ramn HET MANUSCRIPT. r P PALTHE =VAN N ELLE'S= Stoppage. Ondervinding is de beste leerschool. De stilte vóo'r den storm... KENT GE nog DIE KOFFIEMEPKEN iEVAfl HELLE T'JD'l'JK Z'JN ZE NIET VERKRIJGBAAR KUNT U'T DOEN KOFFIESURROGAAT Daarv/as een sneeuwwit vogeltje HONGER. STEFFfl üJ I N E Letterkundige kroniek. Het wondere leven van een Spaansch meisje. CRISÏINAGUZMAN IfRTOMODERNtlALEN DAGRAVIT nemen. De lekkersmakende kalkta- bietten met Vitamine D: 't middel, dat ervoor zorgt, dat het lichaam ook werkelijk èlle nut van de kalk heeft. mum Niemeijer'* Die Rheumatische pijn veroorzaakt door onzuiver bloed. 'wmsmiï Min ook de duurste en dik wijl* een ontrenend harde. Wacht met tot „ondetvinding" U de noodzakelijkheid leen van mtUitttr u kering De kosten hiervan rijn gering Wij geven U gaarne alle inlichtingen. Onderlinge Nederlandsche Molestterzekenng Mi/. SNEEK KANTOOR AMSTERDAM i KEIZERSGRACHT 399 TELEF 3031S De natuur heeft stilte noodig, om- haar krachten te kunnen concentree. ren en dan heeft 0 die zeker noodig. Word dus rustig en kalm van binnen. *1 Is te liéten! Als U Dalmeijet's tchriftelijke psychologische persoon. lijkheidscursussen volgt zult ge Uw Innerlijke rust hervinden en dan tot [rooter prestaties in staat zijn! Vult den bon inl Hier!a»g> afknippm. potl» om Icoaielooi leerzame brochures MUI. te ontvangen. Neem en volledig edrot In drukletters Na bmiRtog, «nat 15 ets pottzagafc, swndan aan Dotmalj«r* Curwssan, Ksnfngtartat». 182 AM. M 244, A m»U»r <1 »rn - 2. MAAR MET Vraagt voortaan MOLENAAR'S K.INDERBLOEM ter vervanging van Molenaar's Kinder- meel, waarvan wij de productie tijdelijk moesten stopzetten. Molenaar's Kinder, bloem is een zeer goed voedsel voor baby's en kinderen - licht verteerbaar, voedzaam en smakelijk. Uitsluitend ver krijgbaar op de rijstbonbene vens op de be- scbuitbon (I pak ls 3 beschuit- bonnen). Onzichtbaar stoppen volgens Amerlkaansch systeem, van scheuren, brand- of motgaten, in alle soorten weefsels, Perzische tapijten, enz. 3,^77 8EÜR£!CSNGfN. Lakker, even zoo n tochtj* door hal kantoor, maar gevaarlijk! Bij da eerste teekenen van verkoudheid ol rheumatische pij nen direct Asplrtn „Dat onze Lieve Heer rare kostgan gers heeft," aldus ving mijn vriend Karei zijn Interessant verhaal aan, toen hij mij dezer dagen weer eens bezocht, „bewijst wel de volgende epi sode uit mijn leven". „Zooals je weet," vertelde hij, „houd ik veel van het buitenleven. Een blik over het wijde land, ook al is het weer guur, verruimt den geest en nimmer voelt men de intieme beslotenheid van het eigen huis zoo goed als wanneer buiten 's avonds, na het avondeten, de hulsgenooten zich om de kachel of het haardvuur scharen om elkander de wederwaardigheden van den dag te vertellen, of te luisteren naar het ver haal van een vriend, die een paar da gen als gast aanwezig Is. Op een avond, het was begin Novem ber. had ik mij ten zeerste op zoo'n samenzijn verheugd. Een jonge dichter, wiens werk ln de nationale belang stelling was gekomtn, was onze gast en daar hij twee jaar in het buitenland had gereisd en daarvan juist was te ruggekeerd, was ik vol belangstelling, naar zijn belevenissen. Voor dé cou rant, waaraan ik ben verbonden, had ik juist een langwijlige gemeenteraads zitting verslagen, waarin de vertegen woordigers langdurig hadden geduscu- sieerd over de vraag of aan de amb tenaren en werklieden al of niet pre- mievrij pensioen moest worden toego- kend en of bij het bepalen van het loon al of niet kindertoeslag moest worden verleend. Ik had het merkwaardige feit beleefd, dat de socialisten, die al tijd bezoldiging naar behoeften had den verkondigd, zich aan de 2ijde van de liberalen, die loon naar prestatie hadden gepropageerd, hadden ge schaard, omdat zij voor de werkers het nadeel vreesden, dat arbeiders met veel kinderen bij het aanstellen van werk krachten ten achter zouden worden ge steld en ik had ook uit Christelijken mond de liberale theorie hooren ver kondigen, dat premievrij pensioen het verantwoordelijkheidsbesef van den ambtenaar tegenover zijn g. zin zou schaden, In mijn auto naar huis rij dende, had ik mij aan die sofisterij niet weinig geërgerd en mij zelf de vraag gesteld, wanneer de verantwoordelijke menschen zich nu eindelijk eens zou den richten naar het woord: „Behan del een ander zooals je zelf behandeld wilt worden". Thuis gekomen was de geheele erger nis geheel verdwenen. Na het eten hadden wij ons juist in een gezelligen kring geschaard om naar de verhalen van onzen vriend te luisteren, toen de telefoon ging en mij het verzoek be reikte om even den beschermheer van de vereeniging, waarvan ik voorzitter was, te bezoeken. Nu is dit een aller joviaalste oude baas, de eigenaar van een oude heerlijkheid, nog vol tradi tie, maar als mensch een prachtkerel, die nog graag met pachters als vriend omgaat en niet zijn arbeiders school herinneringen ophaalt. Het ls een ke rel, die men niet gaarne iets wrigert, en mij voorn:mende het bezoek niet te lang te maken, stapte ik in mijn auto. Voor de buitenplaats stoppende, werd ik opgewacht door een sportief slank heer van middelbaren leeftijd, met een Innemend, vriendelijk uiter lijk. Op mijn bevestigend antwoord op zijn vraag of ik Karei was, zelde hij onmiddrllijk, dat ik hem een grooten dienst kon bewijzen. Hij had n.1. ver nomen, dat aan de courant waaraan ik werkte, ook een betrouwbare druk kerij was verbonden en hij vroeg mij of hij er op aan kon, dat men aldaar voor hem één exemplaar van een ma nuscript drukte en daarna het zetsel vernietigde. Hij verzamelde n.1, manuscripten van slechts 2000 woorden en wenschte van Daar was een sneeuwwit vogeltje Al op een stekendorentje. Din, don, don. Wilt gij mijnheer de bode zijn? Mijnheer de bode wil ik wel zijn Hij nam de brief in zijne bek. Hij vloog er mede over 't hek. Hij vloog ermee tot zijn liefs deur; En slaap je of waak je of zijt gij dood? 'k En slape nog en wake niet, Ik ben getrouwd al een half jaar. Zijt gij getrouwd al een half jaar, Het dochte mij wel duizend jaar. Din, don, don! Uit Wouters' Liederen uit de oude doos. Ieder slechts één exemplaar, om die later aan de Kon. Bibliotheek tei schenken. Mijn belangstelling was ge wekt en aangezien ik het ook steeds prettig heb gevonden de zaak, waar aan ik verbonden ben, nieuwe relaties te bezorgen, verzekerde ik hem, dat hij op mijn medewerking kon rekenen. Zijn ultnoodiging om even met hem mede te gaan meende ik eebter, ge zien de haast, die ik had, te moeten afslaan. De man overhandigde mij zijn kaartje, waarop de naam van een dei- eerste families uit het land vermeld stond. Hfj verzekerde mij, op slechts 5 minuten afstand te wonen en drong zoo aan, dat ik met hem in mijn auto stapte om aan zijn verzoek te voldoen. Na enkele kronkelwegen te hebben ge reden hielden wij voor een aardig landhuis aan 'n stroomende beek stil Terwijl ik mijn auto afdekte, was mijn metgezel naar binnen gegaan. Men zal zich mijn schrik kunnen voor stellen, toen ik, nadat ik hem was ge volgd, in de verlichte hall drie zwarte gemaskerde gedaanten zag, die allen een revolver op mij gericht hielden. Ik wil eerlijk bekennen, dat ik een mo ment dacht, dat mijn hart stil zou blij ven staan. Ik herstelde mij echter oogenblikkelijk in 'n onderdeel van een seconde ontdekte ik, dat een dar ge- maskerden een vrouw moest zijn. Nu weet je, dat ik altijd een zwak voor vrouwen heb gehad en boven mijn 'k Heb honger naar een woord, nog nooit verteld, nog nooit gehoord, een woord van warmt' alléén voor mij, maar 't vliedt voorbij 'k Heb honger naar een woord, nog nooit verteld, nog nooit gehoord, een woord van „vreugd" alléén voor mij, maar 't vaagt voorbij 'k Heb honger naar een woord, nog nooit verteld, nog nooit gehoord, een woord van liefd' alléén voor mij, maar 't vliedt voorbij 'k Heb dorst geleden. 'k heb pijn geleden, maar 'k ben nog jong en 'k wil.... Tc zal water drinken, en 't zal verzinken. zóó stil T Gré de Reus. schrik' flitste de gedachte, hoe zij er wel mocht uitzien. Een scherpe stem deelde mij mede, dat mij geen leed zou overkomen, als ik de gegeven aanwijzingen volgde. In een minimum van tijd werd een zak over mijn hoofd getrokken en om mijn middel vastgebonden. Mij restte dan ook niets anders dan de aanwijzingen op te volgen. Ik werd naar buiten ge leid en achter in een auto gezet. Aan 't ronken van den motor hoorde ik, dat het een Oldsmobile was. Er werd geen woord gesproken. Met groote inspan ning trachtte ik de richting die gere den werd, te bepalen. Dit gelukte mij niet. Toen de wagen stil hield had ik toch het gevoel, dat ik weer op het punt van uitgang was aang.komen. Na te zijn uitgestapt werd ik het huis binnengeleid. Men bevrijdde mij oogen blikkelijk van den zak en ik bevond mij in de bibliotheek, waar de man, die mij over het manuscript had gespro ken, lachende achter zijn schrijftafel zat. „Ik ben een zonderling," zoo zeide hij. „Men had mij verzekerd, dat u zich niet spoedig bang liet maken en in derdaad hebt u de vuurproef schitte rend doorstaan. U kunt nu tegen mij een aanklacht indienen, maar daar schiet u zelf heel weinig mee op. En omdat ik veronderstel, dat u een prak tische kerel bent, kunt u beter doen, mijn voorstel aan te nemen en van uw ervaring een verhaal van 2000 woorden te schrijven, waarvoor ik. u f 120.— zal betalen Ook dit verhaal zal ik met de andere, waarover ik u sprak, bij de drukkerij laten drukken, want mijn al lereerste voorstel was ernstig bedoeld". Ik wist niet beter te doen dan dit aanbod aan te nemen. De zonderling noodigde mij daarop uit met hem een glas wijn te drinken. Tot verwondering van mijn vrouw, die al in ongerustheid had verkeerd, daar zij telefonisch had vernomen, dat het bezoek aan onzen beschermheer niet had plaats g„had, kwam ik tegen het middernachtelijk uur thuis. Met het betreffende verhaal, dat met de an dere inderdaad op de voorgestelde wij ze is gedrukt, heb ik de f 120 verdiend. Voor enkele jaren overleed de zon derling, die de enkele exemplaren aan de Kon. Bibliotheek schonk, Tot den directeur van de bibliotheek richtte ik het verzoek, mijn exemplaar nog eens te mogen lezen. Hij berichtte mij, dat dit verzoek niet kon worden ingewil ligd, omdat de schenker bepaald had, dat de verhalen pas 50 jaar na zijn dood openbaar gemaakt mochten wor den". Het blijft altijd interessant naar de verhalen van Karei te luisteren. D. A. KLOMP. (Teekening Q. Dekker) De Nederlandsche danseres, Steffa Wine, zooals onze teekenaar haar dezer dagen in één harer beste dansen zag. Het merkwaardige is, dat deze jonge Groningsche de roeping gevoeld heeft de Spaansche volksdansen tot doel van haar kunst te kiezen. De tourneé, welke zij op het oogenblik door Holland maakt, werd tot heden een groot succes. Een der fraaiste boeken van den laatsten tijd. Het is waar. ik kom wat laat met mijn jubelzang op het prachtigste, het menschelUkste en het beeldigste boek, dat ik sedert langen tijd las. Want „Christina Guzman", leerares moderne talen, van de Spaansche schrijfster Car- men de Icaza en door E. van Loggen m gevoelig en soepel Nederlandsch overgebracht is reeds langer dan een jaar geleden verschenen. Maar een liefdesbetuiging aan een wonder van een boekje een boekje, dat ligt te glanzen als een too ver ju weel, dat elke minuut een andere kleur uit straalt komt nimmer tè Iaat. DOOR. CARMENdeKAZA (Boekomslag). 't Verhaal geestig bedacht, uit muntend gecomponeerd en vol fonke- 'ende verrassingen vertel ik niet over. Ik bepaal mij tot wat „sfeer". Stel U voor een arm, maar beeld schoon jong meisje néé, een Jonge vróuw, want zij is reeds de moeder van, een kind van vier jaar dat in één der achterbuurten van Madrid aan kruidenierszeontjes Fransch, Duitsch en Engelsch onderwijst. Deze jonge vrouw is Christina Guzman, leerares ln moderne talen. Een schoonheid, met oogen, waarin de zachtste kleuren van den hemel en de Middellandsche Zee staan weerspiegeld; met lippen als rijpe, ongeplukte kersen in ochtend dauw; met een houding, zoo fier als de resultante der gezamenlijke gran dezza van Spanje en met een hart, zoo sterk als helder vriesweer en zoo eerlijk en zuiver als het gezang van een eenzamen nachtegaal. En deze aanbiddelijke Christina Guzman gaat plotseling op een Madrileenschen regen middag het grootste avontuur van haar leven tegemoet. Zij wordt heel Iemand anders. De Christina Guzman, leerares in moderne talen verdwijntb ij n a, want alleen in een Parijsche telefoon cel, als „mammi" telefoneert met haar jongetje „Bubi" en zóó telefoneert, dat een nuchteren Nederlander de tranen van vreugde, verdriet of helm wee, hij weet zelf niet wat, in de oogen schieten! is zij weer drie minuten de gewone Chris. En verder verklap ik niets van dit geheimzinnige boekje, dat als een lieve en charmante vrouw is, die U met, haar slanke vingers bi) de handen leidt door een wondere wereld, welke voor Uw lezend oog en Uw luisterende ziel openbloeit, gelijk een vreemde, betooverende bloem. En toch is het een gewone wereld van menschen en auto's en trams; van menschen. die vechten om wat simpel levensgeluk. Een meesleepend en boeiend boekje, dat ik zelf reeds eenige keeren las en dat ik vast nog wel eens eenige keeren zal lezen. Wanneer ik nog een H.B.S.-er was ging ik onder een sterrenhemel loopen droomen en mijzelven vertellen, dat ik een Spaansch boekenmeisje, dat niet eens echt bestaat, hopeloos lief had gekregen. En. och, ik zie ook eigenlijk niet in waarom je daarvoor een schooljongen moet zijn. Want de sterren en de liefde zijn eeuwig en zij blijven zelfs stralen en zegenen boven een wereld, die in doodsnood verkeert. Zoo ik wist waar ik Carmen de Icaza. de schrijfster van dit zeldzame boekje in haar land kon bereiken, waarachtig, ik zou in staat zijn naar Spanje te wandelen, om haar en zij mocht jong of oud. leelijk of mooi, rijk of arm zijn! de drie schoonste tulpen van Nederland als hulde tus- schen de haren te vlechten. H. P. VAN DEN AARDWEG. OFF. PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 279. Administratievoorschrift beroepsgoederen- vervoer langs den weg. De Gemachtigde voor de Prijzen heeft in een tweede uitvoeringsvoorschrift van het „Administratievoorschrift 1943 be- roepsgoederenvervoer langs den weg" de wijze bepaald waarop de bewaarplicht t.a.v. bescheiden moet worden nageko men en de bedrijfsboeken moeten worden bijgehouden. De bedrijfsboeken, alsmede alle corres pondentie en bescheiden die hiermede in verband staan moeten chronologisch en op overzichtelijke wijze worden bewaard De bedrijfsboeken moeten dagelijks aan de hand van correspondentie en beschei den worden bijgewerkt. Éénmaal per maand dient een maand overzicht te worden opgesteld en éénmaal per half jaar aan de hand van de maandoverzichten een halfjaarlijksch overzicht. De afsluiting van de bedrijfs boeken dient éénmaal per jaar te ge schieden Bij deze gelegenheid moet een resultatenrekening, alsmede eens balans worden opgesteld, zulks binnen drie maanden na afloop van het boekjaar. Het boekjaar valt samen met het kalender jaar. Bij het opstellen van de maandoverzich ten, het halfjaarlijksch overzicht, resul tatenrekening en de balans moet ge bruik worden gemaakt van het door de vakgroep Goederenvervoer langs den weg uitgegeven formulier. OFFICIEELE PUBLICATIE. „Bestellrechte" voor staalplaten. In aansluiting aan het bepaalde In cir culaire no. 804 d.d. 3i Jan. 1944 van Rijksijzer wordt bekend gemaakt, dat de Duitsehe walserijen toestemming hebben ontvangen om bestellingen op staalplaten, welke zij binnen den vastgestelden ult- looptermïjn (dus vóór 15 Febr. 1944) niet konden uitvoeren en waarvoor dus „Be stellrechte" zouden moeten worden ter beschikking gesteld, toch uit te voeren zonder dat de verelschte „Bestellrechte" gelijktijdig ln ontvangst worden genomen Zulks Is evenwel slechts mogelijk ten behoeve van geregelde afnemers der wal serijen en onder voorwaarde, dat de ver elschte „Bestellrechte" vóór 15 April '44 aan de walserij worden overgedragen. Uitsluitend de walsprogramma's der wal serijen zijn beslissend voor het al of niet uitvoeren van bepaalde bestellingen, der halve niet de wenschen van opdracht gevers. OFFICIEELE PUBLICATIE. Handel in schapen weer mogelijk. Teneinde de noodzakelijke verschuivin gen in den schapenhandel mogelijk te maken, worden gedurende Maart 1944 de vrije schapenmarkten weer opengesteld. Vervoerbewijzen kunnen weer bij de marktadministratle of den plaatselijken bureauhouder worden aangevraagd. In bepaalde gevallen moet daarvoor een aankoopvergunning, welke door de P.B. H.'s worden uitgereikt, aan diegenen, wier bedrijfsmaxima den aankoop van één of meer schapen toelaten, worden overgelegd, t.w.: a. bij vervoer van het bedrijf van een veehouder naar het be drijf van een veehouder ook wanneer verkoop plaats had via de bemiddeling van een handelaar b bij vervoer van een markt naar het bedrijf van een vee houder, ook wanneer verkoop plaats had vta de bemiddeling van een handelaar; c, bij vervoer van het bedrijf van een handelaar naar het bedrijf van een vee houder. Alleen schapen, voorzien van een oormerk, mogen worden vervoerd: de aan- en verkoop moet steeds in beide sehapenboekjes volledig worden geno teerd. Handelaren, die in het bezit zijn van een zakboekje voor den schapenhan delaar. kunnen zonder overlegging van aankoopvergunningen vervoerbewijzen ontvangen. L.-mmeren, geboren ln 1944, mogen thans alleen vervoerd worden te zamen met het moederschaap. Vernieuwing pluimvee op landbouwbedrijven. Fokkers en houders van vermeerde- rlngsbedrljven zullen dit jaar in de gele genheid worden gesteld, ten behoeve van gezinshoofden, die ln het bezit zijn van een vergunning tot 't houden van pluim vee, een beperkt aantal kuikens af te le veren. Voor deze kuikens, welke uitslui tend als ëéndagskuikens zullen worden afgeleverd, kan geen voedertoewijzing worden verstrekt. Het aantal kuikens, hetwelk een gezinshoofd ten hoogste bij een fokker of een houder van een ver- meerderingsbedrijf mag bestellen, resp. door dezen van een gezinshoofd ln bestel ling mag worden aangenomen, bedraagt voor hoenderkuikens (ongesext) 250 0/0 van het aantal hoenders en voor vrouwe lijke eendenkuikens 120 0/0 van het aan tal eenden, hetwelk het gezinshoofd krachtens het bepaalde In de pluimveere geling 1943/1944 mag aanhouden Recht hebbenden kunnen zich van 6 Maart a.s. af tot den P.B.H. wenden ter verkrijging van een vergunning tot aankoop van kui kens, waarin is aangegeven hoeveel één- dagslculkens ten hoogste mogen worden besteld. Zij dienen hun bestellingen vóór 15 Maart a.s. bij een fokker of houder van een vermeerderingsbedrijf te plaat sen door afgifte of toezending van de door den P.B.H. afgegeven vergunning. Bestellingen, welke op andere wijze bij fokkers of houders van vermeerderings- bedrijven worden geplaatst, mogen door deze niet worden aangenomen. Zooals hiervoor ls medegedeeld, zal voor deze kuikens geen voedertoewijzing verstrekt kunnen worden. Teneinde echter tege moet te komen aan de bezwaren, welke verbonden zijn aan het opfokken van enkele kleine aantallen kuikens, kan wel worden toegestaan, dat de door enkele gezinshoofden te betrekken kuikens op één adres gezamenlijk bij een kunstmoe der worden opgefokt. Het ts verboden de kuikens bij fokkers of houders van ver- meerderingsbedrijven te laten opkweeken. De deelnemers zullen in dit geval zelf voor de benoodigde brandstof dienen te zorgen. Voor dezen opfok kan noch een brandstoffen- noch een electrlciteitstoe- wljzing worden verstrekt Bereiding van croquetten. In aansluiting op de publicatie Inzake de bereiding van croquetten. waarin voor het meerendeel een groot percentage aardappelen wordt verwerkt, zij nog medegedeeld, dat het verbod tot berei ding van croquetten niet van toepassing geacht moet worden voor bedrijven, wel ke bij de Bedrijfsgroep voor het Hotel-, Caré-, Restaurant- en Penslonbedrijf zijn ingeschreven, In zooverre deze bedrijven reeds een aardappeltoewijzing voor de vervaardiging van croquetten ontvingen. PROV. PUBLICATIE VAN HET DEP. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Bedrijfsmaxlmum voor Rundveehandelaren De voor 1944 aan handelaren verstrekte handelstoewijzingen worden op korten termijn Ingetrokken, in verband met de nieuwe marktbepalingen. Teneinde een redelijke veebezetting te garandeeren aan handelaren, die over voldoende grasland beschikken, kunnen dezen zich wenden tot den P.B.H. om een eventueel nieuw of verhoogd bedrijfsmaxlmum. Aankoopvergunningen voor rundvee. Veehouders, die ln het bezit wenschen te worden gesteld van een aankoopver gunning voor gebrulksvee, moeten voor taan een daartoe strekkend aanvraagfor mulier Invullen. Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij den P.B.H. Verdere In lichtingen kan men aldaar verkrijgen. De nog ln omloop zijnde witte aankoopver gunningen hebben hun geldigheid verlo ren ln verband met de nieuwe bepalin gen. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN. Adreswijzigingen. Aan belanghebbenden wordt bekend ge maakt, dat het adres van den Hoofdassis tent J Kooger is veranderd en thans luidt: Jan van Scorelkade 60, Alkmaar. De hoofdassistent C. J. Bruin, voorheen wonende te Hoogkarspel, woont thans A 71, Burgerbrug. DE RIJKSLANDBOUWCONSULENT VOOR NOORD-HOLLAND. Rooien van aardappelen door de oogstcolonne. Diegenen, welke ln den a.s. zomer een beroep willen doen op de oogstcolonne van den Gemachtigde voor den Oogst ge lleven er rekening mede te houden, dat een dergelijk beroep alleen zal worden aangenomen indien de aardappelen op zoodanige wijze worden geteeld, dat het rooien gemakkelijk kan geschieden (ver bouw op ruggen). DE PROV. PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND, SCHREEF DE DOKTER KALKmetV VOOR? 0. A. de Graaf'* Handel Indutlrl* OAGRA C.V.. Pottb. 605, A'dam-C. |N Leeuwarden markeert de Oldenhove het «tadsbceld.Oaar- aan iz de Friez gehecht, zooals ieder Nederlan der aan zijn da- geiijksch kopje koffie. Maar... dat moet goed en geurig zijn en dat is het ook nü nog door het uit muntende TT koffiesurrogaat vK. e alm Onzuiver bloed maakt Uw heele gestei in de war. Uw humeur lijdt eronder en ge wordt oud vóór Uw tijd. Begin toch óók met Kruschen, eer het te laat is. lederen dag de bekende dosis zooveel als er op een cent gaat ls voldoende en ge voelt U binnenkort weer de oude worden: opgewekt, monter, vril van pijn. Rti Aooth. en Drog. 0.41.0.76,1.47. N.V. Rowntree 100 KOPPEN UIT EEN ZAKJE 12 TABLETTEN 20 ct C. KEG'1 GROOTHANDEL N.V. ZAANDAM Vischaanvoer door blnnenvlsschers. In het Zaterdag 26 Februari verschenen Voedselvoorzieningsblad ls afgekondigd de „Verordening op de blnnenvisschertj 1944". Hierin wordt bepaald, dat het bln nenvlsschers (IJsselmeervisschers hieron der niet begrepen) verboden is hun vangsten geheel of gedeeltelijk ter be schikking te houden van of af te leveren aan anderen dan vischafslagen of hande laren. welke hun door het Bedrijfschap voor Visscherljproducten zijn aangewezen. Met schriftelijke toestemming van het Bedrijfschap mogen blnnenvlsschers ook afleveren aan gemachtigden van vischaf slagen of handelaren. Het Bedrijfschap voor Visscherljproducten kan bovendien aan blnnenvlsschers opdragen hun vlsch af te leveren aan anderen dan de zooeven genoemde instanties en personen. Het voorhanden, in opslag hebben en ver voeren van visch door blnnenvlsschers, anders dan ln de uitoefening van hun beroep of bedrijf, ls slechts toegestaan voor zoover het betreft een normaal voor eigen gebruik bestemde hoeveelheid vlsch. In de regeling, die op 27 Febr. '44 ln werking treedt, ls voorts bepaald, dat met Ingang van een nader door het Be drijfschap vast te stellen datum het uit oefenen van de blnnenvlsscherij slechts is toegestaan met een vergunning van 't Bedrijfschap. In verband hiermede dienen alle blnnenvlsschers, voorzoover zij geen IJsselmeervisschers zijn, zoo spoedig mo gelijk een dergelijke vergunning bij net Bedrijfschap voor Visscherljproducten, 2e Adelheldstraat 300, 'a-Gravenhage aan te vragen.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 3