heldersche editie. nieuwe aanvoerregeling voo vroege aardappelen. Rooiverbod voor Zaterdag Ue balans over Juni 149.000 brt. in den grond geboord. Uitgave: Dagblad voor Noord-Holland N Alkmaar - Voordam C 8. Bureau der Helderscbe éditie Den Helder: Koningstraat 7g Telefoon 2J45 (2 Hjnen). Postrekening 449041. VWJDAO Prjjs der gewone advertea^ I Editie U ct. per m.M. BV& binnen een jaar te gebruiken rijke korting. Tarieven voor de geht*v oplage op aanvrage. Jaargan« No. l51. 2 pagina', Hoofdredacteur: A. R. JONKER, Alkmaar. (Afw.) Met ingang van heden (Vrijdag) is de volgende aanvoerregeling voor de vroege aardappelen vastgesteld. Vrij dag en Zaterdag mogen de aardap pelen gewoon worden aangevoerd, doch het is niet zeker, dat zij den- zelfden dag ook worden afgenomen. De aardappelen, welke Vrijdag blijven liggen, worden Zaterdag het eerst afgenomen tegen den prijs van Vrijdag De aardappelen, die Zater dag blijven liggen, worden Maandag tegen den prijs van Zaterdag afge nomen. Zaterdag mogen geen aardappelen worden gerooid, zoodat Maandag geen aanvoer van versche aardappelen aan de veiling zal komen. Naüien zullen de aan voeren de helft mogen bedragen van die van de vorige week (28 Juni tot 3 Juli). Er wordt de nadruk op gelegd, dat het verboden is goedgekeurde pootaardappelen beneden 55 mm. aan te voeren. HOOEDKWARTIER VAN DEN FÜH- RER, 1 Juli. - Het opperbevel der weer macht deelt mede: Van het Oostelijke front worden slechts uit de sectoren Lissitsjansk en Xirof plaatselijke gevechten gemeld. De luchtmacht deed met goed gevolg aan vallen op artilleriestellingen, vliegvelden «n aanvoerbases van den vijand en plaatste bomtreffers in concentraties van booten ten Noordoosten van Temrjoek. Op de Zwarte Zee heeft een Duitsche duikboot een Sovjet-escortevaartuig in den grond geboord. In de periode van 21 tot 30 Juni heb ben Duitsche vlootstrijdkrachten, boord- en marine-afweergeschut 46 vliegtuigen neergeschoten. In den strijd tegen de Britsche en Noordamerikaansche zeeverbindingen >Un in de maand Juni 31 vijandelijke koopvaardijschepen met een gezaraen- Hjken inhoud van 149.000 ton en 3 transportzeilschepen tot zinken ge bracht, waarvan 107 000 ton door dnikbooten. Voorts werden 51 schepen met een gezamenljjken inhoud van 250.000 ton. voor het grootste deel door bomtreffrrs, zwaai beschadigd. Een deel ook van deze schepen kan ver loren geacht worden.* Voorts brachten marine en luchtmacht •en kruiser, twee torpedojagers- een on derzeeboot en 16 landingsvaartuigen tot Inken. Drie kruisers en 18 andere oor logsvaartuigen alsmede verscheidene lendingsbooten werden beschadigd.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 3