„WACHMANN" PBM Molestverzekering JUTTERTJES. STADSNIEUWS. Urk. RECHTSZAKEN. SPORT. Burgemeester van Berkhout benoemd. 3! RADIOPROGRAMMA. Verschil van waardeering Deurwaarder Prins WACHDIENST NIEDERSACHSEN Biersteker's Assurantiekantoor Koningstr. 90. om 9 uur. Personeel gevraagd Te koop aangeboden Te koop gevraagd Diversen t GESLAAGD. Önee stadgenoot, de heer P. C. Helder slflagde voor het eindexamen van dé Middelbare Technische School te Haar lem (afd. werktuigbouwkunde.) VAKSCHOOL VOOK MEISJES VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN. Na afgelegd examen slaagden voor: Coupeuse; A. Laféber en A. Klok te oen Helder; costuumnaaister: J de Loosen A. Rebel te Den Helder; huis naaister: G. Blankman, M. E. van der rC '.A' yA- Noordijk en M. Slikker te Den Helder, N. Rotgans en T. Sikkeraa te Wieringen; hulp in de huishouding: L. J. Licher, H. van Os, H. W. P. de Ruig en C. M. van Zoest te Den Helder, T. A. Post, I. Wiegman en J. A. Wor te Wieringen. DB WAARDE VAN DEN ZANG. Het N.A.F. verzoekt plaatsing van het volgende: Het Nederlandsche lied is waard meer bekendheid te krijgen bij ons volk en het lofwaardige streven om daartoe te komen verdient aller steun. Ook in Den Helder wil men daarbij niet ten achter blijven, waarom de Afd. Vreug de en Arbeid van het Nederlandsch Arbeidsfront allen oproept, die of in staat zijn leiding te geven of door het beoefenen van den zang bij willen dra gen tot meerdere kennis van den Neder- landschen liederenschat. Gelegenheid daartoe bestaat lederen werkdag van 9 tot 5 uur op het Plaat selijk Kantoor van het N.A.F., Spoor straat 113. BURGERLIJKE STAND. Van 9 en 10 Juli 1943. Bevallen: T. H. StomebrinkPrasser (dl). A. A. Prinsen—Louman (d.). P. C. v. BlezenVonk (z.). Gehuwd: F. Felkers en A. Timmer mans. JULIANADORP WEDEROM KAMPIOEN! Evenals verleden jaar is het den Julianadorners wederom gelukt den Steindel-beker voor een jaar te winnen. Mochten zii daar ook het volgend jaar in slagen, dan is de be ker definitief in hun bezit. Een gemakkelijke overwinning is het echter geenszins geworden. De Huisdulners gaven uitstekend nartii en waren zelfs gedurende het eerste kwartier absoluut de meerderen van de a.s. kampioenen. Het wekte dan ook geen verwondering, dat het meisje Winter al reeds gauw den korf wist te vinden en aldus den stand op 01 bracht. Nog voor de rust echter hadden de Dorpers den strijd weer geliik doen opgaan en zelfs ook de stand was toen weer gelijk. In de 2de helft vooral kwam het betere veldspel van de „Dorpers" goed tot uiting en uit dat oogpunt hekeken mag het doelpunt dat de energieke Bas van der Aa voor Ju- lianadorp - nog scoorde, ook zeker verdiend heeten. Overigens bleef de spanning er tot de laatste minuut in. waarbij de kans op den geliikmaker óok zeker wel aanwezig is geweest. Julianadoro ontving dus den eer sten prijs: School 2 had den twee den. terwijl de Tuindorp-school zich het recht verworven had op den 3en oriis en Julianadorp II nam den 4en mee naar het dorp. Bij de prijsuitreiking wees voor zitter DeJong nog op den vooruit gang van het tournooi en spoorde de ieugd aan om lid te worden van K.V.H. DIEFSTAL. De 21-jarige werkster H. R., thans te Zeist, had 29 April te Den Helder bij de familie S. een boterbon en een bankbiljet van 10.ontvreemd. Ver dachte was niet verschenen en werd overeenkomstig den eisch, Maandag door den Politierechter, tot een maand gevangenisstraf veroordeeld. Beroepen. - Bij de Chr. Ger. kerk te Urk werd een beroep uitgebracht op ds. M. Baan te Bussum. Mede op het tweetal stond ds. W. Heerma te Zeist. MISHANDELING EN VERZET TEGEN DE POLITIE. De marechaussee Flapper had het noodig geoordeeld, te Schagen den in gang tot de bioscoop aldaar te ontrui men, om de zich in de bioscoop bevin dende leden van de Duitsche Weer macht gelegenheid te geven dit gebouw te kunnen verlaten. De taak van den politieman was geen gemakkelijke. De Duitsche Weermacht dient prompt be diend te worden en „de ontruiming van de breede, diepe hall ging niet gemak kelijk, omdat deze vol publiek stond. Onder het publiek bevond zich ook de heer V. uit Schagen met zijn dochter en zijn zoon uit Barsingerhorn. Vol gens de dagvaarding had hij de woor den „Ik blijf hier staan" gebruikt, waarop de politieman den zoon een duw had gegeven, dien de vader met een schop beantwoordde. De zoon had den dienaar der wet bij de keel gevat en hem de woorden: „Ik zal je je strot dichtknijpen" toegevoegd, alsmede de beleediging: „Vuile gemeene schurk". Beiden hadden zich Maandag hiervoor voor den politierechter te verantwoor den. V. Sr. ontkende de hem ten laste gelegde woorden te hebben gebezigd. Hij had integendeel aan het bevel ge volg gegeven, maar gaf toe den duw van den politieman met een trap te hebben beantwoord. Dit kwam evenwel niet erg aan, aangezien hij al jaren mank was en dus heel moeilijk op één been kon staanHij had veel spijt van het gebeurde, dat z.i. door het on redelijke optreden van den politieman was veroorzaakt. De politierechter, mr. Flines, wees den verdachte erop, dat de marechaus see het onder de gegeven omstandig heden zeer moeilijk had en dat het niet' aan verdachte stond, diens optreden te beoordeelen. De Officier van Justitie, mr. De Brueys Tack, vond het feit zeer ern stig, maar wilde toch met de omstan digheden van verdachte rekening hou den, zoodat hij geen gevangenisstraf, doch een boete van 40.— of 20 da gen vorderde. De rechter maakte er 25— of 15 dagen van. V. Jr., die een zeer rustigen en be slisten indruk maakte, zeide. dat ze on middellijk aan het bevel om naar bui ten te gaan gevolg hadden gegeven. Door het talrijke publiek ging dit niet snel. Zij waren echter al in de gang, toen Flapper hem in den rug greep en een stomp gaf, waarop zijn vader met een trap aan den marechaussee reageerde, die onmiddellijk naar zijn sabel greep. Verdachte, die slechts wil de verhinderen, dat de politieman zijn vader met de sabel bewerkte, greep daarop Flapper bij zijn kraag. De hem ten laste gelegde woorden had hij be slist niet gebruikt. Ten dien aaazien moest de man der wet zich vergissen, wat zeer wel mogelijk was, aangezien er zeer veel menschen in de hall ston den. Aangezien de politiemaffvgls ge tuige ontbrak, werden de zaken tegen V. Jr. tot 2 Augustus uitgesteld. VERZET TEGEN EEN CONTROLEUR VAN DEN C. C. D. De Zaandamsche timmerman M. Mul der had op 10 Mei 10 kg. bruine boonen voor zijn gezin bemachtigd en vond het niet prettig, toen op het station te Noord-Scharwoude de controleur C. Zaadnoordijk de met veel moeite ver overde bruine boonen in beslag wilde nemen. Op het laatste moment wist hij met zijn buit in den trein te stappen. De controleur, die volgens den officier zich de kaas niet van het brood liet eten, stapte echter eveneens in en toen verdachte te H.-Hugowaard uitstapte deed hij dit eveneens om hem voor den hulpofficier te geleiden. M. sprong nog op den vertrekkenden trein, doch de controleur rukte hem er af en het eind was, dat M. Maandag voor den politie rechter terecht stond. Hij gaf toe, dat hij verkeerd had gehandeld en deelde mede, dat hij den controleur, die dit bevestigde, later zijn excuus had aan geboden. De officier, die van oordeel was, dat er van de controle niet veel terecht kwam, wanneer alle overtreders han delden als verdachte, vond het feit zeer ernstig. De controleurs van den C. C. D. hebben een zeer zware taak en moe ten tegen het verzet van overtreder*; beschermd worden. Eisch 3 'weken, vonnis 14 dagen gevangenisstraf. DIEFSTALLEN. De politierechter veroordeelde Maan dag den 23-jarigen hulparbeider W. van E. uit Den Helder, die reeds eerder was veroordeeld, wegens diefstal van een regenjas, tot 3 maanden gevangenisstraf.' 40 of 20 d. kreeg de motormonteur .1 A. V. Z., die 3 Maart te Uitgeest visch had gestolen. Tot een week gevangenis straf werd de 36-jarige timmerman A. M. uit Stroet veroordeeld, die in Maart en aardappelenkaart en een extra voe- uingsmiddelenkaart van een ander had achtergehouden. De verdachte, die niet was verschenen, werd aanvankelijk veroordeeld tot 2 we ken gevangenisstraf. Toen hij een half uur later verscheen was de rechter zoo vriendelijk, de zaak opnieuw te behan delen. Verdachte gaf het hem ten laste gelegde toe, doch hij had gehandeld om voor zijn ziek zoontje een boterkaart machtig te worden. De aardappelenkaart had hij weggegeven. De officier oordeelde, dat verdachte uit het oog had verloren, dat hij een hardwerkende- zijn extra voedingskaart had onthouden, die daardoor ziek had kunnen worden en hij bleef zijn eisch van 3 weken handhaven. De politierechter, die zich de situatie van verdachte blijkbaar beter kon in denken, maakte er echter een week van. De Alkmaarsche werkster C. B. A. T., die in April een lap zijde had ont vreemd, kreeg eveneens een week ge vangenisstraf. De timmerman W. en de tuinder A. de R. te Castricum hadden van de firma K., die met den bouw van werken voor de Duitsche Weermacht is belast, plankjes ter lengte van 1 M. voor een kast en een konijnenhok ontvreemd en kregen ieder 10 of 5 d. Ze v. cnschten wijselijk maar dadelijk de boete te vol doen. De 39-jarige landarbeider J. C. D. uit Breezand, die op 12 Mei te Anna-Pau- lowna 5 doosjes met 10 sigaren en drie doosjes sigaretten had ontvreemd, om dat hij den drang naar rooken niet had kunnen weerstaan, hoorde deswege twee weken tegen zich eischen. De rechter maakte er 1 week van. Een maand gevangenisstraf was de eisch en het vonnis tegen den niet ver schenen 27-jarigen Alkmaarschen wacht man A. T. E., die briketten van de Duitsche Weermacht had ontvreemd. NIEUWE PRIJZEN VOOR GROENTEN EN FRUIT. (Met ingang van Dinsdag 13 Juli zijn voor de onderstaande tuinbouwproducten de daarachter vermeide nieuwe maxlmum- velllngprijzen vastgesteld: tomaten I t/m. IV f 28,—, bonken f21,—, kriel en ge scheurd f14.—j spitskool f 6,—; savoye kool groen 17,—; witte kool f5,50; roode kool 1 7,tuinboonen 18,meloenen, suiker en kleine groene ananas f 50,—, overige soorten 140,bosuien en bos- sjalotten 15,—; snijblet 16,50; peen zonder lo' sort. X 118,—, II 112,—; stokboonen (snij, spek, princesse) 130,—; stamboonen alle soorten 125,—; kroten zonder lol 18,—; peulen 118,—; doperwten rijs en krombek 118,overige soorten 112, andijvie 17,augurken sort. I 127, II 117,—, m 110,—, IV 18,—, V 15,—; I en II stippel 1,10,—, m en TV stippel 13,—; pepers 1180,—; aardbeien consump tie 150,—. Industrie f 35,—; druiven 1100,—; alles per 100 kg. Platglaskomkommers (groen, wit en geel) IA 113,50, I 111,—, n 18,50, III 15,50; kaskomkommers (groen) I 1#,—, n 17,—, III 14.50; aubergines 140,—; paprika 129,—; alles per 100 stuks. Bospeen 110,—; peterselie en kervel 13^50; bösprel 14,50; alles per 100 bos. Perziken sort. I 118,II 110,m 15 per 100 stuks: IV 155,— per 100 kg. Pruimen (glas) I 115,II 110,III 14,— per 100 stuks; IV 150,— per 100 kg. HET GEWICHT VAN BOSPREI. Het gewicht van bosprel ls als volgt ge regeld: het gewicht van 7 bossen dient 1 kg. te bedragen. De rooidata voor goedgekeurde pootaardappelen. - De rooidata voor de goedgekeurde pootaardappelen zijn voor 1943 als volgt vastgesteld: Eerstelingen-groep: Klasse A 15 Juli; AB 22 Juli; B 31 Juli; C 7 Aug. Eigenheimer-groep: A 22 Juli. AB 31 Juli; B 18 Aug.; C 25 Aug. Bevelander-groep: AA 24 Juli; A 31 Juli; AB 7 Aug.; B 11 Sept.; C 18 Sept. Roode-Stargroep: AA 28 Juli; A 4 Aug.; AB 11 Aug.; B 11 Sept.; C 18 Sept. Tot de Eerstelingengroep behooren Eersteling, Roode Eersteling en Ne derlander. Tot de Eigenheimer-groep: Eigenhei mer, Blauwe en Bonte Eigenheimer, Betka, Bintje, Devè, Duivelander, Evergood, Frühmölle, Geelblom, Ka- tahdin en Primula. Tot de Bevelander-groep: Bevelan der, Alpha, Erdgold, Furore, Industrie, Komeet, Koopmans-blauwe, Noorde ling, Orion, Record, Souvenir, Ultimus, Wilpo, IJsselster, Zeeuwsche Blauwe en Bonte. Tot de Rodeo-Star-groep: Roode Star, Bonte Roode Star, Gloria en Vo- TARIEFLOONEN VOOR OOGST 1943. De Gemachtigde voor den arbeid heeft een beschikking uitgevaardigd, waarbii een regeling van tariefloo- nen is vastgesteld voor het oogsten van bepaalde akkerbouwproducten als haver, rogge, gerst, tarwe. vlas. meerdere soorten zaden, enz voor het iaar 1943. De loonen voor de verschillende oogstwerkzaamheden ziin voor elke provincie. met uitzondering van Lim burg. afzonderliik bepaald. De beschikking is gepubliceerd in de Staatscourant van 5 Juli en treedt in werking met ingang van dien da tum. DE HANDEL IN BIGGEN. 's-GRAVENHAGE, 12 Juli. - De vraag naar biggen is groot terwijl de prijzen abnormaal hoog zijn. Zooals echter uit een officieele mededeeling in dit blad blijkt, is het aantal varkens zoowel als het aantal biggen niet kleiner dan het vorige jaar, zoodat van een ernstig tekort aan biggen in verhouding tot het vorige jaar geen sprake is. Bedoelde officieele publicatie licht belanghebben den nader over den handel in biggen in, evenals over de regeling voor de huis slachting. B o k.s.e.n. LAATSTE TRAININGSAVOND. Wij hebben het genoegen gehad in de afgeloopen week den laatsten trai ningsavond bij te kunnen wonen van onze plaatselijke boksclub „De Ring". Voor deze gelegenheid had het be stuur eenige interessante wedstrijden in elkaar gezet, waarvan de hoofdscho tel werd gevormd door de ontmoeting Brons tegen Colijn. Een 30-tal bezoekers gaf het geheel een eenigszins belangrijker aanzien en er heerschte dan ook een echte, gezel lige sfeer, toen de heer Klos de eer ste partij Van Roye tegen Riechelman. aankondigde. Twee Verschillende type boksers. De eerste met meerdere rou tine, die zijn kans afwacht, terwijl de tweede veel enthousiaster bokste, doch daarnaast blijk gaf nog geen gebruik te kunnen maken van fouten der te genpartij. Later in zijn tweede partij tegen Brons wa3 hij er nog beter in en met zijn elastisch lichaam kan hij nog heel wat bereiken. Wij zagen trouwens meerdere bok sers, die wat beloven en dan noemen we allereerst De Vries, een tempera mentvolle knaap, die tegen Van Kleef goed partij gaf. Van Kleef. Isaks son en de 14-jarige Bekker deden ook goed hun best en vooral de laatste maakte een pittigen indruk. De hoofdpartij De meeste belangstelling ging uit naér de hoofdpartij tusschen Colijn en Brons De eerste heeft in ons land al de noodige bekendheid verworven, hij zou n.1. éénmaal meeboksen om het mid- dengewiéht kampioenschap van Neder land, terwijl Brons vooral in onze stad naam heeft op boksgebied. Beiden behooren tot de middenge- wichtklasse, hoewel Brons meer gezet is dan Colijn. De strijd ging over drie ronden van drie minuten. In de eerste ronde was het hoofdzake lijk verkennen en in die periode was Brons met zijn karakteristieke houding en zijn harde linksche niet minder dan Colijn, doch in de tweede ronde werd het verschil al duidelijk merkbaar. De techniek van Colijn was meesterlijk. Op iederen aanval of iede re beweging van Brons stelde hij de juiste tegenhouding op en het was dan ook niet vreemd dat Brons meer en meer in de verdediging werd gedron gen. Het soepele lichaam van Colijn. zijn resolute slag en zijn correcte hou ding dwongen een ieders bewondering af. terwijl daartegenover Brons zich weerde op een wijze die er ook zijn mocht. Het waren de factoren van een aantrekkelijk partijtje en de kleine groep van menscheh heeft kunnen ga- nieten, wat zij, gehoord het applaus ook heeft gedaan. Het gebodene gaf duidelijk weer dat de bokssport de blaam, die zij nog wel eens kroeg, niet verdient. Zij maakt sterke jonge mannen met goed ontwikkelde licha men, althans dat is de indruk, dien wij opdeden. De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied heeft tot burgemeester der gemeente Berkhout benoemd den heer J. Kwantes, ge- meent' ambtenaar te Onde-Niedorp. De heer Kwantes. die tot burge meester van Berkhout werd be noemd. stamt uit een Westfriesche familie. Hii werd den 20sten Decem ber 1913 te Winkel geboren, doorliet) de M. U. L. O.-school en behaalde daarna achtereenvolgens het diplo- ma gemeente-administratie en bevol kingsboekhouding. Sinds 1930 is hii werkzaam od de gemeente-secreta rie te Oude Niedoro. eerst als volon tair en thans als eerste ambtenaar. oo'~ d-m Burgeliike" Stand. De heer Kwantes. die nog te Win kel woonachtig is. is gehuwd en lid van de Ned. Herv Kerk. Sinds eeni- gen tiid is hii toegetreden als lid tot de N S R OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Koffiesurrogaat-toewijzingen niet bestemd voor het koopen van theesurrogaat. Het blijkt, dat dezer dagen in een ol meer vakbladen een bericht is versche nen, waarin distributie van thee-surro gaat wordt aangekondigd en waarin den handelaren wordt aangeraden, koffie- surrogaattoewijzingen voor het koopen van theesurrogaat te gebruiken. Met nadruk wordt er op gewezen, dat dit bericht n'rt juist is en dat aan de daarin gegeven aanwijzingen geen gevolg dient te worden gegeven. Distributie van boter. Detaillisten dienen de boterbonnen in den vervolge zoodanig op te plakken, dat iedere bon één vakje van een op- plakvel MD 18 bedekt. Dit is mogelijk, daar de boterbonnen thans eenzelfde -formaat hebben als de overige bonnen var de bonkaart voor voedingsmiddelen. De A- en B-bonnen voor boter moeten met één ontvangstbewijs MD 242-01 wor den ingeleverd, doch mogen niet op hetzelfde opplakvel voorkomen. Distributie van Peulvruchten. De détailllsten, die van 17 tot en met 21 Mei voor de ingeleverde bonnen „Alge meen 552" een ontvangstbewijs hebben ontvangen, dienen zich met deze ont vangstbewijzen in de week van 11 Juli tot en met 17 Juli op den vastgestelden in leveringsdag tot den plaatselijken dlstrl- butledienst te wenden. De distributie- diensten zullen toewijzingen uitreiken voor het aantal rantsoenen peulvruchten, d blijkens het ontvangstbewijs indertijd werd ingeleverd. Op deze toewijzingen kunnen de détaillisten zich bevoorraden. Overname nuchtere kalveren. Met Ingang van 12 Juli 1943 zullen nuch tere kalveren weer op de gewone slacht- veemarkten worden overgenomen. Tarieven voor Oogstcolonnes. De Gemachtigde voor den Oogst maakt in aansluiting op de ofllcieele mededee ling omtrent de voor den inzet van zijn oogstcolonnes in rekening te brengen ta rieven bekend, dat deze tarieven moeten wordep gewijzigd als volgt: Indien op grond van de tariefregeling van den Gemachtigde voor den Arbeid voor het oogsten van een bepaald akker bouwproduct op ean bepaald grondstuk een tarief per h.a. geldt van 120,—, be draagt bet tarlel voor de oogstcolonnes 28,—, bij een tarief van 125,— per h.a". wordt het tarlel voor de oogstcolonnes 135,en zoo voort, als volgt: 1 30, (f 42,—), 1 35,— 49,—), 1 40,— 1 56,—), f 45,- (1 63.—), 1 50,— (1 70 f 65,— (1 77,—), 1 60,— (184,—), 1 65,— 1 91.—). 70,— 1 98,—), 1 75,— (1 105,—), 1 80,— 112,—), 85,— 119,—), 90,— (f 136,—). 95,— 133,—), f 100,— 140,—), f 105,— 147,—), 110,— (1 153,—), 115,— iep.—). £120.— (£166,—), £125,— (f 173,—f 130,— 179 135,— 186,—), f 140,— 192,—), £145% (£199,-), £150,- 205,-), £155,- (1 212,-), 160,- 218 Het tusschen haakjes geplaatste bedrag ls het tarief voor de oogstcolonne. Distributie van Textielproducten. Handelaren ln textielproducten, die van 12 tot en met 28 Juni 1942 niet in staat zijn geweest de „oude" textielpunten bij de distributiediensten in te leveren, wor den tot en met 14 Juli 1943 alsnog ln de gelegenheid gesteld deze punten ln elke hoeveelheid tegen „oude toewijzingen (artikelnummer 81) ln te wisselen. Distributie van tack» en ƒ1 vets voor vervaardiging en herstelling van schoeisel. Op grond van een bekendmaking in de Ned. staatscourant van 5 Juli 1943 ls het verboden tacks en rivets, zooals deze worden gebruikt voor vervaardi ging en herstelling van schoeisel, te koopen, voorhanden of in voorraad ie houden, te verkoopen of af te leveren zonder vergunning, verleend door den directeur van het rijksbureau voor hui den en leder. Genoemde directeur ver leent bij dezen de volgende algemeene vergunningen: a. Aan een ieder tot het voorhanden of in voorraad houden van bovenbedoelde tacks en rivets, behoudens nadere door hem bekend te maken voorwaarden en beperkingen b. aan bij het rijksbureau voor hulden en leder ingeschreven schoenfabrikanten tot het koopen van bedoelde tacks en rivets, behoudens na der door hem bekend te maken voor waarden en beperkingen; c. aan by het rijksbureau voor huiden en leder inge schreven schoenherstellers tot het koo-v pen van bedoelde tacks en rivets bij leder- en schoenfourniturenhandelaren tot een hoeveelheid, welke periodiek door genoemd rijksbureau per publica tie zal worden bekend gemaakt; d. aan leder- en schoenfourniturenhandelaren tot het verkoopen en afleveren van bo venbedoelde tacks en rivets aan schoen herstellers tot een hoeveelheid per pe riode, welke in een bepaalde verhouding staat tot de hoeveelheid zoolreparatie- materiaal, welke aan de betrokken schoenherstellers in dezelfde periode dient te worden afgeleverd (de in dit punt d. genoemde verhouding zal door het rijksbureau voor huiden en leder periodiek per publicatie worden bekend gemaakt): e. aan fabrikanten en impor teurs van tacks en rivets tot het verkoopen en afleveren van bedoelde tacks en rivets tegen overdracht van een met betrekking tot gros siers in schoenfournituren tevens als koopvergunning geldende, toewijzing van het rijksbureau voor huiden en leder; 1. aan grossiers in schoenfournituren tot het verkoopen en afleveren van bo venbedoelde tacks en rivets tegen ln ontvangstneming van koopvergunningen, welke door het rijksbureau voor huiden en leder aan ieder- en schoenfournitu renhandelaren worden verstrekt Maximum grossiers- en détallllstenprUzen voor groenten en fruit. Deze prijslijst geldt van 14 Juli 1943 af. Bekendmaking no. 65. De eerstvermelde prijzen zijn grossiers prijzen, de tweede prijzen consuments- prijzen. De grossiersprijzen betreffen hoe- De detallllstenprijzen per Kg., per bos of per stuk. Groenten: Andijvie f 10, 13 ct.Sa- voyekool (groen) f 9,50, Ï3 ct.; Roode kool £9,50, 13 ct.; Spitskool f8,50, 12 et.; Witte kool £8, 11 ct. Bloemkool: srt. IA boven 27 cm., over den kop gemeten, f 17,50, 23 qL; srt. I van 22-27 cm., idem, f 14, 18 st.; srt. II van lfc-22 cm., idem, f 11 14 ct.; srt. IU van 12-18 cm., idem, f 8 10 ct. Peen zonder lof: Srt. I 50 gr. per st. ge- wasschen, f19.50, 25 ct. srt. II van 51-200 gr. p. st. Idem, £14,50, 19 ct. Bospeen: 0,5 kg. peen p. bos, 1 12,50, 16 ct. Rabarber: Paragon £9,50, 13 ct.; overige sorten f8,50, II ct. Snljbiet £9, 12 ct.: Hadijs £4,50, 6 ct.; Bosselderij 14. 6 ct.; Peterselie en kervel 14,50, 7 ct. Kropsla: I minstens 2 kg. p. lo st 13,50, 5 ct.; n van 1,7-2 kg. p. 10 t. 13, 5 ct. Sla (dunsel, snij- en stoof- sla) 1 10.50-14 et. Splnazl (blad) 1 13, 17 ct., Idem (struik) 112, 16 ct. Kaskommers: I vanal 500 gr. p. st. 111,50, 14 ct., II van 450-500 gr. p. st. 1 9.50, 12 ct. III van 350-450 gr. p. st. 17, 9 et. Platglaskomkommers: srt. IA vanal 850 gr. p. st. 1 16,50, 20 ct., srt. L van 700-850 gr. p. st. 113,50, 16 ct., srt. n van 600-700 gr. p. st. 111, 13 ct., srt. III van 500-600 gr. p. st. 18, 10 ct.; Komkommerstek £10,50, 14 ct.; Bosuien en sjalotten 17,50, 10 ct.; Paprika 134, 43 ot.; Aubergines 46, 55 ct.; Pepers 1174, 12,08; Peulen 1 19,50, 25 ct.; Koolrabi: I boven 7 cm. mlddell. f 6, 9 ct., XI van 5-7 cm. middell. 15,50, 8 ct.; Doperwten: (Rijs en Krombek) 1 20, 26 ct., overige soorten £16, 21 ct.; Augurken; I 1 32, 40 ct., II 121, 26 ct., III 113, 17 ct., IV 110,50, 14 ct., V 17,50, 10 ct., I en II stippel 113, 17 ct., III en IV stippel f 5,50, 8 ct.; Postelein 117, 22 ct.; Prei (bos) 17, 9 ct.; Kroten zonder lol 110,50, 13 ct.; Tuinboonen 111,50, 14 ct.; Tomaten I, II, III en IV 1 33, 42 ct., idem bonken 1 25, 32 ct., idem kriel 1 17,50, 23 ct.; Stokboonen (snij-, spek- en prin cesse-) 134,50, 43 ct.; Stamboonen, alle soorten 29, 38 ct.; Vroege aardappelen; boven 28 mm. 19,50, 11 ct., kriel van 15-28 mm. 15,50, 7 ct. Fruit: Aardbeien 159, 71 et.; Druiven 116, 1,30, Aalbessen, rood, wit, boven 10 mm. middell. f 37,50, 48 ct Idem be neden 10 mm. middell. f 20 •t.; Me loenen suiker en kl. gr. £57, 68 st., overige soorten f 48, 5. rziken srt. I boven 6 cm. midde 29 ct., idem srt. II van 5-6 cm. 11. 13, 17 ct., idem, srt. III van 4-5 cm. middell. £8, 10 ct., idem, srt. IV beneden 4 cm. mid dell. 62, 74 ct. Pruimen (glas); I boven 50 mm. middell. 1 1950, 25 ct., II van 40-50 ,m. middell. £13,-17 ct., III van 35-40 mm. iddell. f7, 9 ct., IV beneden 35 mm. middell. 57, 68 ct.; Frambozen £70, 84 ct.; Zwarte bessen 62, 74 ct.; Rijpe kruis bessen 22, 28 ct.; Bramen £64, 77 ct. Kersen zie publicatie 63. Voor de prijzen van appelen, peren en pruimen wordt voor de week van 14-21 jv' vers. azen naar bekendmaking no. 24- 1942. Publicatiedatum 28 Juli 1942. Voor het snijden van kool mag 3 ct. per kg. berekend wórden, met dien ver stande, dat de kool na het snijden gewo gen word* Voor het schrappen van wortelen mag 1 ct. per kg. of per bos berekend wor den, mei dien verstnde, dat de wortelen voor het schrappen gewogen worden. Voor bezorging van groenten en fruit mag door détaillisten 1 ct. per kg» !h re kening gebracht woren boven den ver koopprijs af winkel. Voor de afwijkende kwaliteit van bo vengenoemde producten, alsmede voor het z.g. uitschot, moeten prijzen bere kend worden, die ln een redelijke ver houding staan tot de hierboven gepubli ceerde maximumprijzen, welke gelden vooi de beste kwaliteit. Bij Inkoop tegen lagere dan de gepubliceerde maximum prijzen moeten de verkoopprijzen dien overeenkomstig worden verlaagd. Het vragen van hoogere prllzen is straf baar. Bewaar deze opgave en gebruik haar. Nieuwe opgaven kunnen de vroe gere ongeldig maken. WOENSDAG 14 JULI. HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Klanken uit het bergland (gr.) 7.10 Ochtendgymn., 7.20 Vlotte muz. (gr.) 7.40 Sportn. 7.50 Progr-overz. 8.10 Llphte discoklanken (gr.) (8.45-8.50 Voor de hulsvrouw). 9.00 Godsd. ultz. 9.30 Operetteconc. (gr.) 10.1» Trio Nina Dolce, 10.45 Voordr., 11.00 Org.- /conc. en zang. 11.30 Viool en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Klaas v. Beeck en ork. 13.00 Land en volk brengt13.10 Otto Hendriks en ork. en sol. 12.45 De Vrije Woensdagmiddag. 15.00 Godsd. ultz. 15.1» Halfweg, gev. progr. 17.00 Schottische Lieder, L. v. Beethoven. 17.35 Het Kinder koor „De Krekels." 18.00 BNO: Brab- praatje. 18.05 Bandl Balogh en zijn Hong. ork en gram.muz. 18.45 Neerlands stem v. h. front. 18.55 Berlijnsch Philh. ork. (gr.) 19.10 Spiegel v. d. dag. 19.15 Omr. Symph.-Örk. en sol. 19.45 Een halfuurtje op een muziekavond bij de familie Speel man. 20.15 Omr. Symph.Ork. en sol. 21.00 Volksconc. georg. door de NSDAP kring Z.-Holland, ten bate v. h. Roode Kruis. Vanaf 22.15 alleen voor de Radio-Centra les. 22.15-24.00 van de eene moledie ln de andere (gr.) 7.00 8.00 12.45, 16.45, 19.00 en 22.00 BNO Nieuwsberichten. HILVERSUM II. Ork. van Franclsco Canaro en zang (gr.) 18.00 Licht klassiek symph. conc. (gr.) 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Melodisten (opn.) en gr.pl. 20.15 Wen ken v. d. volkstulnders en bloemenlief hebbers. 20.30 Twee orkestfantasieën (gr.) 21.15 Beroemde pianisten (gr.) 21.45 Avond wijding. Hoofdredacteur A. R. Jonker (alw).; waarn hooldred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar; chel van dienst Tj. N. Adema, Alkmaar; bui tenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klompj sport en rechtb. J. Werkman, Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks Alkmaar; Kennemerland J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland Jac. Groot te Enkhuizen. Adv. J. Visser te Den Helder Zonder geld nog wel credlet, Zonder bonnen zeker niet! C. KLEIN en C. PROOS hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomer Huwelijk, waarvan de vol trekking zal plaats hebben Donderdag 15 Juli 1943. Voorloopig adres: Turfhoek 12, Medemblik. Ondertrouwd: COR WEZELMAN en TOOS STAM. Den Helder, Violenstraat 43. Heiloo, Kooimeerlaan B 56. Huwelijksvoltrekking te Heiloo Woensdag 4 Aug. '43, v.m. 9 uur ten Stadhulze en om 9.30 uur tn de St. Willi- brorduskerk. Alg. kennisgeving. Heden overleed vrij plotseling onze innig ge liefde Vrouw, Moeder. Dochter, Behuwddoch ter, Zuster en Behuwd zuster SIMONTJE CATHARINA STAMMES, Echtgen. van TH. SALM, in den ouderdom van 28 jaar. Uit aller naam: Hare bedroefde Echtg. TH. SALM. Den Helder, 12 Juli 1943. Van der Duyn van Maasdamstraat 34. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag 15 Juli op de Alg. Begraafplaats te Hoorn, n.m. 2 uur. Heden' overleed na een langdurig lijden in het Academisch Ziekenhuis te Utrecht onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en Tante PETRONELLA MARIA BOERDIJK, in den ouderdom van 48 jaar. Namens de Fam.: BOERDIJK. Den Helder. 12 Juli 1943. Krugerstraat 66. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdag 15 Juli op de Alg. Begraafplaats to Huisduinen. Vertrek vanaf Krugerstraat 66 n.m. 14.45 uur. dat zal er over de meeste zaken stééds j| bestaan. Alleen nooit fj over Victoria Biscuits. Zoo'n smaak en zulk een brosheid moet iedereen bewonderen! zal op Donderdag 15 Juli a.s., des morgens half tien in het gebouw „Musis Sa- crum" aan de Koningstr. publiek en a contant ver koopen: diverse meubilaire, huis- houdel. en andere goederen In te brengen goederen op te geven aan de heeren D. Groot, Prof. Zeeman- straat 7; Jan Visser, Wa genstraat 7 en Jac. Vis ser, Krugerstraat 93. Bezichtiging: Woensdag 14 Juli a.s. van 2-4 uur. Verkoophuis de Schakel Wieringerwaard, vraagt te koop geheele of gedeelten van inboedels tegen de hoogste waarde KLAAS GROET. Tel. 298. Einsatz Niederlande Belgien Hauptgcschüftsstelle Ansiand Sint Petrusschule Rfjscnburgschelaan 14 DRIEBERGEN Voor DIRECT GEZOCHT GEZONDE MANNEN BOVEN 28 JAAR, OM ALS TEGEN GOED LOON EN MET VRIJEN KOST EN INWONING DIENST TE DOEN. Sollicitanten met bewijs van goed gedrag kun nen zich direct persoonlijk of schriftelijk bij bovengenoemd bureau aanmelden. Diegenen, die den militairen dienst hebben vervuld, .genieten de voorkeur. Na aanmelding wordt met het Gewestelijk Arbeidsbureau overleg gepleegd voor een definitieve indienst treding. Hel Nederlandsche Technicum ARNHEM Schriftelijke, opleiding vofcrr.' Bouwkunde *:-Weg- en Waterbouwkunde 'Werktuigbouwkunde 'Electrotechniek.» Che- ifriischetechniek «Zuivel- techniek Juinontwerper Moderne Reclame VRAAGT PROSPECTUS 106 VS Antoni ^11 van LEEUWENHOEK Noeste zelfstudffe gaf het leven van dezen merkwaardigen man een nieuwe wending en maakte hem tot grondlegger van de microscopische anato mie. Technische zelf studie kan ook Uw leven ln nieuwe banen leiden I D/r.-f. vJHV E. J. Rotshuilen F Wind Tot ons genoegen kunnen wij mededeelen, dat wij wederom in de gelegenheid rijn tot het afsluiten van MOLESTVERZEKERINGEN OP HUIZEN EN INBOEDELS IN DE STAD DEN HELDER. Op de veiling in Musis van Donderdag a.s. zullen o.a. worden verkocht: een PIANO en een IJSKAST. De veiling in Musis van a.s. Donderdag begint niet om HALF 10 doch Voor dir. indiensttred. ge vraagd, in levensmiddelen- bedr. te Schagen, ervaren kantoorbediende, zoowel M. ais Vrl. Bekendh. m. boekh. str. tot aanbev. Uitv. soll. met event. getuigschr. en verl. sal. ond. no. 266 Bur. Heldersche Courant, Ko ningstraat 7882. Meisje gevr. voor kan toor. Eenige kennis v. boek houden vereischt. Adres- Bur. v. d. blad. Net R.K. meisje gevr. v dag of d. e. n.. m. huise lijk verkeer, goed loon, des- gewenscht Zondags vrij. C Bakker, Westerweg 99 (bij de Lindelaan) Alkmaar. Te koop aangeb. damesh z. g. a. n., 13, na 4 uur Romkes, Gasstraat 6. Te koop 1 kinderw f 70. 1 heerenregenjas f35," 1 p heeren glacéhandsch f 15' vóór 3 of na 7 u. F. d'Horst Goudsbloemstr. 8. Te koop z. g. a. n. regen mantel, lft. 13 j. f15.v Willigen, Tuinstraat 18. Te koop w. bok, 15 w. oud, f 55 en een prima wringer f25. Filmer Jonkerstr. 8-10. Te koop opgetuigde eiken zelljol met bun, zwaardjes riemen, zeil en fok, f700. w'. Buun, Oudesluls. Te koop roode d. hoed, heerenmodel, f45.Mole- man, J. Blapkenstraat 21. Te koop pr. heerenwinter jas, voor sl. pers., z g a. n. oude kw., f70. C. 'van Til' Gasstraat 48 Te koop z. g. a. n. dames hoed, f7.50. Kruit, Bloem- str. 26. Te koop donkerbl. kinder wagen, f95. Bak, Brakke- veldweg 20. Te koop gevraagd: groote maat kookketel met kachel voor slagersdoelelöden. Adr.: Goïnga, Den Hoorn, Texel. Dames of heerenrijwiel te koop gevr.. Z. of sl. banden geen bezwaar, doch prima lakwerk. J. v. d. Haag. Cro- custr. 8. Te koop gevr. eeh licht mantelpakje, na 3 uur. De Jong, Ooievaarstr. 149. Te koop gevr. een 1. g. st. z. heeren regenjas, kl. m., ook gen. punten te geven. H. Kater, Parallelweg 49. Te koop gevr. een schrijf bureau, moet in pr. st. verk. Café W. Alkemade, Nieuwe Weg, Anna-Paulowna. Vermist oude poes, gr. m. zwart gevlekt, kan slecht rien. Terug te bez. Makelaar, Molenstraat 70. Wie ruilt i. g. st. zijnd kinderledikant tegen 2-pers. ledikant event. m. bijbet. Polling, Gasstraat 40. Weggeloopen wit Keee- hondje, luisterend naar den naam Klini. Ter. te bezor gen, Ooievaarstr. 68. Gevr. wandelwagentje, te ruilen tegen mod. kinder wagen. Aan hetzelfde adres babygoed eveneens ter rui ling. Verwey, Schagenatr. 99.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2