Duitsche legers marcheeren weer. Een vreugderoes werd gedoofd D PRODENT JD PRODENT DE ONDERLINGE NEDERLANDSCHE Onbedwingbare kracht in de schaduw der pantsers. Voorspel inneming van Charkof. Dag van bezinning! De Duiische siooHroepen in aeïie. Nederlandsche VrijwiUigers streden bij Charkof. Duizenden Bolsjewistische ruiters beulen hun paarden af. f° 1 TTT-T SLTH t bD5ftswci5 HET OOSTFRONT. Sportrevue van de week. FEUILLETON Nederlandsche Veldloopkampioenschappen. RADIOPROGRAMMA E HAN UIT DE WILDERNIS V BoimSmd! Jk EEN VERRASSING IN DEZEN TIJD Smakelijk, voedzaam, voordeelig! SS.-PK. Goddank, het gaat weer voorwaarts! Wij jagen de Sowjets weer voor ons uit, wij marcheeren weer! Maandenlang konden wij niets doen dan ons verdedigen, met den rug tegen den muur. Maar nu gaat het weer voorwaarts, en men kan het onzen mannen aanzien, hoe pit tig ondanks alle ontberingen, die een snelle opmarsch altijd mee brengt de stemming is. Immers, meer dan ooit worden die mannen thans gedragen door het besef van de onbedwingbare kracht der Duitsche wapens. Wanneer gre nadierbataljons van 150 man thans hetzelfde kunnen presteeren als tot voor kort eenheden van 1000 man, danken zij dit vooral - ook aan de pantsers en de pantser-stormkanon- nen, die hen door eiken viiandelij- ken tegenstand heerf den weg ba nen, en thans in ruime mate aanwe zig. zijn. Deze pantservoertuigen be wijzen ook groot nut in de in Sow- jet-Rusland zoo veehfaldig voorko mende moerasstreken. Want met hun rupskettingen glijden zij over den meest onvasten bodem, waar zelfs de infanterist nauwelijks meer verder kan, spelend heen. IN DE SCHADUW DER PANTSERS. Dank zij den pantsers, dank zij ook den lichten en zwaren houwit sers, salvo-geschut, flak en pak is de artilleristische voorbereiding bij en ondersteuning tijdens de aanval len zoodanig, dat de grenadiers, die in de schaduw der pantsers opruk ken, een gevoel met zich meedragen van onbedwingbare kracht ook al zijn de beenen na de lange dag- marschen wel eens heel moe! Maar, wat hindert vermoeienis, wat doet het er toe, of een baard van een week oud de gezichten siert: als zij maar marcheeren. BEVEL TOT DEN AANVAL. Wij hebben- bevel tot den aanval! Een stadje ten Zuiden van Walki moet genomen worden. In een lich ten open pantserwagen rijden wij met den commandant langs de ge reedstaande troepen. Vóór ons lig gen de stellingen der Sowjets, be zaaid met de zwarte granaattrech ters van ons artillerievuur. In dun ne linies, maar grondig, komt onze infanteriehet terrein uit. Waar on ze mannen op sterken tegenstand stooten, ratelen de pantsers en stormkanonnen naar voren en wel dra staan de schuren en huizen, waarin de Sowjets zich verscholen hebben, in lichter laaie. Wanneer de Duitsche troepen het gezuiverde dorp binnenrukken, vluchten de bolsjewieken in allerijl naar den volgenden heuvelrug. Wij hen na, commandant in zijn open pantserwagen vooraan. Als wij deze Jioogte bereiken, zien wij rechts voor ons- een pantserverkennings- wagen: wij hebben verbinding met onzen rechtervleugel! Dan stijgen in het Noorden witte lichtkogels op: ook daar zijn onze pantsers! Zoo hebben wij den vijand, die in ons front nog steeds haastig vlucht, aan drie zijden ingesloten. De drijf jacht kan beginnen! Wéér gaat de commandant voor aan. Wij schieten met alles, waar mede wij schieten kunnen: met pant serkanonnen, MG's, geweren, ma chinepistolen en, wanneer wij dicht genoeg bij zijn, ook met revolvers. Overal vallen de bolsjewisten onder onze kogels. UIT DE HOLEN TE VOOR SCHIJN GEKROPEN. Tenslotte het gewone beeld, dat wij op onzen opmarsch eiken avond weer zien: een brandend dorp. Be vend van angst kruipen de bewo ners uit hun holen te voorschijn. Dan betrekken wij ons kwartier: een smerige boerenschuur. Maar wij hebben tenminste weer een dak bo ven ons hoofd. Buiten staan de man nen op wacht, die nu al wekenlang geen dak boven het hoofd hebben gehad! Die sinds weken nauwelijks meer weten, wat rusten is, maar die toch weer het bevolen doel van de- ook daar zijn onze pantsers! Ons doel is vandaag een brugge- hoofd ten Oosten van Walki. Onbe schrijfelijk slecht zijn de wegen in dit moerassige land. Een stormka- non zakt weg en er zijn vijf pantsers noodig, om het uit den modder te trekken. Armdikke staaltrossen geven het op maar het stormka- non komt weer op vasten bodem! De vijand vuurt met granaatwer pers, doch ongestoord ontwikkelt zich onze opmarsch naar Walki de toegangspoort tot Charkof. GEEN STEEN OP DEN ANDEREN GEBLEVEN. Als wij het stadje binnenrijden, treft een beeld van ongelooflijke verwoesting ons oog. Geen steen' is letterlijk op den anderen gebleven. Zoo grondig hebben hier onze stu- ka s en artillerie hun werk gedaan. Als wij het stadje weer uit zijn, richten wij onze kijkers op de hoog te voor ons. Daar zien wij den ein- deloozen stroom der vluchtende Sowjets, op weg naar Charkof. Maar vele van hen zullen deze stad met bereiken, want artillerie en studa s houden in de opeengepakte menschenmassa's op verschrikkelij ke wijze huis. Zóó-jagen wij in con centrische!^ aanval den vijand voor ons ruit, zóó banen wii ons een weg naar Charkof. (Dij; doel is intus- schen reeds bereikt. Red.). SS-oorlogsverslaggever Dr. Hermann Schram. ZONDAG zullen de helden de mannen, die voor het be houd van Europa hun leven ge geven hebben over bijna ons ganse he werelddeel plechtig worden herdacht. Deze ge- iieurtenis, die eenmaal met gou den letters in de historieboeken vermeld zal worden, zal ge drenkt liggen in stilte. Een stilte des harten, waarin de bezinning zich zal kunnen verdiepen. Alle vermakelijkheden, die als een echo zijn van de ijdelheid der wereld, zullen op dezen dag ver stomd zijn. Wij zullen zooals een groot dichter het ongeveer eens uitdrukte „rustig zijn met onze dooden". Hpldenge- denkdag! Het zal ook de dag worden van een Wonder. Want in millioenen harten zullen mil- lioenen monumenten oprijzen, ontastbaar, maar schooner dan staal of marmer. Evenals bij de Duitsche tegen- operaties tusschen Donetz en Dnjepr, die met de vernietiging van het Popof-leger eindigden, hebben de in de SS-divisie Wiking strijdende Ne derlandsche Vrijwilligers zich ook bij de inneming van de stad Charkof buitengewoon onderscheden. Teza- men met hun Duitsche kameraden Eenige dagen geleden maakte het Duitsche wee rmachtbe richt mel ding van de vernietiging van een bolsjewistisch leger in het gebied ten Zuid-Westen van Charkof. Over dezen vernietigingsslag volgt hier een SS.-PK.-bericht. SS.-P.K. Het is nu drie weken geleden, dat de SS. en weermacht pantserdivisies in het gebied ten zuidwesten van Charkow tot den tegenaanval overgingen. Sterken Sovjet-eenheden was net, dank zij hun numerieke overmacht, gelukt door de Duitsche afweerstelnngen heen te breken. Onweerstaanbaar scheen de „Russische stoomwals" haar weg naar het westen voort te zetten. In een wilden overwinnings roes bestormden de bolsjewistische massa's dag en nacht de Duitsche verdedigingslinies, Aie door tallooze aanvallen reeds danig verzwakt waren. Als een donderslag. Midden in dezen bolsjewistischen vreugderoes kwam als een donder slag de Duitsche tegenaanval. De strjjd was hard, de tegenstan der weerde zich verbitterd. Om elk dorpje, elke hoogte werd verbeten slaagden zy er in verschillende woon- enB^ededbo°lsfew1st°Cn ïloeg de hoop- wijken der stad binnen te dringen volle stemming van eerst in radeloo- en de bolsjewisten uit hun stellin- zen schrik en verwarring om. In wil- der stad brachten d^ Nederlanders stoottroepen opgedreven, die hen den aanval verder naar het Oosten omsingelden en samendreven, waar- en naar het Zuid-Oosten vooruit. na zij door Duitsche wapens, door artillerievuur en stuka s verslagen werden. Vertwijfeld flakkerde dan steeds weer nieuwe hardnekkige te- DE STEM DER S.S. I genstand op, die slechts door ver T i nietiging van den vüarid tot zwijgen Luistert op Zondag 21 Maart van kon worden gebracht 11.3011.45 uur over den zender' Hilversum I, op golflengte 415 meter, naar de stem der S.S., nderwerp: „Heldenherdenking". KAAKT VAN KELT Het bijgaand kaartje geeft een over zicht van de voornaamste strategische plaatsen aan bet Oostfront die de laat' ste weken in de weermachtsberichten genoemd zijn. Aanval door een klein dal Charkof in Duitsche handen. Na zware straatgevechten werd de stad Charkof door Duitsche troepen weer in bezit genomen Transocean-Felllnga-Pax m Morgen geen sportwedstrijden. M.a.w. alle competities van alle tak ken van sport staan een week stil. En men vraagt zich af, hoe het nu met de kampioenswedstrijden staat. Welnu: de twee voor 21 Maart vast gestelde wedstrijden worden tot een lateren dag uitgesteld, zoodat we 4 April (28 Maart is de Technische Dag!) gewoon doorgaan. Wat de overige wedstrijden betreft (beker en gewone competitie), de voor 21 Maart vastgestelde wedstrijden wor den nu 4 April gespeeld. Kees de Ruiter heeft het niet kun nen bolwerken op het biljart. Het biljartwonder bleek een heel gewoon jongmensch te zijn met veel aanleg. Maar hij kende de wedstrijdsfeer niet, had geen wedstrijdroutine en stelde zijn Brabantsche aanhangers teleur. Maar zelf was hij de grootste teleurgestelde. Intusschen, Kees komt er wel en zal in de naaste toe komst ook nog wel terecht komen in het groepje de Leeuw-Sweering-van Vliet-v. d. Pol. In welk groepje we ook spoedig den Alkmaarder Hoog land verwachten! 'o Ik zag dezer dagen weer een zeil boot; u weet wel, zoo'n doodgewone BM-er. Twee jongens aan boord, dik gekleed, ondanks het zonnetje. Maar tenslotte is het zeilseizoen nog niet aangebroken, zoodat de wintersche Sleeding bij deze zomersport alles zins begrijpelijk is. De enkele roei-enthousiasteling ■was luchtiger gekleed, toen ik hem zag drijven (de boot wel te ver staan!) in de stadsgracht. Maar het meisje in de stuurtouwen lhg# niet lui achterover in het zonnetje te koesteren en had nog geen echte bruine zongebrande huid. Maarhet voorjaar nadert! Om he» voetbalkampioenschap van Nederland De te Enschede gespeelde wedstrijd tusschen Sportclub En schede en A D O *erd door de be zoekende club met 3—-I gewonnen H«t eenlgc doelpunt voor Sportclub ontstaat, doordat Ten Duls den Haag* schen doelman met den bal in hei net loopt CNF-Brusse-Pai m Op de wekelijksche Sportconferen- tie heeft de heer E. Bleesing, voor zitter van den Ned. Honkbal Bond, een causerie gehouden over de "honk- balsport. Deze tak van sport wordt in ons land al 30 jaar beoefend, maar in 't begin ging het slecht, omdat de concurrentie met de andere zomer sporten te groot was en omdat de spelregels zeer moeilijk waren, inge wikkelder nog dan bij cricket. Honkbal bleek echter een goede oefening te zijn voor voetballers. Het bevordert een harmonische lichaamsontwikkeling door de veel zijdigheid, zooals slaan, vangen, werpen, hardloopen, enz. en het eischt verder een snel reageeren, te genwoordigheid van geest en groote behendigheid. Honkbal voor voetballers! Kiik maar eens naar Amsterdam en Haarlem! Daar spelen de voetballers des zomers hun honkbal-competitie, daar ziet men de schooljeugd des zo mers niet meer met een tennisbal' trappen, maar op primitieve wijze het honkballen beoefenen. Honkbal zal zich uitbreiden, onge twijfeld. Ook al, omdat het gespeelt^ kan worden op een gewoon voetbal veld en ook, omdat de kosten niet hoog zijn. Alleenmateriaal- schaarschte is thans een groote rem voor een snelle ontwikkeling, o Sport in Beeld brengt een aardi bericht: op de kust van Jutlam spoelde dezen winter een kist met 1200 gloednieuwe tennisballen aan. De Deensche jutters leverden de kist af aan een der strandvoogden, maar aangezien niet was na te gaan, wie de eigenaar van de ballen was, stel den de autoriteiten de kist met in houd ter beschikking van den Deen schen Lawntennisbond, dje thans de ballen onder zijn clubs gaat distri- bueeren. Onze tennisspelers hopen nu maar op een heel klein strandinkje aan onze kust! o Hetzelfde sportblad brengt het overlijden van den Fin Achilles Jar- vinen, indertijd wereldrecordhouder tienkamp. Werner Jarvinen, eenige tientallen jaren geleden Olympisch kampioen, kreeg drie zonen: Kaile, de kampioen kogelstooten, Matti, wereldrecord houder speerwerpen, en Achilles. Kalle sneuvelde in 1941 in den oor log tegen Rusland: Achilles stierf dezer dagen, 37 jaar oud. aan de ge volgen van een infectie. Achilles werd in 1928 te Amster dam tweede in den tienkamp, in 1930 bracht hii het wereldrecord tienkamp op zijn naam, in 1932 werd hij te Los' Angeles weer tweede bil den tienkamp. Een gouden medaille heeft hij echter nooit kunnen ver overen. De loting had het volgende resul taat: Kampioen D vrije ronde: kampioen C-kampioen F; kampioen B-kam pioen C; kampioen E-kampioen A. De volgende kampioenen zijn reeds bekend: 1A: de Rijp I; 1 E: Berdos I; 1 F: West-Friezen I. JUNIOREN-ELFTALLEN OPGESTELD. De afdeeling Noord-Holland van SS.-PK. Sinds dagen reeds is het SS-pantsergrenadier-regiment in aanhoudende, verbitterde gevechten gewikkeld. Vandaag hebben zij een aanzienlijk-deel van een vijandelijke cavaleriedivisie van het gros der Sovjets afgesneden. Nu komt bet ér op aan, de bolsjewistische ruiter- massa's te vernietigen. Pantsers en infanterie maken zich voor een nieuwen aanval gereed. De aanval faat door een klein dal. De bolsjewistische achter hoede verdedigt zich vertwij feld: uiit alle hoeken, uit ven sters en schuurpoorten schieten zij met hun pak's, met lichte houwitsers en granaatwerpers Eigen zij onzen aanval op te ouden. Overal stooten onze Santsers op arglistig ondermijn- e straten en wegen. Zoo kun nen onze compagnieën slechits langzaam en met veel moeite vorderen, de Sovjets weren zich met den dnoed der wanhoop. Maar alle tegenstand baat niets Na een uur van verbitterden strijd is de vijand verslagen. Onze com pagnieën zitten den vluchtenen vij and op de hielen en jagen hem door het dorpje achterna, waarna de heuvelkam in stormaanval wordt genomen. Als onze troepen dezen lereikt hebben, zien zij, hoe dui zenden bolsjewistische ruiters zich tegen den tegenover liggenden heu velrug opwerken. De sneeuw dwar relt noog op boven de jagende E aarden. Met zweepen en stokslagen eulen de bolsjewisten hun dieren den N.V.B. heeft twee elftallen voor I af en trachten koortsachtig grooter junioren samengesteld, die Zaterdag C-terrein een ipelen. De elf- Engel KAMPIOENSCHAP „NOORDHOLLANDSCHE". De kampioenschapswedstriiden van de afd. Noord-Holland zijn als volgt vastgesteld: de kampioenen spelen eerst twee aan twee zoowel uit als thuis tegen elkaar, daarna de winnaars van deze wedstrijden tegen elkaar en vervolgens de winnaars van laatstgenoemde wedstrijden te gen eikaar om het kampioenschap der le klasse. snelheid te bereiken. Als een mie renhoop krioelt het op de tegen over liggende hoogte.... Voort rent de vijand, in ijlende vlucht. Hij heeft er nog geen ver moeden van, dat hij een andere een heid der Waffen-SS regelrecht in de armen loopt. In twee, hoogstens drie uren zullen de Sovjets in hét goed voorbereide vernietingsvuur van ons tweede regiment loopen. Dan zal niets of niemand meer bij mach te zijn, de totale vernietiging tegen te houden. SS.-oorlogsverslaggever, h;. s. doering. 27 Maart a.s. op het oefenwedstrijd zullen tallen zijn: A: Groen r, (ZFC> Poolman (IVV) (Assendelft) terHaak Mujler Kuiper (QSC) (Alcmaria) (QSC) Besseling Nooy (VVZ) tWSV) Klaassen- Karnmelk Kraneburg (Assendelft) (IVV) (Assendelft) B: v. d. Bos (ZW) Schermer Hulst t .(WSV) (OFC) Stukje Kaldenbach Kervezee (Bergen) (KFC) (ZFC) Visser Hemelrijk Teeling Rep Dil I (ZW) (Berg.) (ZVV) (ZFC) (OFC) Zondag 11 Aprils a.s. worden te I Amersfoort de Nederlandsche veld loopkampioenschappen voor senio- u res en juniores (zoowel om de per- die yj straks had gebruikt, niet van a s <?e clubkampioen- hem was: nu kwam ze tot de over- schappengehouden. Het parcours tuiging, dat hii zich aan auto's zal uitgezet worden in de omgeving hielp, waar en wanneer hii ze maar van het „Hazenwater" nabij Oud- noodig had. Ijverig keek ze uit naar Leusden. Behalve de 5 Km.-loop een taxi, maar ze zag er geen. voor het seniores-kampioenschap en Dik was niet onmiddellijk wegge- J km- -om het junioreskam- reden. Dood bedaard zat hij in de pioenschap zal ook een km. vrachtauto voor zich uit te kijken, voor nieuwelingen en voor niet- Opnieuw bewees Lucy, dat ze in staat was snel te denken en te han delen. De vrachtauto was een bestel wagen van middelmatige afmetingen met deuren aan de achterzijde. Dat alles zag Lucy, ook dat een grootere vrachtauto, die achter den bestelwa gen'stond geparkeerd, als een scherm dienst deed en dat de deuren van den bestelwagen open stonden. Zi1 liep snel vooruit, om de vrachtauto A ZONDAG. HILV."I, 414,4 M. 7.30 Het Zondag ochtendconcert (gr.) 8.15 Harmonie- concert. 14.— „Den gevallen helden ter wijding muziek (gr.) 8.30 De zin van 't boer zijn. 8.45 Ber. pianowerken (gr.) 9.15 Wij brengen U heden..,, 9.30 Uit den stillen bloemhof. 10.15 Orgelcon eert (opn.) 10.30 Deutsche Stunde. 11.30 De stem der SS. 11.45 Neeriands stem van het front. 12.— BNO: Act. praatje. 12.15 Wiener Sangerknabenmet piano begeleiding. 12.40 Het Duitsche volks concert. 14.— Den gevallen helden ter wijding: Omroep Symph.-orkest en so list en voordracht. 16.— Lenteprogr, 17.— Het Zondagmiddagcabaret. 17.45 Cello en piano. 18.30 BNO: Sportber. 18.45 Gramofoonmuziek. HILV. II, 301,5 M. 7.30—9.15 Zie Hilv. I 9.15 De Tooverbal.. 9.45 De instrumenten van het orkest. 10.30 Studiodienst. 11.30 Gewijde muziek (opn.) 11.45 Cyclus „Persoonlijk geloofsleven." 12.— BNO Act. praatje. 12.15 Progr.-overz. 12.20 Gerard van Krevelenen solist. 12.30 Een soldaat spreekt tot de jeugd. 12.45 Gerard van Krevelen en solist. 12.30 Een Wie en wat waren onze voorouders 13.15 Bioscooporgelsoli (gr.) 13.30 De liedjes van Daniderf, muz. progr. 14.— „In de lente.... als de vogeltjes zingen van tinneketlnde lente is minnaar naar 't zin," bont progr. 14.45 Opera „Carmen." 17.— De Melodisten. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Oost- landpraatje. 18.— De eerste lentedèg, revue. 18.40 De Nederl. taalclub. 19. BNO, Eng. uitz.: „Dutch News Reel." (Voor de radio-centr.: Mercedes Si- mone en haar trio (gr.) MAANDAG. HILV. I, 414,4 M. 7.15 Bij de boeren (gr.) 7.40 Ochtendmuziek (gr.) 8.40 Wij brengen U heden.... ji.50 Twintig meisjes op een ochtend (gr.) (9.30—9.37 Spiegel van den dag opn.) 10.— Ons liedje bij Uw werk (gr.) 10.30 Maandag houden: 10.45 Carlo Carcassola. 11.30 Piano, klarinet en cello. 12.— Almanak. 12.05 Klaas van Beeck. 13.— BNO: Act. beschouwing. 13.10 Zang en piano. 14.— Gemengd Operettekoor, Omroeporkest en solisten (opn.) 15.Spel voor voet licht en camera. 15.15 Elck wat wils, gev. progr. 17.— Orgelconcert 17.30 Van heinde er verre klinkt het nieuws. 17.45 Amus.-brkest en soliste. 18.40 Cello en orgel. 19.— Politiek weekpraatje. HILV. IX, 301,5 M. 7.15-7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymn. 7.40 Gr.pl. 8.— Act. nieuws en wenken voor boer en tuin der. 8.15 Koorzang (rg.) 8.40 Sultecon eert (gr.) 9.— Instr. opera-progr. (gr.) (9.15—9.20 Voor de huisvrouw.) 10. Godsd. uitz. 10.30 Pianoduo. 11.Vóór de* kleuters. 11.20 Een kinderzangklasse (opn.) 11.30 Orkest Rentmeester en gr. 12.30 Op bezoek bij de fam. de Boer. 13.— Progr.-overzicht. 13.05 Boyd Bach- man en gr. 14.— Godsd. uitz. 14,30 Viool en piano. 15.— Dubbel-concerten (gr.) 15.30 Vioolsoli (gr.) 15.45 Zang en piano en pianosoli. 17.Voor de jeugd. 17.15 Theo Uden Masman. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Friesch praatje. 18.— Clara Clairbert en Beniamino Gigli (gr.) 18.15 De "NSB-antwoordt. 18.30 Om roep Pianotrio. DOOR B. REEN 41. Lucy schrok. Ze wist, dat de auto N.A.U.-leden worden verwerkt. Gymnastiek. DE GROEI VAN HET N.G.V. De in den loop der tijden onder- nomen pogingen, om door propaganda en demonstratie de massa te over tuigen van de heilzame werking van gymnastiekbeoefening, beginnen de laatste jaren meer resultaten on te heen en klom zonder geluid te ma- leveren in den vorm van een gesta- ken achter in den bestelwagen. Nau- dig toenemend Wal^euwe g|^. welyks had ze zich op den vloer nasten. neergezet of de auto ging er met De nieuwe vormen van dames- sn|1ieuYfiHrt,?!iw?nr'pn ademde nau- name^systenfen voo^ioXn^"^ «'eUi^wan^nd^ks d'e ^oote do- manLn^fe^inaeY hehB^ge^et,Ji sis zelfverzekerdheid die ze bezat, u Rebbenon8etwij- voeide ze zjch meer dan een beetje fcld bijgedragen, het aantal gymnas-J Vtoricx- Wpf was niet alleen de ge~ tiek-beoefenaars van het Nel Gym-1 Ste dat ^e een aandeel had geno- December bi°q4fi' hY"orfoaR70- le^en m men in het stelen van de auto ze December 1840 tot 90.236 in Decem- kon zich voorstellen, wat er zou ge- ber 1942 te doen stijgen. De aan- beuren als de eigenaar de politie sluitng van veel nieuwe vereenigin- waarschuwde, de auto werd aange- gen bij het N.G.V. is aan de verhoo- houden en zy erin werd aangetrof- ging vazj dit ledenaantal ook niet fen maar ook besefte ze hoe wei vreemd en door het bezit van een nig ze Dik van Dalen kende. Voor krachtige landelijke organisatie zal den eersten keer had ze een glimp men er ongetwijfeld in slagen, de te zien gekregen van den rusteloo- populariteit van de gymnastiek ver- zen kant van net karakter van .den der te verhoogen en het aantal van tropenvorscher, zijn roekelooze lm- 100.000 leden nog in 1943 te over-1 pulsiviteit. die hém er toe gebracht schrijden. had niets te ontzien om een doel te ■bereiken. Dit was niet de Dik van Dalen, dien ze al zoo lang kende en ze was bang voor den man, dien ze had aangetroffen in plaats van den vroolijken metgezel van vele geluk kige dagen. „Bang voor herrj," hield ze zich zelf voor; maar in het diepst van haar hart vroeg ze zich nauwkeurig af, wat Dik zou doen als hii ontdek te, dat ze hem volgde. Na een tijd gereden te hebben, bewoog de bestelauto zich voort langs smalle weggetjes, ver buiten de verkeersdrukte. Zelfs hier reed Van Dalen vreemd. Nooit handhaaf de hii een snelheid gedurende lan gen tyd, terwijl hii op de meeste hoeken uiterst lahgzaam reed en bii sommige gelegenheden den wagen verliet om eerst uit te kiiken alvo rens verder te gaan. Lucy begon op nieuw te denken, dat hii gek moest ziin. Ten slotte reed hii de auto door een hek in een veld en hem na sta rend zag Lucy hoe hii snel den weg langs liep in de richting vanwaar zij gekomen waren. Toen ze eveneens snel den wagen verliet, merkte ze, dat de overzijde van de straat be grensd werd doo» een hoogen muur, die klaarblijkelijk de terreinen van een groot huis omsloot en verder viel het haar op, dat prikkeldraad en glasscherven de bovenzijde van den muur beschermden. Maar ze zag, dat Dik zijn regen jas uittrok en die over de spijkers en glasscherven wierp en dan over den muur klom. Ofschoon ze veel aan athletiek had gedaan, aarzelde Lucy toch om eveneens overden muur te klim men. Prikkeldraad en glasscherven zagen er te afschrikwekkend uit, dus haastte ze zich langs den muur om te onderzoeken of er ergens een poort was. Herhaaldeliik keek ze om teneinde er zeker van te ziin, dat Dik van Dalen niet terug klom, maar ze had geen teeken van hem gezien, toen aij den hoek bereikte. (Wordt vervolgd.) In die tijd reeds was Molenaar'* Kindermeel een geliefd en door doktoren aanbevolen kimjer- voedsel. Dat is het gebleven, de jaren door. Ook nu nog is de beste voeding voor Uw kind Uitsluitend verkrijgbaar op de daarvoor bestemde bon. dat alles wat de Bensdorp- fabrieken verlaat nog van Uitstekende „betrouwbare" kwaliteit is) is Uw snoepbon goed besteed! 18 waaki over Uw gezondheid! U brengt de verzorging van Uw gebit, tevens de zorg voor Uw gezondheid op een hooger plan door 's morgens en 's avonds (maar vooral 's avondsl) te poet sen met Prodent, de eenige tandpasta met het dispergon tegen tandsteen. da heerlijk schuimende tandpasta N.V. PROOENTA P 151 MOLESTVERZEKERING MY. SNEEK Kantoor A'dam: Keizersgracht 399, Tel 30315 Verkrijgbaar e, Uw malzenabon. Circa 75 bardtn o; rantsoen

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 4