ennisgeving NOBLITO Dü GR AVIT JUTTERTJES. DOUWE EGBERTS Frans Wouters in Casino. HET VLAMMENDE WOUD". Helder—H.F.C. 2—1. ZWITSAL FABRIEKEN Da Nederlandsche Pijnstiller H.R.C.—G.V.O. 0—2. Hermes-nieuws. Uit donker Nieuwediep. Burgerlijke Stand Hippolytushoef Breezand Maatregelen op loterijgebied. Binnenkort bijeenkomst Roosevelt, Stalin en Churchill Verduister v. 17.7.45 uur. SPORT. THEESURROGAATTABLETTEN komt echte thee nabij VAN ELKE 8 nog steeds gezien worden wat Swift in dezen tijd biedt. Swift levert ook nu nog een serie mooie, degelijke schoenen met sterke kernleeren of rubber zool. Personeel gevraagd Te koep gevraagd Te koop aangeboden Diversen STADSNIEUWS. Optreden van Rie Hellmig. De directie van het Casino had toch minstens mogen rekenen op een uitver kocht huis, nu zij een van de bekend ste amusementsorkesten in Den Helder liet optreden en dat nog wel met een soliste als Rie Hellmig. Maar hoewel de Casinozaal goed bezet was, vielen er nog verscheidene onbezette plaatsen te constateeren. Een teleurstelling voor genoemde directie, die kosten noch moeiten spaart om'iets behoorlijks naar Den Helder te brengen. Frans Wouters en zijn solisten heb ben, gezien het enthousiast publiek niet teleurgesteld. Zij hebben blijkbaar aan de verwachtingen ten volle beant woord. Hun repertoire bestond o.a. uit ver schillende composities van de solisten zelf, die met technische vaardigheid van ieder der medewerkers uitgevoerd werden. Algemeen van hun muzikale presaties was het optreden beschaafd, waardoor de bezoekers van Casino ken nelijk enkele genotvolle uren hebben gesmaakt. Het zou te ver voeren om het uitge breide repertoire van Frans Wouters en *ijn solisten te vermelden, wij zullen ons dan ook slechts bepalen tot het optreden der solisten. In de eerste plaats Rie Hellmig. Een stem, die daarnaast bij uitstek geschikt moet zijn voor het optreden voor de radio. Zij bracht zoowel Fransche, Deensche als Spaansche liederen uit een rijk en veelzijdig repertoire. Vervolgens Eddy Christiani, de zan ger-componist. Wij kunnen over zijn optreden eveneens kort zijn. Men be luistert dezen solist met een glimlach en het publiek waardeerde het gebode- ne op hoorbare wijze. Ten slotte willen we nog even het optreden van Hans Snel als conféren cier vermelden. Ook Hans Snel is geen onbekende 'Onwillekeurig denkt men bij zijn ver schijnen ten tooneele weer aan den „Bonten Dinsdagavondtrein". Zijn liedjes zijn origineel en hij past In den sfeer van dit orkest. Wij zijn ervan overtuigd, dat de be zoekers van Casino van dezen middag zeer genoten hebben. Witte Bioscoop. Slechts zelden komt het voor, dat wanneer een boek verfilmd wordt, de film het karakter bezit van dat boek. In deze film was dit echter in ieder opzicht het geval. Deze rolprent voert ons naar de Al pen, waar liefde, hartstochten en ja- louz'ie hoogtij vieren en waar alles een catastrophaal verloop dreigt te nemen, als niet het recht van den sterkste overwint. De zaak neemt een goede wending en de film eindigt met een aannemelijke ontknooping. Hansi Knoteck vertolkt op de be kende wijze de hoofdrol, die het publiek ten zeerste wist te apprecieeren. Voorts dienen gememoreerd te wor den de natuuropnamen, die van dien aard zijn, dat ze een diepen indruk achterlaten. Magere, maar verdiende zege! Onder nu niet bepaald gunstige om standigheden heeft „Helder" haar niéuwe „huis" in den Polder ingewijd met een 2—1 zege op een van Hol- landsch oudste voetbalvereenigingen, n.1. het Haerlemsche HFC. Op een normaal veld had de wedstrijd zeker aan bekoring nog meer gewonnen. Nu werd het spel ernstig gehandicapt. Des ondanks was het vertoonde het aankij ken ten volle waard en maakte de wed strijd als geheel een goeden indruk. Er werd begonnen onder aanwezig heid van nog aardig wat publiek langs Zwitsal, de ongeëven aarde balsem voor de zuigel ingen verzorging, wordt thans gedistri bueerd. Wendt II voor het verkrijgen van na dere inlichtingen tot Uw Apotheker of Dro gist of tot de APELDOORN Voelt Ge een kou opkomen, laat dan de AKKERTJES hun werk doen. Geen koorts, geen griep, mits de AKKER TJES bö 't eerste griepe rige gevoel te hulp komen. "AKKERTJES" zijn echte grlepverdrijvers en zijn tegelijk echte pijnstillers. Ne^AKKERTJE lijnen, hoewel de penningmeester van „Helder" wel een beetje zuur zal kij ken. Er ontwikkelde zich een op en neergaand spel, soms vlug en vol tem po, waarbij Helder iets in de meerder heid was. Vooral Rottier bleek moei lijk te houden. Beide ploegen wogen echter goed tegen elkaar op. Voor de rust konden zij echter het doel niet vinden en toen de scheids' rechter de rust aankondigde, was de stand dan ook nog 0—0. In de tweede helft was nog van alles mogelijk. Wij zagen dan ook een di recte herhaling van de eerste helft Helder wist echter langzamerhand een druk op de HFC-veste uit te oefenen en deed dit gepaard gaan met een 2-tal doelpunten, hiermede de zege al eenigs zins veilig stellend. Helder speelde meer doortastend, terwijl HFC zich be paalde tot een „technischer'' spel. Het eerste punt werd geboren door Piet Horik vlak na de rust, terwijl eenigen tijd later de Leur de fabrikant was van het tweede. Beurtelings verkeerden daarna de doelen in gevaar, zonder dat het tot passeeren der doellijn kwam Bij één der HFC-aanvallen zagen wij 'n H.-achterspeler haken, wat de wit- hemden op een strafschop kwam te staan. Deze werd benut en de stand was 21. Het werd nu nog oppassen, maar Helder hield stand. Toen de scheidsrechter, die uitstekend leidde, het einde aankondigde, had Helder ge wonnen. De zege was mager, als we echter het aantal aanvallen als maat staf nemen, 'an komt Helder de zege toe, ondanks beter technisch spel der HFC-ers. Helder behoudt hiermede haar fraaien stand op de ranglijst en we zijn benieuwd, of zij deze kracht proef zal weten vol te houden. Zij nog vermeld, dat Gast na een kwartier spelen vervangen werd door Schouwe' naars. GVO kreeg meer dan haar toekwam. HRC kon op Schager-bodem niet de zoo vurig begeerde punten in haar be zit nemen. De oorzaak lag dezen mid dag in den pechduivel. welk heerschap vandaag al zijn trawanten gemobili seerd had om het roode elftal zijn zes den nederlaag toe te brengen. Noemen we allereerst het terrein, dat in een modderpoel was herschapen en daar naast den gladden bal, die elke controle geheel onmogelijk maakte. Hierdoor kwamen er voor 't H-doel soms hache lijke situaties. De roode middenlinie deed wat zij kon en de voorhoede kon wederom het doel niet vinden. GVO liet geen grootschen indruk bij ons achter. Het elftal der Zaankanters bezit in den l.-achter en rechtsbinnen de beste krachten. Het is GVO, dat den bal aan het rol len brengt, de aanval wordt echter in de kiem gesmoord. Racing trekt dan ten aanval en de r.achter der gasten weet niet beter te doen, dan den bal tot hoekschop te verwerken. Prachtig komt deze voor en Roomeyer had bijna succes, doch de G-doelman werkt den bal goed weg. HRC houdt den druk op het .doel der gasten vol en het spel is mooi' om te zien, doch op het critieke moment is het schot zoek. GVO doet dan een paar uitvallen en een mistrap van Stolk doet de HRC-aanhangers sidderen, doch Dijkshoorn redt goed. Bij een der HRC-aanvallen wordt De Schipper in den rug aangevallen in het beruchte gebied. De strafschop, welke door Roomeyer wordt genomen, wordt keurig door den doelverdediger tot hoekschop verwerkt. Beide ploegen doen hun uiterste best om te doelpun ten, doch voor de rust slagen geen van beide daarin. De tweede helft was een waar mod- derballet, waaruit vooral de Racing- midvoor onherkenbaar verschijnt. Het is aanvankelijk de thuisclub, die aan de touwtjes trekt, maar het spel voor doel is te doorzichtig en het levert dan ook niet veel moeite op voor GVO. Plotseling krijgt Koster, die van plaats verwisseld was met v. d Poll een goede kans om te doelpunten, doch de G- doelman weet zijn schot te stoppen. Na een kwartier spelens weet de G- linksbuiten zijn club de leiding te geven met een vliegend schot, dat Dijkshoorn tevergeefs trachtte te stoppen. HRC zet nu alles op den aanval en het G- doel staat dan ook geregeld onder druk. Aan de andere zijde wordt dan nog eenmaal gedoelpunt door den G- rechtsbinnen, die handig profiteert van een misverstand tusschen Stins en Dijkshoorn en den bal in het verlaten doel plaatst 0—2. HRC doet haar laatste pogingen om verandering in den stand te brengen, maar slaagt daar niet in. STRAWBERRIES IV—HERMES II 8—1. Hermes II heeft in haar eersten thuiswedstrijd" in den vreemde het niet tegen de Beverwij kers kunnen bol werken. De gastheeren waren steeds sterker en het is feitelijk nog een won der te noemen, dat Hermes na onge veer een kwartier spelen door C. Last drager de leiding nam; 1—0. Hoewel Strawberries steeds in den aanval bleef, konden zij er aanvankelijk niet in slagen den achterstand in te loopen. Eerst tien minuten voor het einde kwam het eerste doelpunt en kort daarna de beide andere. Jammer was het, dat doelman v. d. Meulen hierbij niet geheel vrij uit ging. De voornaamste uitslagen van de tot nu toe gespeelde wedstrijden in de derde klasse zijn: Heeren: Alkmaar IIICastricum 43; Amsterdam VIBMHC IV 12. Dames; KraaienPinokkio II 80; Amsterdam IVCastricum 70; Am sterdam IVVVV 31; VVVIjsvogels 0; IJ vogelsCastricum 40. Diefstallen. Een bewoner van de Sperwerstraat deed aangifte van dief stal van vier konijnen. Een bewoner van de Hector Treubstraat vermiste zijn. fiets, evenals iemand uit de Bree- waterstraat. Een bewoner van de Bali- straat deed aangifte, dat uit een tuin aan de Billitonstraat grienten zijn ont vreemd door iemand uit de Nieuwstr. Ten nadeele van een bewoner van de Landbouwstraat te Juliandorp werd van een stuk land bij zijn ontruimde boerderij een zwart bont kalf gestolen. Een dame uit de Kuiperstraat deed aangifte, dat uit haar woning diverse textielwaren en huishoudelijke artikelen waren ontvreemd. Iemand uit Dord recht, die tijdelijk in de Koningstraat alhier verblijf houdt, deed aangifte van de vermissing van 3 costuums, 3 paar schoenen en 3 regenjassen. De verduistering. Ter zake van een lichte overtreding van de verduis teringsvoorschriften ontving een be woner van den Ruyghweg een drietal waarschuwingen. Op verboden territorium. Een in woner van Beverwijk ontving van de politie een bekeuring wegens het loo pen over het emplacement der Neder- landsche Spoorwegen. Bevallen: Th. M. Bijl—Papo, d. Verkiezing Kiescollege N. H. Kerk. Na den Zondagmorgendienst had een verkiezing plaats van het Kiescollege. Periodiek aftredendwaren de heeren P. Bruul, M. Kooy Sz. en D. Koorn Alle drie zijn herkozen^ Tusschentijd had de heer H. Wilms reeds als lid van dit college bedankt. In zijn plaats werd gekozen de heer S. de Jonh. Filmavond A. N. W. B. - De A. N W. B., zóó kent ieder onzen Neder landschen Toeristenbond en hij weet, dat in die vier letters nog wordt uit gedrukt, dat deze 60-jarige is gegroeid uit den Algemeenen Nederlandscnen Wielrijdersbond, welke in 1883 is opge richt. Maar niet ieder weet, dat de bond zich thans met eiken vorm van toerisme bezig houdt. En om dat duide lijk te laten uitkomen, werd in de gymnastiekzaal van de o. 1. school een filmavond georganiseerd. Een kleine tentoonstelling van bondsuitgaven, mo dellen van wegwijzers, waarschuwings borden, enz. en een lezing brachten naast de vertoonde films, het doel van den bond naar voren en gaven een over zicht van het vele, wat de bond deed en nog doet om het toerisme te bevor deren en de veiligheid van verkeer te verzekeren. De bond verleent zijn dien sten aan allen, die zich brwegen te land, op het water of in de lucht. Of zijn leden wandel-, fiets- of autotochten willen maken, motor-, ruiter-, zeil- of vliegsport beoefenen of willen kam peeren, zij kunnen allen hun lnlichtm gen vragen aan hun bond, zijn prach tige kaarten, reiswijzers en gidsen be komen en profiteeren van honderd en één zaken, waarmee de bond zich bezig houdt en die allen dienen om de zorgen, die men als toerist zou kun nen hebben, uit den weg te ruimen, opdat men onbekommerd kan genieten van wat de natuur in eigen en andere landen aan schoons biedt. „A. N. W. B." moest dan ook gelezen kunnen worden als: alle Nederland- sche weggebruikers bondslid. Zoover is het nog niet. Maar dat het dien kant uitgaat moge blijken uit het feit, dat het ledental zelfs in de oorlogsjaren groeide en wel van 100.000 tot 120.000 Die groei is tevens een bewijs, dat de bond ook in dezen tijd, nu het toe risme zooveel belemmering ondervindt nog van onschatbaar belang is voor allen, die er eens op uit willen trekken en in de natuur lichaam en geest wil len verfrisschen. Geen andere loten dan staatsloten. In de Nederlandsche Staatscou rant is afgekondigd een besluit van de Secretarissen-Generaal van de Departementen van Financiën en Justitie, waarbij wordt bepaald, dat er zal zijn een staatsloterij, waarom trent nader voorschriften zullen worden gegeven door den Secreta ris-Gom1 raai van het Departement van Financiën. De inwerkingtreding van de nieu we regeling zal tengevolge hebben dat de verkoop van andere loten dan staatsloten verboden zal zijn. De staatsloten zullen in grooter ge tale dan tot dusver worden uitge geven en op meer plaatsen ver krijgbaar worden gesteld. De Inwerkingtreding zal vermoe delijk ongeveer 1 Maart 1944 plaats hebben. BRANDSTOFFEN VOOR GROOTE GEZINNEN. 's GRAVENHAGE, 8 November. Van 11 tot en met 30 November 1943 wordt nogmaals de gelegenheid open gesteld een aanvraag voor extra rant soenbonnen vaste brandstoffen bij de distributiediensten in te dienen voor hen, die sedert de uitreiking van de voor 1943-1944 geldende brandstoffen- kaart T116 door gezinsvermeerdering tot de groote gezinnen van 7, 8 of 9 personen zijn gaan behooren of van deze categorie zijn overgegaan tot de gezinnen van 10 of meer personen en voor hen, die in den tijd, toen de ge legenheid hiertoe open stond, de aan vraag niet of te laat hebben ingediend. Bedoelde aanvraag dient te geschieden op formulier MD 333-05, welke formu lieren de distributiediensten ter be schikking zullen stellen. Als gezinsleden kunnen worden mee gerekend inwonende familieleden en ten hoogste één inwonend lid van het personeel. Bij de inlevering van de aanvraag moet de distributie-stamkaart hoofd" en de distributiestamkaart van alle overige gezinsleden worden overgelegd. Voor een gezin van 7, 8 of personen zullen drie bonen, voor een gezin van tien of meer personen zes bonnen, elk voor één eenheid vaste brandstoffen worden uitgereikt, doch alleen indien het hoofd van het gezin een brandstoffenkaart T116 heeft ont vangen. Gezinnen van tien of meer personen, ten behoeve waarvan reeds eerder een extra-rantsoen van drie een heden is beschikbaar gesteld, ontvan gen uiteraard slechts één aanvullend extra-rantsoen van drie eenheden. Er zijn veel teekenen. die erop wijzen, zoo meldt United Press, dat een ontmoeting tusschen Roo sevelt, Stalin en Churchill in het voornemen ligt. Over net alge meen is men van meening, dat tijd en plaats voor deze bijeen komst reeds bepaald zijn en dat de conferentie ergens in een af gelegen plaats van de wereld zal worden gehouden. Weliswaar maakt de censuur elke mededeeling over de voorbe reidingen voor deze conferentie onmogelijk, doch bepaalde teeke nen dulden er onfeilbaar op, dat zij gehouden zal worden. Voetbal. PROGRAMMA TECHNISCHE DAG. Het programma van den Technischen Dag, welke Zondag a.s. wordt gehou den bevat o.m. de volgende wedstrij den: Groningen, (Be Quick-terrein) Noord Oost; Tilburg (Willem 2-terrein) Zuid —West; Amsterdam (Ajax-terrein) Amsterdam—Haarlem; Utrecht (Sta dion-terrein) UtrechtDe Zwaluwen Zutphen (Be Quick-terrein) Bondself talTwentsch elftal; Zaandam (ZFC- terrein) Zaansch elftalAmsterdam- sche 2e, 3e en 4e klassers; Haarlem (EDO-terrein) Rest van Haarlem—Gooi en Eemlandelftal. 10 Nov.: Zon op 7.51, onder 16.56 uur. Maan op 16.49, onder 5.20 uur. Voetbal. VRONE I—ATLAS I 2—1. Onmiddellijk na den aftrap was At las in den aanval; de Vrone-achterhoe- de wist echter eiken aanval te breken. Toen kwam Vrone meer in den aanval en een schermutseling voor het Atlas- doel leverde als door een wonder niets op. Ook de gasten ondernamen een aanval, die het zelfde lot tEÓf. Het spel werd forscher en daardoor niet fraaier en vele waarschuwingen werden gege ven. Na een half uur spelen wist Vro- nes linksbuiten zijn club met een on houdbaar schot de leiding te geven. Na hervatting maakte Atlas gelijk. Toen werd van beide kanten hard gewerkt om het winnende punt te maken. Uit een strafschop wist Vrone de leidinp te heroveren en leder was blij, toen spoedig daarop aan het- te ruwe spel een einde kwam. N. NIEDORP BEHAALT HAAR EERSTE WINSTPUNT! Het zal ih de N. Nieóorp-annalen nog niet vaak voorgekomen zijn, dat bij de helft der competitie N. N. 1 onderaan bengelde met slechts één winstpunt! Laten we hopen, dat de tweede helft zoo goed wordt als Je eerste slecht is geweest. Indien er goed wordt aangepakt, moet en kan het an ders. Over den wedstrijd N. Niedorp— Watervogels valt al bijzonder weinig te vermelden. De resp. achterhoeden wa ren de voorhoeden feitelijk geheel de baas, er werd aan belde «ijlen bijzon der slecht en weinig geschoten. En dat, terwijl er onder de heerschende om standigheden stellig behoorlijke kans was op een onverwacht doeipunt. Bij N. Niedorp deden Van Herwerden en De Weerd het prima, de vervanging van Rootjes door Heres was geen suc ces. De uitslag 0—0 geetft de verhouding juist weer. 1 FEUWARDEN, 5 Nov. 1943. Veemarkt. 57 stieren. 435 vette koelen. 7SB melk- en kalfkoeien 1 850900. 511 Éraskalveren f 225-525. 135 nuchtere kal- veren 153 pinken, 190 vette schapen, 21» wweldeschapen. 174 lammeren.149 vetta varkens Totaal aanvoer 2485 stuks. Overzicht: Melk- en kalfkoeien aanvoer ruim handel vlug, prijzen flink prijs houdend Graskalveren aanvoer ruim, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Voor het overige geen noteering. Da Veehouderijcentrale nam 650 runderen, 250 schapen. 150 graskalveren en alle aan gevoerd» varkens en nuchtere kalveren. Waarn hóofdred., kunst en wetenschap pen H P v d Aardweg, Alkmaar; poli tiek' redacteur: H. J J Marinus, Den Haag; chef van dienst: TJ. N Adema, Alkmaar; buitenland: Jac. Broerscn, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J Werkman, Alkmaar; Rayonredacteuren: Den Helder A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Erlks, Alkmaar; Kennemerland: J. Belterman te Beverwijk; Zaanstreek; W. J. Harwlj.ie te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen Verantw voor de adv-rubrlek W. Ra- getlle Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv. mej F. Muller, Den Helder. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven, dat van ons is heengegaan onze lieve Man, Vader en Behuwdvader ADRIANUS MICHIEL WIEGEL, Eenig firmant der Firma C. Troost, in den ouderdom van 58 jaar. J. WIEGEL—MEIJER. Amsterdam, 2e v. d. Helststraat 37: E. J. BRUNNER—WIEGEL. G. J. R. BRUNNER. Den Helder, 5 November 1943. Condoleantie-adres: Kerkgracht 20. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben Woens dag 10 November op de Algemeene Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek vanaf Kerkgracht 20 te 13 uur. Heden overleed1 ten onzen huize, geheel on verwachts, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, de Heer A. C. F. WENDT, Weduwnaar van S. M. LIESCHE, In den ouderdom van 85 jaar. Uit aller naam, M. M. WIERINGA— WENDT. A. WIERINGA. Heiloo, 5 Nov. '43. Holleweg 114. De teraardebestelling zal plaats hebben a s. Dinsdag op de Nieuwe Begraafplaats te Heiloo, nam. 2 uur. Heden nam de Heere tot Zich, na een gedul dig gedragen lijden, on zen innig geliefden Man, Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader JAN KEIZER, in den ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam, Wed. A. KEIZER— ENGEL. Den Helder, 6 Nov. '43. Stakmanbossestraat 20. De begrafenis vindt plaats op Woensdag 10 November a.s. des n.m. 2.15 uur op de Alge meene Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek vanaf het sterfhuis des n.m. 2 uur. Plaatselijke kennisgeving Heden overleed, na een kortstondige ziekte, onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader, de Heer REIJER KOS. Wedn. van ELISABETH HELDER, in den ouderdom van bijna 65 jaar. Hij ruste in vrede. Den Helder, 6 Nov. 1943. L. van Berkstraat 12. C. FRINKS—KOS. J. FRINKS. A. M. KOS. BETSY De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 9 Nov. op de Algem. Begraafplaats te Huis duinen. Vertrek van het sterfhuis Sternstraat 28, nam. 13 uur. Zoo de Heere wil hopen onze geliefde Ouders H. A. TYDEMAN en A. TYDEMAN—ROUGOOR den 21sten Nov. 1943 hun 12'/i-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blij ven is de wensch van hun liefhebbende kinderen, PIETER, HENNIE, REINDER en TINI. Den Helder, Sluisdijkstraat 121. 23 November a.s. hopen onze geliefde Ouders- en Overgrootouders C. BAK en A. BAK—VOLKERS hun 50-jarig Huwelijksfeest te herdenken. G. KLEIN. J. KLEIN—BAK. P. BAK. G. BAK—OLIE. D. BAK. J. BAK—PRINS. A. BAK. M. BAK—PIE. B. BAK. M. BAK— TER BRUGGEN C. BAK. A. BAK— DE GROOT. J. BAK. S. BAK. R. BAK, Klein- en Achter kleinkinderen. Den Helder, 9 Nov. '43. Vlamingstraat 21. Langs dezen weg willen wij een ieder die geholpen ':eeft bij den brand op 19 Oct. 1.1. hartelijk dan- en, vooral ook de naaste buren. JOH. VRIES en Echtg. Julianadorp, Oct. 1943. Voor de vele blijken van medeleven, ondervonden na het overlijden van onze innig geliefde Moeder, Dochter, Zuster, Behuwd zuster en Tante ELIZABETH MARIA KAMP, geb. HEESTERS, zeggen wij U zeer hartelijk dank. In het bijzonder onzen dank aan de Algemeene Heldersche Begrafenis On derneming, uitvoerder de Heer G. van Leeuwen Dzn., voor de nette en correcte uitvoering der begrafenis. Uit alles naam, Fam. HEESTERS. FabrieksgracHt 2. Fam. BUURMAN zegt allen, die behulpzaam zijn geweest bij het ongeval, hartelijk dank. BUURMAN, Diaconiestr. 17, tijd. Koningstr. 15. HUWELIJK. Nette man, middelbare leeftijd, zoekt eenvoudige nette vrouw. Br. onder no. H.A.Z. 1010, bureau dezes. rs22 Overal verkrijgbaar l Door (deze betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van mede leven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze lieve Vrouw, Moeder, Be-1 huwd- en Grootmoeder RUURTJE ROOMEIJER TAEKEMA. Onzen bijzonderen dank aan den WelEd. Zeergel. Heer Dr. Proost en de Zusters van Het Witte Kruis voor hun onvermoeide zorgen en den Heer Joh. Darphorn voor de correcte uitvoering der begrafenis. Uit aller naam, J. ROOMEIJER. Den Helder, Nov. 1943. Fabrieksgracht 20 HANDLICHTING. Den 3den November 1943 heeft de Kantonrechter te Den Helder aan JAN SLIKKER, van beroep schipper, wonende te Juli anadorp, Den Helder, de bevoegdheid verleend zelf standig het schippersbe drijf uit te oefenen, daartoe vracht aan te nemen, beta lingen te ontvangen en uit te geven, personeel aan te nemen en alle andere han delingen te verrichten, die voor de uitoefening van genoemd bedrijf noodig of gewenscht zijn. De Griffier, VAN RAVESTEYN. Dat heeft niets met dezen tijd te maken... altijd was dat zool Alleennü hebben we DAGR AVIT, het kalk- Vitamine-D-preparaat ter algemeene verster king en ter voorkoming van rachitis, tandbe derf, verkoudheden, hooikoorts en andere gevolgen van kalk- tekort D. A D« Griil's Handel t Ind DAGRAC.V, Pn&ui 605. A'damC. Te DEN HELDER wordt in een klein gezin, zonder kinderen, gevraagd een BESCHAAFDE HULP IN DE HUISHOUDING, goed kunnende koken en geschikt om dagelijksch voorkomende bezigheden te verrichten. Naar verkie zing voor dag en nacht, of dag alleen. Aangenale werkkring, goede voeding, goed loon en ruim vrijaf. Brieven voorzien vdn goede inlichtingen aan het bureau van dit blad. modeschoenen Gevraagd gevorderd of leerling-kapper en/of kapster Fa. Schoonhoven, Spoorstr. 22. Te koop gevr.: in goeden st. zijnde kinderstoel. Ooms, v. Galenstraat 102. Te koop gevr. een autoped Van Boven, Soembastraat 13. Te koop groote balen stroo f 2 per baal. Vlaming, Jan in 't Veltstraat 135. Te koop kinderwagen, in goeden staat f 45. Halsema, Bloemstraat 43. Te koop 4 jonge hondjes f 3 per stuk. Kok, Van Leeu wenhoekstraat 25. Adverteeren doet verkoopen. Echtpaar zonder kinderen zoekt gem. woning of zit- slaapkamer met vrijgebruik van keuken. Brieven onder no. 476-H bur. van dit blad. Kosthuis gevraagd, alleen maaltijden. C. Blom, 2e Em- madwarsstraat 14. Wie ruilt 1 paar prima rijg laarzen, maat 42 tegen 1 paar werkschoenen maat 42? Na 5 uur. Bot, Joubertstraat 31. Wie kan mij helpen Fran sche brieven vertalen, tegen vergoeding? De Jong. Her- Zugstraat 27. Gevonden een portefeuille van W. Hordijk. Terug te be komen bij C. Hoogland, Tuin straat 6. Laten liggen op Distributie kantoor portefeuille met in houd. Inlichtingen worden beloond Schagenstraat 33. Verloren een vulpen, merk ..Waterman", vermoedelijk bij het opnemen van waterme ters. Inlichtingen worden be loond. Isendoorn, Narcisstraat 22.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 4