J utierijes STADSNIEUWS PREDIKBEURTEN. 'kinder- en moeder uitzending n.v.D. DE WEEK in Zeilen en fantasieën. VOEDINGSRAAD DE NIEUWE BONNEN. Personeel gevraagd Te koop gevraagt Te koop aangetden' WJ HET CONCERT VAN ZONDAG MIDDAG. Veel belangstelling bij de Jeugd. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. LemmersZandvliet, d. T. NorbrufsHesselius, d. S. Smalle- gangev. d. Vaart, z. en d. N. de Jongev. d. Duijn Schouten, d. Getrouwd: V. Pranger en G. Melkert. P. Boon en A. C. Roos. Maripus Fllpse. (Cliché archief.) Het doet prettig aan te emerken dat voor het concert, morgenmiddag in het Casino te geven, zooveel belang stelling bestaat. Niet in de laatste plaats bij de jeugd,, die hier nu eens de gelegenheid krijgt twee van de beste Nederlandsche solisten, ieder een meester op zijn instrument, te beluiste- i n. Carel van Leeuwen Boomkamp en Marinus Flipse komen naar Dén Hel der. Zij brengen daar een programma, gelijk aan dat hetwelk door hen in de grootste concertzalen van ons land' ge bracht werd. Dat stemt tot dank baarheid: temeer, daar het uiteraard niet éénvoudig geweest is dit duo naar onze stad te krijgen. Maar n u zij dan komen, laat mu- zieklievend Den Helder dan getuigenis afleggen van zijn oprechten wil iets goeds te willen hooren als ich daartoe de gelegenheid voordoet. Het concert van Flipse, twee maanden geleden ge geven, was een demonstratie van dién wil; morgen. Zondagmiddag zal bewij zen dat dit „experiment," goéde kunst te brengen in een deels ontvolkte stad, kan slagen. Het wordt ongetwijfeld een schoon muzikaal gebeueen; waarschijnlijk let schoonste sedert ruim drie lange jarln. Laat dan ook zooveel mogelijk ^luis teraars aanwezig zijn, opdat de organi satoren van dit concert op dit pad kunnen voortgaan en ook hierna po gingen* in het werk kunnen stellen het beste van het beste paar Den Helder te brengen. Dat de jeugd der middelbare scholen in de gelegenheid is gesteld tegen een speciaal tarief deze uitvoering bij te wonen, is bij dit alles een loffelijk stre ven. Mogen vooral de jonge menschen in grooten getale aanwezig «zijn. GOED BEGIN VAN HELDER. De eerste van de vier testavonden heeft van de week plaats gevonden. Er was veel belangstelling en er heerschte een echt sportieve sfeer. Helder zette uitstekend in en heeft' met 39 punten voorloopig een nuttigen voorsprong. Atlas kréég 27 en H. R. C. 26 punten. Watervogels was niet opgekomen en he";ft hierdoor een achterstand gekre gen, die bijna niet meer is te herstellen. De Nederlandsche Volksdienst vestigt de aandacht op het volgende: Evenals vorige jaren bestaat ook »dit jaar weder gelegenheid voor Uitzending van daarvoor in aanmer king komende kinderen en huismoe ders naar een vacantieoord in bin nen- of buitenland. Voor kinderen zijn de leeftijdsgrenzen als volgt: Voor uitzending in het binnenland 614 jaarr voor uitzending naar hpt buitenland 612 jaar. Vóór de uit zending worden de kinderen aan een geneeskundig onderzoek onderwor pen. Zij, die meenen hiervoor in aan merking te koanen en van ^de ge boden gelegenheid gebruik - zouden willen maken, kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot het Bureau v.-'d. N.V.D., Kanaalweg 92. HARMONIE KUNSTZIN. Reeds vele jaren bestond in Juliana- dorp de harmonie „Kunstzin". Door de bijzondere omstandigheden zijn dë meeste leden van dit corps thans te Den Helder woonachtig en het spreekt welhaast vanzelf, dati de actieve direc teur, de heer J. van Glabbeek, en het bestuur de bakens met het getij verzet hebben. Kunstzin repeteert dan ook tegenwoordig in Den Helder en wel 's Zondagsmorgens 10 uur. Vele leden, die elders wonen, komen met den trein hierheen 'om de repetities bij te wonen en op die wijze zal Kunstzin er wel in slagen staande te blijven. Muzieklief hebbers, die idee hebben in het lidmaat schap van een dergelijke vereeniging kunnen zich natuurlijk op de repetities aanmelden. Deze vinden plaats in de zaal boven het bestelhuis van Van der Eijk, Molenstraat. HET D.'W. S.-ELFTAL GEWIJZIGD. Van de zijde van den secretaris van de commissie vernemen wij, dat D. W. S. zich genoodzaakt heeft gezien, enkele veranderingen aan te brengen in het elftal. Niettemin zullen insiders bemerken, dat de opengevallen plaatsen worden bezet door geroutineerde krachten. Zoo heeft B. v. Stokken jarenlang links buiten gespeeld in het eerste elftal, ter wijl Walther -en R. Slot nog dit jaar vele malen „het eerste" completeerden. Het èlftal is als volgt opgesteld: Kleijn Walther Spel R. Slot Jansen B. v. Stokken Snijders Melchers Eydenfcerg A. Slot Ruyneman AANVRAGEN VAN SCHOENEN BONNEN. Letters M t.m. S. Maarfdag en Dinsdag a.s. zal er weder gelegenheid bestaan op het distributie kantoor een formulier af te halen en in te. leveren voor het verkrijgen van een schoenenbpn. Ditmaal zijn aan de beurt die personen, wier geslachtsnaam be gint met de letters M, N, O, P, Q, R. of S. Het kantoor is geopend van 9— 12.30 en van 24 uur. VERKFERSREGELS OVERTREDEN. Enkele personen werden bekeurd we- fens het berijden van straten in ver eerde richting, wegens het ontbreken van een bel op de fiets en rijden zon der licht. VAKSCHOOL VOOR MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Jaarverslag 1942. Na opgave van de bestuursleden en het onderwijzend personeel wordt me degedeeld, dat in de bestuursvergade ring van 26 Febr. m-'. A. J. Pleters, leerares costuumnaa(en, aangewezen is als waarnemen^ directrice. De dames E. van den Burg en P. Buys, leeraressen linnen- en costuum- naaien, waren dcor het geringere aan tal leerlingen nog werkzaam resp. aan de Volkshuishoud- en Industrieschool te Hoogeveen en de Nijverheidsschool te Apeldoorn. v Doordat zich voor hit nieuwe leer jaar echter weer meer -leerlingen aan meldden dan in de twee voorafgaande jaren en ook de bezetting van de hoo- gere klassen grooter werd, kon mej. P. Buys met ingang van 1 September haar werkzaamheden aan de scleool hervatten. Door 9e uitbreiding van het leerlin genaantal werd met ingang van 1 Sep tember voor 7 V, uur per week tijdelijk benoemd mej. M. Booy te Alphen aan den Rijn, leerares koken en voedings leer. Door ziekte van mej. M. J. Wessels werd mej. H. A. Habbema te Amster dam, leerares huishoudkunde en wasch- behandeling, tijdelijk aangesteld van 15 Oct.—30 November. Aan den heer M. Büchli Fest, arts v. d. gem. geneeskundige- en gezond heidsdienst, werd de geneeskundige contróle op het personeel der 'school opgedragsjft 27 leerlihgen van de 2-jarige primaire opleiding ontvingen het getuigschrift, 31 werden wel en 1 niet bevorderd van het le naar het 2e leerjaar. Aan 5 leer lingen van de 2-jarige primaire oplei ding voor huisnaaister werd het diplo ma uitgereikt, 5 werden wel en 2 niet van het le naar het 2e leerjaar bevor derd. 2 leerlingen van de opleiding voor costuumnaaister ontvingen het di ploma, aan 1 leerlinge kon dit niet worden uitgereikt. Van de I-jarige opleiding voor hulp in de huishouding verkregen 6 leerlin gen het diploma. In October vingen, naast de reeds bestaande 3-jarige cursussen in naaien en verstellen, twee cursussen van 10 lessen voor huishoudelijke voorlichting aan, n.1. één in verstellen en patroon maken en één in vermaken van boven- kleeding. In verband met de door het Dept. van Opvoeding. Wetenschap en Kui tuurbescherming voorgeschreven uit breiding van het leerplan van de 2- jarige primaire opleiding per 1 Sept. 1943 werd aan den burgemeester toe stemming gevraagd, aan het leerplan de volgende vakken t»e te voegen: aardrijkskunde, geschiedenis, zingen, Duitsche taal, kennis der natuur, li chamelijke oefening, receptenleer en kinderverzorging. INBRAKEN. Woensdag werden er verschillende in braken gepleegd, o.a. in 'n winkelzaak, waar snoepgoed, bonbons en chocolade weggenomen werden. Voorts in een grossierderij van kruidenierswaren, in een manufacturenzaak en in drie bur gerwoonhuizen. De recherche tracht in deze zaken licht te krijgen. VISSCHERIJ. Donderdag alleen aanvoer van Spie ring, Pos en Nest. Prijs der Spiering 40 ct., Pos 10 ct. p. kg. en Nest per bak van 37 y, kg. voor 50 ct. DEN HELDER. Geref. kerk. (Bethel) 10 uur en 4 uur ds. Tollenaar. Herst. Evang. Luth. gem., Weezenstraat, 10.40 uur Prop. H. J. Oldemans. hulpprediker van Amsterdam. Doopsgez. gem. 10.45 uur: ds. Hilkema van West- zaan. Westerkerk, 10.30 uur: mej. Elink Schuurman. Chr. ger. kerk, a.d. Steengracht, 10 en 5 uur de'heer J. Rebel. Oud-kath. kerk (tijd. herst. luth. kerk, Weezenstr.) geen Evangelisatiegebouw (Palmstraat). 10.30 u. dr. W. C. v. Unnik te Den Haag. TEXEL. Ned. Herv. Gemeente. Burg, 10 uur ds. Visser. Oosterend, 10 u. ds. Kok. Waal, 10 u. ds. v. 't Hobft. Koog, 3 u. ds. Kok. aCocksdorp, 10 u. ds. Salm. °\>udeschild, 10 u. ds. Tinholt. Den Hoorn, 10 u. ds, Wesseldijk. Doopsgez. Gem. Burgh, 's av. 7.30 u. ds. Knot. Waal, 10 u. ds. Knot. Oosterend. 10.30 u. ds. v. d. Veer. Geref. Kerk (H.V.) Oosterend, 10 u. en 3 u. ds. v. d. Plas. Geref. Kerk? Burg, 10 u. ds. v. d. Leer (H.Avondm.) Burg 3 u. cand. Pos, Dankzegging. Oosterend, 10 u. cand. Pos. Oosterend, 3 u. ds. v. d. Leer. Problemen van den dag. CEN „Moeder" in Den Helder vraagt ons of het niet mogelijk zou zijn, dat meer steden, die nu nog ten aanzien van de distributie onder het begrip „landgebied" vallen, als „stadgebied" aangemerkt worden, opdat dan de kinderen uit steden als Den Helder enz. óók eens een keer appels of sinaasappels op bonnen krijgen toegewezen. Nu grijpen deze kinderen, die ze even' hard' noodig hebben, er steeds naast. ANTWOORD: Wii kunnen „Moe der" antwoorden, dat het naar w« te bevoegder plaatse vernamen niet mogelijk is bij -'de distributie van bepaalde artikelen ten aanzien van sommige plaatsen wijziging te brengen in de gemaakte onderschei ding tusschen_ stad- en landgebied. Intusschen is aan haar verlangen tegemoet gekomen door de toewij zing vén sinaasappelen aan kinderen in het „landgebied", zooals men in ons blad reeds heeft kunnen lezen. Lezen, schrijven, rekenen. „Dit is weer lente, winter is ver bij" zingen de Zuid-Afrikaners, lezer, en dit lied kunnen wii thans op onze beurt aanheffen, want: „de yhnter is verganghen" en „de voor jaarswinden ruischen. de lente rust zich uit." Allerwege bemerken we het nieuw-ontwakende leven. Het doodsche, grauwe aanzien van de velden wordt meer en meer verbro ken door de ontembare kracht van het jong$ groen. Het prille leven breekt zich baan naar de ruimten van licht, lucht, zon. Door de een dracht van die toch onnoozel kleine groene sprietjes wordt een wereld van duizenden vierkante kilometers oppervlakte van aanzien veranderd. Er komtxnieuw licht. Er Zijn schijnbaar aan de edelsteen der natuur nieuwe facetten geslepen, facetten, die ons nog nimmer opge vallen zijn. En zoo gaat het niet alleen in de natuur. Ook in het doodgewone da- gelijksche leven zijn er soms de meest gebruikelijke en vertrouwde dingen, dia plotseling in een ander licht kometi te staan. Die ons om de een of andere reden opvallen. Deze week kwam ik met een groep menschen in aanraking, die nog in de lente van hun leven waren. Hun hoofdzorgen bestaan, eenvoudig ge zegd, in lezen, schrijven en rekenen. De school neemt de belangrijkste plaats in hun leven in met het resul taat, dat we een samenleving krij gen. die een zékere ontwikkeling heeft. Meer dan ooit is het me deze week opgevallen, hoeveel milliarden let- terteekens èr verslonden worden, hoe slecht er geschreven wordt en. hoeschrikbarend veel er gerekend wordt. Over het eerste kunnen we kort zijn. We hebben het al meer te ber. de gebracht en U zult het natuurlijk zelf meer dan eens opgemerkt heb ben. Onze openbare leeszaal en bi bliotheek kan daarover meepraten en we ziin benieuwd naar het jaar verslag. dat toch binnenkort wel het licht zal zien. In verhouding tot het lezen wordt er slecht geschreven, zeer slecht zelfs. En het komt ons totaal onbe grijpelijk voor hoe zooiets bestaan kan Uit onze omgeving kennen wi niet één. maar vele menschen, die verzot zijn ov lezen. Die geen vijf minuten'in den trein kunnen zitten of de tdsch gaat open en het boek. komt er uitdie hum volkorenbrood niet kvnen verwerken zonder, tege lijkertijd het geestesproduct van een bekenden of onbekenden auteur te verslinden, 'die moeder, de vrouw, (of vader, de man) den geheeien avond terwille van het boek geen woord waard achten. En diezelfde menschen, die met een boek opstaan en er mee „naar bed gaan. schrijven: Jautütl. „ik verzoek U beleeft." hiermede deel ik U" (in tweeën!). organesatte „een viets met Bosch t lantare, en nog véél verschrikkelijker. En nu hebben wij het nog niet eens over de uitdrukking van gedachten. wat men óók schrijven noemt. We willen aanemen. dat daarvoor nog een zekere aanleg noodiq ts, hoewe het ons desondanks toch van het hart moet dat menschen. die zóóveel lezen, toch in staat moeten zyn een eenvoudiaen volzin op papier te stellen. Een volzin die begrijpelijk is en niet In het midden laat wat er nu eigenlijk bedoeld wordt,' daar je er van ales uit kunt lezen. Men- schen. die zoo onmachtig staan bij het hanteeren ban hun moedertaal, ondanks hun maniakale gelees, moe ten hun schoolgeld terug halen Er is maar één verklaring voor 'hun zwakte, n.l. dat hun „lezen" geen lezen is. Het zal voor hen zjn nut hebben des Zondagsavonds te luiste ren naar de radio-taalclub, die het devies heeft: \Nederlanders kent Uw taal, Nederlanders, allemaal, Ajl moge de practische waarde van die uitzendingen meer liggen in het vermaek, dan in de leeringhe, men wordt er dan toch in ieder, geval aan herinnerd, dat de Nederlandsche taal waard is op de juiste wijze te wor den behandeld. Over het rekenen hebben wij het nog niet gehad. Het frappeerde ons deze week hoe er op alle mogelijke manieren gerekend wordtMen rekent, berekent, rekent uit, ver rekent, verrekent zich. Men telt, trekt af, vermenigvuldigt, deelt, berdeélt. De een rekent met kwar tjes, de ander met guldens, de derde met bankjes van duizend. Alles is tegenwoordig berekening. Moeder de vrouw berekent hoe lang ze met haar suiker en boter toe moet, wan- 'neer pr weer een nieuwe zeepbon komt. Onderwijl vergeef ze niet om vijf uur het eten op te zetten, want het moet om 6 uur klaar zijn. M'n vriend Piet verdeelt is Zaterdags z'n rantsoentje shak fn zeven mini male porties, waarbij één „Zon- dagsch" hoopje. M'n collega Jans- sens (met bril), die veel van tuinie ren houdt, heeft nu al uitgekiend hoeveel bruine boonen, snijboonen en doperwtjes hij zal kunnen oogsten waarbij hij „rekende" op een niet al te mooien zomer. Iedereen rekent Materialistendie wij zijn! ADVIEZEN^S) VAN DEN ADVIEZEN VAN DEN VOEDINGS RAAD. Een smakelijke boterham zonder boter. Voor het beleggen van een boterham zonder boter verdient het aanbeveling een smeerbaar gerechtje -'te bereiden, bijv. door een restje fijngewreven aardappelen smakelijk te maken met wat azijn, zout, aroma en zeer fijn ge sneden tuinkruiden of groenten. Op het oogenblik kan men daar selderij, peter selie of prei, jonge raapsteeltjes of spinazie voor gebruiken. Ook geraspte rauiye wortel, sla, ster kers e.d. zijn goed op de „droge" boter ham. Met in den koffiemolen gemalen gort maakt men: „Namaakhoofdkaas." 100 gr. gemalen gort, 4 dl. water, 2 bouillonblokjes, kruidnagelgruis, aro' ma, 6 augurken uit het zuur. 1 kleine ui, V, bosje selderij. 4 5 lepels azijn Den bouillon met de kruiden aan den kook brengen, de gort of grutten toe' voegen, 5 min. laten koken- en tn de hooikist zetten. Ondertusschen de augurken en de ul zeer fijn snippereri, de selderij fijn hakken. Als de gemalen gort gaar is fna pljni 1 uur), de augur ken, ui, selderij en azijn toevoegen en de massa met de kruiden zéér óittlg maken. Zoo noodig nog wat aroma, pepersurrogaat en mosterd toevoegen. De massa ovendoeri in een met koud water omgespoelde kom of pudding vorm en koud laten wordm. In plakjes gesneden op het brood leggen. WIERINGEN Door stier gewond. - De heer N. M. had het ongeluk om bii&het vastzetfen van een stier door het Beest gegrepen te worden. Hij werd tamelijk ernstig aan hoofd en arm gewond. Na door Dr. de Groot te zijn verbonden, kon hij huiswaarts gaan. URK. Visscherij. - Woensdag.>24 Maart Heden waren de prijzen dqr visch als volgt: snoekbaars 68 ct., groote voorn 30 ct., kleine voorn 22 ct., pos 10 ct., spiering 40 et., alles per kg. en nest 50 ct per bak van 37Vs kg. Benoemd. - De heer Jansen, land- bouwonderwijzer te Urk is per 1 April aanstaande benoemd tot land bouwkundig adviseur met als stand plaats Meppel. ZONDAG 28 MAART. Langereis, geref. kerk, 'de heer Plooy van Hilversum. Broek op Langendijk. doopsgez. gem., 10 uur cand. Luikinga van Haarlem; geref. kerk 10 en 3 uur ds. Donner. Bergen, 10.30 uur ds. Prins van Wijngaarden van Alkmaar. Koedijk, 3 uur ds. Prins van Wijn gaarden van Alkmaar. ■Heerhugowaard, 10 uur ds; de Mooy (doop.) Nieuwè-Niedorp, 3 uur: ds. Koole; Doopsgez. kerk 10 uur da. Roth- fusz. Burgerbrug, 10 uur, mej. v. d. Veen. Paarden. JAARVERGADERING VAN DEN BOND VAN HARDDRAVERIJVEREENIGINGEN. Gistermiddag hield de Bond van arddraverijvereenigingen en Be dongen in Nederland zijn jaarverga dering in Krasnapolsky te Amster dam. De voorzitter, de heer K. Prins, gewaagde in zijn openingswoord van het groote voordeel, dat de, drave rijen ondervinden van den totalisa- tor. Uit h'et jaarverslag bleek, dat ook in het afgeloopen jaar de kortebaan- vereenigingen 'met groote moeilijk heden te kampen hebben gehad. De draverijen beleven echter, dank zij den totalisator een ongekenden bloei, hetgeen blijkt uit het bedrag van ruim ƒ400.000.dat werd verreden op de lahge baan en 40.000.op de korte baan. Er werden 17 draverijen op de 300 meter gehouden en 27 op de 800 meter. De financieele toestand van den bond bleef stationnair. Bij de herkiezi: f^>van vier be stuursleden, stelde qe voorzitter de heer K. Prins, zich niet herkiesbaar. Bij enkele candidaatstelling werd als voorzitter gekozen de heer Tammes uit "Santpoort, waarna de heeren A. Blom Hzn., J. A. Miedema en A. C. Roggeveen werden herkozen. De af tredende voorzitter werd bij accla matie tot eere-voorzitter benoemd. Kampioenschappen. Het provinciale kampioenschap voor Noord-Holland werd bij loting toegewezen aan Schagen en dat voor Zuid-Holland aan Hoofddorp. Na uitvoerige discussie werd, het voorstel aangenomen, waarbij wordt bepaald, dat 5 procent der opbreng sten van courses door' de organisee- rende vereeniging aan den bónd moet worden afgestaan voor een fonds, waaruit kleine organisaties bij financieele nadeelen subsidie kunnen ontvangen. De heer Siemens deelde op een desbetreffende vraag mede, dat de draverijen op de korte baan wel op werkdagen mogen worden gehouden, indien zulks verband houdt met de traditie of wanneer de draverijen in het kader v,an feestelijkheden wor den georganiseerd. Bij de rondvraag werd den aftre denden voorzitter van verschillende zijden dank gebracht voor het vele werk, dat hij sedert de oprichting van den bond heeft verrich. De heer Siemens gaf de verzeke ring, dat hij steeds op de bres zou staan voor dé belangen van het draf wezen. (Uitkrippen wr. bewaren). Van 28 Mtt. tM. 3 April '43. Brood 14A 4 rants. Brood 14B rants. Beschuit 14 1 rants. Aardappelen 14 A" 2 kg Aardappelen 14B 1 kg Tabak 14A, 14B. 1 rants. 21 Maart t/m. 3 April '43. Vleesch 13A 1 rants. Vleesch' 13B Y, rants. Reserve 4-13, M-13 l1 rants. Reserve M-15, M-17 2% rants. 21 Maart t/m. 15 Mei '43. Koffiesurrogaat 526 Algemeen 24 Maart t/m. 4 April 1943. Boter 10, V, rants. Margarine of Bak- en Braadvet 12 Mrt. t/m. 10 Mii 1943. Boter of Margarine Y% rants. Nader aan te wijzen. Bijzondere Rantsoenen. 21 Febr. t/m. 3 April 1943. Eieren s'uks, 2-09 Reserve. Eieren, 1 st.. 3-10 Reserve. Geldige bonnen voor diverse artikelen. Petroleum 05 1 liter Brandstoffen 1 eenh. 0,9 10 B.V. Brandst. Brandstoffen (geen anthraciet) 1 eenh. 01 t/m. C6 K.F. Erandst. Eenheidszeep 514 Algem. 1 rants. Eenheidszeep S 1 rants. Waschpoeder "15 Algem. 1 rants. Waschpoeder S, 1 rants. Toiletzeen f- 1 rants. Scheerzeep N Textiel (Mannen) 45 gram De volgende bonnen zijn binnen kort niet meer geldig: Na Zaterdag 27 Mrt.: 13 Brood. Beschuit, Aardappelen, Tabak, Sigaretten. De geldigheidsduur van de vol gende 'bonnen is verlengd: t/m. Woensdag 31 Maart: 490 Alg. (Eenh. zeep), 491 Alg. (Waschpoeder); R- Eenheidszeep, Waschpoeder, Toilet- Z6t/m. Zondal 4 April: 09 Boter. t/m. Zaterdag 17 April: 3-11 Res. (Sinaasapp2-12. 3-12, 4-12 Res. (Appelen). De bonnen, waarvan de geldig- heidaiuür op- Zóndag begint, mpgen op den daaraan yoorafgaanden Za terdag worden gebruikt, met uitzon dering van den bon voor vleescn, vleeschwaren 'en aardappelen. i) Mannelijke personen van ib jaar en ouder. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Vervallen spreekuur. Aan belanghebbenden wordt mede gedeeld dat het spreekuur van den as sistent Wijker in Hotel de Haan te Hippolytushoef is vervallen. In het vervolg wordt alleen spreek uur gehouden in café Pronk te 't Zand en wel lederen Woensdag van 10-12 u. Belanghebbenden uit de gemeente Wieringen, die den assitent wenschen te spreken, kunnen zich schriftelijk tot hem wenden (E. 84, Schagerbrug) of hem op bovengenoemd spreekuur te 't Zand bezoeken. DE RIJKSLANDBOUWCONSULENT VOOR NOORDHOLLAND. Besproeien van warenhuizeni, ramen en kassen. Voor zoover de maand voor maand beschikbaar komende hoeveelheden benzine het toelaten, zal deze motor brandstof ook in het komende seizoen ter beschikking worden gesteld voor het besproeien van warenhuizen, ra men en kassen van die tuinders, welkë niet over een electromotor' beschikken en overigens volgens door den Inspec teur van den tuinbouw opgestelde voorwaarden daarvoor in aanmerking komen. Gegadigden moeten hun aan vraag uiterlijk 30 Maart '43 op de be kende B.L. formulieren, welke bij de Plaatselijke Bureauhouders verkrijg baar zijn, Indienen bij den Rijkstuin- bouwconsulent van het district, waarin hun bedrijf is gelegen. Inlevering sinaasappelbonnen. In i verband met de beschikbaarstel ling van sinaasappelen op den bon „Reserve 3-14" van de bonkaarten met zwarten opdruk, zullen detaillisten in sinaasappelen door tusschenkomst van de Plaatselijke Verdeelingskantoren van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit, van sinaasappelen worden voor zien. Zij dienen de bonnen, welke zij bij den verkoop van sinaasappelen van hun klanten hebben ontvangen, geplakt op opplakvellen, vóór Zaterdag 24 April '43 bij de Plaatselijke Verdee lingskantoren In te leveren. Aanstelling P.B.H. te ZiJpe. De I Wnd. Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend, dat de heer K. Vader met ingang van Maandag 29 Maart 1943 ls aangesteld als Plaat selijk Bureauhouder voor de gemeente Zijpe. Het kantoor ls gevestigd teScha gerbrug, E 98 en voor georganiseerden geopend iederen morgen van 9-12 uur, behalve des Dinsdags. Aanstelling P.B.H. te Nieuwe Niedorp. De W<id. Voedselcommissaris voor Noordholland maakt b'ekend, dat de heer H. Delver met Ingang van Maan dag 29 Maart 1943 ls aangesteld als Plaatselijk Bureauhouder voor de ge meenten Winkel, Oude en Nieuwe Nie dorp. Het kantoor is gevestigd te Nieu we Niedqrp, Dorpsstraat B 93. De wekelijksche zitting op Maandag te Nw. Niedorp wordi per bovenge noemde!! datum opgeheven. Aanstelling P.B.H. te Weespe^arspel. De Wrid. Voedselcommissar-'s voor Nocvdholland maakt bekend. dat de heer A. W. Mul met ingang van Maan dag 29 Maart 1943 is aangesteld als Plaatselijk Bureauhouder voor de ge meenten Weespercarspel, Weesp, Mui den en Diemen. Het kantoor is geves tigd te Weespercarspel, Bijlmerring- kade 89, post -Duivendrecht en voor ge- organiseerden geopend van 9-12 uur. Telefonisch is de P.B.H. te bereiken onder Nr. 272, Abcoude. De wekelijksche zitting op-Vrijdag te Weespercarspel wordt per bovenge- noemden datum opgelftven. terwijl de zittingen te Weesp en Muiden zullen worden gehouden resp. op Dinsdag en Donderdag van 10 tot 12 uur op de be kende plaatsen. Verplaatsing van het kantoor van den '.B.H. te Blaricum naar Busgum. Je Wnd. Voedselcommissaris voor Noordholland maakt bekend, dat het kantoor van den Plaatselijken Bureau houder te Blaricum met ingang van Maandag 29 Maart 1943 wordt overge plaatst naar Bussum, Constantijn Huy-" genslaan 2a. Het kantoor is voor geor ganiseerden geopend iederen dag van 9-12 uur. De wekelijksche zitting op Donderdag te Bussum wordt per bo- vengenoemden datum opgeheven. Ver der houdt de heer T. Blom de vol gende zittingen: Kortenhoef: Dinsdag van 8.30—9.30 uur in „Ruimzicht": Ned. d. Berg: Dinsdag van 10.30-12 uur in „Born- heim"; Hilversum: Woensdag van 10- 12 uur In café Wed. Schemkes. Vervoerverbod herkauwende dlerm en varkens. Alhoewel per 1 Maart jJ. het in April 1942 Ingestelde vervoerverbod voor herkauwende dieren en varkens naar de 4 Noordelijke provincies is opge heven, zal dit vervoerverbod wederom van kracht blijven. Het is derhalve niet toegestean om rundvee, varkens en schapen natr deze provincies te vervoeren, waarbi we derom als grens moet worden aange nomen de lijn Rijn-IJsel-Lemmir-Sta- voren-Afsluitdijk enz. Contractbonnen. Het zal niet meer mogelijk zijn om contractbonnen voor eventueel nog af te sluiten contracten op naam te doen stellen van georganiseerden uit de 4 Noordelijke provincies, alsmede het deel van Gelderland gelegen ten Oos ten van de lijn Rijn-IJsel. H.H. han delaren gelieve hiermede terdege re kening te houden. Taxatie-paardenmarkten. Hiermede wiordt ter kennis gebracht van belanghebbenden, dat de taxatie paardenmarkten voor de maanden April, Mei en Juni voor de provincie Noordholland als volgt zijn vastge steld: 8 April: Hoofddorp-, 14 April: Alk maar; 19 April: Amsterdam; 21 April; Schagen; 28 April: Alkmaar; 5 Mei: Purmerend; 6 Mei: Hoofddorp; 10 Mei: Schagen; 17 Mei: 'Amsterdam; 19 Mei: Weesp; 21 Mei: Alkmaar; 28 Mei: Hoorn; 4 Juni: Hoofddorp; 9 Juni: Alk maar: 15 Juni: Amsterdam; 21 Juni: Scha'gen; 30 Juni: Alkmaar. Inlevering Eieren. De Wnd. Voedselcommissaris voor N.'H. te Alkmaar maakt in aansluiting op de reeds gepubliceerde opgave van ontvangstplaatsen van eieren-verzame laars nog het volgende bekend: verzamelaar N.V. G. Lukken, Kerk buurt B. 142 te Oostzaan. Vóór 15 Mei 1943 wordt met ingang van onderstaande daly? Om de 14 dagen op de ontvangstplaatsen zitting gehou den, daarna elke week. Ontvangstplaatsen Voor Oostzaan en Landsmeer. N.V. G.- Lukken, Kerkbuurt B 142 te Oost zaan. Elkefi Maandag, Dinsdag, Woens dag, Donderdag en Vrijdag van 9-17 u. Voor Ransdorp, Durgerdam en Ho- lysloot.C. -ëcjiouten, Kerkbuurt A 21 te Ransdorp. Maandag 29 Maart 1943 van 9-11 uur. Voor Zunderdorp en- omgeving. Jb. Lafeber, B 21 te Zunderdorp. Maandag 29 Maart 1943 van 12-14 uur.' Voor Broek in Waterland, 1 Belmer- meer, Uitdam en Zuiderwouee. Café Bouwes, Broek in Waterland. Maan dag 29 Maart van 15-17 uur. Voor Warder, Oosthuizep en omge ving. J. Reek, Warder 36. Maandag 29 Maart van 14-17 uur. Voor Monnikendam, Katwoude en o jeving. G. Klein, 'O.Z. Burgwal 47 te' Monnikendam. Dinsdag 30 Maart van 9-11 uur. Voor Edam, Volendam enz. Damplein te Edam. Dinsdag 30 Maart van 12-14 uur. Voor Ilpendam, Watergang en omge ving. S. de Boer. Dorpsstr. A 126 te Il pendam. Dinsdag 30 Maart van 15-17 u. Voor Kwadijk en omgeving." F. Mer- .tens, Kwadijk 118. Woensdag 31 Maart 1943 van 9-11 uur. Voor Middelie en omgeving. Jb. Slot, Middelie 138. JWoensdag 31 Maart 1943 van 12-14 uur. Voor Wijde Wormer. Gebr. Fransen, Noorderweg 104, Wijde Wormer. Woensdag "31 Maart 1943 van 15-17 uur. Voor Marken. C. Zondervan, Kerke- buurt 198, Marken. Woensdag 31 Maart 1943 van 2—5 uur. Voor Amsterdam-Nrd. A. L. J. v. d. Hctoft, Nieuwendammerdijk 121, Am sterdam-Noord. Woensdag 31 Maart 1943 van 2-5 uur. Voor Kanaaldijk, Jisp. Eierenmarkt te Purmerend. Elke Dinsdag van 9-12 u. Voor dorp Jisp en Wormer. T. J. v. Straaten, Dorpsstraat 336 te Wor mer. Donderdag 1 April 1943 van 9-11 uur.' Voor Zaandam, Koog a.d. Zaan, Zaan dijk. K. de Boer, Tuin der Nederlan den. Oostzijde 192 te Zaandam. Donder dag 1 Abrll 1943 van 12-14 uur. Voor Westzaan. P. de Vries, 't Wei ver G 52 te Westzaan. Vrijdag 2 April 1943 van 9-11 uur. Voor Assendelft. Hotel Huls Assum- burg te -Assendelft. Vrijdag 2 April 1943 van 12-14 uur. Voor Krommenie, Uitgeest en Wor- merveer. Café „Mantel" te Krommenie. Vrijdag 2 April van 12—14 uur. Voor alle plaatsen eiken Dinsdag te Purmerend. Standplaats eierenmarkt van 9—12 uur. Verzamelaar: Adrfaan Goede, Dorps straat 5, Landsmeer. Ontvangstplaatsen: Alle werkdagen van 9—4 uur, behalve Zaterdag aan het pakhuis Dorpsstraat 8 te Landsmeer. Eiken Dinsdag te Purmerend óp de kippenmarkt tegenover het Café van Feller. Kappersleerling gevr. voe direct. Bierstraat la. Net MEISJE gevr. voor d morgenuren, niet ben. 16 Adres: Singel 51. Gevraagd een net, zelfsta- dig MEISJE voor heele if halve dagen. Adres: Grot, Steynstraat 4. Gevraagd een flink MEI9E voor de morgenuren. Adrs: Ox, Hertzogstraat 64. Nette LOOPJONGEN gvr. Aanmeldentusschen 9 a 4 uur Keizerstraat 87. Net MEISJE gevraagd oor de-middaguren .van 1(4— u. Aanhielden Donderdagavnd tusschen 6—7 u. Molengi 2. NAAISTER gevraagd, lo vers, Koningstraat 84. Net MEISJE gevraagd 'oor de morgenuren. Adr.: Rugh- weg 193. Claessen, manufactum, Sluisdijkstraat 137; vsagt netten JONGEMAN of juf frouw bij voorkeur me het vak bekend. Gevraagd een net MIS JE voor d. óf d. en n. Adrc P. Schilde^ veehouder Niewe- weg 5. Gevraagd^ net MEISJE mor de morgenuren: v. H{en- dorpstraat 67. Te koop gevraagd een 'AN- DELWAGEN, z.g.a.n.. vEm- merik, Herzogstraat 44. Te huur gevr. 100 a 2( M2. of pi eer TUIN. W. P. Isser, Gasstraat 28. Te koop gevr. een t.st.z. Zomermantel m. 40-42-Rijk, Badhuisstr. f26, «Huisdnen. Te koop gevraagd 4 CUBS en 'n eiken linnenkast Adr.: K. Maas, Narcisstraat 5. i Te koop gevraagd FIEImet goede banden. Adres; van Ooyen, Ruyghweg 23. Te koop gevr.' een ATO- PED op luchtbanden c een meisjes(kinder)fiets, 2 lelig. D. Kuipers, v. Foreeiveg, Julianadorp. Te k. gevraagd een ATO- PED, mag ook zondeiban- den zijn, of een hiten. Adres: K. P. Leys, Niiweg .(achter np. 17), AnnPau- lowna. Te koop of te huur gefaagd HUISJE in de Jonirstr., T-' Gasètraat of J. in 'Weid- straat voor werflaats. Kramer, v. Hoogdorp- straat 67. t Gevr. z.g.a.n.' KIND1WA- GEN crème kleur, i de Koning, Nieuwstraat. ippo- lytushoef. Te koop gevraagd HISJE. Prijsopg. aan K. Dnker, J. Verfailleweg 2A. WOLLEN COSTUUMDK m. 42 20. Wittenberg, Ruy- terstraat 5. Te koop aangeb. ee Jung- hans Hangklok, pri» loo- pend ƒ15, een oud-illand- sche stoel ƒ3.50, heen re genjas m. 48 ƒ10, i werk schoenen m. 43 ƒ10, een driew. kinderfietsje/12.50 Beuseker, Joubertstill. Te koop 2-pers. elki Ledi kant met spiraal voll. bedstel ƒ165, z.g.a, een heerenfiets ƒ120, ba ban- aen, damesjapon vr bej. f 15. D. Pool/arcis- str. 60. Te koop Tooverlantrn, pl. ï11" I-4? m" en plaat jes 10. Te bevr. C.bbenls, Wagenstraat 27.. Te koop driewleldf Melk- f}* z.g.a.n.banden 17 bevr. GlaJlenstr. Te koop 1 HEERIFIETS L 4^'« 1j.P- Symndeksch., 41 f 6> 1 P- bekappen J 6. Nleuweburg, ertzog- atraat 10.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2