Ha-ha! Savora! m®HA BDIJSIROQP Juttertjes Eenige nette MEISJES en een JONGEN Adelslag, Medinos Mode-Vaksclioollir uames en Meisjes. Niet zóó... maar zóó... Ulaat is fHeneuT Ik sta borg STAD ROTTERDAM A'1720 STADSNIEUWS. VERKOUDHEID. BRONCHITIS ca pi II air-actieve landcream - 65 en 35 ct. I VERZEKERINGEN Is Uw Baby al 7 maanden? Knaapje onder autobus. Rust tijdens de film. RADIOPROGRAMMA 'fegfin HOEST, AKKER'5 Advertentiën. Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen kunnen geplaatst worden, bij R00VERS, Ambonstraaï 90. R.K. Spaarbank „ST. ANT0HIUS VAN PADUA" Alleen in „Musis" Bfi Die levert zijn Scheerzeep* bon N In bij zijn leveren* eter, want hij krijgt dan nog Adelaar*Scheerzeep van oude kwaliteit! 'n ADELAAR-PRODUCT --- PRIMA I It i i dat alles wat de Bensdorp* fabrieken verlaat nog van Uitstekende „betrouwbare" kwaliteit isl O'OUOC HOOf 0*00** ftA9T| ?CT*t OC«t MAATSCMAPPfj MAATSCHAPPIJ .Een Nederhndxh Bedrijf door de eeuwen heen, LSERASMUS HUI S ROTTERDAMS Wat eert lafs Paasch van 't Jaar. Vóór dien tijd de schoonmaak klaart Haal gemakk'lijk en ook goed AIS U het met GLORINE dool Dan mag hij per dag 3 Nutricia biscuits,- fabrikaat Victoria, in zijn pap hebben. Driemaal 'n groote kop melk, een half kopje bouillon en 'n Nutricia-biscuit. (Op de beschuiibon) lijke wijze (0-3). Het vierdedoel punt was weer een trekbal van den linksbuiten, maar nu zorgde MeL chers voor de rest. Gast zorgde na de rust voor een juweel van een tegenpunt; nadat Rottier 'n keurigen voorzet had ge geven, kon Walter niet goed genoeg wegwerken en met een hard schot kon Gast hef tegenpunt maken. Het wilde verder echter niet lukken terwtjl Ruyneman nog voor een vijf de doelpunt zorgde, 1-5. De spelers. Dijkshoorn was vrij goed, werd door de veie doelpunten eenigszms teneergeslagen en taaide daardoor zeker *öti het vijlde doeipunt. Bot begon zwak, maar herstelde zich en was daardoor nog goed. Teeckeienburg was prima en redde veeL Btoik was uit ziin spel. maar was desondanks nog vrij goed. Him pers was de beste vertegenwoordi' ger en verrichtte op ziin plaats kra nig werk. Stam was goed. taalde soms even. maar bleek ook wel gevaarlijk te kunnen zijn. Gast wisselde zwak ke met goede momenten. Koster kreeg te weinig werk om zijn spel te kunnen beoordeelen. Roomeyer was zonder meer slecht. Rottier kreeg geen kans om in ziin spel te komen Bü DWS was invaller-keeper Pie rdn uitstekend, terwijl B. v. Stokken in de halflinie nog best mee kon. In de voorhoede waren het vooral Ruyneman, Melchers en Slot die in vorm waren. SPORTLEIDERS TEN PLATTELANDE. Naar wij vernemen zal door' den sportleider van de Boerenschool te Rijs, den heer Sperling, een aantal cursussen op het platteland gegeven worden, om zoodoende te komen tot een kern van jonge sportleiders, welke nauwkeurig op de hoogte is van de eischen, die aan sport ten Ëlattelande moeten worden gesteld >e belangstelling blijkt hiervoor groot te zijn. De eerste cursus zal in de Betuwe, te Tiel. worden gegeven. Aan verwondingen overleden. Zaterdagavond ongeveer 6 uur liep het 7-jarig zoontje van den heer Stet te Heerhugowaard, terwijl het zijn aan dacht besteedde aan een drijftol, spelen derwijze nabij de vroegere fabriek Vita Nova aldaar, tegen een passeerende au tobus. De jongen werd zwaar gewond naar het St. Elisabethziekenhuis te Alk maar overgebracht, waar hij nog den zelfden avond aan de bekomen verwon dingen is overleden. AAN ONZE ABONNE'S. De aandacht van onze abonné's, die gewend ziin 'hun abonnements geld per giso te voldoen, wordt er op ^gevestigd, dat voortaan deze be talingen moeten geschieden op post rekening 449041 t.n.v. het Dagblad voor Noord-Holland (Held. editie) te Den Helder. De abonnementsgelden ziin als volgt: Den Helder, per k artaal f 2 25,- per maand f 0.80; Omtrek 2.25 per kwart.; binnenland 2.62 per kwartaal. Het nieuwe kwartaal gaat per 1 April a.s. in, zoodat het aanbeveling verdient het abonnementsgeld nog deze week te gireeren. POLITIENIEUWS. Een winkelier werd bekeurd we gens overtreding van het prijsaan duidingsbesluit. Aangifte Werd gedaan van de ver missing van een wandelwagentje, van een jas en een fiets. Een vrouw, die in het verboden kustgebied koopwaar aanbood, is deswege verbaliseerd. Iemand, die ziin persoonsbewijs niet kon toonen, werd bekeurd. BANKBILJETTEN VAN 100. Van politioneele zijde wordt ons verzocht het Heldersche publiek te waarschuwen tegen personen, die er hun werk van probeeren te ma ken om bankbiljetten van 100 te- gén lagere bedragen op te koopen. Men heeft in deze stad al verschil lende methoden toegepast, om b.v. voor tachtig gulden dergelijke bil- ;etten in handen te krijgen. Met verwijzing, naar een berichtje in onze courant van Zaterdag j.L wórdt er aan herinnerd, dat deze bankbil- ;etten wettig betaalmiddel zijn en niet mogen worden geweigerd. Angst, dat men op een gegeven oogenblik- met deze biljetten een strop zou halen, behoeft niet te be staan. De politie zal het op prijs stellen van alle gevallen in kennis te wor- sld, welke den met het boven- «teste staande in verband staan en welke cunnen leiden tot doeltreffende be strijding van ongewenschte toestan den. TEXEL. Burgerlijke stand. Geboren: Annetje Sjoukje d. v. Marinus Bakker en Gerritje Jaarsma. Jacob, z. v. Klaas Dijker en Cornelia van der Poll. Pieter, v. Pieter van der.Slikke en Cor nelia Catharina Koorn. Reinerus Cornelis, z. v. Frederik Buijsman en Maria Kil jan. Cornelis Petrus Josephus, z. v. Johannes Theodorus Boom en Naantje de Graaf. Ondertrouwd: Martinus Bakelaar en Wijbregje Wijngaar den. Bernardus Gieze en Maatje van Leeuwen. Willem Verseput en Cornelia Reinetta Eelman. Overleden: Corlie Augustine Keijser, oud 63 jaar, ongehuwd. Grietje Vos. oud 74 jaren. geh. m. Cornelis Duinker. Gevonden: 'een das. een hand schoen, een sleutel, een hoeveelheid napiergeld, een want. een verrekij ker, een portemonnaie, een broche, een zak graan. Ingekomen personen. - A. W. Goldenberg van Rotterdam naar De Cocpsdorp 1. P. Blom en echtg. van Soest naar K 56. A. Kerkho ven v. Amsterdam naar Den Burg," Groeneplaats 12. W. Jagtenberg van Alkmaar naar Den Burg, Waal- derstr. 48. H. Schneider van Duitschland naar Oudeschild 388. A. C. C. Kooij van Bergen naar Den Burg, W. de Zwijgerlaan 88. J. Schwab van Duitschland naar Oude schild 388. Vertrokken personen: L. Koop man en gezin van C 62 naar Den Helder. P. Kalf en gezin van C 120 naar Anna Paulowna. D. Hillen en echtg. van Den Burg Schil derend 8 naar Meppel. T. U Bursztijn van Den Burg. Parkstr. 22, naar Duitschland. MEDEDEELINGEN VAN DEN DISTRIBUTIEKRING DEN HELDER Uitreiking bonkaarten. De uitreiking van levensmiddelen kaarten voor de 5e periode 1943, ta baks- en versnaperlngenkaarten en kindervoedingskaarten zal plaats vin den op den dag, welke op het inlegvel van de distributiestamkaart is gestem peld, t.w. te: Den Helder In het tijdvak van 29 Maart t/m. 2 April a.s.; Anna-Paulowna op Dinsdag 6 April a.s.; Breezand op Woensdag 7 April a.s, van 9—13 uur; Julianadorp op Donderdag 8 April a.s Groote Keeten (gemeente Callants oog) op Vrijdag 9 April a.s. Bonkaarten bijzondere arbeid. Afhalen der aanvraagformulieren vanaf Maandag 29 Maart a.s. bij de kantoren van den distributiedienst te Den Helder, Anna-Paulowna en Cal- lantsoog. Uitreiking der bonkaarten voor de 5e periode 1943 te: Den Helder op Maandag 5 April a.s. letters A Vm. E; Dinsdag 6 April a.s. letters F t/m. J: Woensdag 7 April a.s letters K t/m. O.; Donderdag 8 April a.s, letters P t/m. T: Vrijdag 9 April a.s. let ters U t/m. Z. Julianadorp op Donderdag 8 April a.s. tegelijk met de gewone bonkaarten Groote Keeten op Vrijdag 9 April a.s tegelijk met de gewone bonkaarten; Anna-Paulowna, op Maandag 12 April a.s. letters A t/m. M; op Dinsdag 13 April a.s. letters N t/m. Z Zeep vuile arbeid. Aanvraagformulieren kunnen door werkgevers en zelfstandige arbeiders worden afgehaald bij de kantoren van den distributiedienst te Den Helder, Anna-Paulowna en Callantsoog In het tijdvak van Maandag 29 Maart 't/m. Za- dagen en het terdag 3 April 1943 op de uren, waarop deze kantoren voor publiek geopend zijn. De formulieren moeten uiterlijk Za terdag >10 Aprii 1943 nauwkeurig, inge vuld en met volledig adres bij ge noemde kantoren worden terugge bracht. Na beoordeeling der formulieren worden belanghebbenden opgeroepen de rantsoenbonnen te komen afhalen. Aanvraagformulieren brandstoffen stookseizoen 1943/44. Bij de uitreiking der levensmiddelen- bonkaarten voor de 5e periode 1943 zal aan de personen, die op hun distribu tiestamkaart de aanduiding „Hoofd" hebben en bij wie het vakje J" 2 is af- gekruist, een aanvraagformulier voor huisbrand voor het stookseizoen !943/'44 worden uitgereikt. De ingevulde formulieren, moeten over 4 weken, dus bij het afhalen van de levensmiddelenbonkaarten voor de 6e periode 1943 worden teruggebracht, waarbij tevens het restant van de DV- kaart, waarop de bonnen 11 t/m. 14 voorkomen, moet worden ingeleverd. Vitamine C-tabletten voor a.s. en jonge moeders. Ie a.s. moeders. Alleen die vrouwen komen ln aan merking, die een attest, afgeven tus- schen 29 Maart en 11 Aprii 1943 van een arts of vroedvrouw kunnen over leggen, waaruit blijkt, dat zij in de laatste 5 maanden der zwangerschap zijn. Tegen inlevering van dit attest en onder overlegging van haar distribu tiestamkaart ontvangen zij een pakje vitamine C-tabletten. 2e jpnge moeders, van wie kihderen geboren zijn tusschen 1 December 1942 en 23 Maart 1943. Deze categorie ontvangt eveneens een pakje vitamine C-tabletten op vertoon van de distributiestamkaart van de(n) jonggeborene en van de' moeder. De vitamine-tabletten kunnen wor den afgehaald Jn het tijdvak van 29 Maart tot en met 17 April 1943. Na laatstgenoemden .datum zullen geen ta bletten meer worden afgegeven. De secr.-gen. van het dep. van Volksvoorlichting en Kunsten heeft bepaald, dat het bij film voorstellingen aan het publiek is verboden, tijdens de vertooning van het journaal of de journa len de zaal. waar de filmvoor stelling wordt gegeven, te betre den of te verlaten. Overtreding van dit verbod wordt gestraft met een -geldboete van ten hoogste 500 gulden. De ondernemers van zalen, waar filmvoorstellingen worden gegeven moeten op een voor het publiek goed zichtbare wijze aankondiging doen van boven staand verbod. Deze beschikking treedt on middellijk in werking. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Margarine op botertoewijzingen. De botertoewijzingen geven tot nader order ook recht op het koopen yan margarine. IJzeren en stalen gereedschappen. Met ingang /an 23 Maart 1943 is Jpt een ieder verboden de volgende onge bruikte gereedschappen, geheel of ge deeltelijk van ijzer en staal te koopen, te verkoopen of af te leveren: hooivor ken, aardappelrieken, andere rieken, vorken, grepen en sloothaken, schop pen, (met uitzondering van kolen schoppen, bestemd voor huishoudelijk gebruik), spaden, schoffels, hakken en schrepels, harken (met uitzondering van uit draad vervaardigde bladhar- ken), sikkels, zeisen, kanthakken en walmessen, zichten. Van dit verbod zijn uitgezonderd: speelgoedgereedschap en tuingereed schap van kléine maat, hetwelk naar zijn aard bestemd ls voor gebruik door particulieren. Te zijner tijd wordt nader bekend gemaakt, onder welke voorwaarden koop, verkoop of afleve ring weer mag plaats vinden. Hierbij wordt aan fabrikanten een al- gemeene vergunning verleend voor den verkoop of da aflevering van bovenge noemde-gereedschappen, die door hen worden vervaardigd ter uitvoering van door de „Zentralauftragstelle" goedge keurde „Verlagerte AuftrSge", mits voor de benoodigde hoeveelheden ijzer en staal geldige Elsendeckungsbe- scheide, Kleinstückelung-Eisendec- kungsjjescheide. Eisenscheine of bewij zen van overdracht „D", dan wel de grondstoffen in natura ter beschikking zijn gesteld. Voor het verkoopen of af leveren aan de Dultsche weermacht of andere Dultsche instanties kunnen handelaren in en fabrikanten van deze gereedschappen een speciale verkoop- •of afleveringsvergunning aanvragen bij het bureau voor de metalenverwerken- de industrie, Rlouwstraat 182, 's-Gra- venhage. Voorts wordt een algemeene vergun ning verleend tot het verkoopen of af leveren van bovengenoemde gereed- sehappen, welke bestemd zijn voor uit voer naar andere landen dan Duitsch land, waarvoor door den centralen dienst voor In- en uitvoer ultvoercertl- flcaten zijn afgegeven. De volgende ondernemingen zijn ver plicht zich bij het bureau voor de me- talenverwerkende industrie te doen in schrijven: a. Ondernemingen, welke 6 of meer arbeiders in dienst hebben en zich als hoofd- of nevenbedrijf bezighouden met het vervaardigen van bovenge noemde gereedschappen: b. Onderne mingen, welke zich als hoofd- of ne venbedrijf bezighouden met het ver handelen van bovengenoemde gereed schappen, voorzoover deze ongebruikt zijn, met uitzondering van ondernemin gen, welke de gereedschappen uitslui tend en detail verkoopen, tenzij zij deze importeeren. Van den Inschrijvingsplicht zijn uit gezonderd de zuivere detailhandelaren De verplichting tot Inschrijving geldt derhalve wel voor ondernemingen, die zoowel en gros als en detail verkoopen, alsmede voor ondernemingen, die, hoe wel zij uitsluitend en detail verkoopen, ten behoeve van den eigen detailhan del lmporteeren. Door genoemd bu reau zijn de voor de inschrijving be> noodigde formulieren aan de aldaar bekende adressen van bovengenoem de ondernemingen toegezonden. Deze formulieren moeten vóór 3 April 1943 volledig ingevuld en onderteekend worden teruggezonden. Wie geen for mulier heeft ontvangen, is verplicht vóór 27 '"Maart 1943 aan het bureau o.m kostelooze toezending te verzoeken. Het niet nakomen van deze verplich ting is strafbaar. Vervaardiging» verbod houten artikelen. Krachtens de in de Staatcrt. van 24 Maart 1943 verschenen bekendmaking van den Directeur van het Rijksbureau voor Hout, is de vervaardiging van be paalde artikelen uit populieren-, eiken-, iepen- en esschenhout, resp. uit alle houtsoorten (waaronder ook te verstaan triplex), met uitzondering van naaid en beukenhout, verboden. Tot de arti kelen, welke uit geen enkele houtsoort vervaardigd mogen worden, behoort ook houten speelgoed. Ten aanzien van dit artikel wordt dispensatie verleend aan die ondernemingen, welke gerech tigd zijn tot het vervaardigen van hou ten speelgoederen (b.v. op grond van het Bedrijf svergunningenbesiuit 1941), op voorwaarde) dat zjj v r 28 Maart '43 aan den Directeur van het Rijksbu reau voor Hout; Driekoningenstraat 4. Amsterdam-C, het verzoek doen hun een vérgunning voor het vervaardigen van houtert speelgoed te verstrekken. Deze dispensatie geldt totdat op de aan vrage van de bedoelde- vergunning is beslist. Ten aanzien van de verwerking van naald- en beukenhout blijven geldig de bepalingen, vervat in de bekendmakin gen van 13 Juli '42 en 14 September '42. Voorts ls verboden het verkoopen en afleveren in consignatie geven daar onder begrepen door fabrikanten, groothandelaren en ambachtslieden van de producten, waarvan vervaardi ging op grond van het vorenstaande verboden is. Voor het verkoopen en afleveren van voortaan verboden pro ducten, waarvan kan worden aangeno men, dat de vervaardiging vóór het in werking treden van het Vervaardi- gingsverbod plaats vond, althans werd aangevangen, kan vóór 28 Maart '43 een vergunning worden aangevraagd bij het Rijksbureau voor Hout, onder inzending van een nauwkeurig gespeci ficeerde lijst, vermeldende de aantallen en soort van alle producten, waarvoor dispensatie van het verkoop- en afle veringsverbod wordt gevraagd, alsmede van den staat van bewerking, waarin zij zich op 24 Maart '43 bevonden. De uitvoering van z.g. „Verlage-. rungsauftraege" blijft ook" voor in- toewij- speelgoed zonder vergunning toege staan, mits deze orders zijn goedge keurd dool de „Wlrtschaftgruppe holZ' verarbeitende Industrie" te Berlun en de „Zentralauftragstelle" te den Haag. Inlevering bonnen „Boter 10 Detaillisten kunnen eventueel nog in hun bezit zijnde bonnen ."Boter 10 uiterlijk tot en met 31 Maart 1943 bij de plaatselijke distributiediensten leveren ter verkrijging zingen. A-bonnen en B-bonnen voor boter. Aangezien A-bonnen voor boter recht geven op het koopen van «en rantsoen boter, margarine of vet, naar gelang van het artikel ter cerkruging waarvan deze bonnen worden aange wezen, en de B-bonnen op het koopen van een half rantsoen, mogen detail listen de A-bonnen en cie B-bonnen voor boter niet op hetzelfde opplakvei plakken. Zij dienen deze bonnen, op afzonderlijke opplakvellen gepakt, doch met één ontvangstbewijs ..MD 242-01" in te leveren. Wijzigingen inlevering zeepbonncn. Van 1 April '43 af moeten detaillisten de aoor nen ontvangen bonnen voor zeepproducten bij cie plaatselijke dis- tributiedieniten inleveren geaurenctte de derde volle week van de maand, in welke ae bonnen geldig zijn, en gedu rende de eerste voile week na afloop van den geidigneidsduur. Grossiers moeten met ingang van 1 April '43 de door hen van detaillisten ontvangen bonnen bij de distributie diensten inleveren op den Vrijdag van de derde voile week van de maand, in welke de bonden geldig zijn, en op de Vrijdagen van de eerste en tweede volle week na afloop van den geldig heidsduur. Het bovenstaande geldt niet vóór de inlevering van scheerzeepbonnen door' grossiers, welke eiken Vrijdag kan plaats vinden. Detaillisten en grossiers kunnen eventueele restantbonnen bij de dien sten inleveren in de eerste volle week na afloop van de periode, welke volgt op het tijdvak waarin de bonnen gel dig waren. DINSDAG. Nieuws: 7.30, 8.30, 12.45, 16.45, 18.30 (Hilv. I.) 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. I, 414,4 M. 7.15 Het Belmonte koor (gr.) 7.40 Vroolijke óchtendmeio- dieën (gr.) 8.05 Duitsche taalcursus. 8.40 Wij brengen U heden.... 8.60 So listen- en orkestconcert (gr.) (9.30—9.37 Spiegel van den dag - opn.) 10.— Gre- gor Serban en zijn Roemeensch orkest. 10.30 Klanken uit het zuiden (gr.) 10.45 Gregor Serban en zijn Roemeansch orkest. 21.15 Orgelconcert en zang en gr.pl. 12.— Almanak. 12.05 'Muziek corps van de Duitsche weermacht. 13.— Neerlands sahoone stemmen (I) (gr.) 13.20 Het Haagsch Trio. 14.— Amus.- orkest en Gerard van Krevelen en soliste (opn.) 11.— Er klonk een lied., voordracht. 15.20 De Arnh. Orkestver. en solist en gr. 17.— De lichte toets. 18.— Pianovoordracht. 18.40 Demonen in Brabant, mysteriespel naar het leven van Jeroen Bosch. HILV. II, 301,5 M. 7.15—7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Politiek weekpr. (opn.) 8.05 Lichte melodietjes (gr.) 8.40 Balletmuziek uit „Faust" (gr.) 9.— Bloemen uit Fransche operettes (gr.) (9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.— N». 1. AUdin mol do wondorlomp. Hel de 'wonde/lomp kon Alddin De schoonste wensen voor zich bedenken Toen viel hem iels verrukkelijks in: Den heelen dog SAVORA schenken I NIEMEIJER'S het surrogaat dat als thee smaakt. waarby sljjm op de borst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, terwtjl de hoest verdwijnt. Vanouds beproefd by hoest, griep, broncbltle, ssthraa. S Werelds beste Hoestsiroop Godsd. uitz. 10 .30 Orgelconcert (gr.) 21.— Francisco Canaro en zang (gr.) 11.30 Pianovoordr. (gr.) 12.Omroep Symph.-orkest (opn.) 12.30 Wat doet de Directie van den Landbouw? 13.— Pro- gramma-overz. 1C.05 Septet Jonny Om- bach, soliste en ir. 14.— Godsd. uitz. 14.30 Salonörkest. 15.30 "onnestraien ln ziekenzalen. 16.— Gerard van Krevelen en solist. 17.— Voor de jeugd. 17.80 Omroep-Meisjeskoor. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Binnenlandsch ge sproken overz. 18.— Omroep-Meisjes koor. 18.15 Neerlands stem van het front. 18.30 Kleine wenschen van groote menschen /gr.) 19.— BNO, Eng. uitz.: Holla. d and the economl reor- ganisatlon. (Voor de radio-centrales: Jongenskoren ringen (gr.) Hoofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. .v d. Aardweg; Buitenl.: Tj- N. Adema; Binnenl. en Prov.: D. A. Klomp; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, allen te Alkpiaar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar, Den 19en Februari nam de Heere na een droevig omgeval van ons weg, mijn innig •geliefden Man en der kinderen zorgzamen Vader GERARDUS VAN LEEUWEN, op den leeftijd van bijna 38 jaar. Wed. M. VAN LEEUWEN— WOORT. NELLIE. AAFJE. BETSIE. KLAAS. JOHANNA. Den Helder, 26 Maart 1943. Lijsterstraat 14. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 30 Maart a.s. op de Algemeene Be graafplaats te Huisdui nen. Vertrek vanaf Lijsterstraat 14 des na middags 2 uur. DANKBETUIGING. Aan allen, die mij 18 Maart bewezen dat zit, mij nog niet verbeten waren, betuig ik, mede namens mijn vrouw onzen op rechten dank. In 't bijzon der aan „De treincoupé", De distributiedienst" en niet te vergeten mijn beste vriend die mij telegra feerde. Ouwe taaie, je weet wat ik je wensch. Hij weet alleen nu nog niet wat ik hem wensch. P. VAN TWISK. Wegens huwelijk der tegenw. vraagt Mevrouw RINGERS, Oudegracht 222 te Alkmatar, per half April EEN DIENSTBODE, voor dag en nacht. Gezocht voor waarneming van een cafétaria-ljsbar JONG ECHTPAAR. Man liefst met vak bekend. Br. onder no. 48 bur. v. d. bl. Naaister vKagt net MEISJE, middags 26 uur voor licht werk, hoog loon. Cron- jéstraat 4. Nette BAKER heeft April en Mei nog vrij. Adres bur. d. blad. Biedt zich aan JONGEN voor garage, 16 j. Br. no. 47 bur. v- d. blad. Gevraagd een net MEISJE voor d. of d. en n. Adres: P. Schilder, veehouder Nieuwe- weg 5. Net MEISJE gevr. voor de morgenuren, niet ben. 16 j. Adres: Singel 51. Gevr. JUFFROUW v. d. huishouding bij twee men schen. Adres: C. Govers, B 135, Bennlngbroek bij Hoorn. Te koop gevraagd modern WANDELWAGENTJE. Te koop aange'boden mandoline 17.50. Lak, Krugerstr. 101. Te koop gevr. wit emaille KOLENFOKNUIS in goeden staat. Middelbare grootte, (Circulatie). Br. en prijs J. Th. Tolhoek, Kerkweg 2 B, nna-Paulowna. Te koop gevraagd kleine VLAKBANK. Kramer, Ho- gendorpstraat 67. Te k$>p: 2 CRAPAUDS, 4 len en een tafel f 2.50. er, Violenstraat 28. Te koop een prima WAAK HOND (Reu) 15. Na 5 uur. Adres: Bösecke, Joubertstr. 31. PLANTEN, aardbeien, bloem kool, sla, roode en groene kool verkrijgbaar bij P. Kroon, Nieuweweg 14, Anna- Paulowna. Te koop gevr. een POPPEN- WANDELWAGENTJE en een autoped, v. d. Meij, Singel 80. Te koop aangeb. 1 p. leeren LAARZEN 32.50, 1 p. d.- schoenen, m. 38, z.g.a.n. 10, zilveren heerenhorloge 35. Dhont, Goudsbloemstr. 8. Te koop aangeb. 2 HEEREN WINTERJASSEN en 2 d.- japonnen, groote maat. Door omstandigheden niet gedra gen. Prijs 120 en 30, Werf, B. Ballotstraat 23. Te koop houten KRUIWA GEN, l.g.st.z. 15. A. G. Keiser, Gladiolenstraat 20. Diegene, die Donderdagmor gen half 9 uit wachthuisje „Breezand" br. leder KOF FERTJE heeft meegenomen, lnh. damesjaponnen, wordt beleefd verzocht dit terug te bezorgen Middenweg 135 of Burg. Loovinkstraat 64, Breezand. Wie ruilt 1 p. DAMESSCH., 3/4 hak, m. 37 voor m. 37, platte hak. Noor, Molen straat 81. Wie ruilt 1 p. DAMESSCH., m. 37, hooge hak voor Idem lage hak? E. de Witte, Kei zerstraat 103. Te huur of te koop gevr. fl WONING of winkel. Ruygh- weg, Ooievaarstraat, begin Relgerstraat of Fazanten straat. Weggenomen een drlewielige sche POES m. zwarte streep over den rug. Terug te bez. Kooy, Reigerstraat 34. te DEN HELDER, De Jaarlijksche rentebijschrijving zal plaats vinden van 510 APRIL aa. In verband hiermede konten de zittingen van 7 en 9 April te vervallen. Inlevering der spaarbankboekjes vóór 5 April tij dens de zittingen of ten huize van den penning meester aan de WESTGRACHT 33. HET BESTUUR. Staat ter dekking aangeboden de zware Stamb Gr. Dekhengst diepe zwarte bles met halve witte achterbeenen extra gangen. V. Ridderslag, Kampioen '37. Stalgel. aanwezig. Indent.-kaart meebrengen. A. BONSELAAR, Jan Verfailleweg 28, Den Helder. en want de kwaliteit van de sterk geconcentreerde Medlno» caplllair-actieve tandcream is zóó voortreffelijk, dat er maar héél weinig van noodig ls. Er zijn nog velen die uit ge* woonte den geheelen borstel groot of Iclein - met tand- pasta „beleggen maar dat ls overdaad. Wees daarom zuinig met Medinos, want deze voortreffelijke tand* 1 cream is niet meer onbeperkt ver krijgbaar I (Leege tube inleveren). O Ncderlendich Fabrikaat der Medinos Lebofetorle M 165 cuÏÏSÏ„e°MeisieS'ï0lSt ee° onderstaande NAAICURSUS rr negÜlnCrS en gevorderden. kleSS^ Dames-, Heeren- en Kinder- nis^™.ed6 'nmt U oude Gedingstukken moder- LINGERIE- en VERSTELCURSUS' voor jonge meisjes van 12—16 jaar. 3 g Opleidingen voor: Costumière, CouDeuse Tlerares en Staateacrte Nuttige Handwerken. DoSïrtaS"1 "r1* E1"Sda8S' en Dir. A. BREVé. Tennis „PANORAMA" tijde lijk stopgezet. KFIgETRmeM C„en drlewlebg K.FIETS. Ouders worden Mnni terug te bezorgen Manjaar, Javastraat 12. Wie ruilt een l.g.st.z. naar DAMESSCHOENEN, m 39 voor m. 40? Adres: Toes Molenstraat 36. ▼elit de bekende makelaar D. Groot. INDISCHE W. PAFKEN en tennisballen t. o. gevr. Aanb. m. prijs aan OLREE, N. Amsteüaan 149, A'dam.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2