V Grondwerkers REBO AKKERTJES VOLG NU wcc*W JUTTERTJES. SUCCES-INSTITUUT Met wascht u voor de lol, ook kunstzij, zij en woli Elke goede zaak •~ik STADSNIEUWS. Nuisspaarbank te Den Helder. Vëertig-jarig jubileum Mej. Zelvelder. van Wieringen. Zijpe. Burgerlijke Stand. SPORT. RADIOPROGRAMMA. Advertentiën. DE VREDE Ja^, MIDDENSTANDSDIPLpMA Mededeeling. BLOEMBOLLEN H. SIJSENAAR Jr., HILLEGOM ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Veiligheid en zekerheid is het lundament van de Nutsspaarbank Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen VOOR WINKELIERS. ncw'uc,R^WALD Zn- DEN HELDER - TEL VERKOOPT pfbo PRODUCTEN Bijna niet ia staat uw tegeltykscb werk te doen? AKKERTJES zullen u weer spoedig en heelem&al kunnen opknappen. Klaag daarom niet, maar wacht niet, neem direct Qe Nederland aches Pijnstiller rieten Donico en Balck Excels moesten met de tweede en derde plaats genoe gen nemen. Nadat in den Hollandprijs de volgende honden Zich een plaatsje in de finale veroverd hadden: Topper, Jacob, Ze- nlo en Dominand, volgde een zeer be langwekkende finale, waarin de favoriet Jacob zijn grootsten concurrent Top per zeer verdiend sloeg. Zenio werd derde en Dominand eindigde op de vierde plaats. Dè Troostprijs werd gewonnen door Duvel voor Arletta en Arabella. De uitslagen waren: Victorieprijs: le rit: Luuk van R. v. d. Linden. Rotterdam, in 26.7 sec.; 2. Cantering Colo v. A. Voskamp, Mon ster; 3. Daisy van J. de Bruin, Den Haag 2e rit: 1. Daisy in 26 sec.; 2. Can tering Colo; 3. Luuk. 3e rit: 1. Can tering Colo in 27.2 sec.; 2. Daisy; 3. Luuk. Totaal: 1. Cantering Colo, 5 p.; 2. Daisy, 6 p.; 3. Luuk, 7 p. Alkhaaarprij'sle rit: 1. Keizer van N. Pleysier, Vlaardingen; 2. Flying Belwin van J. Poortman, Monster; 3. Girl Gui- de Windspeed van M. P. Nieten, Rijs wijk. 2e rit: 1. Girl Guide Wind speed; 2. Flying Belwin; 3. Keizer.- 3e rit (beslissing): 1. Girl Guide Wind speed; 2. Astra van Belwin Kennels, Wassenaar; 3. Flying Belwin. Sportparkprijs, heatren hindernis- baan: le rit: Aranka Belwin van N. Pleysier, Vlaardingen in 1 min. 26.2 sec.; 2. Donico van W. J. Meijer. Boeldijk; 3. Black Excels van J. J. jlforries, Den Haag. 2e rit: 1. Aranka Belwin in 1 min. 2S.7 sec.; 2. Black Excels; 3. Favori van A. Voskamp, Monster. Hollandprijs: le serie: 1. Topper van J. J. Worries, Den Haag, 24.3 sec. 2e serie: 1. Jacob van J. Poortman, Mon ster, 25,2 sec. 3e serie: 1. Zenio van J. Poortman. Monster, 25.3 sec. 4e serie: 1. Dominand van mevr. Blokker. Alkmaar, 25 sec. Finale: 1. Jacob in 25.1 sec.; 2. Topper; 3. Zenio; 4. Domi nand. Troostprijs: 1. Duvel van J. Poort man, Monster in 24.1 sec.; 2. Majo van J. v. d. Kamer, Heiloo; 3. Arabella van Gebr. Worries. Den Haag. Overzicht, over Augustus 1943. In den loop der maand Augustus werd op spaarboekjes ingelegd f 173.982,10 (v. J. f 124.731,62) en terugbetaald f 137.049,07 (v. J. 1 98.609,99); alzoo meer Ingelegd dan te rugbetaald f 36.933,03 (V. j. f 26.031,63). Het aan inleggers verschuldigde kapi taal, bij den aanvang van het Jaar f 2.683.729,76, bedraagt thans f 3.611.600,18 (V. J. 1 2.653.415,23). Het aantal ln Augustus nieuw uitgege ven boekjes bedraagt 90 (v. J. 38); inge trokken werden 26 (v. J. 30) boekjes. Het aantal in omloop zijnde boekjes, bij den aanvang van het Jaar 12.936, bedraagt thans 13.747 (V. J. 12.634). Onder de ln Augustus uitgegeven nieuwe boekjes zijn begrepen 7 (v. j. 8) boekjes voor Jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van f 1,—). In den loop van Augustus leverde de lediging van 184 (v. J. 65) spaarbusjes een bedrag van 1 2.104,86 (v. J. 1709,81) aan kleine besparingen op. In omloop zijn thans omstreeks 2400 spaarbusjes. Haar. officieele afscheid. „Wie goed doet, goed ontmoet, heb ik vaak gezegd, maar ik kan niet gelooveri, zelf zoo goed geweest te zijn, dat ik al die voorbereiding en al dat werk voor dezen dag, al die vriendschap en, om dat groote woord maar te gebruiken, al die liefde verdien." Zoo luidden de slotwoorden van mej. Zelverder op den dag, dat zij haar 40-jarig jubileum als onderwij zeres vierde en tevens officieel af scheid nam van de school te Bree- zand, waaraan zij 40 jaar lang haar krachten en liefde wijdde. Uit de hulde, haar Donderdag ge bracht, sprak naast de waardeering voor de wijze, waarop zij haar taak heeft opgevat en volbracht, ook tel- '■erf^, weer de liefde die men toedroeg ran naar, die zich zelf met zooveel lief de gaf. Als begin was daar van het feest de morgen, waarop de heer van Dijk, hoofd der schóól, en de heer Vergaay, voorz. van de Oudercommissie, n%- mens de kinderen en de ouders felici teerden, de oudste leerlingen, onder leiding van den heer de Wilde, haar een afscheidslied toezongen en een clubje, onder leiding van mej. N. van der Goes, het zeer aardige „De 12 maanden van het jfar" opvoerde. Als cadeau van kinderen en ouders werd door een der kleinèten van haar laatste klas een album aangeboden met foto's van de school en het schoolleven (op namen van den heer Enklaar uit Scha- gen). Juffr. Zelverder, die den kinde ren een prettigen ochtend bereidde •door het laten komen van den gooche- aalr Moretti en door tr^ctatie, dankte met een gevoelig woord. De ouders zelf kwamen des' middags ter receptie. Na het openingswoord van den heer Vergaay sprak burge meester Mijnlieff van de uitnemende wijze waarop mej. Zelvelder altijd haar taak vervulde, zwaaide haar ook lof toe namens oud-burgemeester Lovink en bood als uiting van dank van de ge meente een kunstfoto van de school met opdacht aan. De heer Feringa, Inspecteur van het l.o., wees behalve op het uitstekend onderwijs geven van mej. Zelvelder in het bijzonder op het winnen van kin- der- en ouderhart. Hiervoor bracht hij haar als vertegenwoordiger van het Rijksschooltoezicht hulde en dank. De heer van Dijk las namens oud burgemeester Wijdenes Spaans een waardeerend schrijven voor en mocht een prachtige pastel aanbieden. Namens een groep oud-leerlingen en ouders, toevallig bij elkaar in Enkhui zen wonend, kwam mevr. IJzendoorn— Slothouwer feliciteeren en een ets aan bieden. De heer Kolster, voorz. van de comm. tot wering van schoolverzuim, kwam eveneens complimenteeren. Voorts sprak de heer De Wilde na mens alle collega's en oud-collega's en bood als cadeau een spinnewiel aan. (Behalve eenige oud-collega's of hun echtgenooten waren ook de personee- len van de scholen I en III, Kleine Sluis en Oostpolder, aanwezig). De heer Vergaay sprak nu voor de ouders en bood nog het boekwerk „Ne derland, zooals het was en zooals het is" aan, waarna mej. Zelvelder dankte. Des avonds was er een volle zaal van oud-leerlingen, van heinde en verre ge komen. Namens hen sprak mevr. Wuis- van Leeuwen. Zij herinnerde aan veel uit den schooltijd. De onderwijzeres die meer moeder was, neemt een eereplaats in in ons hart, verzekerde spr. Het ca deau van de oud-leerlingen was een schilderij van Adri Pieck „Binnentuin tje" en ging vergezeld van de lijst van honderden namen van oud-leerlingen, die aan het cadeau bijdroegen, welke lijst keurig geschreven was door den heer C. Boerman, van een opdracht was voorzien door den heer Vergaay en ge schreven door den heer Verbey. Mevr. M. Tiel—van Stlpriaan bood een zak aan met een proefje van wat oud-leer lingen hun onderwijzeres toedachten. Twee hoogtepunten van dezen avond waren verder, de serenade die de mu- ziekvereeniging „Concordia" kwam brengen en het „défilé" der 40 jaren", een felicitatie van een vertegenwoor diger or vertegenwoordigster van alle klassen van 1903 tot 1943, die elk met één bloem komend, samen een prachtige, eveneens geschonken pul vul den. - De avond werd verder opgeluisterd door de muziek van een clubje onder leiding van den heer Steinroth. Aan het einde kregen de oud-leerlingen, nadat mej. Zelvelder haar slot-dankwoord» had gesproken, gelegenheid tot een persoon lijke felicitatie. We] een officieel afscheid, maar toch weer naar school. - Mej. Zelvelder, die Donderdag officieel afscheid van de school nam. daar haar wegens het be reiken van den leeftijd, die recht geeft op vervroegd pensioen, eervol ontslag was verleend, is direct bereid gevöndefc weer terstond hier in tijdelijken dienst te treden, nu een onderwijzeres van school I ziek is en de nieuw-benoemde onderwijzeres van Breezand daar voor- loopig haar plaats zal innemen. Onderwijzend personeel. - Tot tijde lijke onderwijskrachten aan de O.L.- school te Westerland alhier, zijn be noemd de heeren J. Schoen, onderwij zer te Berkhout en J. Têrpstra, onder wijzer te Haule. Kermisattracties mogen heropenen. - Aan beheerders van, kermisinrichtingen kan onder bepaalde voorwaarden wor den toegestaan hun bedrijven te her openen. Voor heropening zouden o.m. in aan merking komen; fietsmolens, golfbanen, hoogvaart, scheepjesmolens, draaimo lens, kindercaroussels, vliegende Hol lander, vlindermolAis, auto-caroussels, glijbanen, schiet- en werptenten e.d. Emeritaat aangevraagd. Ds. C. Met, vroeger Ned. Herv. predikant te Zuid-Zijpe en sedert 1910 te Zaan dam heeft tegen 1 November emeritaat aangevraagd: Weliswaar ligt een lange rij van veelbewogen jalHn tusschen zijn vertrek uit de Zijpe en nu, we gcloo- ven echter, dat de ouderen zich hem nog zullen herinneren. DIPLOMA MELKSLIJTER. Voor het vakdiploma Melkslijter, uitge reikt door de Noordhollandsche Consump- tiemelkvereenlgingi slaagden o.m.: J. v. d. Buuse, A. Groet. J. Purmer en P. P. Sinnige, allen te Den Helder; H. Boon, Den Burg, Texel; D. Kuijs, Texel; P. J. Borst, Anna-Paulowna; C. N. Lont, Den Oever, Wieringen; E. sloothaak, Wierin gen en J. Welner, Wieringermeer. ZWEMKRING NOORDELIJK NOORD-HOLLAND. Zondagmorgen had in hotel Iges? een buitengewone algemeene vergadering plaats. Nadat de heer Koningstein had ge opend, waren een aantal be Ruursver- kiezingen aan de orde. Er moest n.1. een waarnemend bestuur wordeii gekozen en wel een tijdelijk voorzitter, secretaris, penningmeester en commis saris. Als zoodanig werden benoemd de heer Koningstein, voorzitter, mej. J. Jansen (secretaresse, met als tweede secretaris den heer D. Kaan en de heer J. Oasterman (commissaris). De a.s. kringwedstrijden zullen om- treeks eind Qctober gehouden worden in de Överdekte. KANTONGERECHT ALKMAAR. Uitspraken van de zitting van 3 September. H. J. C. B. te Den Helder J 3 boete of 2 dagen, overtreding verordening op lden- titeitspllcht. ZIJPE. Geboren: Egbert, z. v. Th. Stuur man en D. Rens. Pieter Aarjaan, z. v. H. J. .van Eekeren en M. Galis. Pe trus Odulfus Cornells, z. v. C. J. Hui- berts en M. Roskam. Tinl, d. v. A. Buisman en T. Visser. Jannetje, d. v. D. Vries en K. Appel. Bartha, d. v. J. J. A. de Waard en H. Breeuw. WIERINGEN. Geboren: Maria Catharlna, d. v. C. Korshutze en J. Verburg. Berend Hen drik, z. v. r. Zuldema en K. He Jong. - Ebeltje, d. v. R. v. Kalabeek en T. V. d. Plas. Pieter, i. v. P. v. Baaren en j. Rotgans. Mathllda Maria, d. v. A. J. de Waal en A. M. Baart. Gerrlt, z. v. E. den Ouden. Ondertrouwd: A. van Os en M Visser. Gehuwd: H. C. Sasburg en G. Rump. Overleden: T. Duljnker, 60 Jr., echtgenoote van W. Boon. P. Giellng, 74 J., echtgenoot van G. Annes. Harm Smit, 5 mnd., z. v. H. Smit en H. K. Jonker. CALLANTSOOG. Overleden: Jan Kooljman, 65 jr., weduwnaar van E. Glas. Gehuwd: Anthonlus L. van Mullum en Ellsabeth A. Smits. Ingekomen: Dleuwertje de Boer van Amsterdam, Nlgcllestraat 54 bov naar A 98, p.a. T. MoolJ Tzn. Johanns» Zaal en gezin van Uithoorn, Amstelstr. 14 n. Zwaardijk, Huize „Wildzang". Vertrokken: Antje Struljf, wed. van Arlen Dekker naar Haarlem, Duin oordstraat 79. Pieter MoolJ en echtgen. naar Den Helder, Anemonenstraat 14. Grietje van der Louw, wed, van Eppo Koning naar Rotterdam, Bussingstraat 19 van C 56. Klaas de Olde van A 9 naar schagen, Hoep B193. Anthonlus van Mullum en echtgen. van C 67 naar Den Helder, Callantsoogervaart 9. Paarden. COURSES OP DUINDIGT. De uitslagen van de Zondag op Djaln- digt gehouden draverijen waren: X Smilingprijs: 1. Gretha Bascom, tijd 3,36, km-tijd 1.38,2 winnend 4,80, pl. 1,50. 2. Dos Palos, pl. 1,40, 3. Gretchen M, pl. 3, 4. Hanovër's Pete, pl. 2,40. Bunker-prijs: 1. Ali Pepee, tijd 2,21.0, w. 3,90, pl. 1,50, 2. Princesse d'Auberge, pl. 1,50, 8. Popriano, pl. 2. Xaisine-prijs: 1. Dalver, tijd 3,23,4, km-tijd 1.30.0, w. 7,10, pl. f 1,80, 2. Feldblume, pl. 2,20, 3. Darnon, pl. 9,60. Taxodium-prijs: 1. Cassagnac, tijd 2.43.0, w. 7,50, pl. 2,40, 2. Etna 2, pl. 3, 8. Parabola, pl. 6.90. Xuthusprijs: 1. Hollandia, tijd 2,50, km-tijd 1.32,4, winnend 2.T0, pl. 1,30, 2. Herman J, pl. 2,10, 3. Happy Saint, pl. 2,10. Gouden droomprijs: 1. Toni, tijd 1,16,6, w. 5,30, pl. 2, 2. Plaisir de France, pl. 2,60. De heat van Duindigt: lste heat: 1. Allouez, tijd 2.33,2, km- tijd 1.26,1, w. 1,50, pl. 1,20, 2. Axkit, pl. 2.70, 3. Preniier Mars, pl. 1,70. 2de heat: 1. G. Lapize, tijd 2.35,3, km- tijd 1.26,3, w. 3.50, pl. 1,60, 2. Alle- gheny, pl. 3,70, 3. Premier Mars, pl. 1,20. 3de heat: 1. Mesnil Cher, tijd 2.33. Km-tijd 1.25, w. 13,20, pl. 1,30. 2. O. Lapize, pl. 1,10. 3. Premier Mars, pl. f 1,00. 4de heat: 1. O. Lapize, tijd 2.38. Km- tijd 1127,8,, w. 2,60. Tot. definitief: 1. O. Lapize) w. 4,60, pl. 2.40, 2. Mesnil Cher, pl. 5.20 Duindigt-prijs: 1. Little May Dun, tijd 3.59, w. 2,20, pl. 1,30, 2. Napo, pl. 2,00. Athletiek. EVENAARDE FANNY KOEN HET WERELDRECORD 100 M.? Met enkele middelmatige sprinters als gangmakers deed Fanny Blankers- Koen op de Sintelbaan te Amsterdam een aanval op het wereldrecord 100 m„ van de Amerikaansche Helen Stephens, dat deze tijdens de Olympische Spelen in 1936 te Berlijn vestigde. Tot een "ver betering kwam zij niet. Misschien even aarde zij wel het record, dat staat op 11.5 sec., misschien.... want in Nov. 1942 heeft de Amerikaansche Alice Cothman in Philadelphia 11.1 sec. ge- loopen, welke tijd echter nog niet er kend is. Op de tweede plaats bestaat er verschil van meening over den ge- maakten tijd, waarbij de meeningen verdeeld zijn over 11.5 en 11.8 sec. De uiteindelijke beslissing van den scheidsrechter, den heer Moermans, was echter 11.5 sec., welke tijd evenaring van het wereldrecord en een nieuw Europeesch en een nieuw Nederlandsch record zou beteekenen. Het Ned. record stond met 117 reeds op naam van on ze groote sprintster en het Europeescho record met 11.6 sec. op naam van de Poolsche Stella Walsh sinds 1934. Aanvragen tot erkenning, van het we reldrecord en het Nederlandsch record zullen worden ingediend. DINSDAG 7 SEPTEMBER. HILV. I. 414.4 m. 6.45 Meistersextet. 7.10 Ocht.gymn. 7.20 Lichte ocht.klanken. 7.40 Sportn. 7.50 Progr.overz. 8.10 Grabriel Pierné-progr. (8.45-8.50 Voor de huisvr.) 9.00 Godsd. uitz. 9.30 Gerard V. Krevelen en ork. en gram.müz. 10.30 Licht en scha duw. 10.45 Zang en piano. 11.15 Omr.-ork. 12.00 Almanak. 12.15 Viool en plano. 13.0U Land en volk brengt.... 13.05 Melodisten, solist en gram.müz. 14.00 Soldaten tegen dood en duivel, II. 14.15 Org.spel. 14.4b Georges Bizetprogr. 15.30 Zonnestralen in ziekenzalen. 6.0C Ork. V. d. Ned. Kamer opera. 17.00 De lichte Toets. 18.00 BNO: Binnenl. gespr. overz. 18.05 Qmr. Oper.- orkest en soliste. 18.45 De NSB antwoordt. 18.55 Marschen. 19.10 Spiegel v. d. dag. 19.15 Bonte versch.heid. 22.00 BNO: Act. beschouwing. Vanaf 22.15 alleen Radio Centrales. 22.15 Zarah Leander—Michael Jary. 23.00-24.00 Suitte-concert. 7.00, 8.00, 12.45, 16.45, 19.00 en 22.00 BNO: Nieuwsberichten. HILV. II. 17.00 Kam.muz. 17.45 Zangpl. 18.00 Amus.-Ork. 18.40 Hongarije. 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Klassiek ork.conc. met viool. 20.15 Wij lazen, zagen en spra ken. 20.40 Opera-ouvertures en aria's. 21.45 Avqndwijdlng. 22.00 BNO: Act. be schouwing. 19.00 en 22.00 BNO: Nieuwsberichten: GEMEENTELIJKE BEKENDMAKINGEN. Sociaal-Economische Hulpverleening aan Kleine Zelfstandigen. De burgemeestér van Den Helder maakt het volgende bekend: Op 1 September 1943 ls een regeling r sociaal-economische hulpverleening aan kleine zelfstandigen in werking ge treden I. Wie onder de regeling vallen. Onder de regeling vallen ln beginsel de navolgende twee groepen van zelfstan digen: Groep A. Dit zijn zij, die naar aard en omvang van hun nering, ambacht of ander klein-bedrijf als kleine zelfstandi gen zijn aan te merken, daarbij als norm geldende: 1. dat zij gedurende de drie jaren, voor afgegaan aan' 1 Januari 1941 (deze da tum eldt voorloopig) over het alge meen als zelfstandige zijn werkzaam geweest; 2. daarvan gedurende minstens twee jaren als zoodanig met hun bedrijfje in het onderhoud van zich en hun eventueel gezin hebben voorzien; 3. door belemmerende omstandigheden buiten hun schuld liggende, daartoe echter momenteel met bij machte zijn; 4. voorts redelijkerwijze niet meer in staat zijn te achten met dat kleinbedrijf in het onderhoud van zich en hun even tueel gezin te voorzien, ook al worden de bovenbedoelde belemmerende om standigheden opgeheven; 5 doch overigens qua bonafiditeit (bereid heid tot arbeiden al dan niet in loon dienst) en qua validiteit (geschiktheid tot arbeiden ln loondienst) tot die on- derhoudsvoorzlening lif staat te zijn te achten. Groep B. Hieronder vallen zij, die naar aard en omvang van hun nering, ambacht of ander klein-bedrijf als kleine zelfstandigen zijn aan te merken, daarbij als norm geldende: 1. dat zij gedurende de drië jaren, voor afgegaan a'an 1 Januari 1941 (deze da tum geldt voorloopig) over het alge meen als zelfstandige zijn werkzaam geweest; 2. daarvan gedurende minstens twee jaren als zoodanig met hun bedrijfje ln het onderhoud van zich en hun eventueel gezin hebben voorzien; 3. daartoe gedurende die twee jaren min stens een gemiddeld netto-.weekinko- men uit dat bedrijfje hebben verdiend voorzosver zij kostwinner waren van ten minste een bedrag gelijk aan het steunbedrag (tarief) voor kostwin ners waren van ten minste een be- ners warer; van t i minste een be drag, gelijk' aan he> steunbedrag (ta rief) voor kostgangers; 4. thans door omstandigheden, buiten hun schuld liggende, tot deze onderhouds- voorzlening door middel van dat be drijfje niet meer bij machte zijn; 5. echter redelijkerwijze geacht mogen worden door verleening gedurende een zekeren tijd van een periodieken gel- delijken overbrugglngssteun ln zoodanl- gen staat gebracht kunnen worden, dat zij weder met dat klein-bedrijf ln het onderhoud van zich en hun eventueel gezin zelfstandig zullen kunnen voor zien, zoodra de bovenbedoelde belem merende omstandigheden, welke uiter aard slechts van tijdelijken aard mogen zijn, zullen zijn opgeheven; 6 en voorts ook overigens qua bonafidi teit (bereidheid tot arbeiden in hun be drijfje) en validiteit (geschiktheid) tot arbeiden in hun bedrijfje) tot die on- derhoudsvoorziening in staat zijn te achten. II WUze van hulpverleening. Voor Groep A. De onder deze groep vallende zelfstandigen «moeten, alvorens hulD van overheidswege te kunnen ont vangen, hun bedrijfje of handel stopzet ten Daarna kunnen zij, voorzoover het vrije bedrijf of de werkverruiming hen niet kan opnemen, in beginsel in de ge wone gesubsidieerdeste"nre®<5'"® werklooze arbeiders worden opgenomen. Alle bepalingen daarvan, zooals inzake bon\fidneit,"validiteit verplicht aanvaar den van passenden arbeid ln het vrij® be- drilf c.q. werkverruiming, B.-steun, spaarregeling enz. zijn op Jen eveneena van toepassing, uitgezonderd natuurlijk die bepalingen der steunregeUng. welke niet strooken met den aard der onderwer- pelijke regeling, c.q. practisch niet van toepassing zijn te verklaren (bijv. de elsch van 13 weken ln loondlensc gewerkt evoordeze groep zal de mogelijkheid tot omscholing worden nagegaan. Voor Groep B. Deze groep kan in beginsel voor een periodieke 11 emoet- komlng in de kosten van levensonderhoud in aanmerking komen. Deze hulp kan oVer het algemeen niet meer bedragen dan 20% van het brut o-bedrag, hetwelk betrokkenen zouden kunnen ontvangen. Indien zij in de gewone gesubsidieerde steunregeling voor werklooze arbeiders waren opgenomen. Bedoelde hulp wordt binnen deze maximum-grens voor elk B.- geval afzonderlijk, aan de hand van diens bijzondere omstandigheden, gezinsinkom- sten en behoeften, vastgesteld. Bij deze vaststelling worden de netto-bedrijfsix»- komsten ten volle, de overige gezinsin komsten op de gebruikelijke wijze gekort. Bij een finaneieele positie-verbetering van zoodanigen omvang, dat verdere hulp verleening ongerechtvaardigd ls te achten, dient deze onmiddellijk beëindigd te wor den. De geholpene is verplicht van zoo danige verbetering terstond aan den Dienst voor Sociale Zaken kennis te ge ven. Verzuim hiervan kan strafvervol ging en terugvordering van genoten hulp tengevolge hebben. Gedurende de uitslui ting kan eventueel noodzakelijke nood- steun worden verstrekt, welke over het algemeen niet hooger mag zijn dan hetgeen betrokkenen ingevolge de ge wone gesubsidieerde steunregeling in een dergelijk geval kunnen ontvangen. Aan de toekenning van den bij steun kunnen voorts voorwaarden verbonden wörden, bijv. dat de hulp geheel of ge deeltelijk op een bepaalde wijze moet worden besteed (voor betaling van huur bijv.). In gevallen, waarin de norm „steun bedrag- 20%" geen uitkeering toelaat (bijv. op grond, van gezinsinkomsten) en hulp nochtans gerechtvaardigd is te ach ten, kan deze verleend worden, echter ln beginsel op geen andere wijze dan in de vorige alinea omschreven (dus met aan duiding van de bestemming) en niet dan na bekomen goedkeuring van ondergetee- kende op een desbetreffend door de ge meente ingediend en van advies van de plaatselijke commissie voorzien gemoti veerd schriftelijk voorstel. Ook ten aanzien van Groep B. geldt, dat aHe bepalingen der gesubsidieerde steunregeling van toepassing zijn, uitge zonderd de bepalingen inzake spaarrege ling en B.-steun, voorts die bepalingen, welke niet strooken met de doelstelling en de speciale structuur van de hulp, wélke hier geboden wordt, alsmede die bepalingen, welke practisch niet van toe passing zijn te verklaren, zoo bijv. het wekelijksche vaststellen van het steunbe drag, de eisch van 13 weken loondienst, de bepalingen inzake den plicht tot in schrijving bij de arbeidsbemiddeling enz. III. Indiening van aanvragen. Aanvragéh om hulp, als .hierboven be doeld, dienen door dengene, die hulp be hoeft, te worden ingediend bij den Dienst voor Sociale Zaken der gemeente Den Helder, Kanaalweg 92-93, waar ook aan vraagformulieren verkrijgbaar zijn. De Burgemeester voornoemd, WESSEL, wnd. Waarn hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d Aardweg, Alkmaar; cüaf van dienst Tj. N Adema, Alkmaar; bui tenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb J Werkman, Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks Alkmaar; Kennemerland J Belterman te Beverwijk; Zaanstreek W J. Harwijne te Zagndam; West-Friesland Jac. Groot te Enkhuizen Adv. W Ragetlie, Koog a. d. Zaan. De Heer en Mevrouw DE WIJN—METELERKAMP geven kennis van de ge boorte van hun Dochter ERICA. Den Helder, 4 Sept. 1943. Kerkgracht 17. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte on zer Dochter ALEIDA JACOBA. J. KUNST. T. KUNST—STOBBE. Den -Oever, 8 Sept. 1943. Gasthuisweg 4. Eenige en algemeene kennisgeving. Den 2en September overleed te Utrecht onze lieve Zoon en Broer D. KEUS. M. H. L. KEUS— GERTH VAN WIJK. C. KEUS. Langs dezen weg betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie, Patiënten, Vrienden, Kennissen, ook fam. „Siebeling" voor de groote belangstelling, bij ons huwelijk ondervonden. De Heer en Mevrouw DE WIJN—KIST. Hiermede betuigen wij on zen hartelijken dank voor den gezelligen dag, dien wij genoten hebben bij de her denking van de 25-jarige Echtvereeniging van P. BAIS én S. BAIS—BRUUL. Namens de Familie, BAIS, KLOPROGGE en KEES. Middenstanders die zich willen vestigen moeten in het bezit zijn van het Prettig, vlot en doel treffend is daarvoor de schriftelijke opleiding van het AMERSFOORT AFD. 12 Vraag kosteloos prospectus H. H. WINKELIERS. In- maakpotten van gewapend beton, goedgekeurd voor alle groenten, behalve zuurkool. Vraagt prijs en monster. Fa. A. de Rooy, Fahrenheitsingel 16, -Tel. 51704, Amsterdam. GEBITVERZORGING Van lederen aard met on beperkte levering. Vaste Tarieven. Kennemer, Zaanstreek Alkmaar Haarlem, Amsterdam. Inl. mondei, en schriftel. CENTRAAL INSTITUUT V. TANDHEELKUNDE, Alkmaar, Langcstr 78a, Tel. 4472. Behandeling als partic. patiënt volgens afspraak. Advies alleen Maandag en Donderdag van 4—5.30 uur. Heeft U iets te verzekeren? UYLEMAN'S Assurantiekantoor, Loods- gracht 32, verzorgt Uw assurantie op elk gebied. Vraagt inlichtingen. Iedere flesch Hero- dranken, onverschillig of het Perl ls, Cassis, Frambozen of Cerise, zij ls van precies de zelfde samenstelling als vroeger. En dkt zal zoo blijven l Zoolang er Hero op de flesch staat, kunt U er zeker van zijn. N.V. HERO CONSERVEN SCHRIFTELIJKE LESSEN Steno, Typen, Talen, Boek houden, Algem. Ontwikke ling, Vestigingswet, enz. v. Baerlestr. 11, A'dam-Z. Prospectus en proefles gratis. Met ingang van heden houd ik uitsluitend van 912 uur spreekuur. Aan huis niet Voor zaken te spreken. Schagen, Markt A 84. Kantoor, Mr. Dr. J. A. E, Buiskool. Comb. Pakket Voor iedetre beurs. Nu be stellen, beperkte voorraad. 15 Heerl. riek. Hyacinthen in alle kl., 25 langst. Dw. tulpen alle kl., 25 fraaie Narcissen gem., 50 Cro- cusjes mengeling, t25 vr. bl. Scilla's, 25 Sneeuwroem, 25 lieve anemoontjes plus 25 bl. druifjes. Deze gehele col! prima bloembollen voor slechts 8.50 franco huis. Als ree! 5 Hol! Pa- perwhites plus plantwijze gratis. 100 Genoegen, 100'/» Garantie. Zendt rem bours of postgiro 150243. Kweekerü Meerlaan, WIE RUILT meisjesmantel met hoedje, b! gr., o. kw., lft. 10-11 j., voor mantel, lft. 14-15 j. of damesmantel, o. kw.? C. L. DE HEER, St. Maartensbrug C 19. TE KOOP Inmaakvaten vanaf f 2. zw. kruiwagenwielen f 5.-, schip, kruisermodel, met kanonnen en vliegmachi nes f 30, onderstel hand wagen f 20, emaille koffie kan f 5, emaille kookpan nen f 3, ijsmachine f 12, vuurduvel f 25, gr. leu ningstoel, z.g.a.n. f 20, win keltrappen vanaf f 4. S. Kikkert, W. Beukelsz- straat 22. gevraagd voor grondwerk in de omgeving van Beverwijk. Persoonlijk aanmelden: Dinsdag 7 September tusschen 10 en 5 uur Kennemey Hotel, Velserweg 12, Beverwijk, of schriftelijk L. v. N. O. Einde 412, Voorburg. Mevr. Visser, Singijl 36, vraagt een flink meisje voor de morgenuren. Zondags vr" Naaister gevraagd voor verstel- en veranderwerk. Adres bur. v. d. blad. Nette loopjongen gevr. Nic. Steijn, Bloemist, Nieuw- straat 68. Gevraagd half October een nette baker. Nieuweweg 64, Anna-Paulowna. Boekenkast te koop ge vraagd. Gouwenberg, Brak- keveldweg 94. Te koop gevr. 1- p. rubber knie- of lieslaarzen. van Baaren, Molenstraat 95. Te koop gevr. een per ceeltje bouwterrein, in of naaste omg. Den Helder. Geest, Ewijcksluis. Schip „Rendie". Gevraagd heerenrijwiel, desnoods zonder banden. Reinlnk, Loodsgracht 12. Te Aoop gevr. dressoir en 4 laQ stoeltjes met tafeltje. G. P. Kantes, Narcisstr. 41. Te koop gevr. een studie piano. Br. met prijsopgaaf aan J. Bruning, Emmastraat 80. Te koop gevr. vul- of Sa lamanderkachel. De Jong, v. Duin van Maasdamstraat 31. Te koop gevr. een bL of grijze h. of d.Falconjas. Van Zandwijk, W. Beukelsz.str. 21. Te koop gevr'. Salamander kachel. Lebbe, Oranjestr. 2. 20 M3. mest te koop ge vraagd en aardappelrooiers gevr. bij Gebr. Kapiteijn, Ruyghweg 213, Den Helder. Te koop gevr. een paar gymschoenen, m. 37 of 38 P. Schenkels, Wijdenes Spaansweg 65, Breezand, Te k. smids-bankschroef, bekwijdte 14 cm. 40.—. Harms, v. Limburg Stirum- straat 14. Te koop woonschuit 1200. Adres: Sjlager Fruinman, Bosweg, 't Zand (N.-H.) Te koop aangeb. 9 konijnen (slachtkonijnen en halfwas) met hok 95. Verkoop ook apart. Wulf, Oude Kerkstr. 4. Te koop aangeb. 1 wieg, z.g.a.n. 12, 1 p. kindersch., ra. 19 4. P. L. v. d. Waal- van Dijk, Brakkeveldweg 142. Te koop aangeb. witte ma rinehemden 6 en eenige maripe-frokjes 7.50. de Weert, Goudsbloemstraat 48. Te koop aangeboden: Reis- Ivieg, als nieuw, met bedje 25, ledikant, 1 pers. met staaldraadmatr. 15, wagen kussen (wit) 6.50, tevens te koop gevr. d.schoenen, lage hak, maat 38. Tischel, Havikstraat 11. Te k» electrische muur1- föhn 125. K. Schuurman, Sluisdijkstraat 96. Te koop zwarte kanten damesjapon, m. 46 65, haardkachel 35. Oomen, de la Reijstraat 3. Te koop aangeb. 2 kinder- dekêrjs 10, 1 wagen vacht 30. Tevens te koop gevraagd divankleed. Woort, Ruijghweg 135. Spoed. Nette jongeman zoekt net kosthuis (geen beroeps.) Br. onder no. 878 H bur. v. d. blad. Wie ruilt mooie z.g.aji. velours chiffon d.blouse, o. kw., m. 40 (bleu) voor d.- vest of jumper of te koop voor 12.50; nwe moderne ■bl. d.vilthoed voor dito zwarte. Tevens te koop d.- r,e8®nmantel, gr. m. (gummi) J 12, 1 p, sterke linnen met leer d.sch., maat 38 6.50, nw. d.zomerhoed br., gr. m. 4. de Boer, Steengracht 15. In ruil aangeb. 1 p. z.g.a.n. jongenssch., m. 81 voor m. 33. Vrlea, Narciastraat 58.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2