3 Prijscouranten ACKTHILUARD Zaaiandel KOORN RIJWIELVERHUUR SANDERSE Vrouwen in de oorlogsgeschiedenis. diverse Meubilaire-, Huishoudelijke- en andere goederen. v. 8ALEHSTRAAT117 Qeo&lvadec MOLESTVERZEKERINGEN [Halfjaarlijksche: Schaderegeling!! PAKJES E Geldige bonnen. Hosannah - kruisigt hem. De Berlijnsehe deed altijd wonderen. Europa na den oorlog. Eden's visie op de toekom stige ontwikkeling. AMBACHTSSCHOOL DIJKSTRAAT 49 Ik breng mijn te veilen goederen naar „MUSIS". ALGEMEENE BEGRAFENIS-VEREENIGING „DEN HELDER" Uitvoerder: JOH. oaRPHORN, herinnert zich zijn bordje Molenaar's Kindermeel nog wel. Dit uitstekende kindervoedsel is de jaren door even lekker en gezond gebleven. Dat is het ook nü nog. Geef Uw kind het beste voedsel dat er te krijgen is fe-a- Uitsluitend verkrijgbaar op de daarvoor bestemde bon. Onderlinge OORLOGSSCHADE Verzekering Maatschappij voorj 'beschadiging van gebouwen, inboedels, inventarissen, vaar tuigen,* enz. bedrijfsschade en huurderving',1 .ook voor binnenvaartuigen; ^persoonlijke ongevallen; .geld, geldswaarden en, preciosa Meer' dan 500.000 objecten' zijn reeds verzekerd voor ruim Voegt daarbij ook Uw belang en vraagt inlichtingen bij Uw 3 y Assurantie bezorg er 1 ten voedzaam en sma kelijk gerecht Is; Flno Vermicelllsoep, Uw malzenabon geeft recht op 3 pak jee V 0.15, voldoende voor da. 15 borden heerlijks toep. Circa 15 borden op 1 rantsoen de man, die de Haarlem mermeer droogmaakte, bracht het door zelf studie tot gevierd wa terbouwkundige. Zelfstudie kan ook U een toekomst in de techniek schep pen. Volg de speciale PBNA-methode. Vraag prospectus No. 12 H VOEDINGSGEWASSEN IN EIGEN TUIN. Ontelbare gezinnen in stad en land hebben op een volkstuin bun eigen aardappelen, peulvruchten en andere voedingsgewassen verbouwd. Niet alleen voor versch gebruik, doch ook als onderdeel van den wintervoorraad was de opbrengst van den volkstuin voor breede la gen der bevolking van onschatbare waarde. Deze opbrengst is hun voor 100 procent ten goede gekomen. In alle oorden des lands werden de volkstuinen als 't ware een bron, waaruit het tekort aan eigen voedsel kon worden geput. Dit jaar zal dit eveneens het ge val zijn. Overal is men thans reeds weer bezig met .het spitten van den ^Voor diengene, die nog geen volks tuin bezit, is het thans nog tijd om een volkstuin te huren. In een rond schrijven aan alle gemeenten heeft de overheid er op aangedrongen om nog braakliggende gronden of ande re in aanmerking komende terrei nen of landerijen voor dit' doel be schikbaar te stellen .Welke voedingsgewassen moet ik verbouwen?" is de vraag van ce nieuwe volkstuinders. Hiervoor ko men in de eerste plaats de aardap- lelen in aanmerking. Minstens de nelft van de oppervlakte van den tuin worde daarmee beteeld. Uit een LUin WU1UC uaaiinvv V' oogount van voeding, verdienen ver volgens ook de bruine boon en bij zondere aanbeveling. En van de aanbevelenswaardige groenten noe men we tuinboonen of doperwten, sla- en snijboonen, bieten, koolrapen, wortelen, andijvie en kool. Er zijn er. die hun geheelen volks tuin uitsluitend met aardappelen betelen. Men kan den grond ook voot de helft voor aardappelen en de andere helft voor bruine boonen bestemmen. Ten slotte noemen we nog een derde indeeling, waarbij ook weer de helft met aardappelen wordt beteeld. doch een vierde van de oppervlakte met bruine boonen en het dan nog resteerende vierd- deel met diverse groenten. (Uitknippen en bewaren). VAN 21 FEBR. T/M 27 FEBR. Brood 09A, 4 rants. Brood 09B yt rants. Beschuit 09 1 rants. Vleesch 09A rants. Vleesch 09B rants. Aardappelen 09A 2 kg Aardappelen 09B 1 kg Tabak 09A (tabak) 1 rants. Sigaretten 09 (sigaretten) Tf rants. VAN 21 FEBR. T/M 20 MAART '43. Kaas 500-501-502 100 gr. Suiker 503 1 kg Jam 504 1 rants. Gort 505 250 gram Bloem, Brood of Gebak 506 t.e.m. 509 1 rants. Havermout 510 250 gram Peulvruchten 511 250 gram Vermicelli 512 100 gram Koffiesurrogaat 513 250 gram Taptemelk 09-10-11 1 3/4 liter Melk 09-10-11 1 3/4 liter Melk 4-11 Res,. 5 1/4 liter Rijst 4-10 Res. 500 gram Cacao met suiker 3-09 en 4-09 Res. 150 gram Chocolade 09 Versn. 100 gram Suikerwerk 10-11 Versn. 100 gram 16 FEBR. T/M 27 FEBR. 1943. Boter 07 (Margarine) y rants. 11 JAN. T/M 11 MAART 1943. Boter 07 (boter of margarine) y.2 rants. BIJZONDERE. RANTSOENEN. 11 Febr. tlm 6 Maart 1943. Sinaasappelen LL Textiel 500 gram Sinaasappelen DD Textiel 500 gram VOOR DIVERSE ARTIKELEN. 17 Jan. t/m 27 Febr. 1943. Petroleum 04 1 liter 16 Oct. 1942 t/m 28 Febr. 1943. Brandstoffen 06 t/m 08 B.V. 1 eenh. /15 Febr. t/m 30 April 1943. Brandstoffen 09, 10 B.V. 1 eenh. Tot 30 April 1943. Brandstoffen (geen anthraciet) 01 t/m 06 K.F. 1 eenh. 1 Febr. t/m 28 Febr. 1943. Eenheidszeep 490 1 rants. Eenheidszeep R 1 rants. Waschpoeder 491 1 rants. Waschpoeder R 1 rants. Toiletzeep R 1 rants. 1 Jan. t/m 30 April 1943. Scheerzeep N Textiel (mannen) 45 gr. OPMERKINGEN: De volgende bonnen zijn binnenkort niet meer geldig: Na Zaterdag 20 Febr.: 08 Brood, Be schuit, Vleesch, Aardappelen, Tabak. 05, 06, 07 Melk, Taptemelk, 480 t/m 482, 484, 486 t/m 489 en 492 t/m 495; Alg. 05 t/m 08 Reserve. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd: t/m Zondag 28 Febr.: 474 Alg. (Eenh. zeep). 475 Alg. (Waschpoeder); Q-Een- heidszeep, Waschpoeder; t/m Zaterdag 6 Maart: 4-03 Res. (350. gr. mandarijnen en/of sinaasappelen), 4-04 Res. (850 gram mand. en/of sinaas appelen); t/m Zaterdag 20 Maart: 483 Alg. (gem. meel). DE ZWOLSCHE VIERLING MAAKT HET GOED. De Zwolsche vierling maakt het naar de behandelende kinderarts dr. G. J. van Lookeren Campagne mededeelde, naar omstandighe den wel. De kinderen liggen als het ware in een reusachtige cou veuse. Er is n.1. een kamertje voor hen ingericht in 'tr.k. zieken huis te Zwolle, dat tochtvrij is en zorgvuldig op temperatuur wordt gehouden. Buiten de ouders wordt geen enkel bezoek toegela ten. De kinderen worden met moedermelk gevoed. Hiervoor wordt o. m. gebruik gemaakt van de Moedermelk Centrale van het ziekenhuis. Ook de moeder ver keert in goeden welstand en zal zeer waarschijnlijk Zaterdag het ziekenhuis verlaten. AMUSEMENTS- EN AAN VERWANTE BEDRIJVEN. In verband met de voor Amster dam en Den Haag voorgeschreven vervroeging van het sluitingsuur van café's, restaurants, schouwburgen, cabarets en soortgelijke inrichtin gen, is op initiatief van de betreffen de vakgroepen der Ned. Kultuurka mer een regeling tot stand gebracht voor werkgevers en werknemers be- hoorende tot het Muziekgilde en het gilde voor Theater en Dans van de Ned. Kultuurkamer, ter tegemoet koming aan de loonderving, die voor vele werkers in de genoemde bedrijven tengevolge van de ver vroegde sluiting is ontstaan. Pok kan de uitvoering van contracten, welke ingaan op 1 Maart of later, in on derling overleg tot naderen- datum uitgesteld worden. BUNA TWEE EN EEN KWART TON VOOR ONS VOLK. Voor onze minder bedeelde volks- genooten is in de vorige week een bedrag van niet minder dan 223.098,46 bijeengebracht. Dit be drag is gevormd door gaven van en kele centen tot 150.000 toe. Onze volksgenooten. hebben hiermede be wezen, dat zij weten, dat Winterhulp voor een juiste verdeeling van dit bqdrag zal zorg dragen. Dit geeft goede hoop voor de laatste weken van het Winterhulp-seizoen.- Men zegt, dat de laatste loodjes het zwaarst wegen; wij zijn ervan over tuigd, dat dit niet geldt voor het werk van Winterhulp, omdat deze instelling zich heeft ingezet voor onze eigen volksgenooten, die een geldelijke aanvulling gedurende de moeilijke wintermaanden hard noo- dig hebben. Daarom zij steeds weer het parool: niet alleen geven, doch offeren. Pantsers stooten door. Stuka's vallen aan. Dietschers en Duitschers In den marsch vooraan. Leg. Schütze Melchert Schuurman schrijft ons van het Oostfront: „Als ik hier op wacht sta en mijn brandende oogen turen scherp naar voren in deze witte hel, gaan mijn gedachten zoo dikwijls uit naar u mijn stadgenooten van de aloude Victoriestad. Vlak voor mij liggen de stellingen der bloedlooze massa's, die bolsjewisten heeten. Wij, die hun gezichten, hun men taliteit, hun bandietenstreken ken nen, wij huiveren bij de gedachte dat deze wilde horden eenmaal over ons heilig Vaderland zouden kunnen stroomen. Ik weet dat gij roept: „Kruisigt hem" omdat gij geen respect kunt heben voor den soldaat, die de grenzen van Europa bevei ligt tegen de horden barbaren uit het gruwelijke land van vadertje Stalin. Ik weet dat het voor vele blinden goed zou zijn eens met deze schurken kennis te mogen maken. Ik weet, dat, toen ik onlangs met Kerstverlof thuis was, het laffe zoontje van bakker G. mij nariep: „Ik dacht, dat je in Rusland was, zeker in Bussum hè En ik weet ook, dat vele stadgenooten de men taliteit van dergelijke voddeh- kereltjes bezitten. En toch, toch staan wij hier op onze posten, alle ontberingen trot- seerdnde -*• ieder ©ogenblik met den dood voor oogen. Als wij voorwaarts stormen en links en rechts valt een brave kbmeraad, dan bijten wij de tanden op elkaar en blikken staal hard in de geweren van den vijand, Familiefqto. Goede wijn behoeft geen krans Het soldatenkoor o.l.v. Melcher! Schuurman was af! dien wij zullen overwinnen, opdat ons volk, mijn kameraden, U en alles wat ons lief en heilig is, een maal in vrijheid en vrede zullen kunnen leven. Hard en genadeloos slaan wij toe, want boven onze hoofden krijscht de zwarte raaf der onmenschelijkheid, die over deze barre velden naar hei Westen vliegen wil, doch wien dat nimmer, nimmer zal gelukken. Leg. Schütze MELCHERT SCHUURMAN, lm Felde. THEATER EN DANS. De Ned. x Kultuurkamer deelt aan belanghebbenden mede, dat de be stuurder van het gilde Theater en Dans iederen Maandagmiddag van 2 tot 5 uur zitting, zal houden in het gebouw Keizersgracht 786 te Am sterdam. Zij, die daartoe tijdig een verzoek indienen, kunnen desge- wenscht, na persoonlijken oproep, ook des Maandagsochtends tusschen 10 en 12 uur aldaar ontvangen wor den. SLACHTEN VAN KONIJNEN EN PLUIMVEE. De Sophia-vereeniging tot bescher ming van Dieren schrijft ons: Van de zijde der Dierenbescher ming verschijnen nu en dan berich ten in de pers over het slachten van konijnen en pluimvee, met de be doeling het publiek van voorlichting te dienen aangaande de humane wijze van slachten. In hoofdzaak gaat het dan ook over het bedwel men (verdooven) van de dieren v o o r het slachten. Te dien aanzien moet echter nog worden opgemerkt, dat'het bedwelmen der dieren voor het slachten p 1 i c h t is. Het is n.1. sinds geruimen tijd voorgeschre ven, dat alle warmbloedige dieren voor het slachten bedwelmd moe ten worden. Dat geldt niet slechts voor beroepsslachters en poeliers, doch voor ieder, die zoodanig dier slacht. Niet-nakoming van dit gebod kan gestraft worden met een gevangenis straf van ten hoogste zes maanden of geldboete vgn ten hoogste tiendui zend igulden. DE MISSTANDEN OP DE HAAGSCHE GROENTENMARKT. De persdienst van de WA. heer ban 's-Gravenhage deelt mede: Bij nader onderzoek naar de groenten en fruitverdeeling te Den Haag, dat door den C.C.C.D. en Be drijfschap in overleg met het ge meentebestuur plaats vond, inzake de klachten over de toestanden aan de groentenmarkt, zijn vele dezer klachten opgehelderd. Het PI. Verdeelingskantoor is slechts verantwoordelijk voor de verdeeling der aangevoerde groen ten onder de kleinhandelaren. Van eenige bevoorrechting bij deze ver deeling is niets gebleken. De pro ducten, die de leider van het PI. Verdeelingskantoor zich zelf toe wees, kwamen hem toe, daar de be drijfschap daarvan kennis droeg. De moeilijkheden in verband met de evacuatie worden onderzocht en op korten termijn is verbetering te bF6" verwachten door een ruimere - wijzing aan groentenhandelaren, ge vestigd in de wijken, waar de bevol king is toegenomen. Als er groenten of fruit bederven, blijft dit in het algemeen voor de verantwoordelijkheid van den hou der/eigenaar der producten. De klacht, dat de bedrijfschap geen aan wijzingen had gegeven voor den verkoop van appelen, was onjuist. Reeds half December was door het bedrijfschap aan iederen handelaar, die fruit had opgeslagen, bericht ge zonden, dat hij zijn fruit kön expor teeren. Eerst later zou in eigen land gedistribueerd kunnen worden. Als handelaren om grooter gewin te behalen, de aflevering heboen uit gesteld, waardoor producten verrot zijn, dan zullen zij hun gerechte straf niet ~ntloopen. Hoewel door den burgemeeter van 's-Gravenhage bij de bedrijfsschap erop werd aangedrongen, de leiding van het PI. Verdeelingskantoor in handen te leggen van de gemeente, kon hierin niet worden tegemoet ge komen. Dit valt in zekeren zin te betreuren, daar de burgemeester de volle verantwoordelijkheid behoort te dragen voor het welzijn zijner stadgenooten. (Van onzen Berlijnschen. correspondent.) Nu er aan de offervaardigheid en het uithoudingsvermogen van het „zwakke geslacht" in het algemeen belang nog hoogere eischen worden gesteld dan zulks in den huidigen oorlog totnutoe het geval was, ligt het voor de hand, dat men de vraag hoort stellen, of de vrouwen ook in vorige oorlogen soortgelijk zwaai' werk hebben verricht? Een typisch voorbeeld geeft de Zevenjarige Oor log. Berlijn telde in die dagen slechts 150.000 inwoners, maar niettemin werden de regimenten, die koning Friedrich voor zijn belangrijke ves tingen Maagdenburg, Kustrin en Stettin dringend noodig had, door de Mark Brandenburg en de stad Berlijn bekostigd. Dit feit wint aan beteékenis, wanneer men hoort ver-* tellen, dat het personeel, dat zich. in dienst van den staat bevond bijna zes jaar lang geduldig op zijn trac- tement moest wachten, zelfs al had men onder den invloed der vijande lijke aanvallen al zijn have en goed verloren. De historische uitdrukking van ieders „verdammte Pflicht und Schuldigkeit" dateert uit die dagen en er was geen goed gesitueerde fa milie, die toen op 's konings aan sporing niet zijn laatste zilveren lepels, messen, vorken en andere voorwerpen in het belang van den staat offerde. En toen kort daarna te Hubertusburg het vredesverdrag werd onderteekend, behoefde de be volking van Berlijn haar offervaar digheid niet te betreuren, want zij had er het algemeen belang mede gediend. Met brandende schaamte en diepe verontwaardiging moest Berlijn ech ter ook de jaren van Jena en Tilsit doorworstelen. In het hartje van Pruisen lagen de Franschen en Na poleon had aan z;jn generaals en stadhouders opdracht gegeven, de bevolking systematisch uit te plun deren en te onderdrukken om zoo doende een nationale herleving on mogelijk te maken. Freiherr von Stein werd verbannen, vele gene raals bevonden zich buitenslands en het zag er naar uit, dat Pruisen het einde van zijn geschiedenis tegemoet ging. Maar ook toen liet de Berlijn sehe bevolking het hoofd niet han gen. Den 8sten Febr. 1813 richtte generaal York aan de zwaar bezoch te bevolking van Oost-Pruisen éen oproep om zich tegen den Corsikaan te weren en generaal Scharnhorst drukte het als zijn overtuiging uit, dat een eventueele nationale herle ving uitsluitend van het volk kon uitgaan. Van 200.000 Berlijnsehe in woners meldden zich 11.000 als vrij willigers aan; studenten verlieten heimelijk de Pruisische hoofdstad, professoren en arbeiders meldden zich voor den landstorm en onder hen kon men vermaarde mannen als Fichte aantreffen. En toen de man nen voor de herovering van Prui- sen's vrijheid streden, waren het al weer de Berlijnsehe vrouwen, die wonderen deden. Met de weinige middelen, die haar nog ter beschikking waren gebleven, richtten zij hospitalen in, zij zorgden voor een doelmatige verpleging der gewonde mannen «n gravin Schwe- rin vertelt in haar mémoires, hoe men in het schoolonderwijs deed, wat men kon om de kinderen bij te houden. Uit de fabrieken haalde men pannen en ketels om voor de solda ten een voedzamen kost te kunnen koken. Zoo hebben ook toen de vrouwen wonderen gedaan en wat wij thans beleven is dus slechts een herhaling van vroegere gebeurtenis sen in anderen vorm. Hoeveel mannen behooren bij een He III? Vijf mannen vliegen, maar!!!! 14 jnannen helpen hen daarbij. De Wbtterwart (1) heeft aan de hand van binnengekomen mel dingen de weerkaart voor de be manning samengesteld. Een Wafffen- meister (2) maakt de wapens en mu nitie in orde, een Bombenmeister (3) houdt toezicht op het laden en stelt de bommen. Twee Bombenwarte (4) zorgen voor de juiste plaatsing van de lading. Twee Flugzeugwarte (5) maken „hun" machine startklaar. Zes man grondpersoneel (6) zorgen voor het vullen der benzine- en olie tanks. De Startoffizier (7) geeft het feeken voor den start. Vijf mannen vliegen; een piloot, een waarnemer, een boordschutter, een mecanicien en een telegrafist (8) Deutscher Verlag-Recla-Pax Holl. m) Langs den omweg via diplomatieke kringen zijn te Genève betrouwbare gegevens bekend geworden over het onderhoud, dat de Engelsche minister van Buitenlandsche Zaken, Eden, met de Turksche journalistendelegatie heeft gehad, die in het afgeloopen jaar een bezoek heeft gebracht aan Enge land en de Ver. Staten. Deze gegevens zijn totdusver niet gepubliceerd, doch de betrouwbaarheid is boven iederen twijfel verheven. Eden gaf bij dit onderhoud een ver klaring van de Engelsche opvattingen inzake de vorming van het Europa na den oorlog. Hij gaf hierhij uiting aan zijn „vurigen wensch", dat er na den oorlog weer een hechte aaneengesloten Balkan-entente zou komen. De Brit- sche regeering zal deze Entente solie- der en sterker maken dan de vorige en voor het herstel van de „zelfstandig heid van den Balkan" iedere mate- rieele hulp ter beschikking stellen. Wijzende op het feit. dat Engeland den naam gehad heeft van Bulgarije vriendschappelijk gezind te zijn, ver klaarde Eden. dat het Britsche Empire van thans niet dat van gisteren is. Ik persoonlijk, aldus Eden, ben geen vriend van de Bulgaren en ben het nooit geweest. Het bolsjewistische gevaar. Een belangrijke rol tijdens het on derhoud vormden de Russische kwes ties. Een Turksch journalist gaf als zijn meening te kennen, dat een over winning van Engeland en de V. S. te vens een Sovjet-overwinning zou be- teekenen, waardoor dan ook het feit zou ontstaan, dat Europa met inbegrip van Turkije door het bolsjewisme in gevaar wordt gebracht. Eden beant woordde deze opmerking door er op te wijzen, dat de Sovjet-Unie bij het einde van den oorlog „hoe dan ook" zeer verzwakt en op buitenlandsche hulp aangewezen zal zijn om zich te her stellen. Als hulp zouden daarbij alleen de V. S. en het Britsche rijk in aan merking komen. Het denkbeeld, dat het bolsjewis tische regime zich na de overwin ning der geallieerden eij| der Sovjets over Europa kan uitbreiden, is een illusie, een fantasie en Eden ver zocht dringend niet aan „dergelijke sprookjes" te gelooven. Naar men in dezelfde kringen al hier verneemt, heeft Churchill bil zijn besprekingen te Adana de Turk sche staatslieden op soortgelijke wij ze van het z.g.n. ongevaarlijke ka rakter der Sovjet-Unie na den oor log probeeren te overtuigen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Prjjzen voor stroo. De Gemachtigde voor de Prijzen maakt bekend, dat de volgende maxi mum-prijzen voor stroo zullen gelden, alles per 1000 K.G.: Voor den verbouwer, a-stroo 18.70 b-stroo 16.65 groene erwtenstroo 28.30 schokkererwtenstroo 25.25 capucijner- en bl. peulenstroo 23.25 witte- en bruine boonenstroo 23.25 Deze prijzen gelden voor geperst stroo bij levering af boerderij. Bij levering af laadplaats te verhoogen met 2, indien verder dan 6 K.M. van het bedrijf mag 0.20 per K.M. extra worden berekend, voorzoover het A. B. D.-tarief niet van toepassing is. Voor ongeperst stroo geldt de maxi mum-prijs, verminderd met 4.50 voor perskosten. De maximum-prijs voor schoofstroo en roggevlegeldakstroo is 27 af boerderij en 32.50 franco te leveren boord/wagon. Handel van boer tot boer. Hier geldt voor ongeperst als voor ge perst stroo de prijs vóór geperst stroo af boerderij 7 per 1000 K.G. door den boer-verkooper af te dragen aan den P. B. H. bij het afhalen van het ge leide-biljet voor het vervoer. Voor den handel. De handelaar dient zijn verkoopprijs 11 hooger te stellen dan de .bovenge noemde prijzen, welke 11 moet wor den afgedragen aan het Provinciaal Kantoor Stroohandel (P. K. H.) Het h< ofdkantoor of P. K. H. zorgt dan voor de vergoeding der kosten. De handelaar, die aan den consument le vert, mag zijn werkelijke vrachtkosten doorberekenen. De winstmarge be draagt voor den landhandelaar 3 voor ongeperst en 1.80 voor geperst stroo, voor den groothandelaar 1.15, voor den kleinhandelaar, varieerend vanaf 1.65 tot 9, naar gelang van de grootte der te leveren hoeveelheid. Nadere mededeelingen kunnen ver kregen worden aan het Hoofdkantoor- Stroohandel, Balisiraat 74, 's-Graven- hage en aan het Bedrijfschap voor Hooi, Stroo en Ruwvoeder, Zwarteweg 75, 's-Gravenhage. Toewijzingen Eenheidszeep en Toiletzeep. Detaillisten in Zeep, die nog bonnen „Algemeen 452", welke recht geven op het koopen van Eenheidszeep geduren de het tijdvak van 1 tot en met 31 Dec. 1942, in hun bezit hebben, kunnen deze bonnen nog van 22 tot en met 26 Febr. en van 1 tot en met 5 Maart 1943 bij de Plaatselijke Distributiediensten inleve ren ter verkrijging van Toewijzingen voor Eenheidszeep. Grossiers kunnen de bonnen „P-Toi- letzeep" en „Q-Toiletzeep", welke tot en met 31 Januari 1943 recht gaven op het koopqn van Toiletzeep, nog bij de Diensten inleveren ter verkrijging van Toewijzingen voor Toiletzeep van 22 tot en met 26 Februari en van 1 tot en met 5 Maart 1943. Koolborstels, Borstelhouders, Koelkasten en Gehoorapparaten. Aan Fabrikanten is zonder vergun ning verboden: Met ingang van 1 Mei 1943 de ver vaardiging, het verkoopen en afleveren van Koolborstels, met ingang van 17 Februari 1943 de vervaardiging van Electro-technische Borstelhouders, met ingang van 1 April 1943 de ver- vaardgiing van Electrische Koelkasten tot en met 250 Liter inhoud, met ingang van 1 April 1943 de ver vaardiging van Gehoorapparaten voor Slechthoorenden en met ingang van 1 Maart 1943 van onderdeelen daarvoor. Door den Directeur van het Bureau voor de Metaalverwerkende Industrie wordt hierbij aan Fabrikanten een voorwaardelijke algemeene vergunning verleend. Voor de voorwaarden, ver bonden aan deze vergunning, wordt verwezen naar de betreffende publica ties in de vakpers, naar het Bureau voor de Metalenverwerkende Industrie, Riouwstraat 174, 's-Gravenhage, en naar de Bedrijfsgroep Eleptrotechnische Industrie, Zwarteweg 1, 's-Gravenhage. Zaaipeulvruchten voor Volkstuinders e.d. De zaaizaadhandelaren en hun agen ten mogen thans nog geen bonnen Nr. 511 van de Algemeene Levensmidde lendistributie innemen, doch dienen een desbetreffende publicatie af te wachten. Heden is van ons heengegaan onze ge liefde Moeder, Be huwd- en Grootmoe der GESINA RIJST, Weduwe van JACOB DE WIJN, in den ouderdom van 78 jaar. Den Helder, 18 Februari 1943. 3e Emmadwarsstr. 12. Uit aller naam, C. DE WIJN. De teraardebestel ling zal plaats hebben op Maandag 22 Fe bruari a.s., op de Al gemeene Begraaf plaats te Huisduinen. Vertrek vanuit Am- bonstr. 13 n.m. 2 uur. Algemene vergadering op DONDERDAG 25 FEBR. а.s. des 's morgens 11 uur in de school. Agenda: 1. Opening en notulen. Rekening en verant woording over 1942. 3. Rapport v. d. Commis sie tot het nazien van de rekening en verant woording over 1942. 4. Verslag over 't dienst jaar 1942. 5. Begroting voor 1944. Mededeelingen en sluiting. De rekening en verant woording over 1942, de be groting voor 1944 en het jaarverslag over 1942 lig gen voor de leden vanaf heden t/m. 24 Februari a.s. ter inzage in de school. HET BESTUUR. ONZE CATALOGUS voor de 1ste Verkoop bij Inschrijving van postzegels, is gereed. Deze is gratis verkrijgbaar op aanvrage. G. H. van Grunningen, Postzegelhandel, Keizerstr. 54, Den Helder. Inkoop. Verkoop. Wij koopen LOMPEN, METALEN, FLESSCHEN, PAPIER enz .tegen de hoogste waarde. J. J. VOS, Breewaterstraat 75. KNIPPEN, NAAIEN, PA TROONTEKENEN voor eigen gebruik of diploma. Vraagt gratis proefles: „IMOVA", leidster Miep Olffv. Boven, Postbus 50, Hilversum. Deurwaarder PRINS zal op DONDERDAG 25 FEBRUARI a.s. des voör- middags te tien uur in het gebouw MUSIS SACRUM aan de Koningstraat, pu bliek en a contant ver koopen: Electr. waschmach. met electr. wringer, z. g. a. n. fornuis. In te brengen goederen op te geveri aan den make laar D. GROOT, Prof. Zee manstraat 7, alsmede aan de Heeren JAN VISSER, Wagenstraat 7 en JAC. VISSER, Krugerstraat 93. Goederen worden jp ver zoek direct afgehaald en opgeslagen. Bezichtiging: Woensdag 24 Februari a.s. van 24 uur. voor tuinzaden met tijd en zaaiaanwijzing weder gratis verkrijgbaar. Door het betrekken van zaaipeulvruchten dient U bon 511 van de Alg. Le vensmiddelenkaart in te leveren. Herzogstraat 20 Telefoon 3114 HOOGE PRIJZEN geven wij voor heele en gedeeltelijke Inboedels, Verkooplokaal „DE SCHAKEL" Molenstraat 143149.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 3