8 fAV®RA wom! HOTST Ju Hertjes üiuiema 0 Meubel- en Stoffeerinrichting Ha-ha! Savora! ZEGEL - Koningstraat Hoe wilt U het? Uit onze omgeving. Uam hcütdwMige Sitccp V/mk us JtLeyKouw} Boereninzet in de Oekraïne. FEUILLETON E MAN UIT DE WILDERNIS door B. REEN is slraibaar) RADIOPROGRAMMA Advertentiën. Personeel gevraagd Te huur gevraagd Te koop aangeboden Te koop gevraagd Diversen Den Helder. BRILLEN. Uw meubelen volgens eigen ontwerp maken wij zeli in onze Fa. G. A. v. d. Blom Zoon, „5 gulden voor een pond vleesch, a.s. Zaterdagmiddag in het Casino zyn causerie zal houden. 1 •'-le heer van Emmenes heeft in de loop der jaren, zoowel in binnen- als buitenland veel ervaringen opge daan en wij voor ons beschouwen hem als uiterst deskundig. Ook de afgeloopen week gaf ir. v. Emmenes op duidelijke wijze zijn bij den Technischen Dag opgedanen ervarin gen weer. Deed hii het nu nog in de „Sport kroniek", waarvan hij hoofdredac teur is, wij zijn er van overtuigd, dat hij ons a.s. Zaterdag zal meesleu ren naar het Goffert-stadion te Nij megen, waarbij vooral de Vroet en Kick Smit uitblonken. Hij zal ook komen met interlandwedstrijden van vroeger, in één woord wij zul len in een echte, gezellige voetbal sfeer geraken, een sfeer die een ieder, die met sport te maken heeft en wil hebben, goed zal doen. Daarom vestigt de scheidsrech- tersvereeniging er de aandacht op, dat dezen middag een succes moet worden. De dag van het vijfjarig bestaan moet slagen. De scheidsrechters aar zelden niet om kosten en moeite in ruime mate te geven. De voetballers, adspiranten, voet balpubliek en zelfs de overige sport- aanhangers krijgen nu een gelegen heid om zich eenigszins te bekwa men op techniek en tactiek. URK. yisscherij. - Heden waren de prü- zen der visch: fuikaal 0.681.90, lijn of beugaal 0.681.90, spie ring 40 ct., pos 10 ct. per kg en nest 50 ct. per bak van 31 y3 kg. WIERINGEN. Gevonden voorwerpen. - Een dames sjaaltje en een glacé dameshandschoen. Inlichtingen bij den gemeentebode. MAXIMUMPRIJZEN. Voor de periode van 612 April zullen op de groentenmarkt de volgende maxi mumprijzen gelden: Kropsla 8.50 10, komkommers 2142 per 100 stuks, spinazie 20, raapstelen 19 23, roode kool 9.30, savoye kool 8.60, witte kool 6.60, peen (zonder lof) 4.106, koolrapen 3.20—f 4, schorseneeren 1219, prei 10, bieten 3.50—6, id. gekookt 10.70— i 12.90, postelein 36.8046, sla (snij en dunsel) 28—35, spinazie (veld) 13.60—17, rabarber 19.60—24, an dijvie 22.40—28, witlof 16—24, spruitkool (ongeschoond) 17.6022, id. geschoond 25.6032, uien 7.20— 10.20 per 100 kg, bloemkool 12.80— S 32, koolrabi 6—14 per 100 stuks, radijs 4.20, bospeen 2025 per 100 bos. TEXEL Burgerlijke stand. Van 27 Maart t.e.m. 2 April 1943. Geboren: Evert W., z.v. F. G. G. Tromp en A. M. Vlas. Mathil- da C., d.v. G. Witte en A. C. Kuip. Cornelis, z.v. S. Timmer en P. van Tatenhove. Trijntje, d.v. W. Boon en J. Kalis. Pieter z.v. J. Kikkert en B. Visser. Maria M., d.v. J. Smit en A. A. Hin. Ondertrouwd: J. B. Halse- ma en J. M. Vos. A. C. Witte en J. van Heerwaarden. P. Broek man en C. J. Krol. A. van Santen r. h Z WITS AL FABRIEKEN No. 2. Hot vrouwtjo van Stavoron Gij, Vrouwe van Siavoren, ziet: Ik voer mijn schip naar verre landen, En qrooter rijkdom is er niet Ik kreeg SAVORA in mijn handen I NIEMEIJER'S hel surrogaat dat als thee smaakt. Die heeH .natuurlijk mijn scheerreep gebruikt voor de tljne wasch. Gelukkig dal ik mijn icheerzeepbon nog kan inwisselen voor een steel ven die goede, oude kwaliteit Adelaar-Scheerzeep. *n ADELAAR PRODUOT PRIMAI en J. Timmer. S. P. Kuiper en J. C. van Miert. G e t r o u w d T. Pongers en W. van Riessen. A. C. Zutphen en A. van der WaL Gevonden voorwerpen. - Gevon den: een kinderscnoentje, een cein tuur, een paar beenpüpen. De heer Van Eek van de NOC schrijft: We zitten in den trein tusschen BerRjn en Lemberg, want deze rou te volgt ditmaal het transport boe ren, dat den ZZsten Feoruari uit Den Haag is afgereisd. De tocht is lang en na het eten van het brood, met veel boter en beste worst, dat voor de reis is meegegeven, slapen ae meesten. Enkelen, vooral onder de ouderen, kunnen niet zoo best een siaapzit op de harüe banken vinden en zij brengen den tijd door met el kander te verhalen uit eigen leven, van eigen werk, de hoeve thuis, den familiekring, den olik in de toe komst gericht. Daar hoort men welke trekkers- geest nog leeft in ons volk, welke krachten de besten uit ons land nog voortstuwen naar nieuwe uitzichten, naar werk en te bebouwen aarde. Weg uit het kleinzielige gekanker en den nutteloozen rouw om het verlies van „p, die goede ouwe tijd", die toch niet weer komt. Die goeie ouwe ijd, waarin de boer echter nauwe- hjks vermocht te leven, waarin al thans voor zijn kinderen geen plaats meer was, geen goed bedrijf meer was te vinden. Hoe hebben z« dit dadelijk aangevoeld, dat nu die tijd doorbroken is, dat thans de boer weer werken kan, zijn recht op ar beid, zijn recht op te bebouwen aar de weer kan doen gelden. Zoo is het en in der boeren «ge- dachtengang op reis, kon men dit door een ouderen boer uit Noord- Holland, zoo'n stoere Westfriesche figuur, als volgt tot uiting hooren brengen. „Ik heb tegen miin jongens gezegd: ik zal wel gaan en als het mij goed toe lijkt volgen julüe. Want voor mijzelf hoef ik het niet meer te doen, ik ben al 55 jaar, maar mijn jongens luisteren nog goed naar me en als ik het zeg, dan komen ze ook. We kunnen ons beter dadelijk aan de roomtafel zetten dan dat wij la ter noodgedwongen bij de onder- melk geschoven worden". Met zulke kerels kan men wonde ren doen. En dat moet ook, wonde ren moeten hier gebeuren om alles weer in orde te la-ij gen. Leeg is het land, leeg aan al wat noodig is voor een goede landbouw kundige bedrijfsvoering, leeg aan werktuigen, leeg aan vee,leeg aan goede gebouwen, maar vooral leeg aan leiding gevende mannen, aan boeren die gewend zijn dag in dag uit te werken, te regelen, te bestel len, die 's avonds en 's nachts nog hun plannen liggen te maken voor den anderen dag, voor de komende week, het werk dat klaar moet. Leeg is dit land, leeggeplunderd door de terugtrekkende bolsjewieken, alleen het land en 't grauwe volk bleven achter, al het andere werd meege nomen, ook alles wat eens leiding gaf. Als onze boeren komen op het scholingsbedrijf te Rogatsc! jf, Za terdag 27 Februari 's avonds te 6 uur, als de transportgeleider de 34 man in goede orde aangekomen heeft gemeld bij den scholingsleider, boer de Waard, dan is het een en al bedrijvigheid, koffers uitpakken, stroozakken vullen en dan aan tafel voor het eerste welkome maal in de Nederlandsche kolonistenschool mid den in de Oekraïne, vanwaar zij zul len uitzwermen over dit wijde, wij de land. Groot was de voldoening, dat de boerenleider Roskam, dit transport ter begroeting in Berlijn en Rowno was achterna gereisd en ook op de school persoonlijk zich van hun be houden aankomst kwam overtuigen. Op de kolonistenschool zullen de boeren na een korte opleiding van 14 dagen ter inwijding in de Oekrainsche landbouwproblemen als bedrijfsleider worden ingezet op eenzame maar uiterst waardevolle posten. Verlangend wordt reeds uitgezien naar de brieven van thuis, die den band weer moeten leggen met het vaderland, 2000 km. overbruggend. Die brieven kunnen goed doen en een steun geven. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Kunstmest. De Land- en Tuinbouwers, die nog geen aanvraag voor Kunstmest hebben ingediend of hun aanvraagformulier nog niet naar het Bureau van den Prov. Voedselcommissaris, Afd. Kunstmest, hebben gezonden, worden er op ge wezen, dat de gelegenheid daarvoor is opengesteld tot 10 April 1943. De aanvragen, die ni 10 April a.s. binnenkomen, kannen niet meer in be handeling worden genomen. Tevens wordt bekend gemaakt, dat de toewijzing voor het bemestingsjaar 1942- 194? wordt berekend volgens het nieuwe aanvraagformulier, dus op basis van het teeltplan 1943. Van deze toewijzing wordt dan afgetrokken hetgeen reeds is ver strekt. Indien er volgens deze bereke ning telers zijn, die nog recht hebben op een toewijzing, dan zullen zij deze binnen enkele weken ontvangen. Momenteel binnenkomende klachten van telers, betreffende het uitblijven van hun toewijzing of tot nu toe te wei nig ontvangen kunstmest, kunnen, zoo lang de definitieve toewijzing nog niet is uitgereikt, niet in behandeling worden genomen. Scheurplicht 1942-1943. De Productie-Commissaris voor N.H. maakt bekend: Een ieder, die tot nu toe nog niet geheel de hem opge legde verplichting tot scheuren van grasland ten uitvoer heeft gelegd, wordt in zijn eigen belang aangeraden, dit alsnog ten spoedigste in orde te brengen. Wanneer bij onderzoek blijkt, dat vóór 1 April 1943 de verplichte opper vlakte blijvend grasland gescheurd had kunnen zijn, dan zal, tenzij onmid dellijk tot scheuring wordt overge gaan, aan derden opdracht worden gegeven voor rekening van den scheur- plichtige, het land te doen scheuren, terwijl tevens verdere strafmaatrege len tegen hem niet zullen uitblijven. Belanghebbenden worden er op ge wezen, dat dit bericht als de laatste waarschuwing wordt bedoeld. Regeling voor eigen brandturf 1943. Turfproducenten, die uitsluitend turf voor eigen gebruik produceeren, dienen zich als eigenbrandturfproducent te la ten Inschrijven bij de brandstoffencom- missie, waaronder zij ressorteeren. Zij moeten hiertoe een bij de distributie diensten verkrijgbaar gesteld aan vraagformulier vóór 24 April '43 vol ledig en naar waarheid ingevuld en on derteekend bij den distributiedienst in dienen. Wanneer op de aanvraag gun stig wordt beschikt,' ontvangt de aan vrager bericht, dat zijn inschrijvings- kaart bij den betrokken distributie- dienst kan worden afgehaald. Ook verveners, die voor 1943 als eigenbrandturfproducent ingeschreven wenschen te worden, zullen een daar toe strekkende aanvraag moeten indie nen. Het betreffende formulier (er dient uitdrukkelijk een formulier voor verveners te worden aangevraagd) is eveneens bij de distributiediensten verkrijgbaar. Dit formulier moet vol ledig en naar waarheid worden inge vuld en onderteekend en worden toe gezonden aan de Sectie Turf van het Rijkskolenbureau, Javastraat 7, Assen. Alle met betrekking tot de inschrij ving als vervener bij het Rijkskolen bureau gegeven voorschriften blijven onverminderd van kracht. In afwijking van de regeling voor verveners kan aan hen, die krachtens hun deelneming aan de productie van turf aanspraak kunnen doen gelden op eigenbrandturf en geen verveners zijn. tot uiterlijk 30 Juni 1943 een aanvraag formulier worden uitgereikt. De producent mag de dubbele hoe veelheid, welke op de bonnen kan wor den gekocht vervoeren. Voor de ingele verde toew ij zingen kan echter slechts een vervoervergunning voor de enkele hoeveelheid worden verkregen. Eigenbrandturfproducenten, die de ma ximumhoeveelheid niet in eenmaal op één dag willen vervoeren, kunnen een vervoervergunning, geldig voor ver schillende hoeveelheden op verschil lende dagen, verkrijgen. Omtrent de wijze, waarop de vervoervergunningen verkrijgbaar worden gesteld en met be trekking tot de regeling voor de voor eigen gebruik te produceeren aanmaak- en bolsterturf volgen nadere mededee- lingen. Aan niet-ingeschreven eigenbrand turfproducenten zal geen vervoer vergunning worden verstrekt. Het vervoer van turf zonder een door of namens de sectie turf van het Rijkskolenbureau te Assen afgege ven schriftelijke vergunning is ver boden. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de brandstoffencommissies. 48. Maar het was niet de stem van Lucy, die van het andere einde van den draad klonk. „Hier Dik van Dalen," klonk de welbekende stem van den jongen tropenvorscher. „Ik moet u onmid dellijk spreken, meneer Steen. Ja, bet gaat over die aangelegenheid waarover ik het onlangs met u heb gehad. Maarhet gaat ook over Lucy. Haar leven is in gevaar. Ze is in een val geloopen die door uw vijanden werd opgezetopgezet door de lieden die de woning van Middelkoop in de lucht hebben la-* ten vliegen om te voorkomen, dat jullie die krankzinnige expeditie zouden doorzetten! Het is beter niet naar de politie te gaanzelfs Van Dongen moet er buiten blijven. Er is slechts één manier waarop ze ge red kan worden en dat is door mij." Steen's verschrikte uitroepen wa ren onderdrukt door de grimmige stem aan den anderen kant. Hij be sefte, dat hij hier niet in de maling werd genomen. Van Dalen sprak in allen ernst „Wat moet ik doen?" vroeg hij. „Kom naar het station Delftsche Poort, daar zal ik op u wachten. Kom per auto alleen chauffeer zelf. Gebruik een gesloten auto en zet een hoed en een bril op, om te voorkomen, dat toevallige voorbij gangers u herkennen," gaf v. Dalen opdracht. „En dat is nog niet alles! Breng de volledige notities van Mid delkoop betreffende de plaats van d«n Hakika-schat mee." „Maarbegon Steen. „Maar niets! Herinnert u zich dat het leven van Lucy op het spel staat! De man, die de helsche ma chine plaatste, zal niet aarzelen haar een verschrikkelijken dood te laten sterven," merkte Van Dalen met felle, grimmige stem op. „Ik zal het niet vergeten," ant woordde Sten. „Als je gelooft, dat die ellendige schat mij meer waard is dan Lucy, ben je nog gekker dan ik dacht. Wat ik wil zeggen is, dat ik niet bij de notities van Middelkoop kan. Ze bevinden zich in een safe in de bank. Maar wachtik zal het hem even vragen!" „Neen", onderbrak v. Dalen hem. „Aan niemand iets vertellen. U moet die notities meerdere malen hebben doorgelezen. Kunt u uit het geheu gen niet een copie ervan maken? Ge looft u van wel? Goed. Ziet u nu een auto te krijgen) Kijk uit. dat u niet gevolgd wordt. Ik zal op u wachten bij de Delftsche Poort. Haast u!" Steen keek versuft om zich heen, terwijl hij de man aan den anderen kant van den draad hoorde bellen. Een oogenblik overwoog hij naar Van Dongen te gaan en den commis saris dit telefoongesprek te rappor teeren, maar de liefde voor zijn dochter was een van de sterkste din gen in het leven van Herman Steen. Niets anders kwam er op het cogen- blik opaan. Hij draaide zich plotseling om en holde het gebouw uit. Buiten stond nog steeds een menigte het oprui- mingswerk gade te slaan en een aantal journalisten herkende on middellijk den millionnair en zwerm de om hem heen. „Spijt me, kan niets zeggen. II moet beseffen, dat ik een zenuw schok heb gehad," protesteerde hij; dan voegde hij er na een plotselinge ingeving aan toe: „Ik ben nu op weg om mijn dokter te raadplegen." Hij riep een taxi aan, gaf het adres op van een specialist die een van zijn grootste vrienden was. Hij voelde, dat hii dokter De Jager moest en kon vertrouwen. Doch toen hij zich veilig en wel in de spreek kamer van den zenuwspecialist be vond, kwam hii tot de conclusie, dat hij zelfs hem de boodschap van Dik van Dalen niet durfde vertellen. Inplaats daarvan ontvouwde hij zii en Middelkooos plan m heime lijk met de expeditie te beginnen. „Ik wil mijn spoor verborgen hou den," zette hij den specialist uiteen. „Ik wilde dat u het onmiddellijk be kend liet worden, dat ik op uw ad. vies opgenomen ben in een verple- gingsinrichting. Tegelijkertijd wilde ik, dat u mij een hoed leende met een rand dien ik diep in de oogen kan trekken en een jas met een groote kraag, waarin ik m'n gezicht kan verbergen. Kunt u me bovendien nog een auto bezorgen?" (Wordt vervolgd.) Kunstmest. De telers, die een land- en/of tuin- bouwzaadteeltcontract met een erken den zaadhandelaar hebben afgesloten en een toewijzing kunstmest daarvoor willen ontvangen, worden er nog maals op gewezen, dat alleen een toewijzing wordt verstrekt, indien de contracten getoond zijn. In verband hiermede worden de telers, die hun contracten nog niet naar het Bureau van den Voedselcom missaris, Afd. Kunstmest hebben ge zonden, verzocht, hun contracten vóór Zaterdag 10 April, aangeteekend naar genoemd Bureau te zenden, daar er anders geen toewijzing voor Contract- Zaadteelt wordt verstrekt. Huurprijzen voor bouwwerktuigen. In de Nederlandsche Staatcourant van 25 Februari 1943, nr. 39, is een prljsvoorschrift voor het verhuren van alle soorten bouwwerktuigen gepubli ceerd. Ten aanzien van de huurprijzen voor het in werking treden van het Prljsvoorschrift (26 Febr. 1943) gelden de bepalingen van het Prijsvormingy- besluit 1941. De Gemachtigde voor de Prijzen deelt in dit verband mede, dat niet tot strafvervolging zal worden overgegaan, indien de huurprijzen na het in werking treden van het Prijs- vormingsbesluit (23 Aug. 1941) tot 25 Febr. 1943 overeengekomen of betaald, niet meer dan 30 pet. hooger zijn dan de volgens het Prljsvoorschrift 1943 huurprijzen voor bouwwerktuigen toe laatbare. In verband met het spoedeischend karakter moest bij wijze van voorloo- pige voorziening naar een bestaande lijst van bouwwerktuigen („Liste der wirtschaftsgruppe Bauindustrie für Maschinen und gross Geraete," uitgave van September 1939) worden verwezen. Het is de bedoeling,, dat deze lijst spoe dig in het Nederlandsch zal verschij nen, aangevuld met de specifiek Ne derlandsche bouwwerktuigen. Bovengenoemde lijst ligt ter inzage bij den dienst van den Gemachtigde voor de Prijzen te Deventer en bij het Dept. van Handel, Nijverheid en Scheepvaart te 's-Gravenhage en is ver- krijsbaar bij de uitgeverij Hermann Klockow, Berlin SW, Alexandrinen- strasse 77. De toelaatbare huurtarieven moeten ook bij de vaststelling van vergoedin gen voor door openbare diensten, waaronder ook te verstaan Duitsche zooals 0/T„ Luftgau, Wehrmacht ge vorderde bouwwerktuigen worden toe gepast. Omzetbelasting sigarcngrosslers en winkelier». Met ingang van 1 Maart 1943 is de verplichting voor sigarenfabrikanten om aan Grossiers 1/4 pet. en aan Win keiiers 1 1/4 pet. extra korting wegens omzetbelasting te geven, vervallen, in de plaats hiervan is de verplichting ge treden om aan grossiers en winkeliers de door hen werkelijk verschuldigde omzetbelasting te vergoeden. Met ingang van 1 April 1943 is de verplichting voor grossiers in taoaKs- producten om aan winkeliers bu lev ring van sigaren 1 1/4 pet.. e*tra ting wegens omzetbelasting te Seven, vervallen. In de plaats hiervan is verplichting getreden om aan winke liers de door dezen werkelijk verschul digde omzetbelasting te vergoeden. In beide gevallen dienen deze bedragen, naast d; gebruikelijke korting, op elke factuur in mindering te worden ge bracht. Het door winkeliers aan omzetbelas ting verschuldigde bedraagt 2 pet. van het door hen ontvangen bedrag, d.i. z pet. van de i kleinhandelsprijs inclusief opcenten. Het door grossiers aan om zetbelasting verschuldigde bedraagt xz pet. van het door hen ontvangen be drag, d.i. y, pet. den kleindandelsprijs in clusief o senten, verminderd met wiu- kelierskorting en -omzetbelasting. Meer haver voor paarden. Zij, die thans haver gaan zaaien, kun nen er rekening mee houden, dat voor den oogst 1943 de havertoewijzing voor paarden hoogstwaarschijnlijk zal wor den verhoogd. Deze verhooging zal slechts worden verleend aan hen, die voldoende haver voor hun paarden hebben verbouwd. Zij, die niet vol doende aan hun eigen verbouwde ha ver hebben en daarnaast nog een aan vulling in den vorm van mengvoeder behoeven, zullen zich tevreden dienen te stellen met een norm, welke zal worden vastgesteld voor de paarden, die mengvoed-r krijgen toegewezen. Men mag verwachten, dat de rantsoe nen voor de paarden, die mengvoeder ontvangen, niet zoo gunstig zullen zijn als de rantsoenen voor de paarden, die haver uit eigen oogst krijgen toegewe zen. Die paardenhouders, die wel over voldoende haver beschikken, doch nog niet in de gelegenheid zijn geweest om te dorschen en dientengevolge genood zaakt zijn tijdelijk een toewijzing voor mengvoeder te vragen, zullen toch kun nen profiteeren van dit gunstiger rant soen, indien blijkt, dat de uiteindelijk door hen gedorschte hoeveelheid haver voldoende zou zijn veweest. Bonverlies door slordigheid dinsdag. Nieuws: 7.30, 8.30 12.45, 16.45, 18.30 (Hilv I.) 19.45 (Hilv. H) en 21.45. HILV. I .414,4 M. 7.15 Symph.-orkest (gr) 7.40 Lichte wijsjes (gr.) 8.05 Duit sche taalcursus. 8.40 Wij brengen U heden 8.50 Licht klassiek ochtend concert (gr.) 9.30-9.37 Spiegel van den dag - opn. 10.- Ons liedje bij Uw werlc (gr.) 10.45 Orgelspel. 11.15 Willy Eberle. 12.— Almanak. 12.05 Ernst van 't Hoff. 13.— Neerlands schoone stemmen: So praan en bariton (opn.) 13.20 Piano- voordr. (gr.) 13.30 Orgelconcert. 14.— Otto Hendriks en gr. 15 „Prof. Olu- sius," luisterbeeld. 15.15 Haarl. Orkest- vereen., solist en het Nederl. Kamer koor (opn.) 17.— De lichte toets. 18.— Collegium Musica Divina. 18.40 Neder landers ter heirvaart, klankbeeld. 19.15 Alt en piano. 19.50 Duitsche taalcursus. 20.15 Wat de pot schaft. HILV. ii. 301,5 M. 7.15-7.40 Zie Hilv. 1. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Pol. weekpr. (opn.) 8.05 Symph.-orkest (gr.) 8.40 Vi- oolsoli met pianobeg. (gr.) 9.— Gev, morgenconcert (gr.) (9.15—9.20 Voor de huisvrouw). 10.— Godsd. uitz. 10.30 Symph. van Mozart (gr.) 11.— „De Zon! Levensvreugd!" (gr.) 11.30 Cello en piano. 12.05 Orkestsultes (gr.) 12.30 Wat doet de Directie van den landbouw? 13.— Progr.-overz. 13.05 De Melodisten, soliste en gr. 14.— Godsd. uitz. 14.30 De schuld van het voorjaar. 15.15 Musette- Melodieën (gr.) 15.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 16.— Orgelconcert en zang. 17.Voor de jeugd. 17.30 Kinderzang klasse. 17.45 Spiegel van den dag en BNO: Binnenl. gespr. overzicht. 18.— Kindefzangl lasse. 18.15 Neerlands stem van het front. 18.30 Kleine wenschen van groote menschen (gr.) 19.Dolle invallen (gr.) 19.15 Klaas van Beeck. 19.55 Gr. 20.— BNO, Eng. uitz.: „Hol land and the economie reorganisation." Voor de radio-centrale: Anna del Rio (gr.) 20.15 Symph. avondconcert en so listen (gr.) Hoofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. .v d. Aardweg; Buitenl.: TJ. N. Adema; Binnenl. en Prov.: D. A. Klomp; Sport en Rechts?..: J. Werkman, allen te Alkmaar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard. Alkmaar. Voor de vele blijken van medeleven na het heen gaan van mijn Echtgenoot, den Heer H. PH. KOTTMAN, Administrateur van 's Rijkswerf te Wil lemsoord, ondervonden, betuig ik, mede namens mijn kinde ren, mijn oprechten dank. N. KOTTMAN— ROBANUS. Schagen, Maart 1943. Diep getroffen door de vele belangstelling na het smartelijk verlies van mijn innig geliefden Man J. M. SNAPPER, betuig ik mijn oprechten dank. In 't bijzonder aan de collega's van het Tor pedo-atelier. Uit aller naam, G. P. SNAPPER—DUIN. Schagerbrug, E 13. H. H. KAPPERS. Voor direct gevraagd een FLINKE LEERLING. Adres Koningstraat 49. HOOGE PRIJZEN- voor MEUBELEN, HUIS RAAD, BOEKEN, ZOL DEROPRUIMING ENZ. JAN VISSER en Zn., Wagenstraat 7. DAGMEISJE gevr. Hotel „Den Burg". Gevraagd net MEISJE (liefst dagmeisje). Banketb. Rogge veen, Schagen. Zondags vrij. Net MEISJE gevraagd voor hulp in de huishouding. Adr.: Hector Treubstraat 53. Net DAGMEISJE of werk ster gevraagd. Hotel „Bel- levue". Te huur gevraagd 2 tot 6 ha WEI- of BOUWLAND, zand of lichte klei met behuizing. Aanvaarding schoofbloot '43. C. J. v. d. Berg, Konlngsw. 9, Breezand. Net KOSTHUIS gevr. door 2 vrienden. Aanbiedingen Brakkeveldweg 72. Voor direct of tegen 1 Mei een net HUIS te huur gevr. Br. onder no. 71, bur. v.d. bl. SLAAPKAMER gezocht voor jong meisje. Br. onder no. 73 bur. v. d. blad. Te huur gevr. een HUISJE aan de spoorbaan, liefst tus schen Alkmaar en Den Helder voor 2 personen. Br. onder no. 74 bur. v. d. bl. Te k. aangeb. H NDNAAI- MACHINE 45. C. Verwey, Schagenstraat 99. Te koop aangeboden 200 300 pond HOOI, 200 kilo voerwortelen, 5 meter mest. D. Dekker, Vijzelstraat 95. Né 6 uur. Te koop RAPEN voor vee voer. P. v. d. Veer, Rijksweg 52, Koegras. Te koop aangeb. -lichte mo dern goed onderh. KINDER WAGEN met bedje en sier- kussen. Pr. 70. Adres: Bon- tes, Ruyghweg 171. Te koop: een pracht WIND JACK voor 17.50, een paar kinderklompjes, leeft, ruim 2 jaar en een manches terbroek, z.g.a.n., voor 20. Wetstraat 39. Te koop aangeb. nieuw 6-d. KINDERSLAAPKAMER AMEUBLEMENT, 175. Na 7 uur. v. Velzen, Begonia straat 60. Te koop gevraagd 1 p. D.- SCHOENEN, m. 38, lage hak 15 20 en verpleegsters- schorten, m. 42. Bijl, Spoor straat 47. Te koop gevraagd 2 pers. OPKLAPBED. Br. met prijs opgaaf aan Eger, Steenstraat 33, Alkmaar. Te koop gevr. goed onder houd. BURGERWOONHUIS Br. onder no. 72 bur. v. d. bl. Wie ruilt MARINEJEKKER, m. 52, tegen een wollen deken? Dik, 2e Vroonstraat 96. Na 6 uur. Ruilen JONGENSSCHOE NEN m. 31 voor 33 en hooge heerenschoenen m. 40 voor m. 43. Boon, De la Reystr. 37. 37. WERK gevr., aangenomen of per uur, voor direct of later. J. Koomen, Meerweg 85, Breezand. THEEBEURZENN Fabrikaht van Theebeur zen, biedt groothandel, ge deelte der productie, aan. Br. onder No 311 aan Advertentie Bureau Realta, Tweebaksmarkt 42, Leeu warden. Heden af te geven Tuin- boonplanten per 100 0.60, Tevens bloemen en nog bloemenpl anten. Kweekerij „TERRA NOVA", Nieuweweg 6 en Goudsbloemstraat 3. Gevraagd PARAFFINE, gebroken wasfiguren en alle andere wasafval. STAMO, v. Swinden- dwarsstr. 12. tel. 53763. TE KOOP: 3 K.G. WORTELENZAAD van Nantes en 4 K.G. Gele Herfstknollenzaad en poot- uienplanten bij P. KROON Nieuweweg 14, Anna-Pau.' lowna. BELEEFD VERZOEK aan hem, die Zaterdag uit de 2de klasse coupé, trein 13.40 uur, welke op het station den Helder ontruimd werd, per abuis een houten kistje met hoogfrequent- electr. apparaat medenam, dit terug te bezorgen Adres Bur. Dagbl. v. N.-H., Held. editie, den Helder. Belooning: veile waarde van het apparaat. Voor zieke een levensbelang, Van Heemskerkstraat 63, le straat v.b. de Emmastraat. dat Is diefstal", zei de slager. Een hoop menschen hebben er een toer aan om hun bonnetjes te be steden, zonder dik in de schuld te komen. En moet llc hun dan te weinig op hun bon geven, om het vet en wat vleesch tegen buitensporige prijzen te verkoopen? Want zoo gaat het, als men meer dan een redelijke winst wil maken. Nee, meneer.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2