VAN GEELEN GA MET UW GOUD EN ZILVER Pootaardappeloiitsinettiiig JUTTERTJES. Zangkoor Geref. Kerk INSTITUUT ENKLAAR 2-PERSOONS CANO LANGS DE VELDEN Texel. Wieringen. Beheersch Uzelf. RADIOPROGRAMMA Advertentiën. NAAR Juwelier Tel. 239, Schagen WEGENS VERPLAATSING OPLEIDINGSCURSUS VOOR LANDBOUWONDERWIJZERS. Pootaardappelen. AD VERTEEREN DOET VERKOOPEN. A. P. DE WIT Naaister en Aank. Naaister met bestrijdt Rhizoctonia en bevordert een regelmatiger KIEMVORMING OPKOMST EN STAND VAN HET GEWAS, De Herfst is de beste tijd voor het ontsmetten. W46S ali de. kippe*. ck&JJ. 'n ADELAAR-PRODUCT PRIMA! Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Te huur qevraaqd tweetal (hartstochtelijke rookers?) het op, doch werden onverwijld door den heer v. d. O. in hun snoode plan gestoord. Men rolde over den grond en riep om hulp totdat een overbuur een handje kwam helpen en men een der dieven wist te binden, waarop wachtmeester Noot een procesverbaal opmaakte. Het was een zeker iemand afkomstig uit Kolhorn. Tabakstelers, opgepastll! Benoeming. - De heer J. Dorrepaal (e Schagen, voorheen hoofdopzichter bij de P.I.C.A., is thans in betrekking bij de N.V. van Waveren's Graanhan del. De heer Dorrepaal heeft de ver tegenwoordiging op zich genomen van Noord-Holland boven het IJ en de Wleringermeer. Diphtherie breidt zich nog al uit. Hoewel niet kwaadaardig, breidt de diph therie zich nog steeds meer uit en heerscht thans in onderscheiden ge zinnen. De kinderverlamming is ge lukkig aan het afnemen. Zondagavond. Daar zijn we dan weer na enkele maanden gedwongen rust. Na eenige vriendschappelijke partijtjes op voor afgaande Zondagen, vandaag officieele opening van het sportseizoen. De meeste bestuursleden zijn hun vereeniging trouw gebleven en we zien vrijwel uitsluitend bekende gezichten. Tot degenen die wij niet meer terug zullen zien, behoort thans ook Ger ritsen, de oud-voorzitter van Water vogels, die ver van het vaderland in dienst van onze Marine het leven ver loor. Gerritsen was een vereenigings- man van de goede soort. Ik herinner me hoe hij mij vol trots de inrichting en waschgelegenheid liet zien op het oude Watervogels-terrein. Een keurige accomodatie, die hij zelf had gemaakt. Hij was wat wij Jutters noemen, een fijne scheepsmakker. In de geschiede nis van de club uit den ouden Helder zal Gerritsen blijven voortleven. De Gemeentelijke Sportcommissie heeft alle takken van sport uitgenoo- dlgd mede te werken aan een, door haar te organiseeren sportweek. We beginnen vanmorgen met korfbal en wel K.V.H. tegen Rooda uit de Zaan. Voorzitter de Jong van de thuisclub speelt zelf in den aanval. Hij doet al het mogelijke dezen sportdag met een overwinning te openen, maar de zan gerige Zaankanters geven geen schijn van „kaans" en met een vriendelijk speechje bedankt de veteraan Hartman van Rooda voor de keurige herinne ringsspeldjes, die voorzitter Langerak hem overhandigt. In den volgenden wedstrijd debuteert de H.A.V. met handbal. Ook zij is zeer hoffelijk en laat de tegenstanders ver trekken met een klinkende overwin ning en een fraaie medaille. Tegen den middag komen we pas goed op temperatuur. H.R.C.D.E.M. Dat zal anders gaan. De samenstelling van het jeugdige H.R.C.-elftal kan ons best voldoen en wij zijn vol vertrouwen over den wedstrijd, dien zij vanmiddag zullen spelen. Als we een kwartiertje hebben ge keken, merken we, dat de tegenstan ders van vanmiddag een doelbewust spelletje spelen, bij alles behoorlijk nadenken en zich door niets laten af brengen van dat ééne plan, de over winning. Een kwartier na rust met den stand 11, voor beide gelijke kansen. Een rustig doelbewust spelend D.E.M. Een door tegenslagen foeterend en slordig spelend H.R.C. Iedereen voelde, dat Raeing op dat moment den grondslag legde voor de nederlaag. Jammer, want ditzelfde elftal zal met een goeden geest en doelbewust spel in staat zijn tot goede wedstrijden. De oorzaak voor de nederlaag moet niet in de eerste plaats gezocht worden in een gebrek aan voetbal-kennis. Zij ligt op een geheel ander terrein. Intusschen gaat ook deze derde te genstander van buiten strijken met elf fraaie herinneringsspeldjes van de Sportcommissie. Scheidsrechter Kareis, die ook een herinneringscadeau kreeg, trok het gezicht van den man, die iets krijgt wat hem niet toekomt. Ik kan mij dat goed indenken! De schande, dat wij dezen dag alle wedstrijden zouden verliezen, heeft Hermes ons bespaard, door een mage re 1O-zege op de Schagineezen „Uit Vluchten Ontstaan." Dit jonge clubje, opgericht door onzen plaatsgenoot Bok, kwam op een uitstekende wijze voor den dag en liet zich heelemaal niet In- timideeren door uitstekende krachten als Bakker, Verfaille, Koorn etc. aan de zijde van Hermes. Nee, die eerste Heldersche sportdag was allerminst daverend. Dat moet anders worden, mannen! Als steeds, TOEAN TIK-TIK. Groote Schapenfokvcedag. - Maandag werd hier de jaarlijksche schapenfok- veedag gehouden, die ditmaal werd ge organiseerd door het Schapenstamboek in Noord-Holland, 's Morgens 9 uur had in hotel „De Lindeboom" de officieele opening plaats, waarbij aanwezig wa ren de keurmeesters, de burgemeester van Texel en de Rijkslandbouwconsu- lent, Ir. De Vries. Het openingswoord werd gesprokeij door den voorzitter van het Schapen stamboek, den heer Kooij, die dank bracht aSn de personen, die medewer king hadden verleend om dezen fok- veedag te doen slagen. De aangifte voor deelname was zeer bevredigend geweest. Voorzoover dit nog vóór de opening was te overzien was de kwali teit van het vee prima. Al worden er hooge eischen gesteld, toch is spreker er van overtuigd, dat de Texelsche fok- gers hun goeden naam zullen weten te handhaven. Spreker eindigde met den vensch dat, ondanks de vele belemme rende maatregelen, de uitkomsten van het schapenhoudersbedrflf gunstig zul len zijn. Hierna werden den keurmees ters de keuringslijsten overhandigd. De uitslag was als volgt: Eenjarige rammen. Keurmeesters: P. Verberne, T. Koorn en K. Hoogetóom, Beemster. la Inz. S. W. Koning Lz., Oosterend; 1b S. P. Koning Johz., Oos terend; 2a P. C. Hin, Spang; 3a K. W. Keesom; 3b A. Eelman Dz., Oosterend; eervolle vermelding L. Roeper, 't Noor den en H. J. Keiyser, Molenbuurt. Tweejarige rammen. Keurmeesters alsvoren; la tevens kampioen Jac. Eel man Dz., Oosterend; lb Jac. Lap Kz., Den Hoorn; 2a Jac. Eelman Gz., Oos terend; 2b A. Eelman Dz., Oosterend; 3a W. de Haas, Oosterend en A. P. Dalmeijer, Oudeschild; eervolle ver vermelding F. R. Keijser, De Waal en J. Kikkert Nz., de Westen. Oudere rammen. Keurmeesters als- voren; la Joh. Roeper Johz.; lb H. J. Keijser Dz., Molenbuurt; 2a P. Brans Az., Oost; 2b Joh. Roeper Johz.; 3e P. Lap Kz., den Hoorn, Eerv. vermelding C. A. Witte, Zuid-Haffel en IJ. Lap, Den Hoorn. Schaap met 1 ramlam (gebc.en voor 7 April 1943). Keurmeesters: S. Koning Lz., H. J. Keijser Dz. en P. Kistenma ker, Beemster; la Jac. Lap Kz.; lb idem; 2a Jac. Lap Kz.; 2b A. Eelman Dz., Oosterend ;3a C. en H. J Keijser, Den Burg; 3b Joh. Roeper; 3c mevr. Wed. Brans—Dijt; 3d Th. Bakker, Spijk. Schapen met 1 ramlam (geb. na 6 April 1943). la Joh. Roeper Johz.; lb C. A. Witte; lc Jac. Eelman Dz.; 2a A. P. Dalmeijer; 2b Jac Eelman Gz.; 2c idem; 3a IJ. Lap en M. J. Kikkert; 3b Jac Eelman Gz.; 3c A. Eelman Dz., Ooster end, Eerv. verm. P. C. Hin, Spang en J. M. Bakker, de Atlas. Schapen met 1 ooi en 1 of meer rara. lammeren (geboren vóór 7 April 1943). Keurmeesters: L. Roeper, C. A. Witte en J. Blauw Pz., Stompetoren. Ie Th. Bakker, Spijk; J. Kikkert Nz., de Wes ten en Jac. Lap Kz.; 2e Jac. Eelman Gz., J. Kikkert Nz. en A. Eelman Dz.; 3e P. Verberne, Spang; Joh. Roeper Johz.; 3e dezelfde, IJ. Lap en M. J. Kikkert en Jae. Eelman Dz. Eerv. verm. Jac. Eelman Gz., Jac. Eelman Dz. en A. P. Dalmeijer. Schapen met 1 ooi en 1 of meer ram- lammeren (geboren na 6 April 1943). Keurmeesters: P. Brans, P. Hin en C. Wijdenes, Sijbekarspel. Ie Jac. Eel man Gz.; Ie id.; Ie J, Kikkert Nz.; 2e A. Eelman Dz., Th. Bakker, Spijk; 3e Jac. Eelman Gz.; Mevr. Wed. Dijt Brans en A. Eelman Dz. Eerv. vermel ding Th. Bakker, Spijk; J. Kikkert Nz. Schapen met 2 ramiameren (geboren vóór 7 April 1943). Keurmeesters: P. W. Koning Johz., P. Lap Kz. en C. de Haas, Spierdijk, le. J. Kikkert Nz., De Westen; 2e Jac. Lap Kz.; 3e J. Kikkert Nz. en H. J. Keijser. Schapen met 3 ramlammercn (geboren na 6 April 1943). Keurmeesters alsvoren. le Jac. Eelman Dz. en Jac. Eelman Gz.; 2e Jac. Eelman Gz. en Jb. J. Hin, De Waal; 3e C. A. Witte, Joh. Roeper Johz. en J. Kikkert Nz. Eervolle vermelding Joh. Roeper Johz. en J. Kikkert Nz. Schapen met 2 ooilammeren. Keurmees ters: A. S. Keijser, Wieringerwaard; H. C. Kool, Harenkarspel en IJ. Lap. le J. Kik kert Nz.; 2e idem; 3e P. Lap Kz. en Joh. Roeper Johz. Drietallen ramlammeren van één vader- dier. Keurmeesters alsvoren. le Gebr. Boersen, Zevenhulzen; 2e dezelfden; 3e J. Kikkert Nz. Viertallen Ooilammeren, le J. Kikkert Nz.; 2 Th. Bakker; 3e J. Roeper Johz.; 4e S. J. Keijser, Hoogeberg. Viertallen éénjarige schapen. Keurmees ters alsvoren. le Joh. Roeper Johz.; 2e J. Kikkert Nz.; 3e P. Lap Kz. en Jac. Eel man Gz. Viertallen oudere Fokschapen, welke in 1943 lammeren hebben groot gebracht. Keurmeesters alsvoren. le Jac. Lap Kz.; 2e Joh. Roeper Johz.; 3e J. Kikkert Nz. en mevr. Dijt-Brans. Kampioensprijzen werden als volgt toe gekend: Twee premies van 110,—uitge loofd door de gemeente Texel voor den besten ram van den fokdag aan Jac. Eel man Dz., Oosterend; voor de beste groep „Ooi met ramlammeren" of „viertallen ooien" aan Jac. Lap Kz., Den Hoorn. Vier premies van f25,— werden uitge loofd door den Nederl. Landstand. Deze werden behaald door Joh. Roeper Johz. met een ramlam, door Th. Bakker, Spijk, met schapen met ooi en ramlammeren, door Jac. Eelman Dz. met idem en door Jac. Eelman Dz. met schapen met 2 ram lammeren. Het Texelsch Schapenstamboek kende verder nog tien premies van f 10,toe. Het vee was op dezen fokveedag van bijne ongekend goede kwaliteit,waartoe het gunstig voorjaar voor de veehouderij veel heeft bijgedragen. Er werden op de tentoonstelling zeer hooge prijzen gebo den. De heer Joh. Roeper Johz. verkocht o.m. een ramlam voor f 850, Politie. - Gevonden een pakje siga retten en een portemonnaie, inhoudend eenig geld. Inlichtingen gem.-bode. DE ROL VAN DEN ONBEKENDE IN RIJWIELDIEFSTALLEN. Is# de 30-jarige N.G.A., een Alk maarder van geboorte, een uiterst gevaarlijk individu, die met groote geraffineerdheid te werk gaat? En heeft hij zich op handige wijze ver rijkt met een fiets en een tandem? Of is diezeelfde meneer werkelijk zoo onschuldig als hij zich voordoet en zit hij in de cel als slachtoffer van den schijn, welke tegen hem is? Deze twee vragen zpl de Arrondis sementsrechtbank te Alkmaar moe ten beantwoorden- en zij zal waar schijnlijk het „Schuldig" uitspreken, waarna de verdachte natuurlijk in hooger beroep gaat en zijn zaak tot in hoogste instantie wil zien uitge zocht. 't Begon in Alkmaar. Op zekeren dag in Juni huurde hij van den rijwielhan delaar Pesser, die hem goed kende, een tandem voor een halven dag en betaal de den huurprijs vooraf. Toen ging hij met een onbekenden vriend naar de Egmondermeer, om daar zaken te doen. Onderweg echter moest hij afstappen, omdat hij doer een ziekte onmogelijk langer kon fietsen en dus ging de on bekende vriend alleen verder. De za ken gingen niet en de vriend kwam dus onverrlchterzake terug. Het twee tal besloot zijn geluk in Heiloo te pro- beeren, weshalve de tandem Heiloo- waarts gestuurd werd. Opnieuw kwa men de pijnen en opnieuw moest A. afstappen. De vriend ging wéér alleen en zou op verzoek van A. de tandem weer terug brengen bij den heer Pesser. Maar de tandem kwam niet terug. Ongeveer een maand later zat A. in Schagen, waar gedurende een week einde goede sier werd gmaakt in eenige cafS's. In een van deze gelegen heden zat A. met weer een anderen onbekenden vriend borreltjes te drin ken, toen plotseling een der andere gasten tot de ontdekking kwam, dat zijn fiets verdwenen was. De verden king viel op A., ofschoon deze niet weg geweest was en nog steeds op zijn stoel zat. Maar A. had daags tevoren aan den caféhouder verklapt, dat hij zijn brood verdiende met het gappen van fietsen. De marechaussée werd gewaar schuwd en A„ die spoedig daarop het café verliet, werd aangehouden op straat, toen hij op weg was naar het station. Het bleek, dat hij van kleeren gewisseld had met zijn onbekenden vriend Natuurlijk ontkende A. alles. Dat hij zijn kleeren verruild had tegen die van den onbekende, was wel waar, maar dat was een gewoon ruiltje ge weest, waarvan A. slechts beter gewor den was. Maar dat had natuurlijk met den fietsendiefstal niets te maken. Overigens was hij er steeds van- over tuigd geweest, dat de tandem netjes terug bezorgd was bij -Pesser. Mr. De Brueys Tack was van oor deel, dat de bewijzen in beide zaken welke samengevoegd waren be wezen waren en hij elschte, mede om de geraffineerdheid, waarmee hier was gehandeld, een gevangenisstraf van twee jaar. Mr. Burlage, verdediger, was het heelemaal niet eens met den officier en kwam tot de conclusie, dat de ver dachte zou moeten worden vrijgespro ken omdat het bewijs ten eenenmale ontbrak. De beide andere rijwieldiefstallen, welke door de arrondissements recht bank werden behandeld, waren een voudiger van aard. De arbeider S. G. uit Beverwijk had dezen zomer in Alk maar een fiets gestolen en deze op transport gezet naar Amsterdam. Bij het in ontvangst nemen van het rij wiel op het Centraal Station liep G. natuurlijk tegen de lamp. Verdachte bekende, zoodat de officier kort kon zijn: één jaar. Mr. Berkhouwer ging de levensge schiedenis van den 25-jarigen na, wees er op, dat de gestolen flets weer te recht gekomen was en verzocht daar om in dit zeer speciale geval opneming van de gratieclausule bij de veroor deeling. Toen verdachte het laatste woord kreeg, deed hij een lang verhaal, waar uit bleek, dat meneer toch minder edel was dan zijn verdediger had geschil derd en dat hij drommels goed den weg wist in Amsterdam. Tenslotte was er de 22-jarige tuin- arbeider G. F. de B. uit Monster, die in Schagen, terwijl hij op weg was naar Wieringerwaard, zijn eigen fiets verruilde t|gen een andere, „omdat zijn beide banden lek waren," zooals hij zelf tot zijn verontschuldiging ver telde In Wieringerwaard werd de dief gesnapt, zoodat de eigenaar het rijwiel toch weer terug kreeg. De officier vroeg ook hier éen jaar, waarna mr. Burlage clementie bepleit te; men had z.i. hier te doen met een gelegenheidsdief, die overigens gunstig bekend stond. Ook in het vragen van prijzen. De gemachtigde en de inspecteurs voor de prïjsbeheersching hebben den strijd aangebonden tegen een vorm van prijsopdrijving, die aanvankelijk niet zoo ernstig werd geacht, omdat het in hoofdzaak aangelegenheden tusschen slechts enkele personen betrof, doch die den laatsten tijd bedenkelijk is gaan worden: het euvel van het bij adverten tie te koop aanbieden van kledingstuk ken, voorwerpen van huisraad enz. te gen prijzen, die al te ver uitsteken bo ven de normale waarde dier goederen. Wie schoenen of laarzen, die met bon in de winkels voor f 10 of f 15 per paar geprijsd staan, bij advertentie particu lier en zonder bon voor het tienvou dige te koop aanbiedt, die kan er op aan, dat hij de perken van het toe laatbare aanzienlijk overschrijdt, even als degeen, die een costum van bijv. f 50 normalen prijs, zonder pun ten voor f 250 meent te mogen ver- koopen. Velen die in plaatselijke dagbladen ben advertentie bepaalde artikelen te koop aanboden tegen veel te hooge prijzen, hebben nog denzelfden dag van den inspecteur een oproeping ontvan gen om ter zitting te verschijnen. In enkele gevallen bleek het aangeboden goed al te zijn verkocht, in de mees te gevallen echter was de dienst vol." de prijsbeheersching er zoo gauw WJ geweest, dat zich nog geen serieus koo- per had aangemeld. In geval het in de advertentie aan geboden goed reeds was verkocht en niet meer was te achterhalen, werd meestal een boete opgelegd ter grootte van den ontvangen abnormalen prijs plus een bedril ter afschrikking tegen herhaling. cus van nabij kennen en op de zeer hooge inkomsten van den verdachte, concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak Dinsdag 21 September. BRUTALE ROOF. De Haarlemsche recherche heeft een 26-jarigen Haarlemschen betonwerker aangehouden, die een inwoner van Leeuwarden een portefeuille met f5500 afhandig had gemaakt. De betonwerker beweerde in een der buitenwijken van de stad een adres te weten, waar gou den tientjes te koop zouden zijn en bood aan den Leeuwardenaar daarheen te brengen. Bij het adres gekomen, vroeg de betonwerker of de inwoner van Leeuwarden wel genoeg geld bij zich had waarop deze een dikke portefeuil le met geld liet zien. De betonwerker greep de portefeuille en ging er ijlings mee aan den haal. Doordat de bena deelde een nauwkeurig signalement kon opgeven, wist de recherche den b wnr- werker spoedig aan te houden. Hij had reeds kans gezien een deel van het geld op te maken. Het restant w in beslag genomen. PROBEERDE MUSICUS PERSOONS BEWIJS TE STELEN? Het gebeurde in den ochtend yan 16 Mei van dit jaar in een vollen trein nabij Bussum, dat een juffrouw een hand zag verdwijnen in haar tasch, die in het bagagenet stond. De hand, die weer uit de tasch te voorschijn kwam met een persoonsbewijs, behoorde aan een m-n. die zich met een staanplaats had mct.en tevreden stellen en die zich vasthield aan het bagagenet. De juf frouw, die een week vroeger al haar fiets door diefstal was kwijtgeraakt, greep de hand en betrapte dus den man op heeterdaad. De zeer verbouwe reerde zonderlinge reiziger werd in Bussum overgeleverd aan de politie, die hem enkele dagen vasthield. Gister moest de man, een 30-jarige musicus, afkomstig uit België, zich verantwoorden voor de rechtbank te Amsterdam. Het bleek een vreemd ge val te zijn. De .musicus heeft een vlek keloos verleden en staat bekend als een eerlijk, bekwaam en hardwerkend man. Hij zeide in gedachten met de rits sluiting van de tasch te hebben ge speeld en eensklaps te hebben bemerkt, dat hij iets in de hand hield. Op het moment, dat hij het wilde terugleggen, had de juffrouw echter zijn hand ge grepen. Hij beweerde nerveus te zijn en de gewoonte te hebben met allerlei voorwerpen te spelen, een verklaring die door collega's werd bevestigd. De Officier van Justitie, mr. J. W. Bosch, eischte f 75 boete of een maand hechtenis. De verdediger, mr. Peters, die met nadruk wees op de gunstige verklarin gen van de menschen, die den musi ER VARIN GEN VAN AMERI- KAANSCHE VLIEGERS. De Amerikaansche vliegers hebben een ontzaglijk respect voor de Duitsche Messerschmitts en Focke Wulfs, die op groote hoogte boven Kanaal op den loer liggen, schrijft het Engelsche weekblad „News ReviewOok verkla ren zij, dat hun optreden tegen doelen aan de overzijde van het Kanaal sterk belemmerd wordt door 't buitengewoon doeltreffende vuur van de vijande lijke artillerie. Vliegers, die reeds in Noord-Afrika en elders gestreden heb ben, noemen dit kinderspel vergeleken bij de vluchten, gepaard met zware verliezen boven West-Europa. De Ame- rikanen verklaarden, toen zij van een dergelijke iflucht terugkeerden „Be ter viif aanvallen ergens anders in de wereld, dan ook ma?r één aanvaïs- vlucht boven West-Europa". De Anglo-Amerikanen. zoo schrijft het tijdschrift „Tribune," koesterden groote verwachtingen van geconcen treerde bomaanvallen, doch nu blijkt reeds, dat deze aanvallen steeds meer menschen en materiaal kosten en dat de afweer van de Duitschers beter en sterker wordt. Men vreest nog een ver- derë versterking van de Duitsche luchtverdediging. De hoop echter, een grootscheepsche invasie in West-Europa door geconcentreerde luchtaanvallen te kunnen vervangen, is reeds ij del geble ken. DONDERDAG 9 SEPTEMBER. HILV. I. 414.4 m. 6.45 Kinderkoor. 7.10 Hong. Ork. B. Balogh. 11.00 Voordr. 11.15 7.40 Sportn. 7.50 Progr.-overz. 8.10 Ork.- conc. (8.45-8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Godsd. uitz. 9.15 Piano-comp. 9.45 Ork. Otto Hendriks. 10.00 Voor de vrouw. 10.10 Hong. Ork. B. Balogh. 11.00 Voordr. 11.15 Org.conc. en zang. 12.00 Almanak. 11.15 Theo Uden Masman. 13.00 Land en volk brengt.... 13.05 Melodisten, solisten en gram.muz. 14.00 Lezing over Houston Ste- wart Chamberiain. 14.15 Sopr., tenor en or gel. 15.00 Fluit en piano. 15.20 En hier te de koffergram. 16.00 Ork. Otto Hendriks. 17.00 Amus.-ork. en solist. 17.30 Depart. houden spreekuur. 17.40 Zie 17.00. 18.00 BNO: Persoverz. 18.05 Het gr. Omr.-Ork. 18.45 Brandende kwesties. 19.10 Sp. V. d. dag. 19.15 Ned, ork.werken door Need. ork. 20.00 Als de bladeren vallen. 20.25 Zie 19.15. 21.30 Viool en piano, yanaf 22.15 al leen Radio Centrales. 22.15 Onbek. maakt onbemind. 23.00-24.00 Licht ork.concert. 7.00, 8.00, 12.45, 16.45, 19.00 en 22.00 BNO: Nieuwsberichten. HILV. II. 17.00 Kam.muz. 18.00 Omr. Harm. Ork. 18.45 Zweedsch mannenk. „De Svenske." 19.10 Voor de kleuters. 19.15 Krontjongork. 19.30 Musetete Ork., solisten en orgel. 20.15 Reportage. 20.30 Omr.Ork. 21.15 Dlck Willebrandts en dansork. en solisten. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO: Act. beschouwing. 19.00 en 22.00 BNO: Nieuwsberichten. Door Gods goedheid wer- yden wij verblijd met de ge boorte van een welgescha pen Zoon. Wij noemden hem JACOB. J. v. d. VELDE. J. v. d. VELDE—VISSER. Den Helder, 7 September. Keizerstraat 26. Ondertrouwd: PIET ROOBOL en NELLY KANTERS. Huwelijksvoltrekking 7 Oc- tober 1943. Reigerstraat 53. Narcisstraat 41. Thuis: Reigerstraat 53 Zon dag 12 Sept. van 4—6 uur. Heden overleed onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader HENDRIK RENSMAAG, in den ouderdom van 87 jaar. Den Helder, 7 Sept. '43. Langestraat 147. Uit aller naam, M. RENSMAAG. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrij dag 10 September op de Algem. Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek vanuit het sterfhuis Langestraat 147, n.m. 12.45 uur. ERVAREN KINDERJUFFROUW gevr., intern of extern. Schriftelijke soll. met co- pie getuigschrift. Mevr. DEKKER, Huize Vesta, Wormerveer. IN RUIL AANGEBODEN Gothische salon, bestaande uit 4 clubs en kloostérta- feitje, oude kw. en geheel nieuw, tegen bankstel, id., bestaande uit 3-zitsbank, 2 clubs en tafel. Br. onder no. H.A. 1082 bur. van dit, blad. WEGENS VERTREK wordt een ieder, die schoe nen in reparatie heeft, ver zocht ze binnen twee dagen te halen. K. KUIPER, Heessteeg 4. AVONDGEBED LUTHERSCHE KERK. De samenwerkende ge meenten deelen mede, dat het vroeger invallen der duisternis het wen- schelijk heeft gemaakt, het begin van het Avondgebed te stellen op half acht in plaats van acht uur. H.H.C. „HERMES" noodigt leden en donateurs uit tot het bijwonen van de jaarlijksche Aigemeene Vergadering op Zaterdag 11 Sept. a.s., in de boven zaal van café SANDERSE. Koningsplein 1, alhftr. Aanvang 5 uur. HET BESTUUR. is de aardappel-, groenten- en fruitzaak van C. KAN SEN, Koningstraat, den ge- héelen dag GESLOTEN. Bij voldoende deelname zal een nieuwe cursus te Alkmaar begonnen worden. H.H. Onderwijzers gelie ven zich op te geven vóór 1 Oct. 1943. Duur van den cursus pl.m. 2Y, jaar. Het bezit der hoofdakte is ge- wens cht. De Rijkslandbouwconsu- lent voor Noord-Holland, Voordam 5, Alkmaar. Ir. G. J. LIENESCH. HEDEN WOENSDAG HALF NEGEN REPETITIE. 13 Sept. a.s. beginnen de navolgende gymnastiek- klassen: Dinsdag 7.308.30 gehuwde" Dames. Woensdag 4.205.10 Kinderen 6, 7, 8, 9 j. Woensdag 5.106.00 Kinderen 10, 11, 12, 13 j. Vrijdag 6.007.00 Dames. 7.00—8 00 Heeren. Alle lessen vinden plaats in het P.P.-lokaal, Hoog straat 2. P.S. Aan enkele van deze lessen kunnen nog eenige nieuwe leerlingen deel nemen. Inschrijving: dagel. (beh- Zat.) 1.00—2.00 H. A. LORENTZSTR 68. Voor herfstlevering hebben wij af te geven in de soor ten: Bevelanders AA en C gek. Eigenheimers A gekeurd, vr. gerooid Eerstelingen A gekeurd, sterk gewas bfl C. ZEEMAN, Erk. 2316, Kengetal K 2242, tel. 288, Wieringerwaard. WENSCHT U een vooroorlogschen kin derwagen? Laat dan Uw ouden wagen in orde bren gen. A. HILDERING, Ko ningstraat 47. Met toepassing van het bepaalde in art. 12 derde lid sub a der Beschikking van den Secretaris-Gene raal van het Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart tot uitvoering van zijn Besluit van 23 Ja nuari 1942, No. 3881 M., Directie Handel en Nijver heid, betreffende de uit oefening van het zooge naamde spaar- en betaal- zegel kasbedrijf d.d. 17 Juli 1942 (Staatscourant 1942 Nq. 137), heeft de Secretaris-Generaal van het Departement van Han del, Nijverheid en Scheep vaart met ingang van 3 September 1943 de ver gunning verleend aan: a de N.V. Amsterdam- sche Bemiddelingsbank „Maatschappij De Een dracht", gevestigd te Amsterdam. b. de N.V. Rotterdamsche Volksbank „Maatschap pij De Eendracht", ge vestigd te Rotterdam, en c. de N.V. „Maatschappij „De Eendracht", ge vestigd te Arnhem, tot uitoefening van. haar bedrijf, vermeld in artikel 1 van genoemd besluit, in getrokken. Met toepassing van het bepaalde in art. 23 eerste lid vap het Eerste Uitvoe ringsbesluit Banken (Staatscourant 1943 No. 107) heeft de Secretaris- Generaal voor Bijzondere Economische Zaken op 3 September 1943 No. 252 de liquidatie van genoemde drie vennootschappen be volen, onder aanwijzing van Mr. A. Boon te Dord recht tot liquidateur. De liquidateur voorn., Mr. A. BOON Stakman BossCstraat 58 UitvjerdeT van Begrafenissen. Crema- tiën en Transporten Telefoon 3536 GEVRAAGD: voor mantels en japonnen. Modehuis SPRUIT, Keizerstraat 62. TE KOOP GEVRAAGD met toebehooren. Adres Drij. DE BOER, Koningstraat 78-80. H.H grossiers maken wij er op attent, dat 10 September a.s. de laatste inleverfngsdatum is van de scheerzeep- bon S. Haast U dus deze in te leveren. H.H. Kappers!'Gevr. nette leerling of kappersbediende. K. Been, Keizerstraat 11. Terstond gevr. een keuken werkmeisje of keukenwerk knecht. Hotel Bellevue. Net meisje vraagt licht kantoorwerk v. d. middag uren. Adres bur. v. d. blad. Gevraagd: een nette werk ster. Mej. C. Koppen, Kerk- gracht 27. Gevraagd heerenrijwiel, desnoods zonder banden. Reinink, Loodsgracht 12. Te koop gevr. een liefst z. g. a. n. ameublement. T. Terburg, Jan In Veldstr. no. 24. Te koop gevr. wandelwa gentje. J. Woort, Koekoek straat 11. Te k. gevr.: meisjesfiets m- of zonder banden. Banden maat 24 x 1%. Adres: Go- mes, Singel 81. Te k. gevr.: goed onderh. kinderwagen. O. kw. Adres: H. J. Slikker, Mieldijk C120, Barsingerhorn. Gevr 16-els karpet. Adres: Schreurs, Prof. Zeemanstraat no. 32. Te koop gevr.: huiskamer kachel. Adres: Brouwer, Schoolstraat 6, Oosterend, Texel. Te koop mooi burgerwoon huis f 3800,—. Te bevr. A. v. d. Lagemaat, Zuidstr. 79. Te koop 1 p. wit satijnen en 1 p. zwart satijnen trouw schoenen m. 39 en 38 V2 f2,—; 1 p. z, g. a. n. beige zcmersch., m. 39 f 10,—; br. en zw. stroohoed, f 6 en 4,50. Marjnus, Spechtstraat 27. Te koop; d. r. dames-vilt- hoed, z. g. a. n., pr. f 7,50; 4 konijnen f 25,—. J. Buur meester, Javastraat 56 Te koop: 1 p. beste lage jongenssch., m. 39, pr. f 16; 1 kort wit jasje, o. kw., pr. f 8,. Hyma, O. Schoolstr. 8. Verloren 4 Sep(. een glad de gouden ring met inscf. Inl. worden bej. J. Brouwer, Piet Heinstr. 41. Blauw-grijs poesje wegge- lcopen, luisterend naar den naam Maartje. Inl. worden beloond. Chamot. Gasstr 23 In ruil aangeb. een witte overall, m. 52. teg. fantasie broek. Mieldijk. Kuiperstraat no. 30. Wie wil 2 p. meisjessch. m. 23 ruilen voor 1 p. m. 24 en 1 p: m. 25? J. Fease- ler, Brakkeveldweg 80. Na 6.30 uur. Verloren: 'n zilveren arm band (gedachtenis), gaande station-Vischstr. Inl. worden beloond. Jongejans, Visch- straat 28. Verloren: zilveren rozen kransje ln dopje. (Gedachte nis.) Verzoeke terug te bez. Singel 81. In ruil aangeb.: 2 p. meis jessch., molières en sandaal tjes m. 32 v. m. 33. z. g. a.n. Tevens te koop 12-els vloer kleed. Kaboiy o. kw. f 25,—J 1 p. hooge schoentjes, m. 27 f 5.—. Bontes, Sluisdljkstr. 37 Verloren: langs Ooster- Zandvaart of Molenvaart tot station Anna-Paulowna: ron de schroefkop (onderdeel van foto-statief). Degene die inl. kan verstr. wordt bel. F. v. Rijn, Zandvaart 82, Breezand. Vader van jongentje van 17 maanden zoekt voor hem een tehuis om het tegen ver goeding te verzorgen, liefst dame of weduwe. Br. onder no. 380 H aan bur. v. d. bl. Te ruilen: 1 p. ktndersch. m. 25 v. m. 24: 1 "p. m. 23 v. rubberlaarsjes m. 24, of event. te koop. J. de Kok, Scbagenstraat 20. Spoed. Tijdelijk lief tehuis gezocht voor jongen van 5 J. Liefst bij menschen zonder kinderen, op boerderij of buiten, tegen vergoeding. Br. onder no. 381 H aan het bur. v. d. blad. Achtergelaten Zondag avond laatste trein Helder— Alkmaar pakje, Inhoud mo tor voor stofzuiger (defect.) Ben hierdoor zeer gedu peerd. Inl. worden beloond. Adres: Scheuerman, Electr. Techn. Werkplaats, Lorentz- kade 462, Haarlem, of J. J. Reuvers, Polderweg 22, Den Helder. Verloren zwart leeren kin derschoentje, gaande van Koningsweg naar Balistraat. Terug te bezorgen Konings weg 41. Verloren bl. suède riem van mantel, gaande Kruger- straat, v. Galenstraat, Kerk- gracht. Terug te bez. Van Galenstraat 108. Wegens vertrek: gezocht vrije kamer m. pension. Br. Hector Treubstraat 3. Alleenstaande dame zoekt goede gem. kamers, m. gebr. y. keuken. Br. ond. no. 879 H bur. v. d. blad.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2