fMMA GEBAK. 0 h.W.ZEGEL Eenige nette MEISJES en een JONGEN Gevr. jongste Kantoorbediende. VERHUIZINGEN I Juiterijes Ha-ha! Savora! STADSNIEUWS. en TRANSPORTEN i VIROTAtf! Vrij verteld naar een historisch gegeven. FEUILLETON E MAN UIT DE WILDERNIS Nog eens Dichter und Bauer". Personeel gevraagd Te huur gevraagd Te koop aangeboden Te koop gevraagd Diversen kunnen geplaatst worden, bij RQOVEBS, Ambonstraat 90. C. V. Hetdersche Graan- en Kunstmest- handel v.h. C. R. KEIJSER CO., Binnenhaven 64. Laat voor de a.s. Paaschdagen Uw COSTUUjMl en JAS keurig persen en ontvlekken bij de Pers- en Rep. Inrichting „TOT UW DIENST" Den Helder. Amsterdam. Keizerstr. 30. John Franklinsir. 27 binnen enkele dagen gereed. Vakschool voor meisjes voor Uen Heider en (jmstreken. ALGEMEENE BEGRAFENIS-VEHEENIGING „DEN HELDER'' Uilvoerder: J01UisHPit0RN,| LOODGSRAGHT 22 -Telefoon 2062 door Nederland onder garantie Meu helberg plaatsen PLANTEN. P. KROON, Er is weer No. 3. Tafeltje delt-jel Tafeltje dek-je, sprak de snaak, 'k Zal later ap jouw gaven klinken, Ik kan nu eten naar mijn sipaak En dogelijks SAVORA drinken! NIEMEIJER'S het surrogaat dat als thee smaakt. NUTSSPAARBANK TE »EN HELDER. Overzicht le kwartaal 1943. In den loop van het le kwartaal werd op spaarbankboekjes ingelegd 519.730.35 (vorig jaar 375.120.19) en terugbetaald 277.669.62 (vorig jaar 309.496.66). Het aan de inleggers ver schuldigde kapitaal bedraagt thans 2.930.790.49 (v.j. 2.446.701.45). In het le kwartaal 1943 werden uit gegeven 340 (v.j. 175) nieuwe boekjes en ingetrokken 76 (v.j. 107) boekjes;' In omloop zijn thans 13.200 (v.j. 12.553) boekjes. Orider de in het le kwartaal uitge reikte nieuwe boekjes zijn begrepen 38 (v.j. 21) boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1.) De lediging in den loop van eerste kwartaal van 527 (v.j. 286) spaarbusjes leverde een bedrag vair 5.195.17 (v.j. 2.563.64) aan kleine besparingen op. •m. HELDERSCHE BOKSERS WEER IN DEN RING. Naar wij vernemen worden a.s. Zon dag in gebouw „Frascati" te Amster dam A-klasse bokskampioenschappen gehouden. H. Brons zal meedingen in het middengewicht, terwijl C. Boon in het weltergewicht zal uitkomen. Hoe wel boksers van naam meedoen, zooals Kneppers, Te Nuyl, Joustra, Kanon e.a., zijn de „Ring"-leden vol goeden moed en zullen zij hun huid letterlijk en figuurlijk zoo duur moge lijk verkoopen. DEN OEVER. Uitvoering harmonie Apollo." - Op Zaterdag 10 en Zondag 11 April gaf bo vengenoemde vereen, o. 1. v. directeur J. van Giabbeek haar voorjaarsuitvoe ring voor donateurs en leden. Daar Het ledenaantal van Apollo zich aanmer kelijk heeft uitgebreid, is het niet mo gelijk alle leden op twee avonden te ontvangen, zoodat een derde uitvoering gegeven zal worden. Na het muzikaal gedeelte voerde de tooneelclub van Apollo „De Poets van Akkerlust," van O. Hersman op. Het groote succes1 en het hartelijk applaus bewezen hoezeer het'gebodene in den smaak viel. PIET HUURMAN WEERDE ZICH KRANIG! In Amersfoort vónden Zondag j.1. de Nederlandsche Veldloopkampioenschap pen plaats, waaraan ook werd deelge nomen door Piet Huurman. In een veld van 100 A- en B-klassers zag Piet kans om als 8ste te eindigen, vóór loopers als Walther, Bakker en Petit. Het feit, dat alle midden- en lange afstandloopers van klasse hier aan den start waren verschenen, geeft eenigs- zins een beeld van de voortreffelijke prestatie. Slijkhuis, die als eerste ein digde, had ongeveer 150 M. voorsprong. Vermelden we nog dat Huurman 2de werd in de B-klasse. De intensieve training van Huurman heeft dus toch zijn vruchten afgeworpen en de overige H.A.V.-leden kunnen aan dezen fairen sportman zeker een voorbeeld, nemen. Ook wij feliciteeren zoowel Piet als de H.A.V. en hopen dat het succes, zoo vroeg in het seizoen bevochten, een stimulans moge vormen voor toekom stige overwinningen. K.V.H.-NIEUWS. Het is K.V.H. III gelukt tegefl Z.K.V. een overwinning uit het vuur te slee pen. De partijen wogen steeds >goed tegen elkaar op en aanvankelijk zag het er dan ook niet naar uit, dat 'K.V.H zou winnen. Mej. Bosch opende na een kwartier spelen de score, 0—1, met welken stand ook de rust kwam. In de tweede periode wist Z.K.V. al gauw ge lijk te maken, waarna de spanning ten top steeg. K.V.H. was de gelukkigste, want kort voor het einde had v. Dijk met een zijner worpen succes, zoodat de puntjes naar den Hplder meegingen. ALKMAAR. SPOORWEGDIEVEN GEKNIPT. Zondagnacht bereikte de politiewacht een telefoontje van den Commissaris met het verzoek een spoedbrief te ha len. Plichtsgetrouw voldeed de man aan zijn opdracht. Hoewel het reeds iets over vieren was verwonderde het hem toch, bij het passeeren van den Kruse- man v. Eltweg stemmen te hooren en zijn verwondering werd nog grootér, toen hij ook gestommel hoorde in een van de wagons. Onheil vermoedende,. doch be grijpende, dat hij alleen weinig kans had om met succes in te grijpen, reed hij door alsof hij niets gemerkt had, om met de noodige assistentie terug te kee- ren. Toen een half uur later de Com missaris op het terrein verscheen, had den zijn wakkere mannen reeds vier zware jongens uit Amsterdam ingeslo ten. Men bleek een goede vangst te heb ben gedaan, zakken met bruidsuikers, sigaren, enz., die de dieven reeds, had den klaar gezet, konden in beslag ge nomen worden. Na verder bleek, had men van elk der twee ploegen, ieder bestaande uit vier man, die naar Alk maar waren gekomen, twee te pakken gekregen. De eene ploeg had den diefstal reeds volbracht en de twee ontbrekende leden ervan zijn gis teren in Amsterdam gearresteerd. Ook de twee leden van de andere ploeg wor den opgespoord. De politie zal het mo gelijke doen om ook deze jongens aan meer gepast werk te helpen. In ieder geval heeft de politie Zon dagnacht een goede vangst gedaan. URK, 13 April. - Heden waren de prijzen der visch als volgt: Fuikaal 0.68-f 1.90, lijn- of beugaal 0.68- 1.90, spiering 0.40, pos 0.10 per kg en nest Ó.50 per bak van 37 Va kg. OFEIC1EELK MEDEDEELINGEN. Verstrekking vrijttellingsbewijzen. In aansluiting op het reeds gepubli ceerde maakt de Wnd. Voedselcommis- saris voor Moord-Holland het volgende bekend: Voor enkele hierna te noemen categorieën mannelijke personen in of grootendeels voor den landbouw, tuin bouw of boschbouw werkzaam, kunnen door den Plaatselijken Bureauhouder vrijstellingen worden uitgeschreven van elders te zullen worden tewerkgesteld. Deze vrijstellingen zullen worden ver leend aan: 1. Personen van het mannelijk ge slacht, die geboren zijn in de jaren 1914 tot en met 1925 en wier hoofdbezigheid in den Landbouw, Tuinbouw of Bosch- bouw is gelegen. 2. Al degenen, wier hoofdberoep is: landarbeider, tuinarbeider, boschbou- w^r, boer of tuinder, komen voor een vóór 1 April 1942 reeds als zoodanig vrijstelling in aanmerking, mits zij werkzaam waren. 3. Onder, landarbeider worden te dezen ook verstaan: loonploegers, wan neer zij, behalve het ploegen in loon, normaal ook andere landbouwwerk- zaamheden verrichten. Veiling Twee gulden en twintig hier, twee gulden twintig.,., wie.... meer.... dan twee gulden pn twintig cent.... nietwee dertig déar. Niemand meer.dan twee gulden en der tig cent? Twee dertig eenmaal. Twee dertig andermaal. Nie..mand., meer? De afslager loert spiedend over de in carré opgestelde menigte, doch het knikken is gestaakt en het wrakke schommelstoeltje brengt het niet ver der dan twee honderd dertig heele centen. Wij leeken, vinden het 'n spotkoopje, aangenomen dat het geval zich nog acht maanden goed houdt, hetgeen zou neerkomen op één cent per wiebeldag.. Helpers achter de: „Nie..mand. meer dan twee dertig," man brengen voor de veiling nieuwe, doch voor het gebruik oude voorwerpen aan, welke steeds met een kort aanprijzend woord in verkoop worden gebracht. Alzoo de normale gang van zaken op één der, hier ter stede al populairder wordende veilingdagen. Het zou dan ook hoogst onverant woordelijk moeten worden genoemd aan het beschrijven van deze trans- actie's meerdere regelen druks te ver spillen, ware het niet dat op dit mo ment een juffrouw binnenlaveert.... Binnenlaveert is in feite het goede woord niet. Als een wervelwind draait zij door den voormaligen nooduitgang van de, in het grijs verleden, dienst gedaan hebbende theaterzaal en laat zich amechtig neervallen op een van 'n nummer voorziene vliegende Hollander. Onder haar rechterarm ontwaren wij een blond ventje van, naar schatting drie jaar, dat, dank zij de krampachtige wijze waarop hij wordt omvat, heftig tegenspartelt. Zijn hoofdje hangt bijna steeds naar beneden en neemt hierdoor een bloedroode kleur aan. „Pak U is effe an,"? bedelt zij mij en voor ik besef wat er gebeurt sta ik met een wildvreemd kind, van een nog wildvreemder vrouw, op mijn arm ge drukt om mij heen te kijken. Ik voel mij in de veiling genomen en' zet het kereltje vlug neer op den kaalhouten vloer. „Bij Pappie blijven, bij Pappie blij ven," jammert het manneke en gelaten til ik het wurm Weer op. De beschuldiging van het dreumesje Is niet onopgemerkt gebleven en zacht grinnekend zegt één van de omstan ders, op de juffrouw wijzend, „U mag Uw vrouw wel even helpen!" Ik slik de verwensching aan het adres van dezen grappenmaker met ge wold in en zie toe hoe de moeder 'n uit het niet getooverde doos gebakjes op een nog te veilen kast tracht te plaatsen. Nadat haar dit, zonder mijn hulp, in derdaad gelukt is pakt zij haar zoontje van mij over, kijkt mij koket aan en leermeestert tegen het ventje „Zeg eens dag Oome!" Hij herhaalt het in gebroken woordjes en ik overdenk dat, als iemand nu nog: „Dag Opa," tegen mij gaat zeggen, ik zoo ongeveer alle titels bezit welke de burgerlijke stand ten opzichte van haar manlijke inge schrevenen kent.... Doch ter zake! Moge het oog des af slagers ook alziend worden geheeten vei geleken bij de helpers achter hem, hij is en mannetje. elpei hij is en blijft slecftts een bijziend Want wat gebeurde! Terwijl de julirouw, optimiste ais 2ij blijkt te zyn, fanatiek staat te bieaen op een glazen Potervlootje, halen de helpers de doos met heerlijkheden van den. kast en ae zoete inhoud verdwijnt schier gelijkertijd in de magen der snoode snoepers. inmiddels bluft de moeder voor achttien dubbeltjes aan het boterge- val hangen. Haar zending is hiermede kenne lijk volbracht, want zii wringt zich tusschen het auditorium uit en ste- vena op de kast af. Oh argaiooze! „Me doos" zegt ze verschrikt. „Gaat juist iemand mee de deur uit," antwoordt een niet al leen snoeplustige, doch bovendien schijnheilige veiungassistent W anneer de juiirouw den ver meenden dief achterna vliegt, plaat sen de mannen het totaal ieege koek- etui wederom op de steeds nog te veilen kast. „Ze komt wel weer terug", voor spelt een koffiedikkijker. JJeze pro fetie blijkt juist te zijn, want nog geen vin minuten later streeft zu binnen. „Hij is wil ze beginnen, doch gelijktijdig ontdekt zij haar ont vreemd eigendom. Zij grist de doos van de kast en weet zich bedrogen! „Dievemoordenaars," gilt zij door het overvolle lokaal en een iegelijk is tevreden met dAe onver wachte uitbreiding van het in den regel monotone programma. De afslager zal redding brengen. Een korte, achter de magere tafel gehouden, conferentie heeft het vol gende resultaat: De gedupeerde zal schadeloos worden gesteld met een bedrag van viii-en-twintig cent per gebakje. „Dat is vijf gulden," zegt het vrouwmensch begeerig en dit bedrag wordt haar prompt uitbetaald. „U is in overtreding", merkt een heer op die het heele verloop met bean «stelling heeft gevolgd. „Verrom?" vliegt de dame hier in. „U verkoopt koekjes zonder bon", antwoordt de plaaggeest. „Barst", zegt de gekwelde en met deze duidelijke, doch onbeschaafde uitdrukking wordt deze onbetaalbare morgen besloten. DOOR B. REEN 53. „Theorie alleen maar vermoedens!" protesteerde De Kort. „En het is nog geen verklaring voor die telefonische boodschap die ik zoojuist ontving." „Laten we die verklaring maar laten rusten! Laten we eerst handeieu, bracht V^n Dongen in het midden. „ik neem de verantwoordeiukheid op me. Neem een paar auto's met politiemannen mee en ga met me naar aat huis m de duinen. Ik ken ■Kijkduin. We kunnen de piaatseluke politie in den arm nemen en ais er iets ongewoons is met de bewoners van aat huis, dan is er dunkt me al le reden aanwezig voor een over val!" De Kort schudde zijn hoofd, maar- Van Dongen wist hem er toe te be wegen de politie in Kijkduin op te bellen. Wat hij vernam, was aanlei ding dat De Kort, Van Dongen en niet minder dan vier auto's met po litiemannen zich naar het oude huis in de duinen begaven. i „Het oude landhuis heeft jaren leeg gestaan," was het antwoord van den Kijkduinschen inspecteur, „maar kortgeleden werd het gekocht door iemand die uit Indië kwam. De naam die aan de makelaars werd opgege ven was, kolonel Couré, maar nie mand schijnt hem nog te hebben ge zien, Er is alleen maar een kleine ladijtg meubels in het huis gebracht en de hekken worden hermetisch gesloted gehouden. De muren om het landhuis zijn van glasscherven en prikkeldraad voorzien, terwijl een aantal ongunstig uitziende kerels voortdurend de wacht schijnt te houden op de terreinen die bij het huis behooren. We houden het huis al zoo veel mogelijk in de gaten, maar we hebben nog geen enkele wettelijke aanleiding kunnen vinden om iets te ondernemen." (Wordt vervolgd.) 4. Leerlingen van landbouwscholen worden eveneens beschouwd als werk zaam in den landbouw. Behalve de bovenvermelde categorieën komen ook voor vrijstelling in aanmer king dorpsambachtslieden, die ouder zijn dan 25 jaar (dus minstens 26 jaar oud zijn), onder voorwaarde, dat zij of wel zelfstandig werkzaam zijn, of wel in loondienst en daarbij een vakoplei ding hebben genoten. Zij, die in loon dienst werkzaam zijn, zonder een vak opleiding öp een school of cursus te hebben genoten, doch gerekend kunnen worden lang genoeg in het bedrijf werkzaam te zijn geweest om als goed geschoold arbeider beschouwd te kun nen worden, komen eveneens voor een bewijs in aanmerking. Tot de dorpsambachtslieden worden gerekend: a. dorpssmeden, b. wagenmakers, c. dorpstimmerlieden, voor zoover zij hoofdzakelijk voor den landbouw wer ken, d. machine-reparateurs, id., e. eiectriciens, id., f. gareelmakers, id., g. zadelmakers, id., h. dorschers en het personeel van dorschmachines, i. per- serijen van hooi en stroo en hun per soneel, j. personeel van grasdrogerijen, k. metselaars, voor zoover zij hoofdza kelijk voor den landbouw werken. 1. dakdekkers en rietdekkers, voor zoover zij hoofdzakelijk voor den landbouw werken. Indien betrokkene meent, dat hij on der een van bovengenoemde" categorieën behoort, melde .hij zich bij den piaatse- lijken Bureauhouder en wet volgens onderstaande regeling: pp Dinsdag 13 April a.s. zij, die gebo ren zijn In 1925. Op Woensdag 14 April a.s. zij, cue geboren zijn m 1924. op Donderdag 15 April a.s. zij, die geboren zijn in 1923. ..Op Vrijdag 16 April a.s. zij, die geboren zijn in 1922. Op Zaterdag 17 Apru a.s. zij, die geboren zijn in 1921. Op Maandag 19 April a.s. zij, die gebo ren ?ijn in 1920. Op Dinsdag 20 April zij, die geboren zijn in 1919. Op Woens dag 21 April zij, die geboren zijn in 1918. Op Donderdag 22 April a.s. zij, die ge boren zijn in 1917. Op Vrijdag 23 April a.s. zij, die geboren zijn in 1916. Op Za terdag 24 April a.s. zij, die geboren zijn in 1915. Op Dinsdag 2? April a.s. zij, die geboren zijn in 1914. Een bewijs dat men in of voor den landbouw werkzaam is, moet den Bu- reauhoui'er worden getoond. In aansluiting op het bovenstaande diene, dat oe werknemers in den landbouw zich tot het verkrijgen van een vrijstellingsbewijs uitsluitend heb ben te wenden tot den Bureauhouder van hun woonplaats. In het bijzonder de seizoenarbeiders dienen hiermede rekening te houden. RADIOPROGRAMMA VOOR DONDERDAG Nieuws: 7.—, 8.—, 12,45, 16.45, 18.30 (Hilv, JU) 19.45 (Hilv. II) en 21.45. HILV. 1. 414.4 m. 6.45 Orkest en koor (gr.) 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Klanken in het ochtenduur (gif.) 7.55 Programma overzicht. 8.15 Syivestre-Trio (opn.) 8.50 Solisten van groote vermaardheid (gr,) (9.309.37 Spiegel van den dag opn.) 10.00 Willy Kok. 10.30 Beniamino Gigll (gr.) 10.45 Willy Kok. 11.15 Orkestwer ken van.Jean Sibelius (gr.) 12.00 Alma nak. 12.05 Theo U. Masman en trio Gas ton Houssa. 13.00 Het amusementsorkest, soliste en gramofoonm. 14.00 Omroep orkest. 15.00 Klanken uit Zuid-Amerika (gr.) 15.15 Het Hollandsch Trio. 15.45 Pianovoordracht. 16.15 Omroep-Kerk- orgel en zang. 17.00 Dick Wiliebrandts. 17.30 Composities van R. M. Siegel (gr.) 17.45 Van heinde en verre klinkt het nieuws. 18.00 Otto Hendriks. 18.40 Voor de kleuters. 18.45 Otto Hendriks. 19.00 Neerlands stem van het front. 19.15 Het Omroep Symphonie-orkest en soliste. 20.05 Orgelconcert (gr.) 20.30 Nelson Messe, Haydn (opn.) HILV. II. 6.45-8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Gesproken binnenlandsch overzicht (opn.) 8.25 Gramofoonm. 8.40 Viool en cello-soli met pianobegeleiding (gr.) 9.00 C-varieerd morgenconcert (gr.) (9.15 9.20 Voor de huisvrouw) 10.00 Godsdien stige uitzending. 10.30 Sopraan en piano. 11.00 Voor de vrouw. 11.15 Omroep- Meisjeskoor (opn.)-11.30 Orkest Malando en gramofoonm. 12.30 Zelf tuinieren. 13.00 Orkestconc. en piano (gr.) 14.00 Godsdienstige Uitzending. 14.30 Boyd Bachman en gramofoonm. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Het Kin derkoor van den Nederlandschen Om roer1. 16.30 Gitaar- en cymbaalsoli (gr.) 17.00 Is de krant er al? 17.45 Walsen (gr.) 17.30 Departem. houden spreekuur. 17.45 Herbert Ernst Groh zingt (gr.) 18.00 Spiegel van den dag en Persover zicht. 18.15 Liedjes van verlingen (o.o.) 18.45 Brandende kwesties, causerie. 19.00 De instrumenten van het orkest. XI 19.55 Actueel nieuws voor boer en tuin der. 20.00 Chansons (gr.) 20.15 Gerard van Krevelen. 21.00 Bielefelder Kinder koor (gr.) Gaarne zou ik iets willen zeggen over hetgeen de geachte schrijver van „de week in feiten en fantd? sien" gister gezegd heeft over de sport. U herinnert zich wellicht, dat hij daarbij in zeer bittere bewoordingen uiting gaf aan zijn groote teleurstel- 'ling, over de geringe waardeering, dié het publiek gtoond heeft voor 't concert van Van Leeuwen Boom kamp en Marinus Flipse. Fa te hebben gememoreerd, dat dien middag ongeveer 150 bezoekers de Casinozaal vulden, grijpt de schrijver in al z'n bitterheid naar de sport van dien dag, het prachtige hoogtepunt in onze sportwereld, waar, bij den technischen dag, bijna 4000 toeschouwers acte de présence gaven. Inderdaad; hoewel er groote be kendheid gegeven werd aan het con- cérc, totra cut een j aiLurc, terwijl dien middag aan de Sportlaan, door middel van een minimum aan recla me, ongeveer 23 maal zooveel toe schouwers aanwezig waren. In deze feiten liggen volgens mij, voor den f- en f-schrijver, twee be langrijke conclusies. De eerste is, dat de sport, met na me de voetbalsport, het hart van de massa heeft veroverd. Ue tweede luidt: de kunst, zooals zij dien Zondagmiddag in Casino ge geven werd, heeft bewezen niet in staat te zijn, het hart van de massa te winnen. Doch niet alleen van de massa. ton Onder de meer dan officieele genoodigden bevonden zich onze burgemeester, doktoren, hoofden van bedrijven, enz. enz. In verband met de geweldige animo voor den wed strijd, heeft de secretaris van hel comité alle genoodigden persoonlijk gevraagd, of zij van de invitatie ge bruik wenschten te maken, aange zien anders een andere sportliefheb ber deze laats zou kunnen innemen, n, e n, zegge en soiryve: een ye- nqodigde, was door uitstedigheid verhinderd te komen. De overige autoriteiten hebben zich met dé verdere liefhebbers van svorc overgegeven aan oiuu^n, krijschen en loeien en voelden zicli 'lekkerna het plegen van een der- qelijke daad van kunst- en brulge- not. Alles volgens den afwezigen f- en f-schrijver. Ten slotte gaat de schrijver scherp ironiscn, veraer met te zeggen, dat, voetbal natuurlijk „veel" belangnj- ket is dan het schoon en edel beuren daar in Casino. Ik geloof, dat datgene op dit ooqenblik in ons moeilijk leven b e- tan gr ijk is. dat tin staat is eenige uren van prettige ontspanning te sei-enken aan de groote, eenvoudige massa. Deze verdienste komt de sport toe, de kunst zooals zij dien middag ge geven werd, heeft bewezen daartoe niet in staat te zijn. Ten slotte, geachte f- en f-schrij- ver, bestaat voor dit alles natuurlijk een reden. En daarmee mag ik dan wel besluiten. Toen ik na afloop van den Tgclv- nischen Dag met m'n zoontje van H jaar naar huis wandelde, zei ie met een tinteling in z'n oogen: Hoe vond je Himpers, vader? Moordden dig, hè?" U ziet het, voetbal, de meest spec taculaire van alle sporten, spreekt onmiddellijk tot de geheele massa. Dit in tegenstelling met de Kunst. Als ik dat concert had bijgewoond, zou ik na afloop naar een goeden kennis hebben uitgekeken en hem gevraagd hebben: „Vertel me nou 's, op welk moment was nou heel mooi?" Vergeeft u mij, ik behoor maar tot de zeer eenvoudigen! Hoogachtend, A. G. VAN DER LINDE. (De schrijver der F- en F-rubriek stelt zich voor in het nummer van a.s. Zaterdag een repliek op het bo venstaande te geven). Hoofdred.: A. R. Jonker; plv. hoofd- ,red.: H. P. .v d. Aardweg; Buitenl.: TJ. N. /dema; Binnenl. en Prov.: D. A. Klomp; Sport en Rechtsz.: J. Werkman, allen te Alkmaar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar. Ondertrouwd: F. A. A. GREVE en C. DIETERICH. Huwelijksvoltrekking Don derdag 29 April a.s. om 11.30 uur. Den Helder, 13 Aprü '43. Singel 22. Singel 63!- Verloofd: TONY WILLEMS en AREND VAN DER PIJL. Heerhugo waard, Middenweg 147. Schagen, Noordersteeg 72. Vrijdag 16 April a.s. hopen onze geliefde Ouders A, GEUS J. GEUS-SOK hun 40-jarige Echi- vereeniging te her denken. Dat God hun. nog lang moge sparen, is de wensch van hun dank bare Kinderen en Kleinkinderen. Den Helder, Molenstraat 26. DANKBETUIGING, Voor de zeer vele bewijzen van belangstelling, zoowel van binnen als van buiten deze gemeente, ontvangen ter gelegenheid mijner 50- jarige ambtsjubileum, be tuigt ondergeteekendé zijn oprechten dank. J. GOUDSWAARD, Bode Rijkswerf Den Helder. Omdergleteekende betuigt, mede namens zijn Moeder, zijn grooten dank voor de groote belangstelling bij zijn ongeval ondervonden aan de overbrengers naar Parkzicht, aan de ZeerGe- leerde Heeren Doktoren, verpleegsters en verplegers voor de liefdevolle behan deling. Tevens dank voor de particuliere belangstel: ling. Hopende op een ge- NICO SCKLANDER, Sluisdijkstraat 19. Den Helder, 7 April 1943 Gevr. leerling-NAAISTER. Nooitgedacht, Keizerstr. 94. Nét MEISJE gevraagd voor de morgenuren in gezin van twee personen, v. d. Duyn, v. Maesdamstraat 27. Spoed. Voor terstond gevr. flinke BAKKERSKNECHT of bakkersleerling. Intern. J. J. Beek, Bakkerij, Zwaag. Net MEISJE gevraagd van 8.3012.30 uur, in klein ge zin. Boerhaavestraat 59. Gevraagd net MEISJE voor heele dagen, een werkster voor 2 dagen p. w.; tevens gevraagd verstelnaaister. Middenweg 138, Den Helder. Gevraagd persoon voor SCHILLEN OP TE HALEN. Liefst wachtgelder of gepens. Adres Bureau van dit biad. Nette DIENSTBODE gevr. voor den dag of voor dag en nacht. Mevr. de Herder, Hippolytushoef. Gevr. DIENSTBODE voor halve dagen. Zondags vrij Aanmelden: Tandarts Swart, H. A. Lorentzstraat 84. Dame zoekt SLAAPKAMER. Spoed! Brieven onder no. 99. Door echtp. z. k. gezocht GEMEUB. HUIS of gedeelte met gebruik van keuken. Br. onder no. 98 aan bureau van dit blad. Gezocht door Duitsch onder officier een gemeubileerde ZIT-SLAAPKAMER voor zijn vrouw. Met vaste wasch- tafel en zoo mogelijk gas in kamer aanwezig. Br. met opgave van prijs enz. onder no. 96 bur. v. d. blad. 2 Heeren (vrienden) zoeken nette ZIT-SLAAPKAMER. Br. aan: Keizerstraat 19. Te koop: SCHRIJFBUREAU f 210. Rosa, Parellelweg 50. gediplomeerd opticien KONINGSTRAAT 73 Telefoon 2419 Brillen naar ieder voorschrift TriCC worden terstond vervaardigd t Barometers - „Zeiss" prisma- kijkers, ,;Zeiss" punktal glazen Electrische brillen-sljjperij en reparatie-inrichting Leverancier aan de meeste ziekenfondsen Te koop aangeb. goed onder houden SPORTFIETS merk Sport 150, tevens één le deren portefeuille 30 en één transportband m. 28X2 25. gordijngarnituren eikenhout geheel compleet j 5 's Avonds na 7 uur: An- dringa, Crocusstraat 20, Den Helder. Te koop aangeboden 2 KO NIJNENHOKKEN 15. C. Basjes, Ceramstr. 36. Voor 7 uur. Te koop een VUURDUVEL, groote maat met pijp 25. Né 6 uur. G. Muldefc. Nood woning Jan Verfailleweg. Moquette DIVANKLEED, z.g.a.n. J00. J. Wiering, Keizerstraat 20. Aangeboden: keurig 3/4 Seal BONTJASJE, m. 42-44, door erkend bontwerker gemaakt, voor 350, contant. Te zien: Mevr. Verschoor, Reigerstr. 52. Te koop een WAGEN HOOI bij J. Knol,\Bassingr. 39. Te koop 1 prima RUGZAK 7.50. Te ruilen: 1 bl. lek kertje en 1 colbertjasje van 8-jarige jongen tegen over jas voor een jongen van 11 jaar. Tevens orgel te huur gevraagd voor goede behan deling wordt ingestaan. Har- kema, Tuinstraat 87. Te koop gevraagd: Electr. SPOORTJE met bijbehooren. v. Reeden, Crocusstraat 66. Te ko-p gevraagd een wit emaille FORNUIS,. liefst dubbele circulatie. Br. aan: v. Straalen, Koggerweg G 17, Wognum. Te, koop gevraagd l p. in g. st. zijnde donkerbl. DAMES SCHOENEN m. 38 liefst met 3/4 hak. Adres: v. Steijn, Keizerstraat 63. Te koop gevr. 1 p. z.g.a.n. DAMESSCHOENEN m. 39 en 1 p. gym.schoenen m. 37. Adres: Blokker, Balistr. 7. Te koop gevraagd KAMER AMEUBLEMENT, dressoir, tafel m. kleed, 16-els karpet en in g. st. zijnde overgor dijnen. Adres: Mej. K. Wijn stra, Doggersvaart 21, Den Helder. Te koop gevraagd goed on derhouden KINDERWAGEN. Adres: G. Wijker, Havik straat 4. Te koop gevraagd goed on derhouden. BURGERWOON HUIS. Br. met prijsopgave onder nr. 97 bur. v: d. blad. Gevraagd ZILVERVOS, 16- els vloerkl., keukenl. of mat, h.handschoenen, 1 p. dames schoenen h. hak m. 38-39, I leeren koffer. Alles moet in goeden st. zijn. Leuschmann,' Wezenstraat 19. Te koop gevraagd ROEI BOOT of motorboot. J. H. Polane, Motorboot „Hercu les," Loet Schagen. Te koop gevraagd ZOMER- MANTELTJE met mutsje of hoedje en 2 jurkjes lft. 4 j. Brieven aan van Marle, Bur gemeester Lovinkstraat 12, Breezand. Te koop zwart pluche MAN TEL maat 48/50 z.g.a.n. 50. Ook genegen te ruilen tegen donkerbl. zomermantel maat 44 z.g.a.n. J. v. Bockhove p.a. G. Nottelman. Jan in 't Veldstraat 66. Te koop moderne DAMES MANTEL m. 44 zuiver wol 40, 1 p. br. d.sch. m. 38 10. Alles z.g.a.n. Geven, Krugerstraat 120. Te koop HOND, zeer waaks, 15 en d.blauwe d.mantel m. 42 30 of te ruilen tegen een maat 44. Aan 't zelfde adres te koop gevraagd 1 p. kin derschoentjes m. 20 en 22. Adres: Moens, Polderweg 34. WIE RUILT: p. bëS. rood suède schoenen m. 38% 39 als nieuw voor 1 p. in g. st. zijnde damessch. m. 38 lage of blok hak? Tevens te ruilen br. led. dames- taschje a. n. voor donkerbr. wollen stof rokje m. 42-44. Na 5 uur: De Boef, Steen gracht 15. (ft s a g o s Wie ruilt 1 z.g.a.n. m. MAN TEL, 1. 11 j„ voor 1. 14 j. of voor windjack? Tusschen 12 en 2 uur. Bont, le Vroon straat 63 of Veen, Prinsen straat 6 (den geheelen dag). Tevens te koop gevr. wit mooi fornuis. Den vinder van GOUDEN RING wordt vriendelijk ver zocht deze terug te bezorgen bij: W. Oomen, de la Rey- straat 3. Wie ruilt 2 p. sterke leeren SANDALEN' (o. kw.), m. 41 voor 1 p. heerenschoenen of sandalen, m. 43, br. model? Adres: Hoogerwerf, Mesdag straat 1, Huisduinen. Gelieve geen geld of goe deren af te geven aan mijn huisvrouw M. DE VRIES KIEKEBOS, daar door mij niets wordt vergoed. J. DE VRIES Dz„ Westeindè 150, Enkhuizen. Wegens ziekte kan geen wasehgoed bezorgd en gehaald worden. V.h. HELMSTRIJD. S.v.p. bezorgen bij J. Bouwman, Basstr. 68. Hedenmiddag 4 uur PAARDEVLEESCH VERKRIJGBAAR. Bonnen dubbele waarde. N OOD SLACHTPLAATS KOEGRAS Cursussen voor huisvrou wen in knippen, verstel, len en naaien op Dinsdag of Woensdag van halt twee tot vier uur. Aanvang 11 of 12 Mei a.s. Lesgeld naar het inkomen, van 5 ct. per les af. Aangifte dagelijks van 10 tot 12 uur en van half 2 tot half 4, uitgezonderd Zaterdag. Herzogstraat 201 Tie/oon 3114 DEN HELDER te Den Helder en Breezand Bloemkool, vroege Roode, Groene Savoye, Pootuien, Slaplanten en Aardbeien- planten a f L75 p. 100. Bestelt uw tabaksplanten nu. Tabak no. 25 Ir. Slits. Dan loopt U straks niet mis. Bij Nieuweweg 14, Anna- Paulowna. A. P. DE Wil Stakman Bossestraat 58 Uitvoerder van Begrafenissen, Crema- tiën en Transporten Telefoon 3536 HUWELIJK. Om hierin succes te kun nen garandeeren zijn gewel dige relaties in alle kringen noodzakelijk. Ned. grootste huwelijks bemiddelingskan toor eeft deze relaties'door een weergalooze adverten tiecampagne in 126 verschil lende dagbladen. Onze be middeling is voor alle leeft., ra: «en, standen. Wij hebben een speciale afd. voor den boerenstand en voor tewerk- gestelden in het buitenland. Allen, die een werkelijk serieuze kennism. zoeken, roepen wij op, zich tot ons te wenden. Hoe meer relaties, hoe meer successen wij tot stand kunnen brengen. Vraag* nog heden Inlichtin gen. Lijsten van dankbetuig. en lijst van bladen, waarin wij advert. worden mede- gezondep. Ned. grootste Hu welijks bemiddelin-iSkantoor „Holland", Admiralengracht 219, A'dam. Ofcop. v. 2 tot 5 en van 6 tot 9. Ook Zat., Zond., van 2 tot 6. Virotan ia than» weer volop verkrijgbaar! jFj Neem bijvoorbeeld drie wz flesschen in voorraad. J Virotan is droge „flits- shampoo" (lotion), waarmee ge Uw haar m zonder water schóón wascht en zijdezacht maakt. Frisch gepar fumeerd. Per fleech: van 2.(0 af Mocht V onverhoopt géén Virotan kunnen krijgen, schrijf dan s.v.p een kaartje aan: Ver koopkantoor Andrilon-Bodegraven, riTYi.- 1 At i

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2