DE STRIJD OM WATERLAND. Douche-Inrichting Instituut Enkiaat WERKKRACHTEN JIJTTERTJES. STADSNIEUWS. Uit het politie-rapport. De Lachsprinters in Casino. Wieringermeer. Middenmeet. Hippolytushoet. Necm'n AKKER Burgerlijke Stand. Italiaansche schepen aan de Sovjet-Unie. DE AVONTUREN VAN SPITSNEUS Advertentiën. Stationsstraat 8 H. van Leeuwen oooooooooooooooooo u bent verzekerd uijleman's assurantiekantoor, loodsgracht 32, BRANDKAST U woont in Den Helder? BlERSTEKER's 4. jee. 1- J24- soaag sebjfpcho/tf .vöb»latent* cèrmi d «e* srerroGOfvie POrrT fot, vsrr haag Adverteeren doet verkoopen. BELASTINGCONSULENT. .■f-.'Sf |f 100 KOPPEN UIT EEN ZAKJE 12 TABLETTEN 20 ct. geschoolde- en ongeschoolde ADVIESBUREAU VOOR ARBEID IN HET BUITENLAND Zuid-Holl. Bloembollen- en Plantencenirale (9) - Hillegom Personeel gevraagd Personeel aangeboden Te koop gevraagd Te huur gevraagd diversen In de Balistraat werd door een jeugdig persoon een ruit ingegooid. Door de politie werden twee waar schuwingen uitgereikt inzake een üchte verkeersovertreding. Door iemand uit de Hugo de Groot straat wordt een rijwiel vermist. Er is aangifte gedaan door een be woner van de Loodsgracht, dat van hem zijn ontvreemd twee handnaaimachines, diverse kopjes en schotels en 1 flesch limonade. Het was voor een goedbezette Cisino- zaa!. dat het bekende gezelschap „De Lachtsprinters" Vrijdag J.1. een reyue bracht. Zij introduceerden zich met een lied waardoor al spoedig de goede stemming ontstond. De conferencier kondigde daarna het optreden aan van Up Kiki, den acrobatischen clown. Om diens zotte gezegden en malle fratsen werd dikwijls hartelijk gelachen. Vooral een scène, waarin hij na veel omslachtige voorbe reidingen ertoe overging een koe te melken, oogstte veel bijval. Bij zijn acro batische toeren op een ladder werd er menige gi' "eslaakt. Daarna kreeg men Jan Sta- die eenige zeemansbeleve- rissen ve aaide. Hetty en Frans, een sympathiek twee tal, zong een paar duetten, waarvan vooral het laatste, „Brief aan Antje" in sloeg. Als laatste nummerd vóór de pauze werd dan het optreden aangekondigd van Prof. Rolandini, den man die alles weet. Hij deed zich kennen als een goed telepaath, en hield het publiek geruimen tijd in spanning met diverse proèven. Na de pauze brachten de Lachsprin ters een muzikale schets, getiteld: „U vraagt, wij ilraaien". Vooral Leo van Norde was dikwijls zeer humoristisch. Prof. Rolandini verscheen als laatste op de planken, nu als helderziende Het publiek werd in de gelegenheid gesteld, schriftelijk vragen te stellen, die dan door Rolandini werden beantwoord. Hiermede was men da tevens aan het einde van het programma gekomen. Een der Sprinters verscheen op he. tooneel, daar de conférencier, en met hem ver schillende andere artisten, inmiddels yertrokken waren. Hoewel de overge blevene zijn excuus maakte voor het verdwijnen van zijn medespelers, hopen wij toch, dat wij een dergelijk slot niet meer meemaken. Het publiek in Den Helder heeft toch evenveel recht op een geheel verzorgd optreden als elders; het feit, dat de artisten met een bepaalden trein mee moeten doet daaraan niets af! KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Uitspraken van de zitting van 17 Maart. Overtreding van de Verordening op den Identiteitsplicht: W. J. P. te Wieringer- waard 13 of 1 dg. Overtredingen van het Algemeen Regle ment Vervoer Spoorwegen: C. D. te Wie- rinr.en f 2,50 ot 2 dg. A. v. T. te Den Helder U ol 3 dg. Kunstkring. - Het eerstvolgende con cert van den Kunstkring in de Wierin germeer zal plaats hebben op Woens dagavond 22 Maart om 7.30 precies tn hotel De Wieringermeer te Slootdorp Optreden zullen de violist Willem Nos- ke en zijn begeleidster Elisabeth Everts Het programma vermeldt werken van Mozart, Beethoven, Ravel en anderen en voor pwnosolo Schubert en Chop'n Het programma zal door den heer Ncske worden toegelicht. Vergadering Chri Nat. Schoolvereeni- ging. Onder leiding van den heer H. Smid, was de Chr. Schoolvereeni- ging in jaarvergadering te Slootdorp bijeen. Na het lezen van Ps. 91 en gebed memoreerde de voorzitter in het kort het afgeloopen vereenigingsjaar. De schoolvereeniging kon zich nog gunstig ontwikkelen. Wegens vertrek van mej v. d. Mack Werd tot tijdelijk onderwij zeres benoemd mej. Griffioen. Sloot dorp ontving zijn vierde en Wieringer- werf zijn derde leerkracht. In de be stuursfuncties trad geen verandering oq. Kraéhtens het reglement zal het ko-i mende jaar de voorzittershamer weer in handen zijn van den heer A. Hoo- gendoorn. De rondvraag leverde geen bijzonderheden op. De Noordoostpolder krjjgt zijn eerste plantsoen. Door bemiddeling van t Staatsboschbedrijf gaan diverse hout soorten op transport naar den Noord oostpolder, teneinde daar te worden uitgeplant. Naar wij vernemen, z;in dit de eerste beplantingen voor den nieu wen polder, waardoor de e:rste zeer spoedig zal worden uitgevoerd. Uitslag schaakwedstrijd. Bij de 2e ontmoeting tusschen de clubs Midden- meer—W.-Werf wist eerstgenoemde haar tegenstander te overmeesteren. De gedetaileerde uitslag luid als volgt: WieringerwerfMiddenmeer: J. de BruineC. van Splunter 01; G. P. Bethlehem—P. J. Smit C. Wij- ker—G. H. Veenhuis 0—1; C. P. Hoed— A. Hebly 0—f; R. Visser—J. Stevens 1— 0; P. Dorland—P. J. Koopman vsy2 P. DekkerC. Karman 10; B. Koe nenJ. Schaafstra 01; F. van Rosma lenW. ten Kate 10; H. Kok- T. Doornbos '/t— De einduitslag is 41/8—53^. Reserves: Desplangue—Barne- veld 0—1; G. Bruin—H. Veenhuis 0—1. Plan tot oprichting konijnenfokver- eeniging. Door eenige konijnenfok kers plaatselijk worden érnstige pogin gen aangewend, om zich, behoudens de goedkeuring van bevoegde instanties, aaneen te sluiten tot vorming eena konijnenfokvereeniging, Binnen afzien- baren tijd hopen we hierop nader te rug te komen, doch we raden seeds thans candidaten aan om zich, in go val men hiermede sympathiseert, aas gene te doen dat kan leiden tot sts mulans eener definitieve oprichting. Geslaagd. Voor het examen apothe kers-assistent slaagde te Amsterdam mej. B. C. van 't Hof te Hippolytushoef. DE PRIJSVRAAG DER W.-F. STYK. Zooals bekend mag worden veronder steld heeft de West-Frieze Styk een prijsvraag uitgeschreven voor verhalen in het Westfriesch. In verband met de grootte van deze verhalen (100015000 woorden) is de inzendingstermijn ech ter verschoven tot 3 Juni a.s. ANNA PAULOWNA. Geboren: Govert L., z. v. G. de Vries en J. van Zandwijk. Helena, d. v. H. van Dalen en T. Mosk. Bastlaan D., z. v. P. Boll en G J Dunnewold. Willem M., z. v. W. M. Schouwenaar en J Lobbezoo. Johannes G., z. v. A. S Kroon en A. M. M. van den Berg. Wilhelmus C.. z. v. C. L. van Oosten en Th'. Molenkamp. Fintje M., d. v. P. Kooij en G. Plagmetler. - Gerrit J., z. v. J. Voorthuijzen en A. van der Wal. Rudolf G. A„ z. v. A. P. Steenvoorden en G van Teullngen. Johanne C. Th., z. v. Joh. Jac. van den Berg en C. Win- nubst. Getrouwd: W. Leek eh A. M, M Smiers. Jac. C. Waiboer en G. A. van Dijk. Overleden: Wed. M. van Doorn— Traas. 74 j. W. Blom—Duwel, 61 j. I. G. Kroon, 69 j. TEXEL. Geboren: Nely A., d. v. T. Witte en C. C. vaó 't Noordende. Arie, z. u. L. H. van der Veen en J. Eelman. Ondertrouwd: M. Knol en J. L. F. Eonke. J. Vonk en T. Koopmans. A. van der Vis en D. Vonk. J. Trap en D. Rustenburg. G. A. van der Ploeg en E M. van Hazebroek. Getrouwd: A. Dun en M. E. Koo- ger. Overleden: J. Mulder, 22 jaren. Ingekomen: J. F. Rommel van Nieuwer AmsteL. J. Groenenberg van Rotterdam. A. M. Hin van Bussum. B J. Ballteux van Amsterdam. Vertrokken: H. A. van Zijl naar Wieringermeer. G. Blom naar Apel doorn. E. A. Wepster naar Amsterdam. B. Brouwer naar Zwaagwe/steinde. Gevonden voorwerpen: een want, een hond, een handschoen, een huissleutel, een vulpen en vulpotlood in étui. Een beroep op het gezonde verstand der nuchtere Nederlanders. Zaterdagmiddag stond Purmerend in 't teeken van de grootsch opgez.tte pro- paganda-actie dér N.S.B. Zooals al ge- ruimen tijd de strijd om 'Amsterdam ge voerd wordt, heeft de kring Waterland vanuit Purmerend thans de propaganda- wapenen ter hand genomen. Reeds vroeg waren verschillende strijders uit de Beweging in het Kring huis tezamen en werden de te verwach ten resultaten besproken. Aanwezig wa ren, behalve den prop.-inspecteur der Beweging Jac. Frentrop, de heer A. C- Strijkers in zijn functie van dlstricts- propaga'nda-inspecteur voor Noord-Hol land, de kringleider en zijn kameraden, die zorg droegen voor de organisatie van dezen middag. Om circa 4 uur begon de Jeugdstorm met een marsch door de stad, waarna deée jongeren in hun frissche unifor men zich opstelden op de trap van het stadhuis en daarvóór. Langzamerhand had zien het publiek op de Kaasmarkt verzameld, nieuws gierig naar hetgeen thans in de rustige stad Purmerend zou worden gebracht. De voorgevel van het stadhuis was versierd met de vlaggen der Beweging, de Princevlag en spandoeken met voor dezen strijd toepasselijke spreuken. Door middel van luidsprekers werd pit tige marsehmuziek ten gehoore ge bracht. Om 5 uur betrad Jac. Frentrop het platvorm van het stadhuis en hield een toespraak tot het Purmerenrier volk. De stad met de 3 wolfsangels. Het is merkwaardig, aldus de pro- paganda-inspecteur der Beweging, dat wij thans, nu de N S.B. aan den voor avond staat van haar dood immers dat gelooft gij toch naar de stad zjjn gekomen, die drie wolfsangels In haar wapen draagt. Ook op de pet van den weerman zult ge dit teeken aantreffen, het teeken van strijd en nood. Deze symbolen uit het verleden van ons volk, deze „volksche sym bolen" zjjn door ons weer in eere hersteld, zooals wij alle volksche waarden in eere willen herstellen. De N.S.B. sluit zich aan bij alles, wat eigendom van het volk is. Niet uit het buitenland, zooals men ons maar al te gaarne in de schoenen wil schuiven, maar uit kern en wezen van het eigen volk stamt ons socialisme. Niet het in ternationale socialisme streven wij na, want geen volk kan bestaan, als men het zijn volksche waarden gaat ontne men. Geen Marxisme dus. maar zuiver nationaal efl socialistisch. Wie zqn tegen ons? Er zijn twee reacties tegen onze Bewe ging. In de eerste plaats natuurlijk de kapitalisten. Zij zien hun macht beknot en trachten nu door moord en terreur, door ophitsing van verblinde volksge- nooten zich te handhaven. De andere reactie beweert, dat nationalisme en socialisme niet zoudéh samengaan. En waarom niet? Wjj willen slechts gerechtigheid en rechtvaardigheid, een verzorgden ouden dag voor iedcren werker in onze gemeenschap, goede opvoeding van de ^eugd en waarachtig levensgeluk. Wjj willen alle voorwaarden scheppen om het volk gelukkig te doen leven. Daarbij gaat het algemeen belang vóór het groepsbelang en het groeps belang gaat vóór het persoonsbelang. Ondanks aijes, ondanks haat. laster, terreur en tegenwerking gaat de Bewe ging verder. Zij is geboren uit den nood der tijden en grijpt terug naar de volk sche waarden om het volk te doen her leven. De wedergeboorte van het Ne- derlandsphe volk is de grondslag van het komende socialisme. War/neer men ons bij dit streven uit den weg tracht te ruimen, dan zullen voor elk van ons, die valt, twee anderen opstaan en de vaan verder dragen. Van wien men het heil verwacht. En tten wien verwacht gij nu uw heil, gij Purmerender volk? Allerlei schoone beloften heeft men u gedaan. Ge zult levensmiddelen, kl rading en genotmid delen krijgen na uw bevrijding. Gelooft hen niet, de kapitalisten! Kijkt naar Italië: hongersnood, ziekte en ellende; de kinderen naar Siberië! Dat was de waarheid, die overbleef, nadat het Ita- liaansche volk aan de stem van de ka- jiralistisch-bolsjewistisehe bedriegers 'hoor had gegeven. En vooral gjj boeren en arbeiders' Meent ge dat de kapitalist u een beter leven zal schenken? Getuigen de sta kingen in de kolenmijnen vpn Wales en getuigt de ellende van den Ameri- kaansrhen farmer niet van bet tegen deel? En zou hij, die zijn eigen mijn werkers geen behoorlijk loon wil uil- betalen, zoodat zij in een tijd, dat alle krachten van het volk op zelfbehoud lericht moeten zijn, zon hij u een beter leven brengen? Leugens! Ge zijt kinderen van een ge- .ond boerenras, gebruikt dus uw gezond verstand en toont niet langer angst /oor uw buurman. Ons nationalisme is uw redding, weest moedig en aanvaardt het zonder bang te zijn, dat men u voor „pro" houdt. Gelooft niet in de bekeering van Jozef Stalin. Uw verstand zegt U, dat zooiets niet mogelijk is, neemt dus geen afwachtende houding aan, want gs staat voor de keus: chaos door bolsjewisme en Amerikanisme of een ordelijke staat van het nationaal-socfalisme. Propaganda en colportage Nadat Jac. Frentrop zijn rede beëin digd had, werd door verschillende leden van den Kring Waterland met „Vova" en propagandalectuur gecolporteerd. Daarna werd een ééhpansmaaltijd gebruikt in het Kringhuis en voerde de heer Frentrop nog' het woord, waarbij de gelegenheid was om vragen te stel len. En hierbij zal het niet blijven. De strijd om Waterland zal verder gevoerd worden. Zoolang, tot men eindelijk zal gaan inzien, dat er nu geen andere keus meer overblijft dan een herleving van alle oude waarden van het Nederland- sche volk, zoodat het weer iets groots zal beteekenen in Europa. ZENDINGEN NAAR ARBEIDERS IN BERLIJN EN OMGEVING. Met het oog op het groote aantal pakjes, dat dagelijks als expressegoed per spoor naar Nederlandsche arbei ders in Berlijn of omgeving werkzaam, wordt gezonden, raden de Nederland sche Spoorwegen om een zoo snel mogelijke overeenkomst der pakjes te verzekeren aan, dat degenen, die dergelijke pakjes verzenden, eerst aan den geadresseerde vragen, naar welk station zij het beste de pakketten kun nen sturen. Als dit n.1. niet wordt ver meld, worden de pakketten naar een centraal punt gezonden, vanwaar zij de geadresseerden slechts met veel ver traging bereiken. Een overeenkomstig advies is inmid dels reeds in twee te Berlijn verschij nende Nederlandsche bladen gepubli ceerd. Wanneer men van zijn verwanten opgave van het station heeft ontvan gen, vermelde men dus uitsluitend den opgegeven stationsnaam op de adres kaart. Ten slotte volgen nog eenige nuttige wenken: Men vuile de expressgoedkaart dui delijk in, bij voorkeur met machine- of anders met blokschrift. Tevens ver melde men op deze kaart de woorden: „Falls unbestellbar an Abser. der zu- rück", zulks om te voorkomen, dat het pakje verloren gaat, doordat de ge adresseerde verhuisd, vertrokken of door andere oorzaken niet te berei ken is. Voorts sture men in geen geval hetgeen nog altijd veel voorkomt 'Icht bederfelijke of breekbare waren f'eschjes, glazen, potjes e.d. BEURZEN TER VOORBEREIDING OP EXAMENS IN DE D.UITSCHE TAAL. 's-GRAVENHAGE, 17 Maart. In de Ned. Staatscourant van 17 Maart deelt de secr.-generaal van het Dep. van Opvoeding, Wetenschap en Kui tuurbescherming mede, dat de Rijks commissaris voor het bezette Neder landsche gebied voor. het studiejaar 1944-'4§ wederom een aanzienlijk be drag beschikbaar heeft gesteld ten einde financieel minder draagkrachti- gen in staat te stellen zich voor te be reiden op een der Nederlandsche exa mens, welke de bevoegdheid verleenen tot het geven van onderwijs in de Duitsche taal (akte Duitsch l.o., akten Duitsch m.o. a. en b., academische exa mens). Degenen, die voor een beurs uit be doeld bedrag in aanmerking meenen te komen, kunnen tot uiterlijk 1 Mei 1944 een daartoe strekkend schriftelijk ver zoek richten tot den inspecteur van het onderwijs in algemeenen dienst, Pasch. laan 4, Apeldoorn ONTDEKTE DIEF PLEEGDE MOORDAANSLAG. Donderdagavond te ongeveer 8 uur kreeg een courantenbezorger van het dagblad „Het Volk", wonende aan den Iepenweg te Amsterdam," bezoek van een hem onbekenden man. Toen tegen half elf de bewoner van de achterkamer, waar 't onderhoud plaats had even naar d- voorkamer was geweest, om eefHge sigaretten te halen, constateerde hij, dat zijn bezoeker een portefeuille, in houdende een groot bedrag aan geld uit een kast had gehaald en deze juist bij zich stak. De dief, zich ontdekt ziende, schoot to^n den krantenbezorger neer en ver dween met medeneming van het geld. De recherche van het hoofdbureau en van het bureau Linnaeusstraat heeft met groote voortvarendheid een onder zoek naar deze misdaad ingesteld, dat den geheclen nacht voortduurde. Reeds hedenmorgen mocht zij erin slagen den dader van dezen laffen overval te ar resteeren in een perceel in de Blasius- sraat. Het pistool en al het gestolen geld werden nog in de woning aange troffen en In beslag genomen. De aan gehoudene ls een 26-jarige fabrieks arbeider, die den laatsten tijd zwer vende was. Bij fouilleering bleek, dat de man in het bezit was van een zwart masker. Het slachtoffer, dat aan het hoofd en een der longen ernstig werd gewond, werd in het Onze Lieve-Vrouwe Gast huis opgenomen, 1 DE STRIJD IN BIRMA. De 81ë Engelsch-Indisehe divise, wel ker kern uit eenige duizetfden soldaten bestaat, is door den opmarsch der Ja- pansche troepen door het dichte oer woud in een heillooze verwarring ge raakt. De vijandelijke troepen wisten aan de Japansche "trijdkrachten slechts door een teugellooze vlucht te ontko men. De Japansche troepen dreigen evenwel hun den terugweg van den flank en in den rug af te snijden. HOOGER BEROEP VAN PUCHEU .J AFGEWEZEN. Naar de Engelsche nieuwsdienst meldt, heeft het militaire hof van cas satie der dissidenten te Algiers de aan vraag om nooger beroep van Pucheu tegen het óver hem uitgesproken dood vonnis afgewezen. Naar de zender Algiers meldt, kan de overdracht van de Italiaansche vloot aan een marineTCommissie der Sovjet-Unie elk oogenblik plaats heb ben. Sovjet-officieren zullen het bevel over de Italiaansche oorlogsschepen op zich nemen en de bemanning zal voor minstens 30 pet. uit Sovjet-Russische matrozen bestaan. De daardoor vrijko mende Italiaansche matrozep zouden worden verdeeld over schepen van de Zwarte-zeevloot der Sovjet-Unie. Dezelfde zender heeft medegedeeld, dat admiraal De Courten een „dag order" tot de Italiaansche vloot ge richt heeft, waarin hij zegt te verwach ten, dat de Italiaansche soldaten „ook onder vreemde vlag" dapper zullen strijden. Bij de voorlezing van dezen dagorder kwam het, zoo wordt verder gemeld, „tot kleine incidenten", die „snel bij gelegd" werden. De straffen zijn be- zonder licht uitgevallen met het oog op de voor gewone matrozen „wel licht -bevreemdende situatie". MARKTBERICHT IJMUIDEN. IJMUIDEN 18 Maart. Kleine tarbot 3.50, kleine griet 2.50; kl. tongen 2.50; kabeljauw 2.20—2; groote gul 1.50: kleine gul 2e soort 0.80; middelschol 3; kleinmiddelschol 2.50, kleine schol 2e soort 2; 3e soort 0.80; 4e soort 0.50; kleine schar 0.30, bot 1, alles per kg. Oom was inmiddels thuis gekomen en direct konden de muisjes het goed met hem vinden. Het was dan ook een erg aardige oom. En wat maakte hij een grapjes! Ze deden niets dan lachen. En ze hadden een pret. Vooral als Oom hun namen veranderde. Hij zei maar steeds Spitsoog en Kraalneus. Daar kwam Tante al met de borden en schalen aan. Wat rook alles lekker. Nu, je kunt begrijpen hoe ze zaten, te genieten'van al dat lékkere eten. Ze kregen zelfs een stukje spek. Toen ze klaar waren, mochten ze noê een poosje in de tuin spelen, want Tante dorst ze nog niet voor op straat te laten. Oom ging met ze mee naar de tuin en al gauw waren ze aan het krijgertje spelen. Wat hadden ze een plezier. Maar ze konden toch wel merken dat ze een vermoeiende dag hadden gehad, want ze waren spoedig erg moe. Tante riep ze binnen en bracht ze naar boven. Ze kregen samen een kamer. Aan weers kanten stond een leuk ledikant en nog meer aardige meubeltjes waren er in de kamer. Het was er reuze gezellig. Spoedig lagen ze onder de wol en ze kregen van Tante ieder nog een p«iar tarwekorrels. Tante dekte hen nog lekker toe en el gauw sliepen ze als ossen. G. v. K.—B. Velen zOn misdadig, zonder te beseffen, hoe zit met hongeknoe! zichzelfen anderen treffen. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW BN VrSSCIIERIJ. Aflevering van alleen op partt) goed gekeurd lijnzaad aan telers. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat het Be drijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed, Afd. Zaaizaad, heeft besloten toe te staan, dat m bepaalde gebieden ook het alleen op partij goedgekeurde lijnzaad aan telers afgelèverd mag worden. Hieronder vallen de gebieden: Zeeland, de Zuid-Holland- sche eilanden, Noord-Brabant en de Be tuwe. De aandacht wordt er op gevestigd dat voor den aankoop van niet te velde gekeurd lijnzaad bij telers koopverklarin gen moeten worden afgegeven. Deze koop verklaringen moeten door de blnnenland- sche handelaars worden aangevraagd bij het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Poot goed. afd. Zaaizaad, Plein 4, Den Haag. Wnd. hoofdred. Tj. N. Adema, Alkmaar, tevens afd. buitenland; politiek redac teur H. J. J. Marinus, A'dam (HAMA); chef van dienst Jac. Broersen te Hoorn, tevens afd. binnenland; kunst, letteren en wetenschappen H. P. van den Aard weg te Alkmaar; sport J. Werkman te Alkmaar. Prov. nieuws: D. A. Klomp te Alkmaar. Verantw. voor de adv.-rubriek W. Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatselijke adv.; Mej. F. Muller, Den Helder. Plaatselijke kennisgeving. De Heer en Mevrouw VELTHUYS—SOft geven met groote blijdschap kennis van de geboorte hun ner Dochter GRACE MARGARET. Den Helder, 18 Maart 1944. Loodsgracht 6. Evacuatie-adres; Alkmaar, Nic. Beetskade 16. Tijdelijk: St. Elisabeth-Ziekenhuis. •000000000000000000 Uitvoerde! van Begrafenissen. Gravenstraat 4 Koster der Geref Kerk (Bethelkerk) Geopend: Maandag Woensdag Vrijdag Zaterdag Zondag n.m. 5-9.30 u. n.m. 8-9.30 u. 12-9.30 u. 8-8 U. 9.30-12 u. goed verzekerd te zijn, indien IL Uw verzekeringen op elk gebied (ook molest- verzekering) laat verzor gen door Vraagt eens vrijblijvend inlichtingen aangaande een spaar-, studie-, uitzet- of communieverzekering. De premie zal U meevallen! te koop gevraagd. Telef. of brieven met merk en prijs aan PEETERSE, 1ste v. d. Boschstr. 68, Den Haag. Telef. 770886. Geeft dan ook Uw ver zekeringen aan een HELDERSCH KANTOOR. Assurantiekantoor, Koningstr. 90 - Tel, 3404. SPAART»®IEER STEHO Inlichtingen omtrent opleiding, examens en lidmaat schap bij het Secretariaat: Nederl. College voor Be lastingconsulenten. Valkenboschlaan 295. Den Haag. Telefoon 395717. C. KEG's GROOTHANDEL N.V. - ZAANDAM helpen U bij rheumatiek, ischias, pijnen en scheu ten in ledematen en gewrichten, bij spit, griep, verkoudheid en zenuw- of hoofdpijnen. Let op de naam „Ovaaltjes" en prijs op de verpakking 20 tabletten slechts 60 ets. In alle apotheken en drogisterijen verkrijg baar Laat ons ook Uw ervaringen wetenI Sanita-Agentschap, Nassaukade 373, Amsterdam. Groote industrieele onderneming vraagt voor Noord-Duitschland of naar keuze in de Ostmark voor onmiddellijke indiensttreding. Gunstige loon- en arbeidsvoorwaarden- Gezellige behui zing. Goede sociale verzorging. Laat U zich per soonlijk voorlichten door den vertegenwoordiger der Firma, die aanwezig is in het AMSTERDAM. STADHOUDERSKADE 6. («la 5) DISTRIBUTIEDIENST KRING TEXEL 205. Uitreiking Vitamine C-tabletten aan aanstaande en jonge moeders. In het tijdvak van 20 Maart tot en met 8 April 1944 worden aan onderstaande categorieën vitamine C-tabletten uitgereikt: 1. aan aanstaande moeders, van wie uit het bij den distributiedienst berustend attest blijkt, dat zij tusschen 20 Maart en 8 April 1944 vier maanden of langer zwanger zijn; 2. aan jonge moeders, van wie een kind geboren is tusschen 1 December 1943 en 8 April 1944, op ver toon van de stamkaart van den jonggeborene. Betrokkenen dienen, indien men deze tabletten wenscht te ontvangen, zich in bovengenoemd tijdvak bij den distributiedienst te vervoegen. Invullen formulieren vaste brandstoffen voor kookdoeleinden. Zij, die uitsluitend op het gebruik van vaste brand stoffen zijn aangewezen voor kookdoeleinden, dienen volgens onderstaand schema zich in de zittingsloka len te vervoegen ter invulling van een formulier. Op Maandag 20 Maart a.s. te Den Burg in het Fanfaregebouw voor wijk B en het dorp: 9-10 uur hoofdstamkaartno 1 t.m. 470, 10-11 uur no. 471 t.m. 900, 11-12 uur no. 901 t.m. 1400; des middags 1.30- 2.30 uur no. 1401 t.m. 1900, 2.30-3.30 uur no. 1901 t.m. 2400, 330-4.30 uur no. 2401 t.m. 2900, 4.30-5.30 uur no. 2901 t.m. hooger. Alleen de oude stamkaart van het hoofd van het ge zin dient te worden medegebracht. KWEEK ZELF UW TABAK. Uitstekende planten voor pijp, sigaar, sigaret of pruim. Per 100 2.50. per 1000 22.50, 100 succes verzekerd. INFLAATS VAN RIJSTEPAP: MAISPAP! Prima Maisplaten, per 100 2.50, per 1000 22.50. VOLOP SUIKER MET,ONZE SUIKERMAIS! Iets .bijzonders. Kan groen uit de hand gegeten worden, zeer voedzaam en gezond. Suikermais-planten per 100 3.50; per 1000 30.Volledige cultuur-aanwij zing wordt gratis bijgevoegd. Vanwege de zeer groote aanvraag geschiedt verzending (begin Mei) uitsluitend na ontvangst van postwissel of na storting op post rekening No. 346380. Gevraagd leerling of ge vorderd leerling bij J, Holtz, kapper, Laagzijde B 11, Scha- gen. Wordt gevraagd wegens, te leurstelling kraamverzorgster, half April. Nuyens, Lange- vliet 7, Julianadorp. B.z.a. nette hulshoudster, 32 Jaar, met zoontje van 8 Jaar, liefst bij nette eenvoudige mensehen, onverschillig waar. Brieven onder no. 674 H aan bur. van dit blad. Gevraagd moderne poppen wagen Harder, Molenvaart 93, Anna Paulowna. Te koop gevr. een pop en/of poppenwagen. Aanb. De Groo te, Sportweg l, Middenmeer Te koop gevr. 1 p. damessch. m. 39-4Q platte, 3/4 of doorl. hak. Mastemaker, Burg. Hou- wlngsingel 55. Te koop gevr. 2 i.g.st.z. zo mermantels m. 44 en 46-48, iets verschoten geen bezwaar. Mastemaker, Burg. Houwlns- singel 55. Te koop gevr. een 12- of 16- els vloerkleed I.g.st.z., 1 pr damessch. m. 40 1. h. Koeten Sluisdijkstraat 20 Te koop gevr. looper g.io m„ 1 p. d.sch. m. 37. v. d. Poel H. Treubstr. 66. Te koop gevr. een lamsvel- wagenvacht of ln ruil voor kindergoed. Bakker, Boerhaa- vestraat 39. Na 6 uur. Te koop gevr. meubelma kerswerkbank, l.g.st. Adres C. Bik, van Galenstraat 2. Te koop gevr. meisjesmantel lft. 9 Jaar, eventueel rullen voor z.g.a.n. wollen deken. L. Jongeboer, v. Leeuwenhoek straat 38. Te koop gevr. een boeken kast. S. Overhand, v. Limburg Stlrumstraat 47. Te koop gevr. een i.g.st.z. waschketel m. 40 en een vloerkleed 16-els. Krijns, v. Hogendorpstraat 26. Te koop gevr. leesbrilmon tuur. Adres; C. Bik, v. Galen straat 2. Spoed. Te huur gevraagd slaapkamer voor 2 nette meis jes. Brieven onder no. 672 H aan bur. van dit blad. Wie ruilt l p. br. pumps m. 38 voor schoenen met 1 h ki. 387 Kuiper, Zandvaart 24, Breezand. In ruil aangeb. 1 p meisjes schoenen m 28 voor Idem mt. 29. Welssenborn, Slulsdijkstr. Spoed. Jongeman zoekt dege lijk kosthuis. Brieven onder no. 673 H aan bur. v. d. blad. In ruil aangeb. 1 p. meisjes- seh. m. 33 voor Idem m. 34 of 35. De Lange, H. Treubstr. 61. Wie ruilt I paar z.g.a.n. gymschoenen maat 35 voor een paar maat 32 en een paar jongensschoenen maat 33 voor l paar meisjesschoenen maat 32? Bruins, De Ruyterstr. IS.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2