van der Kloot. POLITIE. Gevonden: een lederen cein tuur, een haarband. WIERINGEN ZAKENNIEUWS. Vanwege het Dep. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart is aan den heer H. C. Wesselingh te Eg- mond' aan Zee vergunning ver leend tot het yestigen van een in richting, waarin hef loodgietershe- drijf zal worden uitgeoefend, in het perceel Voorstraat te Den Oever. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Opnieuw zijn in deze genieenle oen tweetal gevallen van rood vonk geconstateerd en wel te Den Oever. v URK, 28 Dec. D.e -y en van heden: Karper 72 ct. snoekbaars 68 Cj roode baars 36 ct., groote voorn -r J ct en kleine voorn 22 ct, alles p- Fo- t

Heldersche Courant | 1942 | | pagina 6