T J HONOLULU-KOHINGIIIHEH VÜN GEELEN Fa. MOREE CASINO Flinke Verkoopster GA MET UW JUTTERTJES. rechtszaken: PootaardappelORtsmetting EEN BODE STADSNIEUWS. 100 JAAR „WINDWIJZER". Texel. Wieringen. Vier kinderen onverzorgd achter gelaten. Berlijn na de bevrijding van Mussolini. Portugal en de bevrijding van Mussolini. SPORT Advertentiën. Uw fiets is Uw trouwe vriend A. P. DE WIT MIDDENSTANDS DIPLOMA SUCCES-INSTITUUT P met bestrijdt Rhizoctonia en bevordert een regelmatiger KIEMVORMING OPKOMST EN STAND VAN HET GEWAS. De Herfst is de beste tijd voor het ontsmetten. De zekerheid A. HILDERING v.v. H.R.C. Hoe U 't ook beziet Agfa 't beste op fotogebled. Zondag 19 Sept., 2 uur en 4a30 uur ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN. Pootaardappelen. GOUD EN ZILVE R Juwelier Tel. 239, Schagen Personeel gevraagd Te koop aangeboden Te koop gevraagd Te huur aangeboden Diversen De „WindwIJitf" .1 Dat i& de naam, die de bevol king van Den Helder, sedert en kele generaties, gaf aan het ap paraat. hetwelk ter hoogte van den Ouden Helder op den dijk oprijst, en waarop een forsche windwijzer als-baken-voor-ieder- een aangebracht werd. Er is welhaast" in heel Den Hel der géén instelling, die zoo be kend, zoo vertrouwd en zoo po pulair is, als deze „Wiftdwijzer". Een paar generaties zeevolk las er de windrichting op af, duizen den varensgasten aan den wal wisten door hem, waar ze aan toe waren en de jutters en vis- schers van den dijk, die er vele uren vfin den dag pleegden rond te scharrelen, controleerden hein met hun eigen waarnemingen. En zoo is deze „Windwijzer", in den loop v. vele tientallen jaren, geworden tot een Heldersch meubel, zonder hetwelk,mén zich den Helderschen zeedijk niet kan voorstellen, en dat daarmee is saamgegroeid. Enkele weken geleden ontdekte men in de Bilt, op 't Meteorologisch Instituut, dat het Heldersche filiaal in casu de „Windwijzer", een eeuw geleden ingericht werd. De directeur van „De Bilt" schreef een artikel over het Nieuwediepsche station en bracht velen in herinnering, hoé oud deze instelling feitelijk al is. Het is de laatste jaren eenzaam geworden, rondom den'„Windwijzer". De waarnemer, de heer Van Dok, zit er nog, bijkans alle uren van den dag, en doet zijn waarnemingen. Hij noteert de sterkte van den wind druk, het vochtigheidsgehalte van de lucht, het aantal zonuren in Den Helder (of zon-mirtutenen hij neemt z'n monstertjes zeewater. Zijn werk gaat door, ondanks den oorlog. Hij bleef zich vereenzelvigen met wind, zon en water en hij zal dat blijven doen, tot aan den pen sioen-gerechtigden leeftijd. Vroeger Hoe vele malen waren wij niet in den „Windwijzer"vroeger, als de stormen tegen den dijk aan-ram- meiden,, als de wilde brekers kapot sloegen, met daverend geweld, op de blauw-grijze stukken graniet, die den dijk vormen. Het was goed in den „Windwijzer", zoo nabij het storm geweld en tdch zoo veilig in de in- rtieme beslotenheid van het houten kantoor van Van Dok. Het is eenzaam gewordende visschers zijn vertrokken en de jut ters, het pittoresk decorum van den „Windwijzer", zijn óf geëvacueerd, óf gestorven. Alleen de zee is nog gebleven, die voortzingt, overdag én in den nacht, hetzelfde lied als -op den dag, dat het Heldersche station van „De Bilt" gegrondvest werd. Het boek van den „Windwijzer." Herinnering aan vóór den oorlog: bladeren in het boek van den heer Van Dok, waarin de grooten en de kleinen van Moeder Aarde hun na men schreven. Koningen en minis ters, prelaten en industrieelen met een wereldnaam. Een schooljongens- naam naast dien van een hoogge plaatst regeerder. Prinsen en admi raals. Schoolmeisjes naast diploma ten Alle nationaliteiten der viif we- relddeelen zijn in dit boek veree- nigd. Hollanders en Japanners, Duit- schers en Noren, Amerikanen en Chineezen. Hun namen sfcan er: sierlijk of slordig, leesbaar of drie kwart leesbaar. Met forsche halen en dartele zwieren. Ieder naar zijn eigen aard. Boven op den „Windwijzer" zie je wijd over het Marsdiep en de Noord zee. Een met meeuwen en driehoeki ge visschersschuitj es-zeilen gestof feerd watervlak. Breed en markant, met witte brandinggolfjes aan den dijk en met, als de wateren op hol geslagen zijn, de witte schuimfon- teinen jagend over de waterwoes tljnen van den Razenden Bol. En de "Windwijzer" zélf, waaron der verstaan wordt dat samenstel van instrumenten en meetapparaten, bleef fier en recht op zijn plaats Een gewapend betonnen baken aan den voet van de zee, een raadsman voor den varenden mensch. die op hem vertrouwde. Nooit gaf de „Windwijzer" niet- thuis. Hij had nimmer vacantle en was geen enkele maal in al die hon derd jaren te laat. Hij was de meest accurate, consciëntieuze waarnemer, die zich denken laat. Als straks de visschers en de jutters terugkomen op den dijk zal er wellicht veel veranderd zijn. Zichzelf gelïikgebleven is alleen de „Windwijzer", is Van Dok en is het water. Ze behoo- •ren gedriëen bij elkaar en zijn onafscheidbaar. UIT HET POLITIERAPPORT. t De verduistering. Te Julianadorp moesten in de afgeloopen week een 12- tal waarschuwingen worden uitgereikt terzake van overtredingen van de ver duisteringsvoorschriften. Aan iemand uit de Krugerstraat moest eveneens een waarschuwing worden uitgereikt. Verkeersovertreding. Wegens een lichte verkeersovertreding heeft de po litie één waarschuwing te gelde moeten maken. De persoonsbewijzen. Iemand kreeg proces-verbaal wegens het niet bij zich dragen van zijn persoonsbewijs; een an der ontving een proces-verbaal omdat hij verschillende gegevens van zijn per soonsbewijs had veranderd. Diefstallen. In een pakhuis hier ter stede werd ingebroken; een drietal ko peren bussen worden vermist. Aangifte werd gedaan van de vermissing van een baby-cape. Te hooge prijzen. De politie heeft tegen iemand proces-verbaal opgemaakt, die handelde in strijd met de Prijzenbe- schikking-1940. HANDELSREGISTER. Inschrijvingen: Den Helder: P. Jurg's Chemische Pro ducten, Emmastraat 23, .fabricage van bleekwater, verkoop hiervan enz. Opheffingen: Den Helder: A. Korstman, De Wetstraat 28, schildersbedrijf. L. B. M. Polak, Ka- naalweg 104, handel in muziek enz. Texelsche markt. Hoewel 't markt bezoek Maandagmorgen zeer groot was, bleef de vee-aanvoer in den vrijen han del gering. De ruilhandel en handel in fokmateriaal (rammen), die anders op de Texelsche markt, na afloop van den fokveedag zoo groot is, bleef ditmaal geheel achterwege en zal vermoedelijk geheel op de boerderijen verloopen, daar vele boeren toch frissche fokdieren moe ten inzetten. Schrammen en nuchtere kalveren deden op de markt ook nu weder ongeveer dezelfde prijzen als in de laatste weken. De totale aanvoer be stond uit 7 koeien (v. d. levering), 7 schapen (idemen 8 varkens (idem), 2 nuchtere kalveren 25—45, 22 schram men ƒ90ƒ140, 50 konijnen 0.90 per kg, 20 kippen 1 per kg. Burgerlijke na Catharina boer en van d. v. van W. Ran. Overleden: genoot van T. tina Bakker, stond. Geboren: Johan- Maria, d. v. W. Beemster- C. M. Engel. Agatha, P. F. van Hees en J. L. Nan Mostert, 79 jaar, echt- Mulder. Héndrika Jan- 2 jaar. Moeder aan 't passagieren In Den Helder. Een buitengewoon droevig geval kreeg de Rotterdamsche rechtbank Dinsdagmiddag te behandelen. De 30- jarige D. W. Z., geboren D., uit Gou da, had zoozeer haar moederplicht vergeten, dat zij op uitnoodiglng van anderen in Januari van dit jaar een dag of drie naar Den Helder vertrok om daar te passagieren, zonder zich iets van haar vier kinderen van acht tot elf jaar aan te trekken, die onver zorgd achterbleven. Zij had er zich niet om bekommerd of er eten in huis was. De buren en de grootmoeder moesten er aan te pas komen, anders hadden de achterblijvenden geduren de die dagen het allernoodzakelijkste moeten ontberen. Verdachte legde een volledige be kentenis af, maar bleef geheel onbe wogen. Uit de uitgebrachte rapporten bleek, hoe weinig eengevoel haar in haar jeugd was bijgebracht. Zoo was zij bijvoorbeeld van haar 13e tot haar 19e jaar het slachtoffer geweest van de ontuchtige neigingen van haar va der, die daarvoor zijn gerechte straf niet ontging. Het scheen haar overi gens niet te deren, dat alle kinderen haar reeds maanden geleden waren ontnomen en bij vreemden onderge bracht. dit in afwachting dat de voog dijraad over hen beschikken zou. Ook van den vader, die in het buitenland vertoeft, scheen niet veel heil te ver wachten. Hij heeft althans veroordee lingen achter den rug wegens bonnen- zwendel en rijwieldiefstal. Nadat een inspectrice van den Voog dijraad een beschrijving had gegeven van den zeer droevigen toestand, die zij in het huis van verdachte had aan getroffen, eischte de Officier van Jus titie, mr, Grasso, releveerend, hoezeer verdachte in haar allereersten plicht te kort was geschoten, teneinde zelf met anderen plezier te .kunnen maken, voor dit buitengewoon ernstige feit een gevangenisstraf van acht maan den. De rechtbank zal over*1 veertien da gen vonnis wijzen. WAKA T OVERGEDRAGEN AAN DE NEDERLANDSCHE OOST COMPAGNIE. 's-GRAVENHAGE, 14 Sept. - Een bijzondere correspondent meldt ons uit Wilna: Zaterdag 11 September is door den Generaal-Commissaris von Kenteln het staatsgoed Waka T. officieel overgedra gen aan den president der Nederland- sche Oost-Compagnie,- mr. M. M. Rost van Tonningen, als scholings- en mo- delbedrijf voor de Nederlandsche boe ren en tuinders, die in het noordelijk deel van de bezette Oostelijke gebie den zullen worden ingezet. Bij deze gelegenheid waren alle Ne derlanders uit de omgeving, die uit hun werk gemist konden worden, op Waka T. vereenigd aan een oogstfeest. Van Duitsche zijde was, behalve de Gene- ralkommissar, een aantal autoriteiten aanwezig, waaronder Gebietskommissar van Wilna-land, Wulff, dank zij wiens krachtigen steun vooral het plan tot stichting van het scholingsbedrijf prac- ttsch verwezenlijkt kon worden. Het Rijksminlsterium voor de bezette Oostelijke gebieden was vertegenwoor digd door een delegatie onder leiding van den Beauftrqgta für Sonderfragen, Oberbereichsleiter Mallotke. Van de zijde der Nederlandsche Oostcompagnie nam eveneens een delegatie aan de plechtigheid deel o.l.v. den president, mr. M. M. Rost van Tonningen en den directeur mr. D. Krantz. Het in verval len toestand verkeerende slot is door een Nederlandsche ploeg bouwvakar beiders o.l.v. den architect Hoekstra in het afgeloopen jaar geheel herstelir en in stijl volgens Nederlandsche begrip pen ingericht. Het is de bedoeling, dat niet alleen de uitgezonden Nederlan ders in Waka T. een scholing van twee maanden ondergaan, om hen voor hun taak geschikt te maken, maar daaren boven dat dit bedrijf een middelpunt zal zijn voor alle Nederlanders, die in dit deel der Oostelijke gebieden wer ken, een stukje Nederland, "waar zij hun vacantle kunnen doorbrengen. Het slot Waka T. zal daartoe worden voor zien van alles wat tot het versterken van den band met het vaderland dien stig kan zijn. Wij komen op de beteeke- nls van deze, in de geschiedenis van het Nederlandsche aandeel in den opbouw van Oost-Europa, zoo belangrijke ge beurtenis, nog nader terug. (Telefonisch van onzen Berlijnschen correspondent). BERLIJN, 14 Sept. Mussolini's bevrijding door Duitsche parachutisten en de snelle wending van de militai re situatie in Italië onder Duitschen Invloed zijn een tastbaar bewfjs, dat de Duitsche energie na vier jaren oorlog eerder sterker dan zwakker is geworden. De Berlijnsche bladen publl- ceeren thans de eerste bijzonderheden over het waagstuk der bevrijding van den Duce, die dagen achtereen naar verschillende vestingen, eilanden en gevangerilgsen is gesleept en bij even- tueele ontvluchtingspogingen door zijn strenge bewakers onmiddellijk ver moord had moeten worden. Deze smaad is thans voorkomen en het telefoongesprek, dat tusschen Führer en Duce onmiddellijk na diens bevrijding heeft plaats gevonden, zal weldra worden gevolgd door bespre kingen, die van ingrijpend belang zul len blijken voor het verdere verloop van den oorlog. Juist de laatste dagen vonden er in alle deelen van het Duitsche Rijk pro testvergaderingen plaats, waarbij Ita- liaansche arbeiders met hun Duitsche kameraden hun verontwaardiging over Badoglio's optreden demonstreerden. Na de ineenstorting van het fascistisch regiem gingen duizenden aanhangers van Mussolini over tot de vorming van nieuwe fascistische „combattimen- ti" ofti zich ten tweeden male onder den Duce te kunnen scharen. Eerder dan men verwachtte is dit ideaal verwezenlijkt. De te Berlijn ge accrediteerde Italiaansche journalisten, wier bestaan de laatste weken onze ker was en wier couranten reeds on der andere redactloneele leiding ge plaatst waren, hebben hun fascistisch insigne weer opgestoken en zien met vertrouwen de toekomst tegemoet. De ontknooping van het drama in Italië is behulpzaam bij de zuivering van Europa en brengt een algemeene ontspanning op militair gebied met zich mede. Een gevoel van geruststelling. Het bericht van- de bevrijding van Mussolini door de Duitsche soldaten wordt in Lissabon beschouwd als de meest onverwachte sensatie. Juist in Portugal hecht men aan de bevrijding van Mussolini een heel bijzondere po litieke beteekenis, daar men veronder stelt, dat de geweldige invloed, dien Mussolini Sedert twintig jaar op alle Latijnsche volken heeft gehad, in de toekomst weer merkbaar zal worden, zoodat het tusschenspel van het verraad door Badógllo niet meer dan een episo de in de groote geschiedenis van het fascisme zal zijn. In politieke kringen, die in nauw con tact staan met de regeering, geeft men als meening te kenrien, 'dat de bevrij ding van Mussolini ook in Portugal als een geruststelling wordt gevoeld, temeer omdat het contact van den Portugee- schen corporatieven staat met de fas cistische politiek zeer nauw was. Politieke kringen, die hun inlichtingen in de eerste plaats van de Britsche am bassade en van het Amerikaansche ge zantschap plegen te betrekken, toonen zich na de'bevrijding van Mussolini zeer stil. Bovendien valt in Anglo-Ameri- kaansche kringen een groote bedrukt heid waar te nemen, zonder dat men weet, welk standpunt ten aanzien van de bevrijding moet worden ingenomen. Over het algemeen heerscht bij de politici alhier de indruk, dat de be vrijding van Mussolini een kroon is op de jongste rede van den Führer, die hiermede in propagandistisch opzicht een groote overwinning heeft behaald. AFGEDWAALDEN. Het gemakkelijk geld verdienen in oorlogstijd heeft al heel wat slechte ge volgen gehad. De 22-jarige N.A.S. te Berkhout is hierdoor ook van het rech te pad afgedwaald. Voor f 8.in de week was hij werkzaam bij Jacobus Steur te Berkhout, maar hij genoot daar tevens kost en inwoning. Onder norma le omstandighedèn zou hij zich daarme de gelukkig gevoeld hebben. Hij had echter een avontuurlijken geest en toen hij van andere jongens hoorde, dat hij, na 't volgen van een korten cursus als metaalarbeider veel meer geld kon ver dienen, wist hij ook zijn 18-jarigen broer te bewegen met hem een dergelij- ken cursus in Amsterdam te volgen. Daar kwam hij met jongens in aanra king, die, dank zij den zwarten handel, in het geld zwommen. Hierdoor rijpte het plan om door een kraakje wat rui mer in de contanten te komen. Met zijn broer roofde hij door braak bij zijn vroegeren patroon 4% pond tabak en 50 sigaren en bij J. H. aldaar een drie tal hammen. De tabak werd voor f 110, de sigaren voor 75 en de hammen voor f 130 verkocht. Het gevolg was, dat zij beiden, na drie maanden voorarrest, zich Dinsdag wegens diefstal en mede plichtigheid aan diefstal voor de recht bank hadden te verantwoorden. Snik kende bekende de oudste, dat zij het geld voor kleeren hadden besteed. De president, mr. Krabbe, vond het erg, dat N. het vertrouwen van zijn vroegeren patroon had geschonden en zijn broertje op het slechte pad had ge bracht. De officier, mr. de Brueys Tack wilde rekening houden met het reclasseerings- rapport, doch oordeelde een gevoelige straf op zijn plaats en vorderde tegen N. 10 maanden en tegen den jongeren broer 6 maanden gevangenisstraf, er op wijzende,' dat het van hen zou afhangen of zij eerder door gratie zouden worden begunstigd. De verdediger, mr. dr. Buiskool, Wp. op den slechten Amsterdamschèn j vloed voor deze jeugdige platteland»"* Hij verzocht de Jongste de voorde»] van de kinderrechtspraak deelachtig T1 doen worden en te overwegen of y0 beiden de drie maanden vóóropsluit^ niet als voldoende straf kon gelden Uitspraak 21 Septemeber. EENS EEN DIEF, BLIJFT EEN DIKF? Na, wegens diefstal, anderhalf jaar te hebben gezeten, vond N. J. j. Gt Zaltbommel werk bij den bunkerbou® ten behoeve van de weermacht in dl Zijpe. Geld om een kosthuis te betalen had hij niet. In de veronderstelling, dat niemand, als men wist, wat hij achter den rug had, hem in huis wilde nemen, maakte hij een zekeren Schoen aldaar wijs, jiat hij hem op bevel van de Duit. sche weermacht in huis moest nemen en daar hij, om te kunnen werken, een overall noodig had, stal hij die bij een buurman van S en op 4 Augustus f io uit de portefeuille van S. met het ge volg, dat hij sindsdien in voorarrest zit Naar hij beweerde had hij dit gedaan omdat hij nog geen loon had ontvangen' Hij had echter het voornemen aan S dé f 10 terug te betalen, zoodra hij loon had ontvangen. Zoowel de officier, mr. de Brueys Tack als de president, mr. Krabbe, waren in de zitting van Dinsdag, toen de zaak behandeld werd, van oordeel, dat J. had moeten probeeren de overall op crediet te köopen en het geld te lee- nen. J. haalde over zooveel weltfremd- heid de schouders op en merkte op, dat dit z.i. bij voorbaat was uitgesloten. Mr. de Brueys Tack: „Je had het in ieder geval moeten probeeren." Eisch 8 maanden gevangenisstraf. Uitspraak 21 September. De jonge man werd inmiddels weer naar zijn cel geleid. De maatschappij moet nu eenmaal beschermd worden. UITLOKKING VAN MISHANDELING. De politierechter, mr. Alblas, veroor deelde Maandag de niet verschenen huisvrouw Geeftje C. uit Schagerbrug, wegens het uitlokken van mishandeling tot f 25,boete of 10 dagen. Wielersport. STAYERSWEDSTRIJD OP DE WIERINGER BAAN. Zooals we onlangs- reeds hebben be richt, zou de directie van de Wierin- ger wielerbaan nog een specialen slot wedstrijd organiseeren. Thans heeft men besloten een wedstrijd achter mo toren te houden, die .stellig de belang stelling zal hebben van het publiek. Men heeft daarvoor contracten afge sloten met de stayers Groenewegen, Remkes en ook aan Jan Pronk, die zich te Wieringen dit jaar veruit de beste renner heeft getoond, startgelegenheid gegeven, welke Pronk dankbaar heeft aanvaard. De strijd gédt over 80 Km. (3 manches). Verder heeft men beslag gelegd op een groot aantal amateurs, die verschillende wedstrijden zullen rij den. Tot hen behoort o.a. Chris Krop man, amateur-kampioen van Neder land, Gerrit Bontekoe Jr., Paul Duyns, Van Hekken, Van Laar en vele an deren. Waarn; hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar; chef van dienst: Tj. N. Adema, Alkmaar; bui tenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Eriks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Adv. W. Ragetlie, Koog a. d. Zaan. Eenlge en algemeene kennisgeving. Tot onze groote droef heid overleed heden zacht en kalm onze lieve Man, Vader, Behuwd- Vader en Grootvader, de Heer' P. OUD Gzn., in den ouderdom van ruim 61 jaren. M. N. OUD- PLAATSMAN. Hilversum, M. A. OUD—GROEN. Th. C. J. GROEN. Haarlem, U. MOERBEEK—OUD. J. MOERBEEK. Bloemendaal, M. B. TEN CATE—OUD. A. TEN CATE en Kleinkinderen. Verzoeke van rouw beklag verschoond te blijven. Geen toespraken. 'De Crematie zal plaats hebben Woensdag 15 September a.s. te Drie- huis-Westerveld na aan komst van trein 12.49. Haarlem, 12 Sept. 1943. Middenlaan 13. Eenlge en algemeene kennisgeving. Tot onze groote droef heid overleed heden onze beste Broer en Zwager, de Heer P. OUD Gzn., In den ouderdom van ruim 61 jaar. Haarlem, K. OUD. M. B. OUD-GEERLINGS. G. WALLBRINK—OUD. Santpoort, C. OUD. "A. OUD—VAN MEURS. Aalsmeer, G. OUD. F. OUD—MUUSSES. Groningen, J. OUD. Deventer, N. M. PLAATSMAN. Haarlem, G. A. PLAATSMAN. Bandoeng, P. J. PLAATSMAN. L. PLAATSMAN- CLOUS. Haarlem, G. PLAATSMAIL Hilversum, L. ROES—PLAATSMAN. G. ROES. Haarlem, 12 Sept. 1943. E een „vriend" moet U „vriendelijk" behandelen. Verg dus niet het uiterste van hem en gun hem een welverdiende rust in onze werkplaats, waar wij hem van tijd tot tijd aan een nauwkeurig onderzoek on derwerpen. Het is zijn behoud! Ruyghweg, hoek Sluisdijkstraat. Stakman Bossestraat 58 Uitvoerder van Begrafenissen. Crema- tiën en Transporten Telefoon 3536 Het in Uw zak... daar kan de prettige doeltreffende schriftelijke cursusMiddenstands diploma Algem. Handelskennis) voor rorgen van het: Alle vrienden en bekenden een spoedig weerziens ge- wenscht. Fam. RUITENSCHILD. Oldeberkoop 75, Friesland. AMERSFOORT AFD. 13 Vraag kosteloos prospectus dat uw naaimachine vak kundig gerepareerd wordt, hebt U bij ons. Onze werk plaatsen zijn modern inge richt en onze 40-jarige er varing staat tot uw dienst. Alkmaar Den Helder. Wegens ongeval van den tegenw. bode, vraagt de voor contributie-inning. Zich te vervoegen na 6 uur 's avonds: J. C. WEZEMER, Narcisstraat 47. Voor den lsten keer in Den Helder een buiten gewoon HAWAIÏAN-PROGRAMMA. le prijs Hawaiïan-concours. JOHN'S HAWAIïANS, Hawaiïan van hpt beste soort. ALPENHAWAIÏANS, een sensatienummer. ZUID-AFRIKAANDERS, met topprestaties. DE SPOTVOGELS, humor ten top. BERNARD BARENDS, conférencier. VOOR DEZE HAWATiAN-STERRENREVUE ZAL ZEER VEEL BELANGSTELLING ZIJN! Voorziet U tijdig van plaatsen. Prijzen: 1.50, 2.—, a.i.b. Plaatsbespreken vanaf Woensdag 15 Sept. dagelijks van 111 aan de zaal en van 6—7 Krugerstraat 46. HET ZAL STORM LOOPEN. waarschuwt: Roet geeft rook, brandgevaar en slechte verwarming! Roet in uw schoorsteen brengt rook in uw kamer. De kachel brandt dan slecht en dat kost meer kolen. Bovendien verhoogen niet geveegde schoor- steenen het brandgevaar. Het is dus in uw eigen belang, als U tijdig den schoorsteenveger laat komenZorg ook, dat uw haard of kachel vakkundig schoongemaakt en nagezien wordt, vóór TJ begint te stoken. Haal meer warmte uit minder kolen MODEHUIS SPRUIT, Keizerstraat 62, vraagt (goed salaris) of aank. kracht( goede vooruitz.). In jong gezin gevraagd een flinke zelfstandige DIENSTBODE, voor dag en nacht. P. VISSER, groothandel in boter en kaas, Zandersloot 94, Heiloo ARNOLD DEKKER groet zijn vrienden en kennissen. Tot weerziens. Voor herfstlevering hebben wij af te geven in de soor ten: Bevelanders AA en C gek. Eigenheimers A gekeurd, vr. gerooid Eerstelingen A gekeurd, sterk gewas bij C. ZEEMAN, Erk. 2316, Kengetal K 2242, tel. 288, Wieringerwaard. NAAR Gevr. voor direct net dag meisje of werkster. Adres: Bureau van dit blad. Te koop 2 solide burger woonhuizen, Vischstr. nos. 68 en 70, samen f 5500. Adres: Kuiper, Ruyghweg 41. Te koop een vuurduvel f 20. Tevens te koop gevr. Jongens- of heerenjas. Van Zandwijk, Willem Beukelszstraat 21. Te koop 1 gr. inmaakpot f 10; 1 gr. konijnenhok f 12.50. Te bevr. Schram,' na 6 uur, v. Heemskerkstraat 15. Te koop l kinderwagen, o. kw. f 45. F. d'Hont, Gouds bloemstraat 8. Te koop 1 gummi m.regen jas en br. m.wintermantel, 11 a 12 Jr. f 15; 1 moderne Bor- deau m. hoed, 14 15 Jr. f 5; 1 mooie beweegb. pop m. le dikant f 25. Adres: Ouwer- kerk, Lijsterstraat 30. Te koop gabard. d.regen mantel mt. 48, prijs f 40; een salonpathefoon m. naalden en platen, alles z.g.a.n., prijs f85. J. H. Blazer, v. d. Duyn v. Maasdamstr. 26, Den Helder. Te koop een pr. hooge lee- ren sch. mt. 40, z.g.a.n., prijs f 15. Tevens gevr. een jon genspakje, lft. 5 i 6 jr. Otten, Schagenstraat 88. Te koop d.wintermantel, pluche (bruin), mt. 42 f 30- 1 visschersgaren jumpertje mt. 40 f 15. Wouters, Ruyghw. 180. Te koop gevr. 1 pr. Kym. en voetbalsch., mt. 45. Hoo- gerwerf, Mesdagstraat 1, Huis duinen. Te koop gevr. twee wieltjes met luchtb. voor autoped Hennekam, Kuiperstraat 2s' Den Helder. Te koop gevr. sierkussen v. kinderwagen. Adres: s C Man, Anjelterstraat 4 _Te koop gevr. actetasch. De Ruig, Joubertstraat 80 Te koop gevr. 1 0f 2 over als. mt. 48 of 50. Br. aan: v. Hulzen, Ja Vroonstraat 53. Te koop gevr. mod. kin derwagen, o. kw., lichte kleur. Tevens te koop aangeb. een nw. bl. h.costuum f 80, maat 54, of ruilen v. grijs costuum. p. v. d. Spek, Lan- gevliet 13, Julianadorp. Te k. gevr. -l pr. j.schoen tjes, mt. 23. C. Slot, De Ruy- terstraat 12. Slaapkamer te huur voor meisje. Br. ond. no. 403-H bureau van dit blad. In ruil aangeb. z.g.a.n. oud- rose japon mt. 40 tegen dito donkere kleur. T. de Haan, 2e Kroonstraat 24. Wil blonde heer, die br. actetasch heeft meegomen uit electr. trein J.l. Zaterdag 16.50 te Alkmaar, zijn adres be-, kendmaken? Van Leeuwen- hoekstr. 31, Den Helder. 2 Vrienden zoeken een net kosthufs. Adres: Bureau van dit blad. HuwelUk. 2 R.K. jongelui, 23 en 24 Jr„ zoeken serieuze kennlsm. met 2 dito jongeda mes. Br. met foto, welke op eerew. wordt geret., onder no. 405-H bur. van dit blad. Rullen l pr. sch. mt. 40 voor *nt. 42; 1 platencamera, chassis voor filmcamera. Vis ser, De la Reystraat 52. In ruil aangeb. 5-tons wa- - gen op luchtb. tegen een 2- tons. Jaap Wlggers, Bassin gracht 11. Vader zoekt voor zijn zoon tje van SV« jaar tijdelijk goed tehuis, liefst bulten. Br. o. nr. 404 H bur. v/d bl. Verloren, Dinsdagmorgen Plm. 8 uur, 2 fietstasschen, bij de Kooy, zijn opgeraapt door een Heer, rijdende rich ting Den Helder. Verzoeke te rug: Fonteyn, Begoniastr., 73. Verloren, op Rulgeweg /tus schen Oudesluis en Schagen, topeind van vlschhengel. De gene, die lnl. kan verschaf fen, wordt beloond. Corn. Ditostraat 12, Den Helder. Weggeloopen jonge cyper- sche kat. Verzoeke terug te brengen: Oootslootstraat

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2