Kennisgeving HEI VLAMMENDE WOUD. BOEKHOUDEN S? vMT£s aM p i een BOEKHOUDER en een JONGSTEN BEDIENDE „h.F.C." HELDER. MENSCHENNOODLOT. WIENER BLUT. K.V. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK BROOD JUTTERTJES. STADSNIEUWS. BEKENDMAKING. „Ausweisstelle" in Stationsgebouw. Voor „Winterhulp". 0. K. K. turnt weer. Nutsspaarbank Den Helder. ZWITSAL FABRIEKEN Texel. 't Zand. Wieringen. Hippolytushoef. De bmnenlandlscKe tabaksoogst. Nieuws in 't kort. De slag om Europa. Veroordeeling: zonder beroep. do geeangenie. Orgel gevraagd PRACTIJKDIPLONIA Handelsschool „Mercurius", Tivoll Theater. Witte Bioscoop. Hyp. Kapitaal beschikbaar GEVRAAGD, voor werk in Den Helder. Brieven ond. Nr. 460 H, Bur. v. d. blad. Douwe Egberts „FAMA" is gebrand als echte koffie! VEREEN. VOOR FACULTATIEVE LIJKVERBRANDING Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Te huur gevraagd Te huur aangeboden Diversen De waarnemend Burgemeester van Den Helder brengt bet navolgende ter open bare kennis: BU het schieten met luchtafweergeschut moet de bevolking zich onverwijld ln de schuilkelders, onderscheidenlijk haar wo ningen begeven. Het ls verboden om zich, gedurende het schieten, op straat of ln de open lucht op te houden. Aan de verduistering moet de grootste sorg worden besteed. Voor het overige dienen de voorschriften van de militaire, onderscheidenlijk de Nederlandsche amb tenaren (politie) onvoorwaardelijk te wor den opgevolgd. Wij maken er belanghebbenden op op merkzaam, dat de „Ausweisstelle", het voormalige „Evakuierungsburo", met in gang van 1 November J.l. verplaatst is van Stationspark 11 naar het Stationsge bouw alhier. Naar wij vernemen werd door de arbei ders van de fa. v. d. Sande aan de Ja- vastraat een bedrag van f 52.31 geschon ken aan Winterhulp Nederland. De heer Van Leo versaagt niet. Bij al wat de laatste Jaren alhier op sport- en vereenigingsgebied verdween, behoort ook in groote trekken de gym- nastieksport. De eerste jaren van den oorlog was het contact geheel zoek, maar ondanks dat „leefde" O. K. K. toch, hoewel het een zwakke ademhaling was. Eenige malen in de week kwam de energieke leider, de heer van Loo, reeds geruimen tijd naar Den Helder en oefen de met enkele .damesklassen. Onlangs voelden ook eenige oud-leden en andere gymliefhebbers de behoefte om weer eens te turnen. Zij wendden zich tot het O. K. K.-bestuur, of hieraan ook voldaan kon worden. De heer van Loo, •t hart en de ziel van „Oefening Kweekt Kunst", stelde zich wederom beschik- baar om de leiding op zich te nemen. De jheerenploeg is nog klein, maar de hoofd zaak is er wordt geturnd, en waar één (schaap over den dam isHet teekent ^toch wel het optimisme van den heer van ^Loo, dat hij dezen stap waagde en 't ge- tuigt van zijn levenskrachten die zich bij hem gevormd hebben, bij zijn doel A «Oefening Kweekt Kunst" groot te ma- Jten. Zijn levenshouding is een voorbeeld ..Voor de paedagogische en hygiënische op- ;,Voeding tot de vorming van een gezon den geest in een gezond lichaam. Men herinnert zich wel de Jaarlijksche Uitvoeringen en demonstraties, die altijd •en succes waren, met een groot aantal afdeelingen van peuters tot, bij wijze ,Van spreken, de grijze haren. En al Êefende O. K. K. de eerste oorlogsjaren iet, kwam men b.v. in Winkel enz., waar een kringwedstrijd was, de heer Van Loo was present, als zeer gewaar deerd Jurylid of zelfs nog met verschil lende damesklassen, wij meenen van „Schagerbrug", die altijd 'n uitstekenden Indruk achterlieten. En nu turnt O. K. K. weer, nog niet !n haar geheel, maar dat komt wel in orde. Het zal voor menigeen een be hoefte zijn om zijn stijve ribbenkast en de beweeglijkheid van beenderen, spie ren en functies der verdere organen de aanstaande winteravonden te verbeteren. Wat een verzorgd lichaam beteekent, ïiet men wederom in 't voorbeeld van den heer van Loo. Ondanks zijn 72 jaar, die hem niet aan te zien zt1n, wordt met het grootste gemak een handstand ge maakt, waar menig jongeman een „pun tje aan kan zuigen", maar dit is nog niet alles. Uit dezen handstand gaan de bee- lien tot hoeken, dus horizontaal zonder dat inspanning te zien is, langzaam tot aan de handen. Wie doet het na? De oefenstof zelf past zich geheel aan bij de hedendaagsche beoefening, terwijl in Vele variaties, eigen ideeën tot uitwer king zijn gebracht. O. K. K. turnt dus weer, laten we hopen dat spoedig weer het peil be reikt zal worden van vóór den oorlog, met een groot aantal afdeelingen. Overzicht over October 1943. ïn den loop der maand October werd op spaarbankboekjes ingelegd f 150.285,97 (v. j. f 82.226,72) en terugbetaald f 100.624,51 (v. j. f 116.233,98). Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 49.661,46 (v. J. meer terugbetaald dan ingelegd f 34.007,26). Het aan inleggers verschuldigde kapi taal, bij den aanvang van het Jaar 1 2.688.729,76 bedraagt nu f 3.599.086,85 (v. J. #2.639.633,68). Het aantal in October nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 94 (v. j. 60), terwijl in getrokken werden 24 (v. J. 36) boekjes. In omloop zijn thans 13.879 (v. J. 12.684) .boekjes. Onder de in October nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 19 (v. j. 13) spaar bankboekjes voor jonggeborenen (op de ze boekjes plaatst de Spaarbank een eer- Sten inleg van f 1.—). In den loop van October leverde de le diging van 194 (v. J. 81) spaarbusjes een bedrag op van f 2.563,66 (v. J. f 834,44) aan kleine besparingen. In omloop zijn thans omstreeks 2450 spaarbusjes. DIERENBESCHERMING ALKMAAR. Reeds geruimen tijd zwerft een mooi blauw poesje, pl.m. Vt jaar oud, in de omgeving van de Heldersche woningen. Wie ls eigenaar van een heel oude zwarte poes, die thans zwerft in de omgeving van 't Varnebroek? Adres Inspecteur: C. Verwer, Baanstr., jklkmaar. BURGERLIJKE $TAND DEN HELDER van I en 2 November 1943. I Bevallen: W. de Jong—Van der Blom (z). Ondertrouwd: H. Beets en P. Kramer. Overleden: P. A. Plooij (m.), 65 J. Zwitsal, de ongeêven- aarde balsem voor de zuigelingen verzorging, wordt thans gedistri bueerd: Wendt li voor het verkrijgen van nadere inlichtingen tot l)w Apotheker ot Drogist of tot de Hulpprediker. Tot hulpprediker bij de Ned. Herv. Kerk te Den Hoorn ls be noemd cand. R. Giethoorn te Zwolle. „Komt, Ziet en Hoort". - Zaterdag avond heeft „Komt, Ziet en Hoort' een uitvoering gegeven in café Kreij- ger. De avond werd verzorgd door het Zijper Salonorkest in samenwerking met de zangvereeniging „West-Frisia" van Winkel. De heer Kroonenburg opende met een woord van welkom aan het publiek en aan het gezelschap en hoopte, dat men een genoegelijken avond zou mogen hebben. Daar er door velen uit ons dorp behoefte werd ge voeld aan avonden als deze, lag het in de bedoeling in totaal vier uitvoeringen te organiseeren. De volgende wordt ver zorgd door de tooneelvereeniglng van Wieringen. Allereerst gaf daarop het Zijper Sa lonorkest verschillende muziekstukjes ten beste, die werden afgewisseld door zang van den heer Meijer. Een en an der werd door de aanwezigen met groote voldoening aangehoord. Na de pauze werden door het nummer met de ma trozen de lachspieren geducht in wer king gesteld. Het lied „Het gebed voor den vrede" werd onder ademlooze stilte aangehoord en op verzoek later nog eens gezongen. Al met al kan men op een goed geslaagden avond terugzien. Rainey Variété Expres. In zaal Wi- ron te Den Oever werd èen uitvoering gegeven door Rainey Variété Expres. Voor een volle zaal werden verschil lende liedjes en nummers voorgedragen. Verder was er trapezewerk en een Ha- waiïn-ensemble, hetwelk een dankbaar applaus verwierf. Vermist een vaars gemerkt 3602. Gevon den een meisjeswant. Inlichtingen bij den gemeentebode. Fryske Tsjinst to Hippolytushoef. Sneintomiddei 14 Novimber, om 3.45 üre, hopet Kandidaet Rlenstra yn it Ned. Herf. Evangelisaesje gebou, tsjinoer it Postkantoar, in Fryske preek to hélden. MAN VERDRONKEN. Sedert Donderdag 28 October werd in Groningen vermist de 59-jarige on gehuwde P. v. d. Lei, een zwerver, die geregeld onderdak zocht in een of an der logement. Thans is zijn lijk uit het Schuitendiep opgehaald. Men vermoedt, dat hij door de duisternis te water is geraakt. HULPVAARDIGE KWAM NIET TERUG. Naar „De Telegraaf" meldt is Maan dagavond op het Hilversumsche station een 22-jarig meisje uit Drumpt uit den naar Amsterdam vertrekkenden trein gevallen. Zij kwam onder den trein, waardoor haar linker-onderbeen werd overreden. Met behulp van eenige arbeidsmannen is het slacht offer op het perron gebracht. Hier nam een tot dusver onbekend geble ven man haar handtaschje, dat het meisje, steeds bij kennis, in de hand had, van haar af. Even later bood dezelfde man aan een glas water te halen, doch hij keerde niet terug. In het taschie bevond zich 125,—. De politie stelt een onderzoek in. Het meisje is naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht, waar het been is ge amputeerd. 'S-GRAVENHAGE, 3 Nov. Druten, waarvan de naam alleen al ae kostelijke geuren van het „edele cruydt opwekt, stond dezer dagen wel bijzon der in het teeken van de „toeback". De ze week had n.1. de inlevering plaats van de door beroepstelers in het seizoen 1943 geteelde tabak, hetgeen de bedrijvigheid, door de zoo druk beoefende amateur teelt reeds gedurende eenige weken in dit tabaks-centrum veroorzaakt, nog eens extra verhoogde. En zoo kon men op een gegeven mo ment den onvermoeiden Drutenschen postbode belast en beladen met de tal- looze pakketten waarin amateurs de proeven van hun teelt geborgen hadden, zijn zooveelsten gang zien maken naar het welbekende adres Hoogstraat 8, ter wijl van den anderen kant tientallen vak- menschen de resultaten van hun beroeps teelt met kostbare karre-ladingen kwa men aanvoeren. Het gold hier de tweede verplichte in levering van de beroepsteelttabak en wel van het zoogenaamde aardgoed. De inneming van het zandgoed, de onderste bladeren van de tabaksplanten, had reeds enkele weken geleden plaats gevonden, terwijl volgende maand nog een derde inlevering volgt, n.1. van het bestgoed de bovenste tabaksbladeren en van de restanten. Ondanks het feit, dat het aantal be roepstelers alleen al in Maas en Waal van rond 50 enkele jaren geleden tot bijna 140 is gestegen, verliep de Inne ming aan de magazijnen van de fa. Al- bers zoo vlot mogelijk. Vanwege den Rijkstuinbouwvoorlichtingsdlenst waren daartoe vooraf de noodige maatregelen getroffen. Binnen enkele minuten tijds kon elk der tabakkers van zijn lading worden bevrijd. De ingenomen tabak wordt te Druten gefermenteerd, om t.z.t. door het Rijks bureau voor verdere verwerking onder de fabrikanten gedistribueerd te worden. De kwaliteit van de tabak door de be roepstelers geproduceerd is goed, nr»r men ons verzekerde. Al is gebleken dat ook de kwaliteit van de tabak, die de doorsnee-amateur voor den dag brengt, in vergelijking met vorig jaar wel iets is vooruit gegaan, toch blijft deze nog stuk ken achter bij de resultaten van de be roepsteelt. Als er te weinig geleverd wordt. De beroepstelers leveren behoorlijk. Zoo ls het oordeel, waneer ook deze in neming weer ten einde is. En wat is het gevolg als een beroeps teler te weinig levert? In dat geval ontvangt de betrokken planter eerst een sommatie om alsnog aan zijn verplichtingen te voldoen. Als ook deze niet helpt, dan moet men met straffe maatregelen rekening houden. Er wordt de noodige soepelheid betracht bij het bepalen van het kwantum dat moet worden afgeleverd, omdat men nu een maal den oogst van een dergelijk wis selvallig product vooraf niet kan vast leggen. Maar wanneer de beroepsplanter probeert aan zijn verplichtingen te ont komen, ls op zware bestraffing te reke nen. Dat is onlangs bijvoorbeeld gebleken in de omgeving van Amerongen, waar de totale opbrengst van 1 ha tabak door controleurs ln beslag werd genomen, het geen zeker de grootste inbeslagneming ls, welke ln de tabaksgeschiedenis hier ooit is voorgekomen. De jodenwijk van Casablanca is door Marokkanen ln brand gestoken. Tij dens de anti-semltische betoogingen wer den 37 Marokkanen en 70 Joden gedood. In Italië worden steeds meer com munistische moordaanslagen en sabotage daden gepleegd. Reeds zijn tien leden van een communistische bende ter dood veroordeeld. Naar de „Daily Telegraph" uit Na pels bericht, is deze stad thans zonder licht en zonder water. De bevolking leeft voor het grootste deel van vruchten en -roente, waarvan de aanvoer echter ten -"rste b»!emmerd wordt. Brood is slechts .n zjer geringe hoeveelheden beschikbaar. ERNSTIGE TREINBOTSING BIJ SLIEDRECHT. Op 27 November 1942 had bij het station Sliedrecht een ernstige treinbotsing plaats doordat een lnrljscln op veilig stond. Toen een trein uit Dordrecht na derde reed deze door het sein heen, maar botste tengevolge daarvan tegen een an deren trein aan. Er ontstond een hevige botsing, waarbij 18 personen den dood vonden. De 45-Jarige seinwachter bij de Ned. Spoorwegen A. O. te Sliedrecht, die ten onrechte het sein op veilig had ge steld, was wegens het veroorzaken van dood door schuld door de rechtbank te Dordrecht veroordeeld tot een hechtenis van 4 maanden. In hooger beroep ontkende hij voor het gerechtshof te weten, dat hij het sein op veilig had gezet. Hij liet alleen de moge lijkheid daartoe open. Uit het getuigenverhoor bleek echter, dat verdachte nog denzelfden avond van het ongeluk aan de politie en aan an deren verklaard heeft, dat hij de schuld droeg voor de ramp. Ook is hij des tijds disciplinair gestraft voor deze zaak en in die straf heeft verdachte berust. De advocaat-generaal, mr. Wilbren- ninck, zeide groote bewondering te heb ben voor de wijze waaroo het spoorweg personeel in deze moeilijke tijden zijn werk verricht. Wanneer er dan eens een ongeluk gebeurt, dient men met het vast stellen van den schuldige uiterst omzich tig te werk te gaan. Hier staan echter de handelingen van verdachte wel vast, ook al zijn er naast hem personen, die mede als schuldig kunnen worden beschouwd. Hiermede wordt echter de schuld van verdachte niet opgeheven. Spr. vroeg dan ook bevestiging van het vonnis. Het Haagsche Hof zal .15 November ar rest wijzen. BERLIJN, 3 NOV. (D.N.B.) De plaatsvervangende perschef van de rijksregeering. Stabsleiter Helmut Sün- dermann, publiceert in de „Völklsche Beobachter" een artikel onder het op schrift „De slag om Europa," waarin hij de gebeurtenissen van het jaar 1943 na gaat, teneinde een voorloopige balans op te maken over dit oorlogsjaar. SUnder- mann schrijft allereerst, dat de fronten weliswaar op een andere plaats staan dan een Jaar geleden, doch dat zij wat strijdlust en paraatheid aangaat onge schokt zijn. Ook de noodzaak voor den vlland voort te gaan met offers vergende aanvallen is in het geheel niet verdwe nen. Eind 1943 kan niet meer bestreden wor den dat de %nder een anti-nationaal pa rool gemobiliseerde militaire kracht van het Oost-Europeesch-Siberiseh gebied een acuut levensgevaar voor elk Europeesch volk vormt. Aan den anderen kant kan er ook voor den meest verblinden Europeaan na de vrijmoedige uitlatingen in de Vereenigde Staten geen twijfel bestaan of ook de Amerikaansche aanval op Europa jaagt den wenschdroom na om door een totale liquidatie van den Europeeschen econo- mischen prestatie- en ideeënfactor een concurrentie op den weg naar de kapi talistische wereldheerschappij uit den weg te ruimen. De Joodsche nevelen, die den blik der volkeren van Europa hebben verblind, zijn bezig zich van den bodem los te maken. Zelfs diegenen, wien uit een ideo logisch of zakelijk standpunt een vernie tiging van Duitschland wenschelijk voor komt, moeten erkennen dat het thans in het geheel niet om één volk van Europa gaat, doch om alle. Zij moeten toegeven, dat zonder het Duitsche volk geen Euro pa mogelijk is, noch thans noch in de toekomst en dat slechts door dit eene volk het Europeesche continent de bran ding van het oostelijke gevaar kan wor den weerstaan, terwijl degenen, die niet door een vasten handdruk met het Duit sche gevechtsfront verbonden zijn, red deloos weggespoeld worden. Dit ls in elk geval de les van 1943, zoo besluit Siindermann. Het is werkelijk een „slag om Europa," die weliswaar nog in het stadium van ontplooiing is, doch den een of anderen dag het uur der be slissing zal brengen. Het is de vaste overtuiging van het Duitsche volk, dat de huidige en grootste van alle slagen om Europa, die tot nu toe geleverd zijn, ook zal leiden tot de grootste overwin ning voor Europa. ROME, 3 Nov. (DNB). Onder het opschrift „Veroordeeling zonder be roep" rekent de nieuwe hoofdredacteur van het Florentijnsche blad „La Na- zione", Mirko Giobe, af met den voor- maligen minister van Buitenlandsche Zaken, graaf Ciano. Toen Victor Ema- nuel zijn paleisrevolutie voorbereidde, zoo schrijft hij, stond Ciano in het middelpunt dezer kringen. In plaats van zijn verbondenheid met den Duce, aan wien hij alles dankte, tot uitdruk king te brengen, nam hij deel aan de ondergrondsche actie en den beslissen- den aanslag tegen den Duce, vergat al zijn verplichtingen jegens het volk en den Duce, vergat, dat hij zijn op komst zonder weerga slechts aan één man dankte en nam op de laagste wijze deel aan het verraad tegenover den Duce. Het hoogste buitengewone gerechtshof van den Staat, dat het vonnis zal vellen over de leden van den Fascistischen Grooten Raad, zal thans de laatste beslissing over Ciano moeten nemen. Het geval-Ciano reikt veel verder dan gerechtelijke of poli tieke overwegingen en er kan alleen van het standpunt van het menschelijke geweten uit een definitief oordeel over geveld worden. EEN ARGENTIJNSCHE SCHRIJF MACHINE. BUENOS 'AIRES, 3 Nov. (ANP). - Hoezeer de Zuid-Amerikaansche staten en daarbij dan vooral Argentinië zich onafhankelijk weten te maken van het buitenland op het gebied der vervaar diging van industrieele producten blijkt uit een bericht uit Buenos Aires, dat een der nieuwste producten van de Ar- gentijnsche industrie een schrijfmachine is, welke onder den naam „Huella" op de markt werd gebracht. De afzetmogelijkheden voor dit nieu we Argentijnsche product zijn zeer gun stig, daar invoer van schrijfmachines uit de vroegere importlanden, de Ver. Staten, Engeland en Duitschland, thans onmogelijk is. UITBREIDING DER FRANSCHE STAATSLOTERIJ. PARIJS, 3 Nov. (A.N.P.) De Fransche staatsloterij zal voortaan elke week tot trekking overgaan, terwijl tot dusverre tien trekkingen per jaar werden gehouden. Het aantal loten per trekking zal echter worden verminderd van 1.6 millioen tot 600 000, terwijl de prijs van een lot wordt verhoogd van 100 tot 180 frs. Bij iedere trekking zal dus, als alle loten verkocht worden, een bedrag van 108 millioen francs betrok ken zijn. Hiervan komt 60 pet. ln den vorm van prijzen ten goede van de lo- tenhouders, terwijl de staat na aftrek der onkosten ongeveer 38 millioen francs zal kunnen ontvangen. Dit zou per jaar een opbrengst beteekenen van ongeveer 2 mllllard francs tegen ruim 1 milliard frs. in 1942. DE GEALLIEERDE HULP VOOR DE SOVJET-UNIE. GENèVE, 3 Nov. (DNB).' Uit Lon den wordt gemeld: In verband met de conferentie schrijft Liberator in een speciaal bericht in de „Observer", dat door de inspanningen der Sovjets om een beslissing af te dwingen alle hulp bronnen der Sovjet-Unie ingespannen worden tot een „bijna ongelooflijk peil". „Bovenmenschelijk zware ar beid" kan niet voor onafzienbaren tijd zoo verder verricht worden. Daarom is de verantwoordelijkheid voor hulp verleening aan de bolsjewisten zeer groot. Men kan zich er niet van af maken door ofwel de Anglo-Ameri- kaansche energieën op te sparen tot hun volledige ontwikkeling, dan wel veldtochten te ondernemen, zooals de Geallieerden op het oogenblik in Ita lië doen. Wat meetelt, dat zijn de menschen en het materiaal die tegen Duitsch land in den strijd worden gebracht, terwijl de bolsjewisten hun maximale inspanning bereiken. In het gunstigste geval hebben de Geallieerden daarvoor nog slechts driemaanden den tijd. damrubrieK. Een kleine rubriek zal men, zoo moge lijk, elke week op den dag, die daarvoor wat de plaatsruimte betreft, het beste geschikt ls, kunnen aantreffen. Diagrammen kunnen niet wordan ge bruikt. De standen worden dus gegeven in cijfers. Belangrijke standen en ook problemen kan men inzenden aan: Dag blad voor Noord-Holland te Alkmaar (motto Damrubriek). ZIJ worden bij ge schiktheid geplaatst. Ter oplossing voor deze week: Probleem 1822 van Boissinot (Fr.) Zw. 7 sch. op: 4 8, 9, 10, 18, 22, 37 en dam op 21. Wit 9 sch. op: 20, 24, 29, 30, 32, 33, 38, 40 en 41. Wit speelt en wint. Opl. volgen de rubriek. OFFICIEELE PUBLICATIE. Distributie van volvette kaas. Detaillisten kunnen de door hen ont vangen bestelbonnen „696 Algemeen" op 4 en 5 November a.s. btj de plaatselijke distributiediensten inleveren met een mi nimum en in veelvoud van 20 rantsoe nen. Hier dienen zij echter bij te plak ken een aantal andere kaasbonnen, dat de helft van het aan bonnen „696 Alge meen" Ingeleverde aantal rantsoenen ver tegenwoordigt. Voor zoover mogelijk moet dit bijplakken geschieden met de bonnen „692 Algemeen" (waarde 1 rant soen); indien deze niet in een voldoen de aantal aanwezig zijn, kunnen hiertoe de bonnen „681 Algemeen" (waarde 11/2 rantsoen) of bonnen „Eén rantsoen kaas gebruikt worden. Is ook dit niet moge lijk, dan kunnen voor het ontbrekende aantal rantsoenen geldige kaastoewijzin- ben ingeleverd worden. De inlevering van bovengenoemde bonnen dient met een afzonderlijk ontvangstbewijs MD 242-03 te geschieden. De resteerende bonnen „692 Algemeen" kunnen van 15 t.m. 19 Nov. a.s. ingeleverd worden. Uitsluitend voor het aantal ingeleverde bonnen „696 Al gemeen" zullen de distributiediensten kaastoewijzingen uitreiken en wel toewij zingen met een distributiezegel, welke al leen recht geven op het koopen van vol- Wio slordig op zijn bonnen ie Staaf mot één been in iraas Voor de bonnen „681 Alge- I„»n" dle niet bij de bonnen „696 Al- ce^neen geplakt zijn en derhalve af- zo^derUjk worden Ingeleverd, zal op d« normale wijze de toewijzing kaas wor- dDetaufistenktmoeten de op deze toewij- verkregen volvette kaas afzonder lik hewaren daar deze slechts op den voor het tt/dvak van 14 t.m. 27 Novem ber as aan te wijzen bon mag worden moeten^apart va^^e'^ewon" ^gezegelde er nog op gevestigd, dat gedurende de Derloden waarin uitsluitend volvette kaas beschikbaar werd gesteld op de bonnen Een rantsoen kaas" van nieuw model, eveneens volvette kaas afgeleverd moet worden. Waarn hoofdred., kunst en wetenschap- Den H P v d. Aardweg, Alkmaar; poli tiek redacteur: H. J J Marlnus, Den Haag; chef van dfenst: TJ. N Adema, Alkmaar; buTtenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen- land en rayon Alkmaar. D. A. Klomp, snort en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen. A Erlks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; zaanstreek: W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Verantw. voor de adv-rubrtek w. Ra- getlie, Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv. mej. F. Muller, Den Helder. In plaats van kaarten. Verloofd: E. M. MAAS en JONNY DE STRIJKPLANK. Den Helder, 7 Nov. 1943. Tijd. Crocusstraat 55. Gelegenheid tot felicitee- ren van 35 uur. Zondag 7 Nov. hopen onze lieve Pa en Moe K. GROTEWAL en C. M. GROTEWAL—HARING hun 12'/i-jarig Huwelijk te herdenken. Hun liefhebbende Kinderen, RIE en TINI. Alkmaar, Varnebroek 28. Toch nog vrij plotseling is ons ontnomen onze innige geliefde Man en Vader, de Heer TEUNIS JOHANNES KEIJZER, baas le kl. der mon teurs op de Rijkswerf, in den ouderdom van 50 jaar. Dat hij moge rusten in vrede is de wensch van zijn vrouw en kinderen. Mevr. Wed. W. KEIJZER— STRIKKEN. K. J. KEIJZER en Verloofde. WILHa. KEIJZER. Den Helder, 3 Nov. '43. Ruyghweg 104. De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 6 Nov. a.s. op de Alg. Begraafplaats te Huls duinen. Vertr. v. Ruygh weg 104 circa 12.45 uur. Gevraagd voor spoedige indiensttreding een Loop jongen, 14—16 jaar. Tevens voor één dag p.w. werkster. Aanm.: Sluis dijkstraat 135. Voor direct gevraagd DAMESKAPPER of EERSTE KAPSTER voor 3, 4 of 5 dagen per week. In- of extern. Goed loon. verval en provisie. MAISON MODERN Winkel, Tel. 272. WEDUWNAAR niet kinderloos, zoekt se rieuze huishoudster, om na wederzijdsch goedvinden een huwelijk aan te gaan Br. onder no. H.A.H. 1006, bureau dezes. TE KOOP GEVRAAGD Schaatsen Gym-schoentjes Tennis-schoenen Oude tennisballen STEILBERG, Sport, Sluisdijkstr. event. 2 klaviers met of zonder pedaal. Brieven met opgaaf prijs, merk, regis ters en houtsoort: JOH. ALGRA, Linnaeusparkweg 18, Amsterdam, Tel. 52963. PERZISCH DIVANKLEED, groot Perzisch tapijt, 2x3 M. of grooter en eenige kleine Perz. kleedjes tegen goeden prijs t.o. gevr. Uitsluitend van part. K. v. COOTEN, Tugelaweg 130 I, Amsterdam-O. binnen één jaar te behalen met onzen bekenden prima goedkoopen schriftelijken cursus. Méér dan 1200 on zer cursisten slaagden reeds, waarbij tientallen, die slechts L.O. hadden ge noten. Ook uitstekende cursussen voor Nederl., Duitsche, Engelsche Han delscorrespondentie en Stenografie. Vraagt direct prosp., proefles en lijst van geslaagden aan: POSTBUS 1 ARNHEM. C.V. DE HELDERSCHE GRAAN- EN KUNST MESTHANDEL, v/h C. R. Keyser Co., Binnenhaven 64, DEN HELDER, vraagt voor spoedige indiensttreding Schriftelijke uitvoerige sollicitaties worden ingewacht. ALG. VERGADERING op VRIJDAG 5 Nov. a.s. in de bovenzaal van Café SANDERS. Aanvang half acht. HET BESTUUR. HOCKEY-STICK 15. 25 16.50 en 22.50 Wij kunnen van Uw oude, totaal versleten en ver splinterde hockey-sticks, mits nog voorzien van een heelen rottan-steel, een prachtige stick laten maken. IJshockey-sticks, per stuk 10. STEILBERG SPORT SLUISDIJKSTR AAT ZATERDAG 2 UUR EN 5 UUR: Een schitterende Alpen-film. Toegang alle leeftijden. ZONDAG 2 UUR EN 5 UUR: De Italiaansche Schlager Een circusfilm bij uitnemendheid. Toegang 14 jaar. ZONDAG 2 EN 5 UUR: Op herhaald verzoek: Een heerlijke film vol rhythme en muziek. Toegang alle leeftijden. Billijk* voorwaarden D« Directie. is nog steeds het voornaamste voedsel, besteedt daarom Uw bonnen op de juiste wijze en koopt smakelijk brood van: H. DE GRAAF, Broodbakkerü Weezenstraat 15—17. Minimum contrib. f 1.50 p. j. (tevens voor echt- gen. en minderj. k.). Tarief voor leden: Crematie dragers en orgelspel in totaal f 84.43, voor niet- leden f 168.61. Inlichtingen bladen en inl. om trent het verzekeringsfonds kostel. verkrijgb. voor Den Helder, Anna Paulowna, Callants- oog, Wieringerwaard en Zijpe bij den secr der afd. Den Helder, DIJKSTRAAT 66, Den Helder Hulp in de huishouding ge vraagd voor l</i dag p. w. Schellinger, Van Galenstr. 48. Werkster gevr. of meisje, Donderdag en Vrijdag van 9-5 uur, met voll. kost. Adres: Bur v. d. blad. Gevraagd: een meisje voor halve dagen, Vrijdags den ge- heelen dag. Mevr. Roomeljer, Ruijghweg 59 Gevraagd: een meisje (15 16 jr.), van 8.30 tot 17 uur Adres: mevr. T. Hoefner, Loodsgracht 27. Gladtolenschoonmaakster ge vraagd. J. de Goede, Midden weg 63, Breezand. Te koop gevr.: een autoped en 1 p. schaatsen voor jongen van 8 Jaar. Van Boven, Soem- brstraat 13. ra 12 uur. Te koop gevr.: een cell. ba bypop, of ln ruil voor een groote teddybeer. Snip, Em- mastraat 95. Te koop gevraagd: 1. g. st. z. baby-pop. C. Basjes, Ce- ramstraat 36. Te koop gevr.: prima Duit sche piano. Reijneveld, Ken- nemerstraatweg 414, Heiloo. Te koop gevr. babylaken- tjes en sloopjès, wagenvacht en sierkussen. Smit, Zuid- straat 67. Te koop gevraagd een wan delwagentje, of in ruil voor een kinderwagen, W. Jansen Sluisdijkstraat 91. Te koop: 1 p. damessch., m 30, o. kw„ h. h„ f 15. v. d Pluijm, Oostslootstraat 19. Te koop: klnderledikantje f 15. Van Anraat, Kemphaan straat 34. Te koop: een 3-gaats kook kachel, f 45. M. Bakker, W. Beukelszstr. 4, Te koop: 1 beste kookkachel, f 45, 1 beste kinderwagen, o. kw„ f 45, 1 losse pick-up, f 2.50. F. d' Hont, Goudsbloem straat 8. Te koop: perceel Westgracht 20, f 2000.—. London, Herzog- straat 52. Te koop: rood sportkarre- tje, f 15; damesbontcapuchon, f 15; blauw jongensbroekje m. bolero, lft. 21 J„ f4. Ruilen: 1 p. zw. hooge damessch., als nieuw, kl. m. 37, voor een paar lage damessch., pl. h., m. 38. Schrier, Hector Treubstr. Echtpaar zonder kinderen zoekt gem. woning of zit- slaapkamer met vrij gebruik van keuken. Brieven onder no. 476-H bur. van dit blad. Te huur net burgerwoon huis, Bothastraat 19, f 5 per week. Sleutel te bevr.: Nar cisstraat 40. Ruilen: z.g.a.n. 1. J.sch., m. 38, voor dito m. 40., d.-sch. h. h, maat 38 voor maat 38 I. h„ lichtblauw lamsv. Jasje tn. hoedje, lft. 2 J„ voor wollen m.jumper, lft. 13 J. Kuiper, v, Galenstr. 106. Wie wil ruilen: 1 p. z.g.a.n. schoenen, m. 36 voor 38? P. Gerrits, Balgweg 10, Breezand Willen de ouders van het kind, dat Lia's driewielig fietsje meegenomen heeft, hun adres opgeven? Het fietsje Is een gedarhtenis. Lia woont: Keizerstraat 91, Den Helder,

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2