WO// Temidden der kampioenen.... VROOM DREESMANN SMEDEN KHTNILUARQ Voorbij den kortsten dag De man uit de wildernis MOLESTVERZEKERINGEM Halfjaarlijksche Schaderegeling! Uit de natuur Moeskops, de onoverwinnelijke Van top-menschen en top-prestatics t Alléén in Musis Bierstekers Maandag 1635 uur Dinsdag 1636 Woensdag 1638 Donderdag 1630 tt Vrijdag 1631 Zaterdag 1633 VERSPILT H O.D.A.M. (E. J. van Dort) Eenige nette MEISJES kunnen geplaatst worden bijl ROOVERS, Ambonstraat 90 OE GRAAF'S BROOD Officieele mededeeliogen Onderlinge OORLOGSSCHADE Verzekering Moatschgppij voon beschadiging van gebouwen, inboedels, inventarissen, vaar-* tuigen, enz. bedrijfsschade en huerderving,7 ook voor binnenvaartuigen; persoonlijke ongevallen; geld, geldswaarden en preciosa Meer dan 500.000 objecten zijn reeds verzekerd voor ruim Voegt daarbij ook Uw belang Qn vraagt inlichtingen bij Uw Assurantie bezorg er I door J. K. S. n. De lente komt van ver, Ik hóór haar komen... Herman Gorter. Den tuin eens door. We ontdekten binnenshuis dus zoowaar al een lente-symtoom. Maar nu gaan we dan buitenshuis! We kuieren den tuin eens in, want Ik ben er van overtuigd, dat we daar al heel veel teekenen zullen vinden, die vertellen, dat iedere dag dichter bij de lente brengt. Laten we eerst eens kijken op de plekjes waar straks de sneeuwklok jes hun witte kelkjes boven de don- dere aarde zullen laten bengelen. Zoo noodig moeten we de rottende, gevallen bladeren maar even wat opzij halen. Ziet ge wel, dat ze al onderweg zijn: de eerste puntjes staan al 'n verdienstelijk eind boven den grond. In kwakkelwinters zijn de sneeuwklokjes altijd buitenge woon vroeg bij de hand; ze bloeien da.n soms omstreeks Driekoningen (6 Januari) al, of nog eerder, hoe wel ze 't volgens den plantenkalen- der eerst op Maria Lichtmis (2 Fe bruari) behoeven te doen. En ook bij de crocussen pieken al groeineus- jes boven den grond. Ja, toen ik be gin December in den tuin bezig was, ontdekte ik, dat toén al de crocus sen, scilla's en druifhyacinthjes be zig waren het voorjaar voor te be reiden, want toen reeds liepen ze ondergronds uit. En zoo is het met al die andere klanten van het vroege voorjaar: de vogelmelk, de winter- aconietjes, de gele anemoontjes, al zijn ze misschien nog niet zoover, dat al piekjes boven den grond zijn, en al is hun werkzaamheid dus nog verborgen in de donkere aarde. On derweg zijn ze! We gaan verder. Nu moeten we eens op de boomen letten. De loof- boomen in het bijzonder. We stellen het natuurlijk op prijs, dat een heele rij van altijd g-oene heesters ons in dezen bladerloozen tijd trouw blijft, zooals klimop en hulst, spar en dep, en al die anderen. Maar aan de loof- bcomen valt nu toch ook weer de belofte van het komende nieuwe ge tij te bespeuren. Teer fluisterend werkt in hen het Leven voort, voor bereidend nieuwen groei, jong groen, blanke bloesempracht, straks, op den dag der duizend wonderen, Waar het om gaat. Het zijn de kleine, groene, zwarte, roode en bruine puntjes aan al die boomen. Daar gaat het om. Soms zijn die puntjes o zoo klein, en bijna niet te vinden, soms zijn ze ook grooter, zooals bij ribes en vlier. Dót zijn nu de lichtpuntjes in de deem stering dezer nog zoo korte dagen, die pietepeuters. Dat zijn immers de nieuwe knoppen? Veilig en warm ingepakt in vilten beharing en hars- bekleede schubben, beschut tegen vorst en sneeuw, hagel en ijzel, zit ten daarin opgevouwen blaadjes en takjes, katjes en bloemen, 't Wacht alleen nog maar op het signaal tot ontplooiing. En dat sein komt! Nu is er dus nog niet veel meer dan een in het verborgene heel lang zaam voortwerken aan de voorberei- Joris van Ji« i Bergh schreef jaren terug een boek, getiteld: „Temid den der kampioenen", en aangezien dat boek al reeJs lang niet meer in den handel verkrijgbaar was, heeft de Amsterdamsche Boek en Courant Mjj. als A. B .C.-roman een herdruk laten verschijnen. Het verhaal gaat over Piet Moes kops en hoewel dus de wielrensport ditmaal do voorkeur heeft is het boek geschikt voor iederen sportbe oefenaar. Van den Bergh geeft de levensloop van Moeskops als wielrenner weer en laat daarbij duidelijk naar voren komen, dat niet alleen de physieke gesteldheid 'an een sportman tot topprestaties voert, maar dat deze wel degelijk gepaard moet gaan met een psychologisch gesterkt beeld, met een wil om te winnen. En Moes kops had een wil! Als zoon van een poelier ont moette hij op zekeren dag in Mon ster een boerenjongen, die het waag de om de fiets van Piet een misbak sel te noemen. Er ontstond een twistgesprek en het resultaat ervan was, dat Moeskops op zijn eigen fiets, (op de markt had hij alle onderdeelen gekocht en zoo een fiets in elkaar geprutst), moest rijden tegen den boerenzoon, die niet alleen op een racefiets verscheen maar tevens de snelste rijder van het dorp was. Voor de securiteit nu Moeskops zijn mand met ongeveer 25 hoenders van zijn fiets. Al gauw had hij echter door, dat deze partij voor hem te zwak was, want toen hij hem voorbij trapte was zijn voorsprong in een minimum van tijd 100 meter en van inhalen was geen sprake. In 1913 kwam Moeskops voor het eerst op de baan en van dat moment af voelde hij zich ook renner. De Scheveningsche haan sloot haar sei zoen met een „Populaire" d.w.z. een wedstrijd voor hakkersjongens, sla gersjongens, loopjongens e.d., welke eerst meer een vermakelijke vertoo ning in hield, maar later een ander tintje kreeg en wel voornamelijk doordat de Fransche bakker Jacquelin in Frankrijk in zoo'n wed strijd werd ontdekt en het zelfs tot den snelsten renner van Frankrijk bracht. Moeskops had c. k ingeschreven en won den eersten prijs in een wed strijd waarbij hij volgens „het Va derland" handig en met begrip reed. Juist deze uitdrukking deed het hem, handig en rr.et begrip, het ver raadde in hem den renner als ge boren vakman. Een paar weken later, hij was toen bijna 20 jaar, had Amsterdam zijn „Populaire", en Moeskops ging voor het eerst per trein op reis om deel te nemen. Moeskops won wederom den eersten prfj, ditmaal een levend varken. Piet had gekozen, hij wilde wiel renner worden en h(j zou een goed wielrenner werden, een phenomeen, een uitzonderingsgeval. Hij heeft moeilijke periode's mee gemaakt, momenten dat hij zoo ineens niet meer draaide, een feit dat voor een anderen renner mis schien den doorslag had gegeven de racefiets aan le halken te hangen, maar Moeskops zocht naar de oor zaak en vond haar: het is alleen de concentratie die Je in conditie moet houden. Het is als piet een voetballer, hockeijer of korfballer die het spel op en top beheerscht, maar toch uit vorm kan zijn, omdat zijn gedachten er niet bij zijn. We hebben een doel verdediger ge kend, die altijd in vorm was, totdat ineens een frappante inzinking plaats vond en de man gepasseerd moest worden. Wat was het geval? Zijn ve"loofde had hem de bons gegeven, een feit dat hem otaal uit zijn con centratie bracht en hem tot groote fouten deed vervallen. Moeskops wist zijn moeilijkheden te overwinnen, door zijn taaiheid, door zijn volharding, door zijn con centratie. Hij heeft in de loop der tijden vele concurrenten gehad. Spears, Kramer, Willy en Arthur Spencer, Michard, Ellegaard, Degraeve, Kaufmann, Schilles, Leene, v. Kempen, v. Nek e.a., maar zij allen konden tegen het wielerpheno- meen niet op, hij was een klasse apart. Hij was goed voor 10 wereld kampioenschappen, hoewel hij er maar vijf won. Van den Bergh heeft dit hoekje geschreven zooals hij dit alleen kan, hij neemt den sportman mee en ieder lezer zal er zeker iets van op steken. Hij vertelt er in van den top- mensch en haalt er een artikel van prof. R. Casimir bij, waaruit blijkt dat topmenschen een beteekenis heb ben. Topmenschen kunnen een invloed op de gemeenschap uitoefenen, de anderen kunnen zich aan hen op trekken. Moeskops was phenomeen in de wielersport, maar diezelfde Moeskops had ook super-kampioen in een anderen tak van sport, want de man had de behendigheid, tech nische meesterschap en de groote tactische gaven die daarvoor noodig z«n. A. G. v. Kampen. ding van het groote lentefeest, een nauw merkbare roering van het leven. Maar straks zal het feest er te volmaakter door zijn! Weer verder. Weer verder gaat het. En nu be gint ge al wat routine te krijgen in het werk. Ge ontdekt de roode pun ten van de pioenrozen, die al een heel eind boven den grond staan. Te gen een Zuidermuur ziet ge de gou den klokjes der winterjasmijn ben gelen; in een luw hoekje van het rotstuintje bloeit de vleeschkleurige heide al en de tooverhazelaar ver toont haar op spinnen gelijkende .bloempjes. Schyn-lenteboden. En dan wijst ge triomfantelijk op een wolkje zilverschitterende punt jes, dat boven het gazon op en neer danst. „Nou, asjebliefmuggen!" Lenteboden? Mis! Het zijn winter- muggen, echte winterdieren, die niet steken, zoodat ge er niet in een grooten hoog omheen hoeft te gaan. Ze sterven in het voorjaar. En wanneer ge in dezen tijd ook al eens een vlinder mocht zien, loop dan niet direct naar de krant om het vliegen van die Atalanta of kleine vos als een groote zeldzaamheid te signaleeren en als een bewijs, dat het spoedig lente gaat worden. Ook het verschijnen van kevers en ander gesnor op zonnige dagen moet geen aanleiding tot vreugdebetoon zijn. 't Zijn allemaal overwinterende die ren geweest, die door het zonnetje gewekt worden en uit hun verstij ving ontwaakt zijn. Er zijn nog wel meer winterdie ren, die ge 's winters springlevend kunt ontmoeten. Er is een aantal wintervlinders, die voor het meeren- deel zeer veel schade aan fruitboo- men kunnen veroorzaken. Daar zijn verder de springstaarten, waartoe soorten behooren, die op smeltende sneeuw en op gletschers leven. Daar is het glashoornslakje, een klein slakje met een heel dun, glashelder huisje, dat van laat in den herfst tot het voorjaar leeft, en dat van kanni balisme zijn broodwinning maakt. Ze leven namelijk van andere kleine slakjes, waarvan ze de huisjes ka pot vijlen. Daartoe is hun tong van kalktandjes voorzien. In den zomer kunt ge tusschen moskussens en in het gras de leege, doorzichtige huisjes van dit slakje wel vinden. Maar we waren op echte lente-ver schijnselen uit. Daartoe gaan we in een volgend artikel weer op stap. (Wordt vervolgd). W1ERINGEN TOONEELCLUB. Van terzijde vernemen wij. dat te Hippolytushoef pogingen worden aangewend om te komen tot de op richting van een tooneelvereeniging Als initiatiefnemer wordt genoemd de heer J. Bosker Oz. TOONEEL. Naar wij vernemen zal andermaal door het gezelschap Bouber in Ci nema De Haan een voorstelling worden gegeven en wel op 13 Jan a.s. met het tooneelstuk „De onbe kende vrouw". Het Tobis-cabaret met Kees Pruis geeft op 2 Februari '943 een avond voorstelling in dezelfde zaal. FEUILLETON. i) door B. REEN. HOOFDSTUK I. Joop Henneman staarde in uiter ste verbazing naar een grijnsachtige wiUe vlek, ver beneden hem in 't dal. Hij bezat de scherpe blik van men- schen die het grootste de.u van hun leven in onherbergzame en eenzame streken doorbrengen; maar ditmaal wa. hij er zeker van, dat zijn oogen hem fopten. „Het kan eenvoudig geen tent zijn," mompelde hij, terwijl hij zijn helm terugduwde en het zweet van zijn voorhoofd wischte. De heuvel, die hij beklommen had. wa. omringd door de dicht», haast ondoordringbare tropi che wildernis van Borneo, die zich honderden kilo meters in alle richtingen uitstrekte een duistere geheimzinnige wil dernis, waarover tal van vreemde verhalen de ronde deden en weinig in werkelijkheid hekend was, want in dit deel van Borneo warer practisch nog geen navcschingen gedaan. Henneman, iemand met groote er varingen wat betreft onderzoekin gen ir tropische gebieden, was zeven maanden lang door de uitgestrekte wildernis getrokken en geen enkele maal sedert hij ue laatste buiten post van de beschaving had verlaten, had hij een blanke gezien of ge hoord. De inboorlingen, die hij had ontmoet, hadden nooit tevoren een „b'eekgezicht" gezien en slechts zijn ervaring van vele jaren op dit gebied had hem in staat gesteld zich tus schen de wilde stammen te begeven. En nu, op den terugweg naar wat men de beschavin,-- pleegt te noemen, terwijl hij nog verscheidene honder den kilometers oerwoud en moeras moest doortrekken alvorens hij ver wachten kon weer mèt die bescha- v'ng in aanraking te komen, bevond zich hiei, beneden in het dal, een tent. De ontdekking had cp Henneman de uitwerking of hij een klap in zijn gezicht had gekregen. In zekeren zin verlangde hij e "nar met een anderen b'-nk1 in* contact te komen en toch kreeg hij het gevoel alsof deze an dere trekker zich aan een overtreding schuldig maakte. Hij onderdrukte die gedachte. Het was belachelijk be'eedigd te zijn, om dat hij niet de eenige vorscher was. die den moed bleek te bezitten zich in het onbekende te begeven. Hij trok zijn bepakking weer recht en daalde den heuvel af. Hij maakte evenwel slechts matige vorderingen, niet alleen omdat hij met zijn voeten telkens verward raak in zich laag boven den grond slingeren ie takken, doch ook omdat hij doodmoe was. Verscheidene dagen achter elkaar was hh' alleen verder getrokken en had hij al zijn bagage zelf moeten meeslepen, want ijn inlandsche dra gers hadden hem ver terug in de binnenlanden in den steek gelaten. (Wordt vervolgd). Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat geheel onverwachts van ons is heengegaan onze geliefde Broeder en Zwager, MARTIJN KERKHOF, in leven gep. sergeant- Machinist N.M., in den ouderdom van 52 jaar. Den Helder, 9 Jan. 1943. Koningdwarsstr. 42. Namens zijn diepbe droefde Zuster en Broeder en Zwager, A. J v. d. KUIJL— Kerkhof. M. KERKHOF. M. v. d. KUIJL. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader, KLAAS RAN, Wed. van Kaatje de Vries, in den ouderdom van bijna 88 jaar. Hillegom: C. F. RAN. J. RAN—Koek. CATHARINA. Den Helder: F. C. RAN. M. RAN—Damen. Den Helder, 9 Jan. 1943. Emmastraat 17. De gezongen Uitvaart zal plaats hebben in de Parochiekerk van de H.H. Petrus en Paulus op Woensdag 13 Januari a.s., te 9 uur, waarna de begrafenis te circa 12.30 uur op het R.K. Kerk hof St. Jozef. Vertrek sterfhuis 12 uur. NED. HERV. GEMEENTE. Deze week HERVATTING der Catechisaties en Cursus sen op de gewone uren. Ds. ENKLAAR. veilt de bekende makelaar D. Groot BESTEEDT DE LANGE AVONDEN GOED: leert knippen, naaien, patroontee- kenen (ook van oud nieuw maken door onze schrift, cursussen, onder leiding van de bekende leerares Miep Olffv Boven. Vraagt gratis proefles: „IMOVA", Postbus 50, Hilversum. U woont in Den Helder? Geef dan ook Uw verzekerin gen aan een Helders kantoor Assurantiekantoor Koningstraat 90 - Tolet 3404 Te koop: PHILIPS RADIO 1941. C. VAN TWISK, De Ruyterstraat 49. Ruilen, in- en verkoop. fattettjtë Personeel gevraagd Voor direct of later gevraagd leerling of gevorderd kapster. Adres: Ruyghweg 23. Te koop gevraagd Te koop gevraagd ln goeden staat zijnde koffer. Adres: Van Galenstraat 70. Gevraagd een goed Radio-toestel en twee Marine winteronderbroe- ken, of te ruilen voor iets nuttigs. Brieven onder no. 818, Bureau van dit blad. Te koop gevraagd een schrijf bureau. Brieven met prijsopgaaf onder no. 817, Bureau van dit blad. Te koop aangeboden 22 gramofoonplaten, ongebruikt, 2.75; 19 gramofoonplaten, groote, ongebruikt, 3.50; 25 doozen naal den (nieuwe)1 koffergramofoon, z.g.a.n., 15.—; 11 Radio-plaatjes f 1.25. Adres: Jan ln 't Veltstraat 82, Den Helder. Te koop grijze imitatie-bontjas, maat 42. Adres: Stal, Vischstraat 93. Een z.g.a.n. Radio-toestel, luxe uitvoering, merk Philips. Tevens 3 knotten hand-breigaren (blauw). Adres: Sinke, Fazantenstraat 53. Te huur gevraagd klein Paard of flinke Hit. Voor goede behandeling wordt in gestaan. J. C. Maters, Korte- vliet 60, post Julianadorp. fyipn gallaten tt tt n,n,nfri mèt Vermicelli voor Uw bon'da°n'heeft U Inééns heel gerechr! *n Lekkere, smakelijke soep c"1 ':i HONIG's soep, die den naam Honig n g ARTIKELEN altijd met eere draagt l Gwttm Bedenk dan dit: Een klein beetje Glorin* geeft al een frissche schoone wasch, want Glorine bleekt witteren veiligerl MACHINEFABRIEK van concern met buitenlandsche belangen, voor direct zoekt ALLEEN PRIMA VAKLUI gelieven te reflecteeren. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties met opgave van volledigen staat van dienst, COPIE-getuigschriften en foto, worden Ingewacht onder no. 96181 bij Adv. Bur. BOLREK, Koningsplein 1, Amsterdam. DEN HAAG. VAN STOLKWEG 31. Telefoon 55.34.0». Wij roepen de bouwvakarbeiders in Nederland op, om met ons mede te gaan naar het Oosten (NIET naar het front). De voorwaarden voor de uitzending zijn goed, vrije uitrusting, huisvesting en uitstekende, door Holland- sche koks bereide voeding vrij, wekelijksche loonuit betaling aan de familie in Holland wordt door ons ge waarborgd. Onder onze leiding wordt zelfstandig ge werkt met Hollandsche uitvoerders en technici. Solli citaties mondeling of schriftelijk TEN SPOEDIGSTE aan bovengenoemd adres. Heeft U al eens geprobeerd? 7 uinhoekje Het leven der Azalea Den geheelen winter en in het vroege voorjaar prijkt voor onze ra men de kleurige Azalea. Dat wij haar zoo lang -n bloei zien vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat er vroegbloeiende, middelvroeg-bloeien- de en laat-bloeiende Azalea's zijn. De ideale stand voor een bloeiende Azalea is een zonnige plaats in een matig verwarmde kamer. In onze huiskamer is hare plaats dus voor het venster. Toch mag zij niet 'n de volle zon staan. C-eregeld mo°: zij worden begoten en het is van be mg haar om de veertien dagen wat bloe- menmest in water opgelost te geven. De Azalea kan veel water verdragen. Daarom dompelt men haar wel ge heel in lauw water. Het opstijgende water verdrijft de lucht uit den pot. Is het opborrelen afgeloopen, dan wordt de plant uit het water' geno men en op een schotel gezet om uit te lekken. Dit lekwater mag niet in den schotel blijven staan. De lucht toevoer zou daardoor immers worden belet. Na den bloei moet de Azalea op een koelere vorstvrtye plaats staan. Het gieten moet r.u beperkt worden, omdat door de lagere temperatuur de verdamping minder is. De uitgebloeide bloemen worden weggenomen, zoodat de plant nu uit sluitend voor zichzelf behoeft te zor gen. In aeze omgeving blijft de plant tot eind Mei. Er zijn dan geen nacht- versten meer te verwachten en wij brengen haar n a buiten. Zij wordt rr et den pot in den grond gegraven. Acht men het loodig, dat zij verpot wordt dan is dat nu de tijd. Als nieu we aarde nemen wij een mengsel van gewone boschgrond, verteerde koe mest, bladaarde en turfmolm. Heeft men dit niet tot zijn beschikking, dan kan gewone tuingrond, vermengd met turfmolm, het ook wel doen. Door scherfjes zorgt men voor een goede draineering. SKa" zij op haar plaats in den tuin, dan wordt de grond bij het stammetje met een beetje turf- strooisel bedekt Hierdoor blijft de grond vochtig en zijn de wortels be schermd tegen de zonnestralen. Ge regeld sproeien en mesten moet in dezen tijo doorgaan. Zij blijft nu den geheelen zomer buiten. In het laatst van September is zij niet veilig meer voor nachtvorsten Voorloopig zet men haar nu weer op een goeie, lichte plaats. Ai en toe besproeien met lauw water ir zeer goed. Gedu rende dezen tijd moet zij niet te veel w-ter hebben, maar toch blijft de 1 'uit vochtig. Langzamerhand worden bloem knoppen, die al lang zichtbaar zijn, dikker. Toch is het beter haar op die koele plaats te laten. Wie het groei proces op die wijze meent te kunnen bespoedigen zal teleurgesteld wor den. Zet de Azalia in de warme ka mer als de knoppen zich beginnen te kleuren. Natuurlijk moet dan weer ruim gegoten worden, omdat er meer van de plf.nt gevergd wordt. Wie het bovenstaande bij zijne Azalea in practijk brengt, zal lang genoegen aa„ haar beleven. A. v. d. Lijn. HET CHRISTELIJKE OOSTEN. Van de serie „Het Christelijke Oosten", uitgeverij De Toorts te Heemstede, ver chenen deel 7, 8 en 10. Deel 7 van dt hand van C. A. Bouman heet „Thotokos, moeder van God, over de Marialeer en de Mariavereering van de Oostersche verten". De titel spreekt voor zich zelf. Het hier g. boden overzicht Is duidelijk en volledig. Deel 8 van de hand van dr. J. de Swart heet „De eeredienst in het Oosten, over den eigen geest, de ontwikkeling en den bouw der Oostersche liturgieën". Deel 10 heet ,Here nigingswerk in Nederland, ovei de geschiedenis en de werkzaamheid van het aposto laat der here» .iging" en werd ge schreven door R. van Keulen, C.S.S.R., voorzitter van het aposto laat. IN HET KRIJG" E"T AN GENK AMP De Standaard deelt het volgende mede: Naa, ons van verschillende zijden wordt bericht, is het met de geestelijke verzorging van de zich m Duitsche krijgsgevangenschap bevindende Nederlandsche officie ren goed gesteld. Ds. J. H. Vaan drager, de voormalige vlootpredi- HUISSLACHTING VARKENS. Belanghebbenden wordt medegedeeld dat de termijn van de huidige huis- slachtingsperiode is verlengd tot 1 April 1943. BURENPLICHT. De Voedselcomimssaris voor N.H. verzoekt den akkerbouwers in de Pro vincie speciaal hun volle aandacht te schenken aan hun burenplicht. De akkerbouwers ziin natuuliik in de eerste olaats verplicht. zooveel in hun vermogen ligt .te zorgen, dat zi1 tijdig met hun werkzaamheden van ploegen en zaaien gereed komen. Ze ziin dit niet alleen verolicht tegenover zichzelf, doch ook in hooge mate tegenover de gemeenschap. Door gebrek aan trekkrecht is het thans echter voor velen niet mogelijk oo tnd met hun werk gereed te komen. Hun wordt verzocht zich tot hun bu ren te wenden, die thans met hun werk gereed znn en waar de paarden moge- lnk op stal staan, om te trachten in een minnelijke schikking de zaken al dus te regelen dat zii tegen redelijke vergoeding heioen. Het is dringend noodzakelijk, dat in dezen moeilijken tiid nauwgezet ook deze burenplicht wordt vervuld kant, die indertijd vrijwillig met de officieren is meegegaan, mocht zich aan deze verzorging geven. Uit die geestelijke verzorging is een zooge naamde noodkerk ontstaa Er wor den geregeld kerkdiensten gehou den. Er zijn ouderlingen gekozen. Er heeft een avondmaalsviering plaats gehad, waarbij Hervormden, Gereformeerden en Lutherschen zich aan één tafel vereenigden. Ds. Vaandrager geeft catechisatie. Niet minder dan veertig officieren die nog geen belijdenis hadden gedaan hebben toegang tot het Heilig Avondmaal gevraagd. Hoofdredacteur A R Jonker Plaatsyerv van den hoofdred. buitenl en stadsnieuws Den Hel- A C V8n KamPen Binnen- 1 8,8 "Port en streeknieuws A. Eriks Haagsrhe redacteur P E H M Verberne. Den Haag Verantwoordelijk voor de adver tenties. Srhager editie O Schoorl Schagen Verantwoordelijk voor advertenties Heldersche editie i Visser. Den Helder. K 2167

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2