4 VROOLUKE VAGEBONDEN H0MIQS JUTTERTJES. TIVOLI-THEATER VERLATEN STEILBERG HET ONSTERFELIJKE HART N.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK STADSNIEUWS. EVACUATIE-PERIKELEN. De goede buurman. SCHAGEN. RECHTSZAKEN. Advertentiën. DOUWE EGBERTS komt echte thee nabij I WITTE BIOSCOOP De liefde van den man Hyp. Kapitaal beschikbaar. Personeel gevraagd Personeel aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Een staaltje van „burenzorg", dat voor een deel typeerend geacht mag worden voor omstandigheden, die mo menteel in onze stad aan de ordfe van den dag zijn, kwam ons dezer dagen ter oore. Wij vinden het tè interessant om het den lezers te onthouden. Een gezin, bestaande uit man en vrouw en twee kinderen evacueerde naar het noorden des lands. Dit ge schiedde enkele maanden geleden. Een der buren, die in het belendende huis woonde, bood aan om de woning in orde te houden en verkreeg aldus den sleutel. In goed vertrouwen werd dezen afgegeven en, verheugd over deze pure naastenliefde, evacueerde het gezin. Toevallig kwam eenige dagen gele den de man uit Groningen en wat is logischer, dan dat zijn eerste gang naar zijn woning was, om deze eens in oogenschouw te nemen? Wie beschrijft echter 's-mans ont steltenis door te moeten constateeren, dat de woning zich kenmerkte door 'n waarlijk ontstellende ravage. De meu belen waren goeddeels alle weggehaald, de kasten bleken vrijwel leeg en zelfs de serviezen en een groot deel van de achtergelaten keuken-uitzet was niet meer aanwezig. Het vloerkleed uit voor- en achterkamer.... het was weg. Eveneens enkele schilderijen, een ge deelte van de bedden enzoovoorts. Verbijsterd van schrik, en niet anders denkende, dan dat inbrekers hun slag geslagen hadden, ging de man naar zijn buurman om hem op de hoogte te stellen van het gebeurde en hem tevens te verwijten, dat hij hem niet eerder op de hoogte had gesteld. Zijn verontwaardiging was echter onbeschrijfelijk, toen hij in de woning van den goeden buurman zijn eigen dommen terug zag. De schilderijen sierden den muur, de karpetten lagen op den vloer en het servies was in ge bruik genomen. Natuurlijk protesteerde de man op de scherpst mogelijke wijze, doch het was hem niet mogelijk den ander van zijn schandalig gedrag te overtuigen. Deze ging van het standpunt uit, dat hij, in ruil voor het „oppassen", toch zeker wel de beschikking over „enkele" gebruiksvoorwerpen mocht hebben. Als buurman er echter bezwaren tegen had, was hij wel bereid een en ander terug te brengen. Buurman moest dan evenwel niet verwachten, dat hij nog langer voor huismeester speelde.... Hoe deze affaire zich verder toege dragen heeft, vermeldt de historie niet. Bet zij echter voldoende er assistent- évacué's op attent te maken hoe nuttig het is als men zich eerst terdege van de bonafiditeit zijner buren overtuigt, alvorens deze vrij entree in zijn wo ning te geven., BIDUUR voor den nood des tijds. In de Ger. Kerk Stationspark, Donderdagavond half 8. Spr. ds. J. L. Goede I van Sloot- dorp. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: J. Snijderde Man (d.) E. Verblauwvan der Holst (z.) Ondertrouwd: A. B. v. d. Ham en A. Hendrikse. J. de Valk en H. M. Rijnvis. C. W. Borgelt en H. Goed hart. T. Boonstra en F. C. v. d. Berg. Gehuwd: W. K. v. Zuidam en S. S. Bouwens. KERKWEEK VOOR IEDEREEN. Van 36 Sept.—3 Oct. De Ned. Herv. Kerk heeft niet alleen in deze oorlogsjaren, maar ook reeds daarvoor een nieuwen koers genomen. Bewogen door _wat er in deze eeuw ge beurt, is zij hiertoe gekomen. Iets daarvan kunt u vernemen in de komende kerkweek, waarin de kerk eenerzijds bekennen zal, dat zij te veel sociaal, economisch en geestelijk on recht heeft goedgekeurd, geduld of in elk geval niet gezien; anderzijds zeggen zal, dat ons heil niet ligt in deze we reld met haar tijdelijke en menschelij- ke perioden van vrede en oorlog, op- en neergang, licht en duister. Zij zal met nadruk verkondigen, dat de eenige hoogste autoriteit is: Christus, gekomen niet om de wereld te vernielen, maar te behouden. Want Hij is vol ont ferming over de uitgeputte en voortge jaagde schare. Hij brengt daarom de eeuwige waarheid en werkelijkheid van Gods gerechtigheid en liefde, het Ko ninkrijk Gods. Zoo wil de kerk van Godswege spre ken tot kerkelijken en buitenkerkelij ken, tot ons allen, die de verwijten aan elkaar moeten begraven en die in de branding van het heden, in het harde leven, waarin wij geworpen zijn, hou vast zoeken. De kerk roept u daarom op 2 Zonda gen. 26 September, 10 uur, spreekt dr. M. ven der Voet, N. H. predikant te Haarlem (Schoten) over: Jezus Christus, Heer der wereld. 3 October, 10 uur, spreekt ds. G. Westmijse, N. H. predikant te Rotter dam over: Wien zullen wij volgen? Andere samenkomsten. De Evangelisatiecommissie houdt Za terdagavond 25 September in „Bethel", om 8 uur, een Avondgebed als inleiding op de kerkweek en Dinsdag 28 Septem ber aldaar, des avonds 8 uur een sa menkomst van jongeren boven 18 jaar. Onderwerp: Wat God deed. In de kerkzaal op de Markt vindt Vrijdagavond 1 October, 's avonds 8 uur ook een Jeugdsamenkomst plaats. Spre ker W. J. Witteveen met als onderwerp: Hoe blijven wij in dezen tijd gezond. Nawerk. Na de belde diensten liggen in de kerkzaal lijsten, waarop verschillende cursussen voor ouderen en jongeren staan aangegeven voor de a.s. winter. U kunt dan opgave van deelneming doen. De kerkdiensten vinden plaats In de kerk op de Markt. Kerkkoren uit Schagen werken mee. Kerkeraad en Evangelisatiecommissie organiseeren sa men deze week. Komt met de jeugd de ze beide Zondagen. De kerk roept u! Geeft deze mededeelingen door aan de Heldersche bewoners in Schagen. MARKTBERICHT. IJMUIDEN, 15 Sept. De prijzen op 14 Sept. waren als volgt: gr. tarbot f 8.00-f 6. kl. tarbot f 5.50-f 3.50, kl. griet f2,50, gr. tong f 7.35-f 7, kl. tong f5.77- f2.50, middelschol f3, kl. middelschol f2.50, kleine schol 2e srt. f2, idem 3e srt. f 0.80, idem 4e srt. f0.50, kl. schar f 0.30, vischpuf f 0.10, bot f 1. wijting f 0.80, kl. kabeljauw 2c srt. f 0.80, knor haan 14-2.50 en bliek (0.20; aller per kilogram. VEEDIEFSTALLEN EN SLACHTINGEN BERECHT. Voor den Alkmaarschen economischen rechter stonden Woensdagmorgen weer verschillende personen terecht, die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal len van schapen uit de weide, welke beesten in sommige gevallen, ook door hen waren geslacht. De arbeider Th. Stoop uit Zijpe, en zijn collega C. Dek ker uit St. Maarten, waren in den nacht van 20 op 21 Mei j:l. het land opgegaan van den landbouwer H. te Schoorl, al waar zij een schaap wegnamen en het later slachtten. Het vleesch werd grooten- deels in den zwarten handel verkocht. Verdachten hadden gehandeld uit geld gebrek en omdat enkele schulden be taald moesten worden. De Officier van Justitie eischte tegen beide personen een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden met aftrek van de ruim 3 maanden preventieve hechtenis. De verdediger van Dekker, mr. M. Burlage, bepleitte clementie en voerde aan, dat S. waarschijnlijk de aanstichter van het geheele geval was geweest. Mr. Berkhouwer als verdedifeer van S. merkte op, dat de economische rech ter te Groningen eenige dagen geleden iemand, die 20 schapen gestolen had. tot anderhalf jaar veroordeelde. Hij concludeerde dat het dus voordeeliger zou zijn' om 20 inplaats van 1 schaap te stelen, want dat de straf toch niet zooveel uitmaakte. Pleiter drong dan ook aan op clementie. De economische rechter zeide de dief stallen van vee buitengewoon ernstig te nemen en merkte op, dat de veedieven op het platteland eigenlijk het zelfde zijn als de fietsendieVen in de stad. Mr. Meijer zeide, dat hij weinig rekening wenschte te houden met de persoonlij ke omstandigheden der verdachten en hij veroordeelde ieder conform den eisch. De tuipdersknecht J. Kleef uit Heiloo, gjng er in een zwak oogenblik toe over om drie geiten weg te nemen en te slachten. Hij had dit gedaan om aan wat extra/geld te komen teneinde voor zijn zuster, die ging trouwen, een sche merlamp te kunnen koopen, en om tevens voor zich zelf wat extra tabak aan te sehafféh. Overigens bleek K. een harde werker, die met weinig geld toe moest. Het O.M. wilde een beetje clement zijn en eischte 10 maanden gevangenisstraf plus een boete van 50 of tien dagen. Mr. Berkhouwer legde in zijn pleidooi den nadruk op verdachtes tot dusver on berispelijk verleden en den grooten in druk, die de preventieve gevangem'sstr? reeds gemaakt had. Verdachte had zelfs uit wanhoop reeds een po"ing tot zelf moord gedaan, omdat hij het in de cel niet kon uithouden. Het vonnis luidde conform. De koopman G. Liefhebber uit Enk huizen, had op 28 Juni een schaap ge slacht, dat hij reeds 3 maanden tevo ren op de Purmerender markt had ge kocht. Het vleesch was grootendeels voor eigen gebruik bestemd, doch een gedeelte was in den zwarten handel ver kocht. De Officier eischte een gevangenis straf van 6 maanden met aftrek van 6 maanden preventief. Mr. D. Sluis verzocht gezien verdach tes gezondheidstoestand een onmiddellij ke voorloopige invrijheidsstelling, doch de economische rechter stond dit niet toe en veroordeelde verdachte conform. BELEEDIGING. De 22-jarige tuindersknecht P. van G. uit Broek op Langendijk had den controleur Z. beleedigende woorden toegevoegd en werd daarvoor Maandag, bjj verstekj door den- politierechter mr. Alblas tot f 30 boete of 15 dagen ver oordeeld. FUIKEN GELICHT. De 50-jarige transportarbeider C. K. te Noord-Scharwoude had 25 Juni drie fuiken gelicht en in één ervan visch gevangen, die hij zich had toegeëigend. Maandag had hij zich voor dit feit voor den politierechter, mr. Nico Alblas, te verantwoorden en aangezien hij nim mer met den rechter in aanraking was DE KEURINGSDIENST VOOR WAREN. Wat wfj dank zij dezen dienst niet té consumee- reri kregen. Het verslag van den Keuringsdienst voor Waren in het keuringsgebied Alkmaar over het afgeloopen jaar is weer verschenen en geeft markante bij zonderheden over tal van voedings- en gebruiksartikelen welke in dezen surrogatentijd alles behalve aan de eischen van bruikbaarheid bleken te voldoen. Dat er thans nog grooter waakzaam heid dan vroeger vereischt wordt en dat de mentaliteit van vele fabrikan ten zich in dalende lijn beweegt, bleek uit het groote aantal processenverbaal welke in het afgeloopen verslagjaar werden opgemaakt. In 1940 werden 81 processenverbaal opgemaakt, in 1941 waren het er 664 en in hét algeloopen jaar niet minder dan 1000. Daarnaast werden er 16702 inspecties verricht te gen 12746 in het jaar te voren. Schikkingen en veroordeelingen brachten tezamen het respectabel be drag van f 32780 op. Wanneer men weet, dat het aandeel van het Rijk in de ge wone exploitatiekosten over het ver- slkgjaar f 35144.17 bedraagt, kan mfen constateeren, dat het Rijk dank zij de gedwongen financieele offers der knoeiers heel weinig aan dezen nut tigen dienst ten koste behoeft te leg gen. Wat ons bespaard bleef. Waarvoor in hoofdzaak onze magen en daardoor onze gezondheid ge spaard bleven, kan blijken uit de vol gende opsomming, geput uit de uitvoe rige overzichten der afgekeurde waren. Dank zij den Warendienst hebben wij vruchtenwijn gemist, die, inplaats van 12 pCt. zooals het etiket vermeldde slechts 4.4 pCt. alcohol bevatte; voorts rhum, punch enz. zonder alcohol en dat is nog niet het ergste, want cacaopoe der, dat uit beschimmelde gemalen doppen bestond, kon tijdig uit den han del worden genomen. Van de rest noe men wij nog 36 van de 157 monsters consumptie-ijs met te veel bacteriën het percentage afgekeurde monsters steeg in vergelijking met het vorig ver slagjaar trouwens van 40 op 45 pCt. Wij noemen verder nog soepgroenten met mijt, beschimmelde huishoudjam, aardappelmeel met fijngemalen schillen, zelfrijzend bakmeel met mijt, pudding poeder, welke door draden en vezels ver ontreinigd was, schimmelig kaneelsurro- gaat, door soda verontreinigde suiker, annijssuiker zonder.... annijssmaak, be dorven vischpasta, bouillon, welke elk recht op dien naam miste, en vitamine producten, die geen vitaminen bevatten. Niet alleen over onze magen, maar ook over onze beurzen heeft de keu ringsdienst gewaakt en menige huis moeder zal dankbaar moeten erkennen dat juist in deze moeilijke jaren een dergelijke overheidscontróle van on schatbare beteekenis kan genoemd wor den. geweest en tot zijn laakbare daad was gekomen, omdat hij gaarne een vtschje wilde consumeeren, verzocht hij cle mentie. De officier van justitie, mr. De Bruyes Tack, toonde zich hier gevoelig voor en vorderde f 40,boete of 15 d., doch de politierechter vond het feit zoo ernstig, omdat dergelijke rooverijen zoo moei lijk te achterhalen vielen en het niet aanging als men geen visch kon koo pen-om die maar te stelen, dat hij den delinquent twee weken gevangenisstraf oplegde. De verdachte, die zich door den eisch van den officier opgelucht toonde, was door het vonnis zoo be duusd, dat hij zonder antwoord op de mededeeling van den politierechter, dat hij veertien dagen tijd had om van het vonnis in beroep te komen, de zaal verliet. De beslissing om in beroep te gaan behield hij zich blijkbaar voor. DISTRIBUTIEBONNEN GESTOLEN. De 50-jarige huisvrouw Hillegonda J. uit Schagen had zich Maandag voor den politierechter te Alkmaar te verant woorden wegens diefstal van distribu tiebonnen en boter ten nadeele van een winkelier aldaar. De verdachte was niet verschenen. De officier, mr. De Brueys Tack, was van oordeel, dat door handelingen als Hil legonda pleegde, de positie van den win kelier zeer bemoeilijkt wordt. Deze toch ziet daardoor zijn verdienste steeds ge ringer worden, omdat hij alleen nieuwe goederen ontvangt als hij bonnen inle vert. Een ernstige straf was z.i. hier noodig. Eisch 2 maanden gevangenis straf. Vonnis '1 maand. TENTOONSTELLING „HERLEVEND NEDERLAND" GESLOTEN. Meer dan 100.000 bezoekers. Zondag is te Arnhem de tentoonstel ling „Herlevend Nederland" gesloten, ter gelegenheid waarvan een Gelder- sche Volksdag i? gehouden. Zondagmiddag werd de 100.000ste be zoeker begroet de tentoonstelling werd 14 dagen gehouden en dezen be zoeker, den heer Kamperman uit Twel- lo, werden verscheidene geschenken aangeboden. In den voormiddag vond de officieele sluitingsplechtigheid plaats waarbij Max Blokzijl er op wees, dat deze expositie samengevallen is met den politieken strijd en den strijd aan de fronten. In tal van plaatsen heeft de tentoonstel ling duizenc" V menschen getrokken, maar in Arnhem eindigt de victorie. Spreker herinnerde aan de terreur van den laatsten tijd, voornamelijk aan de sluipmoorden welke het noodzakelijk maken dat maatregelen worden getrof fen welke de daders tot nadenken stem men. Moeten wé, vroeg spreker, niet langzamerhand verlangen dat voor één leven andere levens worden geëischt, al zal de Leider zich dan ook wel weer op het standpunt stellen, dat geen Ne- derlandsch bloed voor NederlandSch bloed vergoten mag worden. Verlangd kan evenwel worden, dat in belangrijke mate volksgenooten van wien men kan aannemen, dat ze de- sluipmoorden toe juichen of begunstigen, naar plaatsen worden overgebracht waar ze tot na het einde van den oorlog dergelijke moor den niet meer kunnen toejuichen. Spreker vergeleek den oorlog met 'n bokswedstrijd, waarin Duitschland ten slotte zal overwinnen. Hier en daar heeft men reeds gejuicht en den vlagge- stok uitgestoken. Men kan dat zoo laten, want wij aldus spreker zullen er voor zorgen, dat daaraan het zwart-rood van de NSB en het oranje-blanje-bleu van herlevend Nederland wordt gehan gen. De Geldersche volksdag werd beslo ten met een groote demonstratie op het Velperplein. AANMELDING VAN TOONEELZALEN. De Nederlandsche Kultuurkamer deelt mede: Aangezien er te dezer zake nog eenig misverstand blijkt te bestaan, wordt er de aandacht van belanghebbenden op gevestigd, dat ook houders van zalen met tooneelaccomodatie zich dienen aan te melden bij de Nederlandsche Kul tuurkamer. Opgaven dienen vóór 30 Sep tember 1943 te worden gericht aan het adres: 2e van den Boschstraat no. 44, 's-Gravenhage. H. J. WILLING. t Te Rotterdam is gisternacht op 65-ja- rigen leeftijd overleden de bekende oud- internationale scheidsrechter de heer H. J. Willing. Tal van ontmoetingen op het vasteland en ook tijdens de Olympische Spelen te Stockholm heeft hij met veel succes geleid. Hij gold als een der bes te Europeesche scheidsrechters. EEN DAPPER DIENSTMEISJE. Het driejarig dochtertje van de fami lie J. Z., wonende aan den Paterswold- schen weg te Groningen was Maandag middag in haar eentje op stap gegaan en kwam voor den gesloten spoorover weg juist toen de sneltrein uit Leeuwar den naderde. Het kind, zich niet be wust van het gevaar dat dreigde, ging kruipende onder het gesloten hek door en wilde rustig de spoorbaan overste ken. Een jongedame, zekere mej. T. Bos, zag het gevaar, begaf zich vliegensvlug naar de plaats, waar het noodlot dreig de en kon met gevaar voor eigen leven nog juist het kind grijpen. Even later vloog de sneltrein voorbij. DE MOORD OP DRIE VROUWEN TE SCHIEDAM. 's-GRAVENHAGE, 15 Sept. Het ge rechtshof te 's-Gravenhage heeft heden ochtend in afzonderlijke zitting in hop- ger beroep de zaak in be^-mdeling ge nomen tegen de vier verdachten, be trokken bij den moord op drie joodsche vrouwen, respectievelijk 80, 55 en 51 jaar oud, te Schiedam gepleegd in den nacht van 12 op 13 Augustus 1942 aan den oever van de Maas. In de ochtendzitting stonden terecht Joh. Bemond, oud 32 jaar, uit Rotterdam en Joh. M. Woltering, oud 50 jaar, even eens uit Rotterdam, welké beide 4 Maart 1943 door de rechtbank te Rotter dam wegens het medeplegen van moord tot levenslange gevangenisstraf waren veroordeeld. Tegen beiden werd bevestiging van het vonnis der rechtbank geëischt. Tegen den medeplichtige P. H., die tot 20 jaar gevangenisstraf werd veroor deeld, eischte de officier mr. Hans even eens levenslange gevangenisstraf. CLANDESTIENE DISTILLEERDERIJ ONTDEKT. Twee beambten van de accijnzen en twee rechercheurs hebben gisteren een clandestiene jeneverstokerij ontdekt in een woning in de Frans Halsstraat te Amsterdam. Twee distilleertoestellen, verborgen in een vuilnisvat en een waschketel, werden in beslag genomen, evenals een hoeveelheid van het ver vaardigde product. De bewoner was niet thuis en wordt nog door de politie gezocht. RÜSTBEHOEVENDE ARBEIDERS NAAR BUITEN. AMSTERDAM, 15 Sept. De cen trale persdienst van het Nederlandsche Arbeidsfront schrijft ons: De uitzending van arbeiders en ar- beidsterg naar een arbeidsontspannings- oord van het Nederlandsche Arbeids front zal ook gedurende den winter voortgang vinden. Met het oog op de weersomstandigheden gedurende dit jaargetijde zal uitzending in den win ter uitsluitend geschieden naar het ont spanningsoord te Valkenburg (L.). Voor uitzending komen slechts in aan merking diegenen, die door de ver hoogde krachtsinspanning hun gezond heid dreigen te verliezen, alsmede de daardoor ziek geworden arbeiders en arbeidsters, die herstellende, doch niet mee onder doktersbehandeling zijn. DE INZAMELING VAN EIKELS, KASTANJES EN BEUKENOOTJES. Alles, wat ter verruiming van de voedselvoorziening kan dienen-, 'moet gedaan worden. Daarom dient ook de van eikels, kastanjes en beukenootjes van rijkswege geregelde inzameling zoo goed mogelijk te slagen Thans ls de tijd gekomen om in bos- schen en parken, langs lanen en wegen, de vruchten te zoeken, die, hetzij als veevoeder, hetzij rechtstreeks, aan de voedselvoorziening van ons volk ten goe de komen. Allen landgenooten, die in de gelegenheid zijn om het werk te ver richten. wordt dan ook verzocht hun medewerking te verlcenen. De arbeid wordt materieel beloond en bovendien is er de wetenschap, dat men zich voor do voedselvoorziening verdienstelijk maakt. 3-JARIGE JONGEN VERDRONKEN. Het drie-Jarige knaapje P., wonende te Driehuis is aldaar te water geraakt. Zijn moeder vertoefde in de nabijheid en wist het spoedig op het droge te brengen. AUe pogingen om de levens geesten weer op te wekken mislukten echter. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. Paardentaxatlemarkt te Schagen. De paardentaxatlemarkt te Schagen wordt niet gehouden op Donderdag 23 September 1943, maar op Maandag 20 Sept. 1943, aanvang 14.— uur. 23 NONNEN BIJ LUCHTAANVAL OMGEKOMEN. Bij een der jongste luchtaanvallen /an Brltsch-Amerikaanschs vliegtuigen op het Duitsche Rijksgebied hebben in een klooster van Benedictinessen in West- Duitschland drie-en-twintig nonnen den dood gevonden. Zij bevonden zich in den schuilkelder, toen zij door brisant bommen gedood werden. Na den jongsten luchtaanval op Neu renberg heeft een non in het instituut der „Englische Frëulein" als eerste kloosterzuster in Duitschland de lucht- bescheriRingsmedaille verkregen voor „Verdienste im Luftschutz". Waarn. hooldred., kunst en wetenschap pen: H. P. v. d. Aardweg, Alkmaar; chef van dienst: Tj. N. Adema, Alkmaar: bui tenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: pen Helder A C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Erlks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwljne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhulzen. Adv. W. Ragetlle, Koog a. d. Zaan. Met spoed te koop gevr. TENNISSCHOENEN. TENNISBALLEN. GYMSCHOENEN. SPIKES. SCHAATSEN. SPORTKLEEDING enz. Sport Sluisdijkstraat. Gevraagd: FLINKE BEDIENDE OF LOOPJONGEN, beneden 17 jr. In- of ex tern en flink meisje, niet beneden 15 jr. voor dag of dag en nacht. L. v. d. OORD, kruide nier, 't Zand N.-H. H.H. Kappers! BEKWAAM KAPSTER voor terstond gevr. Hoog loon en prov. F. v. d. KNAAP, Raaks 1, telef. 17991, Haarlem. Huwelijk. Welke jongeman of wedn. w.k.m. 28-j. dorps meisje, niet onbem. Br. no. 300 v. Roon's Boekh. Dordt. SPOED. Te koop aangeboden te Heiloo op le kl. stand een heerenkapperssalon. Koopsom 3000. j. Vinke, Aostastraat J 144 LEVENSPOSITIE. Modern ingerichte melkzaak op goeden stand te A'dam te k. aangeb. Pracht inven taris, o.a. koelkast. Omzet 2500 liter p.w. Drukke winkel. Koopsom 20.000 a contant. Geen tusschen- pers. Alleen ser. reflect. gel. te schr., No. 100336, Bolrek, Kon.pl. 1, A'dam. Wilt U KAMPEER- of STRANDTENT verkoopen? Doet het dan nu. Prijs en afm. Br. JOH: HEljjNEN, Schermerstraat 34rd., Haarlem. helpen U bij rheumatiek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bij spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg baar. Laat ons ook Uw ervaringen weten I Sanita-Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. 12* TBEKXma HJUGHTON CO. WETTIGE PREMELEENING 1912 4* KLASSE, 2s LIJST. TREKKING VAN WOENSDAG IS SEPT. 1943 HOOGE PREMIËNi f 2000.—- 0466 f 1600.— 1338 4995. f 1000."»* 4411 19999 2Ö2BO. f 40010382 12665 14610 19257. f 200.— 8946 10674* t 100.— 2327 6280 10340 10660 12664 16627 16967 18099 18570 1946a PBEMIÊN VAN 65.- 67 71 212 414 434 441 650 663 676 870 877 683 1167 1169 1181 1465 1478 1654 1912 1934 2006 2278 2301 2304 2554 2566 2604 3095 3106 3118 8402 3425 3523 3725 3727 3787 4067 4076 4090 4326 4474 4563 4797 4803 4841 5140 5152 5211 5400 5415 6619 5625 6879 5884 6074 6087 6318 6333 6601 6621 6956 6978 7227 7247 7560 7556 7796 7858 8160 8165 8403 8613 8803 8861 9198 9221 9496 9511 0834 9861 5399 6608 5789 6071 6305 6576 6932 7209 7531 7781 7781 8149 8388 8774 9184 9491 9811 241 464 680 897 1183 1679 2037 2314 2777 3154 3551 3837 4092 4612 4858 6220 5416 5655 5897 6114 6361 6637 7031 7304 7582 7864 8158 8534 8880 9250 9531 9866 243 468 683 901 1187 1657 2029 2339 2808 3211 3565 3847 4095 4617 4879 5222 5473 6656 6903 6139 6428 6670 7051 7328 7603 7873 8177 8562 8919 9312 9600 9874 255 474 760 915 1660 2066 2355 2816 3289 3573 3920 4098 4648 4914 5251 5483 6659 8908 6167 6445 6746 7054 7346 7834 791f 16 8212 8589 8923 9330 96C9 9881 9906 10002 10013 10089 10072 10111 10147 10155 10177 10182 10247 10272 10311 10361 10421 1C438 10485 10528 10639 10566 10577 10584 10609 10676 10709 10714 10721 10771 10773 10795 10800 10806 10827 10861 10894 10961 11006 11134 11176 11267 11273 1.1318 11346 11363 11370 765 930 1307 1722 2146 2378 2883 3306 3593 3924 4114 4669 4927 5280 5492 5664 6934 6178 6450 6777 7066 7365 7660 7933 8229 8681 8951 9339 9036 340 360 368 568 585 693 777 822 836 1069 1101 1108 1323 1346 1408 1748 1749 1787 2173 2207 2235 2471 2543 2548 2990 3022 3031 3307 3314 3346 3623 3669 3676 3962 3986 3997 4142 4154 4176 4691 4756 4762 5021 5067 5077 6368 5371 5375 5537 5563 5571 6709 6741 5777 5958 5969 5977 6228 6230 6259 6479 6486 6491 6836 6915 6918 7153 7164 7206 7401 7404 7466 7742 7745 7762 8015 8071 8087 8279 8325 8339 8724 8727 8748 (98 9016 9052 9130 54 9357 9370 0375 9679 0740 9747 9770 323 544 771 075 1317 1729 2172 2460 2983 3306 3616 3951 4141 4687 4963 6321 6529 6683 6940 6203 6455 6800 7088 7360 7699 7973 8239 8719 8991 11384 11425 11465 11476 l 11257 11273 1.1318 11346 11363 11533 11650 11585 11617 11622 11645 11655 11667 11682 T1708 11728 11742 11753 11797 11890 11903 11940 11964 11980 11981 12008 12074 12180 12186 12189 12278 12284 12319 12328 12383 12409 12446 12451 12488 12523 12662 13574 12595 12624 12684 12087 12773 12781 12800 12838 12845 12910 12966 12975 13003 13091 13122 13134 13139 13162 13247 13285 13265 13303 13337 13393 13394 13404 18411 13420 13444 13514 13540 13638 13639 13664 13773 13776 13779 13846 13848 14024 14127 14199 14228 14260 14343 14370 14423 14470 14502 14579 14001 14639 14043 14607 14710 14714 14759 14832 14856 14863 14878 14885 14896 14906 14930 14945 14951 14970 15021 15043 15059 16070 15087 15090 15108 15121 15150 15213 15230 15233 15235 15240 15! 10 15344 15372 15394 18397 18823 15526 15571 16013 15643 15002 157S7 16747 16770 16795 16832 15846 15848 15888 16895 15926 15935 16970 15990 10023 16020 16071 16080 16001 16141 16172 16218 18239 16382 16421 16424 16438 16442 16454 1G478 16480 16408 16504 16522 10570 16591 16698 10621 16003 16687 16725 16750 16764 16768 10701 16829 10866 16871 16877 10888 16898 10028 10041 16958 16981 17169 17254 17277 17279 17289 17328 17333 17348 17349 17403 17409 17423 17449 17462 17468 17486 17513 17514 17533.17554 17639 17050 17654 17678 17680 17735 17784 17787 17887 17921 17025 17942 17987 17998 18018 18027 48041 18052 18054 18068 18091 18109 18133 18134 18148 18202 18215 18229 18245 18266 18295 18325 18368 18380 18434 18438 18463 18594 16621 18638 18630 18679 18731 1B747 18774 18824 18860 18903 18907 18911 18913 18915 18961 18984 18097 19107 19125 19178 19283 19224 19220 19272 10307 19831 19380 19304 19307 19411 10421 19489 19490 19491 19510 19516 10522 19558 19568 19595 10827 19637 19669 19695 10708 19713 19820 19866 19806 19947 10960 19982 10998 20106 20215 20217 20219 20348 20412 20431 20503 20633 20590 20609 20661 20690 20716 20766 20769 20790 20792 20824 20935 20942 20947 20960 20987 ONGECORRIGEERD 390 648 863 1146 1425 1900 2253 2551 3067 3371 3701 4005 4-211 4788 5079 5393 6600 5787 6042 6269 6556 6931 7208 7518 7759 8129 8367 8764 9143 9387 9806 1008 i 10481 10754 11167 11601 11741 12153 12481 12830 13170 13462 14074 14637 15072 15256 16710 16961 10282 16542 10703 17238 17430 17674 18003 18149 18440 18891 19218 19429 19658 90066 20643 20949 te UI* turnt ipn.1 Zaterdag 2 uur en 5 uur: Johan Heesters als Zingende Zwerver. Een reuze film. Brullen van het lachen. Toegang 14 jaar. Zondag Z uur en 5 uur: Een schitterende Italiaansche film. Een prachtdrama, dat U diep zal ontroeren. Toegang 14 jaar. Zondag 2 uur en 5 uur: Een meesterwerk. Een wondermooie film. met Heinrich Georg, Kristina Söderbaum, Paul Wegener. Toegang 18 jaar. We weten het: die gaat door de maag! Een reden te meer om Uw bon 3 x om te draaien en te probeeren er Honig's soepen op te krijgen. Julienne-, Ossestaart- of Kippensoep! SOEPEN Billijke voorwaarden De Directie. Mevr. Noë, Joubertstr. 2, vraagt fl. meisje of werkster. Aanmelden na 7 uur. Voor direct gevr. hulp in de huish. of dienstbode. Adres: Van Galenstraat 115. Gevr. net dagmeisje (event. voor de morgenuren) bij Me- prouw Bronder, C. Bokstraat C 104, Schagen. Gevr. hulp in de huishou ding, mlddelb. leeft., P O., bij bejaard echtpaar. C. Eelman Az„ Pijpersdijk, De Koog, Texel. B.z.a. naaister voor het ma ken en vermaken van dames- en kinderkleeding. Br. onder no. 408-H bur. van dit blad. B.z.a. net persoon, 34 jr., om de andere week, onver schillig wat. Br. onder no. 409-H bureau van dit blad Meisje zoekt voor 2 3 dg. in de week kantoor- en schrijfwerk. Br. onder nö 487-H bureau van dit blad. Te koop gevr. 1 pr. voet- balsch. mt. 40-44. Kikkert, Hoogstraat 122. Te koop gevr. 1 pr. kinder schoentjes m. 22; ook genegen te rullen voor 1 pr. nwe hee renklompen. Been,' Konings weg 51. Te koop gevr. 1 pr. l.g.st.z. voetbalsch. mt. 35, 36 of 37. Na 7 uur. Scheltema, Java- straat 161. Te koop gevr. oen pr. voet balsch. mt. 39-40. Leenaars, Breewaterstraat 50. Te koop of te huur gevr een woonark of ander soort schip, dat goed bewoonbaar ls. L. CorneUssen, Meerweg 34, Breezand. Te koop gevr. een autoped. A. Kaan, Ewijckspad 19 EwiJckssluis. Te koop gevr. 1 pr. lange lieslaarzen, gr. mt. Aanb. na 8 uur. A. Haag, Ooievaar straat 29. Te koop gevr. 16- of 20-els vloerkleed, in g. st. Br. m. prijsopg. en waar te bezicht. aan J. E. Koopman, Narcis- senstraat 23, Breezand (N.H.) Te koop aangeb. een z.g.a.n. klnderwagen-sierkussen, licht blauw fio. Ridder, Piet Heljn- straat 60. Te koop aangeb. 1 trekkar- ,retje, nw. f 25 en 1 pr. kin derpantoffeltjes mt. 19 f 2.50. Adres: v. Reekum, Ruygh- weg 72. Te koop 5 binnenbanden 28 x IV,, samen f 12.50. Van Zandwijk, Havikstraat 22. Te koop aangeb. wieg met zeiltje f go. Siersma, Scha- genstraat 1 Aangeb. in ruil een best klnderledikantje en box met .vast vloertje en kurk-matras, een old-finlsh of an- khk 'edenkastjê, event. met oijbetaling. Te koop gevr. een autoped. Adres: Wezelman.* Ooievaarstraat 87. In ruil aangeb. een pr. zw. a-pumps mt. 38 of 39, voor ®en pr h.sch. mt. «3. L. van er wijk, Ooievaarstraat 94. Net kosthuis aangeboden. Balistraat 42. Gevonden 8 Sept. op de Vischmarkt een stukje kin derspeelgoed. Tegen adv.kos- ten terug te bekomen bij Bnyghweg 176. mui™1" 1 pr- 'eeren pan toffeltjes, mt. 18 tegen 1 pr. schoentjes, mt. 22? De Valk, Anjellerstraat 2. Wie wil rullen 2 pr. d.sch. mt. 38, 1 pr. gymsch. mt. 38 en 2 pr. n. klompjes, lft. 4 J., ™°r 2 PL leeren kindersch. niv ^-en 307 Na 1 u. Adres: Bak, Krugerstraat 7J.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2