IfOEBOM HELDER NAAR HALFWEG. HET VOETBALPROGRAMMA. Sinterklaas bij de brandweer-kinderen. Groot feest in de Witte Bioscoop. Audiëntie Commissaris Provincie. Avondgebed Luthersche Kerk. DE WEEK in feiten en fantasieën. Gedachten rondom 't heerlyck avondje. Ranglijst schaakclub „Morphy". Middenmeet. Julianadorp. Anna Paulowm. Postkantooren. Gewijzigde openstelling Zijpe. PREDIKBEURTEN. PUZZLE. BURGERLIJKE STAND. HET VOETBALPROGRAMMA VOOR MORGEN. H.R C, een vrijen dag. Ik dacht zoo Wanneer deze regelen aan de openbaarheid prijs worden gegeven heeft St. Nicolaas, het door hem toegezegde bezoek aan de kinderen van het brandweer- en luchtbe schermingsdienst-personeel in volle glorie afgelegd. De Witte Bioscoop was belangeloos hiervoor afgestaan door den heer P. v. Twisk. U had het moeten zien! Het the ater geleek een verstoorde bijen korf. Tientallen kinderen verzorgd door taliooze lieftallige leden der rwakke sexe, zoemden dat het een lieve lust was en keken telkenmale •reikhalzend uit naar de opening, waardoor de Sint zijn entrée moest maken. Onder de eminente leiding van den heer C. Luchtenburg speelde het Hel- dersche Fanfarecorps eenige bekende Sinterklaasliederen en het duurde maar even of de gansche zaak was her schapen in éen groote juichende, zin gende kindermassa. Toen kwamen de speculaas, limo nade en appcltractatie. Het was prach tig, zooals alles georganiseerd was en daarbij willen wij speciaal vermelden dat al deze versnaperingen door mid del van bonnen door het personeel zelf bljeengcspaard waren. Na de tractatie werd een korte tee kenfilm vertoont, waarin vooral de gooi- en smijtpartijen de waardeering van al deze kleine menschjes ver wierven. Na dit filmische intermezzo kwam het groote oogenblik. Het oogenblik waarop alle peuters met gemengde ge voelens hadden gewacht. St. Nicolaas betrad de zaal waardig en voornaam. Mochten St. Nicolaas en zijn knecht deze regelen vóór hun vertrek nog te lezen krijgen, dan wil'en wij hen com plimenteeren met het feit, dat zij, trots deze moeilijke tijden, beiden zoo per fect voor den dag kwamen. Sint Nicolaas had naast veel goeds evenzooveel slechts te vertellen van vele aanwezige kinderen. Met gepaste woorden werden de misstanden gecor rigeerd en het goede geprezen. Tranen met tuiten huilden sommigen en wil zouden er een lief ding voor over heb ben deze kleine berouwvolle zondaars eens thuis mee te mogen maken. Het moet voor allen die aan het we'- slagen van dezen middag vele. zéér vele vrije uren hebben geofferd een voldoe ning zijn geweest de intense overgave te hebben kunnen constateeren waar mede de aanwezige kleintjes dit feest hebben ondergaan. Zonder één der medewerkenden maar iets te kort te doen, willen wij toch éen persoonlijk woord richten tot den heer Jongman, ondercommandant van den brandweer, wiens toewijding geen geringe bijdrage is geweest tot het slagen van dezen onvergetelijken middag Beladen met taai-taai, marsepijn, eierkoeken en speelgoederen hebben wij de kleinen blozend van opwinding aan de hand van moeder of begeleider, zien vertrekken en wij weten wel ze ker, dat menig ouderpaar eenige malen het warme bed heeft moeten verlaten om hun spruiten, die zeer onrustig ge slapen moeten hebben gerust te stellen. Hetgeen met liefde zal zijn gebeurd. Het was een prachtig feest!! De wekelijksche audiëntie van den Commissaris der Provincie Noord- Holland op Woensdag 8 December a.s. wordt niet gehouden. Plaats: Luthersche Kerk, Weezenstraat. TUd: Zondag 5 Dec. 4.30 uur. Onderwerp: Het Geschenk. Tekst: Wat hebt gij, dat gij niet hebt ontvangen? GESLAAGD. Onlangs slaagden voor het Mercurius- diploma machineschrijven bij een insti tuut hier ter stede: mej. A. de Rijk, mej. L. v. d. Berg, mej, J. H. Kreyger en de heer W. Groot. Morgen.... 5 December.... Sinter klaas. Sinterklaas 1943 Wie zal het een mensch kwalijk ne men, dat op dezen dag z'n gedachten teruggaan naar de dagen van weleer, naar de tijden, dat voor de meesten van ons een Sinterklaasfeest identiek was met een omgekeerden hoorn des overvloeds. Dat waren de dagen, dat er een stroom van tongstreelende za ligheden de huiskamer binnenkabbel- de, bestaande uit corpulente banket letters, lijvige taai-taaipoppen, cro- quante speculaas-vrouwen en gesmij- dig gebak. Daar was méér: de tafel was gevuld met rose, witte en bruine suikerbeesten, met doosjes en dozen fondant en noga, met assortimenten marsepijn en tal van andere pikante en smakelijke waren. Cadeaux werden, hetzij door den Sint, hetzij door minder verheven lie den, aangevoerd in zakken en dozen. Voor de dames zeep en toiletber.oo- digdheden, jurken en hoeden, ringen en broches. Voor het sterke geslacht dassen en overhemden, vulpennen en boeken, sokophouders en schoenen. lefdoekjes enja, die vooral, sigaren en sigaretten. Ik moet u zeggen, dierbare lezer, dat ik den grijzen Bisschop beklaag. Niet zoozeer vanwege het feit, dat de Goed Heilig Man verplicht is ditmaal met Vazal en Paard gebruik te maken van onze ruitlooze treinen, in de cou- pé's waarvan de bronchitis-verwek- kende Noordwesters vrijelijk toegang hebben, niet vanwege het feit, dat Zij ne Heiligheid de kans loopt verplicht te zijn in een dei evacuatietrmnen met 20 en meer profane lieden bijeen te zijn en nog minder vanwege het feit, dat de Kindervriend par excellence tengevolge van zijn altijd drukke be zigheden gevaar loopt hetzij Persoons bewijs, hetzij „Ausweis" voor het Sperrgebied te vergeten, maar voor namelijk, omdat het me een heidensch werk lijkt, zoo niet een onoplosbare puzzle. om in deze tijden van beper kingen op letterlijk ieder gebied tóch nog iets te reservoeren voor allen, die op hem rekenen. In ernst: het ls verschrikkelijk moei lijk, om dit jaar „iets" aan Sinterklaas te doen". Leg het oor te luisteren De ranglijst per 29 Nov. J.l. van schaak club „Morphy" ziet er als volgt uit: Afd. 1: 1. J. N. Kuitems 4; 2. J. Valke nier 3xx; 3. J. Wijker 3xx; 4. F. A. Mul ler 3 x; 5. H. A. Herderschee 2 xx: 6. J. F. Jostmeijer 2 xx; 7. J. Groeneveld 1 xxx; 8. A. Muller 1 x; 9. J. Smit 1 x; 10. J. Beek 0 xxx; 11. H. Dolstra 0 xx; 12. J. Bruinsma 0 x: 13. A. H. Verschuur 0 xx. Afd. 2: i. Th. Adrlaanse 3; 2. P. Meu- lenbere 3 xx; 3. J v. Amersfoort 3; 4 H. A Dorré 3; 5. S. Zeilstra 2 1/2: 6. C. J. Bosch 2 x; 7 M. Fransen 11/2: 8. D. v. ES 1 1/2 xx; 9 J. M Oreib 1 x: 10. Joh. v. Amersfoort 1; 11. J. Pranger 1; 12. H. W de Lanee 0 xx. Afd. 3: 1. P J. Broos 4 x: 2. A. C Leeuw 3; 3. J. Egberts 3; 4. J. Atlers 1 1/2- 5. J. P. J. Grootendorst 1; 6. L. v. d Kastij 1; 7. A. Visser 1/2: 8 C. de Groot 0 xxx: 9. H. A. Boon 0 x: 10. J. A. d» Reu ver 0 x: 11 Jnnfmsn 0: 12. J. Dol 0. x afgebroken partllen. K. V. H.-NIEUWS. Zondag soeelt KVH 2 tegen het zeer sterke OKV 3 uit Oostzaan. Het ls ons bekend, dat deze vereeniging =amen met Zaand'm-Zu'd zal trachten K"H 2 van haar bovenste rtiaats te vei-wiid-ren. Fr wacht onze stadgenooten dus een zeer zware striid in Oostzaan. KVH 4 treft het niet erg Reeds twee maal werd er een wadstriid voor haar vastgesteld en tweemaal werd het terrein af"ekeurd. Zondag a.s. gaat ze naar Westzaan om daar te snelen tegen Roda 4. Deze wedstriid kan voor het vierde een overwinning worden. H, R. C.-NIETTWS. HRC 3Alkm. Bovs 3. terr. Scha- gen. aanvang 10 «s uur. Hot elftal luidt* Does. Veen. Holdoro, V. rt. Poll. Dijks hoorn. v. d Berg. v. FooV Lichtenberg. Niwiwstndt Gortzak en Riikers, ffng 4HeMer 4. 10 uur. A-tarrein van Helder Goudswaart. SUersma. s-oiHp-hnek Post. Dienaar. Buitenhuis. Fritr. R+om- oedissel. De vries, T.m'aehar» Van Es HELDER-NIEUWS. Wcdstrtiden voor a.s. Zondag. Een der lastigste uitwedstrijden staat voor morgen op het programma. Laten de eerste elftalspelers hun tegenstanders toch geenszins onderschatten, want de Halfweggers kunnen heel goed partij ge ven. Het programma luidt: Helfweg 1Helder 1, aanvang 2 uur. R. J Kousbroek: T. Booy, A. v. Teeke- lenburgh: C. Vonk. G v. Beekhoven, A. J. Krab: P. v. Horik. F Kiesenwetter, A. M. Rottier, A J. Quast. F. de Leur. Helder 2—WFC 2, aanvang 12.30 uur. aanvang 12.30 uur. IJ. Kenter; J. Neerhoff, J. Pater; A Veen, N.N., W. Bakker; J. C. F Stale- man. N N., A. Schouwenaar, J. Burger, J Snijder. Helder 3—Oudorp 1, aanvang 10.30 uur. aanvang 10.30 uur. A. van Eeten: Jan Visser, H. Bodenstaff: G. Bouman, Jac. Kwinkelenberg, P. Hen driks: NN„ M. v d Berg, Th. Minnebo. J F. c. Kemna. S. Wieren. Heider 4HKC 4. Helder A-terr., aan vang 10 uur. A. Rietveld: J. Tomoot, .T. de Lange: N. Blom, IJ. Schrier, M. de Vries: Jelle Visser. J. A. Zegel, Joh. Kinkelenberg, J. w. Amels, J. Stelten. Gevat. - Door wachtmeester Noot werd dezer dagen een ^ewoner gevat, die eenige H L. tarwe per auto wilde vervoeren. Begrijpelijkerwijs werd daarna ook de bron van herkomst aan een inspectie onderworpen, waarbij o.m. eenige tientallen liters olie te voor schijn kwamen koolzaad en een kool zaadpers. Het schippersgilde bloeit. - De afzet van diverse producten is op het oogen blik groot. Vooral bieten en aardap pelen worden zéér veel verscheept, ter wijl ook onderscheiden partijen stroo worden verzonden. Voor de schipperij valt er onder deze omstandigheden gemakkelijk een vrach- je te verschalken. Koegras-nieuws. Zondag a.s. Staat op hét program een wedstrijd tusschen Koe- gras 1Geel Zwart 1. Deze ontmoeting heeft plaats op het Geel-Zwartterrein. Aanvang 2 uur. Koegras komt ditmaal volledig uit. Koegras a ontvangt Helder b. Aanvang 10.30 uur. Geslaagd. Bij het op 2- November j.l. gehouden examen voor machine- schrijven te Amsterdam slaagden J. P. Kuys en P. Dekker, beiden wonende alhier. in eigen kring en hoor wat er gezegd wordt, bij mij thuis is het zoo. „Moe der: het kost me hartzeer genoeg, maar ik zie geen kans er van 't jaar wat aan te doen; maar wachten op een volgenden keer." En vader: Sinter- klaasvieren. Jullie kunnen me nog veel meer vertellen; ik heb wel an dere dingen aan m'n kop hangen. Nee.var. dit jaar aan mijn liif geen polonaise". En de oudste zoon en 1e oudste dochter, en alles wat daarnè komt, zingen mee in het zelfde koor en oordeelen, dat dit jaar geen Sin terklaas gevierd zal worden en dat we het een volgenden keer wel dunnetjes over zullen doen. Het merkwaardigste daarbij is ech ter, dat moeder en vade.' en de oud ste dochter en de oudste zoon en alles wat daarna komt, met mysterieuze ge zichten rondloopen, met ondefinieer- 1 -e pakjes en pakketten thuiskomen en rondscharrelen op en bij allerlei plaatsen in het huis, waar de mogelijk heid tot iets verbergen bestaat. Wes halve ik mij afvraag: zouden al die luyden, die er dit jaar „niksan-doen" er achteraf gezien tóch nog iets aan doen? Enfin.,/ de avond van dezen dag zal het leeren. U hoort er nog wel van....! En nu we 1 dan tóch over de al of niet viering van het festijn des Spaan- schen Bisschops hebben, nog enkele op merkingen. Deze week in Nieuwediep ronddwalend, viel m'n oog op de étala ges van talrijke winkels, die, n' im- porte den nood der tijden, tóch „iets gedaan" hadden. Ik geef het U te doen om met zoo weinig middelen, met -*>o weinig mogelijkheden, toch nov iets origineels te bedenken. Toch den win kel op te sieren en op te fleuren net aantrekkelijke voorwerpen. Natuurlijk de weelde de overvloed van 5 jaar geleden, ontbreekt, maar het is curieus te zien, wat e' met enkele bloemen met wat schikken en passen nog te bereiken valt. En vooral: met wat goe den smaak en goeden wil. Zn morgen avond zullen er, hoe dan ook, vele blijde gezichten zijn. De "erheiigenis zal ditmaal niet worden bepaald naar mate van de waarde der geschenken doch naar de wijze, waarop iets gege ven wordt. Meer dan ooit tevoren Is het thans niet de grootte, de waard® van het gegevene. Het is het gebaar, de geste, de hartelijkheid, om tóch iets te doen. Er is wellicht geen tij geweest, waarin men zoo zeer z'n vrienden leert kennen als in deze. Nood leert bidden en in tijden van Geldt voor kantoren te Den Helder, Anna-Paulowna, De Haukes, Julianadorp, Bree- zand, Den Oever en Hippoly- tushoef. Ingaande Maandag 6 December a s. zal, als tijdelijke maatregel, een gewijzigde openstelling plaats /inden van enkele postkantoren, let betreft hier het kantoor in Den Kelder en dat van enkele andere plaatsen in dit district. Hieronder laten wij de gewijzigde tijden volgen: Het kantoor in Den Helder wordt des avonds te 18.00 uur gesloten voor alle diensten. Kantoor Anna-Paulowna: Geopend van 8,30—12,30; 13,30—15,30; 17,00—18,00. Kantoor De Haukes: Geopend van 9,0010,00; 14,00—15,00; 17,00—18,00. Kantoor Julianadorp: Geopend van 9,00—11,30; 14,00—15,30; 17,00—18,00. Kantoor Breezand: Geopend van 8,30—11,30; 14,00—15,00; 17,00—18,00. Kantoor Den Oever: Geopend van 9,00—12,00; 14,00—15,00; 17,00—18,00. Kantoor Hippolytushoef: Geopend van 3,30—12,30; 14,00—16,30 en 17,00—18,00. Politie. Gevonden: Paar gebreide handschoenen; paar kinderhandschoenen: verzilverde armband; eenig geld; dop van auto; riem van leeren jas bankb. van f 20, van f 2.50 en van 11. Verduisteringsvoorschriften. - Ver schillende personen in Noord-Zijpe, wier woningen niet voldoende waren verduisterd, hebben van den Burge meester een waarschuwing ontvangen Bij herhaling van de overtreding der verduisteringsvoorschriften zuilen niet malsche straffen worden toegekend. DE OUDE SCHEEPSTIMMERWERF TE HOORN. Opnieuw in exploitatie? Bij alle plannen, welke men met het Zuiderzeemuseum heeft, is er in Hoorn het streven ook in den tegeuwoordigon tijd de oude schoonheid practisch te dienen. De vereeniging ,,Oud Hoorn", die sinds vele jaren zooveel prachtig werk in deze stad heeft gedaan, heeft zich daarom de vraag gesteld wat er zou kunnen gebeuren met de oude werf aan de Hoornsche haven, eertijds een blueiend stuk leven, maar nu slechts een klein doel dienend, namelijk het repareeren van kleine schuitjes voor de binnenvaart. Men heeft zich afge vraagd of men wel ooit een schoener Zuiderzee-museum kan hebben dan Hoorn op zichzelf reeds is, en afge scheiden van de vraag waar het Zui derzeemuseum eens zal worden ge vestigd, heeft men plannen gemaakt om deze oude werf, die zoo prachtig is gelegen, weer tot iets piëteitsvols te maken. De besprekingen met het ge meentebestuur verliepen uitstekend en wel in dien zin, dat de vereeniging „Oud Hoorn" de beschikking over de werf verkreeg in die mate, dat aan Oud-Hoorn gelegenheid werd gegeven een exploitant voor de werf te zoeken. In samenwerking met de V. V V. „Hoorn" is nu een commissie samen gesteld, die zich met de voorbereiden de maatregelen zal belasten om te ko men tot een specifiek Hoornsche naam- looze vennootschap, welke ten doel heeft de exploitatie van de scheeps timmerwerf. Op deze wijze toch staat de exploitatie van de werf veilig, op dat de schoonheid van dezen hoek in de toekomst niet zal worden aange rand door b.v. een werf die zich gaat toeleggen op het bouwen van stalen vaartuigen. Wanneer Hoorn straks, na de inpoldering, aan een groot meer zal liggen, dan zal een werf voor het bou wen van jachten, van botters, voor her stel aan dergelijk soort vaartuigen, juist in het kader van het beoogde doel liggen nood ervaart men aan den lijve, wie z'n vijanden en wie z'n vrienden zijn. Den Helder heeft zware tijden achter den rug en wie weet of er nog geen zwaarder voor den boeg zijn. Geen sterveling, die het weet en kan voor spellen In de oogenblikken echter dat de nood hoog was, dat het Nood lot fel en mateloos neersloeg op deze stad en haar bevolking, toen heeft men gezien, wie de ware broeders waren en wie de slechte. In die dagen als men burgers ziet staan, berooid van hun aardsch bezit, burgers, wien alles ontnomen is, aanschouwt men z'n vrienden. Niet in tijden van voor spoed en rust, niet in tijden, waarin geen beroep gedaan wordt op 's men- schen praktischen offerzin. Maar nu in deze dagen. Nti leert men hen ken nen. Morgenavond.... 't heerlyck avond je.... Och.... het wordt een bescheiden een zéér bescheiden „heerlyck avond je" maar bescheiden of niet, wij zul len ons weten te herinneren ai diege nen, die ons in dit jaar door de moe rassen der problemen en zorgen heen- geloodst hebben we zullen ons herin neren de vrienden, die paraat waren om bij te springen als de nood zoo hoog dreigde te loopen, dat men op het punt stond het hoofd moedeloos in de schoot te leggen. Vanavond herinneren wij ons dat en mét of zonder cadeauwij zullen onze dankbaarheid weten te vertolken Onze gedachten gaan uit op dit oogenblik naar al die duizenden, die niet in onze stad het feest van 5 De cember kunnen vieren. Dat zijn zij, die ver weg, in andere provincies voort leven en voor wie het een hard gelach moet zijn in den vreemde, ver van de hunnen, het aloude Sinterklaasfeest te gedenken. Hun mooiste cadeau zou zijn: zekerheid, dat de volgende 3e December in Nleuwedifp gevierd za! worden. In het eigen huis, In de eigen straat, in de eigen stad. En besluiten wij deze gedachten met een woord van herdenking aan hen die dit jaar heengingen en nimmer meer dit oude feest met ons zullen vieren. Er gingen er heen, die niet meer terugkeeren, en voor eeuwig rus ten bij den Huisduinerweg. Aan hen mogen wij denken, omdat zij het zijn, die nimmer vergeten zuilen worden door de mannen en vrouwen van deze stad! VOOR ZONDAG 5 DECEMBER. DEN HELDER. Evangelisatie Vijzelstraat, Zondag v.m. 10 en n.m. 5 uur Samenkomst; n.m. 12.15 en 2.30 uur Zondagsschool; Wo. n.m. 7.30 uur Bijbelkring; Do. n.m. 2.30 uur vrou- wenkrans; Vr. n.m. 8 uur Zangdienst. Evangel. Palmstraat, 10.30 uur cand. J. Borghard*. Oud-Kath. Kerk, 2.30 uur H. Dienst (Past. H. J. Verhey). Nederl. Herv. Gem. (Westerkerk), 10.30 uur ds. H. Cramer. Herst. Ev. Luth. Gem., 10.45 uur ds. W. J. F. Meiners, Liturgie, Zang van het Kerkkwartet. TEXEL. Ned. Herv. Gemeente. Den Burg, v.m. 10 uur, ds. Visser. Oosterend, v.m. 10 uur, ds. Kok. Den Hoorn, v.m. 10 iftir, dhr Giethoorn, maandcoll. De Cocksdorp, v.m. 10 uur, ds. Salm. Doopsgez. Gemeente. Den Burg, v.m. 10.30 uur, ds. v. d. Veer. Oosterend, v.m. 10.30 uur, ds. Knot. Geref. Kerk. Den Burg, 10 en 3 uur, dienst. Oosterend, 10 en 3 uur dienst. Geref. Kerk H.V. Oosterend, v. m. 10 en n.m. 3 uur, ds. v. d. Plas. Ned. Herv. Gem. Schagen, 10 uur ds. Kapteijn (maand- collecte). Eenigenburg, 2.30 uur de heer Kalis. Oudesluis, 2.30 uur ds. Kapteijn. Barslngerhorn, 9 en 10 uur Zondags school. Kolhorn, 11.30 uur Zondagsschool. Burgerbrug, 10 uur mej. J. v. d. Veen. Warmenhuizen, 2.30 uur ds. Veenhuy- sen. Wieringerwaard, 10 uur de heer Kalis; 11 uur Zondagsschool. Noord-Scharwoude, 10 uur ds. Nell. Winkel, 2.3$ uur ds. Nell. Veenhuizen. geen dienst. Nieuwe Niedorp, 3 uur ds, Koole. Koedük, 10 uur de reer Van Santen. Hipoolytushoef, 10 30 uur ds Van Beek Den Oever, 2 uur ds. Van Beek. Anna-Paulowna, 10.15 uur ds. Vorstman. Slootdorp, 10 uur cand. Van Wezep (maandcollecte). Middenmeer. 2.30 uur ds. Meijer Drees (maandcollecte). Wieringerwerf, 2.30 uur cand. Van We- zeo (maandcollecte). Broek oo Langendijk, 10 uur ds. Koole; 2.30 uur ds. Peters (van Beverwijk). Dirkchorn. geen dienst Schoorl, 10 30 uur ds. Prins van Wijn gaarden. Doopsgez. Gem. Bars*ngeuhorn, geen dienst. N'euwe Niedorp, 10 uur da. Rothfusz. Onze vierde November-opgave. Een lastige vermenigvuldiging. Deze som zag er geheel in cijfers als volgt uit: 74609 31825 373045 149218 596872 74609 223827 2374431425 Tal van goede oplossingen kwamen ditmaal binnen. Dti winnaar van den November-puzzle- prijs wordt in onze volgende rubriek bekend gemaakt. Onze Nieuwe Opgave. (No. 1 der December-serie.) Welke zin is bedoeld? Van een zin uit een roman zijn alle woorden aan elkaar geschreven en daarna is het geheel in 41 stukken ge knipt. Deze stukken vindt men hier onder in alphabetische volgorde. ar aste bod deg dek den der di ebed edi ee eeds een ef elm ene eno enst enst entro entu etal erze geve iend ig igja inma nin non nva ou phet ra rijsd seen sjar uw vent verg vinle. Welke zin is bedoeld? Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroeg tijdig mogelijk doch uiterlijk tot Vrij dag 10 Dec. 12 uur aan het kantoor van dit Dlaa te Den Helder. uur ds. Greving; 2.15 Hippolytushoef, 7.30 uur korte avond- Broek op Langendljk, 10 uur ds. Krljten- burg (van Twisk). Geref. Kerk. Schagen, 9.30 en 2.30 uur ds. R. Kooistra (van schermerhorn). Kolhorn, 10 en 3 uur ds. Visch. Broek op Langendljk, 9.30 en 3 uur ds. Noord-Scharwoude, 10 en 3.30 uur ds. Van Arkel. Dirkshorn, 9.30 uur ds. Bosma. Aartswoud. geen dienst. Langereis, 3 uur cand. v. d. Vaart. Chr. Geref. Kerk. Broek op Langendljk, 10 en 3 uur lees- dienst. Evangelisatie. Schagen. 10.15 uur de heer Bos. Breezand, 10 en 3 30 uur de heer Boon. Schagerbrug, 2 uur de heer De Witt (Evangelisatiegebouw). Wieringerwaard, 9.30 en 7.30 uur de heer De Witt (zaal Boersen). Bergen (E. V. Maranatha), 10.30 uur ds. A. D. Meeter (van Amsterdam): 3_30 uur ds. L. Lagerwey (van IJmuiden) H. a. ANNA-PAULOWNA. Ondertrouwd: L. van Dijk en A. M. Janssens. - A. G. Brouwer en A. A. Mooiman. - P. J. Kapitein en M. M. Oosthof. J. P. Slijkerman en E. M. van Dijk. S van den Hoonaard en A M. Kapitein. H. Kreukniet en P. C. Schip- pers. Getrouwd: G. Mereboer en G. Slik ker. B Plagmeljer en A. J. Baarslag. Overleden: T. J. Schlaman, oud 6 jr. G. van Loon, oud 40 jr. C. c. Tiel, oud 9 jr. A. Rezelman—Hartman, oud 76 jr. DISTRIBUTIEKRING DEN HELDER. Uitreiking bonkaarten le periode 1944. Er zullen worden uitgereikt: a. bonkaarten voedingsmiddelen; b. toeslagkaarten voor houders van L- inlegvellen; c. tabakskaarten. De mannelijke personen van 15 jaar en ouder moeten hun textielkaart V 115 overleggen. Voor het verkrijgen van een toeslag- kaart moeten de houders van L-inlegvel- len den bon 52 van de bonkaart L 118 inleveren. De uitreikingsdagen en uren zijn thans als volgt: ANNA-PAULOWNA, Molenvaart 87, van 8 3013 en van 1415.30 uur. Zelfverzorgers op Maandag 6 December a.s.: 's morgens letters A t.m. J; 's mid dags letter K: op Dinsdag 7 December a.s.: 's morgens letters L t.m, V, 's mid dags letters W t.m. Z. Omslag met zegelkaarten, distributie- stamkaarten enz. medebrengen! Niet-zelfverzorgers op Dinsdag 14 Dec. a BREEZAND in café Borst van 9—12.30 en van 14—18 uur voor alle inwoners op Woensdag 8 Dec. a.s.: 's morgens letters A t.m. G: 's middags letters H t.m. K.; op Donderdag 9 December a.s.: 's mor gens letters L t.m. S; 's middags letters T t.m. Z. JULIANADORP tn café Doorn van 9— 12.30 en van 14—16 uur op VrUdag 10 De- ceTnber a.s* CALLANTSOOG in café Van Scheijen van 9—12.30 en van 14—16 uur op Maan- da" 13 December a.s. DEN HELDER, Sooorstraat 44. Zelfver zorgers op Zaterdag 11 Dec. a.s. (912 u.) Voor de overige inwoners van 9—12.30 en van 14—16 uur: oo Donderdag 16. Vrijdag 17, Maandag 20, Dinsdag 21, Woensdag 22, Donderdag 23 en Vrijdag 24 Dec. a.s., op den dag, welke op 't Inlegvel van de dis- trlbutiestomkaart is afgestempeld. Uitreiking toeslagkaarten bijzondere arbeid le periode 1944. Uitreiking dezer bescheiden te: DEN HELDER van Dinsdag 14 t.m. Za terdag 18 December a.s.; JULIANADORP op Donderdag 10 De cember a.s.; CALLANTSOOG op Maandag 13 Dec. ANNA-PAULOMNA van 8.30—13 en van 14—15.30 uur op Maandag 20 Dec. a.s. let ters A t.m. L; op Dinsdag 21 Dec. a.s. letters M t.m. Z. Aanvragen schoenenbonnen. Personen, die dringend een schoenenbon behoeven en wier familienaam begint met de letters M t.m. S worden ln de gele genheid gesteld een aanvraagformulier af te halen en in te dienen te Den Helder op Maandag 6 of Dinsdag 7 Deèember a.s. en te Anna-Paulowna op Dinsdag 7 De cember a.s. Zij. die reeds een aanvraag hebben in gediend, waarop nog geen beslissing is ontvangen, behoeven niet opnieuw te vra gen. Op Zondag 5 December hebben wij St. Nicolaas en wat is prettiger dan een verdiende overwinning, behaald op het groene tapijt? Laten onze clubs echter oppassen voor de verrassingen. De eerste klassers District I. Op de leiders wordt een nieuwen aanval gedaan. Zij gaan n.1. op bezoek bij E.D.O. en alle eerste klassers weten dat het tegen de Haarlemmers soms heel moeilijk is om te zegevieren. Ook de Volenwijckers zien wij minstens één punt verspelen. Stormvogels is tegen Sparta niet kansloos. D.F.C. wint haar titanenstrijd tegen ADO. D.W.S. wint van Xerxes. terwijl HBS. de punten aan Hermes moet cadeau doen. District II. V.U C. wint van 't Gooi; D.H.C. van Blauw Wit; Feijenoord van Emma, terwijl Ajax en R-.F.C. tegen resp. V.S.V. en Haarlem hetzelfde re sultaat kunnen bereiken, hoewel wij het dan toch een Sint Nicolaasverrassing noemen. District III. A.G.O.V V.Quick is voor de thuisclub, evenals Tubantia— Enschedé. N E C.Heracles zal daar ook niet ver van af zijn, terwijl Ensch BoysWageningen wel "ens een pun tenverdeling kon worden. P.E.C.Go ahead is voor de bezoekers. District IV. Het Zuiden is de ver- rassingen-afdeeling en vooral nu het de dag van St. Nico'aas is, zullen de clubs wel weer een wispelturige bui hebben. Roermond wint van P.S V.; M V V. wint van B.V.V.; N.A.C. wint van Mau- rits; Eindhoven win* van Willem II en Longa van N O.A.D. District V. Heerenveen wint van Achilles; G.V.A.V. zegeviert over Velo- citas; Leeuwarden zal tegen H.S.C hoogstens één punt kunnen bemachtigen, terwijl de derby Sneek—L.S.C. voor de „gelukkige" is. Ons district 2e klasse A. K.F.C.O S.V. Deze wedstrijd betee- kent voor de Oostzaners zoo goed als de laatste kans. Zullen zij deze be nutten? W.F.C. wint van de Boys. De Kenne- mers heeft een kans tegen RCH., ter wijl Santpoort zelfs tegen Z.F C. wel één puntje kan bemachtigen De overige 2e klasse. In 2 B staat DW.V. met 3 verlies- nunten bovenaan en de eenige werke lijke concurrent is Vriendenschaar met 4 verliespunten. In 2 A van afd. II heeft Quick uit Den Haag de leiding bet 4 verlies punten. U V.S. uit Leiden staat echter gelijk met de Hagenaars en Garda heeft slechts één verlicspunt méér. H.V.V.— Elinckwijk en Velox zijn vrijwel kans loos, In 2 B van dat district heeft C.V.V uit Charlois de leiding, hoewel Unitas, de club van Wels, deze deelt en S.V.V. en Neptunus direct daarop volgen. 3e klasse A. H.R.C. is viij! Schagen gaat naar Dem in Beverwijk en moet dus winnen, terwijl Succes tegen Be verwijk maar weinig kans heeft. 3e klasse B. Helder gaat naar Half weg. Een lastige trip! Niet alleen als reis maar ook ais tegenstander. De Halfweggers zijn vechters en die kan men alleen overwinnen als men juist even meer en beter vecht. En dat doet Heider! Zandvoortmeeuwen houdt de race vol, ten koste van Tijbb. Kinheim wint van Bloemendaal. DTS kan Ter rasvogels hebben, evenals HFC het be zoekende Schoten, wat trouwens noo- dig is, want anders staat HFC straks onderaan. 4e klasse A. Atlas wint in Oudesluis van BKC. Texel klaart het wel tegen Oudesluis. Vrone redt het tegen N.- Niedorp, terwijl Wieringerwaard van LSVV moet winnen, hoewel het zoo ver nog niet is. Res. 2e klasse A. Helder II wint van WFC II. Sint Nicolaas is toch een won derlijke figuur I De wonderlijke grijsaard die, ten genoege van ons hier in le lage gewesten, het land van sappige sinaasappelen, lenige torero's en donkerharige senorita's verlaat, met een kreunende stoom boot de ruwe wateren van de Golf van Biscaje trotseert, om dan ten slotte aan het steigertje van den Lemmersche beurtdienst, min of meer officieel, verwelkomd te wor den door een geïmproviseerde commissie van ontvangst, wier le den de hooge hoed siert gelijk een kachelpijp de tropen. De hoogbejaard* weldoener die, onder prijsgave van een rustigen levensavond, telken jare op zijn ge boortedag, vergezeld van zijn on- afscheidelijken roetzwarten werk nemer, zijn tocht over de daken beschouwt als een recreatie v.elke voor zijn leeftijd op zijn minst ge nomen onverantwoordelijk moet worden geacht Wij allen beleven zijn komst ech ter als een feest. Een 'fest voor groot doch bovenal een feest voor de kinderen! Somwijlen sneeuwde het op bint- Nicolaasavond. Milliarden fantas tische kristallen welke als don zige vlokken speelsch neerdwarrel- ult een loodgrijzen hemel den aardbol waardoor de icleurlocze verheven werd tot één groote witte majesteit! Vanuit vroolijke vensters bun delde zich het licht en formeerden schijnbaar reusachtige verfkwasten welke het vlekkelooze sneeuwtapijt decoreerden met fraaie geokerde motieven. Dan t.uischte het leven binnen in de huiskamer en een iegelijk schoof, uit pure voldaanheid, zijn beenen dieper onder de gezellige tafel. De tafel welke gróag gebukt ging onder enorme hoeveelheden slemp en meerdere, zij het andere heerlijkheden. Het hoogtepunt van den avond vormde de komst van Sint Nicolaas in hoogsteigen persoon. Dat dit moment telkenmale gepaard ging met het verdwijnen van den meest gezetten Oom, was een bijkomstig heid, welke de feestvreugde onmo gelijk kon coupeeren. Het waren schoone belevenissen! Nog enkele uren slechts en op nieuw zal Sint Nicolaas ons met zijn aanwezigheid vereeren. Wel licht regent het en deze regen zal de wereld doen vergrauw/en, doch binnenshuis zal het licht zijn. Licht door het krampachtig handhaven van een kostbare traditie. Menige traan zal vloeien om een open plaats, een lege stoel, achter- gelater dot r hen die heden ver van huis zijn, doch het is een troost te weten dat wij ln deze da gen verbonden met hen zijn. Ver bonden door de traditioneele Sint- Ni co' aasgedachte Dat voor al dezen zeer spoedig de dag mag komen waarop zij, zoowel in figuurlijke als letterlijke beteekenis kunnen juichen: Zie ginds komt een stoomboot..! Wlo. MARKTBERICHT LEEUWARDEN. LEEUWARDEN, 3 Dec. 28 stieren; 434 vette-, melk- en kalf- koeien; 105 pinken; 90 graskaleren, 116 nuchtere kalveren: 456 vette schapen; 82 vette varlsens. Totaal aanvoer 1311 stuks. Overzicht: Wegens sluiting der vrijs markt geen noteering. Al het aangevoerd^ vee werd overgenomen door de Veehou derij Centrale. IK ZAG.... zegt Mina Eakgraag, hoe m'n overbuurvrouw van bóven bij haar buurvrouw van bené den op visite was. Ze kreeg 'n stuk cal^el Ze proefde en rook er aanknikte veel- beteekenend! Tóén liet de ander haar 'n pakje Roer-Om zienl Nëe géén eieren en géén melk! 'n Peja product Waarn. hoofdred., kunst en wetenschap pen: H. P, v. d. Aardweg, Alkmaar; poli tiek redacteur: H. J J. Marinus, Den Haag; chef van dienst: Tj. N. Adema, Alkmaar; buitenland: Jac. Broersen, Hoorn; binnen land en rayon Alkmaar: D. A. Klomp; sport en rechtb.: J. Werkman, Alkmaar. Rayonredacteuren: Den Helder, A. C. van Kampen te Alkmaar; Schagen: A. Erlks, Alkmaar; Kennemerland: J, Belterman te Beverwijk; Zaanstreek: W. J. Harwijne te Zaandam; West-Friesland: Jac. Groot te Enkhuizen. Verantw. voor de adv.-rubriek: W. Ra- getlie, Koog aan de Zaan; voor de plaat selijke adv.: Mej. F. Muller, Den Helder. Eerste klasse. District I. Stormvogels-Sparta EDO-De Volewijckers DFC-ADO i WS-Xerxes HBS-Hermes DVS District II. VUC-'t Gooi DHC-Blauw Wit Feijenoord-Emma Ajax-VSV RFC-Haarlem District Hl. AGOVV-Quick Tubantia-Enschede NEC-Heracles PEC-Go Ahead Enschedesche Boyg- Wagcningen District IV. Roermond-PSV MVV-BVV Spechten-Maurlta (12 ui Eindhovon-Willem II LONGA-NOAD District V, GVAV-Velocitas Sneek-LSO District I. Tweede klasse A. KFC-.OSV. WFC-Alkmaarsche Boys De Kennemers-RCH Santpoort-ZFC Alcmaria-HBC Tweede klasse B. Hilversum-DWV Volendam-AFC Zeeburgla-HVC De Spartaan-Water. graafsmeer. Vrlendenschaar-DOS District I. Derde klasse A. Succeg-Beverwijk DEM-Schagen Zaandijk-GVO Derde klasse B, Zandvoortmeeuwen- TIJBB Kinhelm-Bloemendaal Halfweg-Helder DTS-Terrasvogels HFC-Schoten Vierde klasse A. Wlerlngerwaard-LSVV Vrone-Nleuwe Niedorp Texel-Oudeeluls Atlas-BKC Reserve tweede klasse A, De Kennemers 2-HFC 2 Stormvogels 2-AFC 3 Helder 2-F.FC 2 Alcmarla Vlctrlx 2- VSV 2 RCH 2-EDO 2 Reserve derde klasse A, OSV 2-KVV 2 Assendelft 2. Alcmaria Vlctrlx 3 WFC 3-ZFC 3 Zaandijk 2-Alkmaarsche Boys 2 AFD. NOORD-nOLLAND 1 E. Schagen 2-Waterv, 2 Helder 3-Oudorp Alkm 4-AFC HRC 3Alkm. B. 3 8. G. Cal.oog-BKC 2 Koegras-G. Zwart S. R Helder 4-HRC 4 Texel. afd. Cockgd. 2-Texel 2 ZDH-Corksd. Texel 3-Oosterend Junioren. Alcm. a-A. Boys a Holl. a-Alkmaar a Alcm. b-Schagcn n St. yistoï a-AFC a.

Heldersche Courant | 1943 | | pagina 2