0 VERKOOPSTER Wat wil Brigitte? JAXKO, de circusjongen BOUWWERKEN in het Oosten Eenige nette MEISJES en een JONGEN Juitertjes "s Brood! E MAN UIT DE WILDERNIS sport. Firma NEELS, Den helder. PROBEERT V eens N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK STADSNIEUWS. De Koning der Zeeridders in de Kaasstad. Als zij 14 maanden is door 6. REEN Twee 1e klasse korfbal- twaaittaiien naar Den He»der. Hermes-nieuv/s. 000000000000000000 te huur gevraagd Er is iemand in Den Helder Personeel gevraagd Personeel aangeboden Te huur aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Zenuwachtig kunnen geplaatst worden, bij ROOVERS, Ambonstraat 90. Voor DIRECT gevraagd Hyp. Kapitaal beschikbaar. TIVOLI THEATER Zaterdag 2 uur en 5 uur Zondag 2 uur en 5 uur IS NOG IN BEPERKTE MATE LEVERBAAR! Het was feitelijk v één eindelooze lijdensweg Janus Kuiper, Koning der Blauwe Zeeridders, verwant aan Nieuwediep als géén ander, was ook, als zoovele honderden mede-lotgenooten, ver plicht het geboorte-plaatselijke stof van de voeten te schudden en te evacueer en. En de Koning ging.... Hij woonde in diverse plaatsen van Noord-Holland Hij woonde hier en hij woonde daar, doch ner gens wewerd hem de rust, die hij als hoogbejaarde zeeman noodig had Noch in de grazige weiden van de Langedijksche landouwen, noch in de baksteenen woestijnen van Amsterdam en daaromtrent, shshshshshshshshshsh m m mm Janu had veel verdriet. Want niet alleen dat men hem z'n zee afgenomen had, de zee, waar aan hij edert zes en tachtig lange jaren met hart en ziel verknocht is, doch ook z'n vrienden mist hij, al die bekende Heldersche gezichten, behoorend aan personen, die nooit de gelegenheid verzuimden even een praatje met den grijzen zeeman te maken. En nu Er is uitkomst gekomen. Sedert enkele weken is Janus Kui per, Koning der Blauwe Zeeridders, neergestreken in Alkmaar, om het precies te zeggen: Nassaulaan 28. Door vriendelijke bemiddeling van een familie kon het zoo geregeld wor den, dat de bejaarde Renown-held hier z'n intrek kreeg, tegelijk met z'n dochter, zijn trouwe en zeer toe gewijde verzorgster. Janus kan het tot nu toe in Alk maar best hebben. Naar hij ons mededeelde maakt hij vrijwel iederen dag z'n wandelinge tje en begeeft hij zich daarbij bij voorkeur naar het station. Tenslotte verschijnen hier diverse malen per dag talrijke Heldersche gezichten en dat is het wat Janus, naast de zee, noodig heeft. De Koning der Zeeridders, in de Hkdssstsd. Het kan wel niet anders, of menige oude vriend uit Jutterland (en daar- büiten!) zal hem komen bezoeken. Janus heeft talooze vrienden in den lande en als men weet waar deze oude, doch nog levenslustige en vol komen gezonde Jutter zich gevestigd heeft, kan hij er staat op maken dat men hem niet vergeten zal. Natuurlijk is ziin grootste wensch dat hij zoo sooedig mogelijk weer de steven Nieuwediepwaarts kan keeren en gaan wonen in Den Hel der. Het is zijn verlangen hier zijn levensavond te beëindigen. Hier, waar hij eens, zes en tachtig jaren geleden, zijn roemrucht leven aan ving. Geve de Voorzienigheid dat het zóó zal komen. Geve Janus, den Zeeridderkoning en voor allen, die mèt hem in pro vinciale ballingschap leven! TERUGGEBRACHT. Een minderjarig meisje, dat de ouderlijke woning had verlaten, is door de marechaussee uit Vleuten naar hier overgebracht. Zij werd on der de hoede van haar ouders ge steld. INBRAKEN EN DIEFSTALLEN. Er werd aangifte gedaan van dief stal van een radiotoestel. In een bakkerij werd ingebroken. Vermist worden: 25 gebakjes en 32 punten..! I Bij een kleermaker werd even eens ingebroken en een hoeveelheid costuumstof weggenomen. Een bewoonster uit de Anemo- nenstraat deed bij de politie aan gifte, dat bij een inbraak eenige lüeedingstukken ontvreemd werden. Twee jongens werden in' leeg staande woningen aangetroffen. Zij werden eenigen tijd op het hoofd bureau vastgehouden en na ernstig onderhanden te zijn genomen naar huis gezonden. VALSCHE AANGIFTE. Tegen 8 personen zal procesver baal worden opgemaakt wegens het valschelijk invullen van een aan vraagformulier ter verkrijging van extra-bonnen voor zwaren arbeid. BURGERLIJKE STAND Bevallen: H. J. P. Heesters- de Nys, z. J. v. Rijn-Wiersma, z. E. J. Hof-Beets, d. J. P. Ko- nenn-Wijna. z. H. Schuurman- Oost, z. D. Stompedissel-v. Til, z. Ondertrouwd: P. Janssen en J. M. de Waard. G. v. d. Stelt en C. Bruijn. J. Halm en A. Doorn. URK Visscherij. - De prijzen der visch waren heden: fuikaal f 0.68-f 1.90, lyn- of beugaal f ,68-f 1.90, spie ring 40 ct.. alles per kg. en nest 50 ct. per bak van 37 )4 kg. De visscherij op voorn staat stil. Neem nooit meer bonnen mee dan U noodig hebt Wat U verliest wordt niet vervangenl dan mag zij ze droog knabbe len, die lekkere Nutricia Biscuits, die Victoria maakt. Erg gezond: er zit eiwit, vet en suiker in! (Op de beschuitbon) LOONEN EN ARBEIDS VOORWAARDEN IN LAND- EN TUINBOUW VOOR 1943. Uit overweging dat de landelijke regeling van loonen en arbeidsvoor waarden in land- en tuinbouw van 1 Sept. 1942 in de practijk tot ver schillende bezwaren aanleiding heeft gegeven, heeft de Gemachtig de van den Arbeid bij beschikking van 1 April 1.L en in afwachting eener later af te kondigen gehee herziene en volledige regeling, voor den landbouw eene regeling met be perkten werkingsduur uitgevaardigd en wel voor het tijdvak 5 April tot en met 31 October 1943. De arbeids voorwaarden en loónen van de nieuwe regelingen in de provinciën Groningen, Drente, Overijssel, Gel derland,. Utrecht, Zeeland, Noord- Brabant gelden ook voor de arbei ders, werkzaam in groente-, fruit en/of zaadteeltondernemingen in lezelfde provinciën. De tuinbouw- regelingen voor Friesland, Noord en Zuid-Holland, alsmede die voor het bloembollenbedrijf in N.- en Z.- Holland blijven voorioopig ongewij zigd van kracht. De algemeene arbeidsvoorwaar den zijn meest ongewijzigd gebleven, Inwonend personeel valt niet langer onder de regelingen. Los-vaste ar beiders zullen bij onwerkbaar weer door vorst of sneeuw gedurende ten hoogste 8 weken in het tijdvak 15 Nov.15 Maart geen recht op loon en werk hebben. De normale opzeg termijn blijft voor vaste arbeiders 3 maanden, maar schriftelijk kan 'n wederzijdsche opzegtermijn van 6 maanden worden overeengekomen, Bij beëindiging van het dienstver band moet de werkgever een ont- slagbewijs uitreiken volgens een na der vast te stellen model. Zonder ontslagbewijs is tewerkstelling ver boden, tenzij deze' geschiedt door tusschenkomst van het Gewestelijk Arbeidsbureau. Het tijdloon van vol wassen vrouwen van 18 jaar en ouder bedraagt 2/3 deel van dat der volwassen mannen, dat van vrou wen van 17 en 16 jaar resp. 90 en 80 pet. van het loon van volwassen vrouwen. Arbeiders, in het bezit van landbouwdiploma's, hebben aan spraak op een loonbijslag van ten minste 50 cent en ten hoogste 1. per week, eerste knechts of voor mannen of arbeiders met bijzondere vakkennis op een bijslag van ten hoogste ƒ2.50 per week. Onder de christelijke feestdagen, waarop het loon aan vaste, losvaste en seizoen arbeiders moet worden doorbetaald, zijn voor de protestantsche arbeiders ook de bid- en dankdagen voor het gewas opgenomen. Indien aan seizoen- en losse arbeiders tijdens het dienstverband niet de vacantie (V2 dag per maand dienst betrekking) kan worden gegeven, moet aan het einde van het dienst verband voor eiken niet genoten vacantiedag 12 maal het uurloon worden betaald. In plaats van ten hoogste 6 weken bij ongeval en ziekte zullen in het vervolg seizoen arbeiders alleen bij ongeval en dan slechts gedurende ten hoogste 2 we ken aanspraak kunnen maken op doorbetaling van het volle loon door hun werkgevers. Losse arbeiders kunnen krachtens de nieuwe rege ling in dit opzicht geen recht laten gelden. Bij niet-voortgang van het werk door ongunstige weersgesteld heid moet .aan vaste en losvaste ar beiders het volle loon worden door betaald, aan seizoenarbeiders 70 pet. van het tijdloon, echter niet voor het eerste verzuim-uur per dag. Het aantal wekelijksche werk-urén voor arbeiders, belast met de ver zorging van vee en/of paarden, (bouw-, melk- en rijknechts daar onder begrepen), is ongewijzigd ge bleven en wel in 9 maanden ten hoogste 70 en in 3 maanden (De cember, Januari en Februari) ten hoogste 65 uur. Voor alle overige arbeiders is dat aantal uren echter iets verhoogd en gebracht op 58 uur per week in het tijdvak van 16 Mrt, tot en met 15 November en op 48 50. FEUILLETON In orde meneer Steen. Goed ge daan," klonk Van Dalen's stem. „Ik vraag me af of u gevolgd werd en of ierr-nd mi) in de auto zag sluipen. Rijd als u hier vandaan gaat links af, maar doe net alsof u op iemand wacht, die niet verschijnt, voor het geval er iemand is die u in het oog houdt." Niettegenstaande den angst dien hij om zijn dochter uitstond, amuseerde Steen zich. Dit was nu de sensatie, waarnaar hij altijd had verlangd. Geheimzinnig heid en actie. Hij tuurde door het open raampje van zijn auto en nam de laatste reizigers op die uit het station kwamen. Dan zei hij met een boos schouder ophalen: „Dat is me ook wat moois. Zeker den trein gemist." Hij draaide het raampje dicht en reed weg. „Wil jtf me nu een verklaring ge ven?" voegde hij Van Dalen over zijn schouder toe. „Nog niet. Daarvoor is het nog geen tijd!*' was het antwoord. „Hebt u alles gedaan wat betreft die notities?" Ik heb ze opgeschreven, maar nie mand krijgt ze uit m'n vingers, totdat ik het bewijs heb, dat Lucy werkelijk 'in gevaar is en dat ik haar kan redden door deze Informatie te geven. Ik tast volkomen in h'et duister. Van Dalen. Als jij - ,Stil!" voegde de jonge man hem toe. ,Ga laag over het stuur liggen en rijd als een razendel Ze zitten ons achter na." Waar gaan we heen?" vroeg Steen enkele oogenblikken later, terwijl de auto door den donkeren avond zoemde. Ongeler een kilometer verder, iis een weg aan uw rechterhand," ant- woorde Van Dalen. „Rijd daar snel in en stop dan. Vervolgens laat u het stuur maar aan mij over." Steen sprong verbluffend goed om met den grooten wagen voor iemand die zich meestal liet rijden: bovendien amuseerde hij zich nog steeds. Had iemand het hem op den man af ge vraagd, dan had hij tot antwoord ge kregen, dat de millionnair dit als een passend voorspel beschouwde voor de avonturen die hij in Borneo hoopte mee te maken. „Wat" nu?" vroeg hij, toen hij de auto snel den hoek had omgereden en ver volgens tot stilstand had gebracht. Ga aan den anderen kant zitten, ik neem het stuur over," fluisterde Van Dalen die snel uit zijn verborgen hoek naar voren klauterde. Even ving Steen een glimp van Van Dalen's gezicht op en opnieuw moest hij tot de conclusie komen, dat er werkelijk gevaar dreigde. (Wordt vervolgd.) uur van 16 November tot en met 15 Maart. Ook in de loonen, zoowel in de wijze als in de hoogte der belooning, zijn nogal wijzigingen aangeoracht. Voor vaste arbeiders, belast met de verzorging van vee en paarden, zijn hoogere weekloonen vastgesteld dan voor de andere vaste arbeiders. Los vaste, seizoen- en losse arbeiders zullen meestal per uur worden be loond in plaats van in week- of dag- ioonen. In alle provinciën wordt voor overwerk aan alle arbeiders 5 cent per uur meer betaald dan het loon der losse arbeiders. 1 Voor Noord-noiland /(met uit zondering van de Wierihggrmeer) heeft' de Gemachtigde van den Ar beid de loonen ais volgt vastgesteld: vaste ameioers, belast met vee en/ of paardenverzorging 2o.per w., anaere vaste arbeiders 22.o(J per week, losvaste aro. 36 cent, seizoen- aro. 39 cent en losse aroeiaers 4U ct. per uur. Tot ausver waren aeze loo nen als volgt: vaste en losvaste aro. zz.bll per week, seizoenarb. van Maart tot en met Oct 3.75, in de overige 4 maanden 3.5Ü "per dag en voor losse arbeiders 39 cent per uur. Voor de Wieringermeer: vaste arb. belast metvee- en paardenverzor ging 26.50 per week, overige vaste aro. 24.per week, losvaste en seizoenarb. 42 cent en losse arb. 44 cent per uur. Tot dusver waren deze loonen: vaste en losvaste arbeiders 23.50 per week, seizoenarb. 6 mnd. 4.en. 4 mnd. (Nov., Dec., Jan. en Febr.) 3.75 per per dag en losse arbeiders'44 cent per uur. Het is onze plaatselijke korfoal- vereeniging KVri gemat om het Heiderscne publiek iets bijzonders voor te zetten. Den eersten Eaasch- dag zal m onze stad een konoai- wedstrijd plaats vinden tusscnen ■.wee eerste krassers uit Amsterdam, owil't vormt de eene party, terwyi waarschijnlijk Westerkwartier ais te- genparty lungeeren. We oehoeven niet te verlenen dat een dergeiyke propaganda-weastryd van groote oeteekenis is. Aangezien de konoai- sport steeds meer terrein gaat win nen, twijfelen we er niet aan of ook hier zal de belangstelling groot zyn. Hermes I (heeren) voor de beslissing. A.s. Zondag vindt o het terrein aan oe bpornaan ue laatste en tevens beiankrijKste wedstrijd van het ge- heeie seizoen plaats, n.1. Hermes IAlliance III (aanvang 11 uur). Deze wedstrijd beslist ,over het kampioenschap van de vidrde klasse, met de daaraan vasizntenaen promo tie naar de derde klasse. Men kent den stand van zaken, Hermes moet dezen wedstryd wuinen om kam pioen te kunnen zijn. Speelt zij ge lijk, dan is een extra beslissings wedstrijd noodig tegen het Castri- cumsche C.H.C. Verliest zij, dan mag C.H.C. de kampioensvlag hijschen. Men kan er van verzekerd "zijn, dat zich a.s. Zondag een zeer felle strijd zal ontspmnen. Immers, Alliance 111 is momenteel zeer sterk en eenige weken geleden kon Hermes in den uitwedstrijd slechts met 21 win nen. Bovendien is Alliance een tech nisch uitstekend spelende ploeg, die het zich stellig tot haar sportieve plicht zal rekenen om zoo goed mo gelijk partij te geven. Vooral daar bij Hermes de zenuwen zeker (een woordje mee zullen spreken, ver wachten wij een strijd, die volkomen gelijkop zal gaan en waarbij we beiden gelijke kansen op de over winning moeten toekennen. Wij raden onze sportlievende stad- genooten aan, deze gelegenheid niet te missen. Zou het Hermes gelukken, dit jaar twee kampioenschappen te mogen vieren? Alliance IIHennes H (dames). De Hermesdames zullen dezen wed strijd moeten winnen om hun posi tie op de ranglijst nog eenigszins te verbeteren. Veel meer dan een ge lijk spel zal het echter wel niet worden. Voorts bestaat de mogelijkheid, dat de heeren van Alliance vergezeld worden van een dames-juniorenelf tal, in welk geval te 2.30 uur ge speeld zal worden: Hennes AAlliance A (dames). waarbij de Hermes-junioren voor het eerst tegen een in de jeugd-aumpeti- tie spelende ploeg' zouden uitkomen. RADIOPROGRAMMA VRIJDAG. Nieuws: 7.30, 8.30 12.45, 16.45, 18.30 (Hilv. I.) 19.45 (Hïlv. H) en 21.45. HILV. I, 414,4 M. 7.15 Zuid-Afrikaan- sche liedjes (gr.) 7.40 Morgengroet (gr.) 8.40 Wij brengen U heden.... 8.50 In een goede bui (gr.) 9.30—9.37 Spiegel van den dag - opn. 10.— Orkest Ma- lando. 10.30 Karin Juel en Harry Bran- delius (gr.) 10.45 Orkest Malando. 11.15 Voordr. voor 2 piano's. 11.35 Zangvoor dracht (gr.) 12.— Almanak. 12.05 Gr. 13.— Tusschen de bedrijven. 15.— Film- progr. 16.— Wim Ripken. 17.— Orgel concert. 17.30 Dansplaatjes. 17.50 Amu sementsorkest. 18.40 Sportrevue van de week. 19.15 Altviool en plano. 19.50 Duitsche taalcursus. 20.15 Orkestwer ken van Hector Berlioz (gr.) HILV. II, 301,5 M. 7.15-7.40 Zie Hilv. I. 7.40 Ochtendgymn. 7.50 Sportnieuws. 8.— Techn. landbouwvoorlichting. 8.15 Voor de binnenschippers. 8.40 Spaansche dansmuziek (gr.) 9.— Symph. ochtendconcert (gr.) (9.15—9.20 Voor de huisvrouw.) 10.— Gods. utiz. 10.30 Wies- badeyer Collegium Musicum (gr.) 11.— Voor de kleuters. 11.20 Omroep meis jeskoor (opn.). 11.30 Willy Kok. 12.15 Fragmenten uit beroemde opera's (gr.) 13.— Progr.-overzlcht. 13.05 Zang en plano. 13.35 Pianovoordr. 14.— Godsd. uitz. 14.30 Klassiek Middagconcert (gr.), 15.30 Voor de vrouw. 16.— Alt en piano. 16.30 Viool en orkest (gr.) 17.— Voor de jeugd. 17.30 Elisabeth Reichelt zingt (gr.) 17.45 Spiegel van den dag enBNO: De Jordaner vertelt over sociale noo- den. 18.— Orgelconcert en Theo Uden Masman. 19.— Otto Hendriks. 19.55 Gr. 20.— BNO, Eng. uitz.: „Holland's poli- tical aspects." Voor de rad.-centr.: gr. 20.15 Het lied van het Chapiteau: Waar de chambrlère knalt. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Bonaanwijzing kunstmest. Met ingang van 31 Maart JJ. zijn voor de helft van de waarde geldig ver klaard: Stikstof, bonnenserie voor zien van opdruk no. 5, kali, bonnen serie voorzien van opdruk no. 5. De voor dit seizoen beschikbaar ko mende hoeveelheden zuivere stikstof (N) en zuivere kali (K 20) zullen n.1. niet voldoende zijn om de van. opdruk no. 5 voorziene stikstof- en kalibonnen geheel te honoreeren. Daarom geeft iedere stikstof- en kalibon ny. 5, slechts recht op het koopen van de helft van het daarop vermelde aantal kilo grammen zuivere stikstof (N), resp. zui vere kali (K 20.)-De stikstof- en kali bonnen-series no. 5 behouden hun gel digheid tot 15 Mei a.s. De verbrui kers dienen deze bonnen uiterlijk 10 Mei a.s. bij hun leveranciers in te leve ren, opdat deze voor tijdige inzending aan het R.V.O. Kunstmest Distributie Bureau kunnen zorgdragen. Vervallen stikstof- en/of kalibonnen no. 5 kunnen onder geen voorwaarde worden inge wisseld tegen nieuwe zegels. Den ver bruikers van kunstmeststoffen wordt dringend aangeraden, deze bonnen uiterlijk 10 Mei 1943 bij hun leveran ciers in te leveren. Levering op de stikstof- en kalibonnen no. 5, zal niet overal direct kunnen jflaats vinden. Hardlitffien en hardpapier. Met ingang van 1 Mei 1943 worden de dispensaties van de verboden tot het koopen, verkoopen, afleveren, bewer ken, verwerken, doen bewerken en doen verwerken van hardlinnen en hardpapier ingetrokken. Het is dus met ingang van dien datum aan onderne mingen verboden zonder schriftelijke vergunning van den Directeur van -het Rijksbureau voor Chemische Produc ten de hierboven genoemde handelin gen ten aanzien van hardlinnen of hardpapier .(zooals pertinax, piulitex en soortgelijke materialen), te verrich ten. Als ondernemingen worden be schouwd de natuurlijke of rechtsperso nen. die hun normaal bedrijf maken van het vervaardigen, bewerken, ver werken (dit laatste voor Industrieel ge bruik) en importeeren van hardlinnen en hardpapier, of van den handel in deze producten (met uitzondering van den detailhandel.) Als ondernemingen worden niet be schouwd zij, die per maand nooit meer verbruiken dan 2 kg hardlinnen en/of 10 kg hardpapier (voor wat hardpapier betreft met een maximum oppervlakte van 5 M2. aan platen of een maximum lengte van 0 m. buizen of staven.) Alle bovenbedoelde ondernemingen zijn verplicht zich vóór 15 April aj aan te melden bij het Rijksbureau voor Chemische Producten, Bureau HLP Koningskade 15, 's-Gravenhage. Niet- nakoming van deze verplichting ij strafbaar krachtens aft. 1 van het Economisch Sanctlebesluit 1941. Teelt van zomerkoolzaad en aardappelen. Gelijk reeds eerder is medegedeeld, is het gebruikers van bedrijven op klei-, zavel-, en roodoorngronden met een oppervlakte bouwland van 5 H_A. of minder toegestaan, in plaats van 8% van hun grond met winterkoolzaad of winterraapzaad tt betelen, een gelijke oppervlakte met blauwmaanzaad te be bouwen. Ter aanvulling hiervan maakt de regeeringscommissaris voor de bo demproductie bekend, dat deze telers ook kunnen volstaan met het verbou wen van een gelijke oppervlakte zo merkoolzaad, of het uitbreiden van hun aardappelteelt ten opzichte van 194} met deze oppervlakte. Over de op ond van deze bepaling met aardappe len bebouwde oppervlakte wordt géén verhoogde scheurpremie uitgekeerd. Hoofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. .v d. Aardweg: Buitenl.: Tj N. /dema; Binnenl. en Prov.: D. A. Klomp: Sport en Rechts1?.: J. Werkman, allen te Alkmaar'; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar. D.V. 17den April ho pen onze geliefde Ouders H. V, d. GIESEN en J. v. d. GIESEN- KRAMER hun 12)4-jarige echt- vereeniging te her denken. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is de wensch van hun liefhebbende kinde ren. TINT?, MARIA, HERMIENA en KEESJE. Breezand, April 19^3. Zandvaart. «►ooooooooooooooooc Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon NICOLAAS THEODORUS Th. P. KONIJN. J. P. KONIJN— WIJNJA. Den Helder, 2 April Spoorstraat 98. riETEK MUIZELAAR ^en ANTONIA A. FREEKEN hebben de eer U kennis te geven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op heden Donder dag 8 April, des namid dags te 2.30 uur. Enkhuizèn, 8 April 1943. Paktuinen 35. St. Janstraat 14. Ondergteekende betuigt, mede namens zijn moeder, zyn grooten dank vóór de belangstelling, bij zijn on geval ondervonden. Aan de overbrengers naar Parkzicht, aan de Doktoren, verpleegster en Zeer Geleerde Heeren verplegers voor de liefde volle behandeling. Tevens dank voor de particuliere belangstelling, hopende op een geheel herstel. NICO SCHRANDER, Slüisdijkstraat 19. Den Helder, 7 April 1943, die een sigarenaansteker gebruikt, welke niet alleen z'n rookgerei in den brand steekt, doch tevens in z'n vingers brandt. Dat kom> omdat die aansteker van Dr. LOESBERG is. De vin der (kleiner dein de dok ter) raapte dit apparaat Donderdagmiddag op, om half 4, op den Ruygh- weg (vóór no. 349), maar hield dit tot nu toe bij zich. Ondertusschen wacht Dr. Loesberg met smart op de terugbezorging, die ook kan geschieden bij het Dagblad v. N.-Holl., Ko ningstraat. WINKLER PRINS of an dere Nederlandsche of buitenlandsche encyclo- paedie ter overname gevr. Voll. beschr. m. pr. aan J. PEET, Ministerpark 14a, Hilversum. WILT U EEN GOEDE ROMAN? "Bestelt dan omg. den bek. koopmans roman v. G. FREYTAG: Debet en Credit. 3e druk. geïlL, in 4 d., geb. in 2 lin. prachtbanden. Goed pa pier. Een sieraad voor uw boekenkast! Totaalprijs slechts ƒ6.50. Zending on der rembours. M. TOL, Boekenexpl., Hoofdweg 186, Amsterdam. LEERJONGEN gevr., a.s. Dinsdag. Jaans, Laan 33. Gevraagd een MEISJE (leer ling). Dames- en Heeren kleermakerij. L. v. d. Berg, takimnbossestraat 36. Gevraagd een flink MEISJE voor de morgenuren. Govers, Koningstraat 84. Gevr. eenv. ECHTPAAR z.k. goed. kunn. werken en ko ken. Oud-marinepersoneel geniet voork. ^Br. no. 520 Buss. Boekh. Vlietlaan 68, Bussum. Wachtgelder zoekt BIJVER DIENSTE, onverschillig wat. Br. no. 84 bur. van dit blad. Gevraagd ongem. ZIT-SL.- KAMER of zit en slaapka mer aan spoorbaan Anna- Paulowna-Schagen, voor 3 pers. Keizerstraat 25; Den Helder. Net echtpaar, 1 kind, vraagt WOONRUIMTE te huur in Anna-Paulowna of Breezand. Br. a.h. bui;, vd. blad no. 80. Aangeb. voor klein gezin KAïViER en SLAAPKAMER met gebruik van keuken bij NS3-er. B. Moolenaar, Zand- vaart 8, Breezand. Te koop gevr. een BED- ZEIL, v. Halen, Jan In 't Vextstraat 100. Te koop gevr. z.g.a.n. mod. KINDekWAGEN, liefst crè me. Of ruilen voor z.g.a.n. mod. wandelwagentje, even tueel met bij De taling. J. C. Verwoert, Hugo de Groot straat 9. Te koop gevr. èen 2-pers. SPIRAaL, 1 tafel, 1 compl. waschstel en een waschtexl. Ook genegen spiraal en ta fel te ruilen voor een 2-pers. springbak. Adres: E. Jongman, de La Reijstr. 4. Te koop gevraagd i.g.st.z. ZOMERMANTEL, ook swag- ger, m. 46. Mastemaker, Burg. Houwingsingel 55. Te koop gevr. goed onderh. Kinderwagen. Adres Anjelierstraat 19. Te koop gevr. 12 els VLOER KLEED, 1 linnenkast, hang en legkast, inzinkbure naai machine, z.g.a.n. Rooit Stern straat 52. Te k. gevr. 2 CRAPEAUDS en 4 stoelen en een 16 els karpet in prima staat. Brie ven met prijsopgaaf aan J. Blom, Sluiskade 493b,Broek op Langendijk. Te koop gevr. een moderne» goed onderh. KINDERWA GEN. J. v. d. Leeuw, Jan in 't Veltstraat 91. Te koop gevr. JONGENS JASJE en slobpakje m. muts voor Ut. 2 j. Ursem, Bego niastraat 29. Te koop aang.: 1 wit crêpe de chine JURK, lang mödel (10-12 j.) met onderjurk 25; wollen jurkje (4-5 j.) 7.50; 2 linnen manteltjes (7-8 j.) 10 en 15; 1 bruin vilten hoedje (7-8 j.) 7.50, 1 wan delwagentje op kogeUager wielen en massief rubber banden 45; 1 massief rub ber kinderwagenbandje 10 x 1)4 5, 1 Box-camera in étui 17.50; 1 heeren zak horloge (Tellus) 35, 1 rub ber snoer 4V„ m. voor stof zuiger, 5. Roos, Krüger- straat 46. Aangeb. 2 z.g.a.n. zw. eiken ARMSTOELEN 50 en gas stel 15. Adres: Frangoijs, v. Galenstraat 84. Te koop aang. z.g.a.n. d.bl. KINDERWAGEN 50. Blok- ke»s, Vijzelstraat 153. Te koop z.g.a.n. KINDER WAGEN met sierkussen en bedje, 100. Bak, Krüger- straat 127. Te koop één p. zw. DAMES SCHOENEN m. 38 l.h. 10 en een wit kindermanteltje en mutsje 7.60 (teddy beer). Geus, Hector Traub- straat 60. 1 Te koop 2 KEUKENSTOE LEN 20, 4 clubs en tafel 325, Oud-Holl. model, eik. slaapkamer x/ 300, alles nieuw. Kramer, Hogendorp' straat 76. Te koop een groote maat VUURDUVEL met püp 30. G. Mulder, Jan Vervailleweg 1 'oodwoning. Te koop aangeb. mooi FOR NUIS f 50, een paar voet balschoenen m. 38 12.50. Van Merwijk, Oolevaarstr. 94. Na 7 uur. Ook ruilen voor iets nuttigs. Aangeboden: keurig 3/4 Seal BONTJASJE, m. 43-44, door erkend bontwerker gemaakt, voor 350, contant. Te zien: Mevr. Verschoor, Reigerstr. 52. Te koop een paar DAMES SCHOENEN m. 39 3/4 h., z. g.a.n., 12. Een lange da mespantalon bl. tricot m. 44 18. Orelio, Loodsgracht 73. Heer zoekt net KOSTHUIS. Br. onder no. 82 bur. v. d. blad. Wie ruilt 1 p. z.g.a.n. WERK SCHOENEN m. 42 tegen m. 44. Bosjh, Huyghstraat 14. Ter DEKKING beschikbaar VI. R. ijzergrauwe ram, G.I. Meeuwenstraat 5. Gevraagd: 1 U KOSTGAN GERS. Nieuwstraat 21. Jongeman, timmerman bij de gemeente, vraagt een net degelijk KOSTHUIS. Brie ven onder no. 83 bureau v.d. blad. WIJ KOOPEN ALLES wat voor kantoor noodig is. Aanb. met prijsopgave Bur. SUCCES, Meerhui- zenplein 20, A'dam. Gevraagd PARAFFINE, gebroken wasfiguren en alle andere wasafval. STAMO, v.. Swinden- dwarsstr. 12, tel. 53763. L.G. 3-poeders helpen. Ook bij slapeloos heid. HOOGE PRIJZEN voor MEUBELEN, HUIS RAAD, BOEKEN, ZOL- DFROPRUIMING FN3. JAN VISSER êa Zn., Wagenstraat 7. Billijke voorwaarden De Directie. Een dol-komische film Lachsalvo's volgen elkaar op Toegang iederen leeftijd Het leven van een kind uit de manege Een film voor jong en oud U zult ons dankbaar zijn, dat wij U dergelijke films brengen Toegang 14 jaar Bezoekt vooral de voorstelling van 2 uur Inlichtingen: A'dam, P. C. Hoottstr. 49, tel. 26751 Zaandam, Telefoon 2001 Wij vragen voor direct bekwame vakarbei ders ais: Timmerlieden, Metselaars, Loodgieters, Electriciens, Betonijzervlechters en Schilders etc. Wij garandeeren èen geregelde betaling, goe de verpleging en verlofregeling. Nederlandsch Bedryf met Hollandsche leiding. Direct ingaan de betaling. Aanmelden by het Centraal Bureau Holland sche Aannemers voor werken in het Oosten, 'T HOENSTR 19, DEN HAAG, Telefoon II5424.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2