0 ?rgdeenidi Garel van Leeuwen Boomkamp Juiierijes Marinus Flipse f /1 fcJWofk >nw WOCKIR! „CASINO ÊS Milt IMl Opleiding Middenstandsdiploma. pootaardappeleim. E MAN UIT DE WILDERNIS In Musis Zenuwachtig ZONDAG 28 MAART j 2.30 preciao Concert N.V. ARHHEMSCHE HYPOTHEEKBANK SPORT RADIOPROGRAMMA FEUILLETON jtSLSW» ïftrsS- Adverientiën. L.G. 3-poeders Ook bij slapeloosheid. (cello) en Bekendmaking Personeel gevraagd (plano) Entrée f t. 50 rechten inbegrepen Leerlingen van Lyceum, R.H.B.S., Mulo en andere scholen: f 1.C0 Plaatsbespreking Vrijdag 26, Zaterdag 27 en Zondag 28 Maart vanaf 11 uur Voor de fijne wasch... niets beter dan: Te huur gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Op 5 April a.s, beginnen onze nieuwe cursussen voor het examen Handelskennis 1944, INSTITUUT „MERCURIUS" DEN HELDER - LOODSGRACHT 72. Hyp. Kapitaal beschikbaar gulden voor een mud kolen Diversen WAT ARBEIDERS INTERESSEERT. De sociaal-voorman van de Rijkswerf maakt bekend, dat met het Hoofd openbare Lichamen van het Neder- landsche Arbeidsfront besprekingen zijn gevoerd, om in geval van ongeval, veroorzaakt door oorlogshandelingen, voor arbeidscontractanten een regeling te treffen, welke in overeenstemming ls met die van het vaste personeel. De toezegging is verkregen dat deze zaak ten spoedigste zal worden behan deld. Voor de nabestaanden van arbeids contractanten, die reeds het slachtoffer van oorlogshandelingen zijn geworden, is spoedshalve een regeling getroffen. De nabestaanden worden verzocht hun naam en adres op te geven bij den sociaal-voorman van de Rijkswerf of bij den Plaatselijk Leider van het Ned. Arbeidsfront, Spoorstraat 112, Den Hel der. De sociaal-voorman der Rijkswerf houdt iederen Dinsdagmiddag van 15— 16 uur voor dergelijke gevallen zitting in het Bureau van het Nederlandsche Arbeidsfront, Spoorstraat 112, Den Hel der. DIENSTREGELING TEX. EIG. STOOMB. ONDERN. Met ingang van 29 Maart a.s. •wordt de dienstregeling TexelDen Helder belangrijk gewijzigd. Vanaf dien datum zullen er weder drie diensten per dag worden vervuld. De eerste boot vertrekt van Texel dan ta 7,45 in plaats van 8,15; de eerste boot van Den Helder om 10 u. in plaats van 10.45. Verder vaart de middagboot om 14 u. van Texel en 16 u. v. Den Helder, dfe avondboot 17,30 van Texel en 19 u. van Den Helder, 's Zondags worden twee diensten vervuld, n.1. van Texel 7.45 en 10.45 van Den Helder en 's av. 17.30 van Texel en 19 u. van Den Helder. TEXEL Alg. Verg. Tex. Alg. Wijkverple- flng. - De jaaravergadering van de ex. Wiikverpl., die Maandagavond in „de Lindeboom" werd gehouden, viel een buitengewoon groot bezoek ten deel. De voorzitter deelde mede, dat in dank een legaat was aanvaard van wijlen mei. Gebr. Boon, bestaande in een gedeelte huur van een huis, waarvan nu de. familie nog het vruchtgebruik geniet. Het aantal leden is gestegen tot 1493. Verschillende lichamen ver dubbelden hun bijdrage, terwijl het klassetarief f 100.75 opbracht. De raming was f 10. Aan giften werd f 435.75 meer ontvangen. Daaronder was een bedrag van f 500 van TESO en f 200 als extra gift van de afd. Texel v. h. Witte Kruis. De contri butie steeg met f 165. Daartegen over staat dat de bijzondere bijdra ge van het Rüh in de salarissen v. d. verpleegsters vanwege t.b.c.-be- strijding in 1942 niet is ontvangen. Door verhuizing van departementen is de uitbetaling vertraagd. De uit- êaven bleven beneden de raming, [oewel het nadeelig saldo f 1564.42 bedraagt, kan dit door de nog te verwachten Rijkssubsidie tot f 469.12 worden teruggebracht. Het aantal afgelegde bezoeken der verpleegsters bedroeg niet min der dan 6954, waarbij nog komen de bezoeken voor t.b.c.-bestrijding en huisbezoeken voor zuigelingenzorg, Van de linnenkast werd als voor heen druk gebruik gemaakt. De rekening sloot met een nadee lig saldo van f 1564.42. De begroo ting 1943 met een nadeelig saldo van f 638.80. Daar vermoedelijk de inkomsten voor dit jaar met een post van f 700 zouden worden verlaagd (het volgend jaar met f 1400), wa ren twee begrootingen aldus opge- maakt Het bestuur zal middelen beramen om de rekening sluitend te maken. De heer Sijbr. C. Eelman -bepleit te contributieverhooging. Met vrijwel algem. stemmen wer den de aftredende bestuursleden, de heeren J. C. Visser v. d. Burg, H, Stoepker voor Eierland, C. A. Keij- ser v. d. Waal en Mej. J. W. Dros voor Oudeschild. BREEZAND Een tweeling-ei. - De heer Ver- gaay raapte van een van zijn kippen een heel bijzonder ei. Of eigenlijk, het waren er twee, vast aan elkaar verbonden door een tusschenliggend snoer. De schalen ontbraken wel, doch elk ei was afzonderlijk omge ven door een dik vel. Het eene ei was van gewone grootte, het andere was zelfs Duitengewoon groot en be vatte vermoedelijk twee dooiers. Verandering aanvang R.K. school. Ook de R.K. school te Breezand zal, inplaats van met 1 April, op 1 Sep tember de nieuwe leerlingen toela ten en op dien datum de overgang houden. ANNA-PAULOWNA Tijdelijke benoeming. - Tot tijde lijk onderwijzer aan School I (Klei- Sluis) is benoemd de heer A. Keste- lo van Den Helder. WIERINGEN. Denk om de persoonsbewijzen. Bij gehouden controje op persoons bewijzen j.L Zondagavond in Cine ma de Haan bleken tientallen per sonen niet in het bezit van het kost bare bewijs te zijn. STIERENKEURING. Dinsdagmiddag vond te Julianadorp de jaarlijksche voorjaarskeuring van stieren plaats. Aangeboden waren 38 stieren, w.o. 15 twee-jarige. Van de een-jarige stieren kregen het prea dicaat P. de stieren van: Joh. 't Hardt, C. A. Zehveld, Jn. Bas te Anna-Pau- lowna, H. Hoomsman, K. Hoornsman Wed. J. Gouwenberg, K. Tiel en N, Bellis te Julianadorp. Het preadicaat N.H. verwierven de stieren van: A Swaerts, P. Bijvoet en D. Renooy te Callantsoog, J. A. Eriks en H. W. Jim mink (2 stuks) te Julianadorp, E. Ro- mar te Breezand, D. P. de Lange te Anna Paulowna, terwijl de stieren Leo- pold en Marcus van K. Hoornsman, Frans van Brakenhofï van J. J. Kiste- maker en Meintjes Zeppelin van Jac, Bijyoti goedgekeurd werden als één jarige voor het stamboek. Afgekeurd werden 2 stuks. Van de twee-jarigen werden „Blij vend" voor de provincie goedgekeurd de stieren van S. Eriks en P. Hoogscha- gen te Julianadorp, K. Kos te Callants oog en A. Veldman te Anna Paulowna. Voor Noord-Holland blijvend de stie ren: „Dora's Paul" van Jo Vries, „Bet- je's Kees 3" van Gebr. Kent, „Leopold van Moon" van D. J. Dekker te Juliana dorp, „Jltske's Leopold" van P. M. Jimmink te Den Helder, en „Frans 9" van F. K. Veul te Anna Paulowna. Goedgekeurd voor het Stamboek (blij vend) werden „Edison" van H. Hoorns man. „Peter" van K. Hoornsman, „Ce- sar 6" van K. Minnes, „Geertje's Kees" van Jb. Bijvoet te Julianadorp en „Frans 267 van Groenhoven" van Th. A. A. Terra te Den Helder. Afgekeurd werd één stier. LANGS DE VELDEN. Rond den technischen dag. Evenals u uw adres heeft voor goede sigaren, zoo heb ik mijn vaste adres voor het vernemen van de pu blieke opinie over besluiten betref fende kwestiesdie tot het bezit van de gemeenschap behooren. Deze week natuurlijk over de ver kiezing van het Heldersche Districts ElToen de opstelling door middel van de krant eenige uren bekend was, begaf ik me naar m'n reeds ge noemde, vaste adres, deed de voor deur open. zei „goeden middag" en kreeg te hooren: „Wat een kritiek mnheer! ontzet tend, wat een kritiek! Vijfentachtig procent van de Heldersche voetbal wereld heeft zich de oogen staan uit wrijven van verbazing! Onbegrijpe lijk, totaal onbegrijpelijk, zoo'n opstelling. Wat heeft die lui van de commissie bezield!'' ,JA'nheer. iedereen voelt dat het een mislukking moet worden. Dat zal wat worden tegen D.WS. En dat noemen ze nou wedstrij den voor vooraanstaande jeugdige spelers. Mannen-op-jaren staan er in opgesteld. Huisvaders met kale hoof den!" Ik wou wél graag iets zeggen, maar hij was niet tot bedaren te brengen. Terwijl hij als een panter in z'n kooi heen en weer liep, vervolgde hij: Maar ik snap 't wel, die en die zijn vriendjes van m'nheer uit de commissie en de verdediging, dat zijn protegee's van dien anderen mijnheer. Nee, totaal onbegrijpelijk; nooit van die lui gedacht." Hij moest wel even uitblazen, en dat moment benutte ik met te zeg gen: „Ja, 't zal wel niet veel wor den." Hij keek me's aan en terwijl hij vervolgens t raam uitstaarde, zei hjj peinzend: ,JJat moet u niet zeg gen. 't Kan best zijn, dat die lui Zondag een prima wedstrijd spelen!" U ziet 't lezer, nou weet ik feite lijk nog niks. Ik ben nu maar besloten met mijn kritiek te wachten tot Zondagmid dag, kwart over vier. TOEAN TIK-TIK. VRIJDAG Nieuws: 7.30, 8.30, 12.45, 16.45, 18.30 (Hilv. L) 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. I, 414,4 M. 7.15 Omroep Jeugd koor (opn.) 7.40 Ochtendvertier (gr.) 8.40 Wij brengen U heden.... 8.50 Gev. morgenconcert (opn.) (9.30—9.37 Spiegel van den dag - opn.) 10.Willy Eberle. (10.30—10.45 Voordr.) 11.15 Sopraan en piano. 12. —Almanak. 12.05 Het groote Omroeporkest (opn.) 13.— Tusschen de bedrijven. 15.— Klaar voor opname?... Draaien! 16.— Amus.-orkest (opn.) 17.- Zang en piano. 17.30 S. S. Kriegsberich- ter vertelt. 17.45 Aangenaam, mijn naam is Guus. 18.40 Sportrevue van de week. HILV. II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Sportnieuws. 8.Techn. landbouwvoorlichting. 8.15 Voor de binnenschippers. 8.40 Zweed- sche orkestcomposities (gr., 9.— Lehar- Künneke (gr.) (9.15—9.20 Voor de huis vrouw.) 10.— Godsd. uitz. 10.30 Orgel concert (gr.) 11— Voor de kleuters. 11.20 Kinderkoor „Bel Canto" (gr.) 11.30 Orkest Fr. Keth. 12.15 Durgerdam. dat kleine dorp. 13.Progr.-overz. 13.05 Haarl. Orkestver. en solist. 14.— Godsd. uitz. 14.30 Haarl. Orkestvereen. 15.30 Voor de vrouw. 16.Haydn-progr. 17.Voor de jeugd. 17.30 Musette (gr.) 17.45 Spiegel van den dag en BNO: De Jordaner vertelt over soc. nooden. 18. The Uden Masman. 18.30 Selecta en soliste. 18.50 Krontjongorkest (gr.) 19.— BNO, Eng. uitz.: Holland's political aspects. (Voor de radio-centr.: Peter Kreuder speelt (gr.) 43. DOOR B. REEN „Maar waarombegon Lucy. De man met het duivelsmasker deed haar zwijgen. „Ik zal uw vragen niet beant woorden, dus lijkt het me tijdver spilling ze te stellen," zei hij kalm: en de geduldige kalmte van zijn stem was meer dreigend dan een melodramatische woedeuitbarsting had kunnen zijn. „U bent mijn ge vangene, hoofdzakelijk door uw eigen optreden," vervolgde hii, en met u als onderpand kunnen, uw va der en anderen er misschien toe ge bracht worden te doen wat ik wil. Ik zal den heer Steen waarschuwen, dat ik, zoo noodig, zijn dochter zal laten kwellen, misschien zelfs doo- den en dit is geen looze bedreiging. Ik wil u geen kwaad berokkenen maar ik zal niet aarzelen mijn be dreiging ten uitvoer te leggen als het er om gaat mijn doel te berei ken." Lucy huiverde opnieuw. De kalme stem was even doodelük als het waarschuwende gesis van een slang Nog steeds was ze van meening, dat dit een gedeelte van een nachtmer rie moest z«n. Of dat, of de man met het duivelsmasker was krankzinnig. „Wat wilt u dat ik doe?" vroeg ze tenslotte, daar ze tot de overtuiging kwam, dat ze hem gunstig moest stemmen. „Niets," was het rustige antwoord Alles wat voor u noodig is, is dat u blijft waar u bent en daar zal ik voor zorgen. U zult wel hebben op gemerkt, dat u geen hoed noch schoenen meer bezit Die zijn al op weg naar uw vader, samen met een brief van mü, waarin mijn voor waarden voor uw vrijlating zijn vervat. Als zijn antwoord gunstig is. hebt u niets te vreezen; indien niet Het enorme hoofd wiebelde vreemd, terwijl de man zijn schou ders ophaalde. „Het is nu ongeveer zeven uur m den avond," besloot hij: ,.Ik ver wacht tegen middernacht antwoord u hebt dus vijf uur om te hopen, dat uw vader verstandig zal zijn." „Ik begrijp u niet," protesteerde Lucy opnieuw. .Wat wilt u, dat mijn vader doet? Eischt u geld van hem een losgeld voor mij?" Maar het afzichtelijke masker had zich van haar afgewend en zonder nog een woord te zeggen, verliet de gestalte de kamer. Ze hoorde het slot klikken, dan was het stil. Ze lag achterover geleund en trachtte eenige orde in haar gedach ten te brengen. Wat bedoelde deze man met zijn bedreiging om haar te gebruiken dè Steen-Middelkoop-ex peditie te verhinderen? Was hij al leen maar een naijverige concur rent, die voor niets terugdeinsde om zich ervan te verzekeren, dat hii den Hakika-schat het eerst bereikte, OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Maximum grossiers- en detaillisten- prijzen voor groenten en fruit. Bekendmaking no. 49. Deze prijslijst geldt van 23 Maart 1943 af. De eerst vermelde prijzen zijn gros siersprijzen, de tweede prijzen voor den consument. De grossiersprijzen betref fen hoeveelheden per 100 kg, 100 bos of 100 st., die der consumenten zijn per kg, per bos of per stuk. Groenten. Andijvie (glas) 37.50, 0.47. Kroten: I tot V, kg p. st. 8.50, 0.11; II van V,1 kg p. st. 7, 0.10; ÏII van l—li/, kg p. st. 6, 0.08. Ge kookte kroten: 3 st. of meer dan 3 st. kg 16, 0.21; minder dan 3 st. per kg 13.50, 0.18. Roode kool 11.50, 0.15. Savoye kool (geel) 10.50, 0.14; Savoye kool (groen) 10.50, 0.14. Witte kool 8.50, 0.12. Boerenkool 11, 0.14. Bloemkool: Soort I boven 20 cm, over den kop gemeten 38, 0.48; soort II van 1620 cm, over den kop gemeten 29, 0.36; soort III van 10—16 cm, over den kop gemeten 20, f 0.26. Bos- peen (glas) 20 st p. bos v. tenminste ,4 kg afgebroken peen 31.50, 0.40. Peen zonder lof (roode): I van 20—50 gr. gewasschen 12.50, 0.16: II van 51 200 gr. ongewasschen 8, 0.11; III van 201500 gr. ongewasschen 7, 0.09; IV van 501 gr. en hooger ongewasschen 6, f 0.08. Peen zonder lof (gele) 6, 0.08. Rabarber (glas) 32.50, 0.41. Postelein (glas) 57, 0.71. Prei boven 15 mm O 13, 0.17; Prei tot 15 mm O 10, 0.13. Radijs (glas) 7.50, 0.10. Bossel- derij (glas) 8, 0.11. Knolselderij: bov. 6 cm O (zonder lof) 16, 0.21; van 4 6 cm O (zonder lof) 13, 0.17. Peter selie en kervel (glas) 9, 0.12. Kropsla (glas): I minstens 1,1 kg p. 100 st. 13, 0.17; II van 0,9—1,1 kg p. 10 st. 11.50, f 0.15; III van 0,6—0,9 kg p. 10 st. 7, 0.09. Groene kool (schelk) 29.50, 0.37. Veldsla 41.50, 0.52. Sla (glas) snij en dunsel 47, 0.58. Raapstelen (glas) korter dan 20 cm 22, 0.29. Spi nazie (glas) 35.50, 0.44; Spinazie (na tuur) 24.50, 0.32. Spruitkool: ge schoond 37.50, 0.47; ongeschoond 26.50, 0.34. Schorseneeren: I ten hoogste 20 st. p. kg 23, 0.29; II van 2045 st. p. kg 15.50, 0.21. Witte uien 11.50, 0.15. Roode uien 12.50, 0.16. Witlof: I ten hoogste 15 st. p. kg 31, 0.40, II meer dan 15 st. p. kg 26.50, 0.34. Koolrabi (glas): fl boven cm O 12.50, 0.17. Sjalotten 16, 0.21. Koolrapen (A) 6, 0.08; Kool rapen (B) 5.50, 0.08. Rammenas 13, 0.17. Tuinkers 84, 1.01. Voor het snijden van kool mag 3 ct. p. kg berekend worden, met dien ver stande, dat de kool na het snijden ge wogen wordt. Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg of per bos berekend worden, met dien verstande, dat de wortelen vóór het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door detaillisten 1 ct. per kg in rekening gebracht worden boven den verkoopprijs af winkel. Verplichte teelt van oliezaden. Teneinde misverstanden te voor komen wordt nogmaals het volgende bekend gemaakt. Op zandgrond bestaat geen verplich ting tot den verbouw van oliezaden in dien de akkerbouwoppervlakte (exclu sief tuinbouwzaadteelt) volgens het in ventarisatieformulier van Land- en Tuinbouw 1942 nog niet 5 H.A. bedroeg. Voor de klei- en zavelgronden geldt hetzelfde bij een akkerbouwareaal van ten hoogste 1 H.A. In het zoogenaamde spergebied voor de teelt van winterkoolzaad bestaat wel de verplichting tot den verbouw van zomerolie-zaad voor de oppervlakte akkerbouwgrond 1942. Op zandgrond is de oliezaadplicht 71/2 pet. van het akkerbouwareaal; op de klei- en zavelgronden is deze plicht 12 Indien men dat wenscht, kan men op de zandgronden het oliezaad vervan gen door eenzelfde oppervlakte aard appelen boven het areaal dat men in 1942 met dit gewas had verbouwd. Op de zwaardere gronden mag spi- naziezaad, op contract, in de plaats van het verplichte zomeroliezaad komen. Het geldt als remplagant voor den olie zaadplicht mits dezelfde oppervlakte daarmede wordt beteeld, en het con tract gesloten was reeds vóór 15 Maart 1943. Winterkoolzaad mag niet zonder meer worden omgeploegd; is dit eventueel noodig dan dient eenzelfde oppervlakte met zomeroliezaad te worden bezaaid. Het is toegestaan de verplichte olie zaadteelt over te dragen aan anderen, mits binnen de grenzen van Noord- Holland. Deze overdracht moet vóór 1 April 1943 schriftelijk zijn gemeld aan de af- aeeling Bodemproductie van de L. C. O. te Alkmaar. Latere aangiften kunnen niet meer worden geaccepteerd. Voor de afwijkende kwaliteit van bovengenoemde producten, alsmede voor het zg. uitschot, moeten prijzen be rekend worden die in een redelijke ver houding staan tot de hierboven gepubli ceerde maximumprijzen, welke gelden voor de beste kwaliteit Bij inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximum prijzen moeten de verkoopprijzen dien overeenkomstig worden verlaagd. Voor de maximumprijzen voor fruit wordt verwezen naar de publicaties no. 47 en 48. Het vragen van boogere prijzen ls strafbaar. Bewaar deze opgave en ge bruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. Inlevering vleescbbonnen. In verband met de verlaging van het vleeschrantsoen wordt meegedeeld, dat slagers en detaillisten vleeschbonnen. welke verschillende waarden hebben, op afzonderlijke opvlakvellen moeten plakken, doch deze met een Ontvangstbewijs MD 242-04 of MD 242-05 kunnen inleveren, naar gelang zij h gezegeld „Ontvangstbewijs Vleesch," dan wel een toewijzing voor vleeschwa- ren wenschen te ontvangen. of had hij meer in den zin? Zijn praten over kwellingen bracht haar in herinnering hetgeen -zij gehoord had over de wijze waarop Joop Hen- neman stierf. Stond die moord in verband met den gemaskerden man en zijn praktijken? Wat had hij be doeld met zijn opmerking over een enkel doel, het bereiken waarvan hem weer normaaal zou maken? Deze vragen tolden rond in het hoofd van het meisje en gepaard daarmee ging de herinnering, dat ze Dik van Dalen naar dit huis had zien komen. Tot op welke hoogte was hij in al deze geheimzinnighe den betrokken? Ze schrok bij de gedachte, dat zijn figuur en die van den man met het duivelsmasker r overeenkomst ver toonden. Waarom zou Van Dalen tot dergelijke maatregelen zijn toe vlucht nemen om de voorgenomen expeditie te verhinderen? De ge dachte alleen al scheen absurd en toch raakte Lucy de eigenaardige uitdrukking niet kwijt, die op Dik's gezicht verscheen op een keer toen zij toevallig het plan voor de expe ditie aan hem noemde. Hij had uit geroepen: „Je vader moet niet gaan!" maar had geweigerd verder over deze aangelegenheid te spre ken. Lucy's gedachten richtten zich op de expeditie. De schat was bij haar altijd op de tweede plaats gekomen. Hij beteekende alleen ma'ar een aan leiding om een tocht door de wilder nis te maken. En ze was er zeker van, dat haar vader er precies zoo ovor dacht. In feite had hij zelfs al een weddenschap van honderd dui zend gulden met Middelkoop afge sloten, dat de schat nooit gevonden zou worden. „Maar hij verschaft onzen tocht een sensationeele aanleiding. Ik heb er nooit iets voor gevoeld iets te doen zonder aanleiding," had Her man Steen gezegd. „We achter jouw schat aan Mii ofschoon ik om honderdduizend gu den met je wil wedden, dat het do cument van jou larie is en we geen schat vinden. Als we evenwel toch een schat vinden dan wordt hii mijn eigendom. Ik zal hem dan aan het Koloniaal Museum schenken als de Steen-collecte. Dat zal mijn sensa tie zijn." „Dat is aangenomen", had Middel koop gezegd en punctueel als hij was, had hii de weddenschap geno teerd en met getuigen geteekend. „Om er een meer formeel karakter aan te geven," had hij verklaard, „Ik stem er hierbij in toe, jou mijn aandeel in den Hakika-schat af te staan tegen betaling van honderd duizend gulden. Je kunt dus het Klezier hebben de verzameling aan et museum te schenken. Ik zal dan in staat zijn er naar believen van te gaan genieten." (Wordt vervolgd). gaan dus iddelkoo De inlevering moet geschieden: herdsdu^^E^entueefe ^™en. restantbonnen, van den geldig- Toewij- ide den na afloop den derde week na afloop heldsduur inleveren. zing voor 'vïeeschwaren ^arende den tweede week na a£1°°P^d geldigheidsduur worden Ingeleverd. Met betrekking tot de Ontvangstbewijzen wordt ?pÊ dat achter het aantal f bonnen en bonnen „Een rantsoen vleesch" vermeld moet wonl .antal rantsoenen, dat deze honnen vertegenwoordigen. De vaarde van de bonnen, welke een andere waarde heb ben dan één rantsoen, moet ultgf drukt worden in B-bonnen, dus in kwart rantsoenen. Worden dus b.v. in geleverd 30 rantsoenen in den vorm \an 12 bonnen „Reserve 4-13" (5 B-bonnen per bon), 5 bonnen „Reserve M-17 (10 B-bonnen per bon) en 10 bonnen IJ-B Vleesch (1 B-bon per bon) dan moet o i ht': Ontvangstbewijs worden vermeld: „120 B-bonnen - 30 rantsoenen, n.1. 12 X 5 B-bonnen en 5 X lOB-bonnen en 10 X 1 B-bon. Verlenging geldigheidsduur kaas toewijzingen. De geldigheidsduur van de Kaastoe wijzingen met een vervaldatum gelegen in het tijdvak van 15 Maart tot en met 3 April 1943 is vei.engd tot en met 30 April 1943. Rundvettoewijzingen. In verband met de beschikbaaratal- liiie van rundvet op de bonnen ..Boter 13A" en .Boter 13B" van de bonkaart voor voedingsmiddelen dienen slager, de van 24 tot en met 27 Maart 1943 van i n klanten ontvangen bonnen op M-iandag 29 Maart 1943 bij de Plaatse- lfjke Distributiediensten in te leveren ter verkrijging van Vettoewijzingen. Aanvragen van nicotine-proJucten. Aa verbruikers van nicotme-pro- ducten (andere dan nicotine 95/98 pet. „iVntine-rookpoeder) als planten ziekten- en hisectenbestri)dingsmiddel wordt meegedeeld, dat deze producten voor zoover de voorraad strekt al. volgt verkrijgbaar zijn: men wendt zich to een detaillist, die nog voorraad van leze producten heeft. Hier vraagt men een formulier PIM 54 en geeft teven, op hoeveel product men denkt noo- dfg te hebben. Dit is beslist noodzake- 1'ik, aangezien het den detai list verbo den is meer formulieren uit te reiken dan hii product leveren kan. Daarna wendt men zich tot den Rijkstuinbouw- consulent of den ambtenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst in het gebied waar de boomgaard e.d. liggen. De Rijkstuinbouwconsulent of de amb tenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst beoordeelt de aanvraag en haar noodzakelijkheid. De goedgekeurde Aanvraag-formulieren moeten door den verbruiker binnen 14 dagen na de uit- reiking bij den detaillist worden inge leverd. Iloofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. v. d. Aardweg; Buitenl.: Tj. N. Adema; Binnenl. en Prov.: D. A. Klomp; Sporten Rechtsz.: J. Werkman, allen te Alkmaar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar. Heden naïn de Heer plotseling van ons weg onze innig geliefde Vrouw en zorgzame Moeder, Behuwddoch ter, Zuster en Tante, Mevrouw TRIJNTJE VAN VLEET—BOON, in den ouderdom van 45 jaar. Wij zullen haar nooit vergeten. Haar diepbedroefde echtgenoot, P. A. VAN VLIET. ARY. ALIE en verdere familie. Den Helder, 23 Maart 1943. Havenplein 7, Evacuatie-adres: Molenvaart 255. Ann-a-Paulowna. De teraardebestelling zal plaats hebben Za terdag 27 Maart a.s. op de Alg. Begraaf plaats te Huisduinen. Vertrek vanuit Eras- musstraat 5 te n.m. 12.30 uur. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die blijk gaven van hun medeleven bij het overlijden van onzen Lie veling HERMAN. Fam. A. v. 't MARK. Den Helder, 23 Maart '43. Sperwarstr. 41. Gevraagd FLINK MEISJE, in Geref. gez. met 6 kinde ren van 011 jaar. Hulp v. werkster aanw. D. BARTEN Dz„ Zaad- handel, Oosterstraat 55, Noord-Scharwoude. worden de belangen der inbren gers onpartijdig gegaran deerd. helpen. H. VAN LEEUWEN Gravenstraat 4 üitv. v. begrafenissen. Koster der Gexef. Kerk (Bethelkerk). ,H. H. LANDBOUWERS! Nog af te geven op bestelbon: BLAUWE EIGENHEIMERS, BLANKE EIGENHEIMERS, KOOPMANS BLAUWE; RED STAR. Fa. W. ZAADNOORDIJK, Waagplein, ALKMAAR. Officiëele mededeeling. De Burgemeester van Den Helder, waarnemende de taak van Burgemeester en Wethouders dier gemeente, maakt bekend, dat door den Commissaris der pr vincie Noord-Holland op 15 Maart 1943 het volgende besluit is genomen: De Commissarij der pro. vincie Noord-Holland, ter waarneming van de taak van Gedeputeerde Staten; Gelezen het door den Bur gemeester van Den Helder bij schrijven van 15 Januari 1943, No. 403 ingezonden, door hem genomen besluit van dezelfde dagteekemng waarhij met toepassing van artikel 22bis, 2e lid. 2e zin snede, der Lager-Onderwijs- wet 1920, is beslist, dat de instandhouding van de open bare' lagere school aan de Javastraat en de openoaie school voor het centrale 7e leerjaar, ingevolge artikel 19 der aangehaalde wet, wordt gevorderd: Gelet op het bericht van den Hoofdinspecteur van het Lager-Onderwijs in de 2e hoofdinspectie d.d. 23 Febr. 1943, No. 2421; Overwegende, dht, bere kend naar den maatstaf van artikel 28 der Lager-Onder- wijswet 1920, het aantal leer lingen van de onderhavige scholen resp. 70 en 49 be draagt; dat dus, nu het aantal leer lingen beneden het in artikel 22bis, le lid, der wet voor de gemeente geldende grens- getal blijft, ingevolge even- genoemde bepaling tot op heffing dier scholen zou moeten worden overgegaan; dat echter naar zijn oor deel het Gemeentebestuur terecht heeft beslist, dat de instandhouding van bedoel de scholen krachtens artikel 19 der wet wordt gevorderd; Gelet op de Lager-Onder- wijswet 1920; Besluit: I. a. te verklaren, dat de instandhouding van de open bare lagere school aan de Javastraat en de openbare school voor het centrale 7e leerjaar in de gemeente Den Helder door artikel 19 der La§er-Onderwijswet 1920 ge vorderd wordt, en mitsdien. b. aan het bovenvermelde besluit van den Burgemees ter goedkeuring te verlee- nen; II. het Gemeentebestuur uit te noodigen dit besluit open baar te maken door middel van een openbare kennisge ving. Gevraagd 3 NAAISTERS en 1 leerling. Aanm.: Hoog straat 140. Nooit Gedacht vraagt HOE- DENVORMERS _„owel Da- mes-, Heeren- als Kinder modellen. Band, lind, enz. Wie kan ons daaraan helpen? J. Breed, Keizerstraat 94. NET MEISJE gevr. voor de geh. huish., tevens de zorg op zich te nemen van 1 k. Adres: bur. v- d. blad. Handig MEISJE gevr. van half negen tot 3 uur. Reus, Joubertstraat 33. Gevr. een MEISJE voor de morgenuren v. 8—12 uur. De la Reystraat 3. Gevr. leerling-jongen die wenscht opgeleid te worden als D.- en H.KAPPER. Adr.: v. d. Berg, Stokmanbosse- straat 36. Gevr. FLINK MEISJE voor huishouden en café. Wed. S. Koorn, Havenstr. 2, Den Oever, Wieringen. Net MEISJE gevr. voor de morgenuren, niet ben. 16 j. Adres: Singel 51. Beslist net meisje zoekt SLAAPKAMER. Br. bur. v. d. bl. onder no. 40. Te koop gevr. 1-pers. LEDI KANT. W. v. Gulik, Stern straat 18. Te koop gevraagd een prima WRINGER, w. Vriendjes Lombokstraat 23. Te koop z.g.a.n. KINDER WAGEN met bedje 90.1 p. jongensschoenen m. 34 6.—. Abbenes, Ruyterstr. 63. Te koop aangeb. een ouder- wetsche zw. wollen OM SLAGDOEK 25.een keu kentafelkleedje 5.—, 2 alpi nomutsen a ƒ1.50 en ƒ1.—, eenige damesschorten ƒ2.50. Na 2 uur. Kuit, Rei gerstraat 28. Te koop een KINDERWA GEN, „rijs ƒ40.—. Mulders, Buys Ballotstr. 11. i-6-st.z. lage zwarte JONGENSSCHOENEN, m. 38 12.50, en een gummi re genjas m. 42 ƒ7.50. Aberson, Emmastraat 93. Te koop een pr. z.g.a.n VOETBALSCHOENEN, maat 41-42, ƒ20. H. Roos, Laan 52. Te koop KINDERSTOEL 10.Damen, Vlamingstr. 55. Te k. 'n nieuwe TWEEDJAS 90. J. C. Kroon, Duinweg 35, Huisduinen. Na 7 uur. 3 W. MARINEBROEKEN 7.50 en 2 w. kielen 2 p. st.. kl. m. Alles z.g.a.n. Adr.: Jb. Bakker, Brakkeveldw. 72. Te koop 1 p. zw. DAMES SCHOENEN z.g.ajj. m. 38 10. 1 p. idem maar gedra gen 3. Tuinstraat 24. Te k. een WINKELINVEN TARIS, toonbank en opstand met kasten 275. Te bevr.: R. Kwast, Krugerstraat 102. Te koop RAPEN voor vee voer. P. v. d. Veer, Rijksweg 52, Koegras. Te koop of In ruil: RUBBER BEDZEIL, familieschaal en wollen deken. Billijke voorwaarden De Directie, Den Helder, 19 Maart 1943. Jongsma, Ruyghweg 96. 3 scharrelaarswerk", zei de kolenhandelaar. „Die kerel» geven te kleine maat en houden zoo wat mudjes over voor de „goeie" klanten. Zoo'n keiel „helpt" de f,n ve,dient- De bonafide handelaar, die leder het zijne geeft, wordt door die „goeie" klanten NC|etewl|awa9ntkeken' 0mda, H'j ni9t m6e W" d°®n' Te k. SALONPATHEFOON met 35 platen 40 en lp witte schoenen maat 39 7' Jacobs, Begoniastr. 77. (Na 6 uur). Welke Heldersche kan en wil voor een begaafde leer ling tegen onderhoud en evt vergoeding ondergeteekende aan een PIANO helpen? Voor goede verzorging wordt ingestaan. Henk Hoogervorst koordirigent, p.a. Molenstr 56, Den Helder. Aangeboden: Plaatsing (kos- telooze) voor PIANO. Goed onderhouden en verwarmd. B- Backer, v. Beierenstraat C 38, Schagen. WEGGELOOPEN draadha- rlge foxterrier, zw. vlekken op schouder. Terug te bez. L. v. d. Berg, Beukenkamp straat 56. Een goed KOSTHUIS vrij. Beganiastraat no. 7. Maandag BROCHE verloren (gedachtenis). Terug bezor gen bij Martijn, Brakkeveld- weg 174.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2