BEKENDMAKING. Reg. Jagers en 1 Reg. Infanterie moeten zich melden. DAGBLAD VOOR Ned. Landwacht op den Führer beëedigd. Fanny Koen verbetert wereldrecord. Op 3 en 4 Juni ie Amersfoort, resp. Assen. OPROEP van den N.A.D. 57 vijandelijke vlieg tuigen neergeschoten Succesvolle strijd tegen Britsche torpedobooten. Plechtigheid te Den Bosch. Redevoeringen van Mussert en den Rijkscommissaris. Japan staakt den strijd op Attoe. Tegemoetkoming aan arbeiders Verleening van toelagen mogelijk van 3 Mei af. A.D.O. verplettert Heerenveen. - Fraaie wedstrijden op de Wieringer wielerbaan. Record hoogspringen met 7 c.M. verbeterd I A.D.O, klopt Heerenveen. Zuid te zwak voor West. L.S.V.V. kampioen! Belangrijke aanwijzing. Voor in Jan, tot en met April 1924 geboren mannen. Noord-Hollandsch kop-elftal. Heldersche proef wedstr ij d, VOETBALUITSLAGEN. Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N.V. Alkmaar - Voordam C 9. Bureau der Heldersche éditle: Den Helder: Koningstraat 78. Telefoon 2345 (2 lQnen). Postrekening 449041. MAANDAG 31 MEI 1943, HELDERSCHE EDITIE. NOORD-HOUAND 87e Jaargang No. 125. 2 pagina's. Hoofdredacteur: A. R. JONKER. Alkmaar. Deze Courant verschijnt dagelijks. Advertentte-tark f Prijs der gewone advertenties in deze ft Editie 11 ct. per m.M. B(j contract binnen een jaar te gebruiken belang rijke korting. Tarieven voor de geheele oplage op aanvrage. Ten vervolge op de op 29 April 1943 in de dagbladpers gepubliceer de bekendmaking van den Wehrmachtbefehlshaber in den Niederlan den, betreffende terugvoering in krijgsgevangenschap van de voor malige Nederlandsche weermacht, worden bij deze voor aanmelding opgeroepen: Het dienstplichtig en reserve-personeel beneden den rang van officier van het Regiment Jagers en alle in de jaren 1939 en 1940 uit dit regiment voortgekomen oorlogsonderdeelen, voor zoover bedoeld personeel in Mei 1940 in werkelijken militairen dienst was. Bedoeld personeel moet zich melden in het „Wehrmachtlager" te Amersfoort, Zonneblocmstraat, en wel: Degenen, die geboren zijn in de jaren 1924 tot en met 1915 op 3 Juni 1943; Degenen, die geboren zijn in de jaren 1914 tot en met 1904 op 4 Juni 1943, op beide dagen tusschen 8 en 12 uur. Het dienstplichtig en reserve-personeel beneden den rang van officier van het Eerste Regiment Infanterie en alle in de jaren 1939 en 1940 uit dit regiment voortgekomen oorlogs onderdeelen, voor zoover bedoeld personeel in Mei 1940 in werkelijken dienst was. Bedoeld personeel moet zich melden in de Frieslandkazerne te Assen en wel: Degenen, die geboren zijn in de jaren 1924 tot en met 1915 op 3 Juni 1943; Degenen, die geboren zijn in de jaren 1914 tot en met 1904 op 4 Juni 1943, op beide dagen tusschen 8 en 12 uur. Bij de aanmelding moeten worden overgelegd het persoonsbewijs, de distributiestamkaart en, voor zoover mogelijk, militaire identiteits papieren. Degenen, waaronder ook begrepen de in Duitschland werkende „grensgangers", voor wie een „Bescheinigung" (verklaring van onmis baarheid) afgegeven is, moeten dit bewijs bij hun werkgever,of bij de instantie, die hun belangen behartigt, opvfagen en bij de aanmelding toonen. Na de melding moet de „Bescheinigung" zoo spoedig mogelijk weder aan den werkgever resp. de instantie, die de belangen behartigt, worden teruggeven. De werkgevers zijn verplicht degenen, die zich moeten melden, daarvoor in de gelegenheid te stellen en hun het loon (salaris) gedurende den verzuimden tijd uit te betalen. De Ned. Spoorwegen verleenen aan alle voor de aanmelding opge roepen personen vrij vervoer derde klas. Degenen, die tot aanmelding verplicht zijn, moeten zich hiervoor vervoegen aan de loketten, c.q. bij den stationschef, van het station van vertrek. K LE E DIN G. Voor zooveel mogelijk uniform, anders burgerklee- ding, dringend wordt aangeraden daagsche en Zondagsche kleeren, wollen deken, ondergoed en extra schoeisel, alsmede kookgerei en lepel mede te brengen. De gezamenlijke bagage mag niet meer bedragen dan twee normale handkoffers. Van aanmelding zijn vrijgesteld personen, die zich op 25 Mei 1943 voor den „Arbeitseinsatz" in Duitschland of in de door de Duitsche weermacht bezette gebieden buiten Nederland bevinden. Wie geen gevolg geeft aan de oproeping van den Wehrmacht- befehlsha*ber in den Niederlanden, of zich op andere wijze aan de terugvoering in krijgsgevangenschap tracht te onttrekken, moet reke nen op de strengste maatregelen. Dit geldt ook voor personen, die de betrokkenen bij dergelijke pogingen steunen. Beu voormalige visschersboot, welke thans als beveiligingsvaartuig der Duitsche oorlogsmarine is Ingezet ▼oor (iet toeken van mijnen, koerst naar de opgegeven Dositie PK Fröhlich-Atl-H-P n TSJOENGKING WEIFELT. In een gesprek met de Asahi Sjim- boen heeft president Wang-Tsjing- Wei verklaard, dat men in vooraan staande kringen te Tsjoengking eenerzi.jds zoekt naar een oplossing door het aanvaarden van de leiding en den steun van Japan, terwijl an derzijds de verkeerde indruk bestaat, dat 'het juister is in het Engelsch— Amerikaansche kamp te blijven. Daardoor ontbreekt iedere vaste k0prs 0rt deze besluiteloosheid zhI br dragen tot deineenstorting der regeering van Tsjoenking. Talrijke arbeidsmannen hebben zich vrijwillig aangemeld om inde thans tot rust gekomen oostelijke gebieden voor boscharbeid te wor den ingezet en op grond hiervan zal in den aanvang van Juk 1943 een korps van den Nederlandschen A beidsdienst daarheen vertrekken Gedurende de drie maanden Juli, Augustus en September zullen deze jongemannen daarginds als tr~V onderdeel arbeiden en derhalve de volledige N.A.D.-verzorging geme- 46Echter zijn ook reeds verscheiden verzoeken tot deelneming aan dezen B binnengekomen van voomah- ee arbeidsmannen en in veroana liermede maakt de stafvan den Nederlandschen Arbeidsdienst het V°llgenDdee aanmelding van voormalige arbeidsmannen is toegestaan. 2 Hun inzet zal geschieden m den' gelijken graad of rang als waar in /if den Arbeidsdienst verlieten. 3. Vrijwilligers, die zulks ver dienen, kunnen gedurende dezen in zet in de oostelijke gebieden wor den bevorderd en later in Nederland worden aangesteld als N.A.U.-Ka de4.lldDe schriftelijke, aanmeldingen, vergezeld van. een eigenhandig ge schreven levensloop (plaats en da tum van geboorte dienen daarin ver meld), moeten worden gezonden naar: „N.A.D.-6tafafd. I, Doorn, Het Duitsche legerbericht van 30 Mei luidt als volgt: HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER. Het opperbevel der weermacht deelt mede: Aan het Oostelijke front van het Koebanbruggenhoof d en in het ge bied van Lissitsjansk ondernam de vijand plaatselijke, door krachtig ar tillerievuur gesteunde aanvallen, die in den tegenaanval werden afge slagen. Een onderneming tegen bols jewistische benden achter den centralen frontsector werd met succes beëindigd. De ingesloten bendengroepen werden vernie tigd en 74 kampen met groote voorraden en talrijke wapenen buitgemaakt. Van de rest van het Oostelijke- front wordt geslaagde actie van eigen stoottroepen gemeld. Vaartui gen der marine, gebruikt voor de jacht op duikbooten, brachten in de Finsche golf een Sovjetduikboot tot zinken. Formaties vijandelijke vliegtuigen vielen gisteren overdag de Breton- sche stad Rennes en eenige steun punten aan de Atlantische kust aan en bombardeerden in den afgelop- pen nacht verscheidene plaatsen in West-Duitschland. Voor een deel werd vrij groote schade aan gebou wen aangericht. De bevolking, voor al te Wuppertal, leed verliezen. Volgens de tot dusverre ont vangen berichten werden 57 vij andelijke vliegtuigen, voor het meerendeel viermotorige, neer geschoten. Vier eigen jachtvlieg tuigen gingen verloren. Zware Duitsche gevechtsvliegtui gen bestookten in den afgeloopen nacht opnieuw het havengebied van Bizerta. Onze successen, behaald bij het gisteren gemelde gevecht van Duit sche bewakingsstrijdkrachten met een formatie Britsche torpedomotor- booten, zijn nog aanzienlijk grooter eb leken. In totaal verloor de vijand torpedomotor booten; 2 andere werden zwaar beschadigd en ge raakten in brand. Er werden ge vangenen gemaakt. Onze duikbooten hebben de laat ste dagen in het noorden en zuiden van den Atlantischen Oceaan zeer zware gevechten tegen konvooien geleverd waarbij onze dappere uikbootbemanningen met zeer moe digen aanvalsgeest en groote ver bittering streden. Hierbij brachten zij 15 schepen met een totalen in houd van 90.000 ton tot zinken. ZEEGEVECHT BIJ DUINKERKEN. Van een zeegevecht bij Duinker ken. waarin, volgens bovenstaand legerbericht, Duitsche bewakings strijdkrachten met een formatie Britsche torpedobooten slaags raak ten wordt van Britsche zijde slechts 't verlies van 1 kanonneerboot toege geven waar op zich ook de comman dant der lichte kuststrijdkracht, lui tenant t. zee eerste klasse Richards, bevond. Een Geldersche boerin vergewist zich van den «tand der rogge, welke ver moedelijk over ongeveer zet weken geoogst kan worden CNF-W. P. Zeijlemaker-Pax m INLEVERING RADIOTOESTELLEN Ingezonden bezwaarschriften of verzoeken om inlichtingen ontslaan niet van inleveringsphcht. Na af kondiging van de Deschikking be treffende het verbeurd verklaren van de zich in het bezette Neder landsche gebied bevindende radio ontvangtoestellen is bij het hoofd bestuur der PTT een stroom van brieven binnengekomen, waarin vragen betreffende den inleverings- plicnt worden gedaan. Het aantal ontvangen brieven is zoo groot, dat de antwoorden daarop niet vóór den afloop van den inleveringstermijn kunnen worden verzonden. De hou ders van ontvangtoestellen worden er daarom met nadruk op gewezen, dat het uitblijven van een antwoord op door hen gestelde vragen niet als een verontschuldiging kan dienen voor eventueel niet tijdige inleve ring van een toestel. VERDUISTER GOED. Deze week van 21.455.30 uur Morgen: maan op 5.11, onder 20.04 uur. 3 Juni: Nieuwe maan. De manschappen van de Ned. Landmacht, hoewel deel uitmakend van een territoriale verdedigings organisatie, zullen als politieke soi- daten mede de wegbereiders zijn voor de Groot-Germaansche weer macht, die eens de Germaansche levensruimte zal beveiligen en be schermen. Zij legden een eed af op den Führer en verbonden zich daardoor met hem, die het aanzien van Europa voor eeuwen zal ver anderen. Zij werden daardoor op genomen in de ondeelbare strijd gemeenschap van alle Nationaal- Socialisten, die slechts een gemeen schappelijk lot en een gemeen schappelijke overwinning kent. Deze gedachten vormden het hoofd thema van de redevoeringen, die Mus sert, de Jtijkscommissaris en SS-Grup- penführer Rauter hedenmorgen hebben gehouden ter gelegenheid van de beëdiging der eerste landwacht-recruten op den Führer. De plechtigheid had plaats in de Koning Willem I-kazerne te 's-Herto- genbosch, op welker binnenplein Zich gister een reg. Ned. landwacht en de Musikzug van het SS-Wachtbataillon in carré hadden opgesteld tegenover, het spreekgestoelte. De mannen, wier oefentijd van 3 maanden op 3 Mei was aangevangen, maakten reeds een zeer goeden militai ren indruk. Zij waren gekleed in de veld- grauwe «uniform der Waffen-SS. Daar aan ontbrak alleen nog het specifiek Nederlandsche kenteeken, dat binnen kort. op den linkermouw zal worden aangebracht en vermoedelijk zal bestaan uit een kleinen leeuw. De plechtigheid. De plechtigheid werd geleid door SS- sturmbannführer Schulz, die de gelede ren meldde aan den commandant der De Japansche bezettingstroepen op Attot, die sedert 12 Mei tegen een numeriek veel sterkeren vijand zich heldhaftig verdedigden, besloten in den nacht van 29 Mei in een laatste krachtsinspanning een aanval te on dernemen. Na deze onderneming is de verbinding met de vechtende troepen afgesneden en, naar het Ja pansche hoofdkwartier mededeelt, neemt men aan, dat alle soldaten ge vallen zijn. De soldaten, die door ver wondingen of anderzins niet aan den laatsten aanval konden deelnemen, waren tevoren vrijwillig in den dood gegaan door harakiri te plegen. De Japansche bezettingstroepen wa ren ruim 200 man sterk en stonden onder bevel van kolonel Jamazaki. De vijandelijke strijdkrachten telden ruim 20.000 man, terwijl ook haar be wapening aanzienlijk sterker was. De hun door de Japanners toege brachte verliezen worden op meer dan 6000 man geschat. De chef der persafdeeling van het Japansche hoofdkwartier, generaal- majoor Jahagi, heeft in een radiorede hulde gebracht aan de heldendaden van het kleine Japansche garnizoen. Hij verklaarde, dat de comman dant, Jamazaki, nooit oo'. maar een man of een patroon versterking heeft gevraagd. Op 28 Mei was het garnizoen nog 100 man sterk. De laatste moedige tegenaanval en het einde der verdedigers van Attoe zul len met gouden letters in het boek der Japansche krijgsgeschiedenis ge schreven worden. Het Ned. Arbeidsfront heeft, ten einde de verzorging der gezinsleden van hen, die in Nederland of in het buitenland werk aanvaard hebben, in betere banen te leiden, in overleg met de dept. van Soc. Zaken en Financien, een reggeling ontworpen, welke van 3 Mei j.1. af in werking treedt. Krachtens bovenbedoeld besluit kan linancieele tegemoetkoming verleend worden aan bewoners van het bezette Nederlandsche gebied voorzoover langer dan drie jaar in Nederland woonachtig en voor zoover bedoelde categorien na 21 Juni 1940 arbeid in Nederland of in het buitenland hebben aanvaard, in den vorm van sociale toelagen, overbrug- gingsgeld, kleedingtoelagen, verteerings- geld en reiskostentoelagen. Aan een allengs onhoudbaren toestand in vele Nederlandsche gezinnen die in de praktijk meestal op steun waren aangewezen zal hiermede een einde gekomen zijn. Het sociale inzicht van het N.A.F. heeft weerklank gevonden bij de betreffende overheidsinstanties tot heil van den Ne derlandschen werker. Waffen-SS, Gruppenführer Demelhuber. Hierop volgde een korte inspectie, waar na al spoedig de Rijksdotamissaris, Rijks minister Seyss-Inquart, SS-gruppen- führer en Generallleutnant der höhere SS. und Polizei Rauter, en Mussert met hun gevolg het terrein betraden en den troep inspecteerden. SS-Gruppenführer Demelhuber richtte een kort woord tot de mannen en sprak de hoop uit, dat zij steeds zouden beden ken hun gelofte als dappere Germanen te hebben afgelegd. Mussert spreekt. Mussert herinnerde aan de gebeurte nissen der Mei-dagen 1940, hoe de Duit- schers hier binnen moesten vallen om de Germaansche levensruimte te beveiligen tegen aanvallen van buiten, en de regee ring naar Londen vluchtte met alle gevolgen van dien. Hoewel zij haar werkzaamheid schijnt te willen voortzetten door van daaruit op te hitsen reden waarom thans de radiotoestellen in beslag moesten worden genomen gevoelde hij zich mede verantwoordelijk voor de toekomst van Europa en hij sprak nogmaals zijn vertrouwen uit in de totstandkoming eener broederschap van volkeren. Europa moet onaantastbaar worden. Eerst dan zal er vrede komen. Daarom verheugde hij zich erover, dat Nederlanders er bij geweest zijn in Stalingrad en in Tunesië. Nadat hij als taak der manschappen den afweer van een eventueelen, aanval v^ri het Amerikanisme had genoemd, dankte hij de Duitsche kameraden, die hen thans opleiden tot soldaten. Hun een politieke instelling bij te brengen noemde "hij een deel van z ij n taak als Leider van de Beweging en van het Ne derlandsche volk. Met betrekking tot den eed op den Führer herinnerde hij aan den eed van trouw, dien hijzelf in December 1941 in diens handen aflegde. De eed, dien vele der manschappen op hem, Mussert, heb ben afgelegd legt ini geen enkel opzicht iets in den weg aan dien, welken zij thans afleggen als soldaat. Nadat Mussert deze gelofte had toe gelicht, verzocht hij aan den regiments adjudant den mannen den tekst voor te zeggen. Terwijl twee groepen van vier mannen namens het geheel dien eed op den sabel aflegden, zegden zij allen de ge lofte na. Een woord van den Rijkscommissaris. De Rijkscommissaris noemde deze ge lofte een bekentenis tot den Führer en diens werk, dat van historische beteeke- nis is. Een bekentenis tevens van poli tieke soldaten tot de levensvormen, die hij ons als leidster voor de toekomst heeft gegeven. Hij dankte de mannen voor hun kloek besluit, genomen op een oogenblik, dat richting geeft aan eeuwen. Op zulk een oogenblik leidt geen com promis tot het doel. Men zou daarmee het oude toch niet behouden en het nieuwe tevens niet vinden. Vooral legde hij er den nadruk op, dat de mannen door deze gelofte zijn opgenomen in de ondeelbare kameraadschap van strijden de nationaal-socialisten, wier zege er eene gemeenschappelijke is, die een band hebben, den trouw aan den Führer. S.S. Gruppenführer Rauter spreekt een slotwoord. S.S. Gruppenführer Rauter wees erop, dat de Ned. Landwacht is: een territo riale verdedigingsorganisatie ter afweer naar buiten zoowel als naar binnen. Hij hoopte echter dat zij nimmer zou behoe ven op te treden met betrekking tot binnenlandsche politieke aangelegenhe den. Daarom ook juist had hij den Reichsführer-SS verzocht haar op te stellen binnen het raam der Waffen-SS. Hij sprak den wensch uit dat de hon derden hier aanwezige manschappen hun korps tot duizenden mochten zien aan groeien. Duitschland richtte zich na den oor log op in dapperheid, trouw en gehoor zaamheid aan Adolf Hitier. Ook van de mannen van de Landwacht verwachtte hij een revolutionnaire geestesinstelling. De plechtigheid werd besloten met het spelen der volksliederen. NIEUWE BURGEMEESTERS. Het Rijkscommissariaat deelt mede: De Commissaris-Generaal voor Be stuur en Justitie heeft tot burge meester benoemd: den heer A. Saai te Wieringerwerf tot burgemeester van Wieringermeer. ZEEP VOOR PERSONEN DIE „VUILEN ARBEID" VERRICHTEN. 's-GRAVENHAGE, 29 Mei. - Personen, die z.g. „vuilen arbeid" verrichten ko men met ingang van 1 Juni a.s. voor een tijdvak van 2 maanden in aanmerking voor extra rantsoenen eenheidszeep en/ of waschpoeder. Zij dienen zich ten spoedigste tot den Plaatselijken Distribu- tiedienst te wenden, ten einde een aan vraagformulier MD 233-71 af te halen. Zij moeten dit formulier voor 5 Juni a.s. wederom inleveren. Belanghebbenden worden verwezen naar de publicatie van den distributiedienst van hun gemeente van inwoning. Terwijl het athletiekseizoen nog nauwelijks begonnen is en de athleten nog slechts aan z.g. oefenwedstrijden hebben deel- fenomen, heeft mevr. Blankers- ioen al direct voor een groote verrassing gezorgd. Zij verbeter de Zondag n.1. bet wereldrecord hoogspringen met niet minder dan 7 cM. en bracht het op 1.71 M.. een hoogte, die niet gemak kelijk verbeterd zal kunnen worden. Het was op de trainingswedstrij- den te Amsterdam, waar mevr. Fanny BlankenKoen deze fraaie prestatie verrichtte. Reeds bij een der eerste sprongen bereikte zij een hoogte van 1.64% M., waarmee zij dus het wereldrecord, dat op 1.64 M. stond, al verbeterd had. Bij haar volgenden sprong werd de lat op 1.67 M. gelegd. Deze hoogte werd ge- nomen, omdat indertijd de Zwitser- sche mej. Schimmelpfennig reeds 1.66 M. gesprongen had, welk record echter nog steeds niet erkend is. Ook de 1.67 M. haalde Fanny gemakke lijk, evenals de 1.69 M. en bij de volgende poging wist ze zelfs een hoogte van 1.71 M. te bereiken, daarmee het Nederlandsch, Euro- peesch en wereldrecord op haar naam brengende. In den strijd om het landskam pioenschap heeft ADO afgerekend met Heerenveen, dat met 8—2 klop kreeg. De Friezen hadden hun dag niet. Zelfs Abe Lenstra was dezen middag zeer middelmatig ADO daarentegen speelde een ongekend vlotte partij, dat reeds direct tot een offensief leidde. Al heel spoedig stond het 20 en zelfs werd het 40, voordat Heerenveen den weg naar het doel vond. Nog voor de rust werd het echter 42, zoodat er misschien nog kans was op een spannende tweede helft. Zoover kwam het evenwel niet. Direct na de rust werd het 52 en toen was het lot der Friezen beslecht. Geleidelijk voerde ADO den stand op tot 82, waarmee het einde kwam. De stand is thans: Feijenoord 7 3 3 3 2 2 3 2 1 2 1 Willem II ADO Enschedé Heerenveen 1 9 8—6 3 8 17—19 1 7 15—10 11—10 16—22 De „finale" van de districtswed strijden is op een groote westelijke zege uitgeloopen. West Won n.1. in Eindhoven met de alleszeggende cij fers 50. Toch was het spel teleur stellend, want een groot deel van den wedstrijd bleek de westelijke voorhoede, die op papier zoo sterk was, zeer improductief te zijn, ter wijl het zuidelijk elftal een voortdu rend gebrek aan schotvaardigheid demonstreerde Voor de rust nam West de leiding door Dumontier,, die er na de pauze 20 van maakte en vanaf dat mo ment had West den wedstrijd bin nen en zonder veel moeite werd het 50. Het trio Dumortier—Smit Mijnders was het beste deel van het Westelijke elftal, waarin v. d. Vegt zeer teleurstelde. In de vierde klasse A werd LSVV door een 31 zege op Wieringer- waard kampioen van de vierde klas se A. De Langedijker club, die de laatste wedstrijden met eenige inval lers moest spelen, kan op een fraai seizoen terug zien en werd in de competitie niet geklopt. Opgericht in 1926 kwam ze eerst uit in de 2e klasse van den D.H.V.B. Drie maal achtereen werd ze kampioen van haar klasse en na de derde maal gelukte het haar ook, de promotie wedstrijden te winnen In de eerste klasse volgden nieuwe kampioen schappen, zonder dat echter promo tie volgde. Toen de reorganisatie van de voetbalsport tot stand was geko men, speelde L.S.V.V. in de le kl. van de Noord-Hollandsche afdeeling, waar ze direct weer kampioen werd. Verleden jaar volgde het debuut in de 4e klasse van den N.V.B met hét fraaie succes, dat reeds direct de eerste plaats veroverd werd. Jam mer voor LSVV, dat een promotie voorloopig niet mogelijk is! Verder speelde LSVV zeer succesvol voor den NVB-bekerwedstrijd. Ze bereik te de eerste ronde door twee derde klassers uit te schakelen en pas Hollandia riep haar een halt toe. Als merkwaardigheid valt nog te melden, dat de Langedijker club meer dan 50 wedstrijden achtereen ongeslagen bleef en slechts in de bekerwedstrijden dit trotsche record zag sneuvelen. De club, die met vijf elftallen in competitieverband speelt, werd de laatste jaren geoefend door den oefenmeester Hartland uit Alk maar, die dus mede op dit zeer fraaie succes kan terugzien. Stormvogels onderaan. Wat de (f overige wedstrijden be treft. nog net volgende. Stormvogels en Xerxes speelden in Den Haag 'n beslissingswedstrijd, welke door de IJmuidenaren met 15 werd verlo ren. De Stormvogels eindigen dus definitief onderaan. In het Noorden verloor Sneek van Leeuwarden met 02 en is thans ook definitief op de laatste plaats gebleven. nINSDAG 1 Juni moeten zich alle inde maanden Januari t/m April van het jaar 1924 gebo ren mannen overeenkomstig den in dit blad gepubliceerden oproep op het bevoegde Arbeidsbureau, resp. 't bevoegde bijkantoor, van 9-17 uur persaonlijk aanmelden, waarbij zij het ingevulde aan meldingsformulier en de andere identiteitspapieren en gegevens moeten medebrengen. De distri butiestamkaart moet medege bracht worden. De werkgevers zijn verplicht de tot aanmelding verplichte personen gedurende den tijd dien zij hiervoor noodig hebben, van werk vrij te stellen en het salaris, resp. loon, door te betalen. Aanmeldingsplichtigen en werkgevers maken zich straf baar wanneer zij handelen in strijd met de bepalingen der ver ordening of trachten deze te ont duiken. West-Frisia en RCH speelden ge lijk 33, wat een normale uitslag is, terwwijl De Kennemers thuis nog juist met 12 van het sterke ZFC verloren. HRC klopte thuis met 21 Beverwijk en eindigt dus op een fraaie plaats in de kopgroep. Ten slotte deed Hollandia verstan dig werk: het klopte QSC voor den. beker en mag dus Donderdag a.s. thuis spelen tegen Zaandijk. Dat wordt een lastige partij, doch de winnaar krijgt Ajax op bezoek ADO '20 blijkt ook een bekervech ter te zijn; gister overwon ze het thuisspelende Terras vogels met 2—1 en bereikte daarmede dus de derde ronde. Het elftal uit den kop van Noord- Holland, dat Hemelvaartsdag in Schagen tegen het Zwaluwen-B- elftal zal spelen, is als volgt samen gesteld: d.: Brouwer (Alcm.); a. Maarssen (Alcm.) en Teckelenburg (Helder); m. Himpers (Helder), Grootes (Scha gen) en Schaaper (Alcm.); v. Rot tier (Helder), Dangermond (W.-Fri- sia), Simor.s (W.-Frisia), De Groot (Hollandia) en Ham (Schagen). Hierbij dient echter te worden op gemerkt, dat de Enkhuizer spelers niet beschikbaar zijn, zoodat twee plaatsen zijn open 'gevallen1. Zoo zal dus Schagen Donderdag a.s. een wedstrijd krijgen, die onge twijfeld veel publiek zal trekken. En dat verdient het Schagerbestuur, dat na de teleurstelling van verleden week, toen de wedstrijd Heldersch- districtelftalZwaluwen B werd af gelast, niet bij de pakken ging neer zitten, doch onmiddellijk aan het werk ging dhr een nieuwe ontmoe ting vast te stellen. Moge de wedstrijd begunstigd wor den door fraai weer en moge het publiek een goeden, prettigen wed strijd te zien krijgen! Dinsdagavond spelen twee Helder sche elftallen een oefenwedstrijd ter voorbereiding van den wedstrijd tegen de Volewijekers op tweeden Pinksterdag. De elftallen zijn weliswaar iets ge wijzigd, maar alles wijst er op, dat beide ploegen aan elkaar gewaagd zijn, zoodat een aardige ontmoeting verwacht kan worden. WIERINGER WIELERBAAN. De Wieringer Wielerbaan was Zon dag geheel uitverkocht en het tal rijke publiek heeft kunnen genieten van goede sporten spannende nummers. Van Vliet, Derksen, v. d. Vijver en Remkes reden een omnium, welke door van Vliet gewonnen werd. Op alle onderdeelen (sprint, matches deux en a quatie) en klassementrit werd hij eerste, terwijl Derksen op al deze onuerdeelen tweede werd. Jan Pronk won de klassementwed- striid over 5 K.M. vóór v. d. Voort en Ooms, terwijl BakkerEvers de ach tervolging wonnen van Groenewegen Klink: laatstgenoemde ploeg werd na 19 ronden voorbij geloopen! De koppel wedstrijd moest helaas worden afgebroken toen de stand luidde: 1. Oomsv. d. Voort; op 1 ronde: 2. DerksenBakker, Groene wegen—Remkes, Dij kersHopstalen, EversPronk en v. VlietKlink. SCHOOLATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Evenals voorafgaande jaren organi seert de centrale commissie voor school- athletiek (C.C.S.A.) ook dit jaar weer de nationale schoolalthetiekmeerkamp voor jongens en meisjes, voor jongens om het ..Moormanschild" en voor meisjes om de „Gerritsen en van Kempenbekér." Deze meerkamp bestaat uit: jongens, 100 meter hardloopen, verspringen, ko- gelstooten (5 kg) en 4 maal 100 meter estafette; meisjes: 80 meter hardloopen, verspringen, kastiebalwerpen en 5 maal 80 estafette. DISTRICTWEDSTRIJD. ZuidWest 05 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLEND. ADOHeerenveen 8-2 DISTRICT I. Eerste klasse. (Beslissingswedstrijd) Stormvogels Xerxes 1-5 DISTRICT V. L'watden—Sneek 3-0 2e klasse A. West-Frisia—RCH 3-3 Kennemers—ZFC 1-2 3e klasse A. HRCBeverwijk 2-1 4e klasse A W'waard—LSVV 1-3 (LSVV kampioen) Res. 3e klasse A. HRC 2-Alcm. 3 2-0 BEKERWEDSTRIJDEN. Tweede ronde. Veendam—HSC 1-3 Roombeek-NEO Go Ahead-Almelo HollandiaQSC Terrasv.ADO '20 DOS—CDN GSV—RFC Laakkwartier— Excelsior 3-3 8-1 1-0 l-« 3-1 3-0 2-10 „DE NOORD- HOLLANDSCHE." Atlas 2-Schagen 2 7-2 DTS 5—LSVV 3 4-2

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 1