fAVÖKA Juitertjes VAN DER PLAATS Ha-ha! Savora! 0 E MAN UIT DE Dinsdagavond een oefenwedstrijd in Den Helder. Nationale titel naar West. rsfersffif «'4 snvm V.Ï. H.F.C. „Helder" veiling houden ARBEIDERS veer wiedwerk Vakschool voor Meisjes Voor een goed biertje en lekker likeurtje Café „Vliegkamp", We hadden nog wat échte thee! G FEUILLETON, ERNIS wen! Elftal A en B ontmoeten elkaar. Voorbereiding vpor den Technischen Dag. Uitreiking textielkaarten. rtief a.s. Maandag Persbnee! gevraagd KAmoPHÜUHAMMA. Kunst. DE SCHAKEL wagens, meubilaire- Personeel aangeboden Te huur aangeboden fe koop gevraagd Te koop aangeboden Gevraagd Zich ie veivoegeri bij H. vcri talen Gzn. Stoomweg 44, Breezand. Ooft voor Heerenl Van der Velde Uw kapper Keizersbaai 26 Openbare Bekendmaking. LUCHTBESCHERMING. De tijden zijn duur ontvangen de speciale Catalogus van de postzegels van Nederland en Koloniën g. h. van grunningen, keizerstraat 54 Keizerstraat 46. Diversen •verklapt Pim Daérmee vergeleken we van der Plaats' thee-surrogaat En na eindeloos proeven en keuren, zei ieder enthousiast: „Héér lijk en pittig! Bijna even lekker, geurig en aromatisch!" Da's waar! Proef 't maar! Achttien karaats! 10 thee-tabletten 14 cent »AN OER PLAATS' KOFFIEBRANDERIJEN EN THEEHANDEL No. 7. Blauwbaard De vrouwen moesten zich vernederen. Wie kon iets tegen Blauwbaard doen Maar ééh wist hem toch te verteed'ren: SAVORA bracht hem tot fatsoen l NIEMEIJER'S het surrogaat dat als thee smaakt. DOOR B. REEN Verschrikte merischen begonnen te giEen, maar de suppoosten stelden hen gerust met de opmerking, dat het aiarm waarschijnlijk slechts een proef met de apparaten gold. Ondertusschen begaven Van Don gen en De Kort, gevolgd door de andere politie-mannen, zich ~oo snel hun benen hen dragen konden, naar de Oostelijke galerij op de eerst .-•ven ping. Haldert, de curator van deze afdeeüng, kwam uit zijn kamer ge stormd en botste tegen Van Don gen op. „Wat heeft dit alles te beteeke- nen?" vroeg hij. „Er wordt alarm gemaakt, de deuren worden gesloten en als ik m'n kamer uitkom, botst ik tegen u op. Wat is er gebeurd?" „Ik hoop niets", was het lakonieke antwoord van Van Dongen. „Maar ven tel me gauw eens wat over dis Henne- man-tentoonstelling. Wanneer kreeg u die collectie?" „Een paar weken geleden", hijgde Haldert. „Henneman stuurde haar ons toe". „JVas~dat z'n gewone manier van doen?" „Neen, hij heeft het zoo nog nooit ge daan. Altijd bracht hij zijn collecties persoonlijk hier en dan gaf hij óns aller lei aanwijzingen betreffende de wijze van tentoonstellen", verklaarde Haldert. „Juist en wat betreft die collectie?" informeerde Van Dongen. „Is er ook een dao bij?" „Verschillende", was. het antwoord. „Interessante voorbeelden. Ongewoon handwerk. Zij vormen het voornaamste deel van de tentoonstelling". „Kwamen er direct toen de tentoon stelling werd geopend al veel menschen Tcijken?" „Tamelijk. Meer dan anders en dat vindt natuurlijk zijn oorzaak in den dood van Henneman, want het is nu eenmaal een droevig feit, dat iemand moet doodgaan om indruk op de massa te kunnen maken. Maar u hebt me nog steeds niet verteld, waar al deze op-' winding voor dient. Inspecteur Dikkers, belde me vannacht al uit bed en nu Van Dongen onderbrak hem, door hem zijn sleutel te vragen van het rol luik, dat den ingang van de galerij af sloot, maar een andere functionaris van het museum had de zijne al te voor schijn getooverd en De Kort maakte er gebruik van. Van Dongen bevond zich en paar passen achter zijn collega, toen ueze het rolluik omhoog duwde. Van Dongen ging naar hem toe, doch bleef dan plotseling staan. Het tafereel dat zich aan hem ver toonde, was verbazingwekkend. Voor hun voeten vlak achter het rolluik, lag een suppoost. De man lag in een ineengekrompen houding. terwiil bloed langzaam uit een groot gat in n hoofd liep. Achter hém was 't een en al chaos. De geheele galerii zag er uit alsof er een orkaan in had huis gehouden. Tentoongestelde voorwerpen, lagen naar alle richtingen verspreid op dén grond: voorwerpen van glas waren verbrijzeld en tussci\en dit alles lagen de gestalten van mannen en vrou. „W-wat is dat? M-massa-moord?" bracht De Kort uit. Maar van Dongen duwde hem plotseling opzii. sprong op het rolluik toe. dat hii omlaag trok. ..Gas! Vergiftig gas!" hijgde de commissaris. ..Het ziet er naar uit. dal we te laat zijn. Ik heb wel zoo veel gezien Haldert. dat ik ie kan 'ertellen. dat het voornaamste ge deelte van de tentoongestelde voor werpen verdwenen is De middelste stand is zoo kaal als het maar kan iedere dao is verdwenen!" HOOFDSTUK XVII. „Degenen, die voor dit alles •erantv oordeliik zijn." bracht De Kort pit. ..ziin misschien nop niet weg! Die chaos kan daar nog niet Doordat de commissie het elftal zoo sterk mogelijk wil laten uitkomen, heetf men besloten twee elftallen tegen el kaar te laten spelen, deze wedstrijd vindt plaats Dinsdagavond 25 Mei a.s. in Den Helder op het Gemeentelijk Sport park, aanvang 19 uur. De spelers van buiten kunnen dus met den trein van 18.30 in Den Helder arriveeren en weer vertrekken om 21.10. De elftallen. De vier plaatselijke vereenigingen uit Den Helder hebben in vergadering, van iedere vereeniging was één lid aanwezig van de elftalcommissie, met de com missie en de aanwezige gegevens van de vereenigingen van buiten, de elftallen zelf samengesteld. Dinsdagavond verschijnt de eigenlijke keuze-commissie uit Noord-Holland en deze heeren zullen dan het officie'ele elftal samenstellen. Vanzelfsprekend zal men daarbij rekening houden met de spelers, die niet opgesteld waren en dus desondanks nog lang niet uitgeschakeld zijn. De elftallen voor a.s. Dinsdagavond luiden als volgt: A-elftal. Postumus Succes Bovy Bot Helde/ HRC Himpers Neyens Roomeyer Helder Texel HRC Rother v. d. Hert Schmidt Gast Stam Helder Waterv. Succes Helder Schagen B-elftal. Kenter Helder Slotemaker Teeckelenburg Atlas Helder Rootjes Paardekooper Krab DFS BKC Helder Vonk Nieuwstad Helder HRC Koster Lipdeman Nyman HRC Wler.waard LSVV Reserves: Dykshoorn, Stins, v. d. Hert, Beekhoven, Heeres en de Vries, allen uit Deh Helder. Wanneer wij deze elftallen onder de loupe nemen, dan zou daar nog wel het één en ander over te zeggen zijn. We missen daarin spelers als Rijkers, Grootes, Schoorl en Boontjes, terwijl- wel zijn opgesteld 4e klasse spelers en zelfs een derde elf-tal-speler, n.1. Vonk. Wij willen daarmede heelemaal niet te kennen géven, dat deze spelers onge schikt zullen zijn, maar de verkiezing van bovenstaande figuren van naam had toch eerder voor de hand gelegen. Het A-elftal kan nog het meest onze goedkeuring wegdragen en met eenige veranderingen daarin opgenomen zal het ook wel Zondag 30 Mei a.s. starten. Wij zijn er van overtuigd, dat de spelers zich geheel zullen geven, te meer daar voor een ieder de kans voor verkiezing ndg geheel open ligt. Daar voor is de wedstrijd van Dinsdag een proefwedstrijd. Het streven van het Heldersche comité om te komen tot spelverbete- ring en meerdere erkenning van ons district moet een succes worden. Ook het Heldersche district zal in de toekomst meetellen. Voetballers, de schouders onder dit sympathieke streven! Vermelden we nog, dat het officleele elftal waarschijnlijk in zijn geheel op Hemelvaartsdag in Schagen zal uit komen tegen de Zwaluwen B. Enscneaé veruest. Heerenveen speelt geujk. De titel van nationaal kampioen komt ongetwijfeld weer in het Westen tereent. omdat ae provin ciale kamipoenen zoo onverstandig waren om niet te winnen. Enschedé nad tot zondag goede papieren, doen verloor in TUourg van Willem II en kan nu hoogstens nog met Eeyenoora genjK koinen. als ae Rotterdammers tenminste hun laatsten wedstrijd veriiezenl net zeilde is net geval met Hee renveen. dat geiijk speelde tegen ADO en nu ook hoogstens 9 punten kan behalen! ia. er zijn theoretisch nog vele mogelijkheden, maar daar zullen we ons maar niet mee bezig houaen! Heerenveen-ADO werd gelukkig in de beste verstandhouding ge speeld. De thuisclub nam de leiding, maar nog voor de rust werd het ge lijk. Na de rust was ADO sterker, maar de uitvallen van Heerenveen waren zeer gevaarlijk. Met wisselen de kansen verliep de strijd, maar ge doelpunt werd er niet meer. In Tilburg Werd er in de eerste helft niet gedoelpunt In de tweede helft was het spel ievenüiger en Wil lem II nam de leiding, om deze ge leidelijk zelfs te vergrooten tot 30. Toen vonden de Zuidelijken het ge noeg en kreeg Enschède kansen. Het werd 32 voor de thuisclub, die nu uitgespeeld is, doch' op een fraaie eindspurt kan terug zien. sjalotten f 14.-. ^kool f np,»- voyekool. groen en fchelkj^^ f IIIB 40 IV f 25.— en V f of'-aardbeien f 150.—. druiven f 200"—. meloenen f 80.-. aalbessen f 200 per 100 kg. offic1eele mededeelingen VAN de gemeentelijke distributiediensten distributiekring den helder. De nieuwe textielkaarten zullen teseliik met de levensmiddelenbon kaarten voor de 7e periode 1943 wor den uitgereikt, t.w. te Den Helder, van 24 t./m. 28 Mei 1943. Anna Paulawna op Dinsdag 1 Juni Breezand op Woensdag 2 Juni van 9- 13 uur- v J, Groote Keeten (Callantsoog) op Vrij dag 4 Juni a.s Julianadorp op Dinsdag 8 Juni a.s. Uren van openstelling kantoor Anpa Paulowna. Het distributiekantoor te Anna- Paulowna zal voortaan des Zaterdags voor het publiek geopend ziin van 10^—11 'A uur. officieels: mededeelingen. Inventarisatie land- en tuinbouw '43. De jaarlijksche algemeene inventari satie land- en tuinbouw zal plaats vin den van 24 Mei t/m 5 Jurfi 1&?3. Dit maal wordt iedere georganiseerde in Noord-Holiand persoonlijn opgeroepen om op een zitdag te verschijnen, tenr einde alie bedrijfsgegevens te verstrek ken Een ieder, die geen oproeping heeft gehad, doch wel opgave van een land- of tuinbouwbedrijf heeft te doen, moet zich wenden tot zijn P.B.H. Wanneer een inventarisatieformulier door een teller ter invulling is uitgéreikt, dan dient dit volledig ingevuld en ondertee kend vóór 15 Juni 1943 bh het bureau van den P.V.C. te Alkmaar te zijn in geleverd. Het verstrekken van onjuiste gegevens, evenals het weigeren tle ge vraagde, gegevens te verstrekken of het formulier, dat overeenkomstig gedane opgaven is ingevuld, te onderteekenen, is strafbaar. (Art. 1 van het economisch sanctiebesluit 1941). 1 Brandstoffen bloembollenbedrijven. Voor de distributie van brandstof- fen voor de bloembollenteelt is net zoo spoedig mogelijk aanvrageu van een toewijzing voor brandstolen voor na te noemen bedrijven en gewassen nooodzakelijk. Als basis voor de even- tueele toewijzing dient in het algemeen het door den kweeker met bolgewassen .beplante oppervlak. Zij, die het vorig jaar ten onrechte geen, aanvraag in dienden, omdat zij in schuren of ge deelten van schuren van derden de daarvoor in aanmerking komende bol len deden verwarmen, worden alsnog in de gelegenheid gesteld zelf een aan vrage in te zenden, evenals beheerders van pieuw gevestigde of veranderde be drijven. Tot het indienen van schrifte lijke aanvragen onder vermelding van het beplante oppervlak hyacinthen, tul pen, gladiolen, dahlia's, amarylissen en freesia s bestaat voor hen nog tot 1 Juni a.s. gelegenheid. Zij moeten wor den gericht, tot den Rijkstuinbouwcon- sulent ir. K. Volkersz te Lisse. Te laat ingediende aanvragen kunnen niet meer in behandeling worden genomen. Hij, die het vorige jaar reeds een opgave indiende en wiens bedrijf geen veran dering van belang heeft ondergaan, be hoeft geen nieuwe opgave te verstrek ken, daar een controle van de beplante oppervlakte van zijn bedrijf vóór de toewijzing van brandstoffen toch plaat» vindt. Hoofdred.: A. R. Jonker: plv. hoofej. red.: H. P. .v d. Aardweg; Buitenl.: TJ. N. /dema; Binnenl. en Prov.: D. a! Klomp: Spert en Rechtsz.: J. Werkman, uilen te Alkmaar; Stadsnieuws: A. C. van Kampen, Den Helder; Adverten ties: C. Boogaard, Alkmaar. Feyenoord Willem II ADO knschede Heerenveen 8- 6 17-19 7- 8 I1-1U 14-14 Athletiek OSENDAKP WON ONBEDREIGD. De baanwedstrijden voor de athle- tiekbeoefenaars zijn thans ook be gonnen en al direct mag worden op gemerkt. dat Osendarp ook dit jaar zijn woordje zal meespreken. Vrijwel onbedreigd won hij Zondag op Te Werve de 100 m in 11 sec. Tweede werd Nauto in 11.2 sec. In Amsterdam won Berger, die de eeuwige ieugd schijnt te bezitten, de 100 m in 10.8 sec, voor Zwaan en Meyer en in Deventer zegevierde Pe ters op de 100 ni in 11.2 sec. lang zijn. De een of andere bezoeker of rondwandelende suppoost, zou het anders wel gemerkt hebben1 en alarm hebben geslagen. Met een beeje ge luk Van Dongen, gingen de rolluiken omlaag nog voor dat de misdadigers kans hadden te ontkomen Dan ziin ze noe steeds hier!" „Dat hoop ik ook." bekende van Dongen. Dan wendde hii zich tot Haldert en de andere functionaris sen. „Als ik het goed heb. bent u hier in het bezit van gasmaskers v. het personeel," zei hij snel. „Wilt u zoo goed zijn daar onmiddellijk de beschikking over te geven?" Binnen' enkele oogenblikken waren de gasmaskers ter plaatse, waarvan d'e beide commissarissen, de andere politiemannen en een aantal aange wezen suppoostfen zich voorzagen. Dan opende Van Dongen langzaam het rolluik. Voorzichtig ging hij de anderen voor de galerij in. Door de gezichtsopening in het masker, nam hij het tafereel dat zich voor hem opdeed in qogenschouw. Men schen lagen in vreemde houdingen op den grond waar zij tèrecht waren ge komen op het oogenblik dat zij door het gas werden overvallen. Slechts de suppoost bij het rolluik vertoonde spo ren van geweldpleging. De anderen maakten den indruk van te slapen. Van Dongen wijdde allereerst zijn aandacht aan den centralen stand, negen verschillende' types vaq daa's stonden aangegeven. Geen enkele der strijd bijlen was echter meer aanwezig, zelfs niet tusschen de voorwerpen die over den grond verspreid lagen. Van Dongen bukte zich en raapte een glinsterend halssnoer op. Robijnen", merkte hij op. „Het was hen alleen maar om de dao's te doen." (Wordt vervolgd.) NIEUWE COMMISSARIS DER PROVINCIE DRENTE. Tot commissaris Ver provincie Drente is benoemd, dr. L. J. Bouma. Dr. Bouma is 4 Juni 1889 te Langelrak geboren. Na zijn diensttijd als reserve-kapitein bij de wielrijders in de vorige mobilisatie te hebben vervuld, promoveerde hij te Utrecht in de rechtswetenschappen, was cenigen tijd leeraar, advocaat, en vier jaar burgemeester van Hoogeveen. In October 1927 kwam dr. Bouma als burgemeester naar Émmen. De gemeente had behoefte aan krachtige leiding, bur gemeester Bouma was hier derhalve de rechte man op de rechte plaats. Verder deed hij veel om Emmen ook naar buiten in een beter daglicht te doen verschijnen. Onder zijn ruim 15-jarig bewind is Emmen van een klein plattelandsdorp uitgegroeid tot een gemeente met 50.000 zielen. Na 1940 is hij toegetreden tot de Nationaal-Socialistische Beweging der Nederlanden. Schakelt orde en reinheid in Uw bedrijf in en ge schakelt ziek te en ongeval uit. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter cornelia. C. BAK. A. BAR;—DE GROOT. Den Helder, 22 Mei 1943. Basstraat 31. Kliniek Zr. de Groot, Lonj- bokstraat 2. •Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte von onzen Zoon JACOB CORNELIS. P. J. BRONSAER. N. BRONSAER— OOSTHUIZEl^ Den Helder, 2r Mei 1943. Joubertstraat 38. Tijd.: Zr. de Groot, Lom bokstraat 2. Geboren: ANNIE, Dochter van C. FREIJER. A. FREIJER—ROOS. Den Helden, 22 Mei 1943. Spechtstraat 5* Tijd. Ziekenhuis Parkzicht. Hiermede betuigen wij, mede namens onze Ouders, onzen hartelijken dank voor de vele blijken van belangstelling bii ons hu welijk ondervonden. C. KOORN. P. KOORN—v. d. VLIES. Den Helder, Mei 1943. Prof. Zeemanstraat 24. JÖAANDAG, 24 Mei 1943, belangrijke VERGADERING, voor Leden, Donateurs en Donatrlce's in het Clublokaal. Aan vang 19.30 u. Het Bestuur. maar alléén MAANDAG 31 MEI wordt reparatie aangeno men van onze vaste klan ten. TH. A. RIESWIJK, Krugerstraat 21. DE PRAKTIJLvE.i.AMEN S DER VER. V. LEERAREN in Handelscorrespondentie, Boekhouden en Stenografie w orden op 28, 29 en 30 JUNI a.s. des middags ge houden. Prospectus gratis ver krijgbaar bij den boakhan- del, 41e kiosken en bij de Administratie der Vereeni ging: Bosch- en Lommer weg 19, Amsterdam-W. Inschrijvingen moeten uiterlijk 5 Juni in ons bezit zijn. N.B. Ons diploma is er kend door Rijks- en Ge meente-instellingen, als mede door talrij.ee han dels- en industrieele on dernemingen, het geeft den houders dezelfde rechten bij de Gemeente Rotter dam en de ondemoorige bedrijven als het vroegere „Mercurius"-Diploma. PRIJSVRAAG HISTORISCH JONGENSBOEK. In samenwerking met de Ned. Kultuurkamer. Er is een prijsvraag uitgeschreven voor een historisch jongensboek. De richtlijnen voor deze prijsvraag zijn de volgende: 1. Gevraagd wordt een jongens boek voor den leeftijd tot 16 jaar, gebaseerd op Nederlandsche historie. 2. Als hoofdprijs wordt een prijs van 1000 ter beschikking gesteld. De auteur staat de rechten af en ont- angt daarvoor een royalty van 10 pet. van den verkoopsprijs. 3. Een 2de prijs van 500 wordt beschikbaar gesteld. De 2de prijs winnaar staat eveneens de rechten voor de uitgave van zijn boek af, onder gelijke voorwaarden als de eerste prijswinnaar. 4. De inzending der manuscripten geschiedt onder moto aan da N.V. llitg. Mij. A. Rutgers, Wethouder Königlaan 1 te Naarden, terwijl tevens ingezonden moeten worden naam en adres van den auteur in 'n gesloten enveloppe, het gelijke motte vermeldend. 5. De Commissie yan beoordeeling is als volgt samengesteld: mejuf frouw Miep van der 'Velde, dr. M. O. Albers, dr. J. van Ham, Jac, Roe- lofs, A. Rutgers. 6. Mocht de Commissie een beslis sing nemen, dat éér* van beide prij zen of geen van beide kunnen wor den toegekend, dan is de commissie gehouden de toestemming te vragen van <Ie Nederlandsche .Kultuurka- mer. 7. De inzending wordt gesloten -1 October 1943, terwijl de Commissie verplicht is uitspraak te doen uiter-, mik 2 maanden na de sluiting der inzending. Nieuws: 7.00, 8.00, 12.45, 16.45, 18.30 en 21.10 (Hilv. I), 19.45 eii 21.45 (HiJv. II). KILV. I 414.4 m. 6.45 Vroeg begin. 7.io' Ocht. gymn. 7.20 Ocht.-Rhytme. 7.45 Pro- gr.-overz. il5 Sol. conc. 9.00 Bekende oi k.werken. 9.30-9.37 Sp. v. d. dag. 10.00 Ons liedje bij uw werk. 10.30 Kamermuz. v. Ludwig v. Beethoven. 11.00 Org. conc. 11.50 ïrio Nina Dolce. 12.00 Almanak. 12.05 Stafmuz. der Haagsche Politie. 13.00 Neerlands schoone stemmen. 13.30 Ballet- muz. uit Le Cid. 15.00 Voordracht. 15.15 Ork. Willy Kok. 16.00 Twee kunstenaars portretten. 17.00 De Lichte Toets. 18.00 Pianovoordr. 18.40 Voor de Kl.euters. 18.45 Trio den Hertog. 19.00 DuitsciJe Taalcur sus. 19.45 Wat de luistergids vertelt. 20.30 Krontjongmuziek. 20.40 \4an Heutz, klank- beteid. 21.15 Otto Hendriks. HILV. II 301.5 m. 6(458.15 Zie Hilv I. 8.15 Politiek weekpraatje. 8.30 Vroolijke ochtendklanken. 9.15—9.20 Voor de huis vrouw. 9.35 Piano en viool. 10.00 Godst^. uitz. 10.30 Melod. en gram. 11.30 Opera Fragm. 12.30 Tecnn. landbouwvoorl. 13.00 Pumpero en Pampera, Merkelhachprogr. 13.45 Peter Kreuder speelt. 14.00 Godsd. uitz. 14.30 Museum Kamerork. e sol. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Omr. ork., 17.00 V. d. jtugd. 17.15 Amusem.ork. en sol. 18.00 Sp. v. d. dag en Binnenl. gespr. overz. 10.15 Kleine wenschen v. groote menschen. 10.45 De N.S.B. antwoordt. 19.00 Het groo te Omr. ork. 19.55 Nieuwi en wenken v. boer en tuinder. 20.00 Eng. uitz.: „Holland and the econome reorganisation." (V. d. R.-Centr.: Soldatenliefde.) 20.15 Symph. werken v. Sibolius en Dvorak. 21.15 Avondstemming. 21.45 Act. beschouwing. 22.05 Avond wij ding. ÉS NIEUWEt PRIJZEN VOOR DE GROENTEN. Met ingang van Dinsdag 25 Mei zullen voor de onderstaande tuin bouwproducten de daarachter ver melde maximum veilingprijzen gel den: Platglaskomkommèrs (groen, wit en geel) IA f 22.—. I f 19.—. II f 14.50 III f f 9.50. kaskommers I f 17.II f 13.III f 8.50. kropsla I boven 20 kg per 100 st f 3.50. sort. II f 2.50, bloemkool IA f 27.—. I f 24.—, II f 18. III f 10.—. koolrabi I f 6.70. II f 5.—. paprika f 50.—. perziken f 65.— per 100 stuks. Bospeen f 17.50. radijs f 2.50. bossel- derii f 3.50, peterselie en kervel f 4 per 100 bos. Rabarber (Paragon) f 7.—. overige soorten f 6.—. raapstelen I f 0.50. to maten I tot en met IV f 60.—. bonken f 48.—, kriel f 35.—, postelein (glas) f 25.—. tuinkers f 44.—. spinazie, bl. f 8.—. struik f 7.bosuien en bos- DAMESü! Bespreekt Uw PERMANENT WAVE vroegtijdig voor de Pink ster. 3.50 compleet. 2.50 Meisjes ben. 14 j. Wasschen en waterg. 1. C. J. BREEUWER— RIJKENBERG, Keizerstraat 44. Ook per briefkaart. TE KOOP: Jongen en Fok- konijnen vanaf 5; zware dekram beschikb. 0.50. Tevens zakken stroo. J. Duinmeijer, Molensrtaot lila. zal op WOENSDAG 26 MEI a.s. ten overstaan van Notaris De Wijn van en gebruiksgoederen In te brengen goederen, welke wij ook contant koo- pen, vroegtijdig opgeven aan den veilinghouder K., KAPITEIN, Molenstraat 143-145-147. Den Helder WIJ KOOPEN ALLES, wat voor kantoor noodig is. Aanb. met prijsopg. Bur. „Succes", Meerhuizenplein no. 20, Amsterdam. Gevraagd: MEISJE. Adres: Tuinstraat 15. Gevraagd net MEISJE v. d. of d. e. n. op boerderij, enkel v. d. huishouding, goede kost. A. Bonselaar, Jan Verfailleweg 28, Den Helder. Nette WERKSTER gevraagd 2 dagen p. w., Donderdags en Vrijdags. Breewaterstraat 67. Gevraagd MEISJE voor halve dagen. J. de Geest, Woonschip „Rendi", Ewijck- siuis. Voor direct gevraagd een net MEISJE voor de morgen uren. Zeeman, Sperwerstraat 27. Natuurbad „Wipkel" vraagt spoedig BADMEESTER. Br. met inl. aan K. Mulder, B 68, Winkel. Net meisje zoekt WERK, onverschillig wat. Liefst kost inbegrepen. Br. onder' no. 166 bur. v. d. blad. Te hum: 2 pers. SLAAP KAMER. G. Kemperir.an, Soembastraat 7, Den Helder. Solied BURGERWOONHUIS te koop gevraagd, v. d. Berg, Singel 87. Te koop gevraagd: KINDER SCHOENTJES, m. 24 k 25. Reus, Joubertstraat 33. HUIS te koop gevraagd om trek Krugerstr. of Soemba straat. Adres: J. L. Simonse, Soembastraat 59. Te k. gevraagd een z.g.a.n. KINDERWAGEN. Adres: v. Boordt, Breestraat 85. Te koop gevraagd een KA NARIE, goede zanger, liefst met kooi in standaard. J. Glas, Joubertstraat 55. Te koop: Leuk gebreid wollen DAMESBADPAKJE, 2-deellg 10. Adres: de Vos, v. d. Duyn v. Maasdamstraat 32. Te koop: Monerne KINDER WAGEN met bedje 75. Bak, Brakkeveldweg 20. Het zou natuurlijk verkeerd zijn te veronderstel len, dat heeren géén vakkundige haarverzorging behoeven! Niets is minder waar en daarom is het ook voor hen van belang zich de goede zorgen te verzekeren van den vakspecialist De wnd Burgemeester, Fiaatselijk Luchtbescher- mings'eider te Den Helder maakt, op grond van artikel 8 van de Luchtbeschermingsverordening (No. 13/1942) het volgende bekend: 1. De zolder of bovenste verdieping van openbare en particuliere gebouwen, kantoren en bedrijven, als bedoeld in artikel 1, sub 4 en 5, der Luchtbescher- mingsverordening, moeten worden fpgeruimd. Hier toe moeten de zich aldaar bevindende licht brandbare voorwerpen worden verwijderd. Andere kleine al dan niet brandbare voorwerpen moeten hetzij ver wijderd, hetzij in kisten worden verpakt, welke met deksel gesloten en ordelijk zoo moeten worden op gesteld, dat ze aan alle kanten te bereiken zijn. Alle hoekten van de hierbedoelde .vertrekken moeten ge makkelijk bereikbaar zijn. 2. Op de zolders en alle andere verdiepingen der bovenbedoelde gebouwen, kantoren en bedrijven, met inbegrip van de ruimten, welke gelijkvloers of in kelders of sousterrains zijn gelegen, moet een vol doende voorraad zand en water gereed worden ge houden, alsmede een of meer voorwerpen, welke in het kader van de zelfbescherming als hulpmiddelen ter bestrijding van een begin van brand nuttig kun nen zijn (b.v. een schop, een hark, een tuinslang, een vuurzweep, enz. 3. Indien de bovenste verdieping der bovenbedoelde gebouwen, kantoren en bedrijven als woon-, slaap- of werkvertrek wordt gebruikt, moeten in verband met den aard van het gebruik overeenkomstige maatregelen, als onder 1 en 2 aangegeven, getroffen worden. 4. Voor het nakomen van de onder 1 tot en met 3 genoemde verplichtingen is in beginsel verantwoor delijk de eigenaar van het betreffende gebouw, kan toor of bedrijf. Hij, die het gebouw, kantoor of be drijf daadwerkelijk in zijn bezit heeft (bijv. bezitter, huurder, enz.) of daarover het beheer voert (bijv. vertegenwoordiger, bestuurder), is in plaats van den eigenaar Verantwoordelijk. 5. Het niet-nakomen van tftjvenbedoelde verplich tingen kan ingevolge artikel 15 van de Luchtbescher mingsverordening worden gestraft met hechtenis van ten hoogste zes maanden en met een geldboete van ten hoogste duizend gulden of met één dezer straffen. In ernstige gevallen kan een gevangenisstraf van ten hoogste 8 jaren en een geldboete van onbeperkte hoogte oféén dezer straffen worden opgelegd. Den Helder, 21 Mei 1943. voor Den Helder en Omstreken. Gevraagd Lera(a)r(es) a.v.o. (hoofdakte), Duitsche taal (I.o. Duits) en zingen (zo mogelijk gecombineerd), 28 lesuren per week. Lera(a)r(es) lichamelijke oefening (m.o.), i 8 les uren per week. Lera(a)r(es) verbandleer, 1 lesuur per week. Sollicitaties vóór 1 Juni a.s. aan den Secretaris, den heer L. J. Daalder, Singel 45, Den Helder. Inlichtingen worden aan dit adres verstrekt; Is U hoog genoeg verzekerd, als U iets mocht overkomenen blijven Uw nabestaanden niet onverzorgd achter? UIJLEMAN, le Vroonstraat 21 geeft U gaarne elke gewenschte inlichting, vgor event. verhooging Uwer verzekeringen. Leeftijdsgrens v. levens verzekeringen 65 jaar. Laat U ook eens voorlichten omtrent doel en werk wijze der Bouwkas Rohyp en wordt binnen afzien- baren tijd gelukkig bezitter van een eigen onbezwaard hpis. a f 0.80 (franco per post f 0.90). Den Helder verzamelingen en losse zegels Postzegclhandel Te koop gevraagd Beleefd aanbevelend. C. PRONK. Te k. aangeb. een -KACHEL met pijp 40. Gonggrijp, Violenstraat 30. Te koop aangeb. 1 p. bruine DAMESSCHOENEN. L hak z.g.a.n., m. 38 15. J. Bos,' Ooievaarstraat 37. Te koop aangeb. een d bl KINDERWAGEN S0. Wal Breestr: at 74. Te k. BANJO-MANDOLINE f 40. Né 8 uur. De Beurs Soembastraat 68. Te k. gr. stoffen MEISJES MANTELTJE, lft. 3 j., l z jurkje, 1 gummi-cape te zamen 10. v. d. Beek Havikstraat 12. Ter overname 1 PLUS FOURSPAK, lft. 12 j. 35, o. kw., weinig gedragen. Ook f.®negen te ruilen voor idem, at. 15 j., 3 jongenspetje» a f or euw' 1 waschmacb: «e ,y- R^mesdonk, Ruygk- weg 152. Te bevr. v. -half 5. ^;h»Yfoenst*ag 'verloren een VULPEN. Ter. te bezorgen Mannus, Ruyghweg 21. Verloren 22 Mei 1943 M.- MANTELTJE, lichtgroen, van Fazantenstraat n. Ooie vaarstraat. Gelieve terug te bezorgen Ooievaarstraat 52.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2