Gerabat in Alkmaar 7 uinhoekje DE WEEK Predikbeurten Marktberichten 491 STAATSLOTERIJ 4 Stadsnieuws Elzard Kuhlman naar Den Helder Nutsspaarbank tc Den Helder 4 At Bt Q Dt E H.R.C.- nieuws Atlas-nieuws atlas l—texel i. Helder-nieuws TEXEL De heer E. Noordijk 25 jaar veearts Nieuws uit llrk Kerk en zending fluttetfjes Zondagmiddag 21 Febr. a.s. vindt in Uet Casino een concert plaats van de „Vereenigd. Heldersche Zangers" onder leiding van Geert de Boer. Men is er in ges'aagd als solist aan di: concert te verbinden 'den beken den radio-pianist Elzard Kuhlman, die o.m. een aantal eigen composities ten uitvoer zal brengen. Voorts zal Geert de Boer enkele soli voordragen, waarbij Elzard Kuhl man hem eveneera zal accompag- neeren. Voor Den Helder is dit het eerste optreden van dezen even populairen a'.s begaafden pianist zeker een bij zondere gebeurtenis, waarvoor wij gaarne de belangstelling van het publiek inroepen. Volgende week hopen wij nog en kele nadere» bijzonderheden omtrent deze uitvoering te kunnen geven. Cyferr over Januari 1943. - Gedurende Januari werd op spaar bankboekjes ingelegd 147.852,29 en terugbetaald 106.076,82, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald 41.775,47. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal, op 1 Januari groot 2.688.729,76, bedraagt nu 2.730.505,23. In Januari werden uitgereikt 127 nieuwe boekjes, ingetrokken 22 boek jes. Het aantal in omloop zijnde boekjes is momenteel 13.041. Onder de uitgereikte boekjes be vonden zich 14 babyboekjes (op deze boekjes voor jonggeborenen plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1,—). De lediging van spaarbusjes lever de in den loop der maand een bedrag van 1.863,10 aan kleine besparin gen op. Het aantal in omloop zijnde busjes bedraagt nu ongeveer 2100. GESLAAGD. Onze stadgenoot, de heer H. Last drager, is geslaagd voor het onlangs gehouden examen voor Schrijver 1ste klas, der Directe Belastingen, In voerrechten en Accijnzen. BURGERLIJKE STAND DEN HELDER van 9—11 Febr. 1943. Bevallen: J. Klosv. d. Vaart d.; E. D. KuiperKeizer, d.; T. Bakker Blokker, z.C. Blom—Gcedknecht, z. Ondertrouwd: E. H. v. Baar en B. Legerstee; I. Kroon en M. C. Corne- lissen; R. S. v. d. Molen en J. W. Swart. Overleden: W. Blankman, m., 47 j. Afhalen schoenen formulieren Wy vestigen er de aandacht op, dat diegenen a.s. Maandag en Dinsdag In de gelegenheid wor den gesteld tet het verkrijgen van een aanvraagformulier voor schoenenbonnen op het Distri butiekantoor wier geslachts- lam aanvangt met een der letters A, B, C, D of E. HRC 2 ontvangt Zondagmorgen 11 uur Alkm. Boys 2. D. Blankwater d.; J. Bijl, D. Wey- dert a.; D. H. Bromleewe, F. v. Dok, H. Kok, m.; J. de Graaf, P. J. Brom leewe, J. de Vries, J. Vries, J. Bais, v. Het 4e gaat naar Alkm. Boys 3. Vertrek 9.30 uur. G. Doel, a.; C. Siersma, G. Buiten huis, a.; P. Groot, M. de Boer, L. Co- nijn, m.; G. Janz l, D. v. Reek, J. Kater, H. Janzen, J. Holdorp, v. Adsp. a gaan naar Succes a. Adsp. b naar Oudesluis a. (Beide vertrek 9.30 uur). I Aanvang 11 uur. De eilandbewoners komen Zondag morgen over varen, om te trachten door een overwinning den wedloop met LSVV naar de bovenste plaats bij te houden. Met een beetje meer overleg dan verleden week spelend kunnen de Atlanters evenwel een leelijk strui kelblok voor de Texelaars zijn. Het elftal ziet er als volgt uit: Looy, 1.; Slotemaker, Beyer, a.; Verblauw, Post, v. Osch, m.; Buis, 't Hart, Wijker, Engel, Wijk.r v. helder 1halfweg 1. Het eerste ontmoet de degradatie- candidaat Halfweg en zal dus haar beste beentje moeten voorzetten om te winnen. Boogaard, d.; Booy, v. Teeckelen- burgh, a.; Himpes, v. Beekhoven, L. v d. Bogaarde, m.; De Leur, Kiese- wetter, Rottier, Gast, Krab, v. Aanvang 2 uur. de kennemers 2—helder 2. Kousbroek d.; Neerhoff, Pater, a.; Spigt. N. N., Bakker m.; Dorlijn, N. n!, Veen, C'aleman, Wieren, v. Vertrek per trein 9 uur 40. WATERVOGELS 2—HELDER 8. Brouwer d.; Visser, Bodenstaff, a.; C. v. d. Bogaerde, Jansen, Hendriks', rn., Rombout, N. N.; Borgerding, Vonk, Snijder, v. Aanvang 10 uur, terrein Bios Boys. D.T.s. 3—HELDER 4. v. Doorn, d.Minheboo, De. Lange De Haas, v. Dam, Blom, m.; Roe link, v. Eeten, Kwinkelenberg, Ten Berg, v. Essen. Vertrek per. trein 9 uur 40. De heer E. Noordijk, Rijksveearts te Texel, herdacht dezer dagen den dag, dat hjj voor 25 jaar te Utrecht tot Dierenarts promoveerde. De heer Noordijk is Texelaar van geboorte en studeerde te Utrecht met den heer J. Groenewold van Texel, die tegelijkertijd aldaar pro moveerde. De heei Noordijk is thans reeds meer dan 20 jaar in onze ge meente werkzaam en heeft buiten gewoon gunstig werk in onze ge meente verricht. Jarenlang was hij bestuurslid van de Holl. Mij. van Landbouw. Bizonder verdienstelijk werk heeft de heer N. verricht als adviseur van de Tex. Ver. ter be strijding van T.B.C. onder het rund vee. Dat de Tex. rundveestapel thans practisch geheel T.B.C.-vrij is. is voornuamelijk het werk van den heer Noordijk. In de laatste jaren is de heer N. voornamelijk werkzaam als Gem. Keuringsvee •rta. Onder zijn invloed heeft Texel een model inrich ting gekregen voor het verrichten van noodslachtingen, die vele ge meenten in N.-Holland tot voorbeeld heeft gesticht. Gedurende de lange- reeks van jaren heeft de jubileerende veearts op Texel, vooral onder den boeren stand, zich vele vrienden verworven; wij hopen van harte, dat de heer Noordijk nog vele jaren zijn drukke werkzaamheden in deze gemeente zal kunnen waarnemen. BEROEPEN. Bij de Chr. Ger. Kerk te Urk is beroepen Ds. H.. van Leeuwen te Ermelo. URK. Heden waren de prijzen: karper 72 ct., snoekbaars 68 ct., blei 50 ct., rcode baars 36 ct, greote voorn 30 ct. en kleine voorn 22 ct., alles p. kg. WIERINGEN dierenbescherming. Het voorloopig Bestuur van de afd. Wieringen-der Ned. Ver. tot Be scherming der Dieren heeft haar functies als volgt verdeeld: voorz. de heer E. L. Lansink. secr. de heer C. Dekker, penningm. de heer Jb. Mooij. 2e secr. mevr. Kolffvan Heurn. 2e penn. de heer L. Noorden, terwijl de hoofden der O. L. school te Westerland en Oosterland de heeren Cornelissen en Boon beiden leden van het bestuur ziin en te vens leden der propagandacomm. Het voorloopig bestuur heeft beslo ten zoo spoedig mogelijk over te zullen gaan tot het houden van een algemeene ledenvergadering. POLITIE. Verloren: een grijs met blauw ge kleurde wollen- kinderwant en een bruine portcraonnaie, inh. ongev. f2. Inlichtingen gem.-bode. ALKM AAR Slachtoffer bewogen tot af gifte van eenige duizenden guldens. De ten deele reeds bekend ge worden, geruchtmakende zaak tegen drie inwoners van Alk. maar. die eenige maanden ge leden op intens gemeene wijze gepoogd zouden hebben om Jo den op te lichten, zal Dinsdag en Woensdag a.s. in een bijzon dere zitting van de Alkmaarsche rechtbank worden behandeld. Het fraaie drietal heeft volgens de tegen hen uitgebrachte dagvaar ding, den Haarlemschen Jood Sch.. bewogen tot afgifte van eenige dui zenden guldens, onder voorwendsel met goedkeuring van officieele in stanties in staat te zijn Joden naar Zwitserland te transporteeren. De zaak was breed opgezet. Eerst werd contact gezocht met een Jood te Alkmaar, die er wel voor voelde ifijn rasgenooten naarh et buiten land te helpen uitwijken en de hee ren al spoedig een eerste adres wist te bezorgen. Metd en verdachte H. zou deze Jood eenige malen naar Haarlem zijn getogen, totdat het slachtoffer Sch. gewillig genoeg was. Daarna was de Alkmaarsche tusschenper- soon niet mefer noodig: H. kon het voorloopig zelf wel af. Hij begpn een' voorschot op de te maken reis kosten te vragen en het slachtoffer zou prompt 1000 gulden hebben be taald. Verdachte V. was de volgende, die op Sch. werd „losgelaten". Ook hij zou geld van den Jood heppen weten los te krijgen en wel eenige duizenden guldens. Om dit bedrag gemakkelijker in handen te kunnen krijgen zou Sch. uit huis gelokt zijn met de mededeeling. dat de reis naar Zwitsprland kon aanvangen en derhalve opnieuw een deel der reis kosten diende te worden betaald. Op weg naar de auto. die elders klaar zou staan voor het transport zou verdachte V. door iemand die zich legitimeerde" als politieman ge arresteerd" zijn. Natuurlijk bleef toen Sch. alleen en zonder geld ach ter.... in Feiten en Fantasieën Tusschen de bedrijven Als deze oorlog voorbij zal zijn (moge het spoedig zijnzal niemand kunnen beweren, dat de bevolking aan het Marsdiep zich aan excessen te buiten is gegaan. Integendeel, Nieuwediep toonde een rust, die past bij zijn nuchterheid en bezonnenheid. Een der redenen zal wel licht zijn, dat er reeds andere onrust voldoende is geweest. Bommen en zoo. Goed, een rustige stad dus, maar van de week beleefde zij een sensatie van den eersten rang, toen de Keizerstreat- sche contreien het beeld boden van een super Wild-West-drama in meerdere acten. Een van de inbrekende Juttersche garde bestond het om via het dak, waar op hij opereerde, in de armen van de politioneele dienaren te springen en in plaats van zich over le geven aan Het Gezag, prefereerde hij het om zijn heil in de vlucht te zoeken. Met als gevolg, dat hij opgenomen moest worden met een ernstige schotwond in den rug. Zooiets had Den Helder in lang niet meegemaakt. Het was „de" sensatie van de week en hèt gesprek in huis en trein. Over het algemeen schijnt men het er over eens te zijn, dat het goed is, dat men dezen man te pakken gekregen heeft, want hij schijnt iets meer dan alleen deze inbraak die bij een poging bleef) op z'n kerfstok te hebben. Zoo langzamerhand maakt onze politie dus toch maar mooi schoonschip. De een na den ander vallen de heeren van de zwarte bende" op hetnee. niet op het veld van eer. Beter: op het veld van oneer. Want het blijft tenslotte een bijster miserabel geval om een verlaten stad als inbraak-operatie-tcrrein te exploitecren en om z'n toch al gedu peerde stadgenoooten zoodoende het leven nog eens extra zuur te maken. Ditmaal heeft er bloed gevloeid en dat is jammer. Laat ons oprecht hopen, dat de man het overleeft. V/ellicht zal déze straf hem voorgoed genezen hebben van zijn duistere bedoelingen ten aanzien van onze getroffen gemeenschap. Van de week was „Oome Arie" jarig. Er moge dan al een enkele „Piet Heyn", een niet-reiziger (cluszijn die van dit feit geen kennis genomen heeft, de reizende gemeenschap tusschen Derf Helder en Alkmaar wist het wèl. „Oome Arie"de man die als major domo in een der grootste „trein-clubs" fun geert. die altijd klaar staat om andere lieden te huldigen, die steeds als eerste het plan oppert om een jarige met iets te verrassen. „Oome Arie": dat toppunt van gemoedelijkheid, rust, bonhommie en gezelligheid, hij is niet vergeten en menig man, die tusschen de wielen" verkeert, heeft deze week z'n penningske bijge dragen teneinde hém met een even zeld zaam geworden als pittig present te huldigen. v Dat zijn de dan prettige lichtpunten in de via dolorosa, den weg der smarten, tusschen Alkmaar en Nieuwediep vice- ver sa. Ik sprak van de week een goeden vriend. De man bevindt zich, ergens in Nederland, om precies te zijn het Gooi. in goeden doen. Het is hem materieel goed gegaan. Hij had den wind mee en als buitenstaander zou je zeggen: wat heeft zoo iemand nog voor wenschen op de wereld? Ik sprak hem en ik moest constateeren, dut hij verre van gelukkig was. Zijn chaletdaar in het Gooische kon niet vergoeden, dat hij ver van het schcone Nieuwediep woonde. De sparren en beüken, de heesters en de bosschages van het Gooische klein Zwitserland zeiden hem niets, als hij dacht aan Jutter- land. Hij wil terug, maar hij mag niet terug. En dus treurt hij en bezit zijn ziel in een groet en onstilbaar heimwee. Lang hebben wij er over gesproken: over zijn ideaal, om in Nieuwediep te mogen wonen, bij het klimmen van de zon naar de steigers en het Kuitje te, gaan, teneinde daar te gaan visschen. Zoo heeft iedereen z'n ideaal. De een wil geld verzamelen, de ander een eigen huis hebben en ae derde zoekt het in kindertal. Er zijn er in dit land ook, die Nieuwediep, het „zeemans-paradijs" niet kunnen vergeten en die ziek van heimwee worden. Die dag aan dag ver langen naar de wijde horizonhen en het breede water van deze kusten. Die droomen van de davering der golveri op de bazalten pieren en die hun melan cholie voeden met de herinnering aan dit stormnest, zoo frisch, zoo moedig en zoo vervuld van een gansch eigen karakter. Er zijn er velen in dit land, die een groot heimwee hebben naar Den Helder en het zijn niet alleen evacué's In den winter de lente in de huiskamer De lezer of ezerea van dit artikel zal het opschrif t >ch zeker wel met bevreemding' lezen. Waar wij immers in den winter denken aan ijs en sneeuw, doet uj 'ante ons meer aan bloemen denken. Toch is het mogelijk in den winter bloemen te kweeken, die onder normale omstandigheden eerst in de lente bloeien. Wel is be kend, dat er heesters n planten zijn, die juist in den winter bloemen dra gen. Wij brengen in herinnering de vroege Jasmin of Jasminum nudi- florum. In een zachten winter tooit deze heester zich reeds in November met een overvloed van gele bloemen. Bij strenge vors sluiten de bloempjes zich, maar wordt de natuur zachter, dan openen zij zich ook dadelijk weer. Men zqu dus een paar takjes van deze heester kun en afsnijden en deze in de huiskumer zetten. Toch zou men hier niet lang plezier aan hebben. In de warme kamer zouden ze gauw leelijk worden. Dat vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat de heestgr juist- bloeit, in het gure jaargetijde en de bloei dus op de koude is ingesteld. We moeten echter nu bloemen hebben, die in normale omstandigheden in het laatst van Maart of zelfs in April bloeien. Daar vóór kan men ie takken nemen van het Chineesch klokje of Forsythia viridissima. In het laatst van Januari of begin Februari snijdt men enkele takker van dezen heester af. De tak ken moet men niet ai te groot nemen. Het is immers niet de bedoeling een overdadige hoeveelheid in de huiska mer te krijgen, terwijl het afsnijden van te groote takken de heester zijn vorm ontneemt. Deze takken zet men in een 'vaas met water in de huiskamer. De hoogere temperatuur vervroegt het groeiproces. Men moet echter niet meenen, dat de tempera tuur maar opgevoerd kan worden om spoedig resultaten te krijgen. Wie zijn takken vij de fel brandende kachel of vlak bij de centrale ver warming zet, ziet deze proef vast mislukken. De knoppen verdrogen en hef resultaat is zeer teleurstellend. Daarom zet men de takken wel in de huiskamer, maar op een flinken afstand van de kachel. Het is een lust de ontwikkeling gade te slaan. Het eerst komen de groene blaadjes. Heel spoedig hierna openen zich de bloemknoppen. Heeft men de takken zoover dan doet men verstandig ze in een minder sterk verwarmde ka- mT te plaatsen. De bloei wordt dan Ontmaskerd. Nog voordat de mannen echter hun laaghartig werk goed en wel ten einde gebracht of nieuwe slacht offers gemaakt hadden, liepen zii tegen de lamp. Na dagen en vooral nachten van speuren en verhooren. mocht het de Alkmaarsche politie, die de lucht van dit vieze zaakje had gekregen, gelukken de geraffineerd in elkaar gezette affaire zoo ver tot klaarheid te brengen, dat als ver moedelijke daders vier inwoners van Alkmaar, waaronder de korpo raal der marechaussee G. in 't Huis van Bewaring konden worden op gesloten. Eén hunner, de reeds ge noemde Alkmaarsche Jood. die te goeder trouw medewerking zou heb ben verleend, is later op vrije voe ten gesteld. Na dit uitgebreide vooronderzoek zal deze onverkwikkelijke affaire verder ter zitting van de Meervou dige Kamer der Rechtbank worden behandeld. De zaken tegen de ver dachten H. en V.. wie oplichting ten laste gelegd is. zijn hiertoe geschei den. In beide zaken zal echter bo vendien als verdachte terecht staan de marechaussee G.. wien mede plichtigheid aan deze oplichting dan wel uitlokking wordt ten laste ge legd. Wij herinneren er aan. dat voor oplichting de maximumstraf bedraagt drie jaar gevangenisstraf. Voor deze biizondere zitting is de rechtbank als volgt samengesteld: president mr. A. M. Baron van Tuyl van Serooskerken; rechters mr. J. H. Meiier en mr. Alblas. Officier v. justitie is mr. H. B. de Brueys Tack. De verdachten V. en G. worden ver dedigd door mr. dr. J. Buiskool te Schagen: verdachte H heeft als raadsman mr. C. Smal te Alkmaar. Er ziin talrijke getuigen gedagvaard De zitting vangt aan Dinsdagoch tend om tien uur. vertraagd. Naast het Chineesch klokje komen ook het Peperboompje en de Tooverhazelaar in aanmerking om deze proef te nemen. Hier moet men slechts kleini takken afsnijden, omdat de heesters ook kleiner zijn. De behandeling dezer takken is de zelfde als bij het Chineesche klokje. A. v. d. Lijn.. MERKWAARDIGE GODSDIENST OEFENING. Te Helsinki werd onlangs op Zon dagmorgen bij het begin der gods dienstoefening vliegeralarm gegeven. De gemeente begaf zich met den president der republiek en vele leden der regeering, die in den dienst tegenwoordig waren, naar den onder de kerk gelegen schuilkelder, waar ook vele anderen uit de buurt samen stroomden. De godsdienstoefening werd thans in den schuilkelder ge houden en vanuit de „catacomben" klonk het Lutherlied „Een vaste burcht is onze God" schier nog for- scher dan anders. De training der renpaarden voor het komende seizoen is begonnen. Voor loopig maken de dieren met hun ver zorgers ochtendwandelingen, om de beenen los te maken. De bekendfc pikeur Han Dekker met een aan winst voor den renstal, het paard .Escadrille". Polygoon-Meijer-Pax m ZONDAG 14 FEBRUARI. Ned. Herv. Gemeente Westerkerk (Helden der Zeeplein) V-m. 10.30 u„ Ds. H. Cramer. Evangelisatie Palmstraat. V.m. 10.30 u., H. Heeresma, te Am sterdam. Chr. Geref. Kerk (Steengracht) V.m. 10 en n.m. 4 u., de Heer J. Rebel Oud-Katholieke Kerk. (Tijd. Herst. Evang. Luth. Kerk, Weezenstraat.) Geen Dienst. Doopsgezinde Gemeente. V.m. 10.45 u., Dr. Dozy, van Amster dam. Evangelisatie Vijzelstraat. V.m. 10.30 en n.m. 4 u„ Samenkomst. N.m. 12.15 en 2.30 u., Zondagsschool. Woensdag n.m. 7.30 u., Bijbelkring. Vrijdag, n.m. 7.30 u., Zangdienst. Herst. Ev. Lutti. Gem. (Weezenstr.) V.m. 10.40 u., Candt. A. Vermeulen, van Utrecht. Leger des Hells (Spoorgracht 35) V.m. 10 u., Heiligingsdienst. N.m. 7 u., Verlossingsdienst. 12 u., Zondagsschool. A.s. Maandag 2.15 u., Vrouwenkrans. A.s. Dinsdag 7.30 u., Schriftlezing. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, 10 uur, Ds. Visser. Oosterend, 10 uur, Ds. Kok. Waal, 10 uuri, Ds. v. 't Hooft. Koog, 3 uur, Ds. Salm. De Cocksdorp, 10 uur, Ds. S>lm. Coll. Fonds Schraalste. 7.30 u. Ds. Salm. Jeugddienst Oudesc'hild, 10 uur, Ds. Tinholt. Den Hoorn, 10 uur, Ds. Wesseldijk Doopsgez. Gemeente. Den Burg, 10 uur Ds. Knot. Oosterenid, 10.30 uur Ds. v. d. Veer Geref. Kerk. Den Burg, 10 uur Cand. Pos. '3 uur Ds. v. d. Leer. Oosterend, 10 uur, Ds. v. d. Leer. Nam 3 uur Cand. Pos. Geref. Kerk H. V. Oosterend, 10 uur en 3 uur, Ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gemeente. Schagen, 10 uur, Ds. Kapteyn. Haringhuizen, 10 u, Ds. v. Bienven Barsingerhorn, 9.45 en 10.30 uur Zondagsschool. Kolhorn, geen Zondagsschool. Warmemhuizen, 10.30 uur, Ds. Prins van Wijngaarden. Koedijk, 3 uur, Ds. Bloemhof. Hoogwoud, 10 uur, Ds. Kreb. Jeugdidag. Spanbroek, 2 uur, Ds. Kreb. Jeugd dag. Julianadorp, 10 uur, Ds. v. Wichen Br. op Langendijk, 10 uur, l>s. A. D. Meester van Amsterdam. 's Av. 7 uur Ds. Koole. Heerhugowaard, 10 uur, Ds. de Mooy. 11 u. Zondagsschool. Nieuwe Niedorp, 3 uur, Ds. Nel!. Winkel (12 Febr.), nam. 2.30 uur, Ds. J. P. v. d. Waal. Huwelijks inzegening. Noordscharwoude, 10 uur, Ds N'ell Dirskhorn, 7.30 uur, Ds. Nell. Winkel, 2.30 uur, Ds. Koole. Burgerbrug, 10 uur, Mej. J. van der Veen. Eenigenburg, 10 u., Ds. v. Wichen Oudesluis, 10 uur. Ds. Witkop. Anna Paulowna, 10.15 uur, Ds. Vorstman. Sohoorl. 3 uur, Ds. Kleine. Hippolytusboef, 10.30 uur, Ds. Van Beek. Don Oever. 2 uurr Ds. v. Beek. S'.ootdorp. 10 u., Ds. Meijer Drees Middenmeer, 2.30 uur, Ds. Meijer Drees. Doopsgenieöe Gemeente. Barsingerhorn, 10.30 uur, Ds. Oos- terbaan. Oudesluis. geen dienst. Nieuwe Niedorp, 7 uur, Da. t. Rothfusz. Br. op Langendijk, 3 uur, Ds. Oos- terbaan v. Barsingerhorn. Hippolytusboef, 7.30 u., Ds. Lugt. Hippolytushoef, Maandagav. 15 Febr. vierde praatavond. Dond. 18 Febr. Jongerenkrifijj;. Vrijdagav. 19 Febr. 8 uur meenteavond. Geref. Schagen, 9.30 uur D» Visch van Kolhorn. 2.30 uur Ds. J. v. d. Mije. Kolhorn (in de Ned. Herv. Kerk) 10 uur, Ds. J. v. d. Mye, van Schagen. 3 uur Ds. Visch Br. op Langendijk, 10 uur Ds. Donner. 3 uur Ds- Oostra, van Alkmaar. Langereis, 3 uur, Ds. Donner. Noordscharwoude, 9.30 uur en 3.30 uur Cand. Dr. Becker v. Haaflem Dhr. Geref. Gemeends. Br op Langendijk, 10 uur en 3 u. Leesdienst. EvaagelfeaKe. Schagen, 10.15 uur, de heer Hof, van Amstelveen. Breozand, 10 uur en 3.30 uur, de heer Boon. Schagerbrug (in het Evangelisatie gebouw), 2 uur de heer E. L. de Witt. Schagerbrug. Woensdagavond 8 u. bijeenik. Chr. Jongemannenver. in het Evangelisatiegebouw. Bergen (E.V. „Maranatha"), 10.30 uur Ds. H. Bakker v. A'darn Vrije Evaag. Geref. Gom, Alkmaar (Doelenstraat 15), 10 u. Ds. J. J. Ruijs. Bed. H. Avondm. Woensdagav. 8 uur St. Jacobs- straat 22 Warmenhuizen (Fuik 1). Verbr. d. Waarheid. 4.15 uur. Ds. Ruijs. LEEUWARDEN. 12 Febr. Veemarkt. 19 stieren; 270 yette koeien; 901 melk- en kalfkoeien f 475—1024; 108 pinken f 280—490; 540 nuchtere kalveren. 15 vette schapen; 20 vette varkens; 93 kleine biggen f 1780. 328 bokken en gei ten f 60345. Totaal aanvoer2297 stuks. Overzicht; melk- en kalfkoeien aanvoer ruim. handel kalm, prijzen minder; pinken aanvoer kort. han del redelijk, prijzen duur. Biggen aanvoer kort, handel kalm. prijs houdend. De veehouderij centrale nam 250 koeien. 15 schapen. 20 var kens 40 pinken en alle aangevoerde nuchtere kalveren. Eierhandel. Kipeieren 6.510.45 ct. p. stuk; handelsprys f 1.321.37 p. kg. Eendeieren 7.68.1 ct. p. st. Pluimvee: slachthanen f 1.502.50 slachtkippen f 1.502.75. jonge ha nen f 1—2.25. jonge duiven f 0.40 per stuk; konijnen f 1 p. kg. Ver. van Zuivelmaatschappijen. Edammer kaas 20 plus f 87. 40 plus f 112; Goudsche kaas 20 pius f 87. 40 plus f 112; Broodkaas kaas 40 pl. f 112; Leidsche kaas 20 plus f 102 per 100 kg. Personeel gevraagd NET 2e MEISJE gevraagd. Adres: Spoorstraat 31. Buiten de stad net meisje ge vraagd voor d. en n. in kl. gezin, met huiselijk verkeer. Adres: A. G. Glas, Heer-Hugo- waard G 118. Gevraagd flinke werkster, om huis schoon te maken. Adres: Breewaterstja^t 58. Spoed! Terstond gevraagd dameskapper (ster), intern. Adres: J. Beenken, dames- en heerenkapper, B 67, Noord-Schar- woude. Gevraagd leerllng-loodgieter-eleetricien of halfwas. Adres: Schellinger, van Galen straat 48. Personeel aangeboden R.K. wed., zonder kind., 1. 39 j., zag zich gaarne geplaatst als huishoudster, in klein moederlpos gezin. Brieven onder no. 951, bur. van dit blad. B.z.a. boerenarbeider, woning moet disponibel zijn, tegen 1 Maart a s. Aan 't zelfde adres een bank schroef (parallel) middenmaat te koop. Inlichtingen A. Luiten, Westerlanderstraat (Wésterland), Gem. Wieringen. Te huur gevraagd Jongeman zoekt xlt-slaapkamer, zonder pension. Brieven onder no. 949, bureau van dit blad. Net meisje zoekt slaapkamertje in Den Helder. Brieven onder no. 953, bureau van dit blad. Heer zoekt kamer, met volledig pension. Brieven onder no. 950, bureau van dit blad. Te koop aangeboden Te koop slachtkonflnen, tevens fokkonijnen. Adres: C. Oudshoorn, Crocus- straat 37. 2 Dubbel-boekhouden, deel I, Joh. Bouman f 1.50; 1 dubbel- boekhouden, deel III, Joh. Bou man 1.50; 1 boekhouden, deel I, ,,Het Middenstandsdipl. R. Schans 1.— boekhouden-handelsreken, en handelskennis, van M. Jadaf 1.50: handelsrekenèn Joh. Bou man, C. Klerk en S. J. v. d. Vliet, deel I en Ila, na 2 uur. Adres: Aberson, Emmastraat 93. Te koop nette wintermantel 25.— Adres: Blankers, Cronjéstraat 2, boven de poort. Te koop aangeb. 1 p. verstelbare rolschaatsen 12.—". Adres: van Vendelo, Singel 31. Te koop z.g.a.n. dames-mantel (swagger) lichtblauw, m. 42 45.-. Adres: Zuidema, Fazantenstr. 61. Te koop een mooie bont (vos) 40.—. Adres: v. d. Belt, Molenstr. 150. Te koop electr. gramofoon met 40 platen, v. café of zaal 180. Adres: Oudshoorn, van Galen straat 116. Te koop een SJOELBAK met 20 schUven, prijs 12.50. Adres. Kooger, J. in 't Velt- straat 60. Te koop aangeboden 2 paar damesschoenen, m. 35, m. 39, hooge hak, prijs f 10.—. Adres: L. Lak, Hoogstraat 35. Te koop gevraagd Te koop gevraagd 1 stel compl. schaakst. Adres: P. P. Hoornsman, Jan Verfailleweg 17. Te koop gevraagd een in goeden staat zijnde kinderwagen. Adres: Kooy, Leliestraat 22. Te koop gevraagd in g. staat Zijnde woonwagens. Adres: M. Lich, Crocusstraat 27. Te koop gevraagd goed heeren- röwiel. zonder banden. Adres: A. Agema, Ruüghweg 127. Waschwrii^er en tevens Ind. pakken, witte broeken en wit marine-werkgoed te koop gevr. Brieven: A. L. Rust, Huygen- straat 33. Te koop gevraagd costuum, m. 4648, tevens aangeb. een rijbroek met beenpijpen, ook genegen te ruilen, prijs 40. Adres: A. Wittenberg, Graven- straat 52. Diversen Weggeloopen KEESHONDJE jaar, luistert naar den naam Teddy. Adres: Weezenstraat 63. Kosthuizen gevraagd voor 2x2 vrienden. Brieven onder no. 948, bureau van dit blad. Wie wil een paar meisjes-schoenen maat 31 ruilen tegen maat 32. Adres: Burger, Hector Treub- straat 69. Nette wedn., 2 kinderen, zookt kennismaking met eenv. vrouw of wed., werkende stand. Brieven onder no. 952, bureau van dit blad. Verloren: VERPLEEGSTERSBROCHE. Gelieve terug te bez. Soemba- straat 52. Wie ruilt 1 p. hooge m. schoenen, m. 27, tegen 1 p. m. 29? Adres: Bosman, Reigerstraat 68. Wie ruilt moderne kinderwagen tegen modern wandelwagentje Adres: Ran, Janzenstraat 33. Wie ruilt een prima gaskachel voor. een electra fornuis of dubb. kookplaat. Adres: Rotgans, Singel 123. Verloren Woensdag om 1 u., leeren bontwant, van Brakkeveld- weg naar Tuinstraat. Terug t€ bezorgen Goudsbloemstraat 49. Ter dekking een Get VI. reus, blauw. Adres: Bravenboer, Schagenstr. 26. BESTELDIENST SPERWER-EXPRESS. Adres: Spoorstraat 47. TREKKING VAN VRIJDAG 12 FEBRUARI 1SM3. VIJFDE KLASSE. 17e TREKKING. HOOGE PRIJZEN: 15000 met premie van 130000: 18292, premie van <3000: 19699t <400: 2979 6378 18534; <200: 11171 PRIJZEN VAN 170.— 1470 2469 3137 4660 4736 5460 7603 7904 10636 11696 12135 12905 13287 13821 14724 14857 1S2C3 16246 16249 16147 17966 20441 21006 21154 DE I.OTENVERKOOP VOOR DE VOLGENDE (492e) LOTERIJ BE GINT 25 lEBRUARI A.S. DE EERSTVOLGENDE TREKKING ZAI. PLAATS HEBBEN MAANDAG 22 MAART A.S.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 3