DOOI IN DEN KAUKASUS Oe om i— Verduister Germaansche landdienst DAGBLUD VOOR Chiii breekt met de As Bliksem aanval op Londen De strijd bij Stalingrad en Tunis Econ. Verdragen Berlijn-Rome-T okio Stadsnieuws HELDERSCHE EDITIE DUITSCH WEERMACHT BERICHT Duitschc successen in Tunesië Vijandelijke doorbraken aan Ladogameer afgegrendeld en opgeruimd Een geallieerde visie Vonnissen S«S. und Polizeigericht Felle luchtstrijd boven de stad Italiaansch Weermachtbericht ,Ieder een vesting J' Waar is Churchill De exploitatie van Borneo Mededeelingen van Berlijn Rechten en plichten van Nederlandsche arbeiders in Duitschland Succes van Nederl. filmster tusschen Hermes,-nieuws De groote strijd Hermes-C» H» C» v staat voor de deur Houdt Uw gasverbruik in toom en spaart Wat arbeiders in teAeMeeAt rf* Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N.V. Alkmaar - Voordam C 9. Redactie- en Administratiebureaux: Schager editie: Schagen. Laan 201. Tel. 444 (2 Innen). Heldersche edi- ïien Helder. Koningstraat 78 Tel. 2345 (2 lijnen). NOORD-HOLLAND Deze Courant verschijnt dagelijks Advertentie-tarief. Priis der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. oer m.m. Bii contract, binnen een iaar te ge bruiken belangrijke korting. Ta rieven v. de geh. opl. od aanvA 87ste Jaargang. No. 12007 2 Pagina's. Hoofdredacteur: A. R. JONKER Alkmaar DONDERDAG 21 JANUARI 1943 HOOFDKWARTIER VAN DEN FüH- ftER, 20 Jan. (D.N.B.) Het .opperbe vel der weermaqht maakt békend- In het Noordwestelijk deel van den Kaukasus hebben Duitsche, Roemeen- Sche én Slowaaksche troepen plaatselij ke aanvallen der bolsjewieken afgesla gen. Beginnende dool bemoeilijkte tusschen Kaukasus_en Don de ge vechtshandelingen aan beide kan ten. Een vrij zwakke vijand werd voor een deel in tegenaanval, afge slagen eneen vijandelijk bataillon werd vernietigd. In de gevechtssectoren van het Don- gebied brachten Duitsche troepen met steun van het luchtwapen vijandelijke aanvallen in hier en daar zeer harde gevechten tot staan. Een divisie infan terie vernietigde daarbij tien tanks. De verdedigers van het gebied van Etalingrad weerden ondanks harde ontberingen alle aanvallen der bolsje wieken af. Ten Zuidoosten van het Ilmenmeer is een ingesloten gevechtsgroep van den tegenstander in den pan gehakt. In den aanval werden deelen van een andere afgesneden groep der bolsjewie ken uit hun stellingen geworpen en entlastingspogingen afgeslagen. Sterke vijandelijke aanvallen ten Zuiden van het Ladogameer zijn mislukt in harde geyechten, waar bij plaatselijke doorbraken in te genaanvallen afgegrendeld of "opge ruimd werden. In Noord-Afrika duren de bewegings gevechten aan het front van het Duitsch-Italiaansche pantserleger voort SANTIAGO. 20 Jan. (DNB). De Chileensche Senaat heeft de ver breking van de betrekkingen met de As-mogendheden goedgekeurd met 31 tegen 11 stemmen. Drie senato ren waren afwezig. Dinsdag is. het in de straten der Chiieenscne hoofdstad tot botsin gen gekomen tusschen voor- en te genstanders van het verbreken der betrekkingen. Naar Associated Press meldt, heeft de politie talrijke ar restaties verricht. Kort voor het begin van de Se naatsdebatten had president Rios voor de meeste provincies den uit zonderingstoestand afgekondigd. Hoe ontkomen wij aan den chaos? „Hoe men het keert of wendt, al dus schrijft het bekende Londen- sche blad „New States man and Na- tion". elke eenigermate intelligente politicus erkent, dat de eenige mo gelijkheid om een chaos en wereld- catastrophe te ontkomen de organi satie is eener nieuwe wegeld. Stel echter, wij zouden tevreden zijn met den vorm van samenwerking, welke thans bestaat tusschen de „vereenigde naties". Dat beteekent, dat wij zouden toestaan, dat de -te genwoordige bondgenooten na den oorlog zouden uiteenvallen in ver schillende machtsgroepen, van wel ke elk ijverzuchtig zou waken voor de eigen belangen en zich zou voor bereiden op een derden wereldoor log. In dat geval zouden de impe rialistische Vereenigde Staten in 't bewustzijn van eigen macht pogen, een overheerschenden invloed te verwerven. Een trotsch Groot-Brit- tannië zou naijverig elke beweging van den Amerikaanschen rivaal ga deslaan. Een wantrouwige Sowjet- Unie. definitief gedesillusioneerd rn zake de „samenwerking" met de kapitalisten, zou zichterugtrekken om haar krachten binnen eigen grenzen tek versterken. China zou eveneens zijn eigen weg gaan. Aldus een realistische visie op de toekomst der wereld na een over winning der Geallieerden. Januari 1943! 's-GRAVENHAGE, 20 Jan. De Hoehere SS- und Polizeifuehrer deelt mHet SS- und Polizeigericht heetf een Nederlander wegens 'n delict tegen de verordening tot bescherming van de orde veroordeeld tot een jaar tucht huisstraf. „_j__ De veroordeelde had aan den vader van een Nederlander, die aan het Oos telijke front in den strijd tegen het bolsjewisme was gevallen, een anonie- mcn gelukwensch gezonden. Het gerecht zal voortaan dergelijke individuen, die de meest primaire ge boden van menschelijkheid overtreden, met de strengste straffen ter verant woording roepen. doodvonnis voltrokken. De hoehere SS- und Polzeifuehrer d Het'SS^und Polizeigericht heeft den Nederlandschen halfjood H«m.n. utt Den Haag wegens een ernstige da van geweld tegenover een lid der Duit sche politie ter dood veor00r^ee'tcnHe vonnis is 19 Januari 1943 voltrokken. Het Duitsche en Italiaansche lucht wapen heeft den Britten zware verlie zen aan tanks en auto's toegebracht. De aanval van Duitsch-Italiaan sche gevechtsgroepen in het Tune sische gebied is met doeltreffenden steun door het luchtwapen voortge zet, belangrijke stellingen werden genomen en ruim 1000 gevangenen binnengebracht. In luchtsteunpun- ten van den vijand ontstonden na luchtaanvallen uitgebreide bran den. Des nachts werden de haven installaties van Bone opnieuw ge bombardeerd. De gisteren voor Bo ne als beschadigd opgegeven twee koopvaarders zijn gezonken. Daar- I mede heeft de vijand door den luchtaanval jn den nacht van 18 op 19 Januari vier koopvaarders ver loren met tezamen een inhoud van 20.000 brt. Een Duitsche duikboot heeft ten Wes ten van Oran van een krachtig be schermd convooi een schip van 4000 brt. tot zinken gebracht. Gistermiddag is een hevige blik- semaanval ondernomen op het cen trum van Londen door snelle Duit sche gevechtsvliegtuigen. Precies half een verschenen, be geleid door ongeveer 100 jachtvlieg tuigen verscheidene dicht op elkan der volgende golven snelle ge vechtsvliegtuigen boven de groote bocht van de Theems. De uit het Zuidoosten naderende vliegtuigen wierpen bommen op de wijken ten Oosten van het Greenwich park. Terwijl de sirenés nog loeiden, ont ploften reeds de eerste bommen van zwaar kaliber. Vliegend op onge veer 30 tot 50 meter hoogte boven de huizen ten Zuidoosten van de groote bocht van de Theems, wier pen de vliegers hun bommen op de wijken in de omgeving van Trafal- gar Road en op die van de boven- Theems bocht in het terrein der docks. Versperringsballons. die eerst werden opgelaten toen de aanval begon, werden door de Duitsche vliegtuigen onmiddellijk met de wa- ROME, 20 Jan. (Stefani). Het Ita liaansche weermachtbericht van heden luidt als volgt: De militaire bedrijvigheid is gisteren intensief voortgezet in Tripoltanië. For maties duikbommenwerpers hebben met zichtbare resultaten Britsche co lonnes bestookt en haar ernstige ver liezen toegebracht, waardoor haar op- marsch werd vertraagd. Detachementen van onze Zuidelijke garnizoenen hebben met succes een ge pantserde vijandelijke formatie aange vallen en vijf vrachtwagens vernield, terwijl eenige gevangenen werden ge maakt. In de streek van Tunis zijn de ope raties van Italiaansche en Duitsche ge vechtsgroepen voortgezet met steun van machtige formaties luchtstrijd krachten. Stellingen van tactisch be lang werden veroverd en verscheidene honderden gevangenen werden binnen gebracht. Tijdens luchtgevechten in den loop van den dag werden vier toestellen vernield door jagers der .Spil, die een vijfde boven Tripolis tijdens een aan val neerschoten. Bij de Algerijnsche kust heeft een formatie torpedovlieg- tuigen, onder bevel van Luitenant Giu- seppe Cimicchi, ondanks hevige reactie van het afweergeschut, een Engelsch- Amerikaansch'convooi aangevallen en een grooten koopvaarder getorpedeerd, die men snel heeft zien zinken. Een ac tie, die is uitgevoerd door onze jagers en bommenwerpers tegen twee duik- booten eindigde eveneens met succes. Een der beide eenheden werd verschei dene malen getroffen enmoet als ge zonken worden beschouwd. Een onzer vliegtuigen is niet van zijn oorlogstaak teruggekeerd. Een torpedoboot, die convooidienst deed op de Middelland- sche Zee, is verloren gegaan door een duikbootaanval. Een groot deel der be manning is gered. De families der ver misten zijn op de hoogte gebracht, Vijandelijke vliegtuigen «hebben van ochtend eenige brisantbommen gewor pen in ed omgeving van Noto: een doode en 11 gewonden onder de be volking. Er wordt geen belangrijke schade gemeld. pens aangevallen. Zeven ballons werden neergeschoten. Nadat de snelle gevechtsvliegtuigen hun bom men hadden geworpen, vlogen zij in Zuidelijke richting en richtten het vuur hunner wapens op voor den oorlog belangrijke installaties. Twee gashouders werden bescha digd. De begeleidende Focke-Wulf en Messerschmittjagers wikkelden de talrijke gealarmeerde Spitfire-jagers bü den aftocht der gevechtsvlieg tuigen in luchtgevechten, die zich tot een van beide zijden met groote hevigheid gevoerde luchtslag ten Zuiden van Londen ontwikkelde. De poging der Spitfires de gevechts vliegtuigen te dwingen hun koers te wijzigen, of ze den terugweg af te snijden mislukte door de waakzaam heid der Duitsche jagers. Twee Spitfires werden neergeschoten en twee zoo ernstig beschadigd, dat zii waarschijnlijk ook wel verloren zijn De eigen verliezen kunnen in ver houding tot het groote succes van dezen vermetelen aanval overdag gering genoemd worden. Van de snelle gevechtsvliegtuigen ging slechts één toestel verloren. Een door bolsjewisten verwoest tlot SS PK W. Zwager» fVcijw. Leg. Ncd.) O H-P ra BERLIJN, 20 Jan. (D.N.B.) Bij de berichten der Duitsche bladen over de gevechten aan het Oostelijke front staat de verbitterde worsteling om Sta- lingrad op den voorgrond. De Deutsche Allgemeine Zeitung stelt in het licht, dat het heldendom der Duitsche sol daten aan het Oostelijk front vooral in het gebied van Stalingrad stijgt tot prestaties, die boyenmenschelijk ge noemd moeten worden. Hart en wil van het vaderland, zoo zegt het blad, zijn, gezien de reusachtige worsteling in het Oosten, in deze dagen meer dan ooit bij onze soldaten en meer dan ooit leeft ook juist thans in het vaderland het besluit door arbeid en houding den beslissingsgevechten van het^front rug gesteun te geven. „Ieder een vesting", zoo schrijft de BZ am Mittag, dat is de leuze uit de bunkers van Stalingrad 'een vesting van taaien wil en verbeten Vastberadenheid. Deze leuze van den grooten' winterslag in het Oosten, aldus het blad, moet het parool zijn van ons geweten en dat blijven, tegen alle ge varen en voor alle taken, die ons ge steld worden, tot deze zwaarste aller oorlogen met de zwaarste aller over winningen voor ons en onze toekomst is beslist. „Exchange Telegrapfh" meldt, volgens het D.N.B.,.uit Londen dat het op bet oogenblik onbekend is, waar Churchill zioh bevindt. Hij was Dinsdag niet in het Lagerhuis, noch heeft hij deelgenomen aan de viering, van Ll-ovd George's ver jaardag. Men vermoedt, dat hij voor belangrijke besprekingen Lon den heeft verlaten. Een Interinf-bericht meldt nog: Volgen® onbevestigde in neutrale kringen te Stockholm in omloop zijnde geruchten bevindt Churchill zich, in verband met de politieke moeilijkheden in' die Noord-Afri- k aan sche kwestie, te Washington ten einde met Roosevelt deze moeilijkheden op te lossen. Er de den reeds geruimen tijd geruchten de ronde over een reis vah Eden of Churchill, waarbij ook is gewe zen op de onverwachte moeilijk heden, die deelen van het Ameri- kaansche Congres aan de uitvoe ring van de leen- en pachtwet in den weg leggen. Het onderzoek naar de rijke bodem schatten van Borneo heeft de Japan ners tot de Overtuiging gebracht, dat het eiland zich leent voor het oprichten van een zware industrie, daarnaast de petroleumvelden, de goud- en platina- mijnen, tevens nog rijke koper,- en ijzermijnen voorhanden zijn, In Welin gelichte kringen te Tokio, meent men te weten, dat men zoo spoedig mogelijk tot het oprichten van een hoogovenin dustrie zal overgaan, Men verwacht dat op deze wijze de staalindustrie en de ce- mentindustrie in korten tijd tot groo ten bloei gebracht kunnen worden. Het doel der Japanners is de industrieele productie van Borneo zoodanig te ont wikkelen, dat het eiland in dit opzicht autarkisch is. Ten azneien van de lerbitterde ge vechten in en om StaliiTgrad verklaart men van Duitsche bijde, het volgende- De stad Stalingrad zelve is niet het centrum van de gevechten. Rondom de stad liggen uitgestrekte veldstellingen, waar de onophoudelijke massale storm- loopen der Sovjets worden opgevangen De indruk, dat de bolsjewisten hun ui terste krachten inspannen om de ge- wenschte doelen te bereiken, wordt ver sterkt door de berichten, waarin de bolsjewisten in bedekte termen verkla ren niet langer op de vorming van een tweede front in West-Europa te kun nen wachten. Op het oogenblik, zoo verklaart men voorts, is iedere front sector in hevige gevechten gewikkeld, met dien verstande, dat het karakter der gevechten in iederen sector ver schillend is. In het Zuiden worden de gevechten sterk beinvloed door het dooiweer, dat De joogelteden, die kt dc kampen van den Nederlandschen Arbeidsdienst sijn gearriveerd, ontvangen grondig onderricht kt de vele diensten ca plichten van den arbeidsman. De eerste lessen in het spKten Polygoon-Zefjiemaker-Pax m Door den leider van het Nederland sche Arbeidsfront is een dienstvoor schrift gepubliceerd, waarin de rech ten en plichten van in Duitschland ter werkgestelde Nederlandsche arbeiders worden geregeld. Een en ander komt in kort bestek neer op het volgende: Leden van het N.A.F., die naar Duitschland gaan en hun lidmaatschaps boekje bij een bureau van het N.A.F. hebben ingeleverd, behouden hun rech ten, zoolang zij in Duitschland werken en hun bijdrage aan het Deutsche Ar- beitsfront betalen. In Nederland ongeorganiseerde ar beiders, die naar Duitschland gaan en aldaar hun bijdrage aan het D.A.F. be talen, kunnen bij terugkeer in het va derland de rechten verwerven, welke in het huishoudelijk reglement van het N.A.F. zijn omschreven, mits zij zich bij terugkomst bij één der plaatselijke kantoren van het N.A.F. melden, onder overlegging van de bijdragekaart van het D.A.F. en een geldig ontslagbewijs. De rechten, verbonden aan het lid maatschap van het N.A.F. voor uit Duitschland terugkeerende Nederland sche arbeiders beginnen bij de eerste contributie-betaling aan het D.A.F.- in Duitschland. 1 Hierdoor zijn vele bezwaren voor de Nederladnsche arbeiders, die in Duitsch land werken, ten aanzien van het lid maatschap van het N.A.F. vervallen. DRIE JONGENS DOOR LANDMIJNEN ZWAAR GEWOND. Zondagmiddag hebben drie jongens de gevolgen ondervonden van hun ver regaande roekeloosheid, toen zij er gens langs de kust onder een prikkel draadversperring doorkropen en verbo den 'gebied betraden. Het waren de gebroeders K., respec tievelijk 17 en 16 jaar oud en de 16- jarige D., allen afkomstig uit Loosdui nen. Zij trapten op landmijnen en wer- den zwaar gewond. Eerstgenoemde kreeg wonden aan den rug. Zijn toe stand is ernstig. Zijn broertje bekwam wonden over het geheele lichaam. De 16-jarige D. liep wonden op aan een been. De onvoorzichtige knapen zijn opgenomen in het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde te 's Gravenhage. Een en ander moge nogmaals een aansporing inhouden verboden gebied niet te betreden. Ouders dienen hun kinderen hierop nadrukkelijk te wij zen. Dolly Mollinger, de Nederlandsche filmactrice. die na haar successen in Parijs door de UFA geëngageerd werd. heeft zich thans ook op een ander gebied der filmkunst ver dienstelijk gemaakt. Zij ontwierp en schrééf het scenario en het draai boek voor een filmcomedie. welke onmiddellijk door de Prag-film A.G. werd aangekocht. Reeds in Febru ari zal de film. die de titel zal krij gen: „Komm zu mir zurück" wor den opgenomen. Werner Bergold, de chef-dramaturg en regisseur van de Duitsche kortegolfzenders. ver leende Dolly Mollinger zijn assi stentie bij het vervaardigen van het draaiboek. plotseling is ingevallen. Mist en regen belemmeren de operaties der bolsje wistische en der Duitsche en Roemeen- sche troepen. in tunis,. De belangstelling voor de gevechts handelingen aan het front in Tunis neemt te Berlijn snel toe, nu van Duit sche en van Italiaansche zijde eenige nadere mededeelingen zijn gedaan. Uit een en ander blijkt dat de strategische driehoek Bizerta-Tunis-Medzjeselbabh de basis vormt van de thans ingeleide operaties. Duitsche en Italiaansche troë pen zijn van Medzjes-el-babh uit ngar het Westen opgerukt en hebben hier de Engelsch-Amerikaansche stellingen bij Pont du Fash veroverd, waarbij dui zend krijgsevangenen zijn gemaakt en een groot aantal zware wapens werd vernietigd. Van Arrterikaansche zijde worden deze Duitsch-Italiaansche suc cessen toegegeven, in tegenstelling tot de berichten, die uit'het hoofdkwartier van generaal Giraud komen en waarin verklaard wordt, dat de aanvallen van de Duitsche troepen zijn afgeslagen. De oneenigheid, die in Fransch-Noord- Afrika in het kamp van de tegenstan ders der spilmogendheden op politiek gebied aan den dag is getreden, komt thans ook tot ouiting in de militaire be richtgeving. In het hoofdkwartier van den Fuehrer is gisteren een „Verdrag tusschen Duitschland en Japan in zake de economische samenwer king" onderteekend. Dienzelfden dag is te Rome een gelijkluidend verdrag tusschen Ita lië en Japan onderteekend. Deze verdragen vormen een krachtige verdere uitbreiding van het pact der drie verbonden volken. In consequente voortzetting van de politieke fundamenteele gedachte van dit verbond der drie groote mo gendheden op zeer langen termijn, worden thans in omramende ver dragen grootscheepsche economi sche plannen gemaakt. Daarmede worden de groote economische ge bieden van Europa en Oost-Azië met al hun krachten ten volle gebruikt voor dèn totalen oorlog tegen onze vijanden. Tegelijkertijd wordt door deze verdragen voor den tijd na den oorlog de grondslag gelegd voor de duurzame economische samen werking tusschen de economische groote ruimten. De groote sensatie van j.1. Zondag was wel de 32 nederlaag, die CHC op eigen veld te slikken kreeg van het lang niet te onderschatten Alk maar IV. Door dezen uitslag staat Hermes nog slechts één verliespunt bij CHC achter en heeft dus het kampioenschap weer in eigen hand. HermesC.H.C. Aanvang 2.30 uur, terrein Meeu wenstraat. Het is onnoodig te zeggen, dat deze wedstrijd voor Hermes het hoogtepunt van het seizoen vormt. W.i.w. staat CHC er nog steeds be ter voor (zij behoeft slechts te win nen om zich kampioen te noemen), doch indien! Hermes erin mocht sla gen de punten in Den Helder te hou den, dan zal zij lermoedelijk in de resteerende drie wedstrijden de lei ding niet meer uit handen geven. Eten gelijk spel is voor CHC prac- tisch voldoende, daar zij in dat ge val slechts van AUiance III heeft te winnen om zich kampioen te kunnen noemen. Het wordt dus voor Hennes: „Alles of niets". Aangezien Hermes zich in den uitwedstrijd' reeds vol strekt niet de mindere todinde, ge- looven we, dat dit een hoeckeywed- strijd gaat worden, „ooals Den Hel der nog niet aanschouwd heeft. Het elftal van Hermes zal in de volgende opstelling verschijnen. Broekhuizen, d.; Bakker, Tompot, a.; Koorn, Verfaille, De Bruyn, m.; Koorn, v. d. Haagen, Lastdrager, Ot tervanger, Blankers, v. Wij vestigen er nogmaals de aan dacht op, dat de wedstrijd gespeeld wordt op het terrein aan «de Meeu wenstraat. De wedstrijd zal voorts worden geleid door twee neutrale scheidsrechters. Hermes zal voor deze gelegenheid verschijnen in rood-gele shirts. Ook de dames spelen een zeer be langrijken wedstrijd, n.1.: Hermes Kraaien n. Aanvang 11 uur, terrein Meeuwen straat. De dames zullen a.s. Zondag een van hun belangrijkste wedstrijden spelen. Immers Kraaien II is op het oogenblik- de gevaarlijkste concur rent. Z)j staan w.i.w. twee punten op Hermes achteri doch zij hebben He'rmes tot nu toe nog niet ontmoet, zoodat er nog van alles mogelijk is. Mochten de Hermes-dames er in'sla gen te winnen, dan zouden zij er hun positie zeer door verstevigen; Wij houden het op een Heldersche over winning. Mede door het vroege uur ver wachten wij voor dezen wedstrijd ruime belangstelling. Als voorwedstrijd voor Hermes CHC zullen de H"rmes-jqnioren in het veld treden tegen Hermes II (dames). Maan Maan op vanavond om onder 17.23 g\ a 8.24 21 Jan. 17.04 uur 5Febr. V.M. tot morgenochtend N.M. 29Jan q oq 12Feb L.K. 0.3ö uur E K. 's GRAVENHAGE, 20 Jan. Neder landsche jongemannen en vrouwen van 20 jaar en ouder die begrip toonen voor de nieuwe orde en belangstelling aan den dag leggen voor het boerenbedrijf, kunnen na een opleiding van vijf maanden in Nederland en Duitschland worden geplaatst als leiders, leidsters en huishoudsters in de Nederlandsche kampen van den Germaanschen land dienst in het Oosten. Het dienstverband is bepaald op 1 1/2 jaar. Het zakgeld tijdens de'opleiding bedraagt ongeveer f 15 per maand, ter wijl het salaris in de kampen is vast gesteld op f 45 tot f 60 per maand plus kost, inwoning, kleeding, en doktersbe handeling. Aanmeldingen kunnen geschieden van heden af, doch uiterlijk 1 Fe bruari a.s. aan het adres Koningslaan 9, Utrecht. Bij de aanmelding moet duidelijk worden vermeld of men in aanmerking wenscht te komen voor de functie van leider, leidster of huishoudster. JUSTITIONEELE ARMEN ZIJN LANG. Een Heldersche winkelier werd op verzoek van de Marechaussee te... Roosendaal door de politie aange houden en voor een onderzoek in zake eventueele prijsopdrijving naar die plaats overgebracht. DIEFSTALLEN. Een bewoner van de Heet. Treub- straat vermist twee houten luiken van zijn woning. Bij het sloopen van perceelen in de Californiestraai werd een bijl weg genomen. i Uit een4 slagerswinkel werd eenig vleesch ontvreemd. Een inwoner van Aagtdorp deed aangifte, dat hjj in Den Helder van zijn fiets beroofd was. INBRAAK. In een smederij aan de Hospitaal- steeg werd ingebroken. Er kon niet geconstateerd worden of er iets ont vreemd werd. WINKELIERS" OP DE BON. Vijf winkeliers werden bekeurd wegens het niet vragen van bonnen voor onder distributie vallende goe deren of het begaan van overtredin gen tegen de prijsvoorschriften. ZWARTE HANDELAAR INGEREKEND. Een persoon werd aangehouden, aangezien tegen hem verdenkingen van zwarten handel bestonden. NOG WAT TE GOED. Hier ter stede werden twee per sonen aangehouden, die nog iets aan de justitie goed hebben te maken. Zij zijn naar Alkmaar overgebracht, BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 18 en 19 Januari 1943. Bevallen: A. W. C. KulkKroos, z.; C. J. TesselaarGrootendorst, d.; M. Godefrooi—Kramer, z.; A. Rip- pensRan, d.; A. M. SinkeJansen, z.; G. Taekemav. d. Hert, di. Wegens algeheele reorganisatie is met ingang van 10 Jan. aan W. Kraak eervol ontslag verleend als Plaatselijk Leider van het N.A.F. Den Helder, met dank voor de door hem in deze functie bewezen diensten Tot zijn plaatsvervanger is be noemd de heer J. Beumer van Alk maar. Iederen. Dinsdagavond van 19.30 tot 20.30 heeft ieder gelegenheid den Plaatselijk Leider te spreken over algemeene zaken. I Piii 1 T .v -1-. p-SM* Twee Duitsche U-booten, terug, kcerend van een succesvollen tocht ia het vijandelijk gebied, zetten koer» naar het vaderland PK Schlemmcr-DV-R-P m

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 1