irKWims D HOEST ABDIJSIROOP OPTIEK Juffertjes Eenige nette MEISJES en een JONGEN Wie heeft nog tien paar kousen? HONIG's MAÏZENA kinkhoest slijmhoest AKKER'S FEUILLETON E MAN UIT DE WILDERNIS RADIOPROGRAMMA J, M. DE VISSER, voorhepn FILBRI Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Te huur gevraagd Te huur aangeboden Diversen. PLANTEN. P. KROON, P. KROON, kunnen geplaatst worden, bij R00VERS, Ambonstraat 90, INTERESSANTE LEZING VAN v. EMMENES. Zonder opdracht kan een elftal niet voetballen. Zaterdagmiddag zijn wü op uit- noodiging van de Held. Scheids- rechtersvereeniging aanwezig ge weest bij een voetbalcauserie van Ir. van Emmenes. Voorzitter de Snayer leidde den spreker op de gebruikelijke wijze in, waarna v. Emmenes het woord nam. Techniek en taktiek zijn twee spelbegrippen, die wel geheel uit eenloopend van aard zijn, maar toch absoluut samen gaan. Een speler die technisch goed ontwikkeld is, dus een soepele lichaamsbeweging en goede balcontrole, zal zonder een Juist tactisch inzicht maar weinig beginnen. Andersom zal een speler met tactischen aanleg, maar zonder techniek onvoldoende zijn voof zijn elftal. Hoewel de tactiek van een elftal van groote waarde is. moet de techniek toch nummer één zün. In de laatste periode gaat de be langstelling vooral uit naar het systeem. Het systeem, dat dus m feite niets anders is dan tactiek, heeft zich in zijn verchillende per fecties uitgebreid en vormt een be langrijk onderdeel van het huidige voetbal, aldus ir. van Emmenes. Wanneer wii dan de verschillende systemen onder de loupe nemen, blijkt dat het „stopper-spil' nog wel het meest doelmatige was van den laatsten tiid. Het stopper-spil-systeem .berust op drie achterspelers. De spil fun geert als derden achterspeler, de achterspelers houden de buitenspe lers, de middenspelers de binnen- spelers, terwijl ,de eigen binnenspe- lers het middenveld moeten be- heerschen. Een elftal kan. dat systeem alleen goed spelen indien men de spelers er voor heeft. Voor al dit laatste is een belangrijke fac tor. KFC was indertijd een sprekend voorbeeld. De nederlaag van het Hel- dersche elftal werd heel duidelijk verklaard. Spre ker wees erop, dat wanneer men spelers heeft van verschillende clubs voor één elftal, zoo n elftal eerst heel goed ingespeeld moet zun. Duitschland speelde eens met Oos- tenrijksche spelers, die tusschen haakjes niets van het stopperspü- systeem wilden weten, 'n wedstrijd waarbij de achterspelers en midden linie steeds naar den vleugel liepen der tegenpartij. De Oosterukers konden zich niet aanpassen en het elftal verloor. In het Held. elftal klopte het ook niet door de verschil lende systemen en het gevolg was een kansloos spel. Na de pauze hoorden we nog eenl- ge ervaringen van den spreker, die alle buitengewoon interessant wa ren en dan ook, evenals het boven staande een aandachtig gehoor had den. Spreker eindigde met den wensch aan leiders en bestuurders om te trachten uit een speler te ha len wat er in zit en desnoods nog meer. Veel te gauw was de tijd om, toen de heer de Snayer een- dankwoord bracht aan Ir. van Emmenes voor de interessante en gezellige causerie. Athletiek DE NATIONALE VELDLOOP KAMPIOENSCHAPPEN. Slijkhuis kampioen. Zondagmiddag zijn te Amersfoort de nationale veldloopkampioen schappen gehouden. In de A-klasse ging de strijd in hoofdzaak tusschen de bekende lan ge afstandloopers Slijkhuis uit Lei den en F. de Ruiiter van de Vole- wijckers uit Amsterdam. Eerstge noemde wist met circa 40 m voor sprong als nummer één te 'eindigen. De voornaamste uitslagen luiden: 5 km A-klasse: 1. W. Slijkhuis, Holland, Leiden, 18 min. 4 sec.; 2. F. de Ruiiter, Volewiickers, Amster dam, 18 min. 9.8 sec.; 3. J. Weenink, Suomi, Velsen. 18 min. 30.8 sec. 5 km B-klasse: 1. J. Walstra, Vi- tesse, Leeuwarden, 18 min. 38.2 sec.; 2. P. Huurman, H.A.V., den Helder, 3. D. Bouber, Volewiickers, Amster dam Junioren: 1500 m: 1. D. Hoeksema, Minerva, Rotterdam, 5 min. 9.7 sec.; 2. H. Klaassen, A.A.V., Amersfoort, 5 min. 9.8 sec.; 3. O. van Wijngaar den, Suomi, Velsen, 5 min. 11.8 sec. TEXEL. 20-jarig bestaan Gymn.ver. „Texel". - De Texelsche gymn.ver. heeft dezer da gen met twee uitstekend geslaagde uit voeringen haar 20-jarig bestaan her dacht. Donderdag werd een uitvoering gegeven door de adspiranten waaraan de hoofd-afd. medewërking verleende en Vrijdag had een uitvoering plaats van de hoofdafdeelingen. Toen werd meer officieel het 20-jarig bestaan her- Niet véél dames meerEn daarom: juist als U nog maar enkele paren mooie kousen hebt, moet U er o zoo zuinig op zijnl Weet U, wanneer kousen "t meest slijten? In de waschl Wascht U daarom Uw kousen in VIVALON. VIVALON tast weelsel noch kleuren aanl Gebruik toch A b d jj- siroop, die de vast zittende slijm direct zal doen loskomen, borst en keel verzacht en Uw hoest zal doen ophouden Vanouds beproefd bü hoest, griep, bronchitis, ssthma. vjljê - - OPVOEDING VAN DE SOVJETJEUGD Dit Is de jeugd, van wie Stalin eens zei: .zij zijn de bloemen van ons leven". Hoe deze .bloemen" in werkelijkheid zijn, toont ons de .Pionerskaja Prawda" van 14 Mei 1938. De begroeting van deze belde .bloemen" is zoo doorspekt met gemeens scheldwoorden, dat alles ijlings op de vlucht slaat en zelfs een paard zijn ooren dicht houden moet CNF-GFL-P" 's Werelds beste Hoestsiroop dacht. De voorzitter, de heer J. Moer beek, hield een herdenkingsrede waar in hij allen herdacht, die bij de op richting een voorname rol hebben ge speeld. De gymn.ver. is indertijd op gericht als onderdeel der voetbalver. Texel, doch later een aparte vereeni- ging geworden. In 't bijzonder werden de heeren Kiljan, Michels, Jb. Roeper en de heer Van Loo, de kranige direc teur van O.K.K. te Den Helder, ge noemd. De bloei der vereeniging is voor een groot deel te danken aan den tegenwoordigen leider den heer C. Mets. Bloemen werden aangeboden door de Sportver. „Texel" en de Texel sche Zwemvereen. Hierbij voerden de heeren Dapper en T. Tiessen t woord, waarna de heer v. d. Meulen 't woord voerde namens de oud-leden. Vervolgens werd een mooi program ma afgewerkt. Hierbij verleende een groepje Veteranen v. d. hoofd-afd. hee ren zijn medewerking door het geven van een serie staafoefeningen (waarbij de oud-directeur, de heer Kiljan, nog eens leiding gaf) en verder door mede te werken met de hoofd-afd. heeren aan hoogrek en brug. Tijdens de uitvoering werd de oprichting der vereeniging nog eens herdacht door 't verschijnen van een groèp dames in ouderwetsch gymnastiek-tenue, waarbij een ver ouderde serie vrije oefeningen ten bests werd gegeven. Een dér meest geslaagde nummers was t' nummer grond-gymnastiek, iets geheel nieuws voor Texel. De zware toeren slaagden uitstekend. Mooi was ook de hoepeldans voor dames. De uitvoering werd besloten door den voorzitter die in zijn sluitings woord gaarne al de medewerking van de gymn.ver. toezegde aan de Sportver. .Texel" en aan de zwemvereeniging omdat deze belde hetzelfde doel be oogen. Verder verklaarde hij zich gaarne bereid om Tex. Fanfarecorps, dat tengevolge van den oorlog in kwij nenden toestand verkeert, door de moeilijkheden heen te helpen. De di recteur ontving ten slotte nog een dub bele bloemenhulde v. d. damesleden der vereeniging. HANDBALPROPAGANDA. Zaterdag j.1. hield de heer A. J. Hindriks uit Groningen in Schagen een interessante inleiding over het hand ballen. In een enthousiaste causerie, waarbij het gehoor in hoofdzaak be stond uit dames, wees hij er op, hoe deze sport, niettegenstaande de talrijke ■moeilijkheden ten aanzien van het ver krijgen van terreinen en materialen, niettegenstaande ook de concurrentie van de spelen, die hier burgerrecht hebben verkregen, steeds meer veld wint en steeds meer aanhangers be gint te. tellen. Spr. behandelde vervolgens de spel regels en de opstelling der spelers, die in menig opzicht aan het voetbal doen denken, hoewel enkele groote en be langrijke verschillen bestaan. Overi gens wordt de bal natuurlijk met de hand en niet met de voet gespeeld, terwijl iedere lichamelijke aanraking verboden is. Het komt dus alleen aan op snelheid, tegenwoordigheid van geest, techniek. Spr. wees er* verder op hoe de z.i. belangrijkste-opgave van de sport is: het zich kunnen uitleven in lichamelijke beweging ten einde de dagelijksche beslommeringen 'n oogen- blik te vergeten en van zich af te zet ten. Verreweg de meesten zien het nut van de sport voórnamelijk in het spe len van wedstrijden, waardoor niet altijd de conditie van het lichaam het meest wordt bevorderd. Vooral niet, wafineer de spelers wel hollen en zwoegen, doch de techniek niet of on voldoende beheerschen. Zoo moet handbal eenerzij ds worden gespeeld voor genoegen, anderzijds komt het aan op techniek, groote kennis der spel regels, lichamelijke gedisponeerdheid. In den kop van Noord-Holland ligt nog een groot, voor het handballen on ontgonnen gebied. Spr. hoopte, dat er menschen bereid zullen worden gevon den pioniersarbeid voor deze mooie sport te willen verrichten, opdat ze ook hier, gelijk in zooveel andere deelen van ons land, vaste voet verkrijgt. De avond werd besloten met een aan tal aardige propagandafilms. NIEUWE PRIJZEN VOOR DE GROENTEN. Met ingang van Dinsdag 13 April zul len voor de onderstaande producten de daarachter vermelde maximumprijzen op de veiling gelden: Spinazie (blad) f 17, raapstelen glas sort. I f 20, sort. II f 17, roode kooi f 9.30, gele kool f 9.10, witte kool f 7, boerenkool f 9.10, savoye kool schelk f 17, peen zonderlof ongewasschen sort. II f 6.20, sort. III f 5.10, sort. IV f 4.30, sort. I gewasschen f 10.40; schorseneeren I f 19, II f 12; prei boven 15 mm f 10.50, tot 15 mm f 7.50, koolrapen A f 4.30, B f 3.40; kro ten tot Vt kg p. stuk f 6, van kg f 4.50 en III van 1—1 kg f 3.50; ge kookte kroten 3 at. of meer per kg f 12.90, minder dan 3 st. f 10.70; poste lein. (glas) f 43, sla dunsel, snij- en stoofsla f 32, spinazie, struik f 15, ra barber f 21, andijvie (glas) f 25, witlof ten hoogste 15 st. per kg f 23, meer dan 15 st. f 19, tuinkers f 60, spruitkool (ongeschoond) f 22.50, geschoond f 32.50: knolselderij zonder lof boven 6 cm f 14, van 4—6 cm f 11. witte uien f 9.40, roo de uien f 10.60, sjalotten f 13.30, rame- nas f 10, komkommersstek f 30, aard beien f 500 per 100 kg, aardbeien per stuk 15 ct. Kropsla (glas) sort. I boven 15 kg p. 100 st. f 9.50, sort. II van 13—15 kg f 8, koolrabi boven 6 cm f 13, van 4 —6 cm f 12, van 2—4 cm f 5.50, kom kommers (kas) vanaf 43 kg per 100 st. f 39; van 36—43 kg f 29.30, van 30-36 kg f M.50, bloemkool boven 20 cm f 31, van 16—20 cm f 23.50, van 10—16 cm f 15.50 per 100 stuks. Radijs (glas) f 3.80, bospeen' (glas) f 24, bosselderij, (glas) f 5, peterselie en kervel f 6 per 100 bos. De prijzen der appelen zijn wéér verhoogd met de gebruikelijke verhooainaen. VISSCHERIJ. URK, 10 April. De prijzen der visch waren heden als volgt: Fuikaal 0.68— 1.90; Lijn- of beugaal 0.68—1.90; Spiering 4p ct. per kg en Nest 50 ct. per bak van 31 y, kg. 52 DOOR B. REIN stalen zenuwen beschikten, deed de aanblik hem onwillekeurig huive- r6Dan deed hij vlug en geluidloos de deur weer dicht. Hu had iemand door de gang hooren aankomen. De deur aan den anderen kant van de aangrenzende kamer werd geopend en een schelle stem riep opgewon- denDe politie! Wel een heel regiment bevindt zich op den weg en twee ke rels hebben zoojuist naar den be woner van het huis gevraagd. Ze zeiden, dat ze commissaris Van Don gen en commissaris De Kort waren en geloof me baas ze zun wat van plan! Dit is een overval of ik heb er nooit een meegemaakt! Wordt vervolgd. Ook in Uw bedrijf beteekent grootere reinheid grootere werklast dus verhoogde ar beidsprestatie. Uiterst voorzichtig bewoog hij zich ■langs den rand van het dak verder,., toen hij plotseling schreeuwen hoor de door een stem die hii als behoo- rende aan Ltrv herkende. Zijn ge trainde ooren stelden vast, dat het geluid uit een venster vlak beneden hem moest komen. Nu hii in contact met het meisje was gelcomep en haar had laten we ten, dat hij al het mogelijke zou doen o— haar te bevrijden, klauter de hii verder langs de klimop totdat hü een ander venster bereikte. Dit was eveneens gesloten, maar het ge lukte hem met weinig moeite het raam omhoog te schuiven en stil klom hij naar binnen, in de duistere kamer. Het geheele huis was als verlaten en hij passeerde een gang zonder een straaltje licht op te vangen. Maar reeds zijn eerste stappen hadden hem het gevoel gegeven, dat hii zich niet vergist had in de richting waarin hij zich moest begeven om Lucy te bereiken en inderdaad kwam hij eindelijk in een kamer terecht waar zijn voeten wegzakten in een dik ta pijt. Een oogenblik liet hij het licht van zijn lantaarn door deze kamer schijnen en daarbij viel het hem op, dat zich tusschen het riike meubilair en de smaakvolle versieringen een groot aantal Oostersche voorwerpen bevonden. Dit was de kamer van iemand die gedurende langeren tijd in den Oost had geleefd. „Borneo in het bijzonder," meen de Dikkers, terwijl hij zün lantaarn weer doofde. Gedurende het korte oogenblik dat hij Van zijn lantaarn gebruik had gemaakt, was het hem ook op gevallen dat deze kamer nog een an dere deur had dan degene waardoor hii was binnengekomen. Hij haastte zich in de richting van die deur toen hij plotseling aandachtig luisterend in het midden van'de kamer bleef staan. Lichte snelle voetstappen klonken op den kalen vloer van de gang. De afstand die hem nog scheidde overbrugde' Dikkers met een sprong tel dien hü in 't licht eveneens had en zün vingers grepen naar den sleu- ontdekt. Hü opende de deur en stap te naar binnen op een onbedekten vloer. Terwijl hii de deur weer ge luidloos achter zich dicht deed, fuistérde een verschrikte stem: „Wie is daar?" In orde, Lucy! Dikkers! Maar houd je stil er komt iemand de kamer Hiernaast binnen," fuisterde hü te rug. „Als ze op weg zün naar jou, wees dan op een aardig vuurwerkje voorbereid. Je kunt beter plat op den grond'gaan liggen. Ze schijnen in dit hol veel van schieten te hou den." Een lichtstreep werd onder de deur zichtbaar. Dikkers luisterde met zün oor aan het sleutelgat. Twee mannen waren de aangren zende kamer binnen gekomen. Ze spraken met gedempte stem in een vreemde taal, die Dikkers aanvan- kelük niets zei. Plotseling kon hü evenwel een zin thuisbrengen: er werd Maieisch gesproken. Dikkers had een uitgebreide talenkennis en ook vanMaieisch wist hü aardig wat af, maar deze mannen, maakten gebruik van een Maieisch dialect, dat hü niet heelemaal kon volgen. Twee woorden bleven evenwel bü hem hangen door het veelvuldig gebruik dat ervan werd gemaakt. Het eene woord was dat, waarvan hü wist, dat het de Dajaksche bena ming voor een soort strüdbül was, en het andere bracht hém aan het nadenken, totdat hü er den naam Middelkoop in herkende. Dat lüj gelük had werd bewezen doordat een van de mannen plotse ling boos in zuiver Nederlandsch uitbarstte: „Ik zeg je dat Middelkoop de dao niet heeft! Henneman heeft 'm nooit afgeleverd!" „Waarom ben je daar zoo zeker van?" bracht de ander uit. „Ik acht die rat tot alles in staat. Zelfs z'n schaduw is nog niet te vertrouwen!" Dan zetten de twee hun gesprek weer in het Maieisch dialect voort. Dikkers besloot ze eens te bekü- ken. Hy nam aan, dat ze te zeer in hun discussie opgingen om veel aandacht aan iets anders te kunnen besteden, dus opende hii heel voor zichtig de deur op een kiertje. Cen timeter na centimeter duwde hü de deur verder open tot de beide spre kers in zicht kwamen. Dan zag hü het meest verbazingwekkende dat hü ooit in zijn politieloopbaan te zien had gekregen. De beide mannen stonden tegen over elkander aan een kleine tafel en zii gaven den indruk van 'n tafereeltje uit een nachtmerrie of een sprookje over reuzen. Beiden droegen zü duivelsmaskers, enorme hoofden die op normale schouders heen en weer wiegden. Deze fantas tische hoofden waren meer geper- fectionneerd dan alles wat Dikkers tot nu toe op dit gebied had aan schouwd. Die nachtmerrie-hoofden schenen te leven, lippen, wangen, kin en oogen bewogen of zij nor maal waren. Ofschoon Dikkers over DE UITGESTELDE BESPREKINGEN TUSSCHEN (^IRAUD EN DE GAULLE. In verband met de kwestie GiraSd de Gaulle maakt de Londensche pers melding van de mogelijkheid van een reis van generaal Catroux naar Londen. De „News Chronicle" meldt, dat uit betrouwbare bron bekend wordt, dat Catroux twee plannen meebrengt, die met Giraud zijn besproken. Het eerste bevat de instelling van een triumviraat voor het bestuur van het Fransche ko loniale rijk. Dit triumviraat zou be staan uit Giraud, de Gaulle en Catroux. Het tweede plan, dat in Algiers beter is ontvangen, beoogt de instelling van een directorium van vijf of zeven leden, waarvan de voorzitter door de leden van het directorium zou worden geko zen. Nader wordt gemeld, dat generaal Catroux reeds te Londen is aangeko men en een bezoek heeft gebracht aan De Gaulle. Te Kampen Is in den IJssel het lijk gevonden van een man, dat ver moedelijk 2 3 weken in het water heeft gelegen. Het kon niet geïdentifi ceerd worden. Thans schijnt ook Peru door een aardbeving getroffen te zijn, hoewel in geringeren omvang. Volgens berichten uit Lima werden daar korte, doch he vige aardschokken waargenomen. Het Britsch—Amerikaansche lucht- wapen heeft in Maart boven de fronten van Tunis minstens" 287 vliegtuigen verloren. Acht Amerikaansche bommenwer pers hebben Vrijdag woonwijken in de stad Kanton aangevallen. Bij dezen ter- reuraanval is een #antal inwoners gedood. -> OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Inlevering eierbonnen. In verband met de beschikbaarstel ling van eieren op bon „algemeen 540 dienen detaillisten de van hun klanten ontvangen bonnen, vóór Zaterdag -4 April a.s. geplakt op opplakvellen aan hun grossiers door te geven. De bonnen „algemeen 540" mogen niet met de rantsoenbonnen „eep ei" op hetzelfde opplakvel voorkomen. De grossiers worden zoodanig bevoorraad, dat zij op eiken bon „algemeen 540" e e n ei aan de detaillisten kunnen afleveren, die de eieren /met ingang van 12 April a.s. aan hun klanten mogen afleveren. De grossiers moeten Se opplakvellen met bonnen voor Zaterdag ,1 Mei a.s. bij de 'plaatselijke distributiedieusten in wisselen tegen toewijzingen, waarvan del inkerbovenhoek is verwijderd, aan de hand waarvan zij zich tegenover het Bedrijfschap voor Pluimvee en Eieren dienen te verantwoorden. De inlevering van bovengenoemden bon kan met een ontvangstbewijs MD 242-03 geschieden. Voor de inlevering der bonnen „een ei" moet een afzonderlijk ontvangstbewijs worden gebruikt. De detaillisten moe ten de bonnen, welke voor personen tot en met "20 jaar op 17 April a.s. nader worden aangewezen ter verkrijging van een ei, op dezelfde wijze als de bon nen „algemeen 540" voor Zaterdag 1 Mei a.s., geplakt op opplakvellen, aan de grossiers opzenden. Ook deze bon nen mogen niet met de bonnen „een ei" op hetzelfde opplakvel voorkomen. De grossiers moeten deze laatste op plakvellen met bonnen voor Zaterdag 8 Mei a.s. bij de diensten inwisselen tegen toewijzingen, waarvan de linker bovenhoek is verwijderd en aan de hand waarvan zij zigh tegenover het Bedrijfschap moeten verantwoorden. Vernieuwing van pluimvee op landbouwbedrijven. Evenals in 1942 kan ook dit jaar ten behoeve van landbouwers, die voor 1 October a.s. oude kippen (eenden) wil len vervangen door jonge dieren, een beperkt aantal jonge leghennen (-een den) worden opgekweekt, waarvoor ge durende de eerste 7 weken (eenden 6 weken) voeder wordt toegewezen. Voor afname van deze jonge hennen (eenden) komen alleen in aanmerking de land bouwers, die gerechtigd zijn in 1942/43 kippen en/of eenden te houden. Men kan zich van 30 April a.s. af tot den plaatselijken bureauhouder wenden, ter verkrijging van een verklaring, waarin is aangegeven hoeveel jonge leghennen (-eenden) ten hoogste mogen worden besteld. Dit aantal bedraagt voor jonge hennen 60% van het aantal kippen en voor jonge legeenden 120 van het aantal eenden, dat mag worden aange houden. Jonge leghennen f-eenden) kunnen worden besteld bij fokkers of houde-s van vermeerderingsbedrijven. Men bestelle zoo spoedig mogelijk, op dat wanneer geen jonge hennen meer geleverd kunnen worden eventueel nog kuikens kunnen worden besteld. Bij de aflevering moet de landbouwer de van den P.B.H. ontvangen verklaring aan de achterzijde teekenen voor ont vangst der dieren en aan den fokker of houder van het vermeerderingsbe- drijf afgeven. Inplaats van jonge hen nen (-eenden) kunnen landbouwers ook kuikens betrekken. Voor deze kuikens die als eendagskuikens moeten worden afgenomen, wordt geen voedertoewij zing verstrekt. Bestellingen kunnen tot 17 April worden geplaatst bij fokkers of houders van vermeerderingsbedrij ven. Het aantal kuikens, dat kan wor den besteld, bedraagt voor kippenkui- kens (ongesext) 180% van het -aantal kippen en voor eendenkuikens 120% van het aahtal eenden, dat mag worden gehouden. De in 1943 geboren eenden en kippen mogen tot 1 October a.s. bo ventallig worden gehouden. DINSDAG. Niéuws: 7.30, 8.30 13.45, 16.45, 18.30 (Hilv. I,) 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. I, 414,4 M. 6.45 Gr. 7.10 Och- tendgymn. 7.20 'n Vroolijk Ochtend muziekje (gr.) 7.55 Progr.-overz. 8.— BNO: Cultureele ber.. 8.15 Morgencon cert (gr.) 9.30—9.37 Spiegel van den dag -opn. 10.— Orkest Rentmeester, iojo Zangplaatjes. 10.45 Orkest Rentmeester 11.15 Joan Lancé. 12.— Almanak. 12.05 Het Staf orkest van den Nederl. Ar beidsdienst. 13.— Neerlands schoone stemmen (gr.) 13.20 Pianovoordr. 14.— jpiet van Dijk. 15.— De reddende ruiter ofte Mina bij de klos-klos-Indianen," een verkorte parodie op oude draken. 15*5 De Gron. Orkestver. en solist! 17.— De lichte toets. 18.— Zang en piano. 18.40 En nu vlug onder t wollen dekjeNeen, eerst nog een verhaal. tje, zegt Snaterbekje. 18.45 Peer Gynt Suite (gr.) 19.— Duitsche taalcursus. 19.25 Erna Sack en Marcel Wittrisch (gr.) 19.40 Berlijn, voorjaar 1943. 20.15 Wat de pot schaft.*21.10 BNO: Nieuws berichten. HILV. II, 301,5 M. 7.15-7.40 Zie Hilv. I. 8.15 Politiek weekpr. (opn.) 8.30 Lichte klanken (gr.) 9.— Instrumentaal aller lei (gr.) (9.15;—9.20 Voor de huisvrouw.) 10.—Godsd. uitz. 10.30 Orkest-composi ties van Franz Schubert (gr.) 11.— Voor de,vrouw. 11.30 Concert op het Om- roep-kerkorgel. 12.Viool en piano. 12.30 Wat doet de directie van de land bouw? 13.Orkest Malando en gr. 14.— Godsdienstige uitz. 14.30 De Melo- disten en soliste en gr. 15.30 Voor de zieken. 16.— Disco-Variété (gr.) 17.— Voor de jeugd. 17.30 Kinderkoor van de vereen. „Zanglust" met pianobegelei ding. 18.— Spiegel van den dag en BNO: Binnenl. gespr. overzicht. 18.15 Kleine wenschen van groote menschen. 18.45 De NSB antwoordt. 19.Gr. 19.15 Klaas van Beeck. 19.55 Wenken voor de volkstuinders. 20.— BNO, Eng. uitz: Holland and the economie reorganisa- tion. (Voor de rad.-centr.: S;mphonie- orkesten spelen walsen - gr.) 20.15 Pianovoordr. 20.50 Strijkkwartet (gr.) Hoofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- red.: H. P. .v d. Aardweg; Buitenl.: Tj. N. dema; Binnenl. en Prov.: D. A. Klomp; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, allen te Alkmaar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar. lsten Paasdhdag ho pen onze geliefde Ouders J. B. RFTECO en A. M. RITECO- LIGTERIN GEN hun 25-jarige Echt- vereeniging te her denken. Dat God hun nog lang moge spa ren, is de wensch van hun dankbare Kinde ren ROSA. GEER. CATRIEN. Den Helder, v. Galenstraat 51. ^□□□□□□□nnnnnnnnnrT Met blydschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter THEODORA JOHANNA. J. G. NAGENGAST M. NAGENGAST- ARIëNS. Den Helder, 8 April 1943. Javastraat 62. Tijd. Gemeente-ziekenhpis. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden overleed zacht en kalm, onze lieve Zoon JOHANNES ANTHONY FEY, in den nog jeugdigen leeftijd van 24 jaar. Allen die hem gekend hebben, zullen voor ons dit smartelijk ver lies beseffen. Zijn diepbedroefde Ouders: A. J. FEY. C. FEY-RIEMERS. Den Helder, 10 April 1943. Evacuatie-adres: Mo- lenstr. ,28C, Schagen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 14 April na aankomst trein 12.20 uur op de Algem. Be- graafplaats te Huisdui nen. Speciale zaak JtiENODTSCHApNv- voor moderne LWü!V(j of?] opticien Eigen slijp- inrichting. Erkend Vak- G.B.W.O. KONINGSTRAAT 55 - Telefoon 2930 Uw Ziekenfondsleverancier' Heden overleed, na een korte ongesteld heid, mijn geliefde Verloöfde en onze beste a.s. Schoonzoon JOHANNES ANTHONY FEY. Dat hij ruste in vrede is de wensch van W. M. NIJVELD. fam. A. NIJVELD. Alkmaar, 10 April '43. Stationsstraat 77. Gevraagd een net DAG MEISJE en een werkster voor Maandag en Vrijdag Café Royal, Spoorstraat 71. Gevraagd net MEISJE voor heele of halve dagen. Adres: Sternstraat 4. Te k. gevraagd AUTOPED, in goeden staat. Windt, Ko ningstraat 98. Te koop gevraagd zijden PEIGNOIR, m. 40-42. de Jonge, Balistraat 4. Te koop gevraagd PLUS FOURS, i.g.st.z. en over hemden voor jongen van 14 jaar. de Weert, Goudsbloem- straat Aft Klein HUISORGEL gevr. Adres: Th. Verbeij, H. A. Lorentzstraat 106. Te koop gevraagd een i.g. st.z. JURK, m. 46. Adres: A. Glim, Bloemstraat 56. Te k. een beste stuit HOOI en gevraagd een bakfiets m. beste banden bij Firma Kou- wenberg, Landbouwstraat C. 122, Schagen. Te koop „Neather" AUTO PED 7.50. Kuiper, v. Galen straat 106. ORGEL te koop 160, 11 registers, event. te rullen voor knopaccordeon. Hem- rika, Weezerstraat 61, Den Helder. Te koop aangeboden nieuw laken MARINEPAK, broek en baadje, gew. maat 150. Adres: Plooy, Binnenhaven 116. Te koop DRESSOIR 45, lacqué-led. 16, salontafel (iets beschadigd) 16, pe troleumstel (4-pits) 10. Te bevr. Smit, Zandvaart 102a, Breezand. 2 vriendinnen zoeken ZIT- SLAAPKAMERTJE. Br. no. 92 bur. v. d. blad. Te huur KUIPERSTRAAT 6, 3.50. Bevr. Keizerstr. 44. Spoed! Spoed! Spoed! Bouw onderneming zoekt ln Den Helder of omgeving PER CEEL voor haar kantoren. Telefoonaansluiting moet r. .nwezig, of aanwezig ge weest zijn. Br. aan Kruger- straat 1, Den Helder. Wie ruilt best Manchester PAK met rijbr. tegen goed trouwpak met fantasiebroek voor lang, slank persoon, m. 50-52? G. v .Leeuwen, Palm straat 7. Weggeloopen tamme KRAAI. Gelieve terug te bez. bij Koekoekstr. 3. Gevraagd: 10.000.— Ie hypotheek, op groot pand met zeer ruime over waarde. Brieven met con dities onder leter H A. 1041 bureau van dit blad. Bloemkool, vroege Roode, Groene Savoye, Pootuien, Slaplanten en Aardbeien- planten a L75 p. 100. Bestelt uw tabaksplanten nu. Tabak no. 25 Ir. Slits. Dan loopt U straks niet mis. Bü Nieuweweg 14, Anna- Paulowna. Uw adres voor VRUCHTBOOMEN, Zwarte, Roode en Kruis bessen, Laanboomen en Heesters is Nieuweweg 14, Anna- Paulowna. DISTRIBUTIEKRING BARSINGERHORN. Uitreiking Brandstoffen» kaarten voor kookdoelein- den. Barsingerhorn (in het Distributiekant.) Woens dag 14 April: A. tm. M. van 9-11.30 uur; N. tm. Z. van 2-4 uur. W'waard (café Boersen) Donderdag 15 April: A. t, m. M van 9-11.30 uur; N. tm. Z. 1.30-3.30 uur. Winkel (café Bruin) Vrijdag 16 April: A. t.m. J. van 9-11.30 uur; K. tim. O van 1.30-3.30 uur; Za terdag 17 April: P. tm. Z. van 9-11.30 uur. Stamkaart v.h. hoofd medebrengen. PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORD-HOLLAND. De Gemachtigde voor de Prü'zen heeft op grond van .art. 6 van de Prij zenbeschikking 1940 No. 1 hü „Prijsvaststelling No. 007.IV.212" maximum prij ze/1 vastgesteld voor het leveren van electrische energie door ons Bedrijl aan groot- en kleinverbruikers, in gaande op den aatuim van de eerste meteropneiming na 1 Maart 1943. Onze prü Sberekening oveTSchrüdt deze prijsvast stelling niet; de leverings- en betalingsvoorwaarden, alsmede eventueele kortingen zullen geep wijziging ondergaan. DE DIRECTIE. Honig's Maizena! Daar kon mijn vrouw altijd mee tóóverenVerrukkelijk 1 't Heele gezin is tevreden, als we onze bon met Honig's Maizena gehonoreerd krijgen!

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2