Heropend Café Royal GELDBELEGGING Adverteeren doel verkoopen. De laatste Ronde. Gebrandmerkt. Kantoorbediende Nieuwe taak voor den Ned. Arbeidsdienst. VIRGINIA V PANKO EN ROEROM BINNEN DRIE DAGEN Reparatie-Inrichting. Schrijf-en Telmachines. „POA" N.V. Reparaties en Vermaken „NOOITGEDACHT" JUTTERTJES. D« gedichtenprijsvraag van de West-Frieze Styk. VIRGINIA Beperking der inundatieschaden. Sovjeis beoogen doorbraak. Arbeidsmobiiisatie in Duitschland. ER KWAM EENS.... H. van Leeuwen Levensverzekering. TIVOLL Te koop aangeboden Te huur gevraagd Diversen Personeel gevraagd Personeel aangeboden Te koop gevraagd 1 Ketugen tijd geleden publiceerden wij den uitslag van de gedichtenprijsvraag, die door de West-Frieze Styk werd uitgeschreven. Over de bekroonde gedichten ontvin gen wij van het bestuur der Styk een beschouwing, waaraan wij het volgende ontleenen: De oorspronkelijke opzet van de prijsvraag was het verkrijgen van een aantal gedichtjes, die geschikt zouden zijn om getoonzet te worden, om dan later te worden opgenomen in een Westfrieschen zangbundel. Deze opzet is maar ten deele geslaagd, omdat toon zetting bijzondere eischen stelt aan maat en rhythme, terwijl ook. Ingeval meerdere coupletten noodig zijn om de gedachten uit te drukken, deze cou pletten gelijkvormig moeten zijn. Din gen, die zoo erg eenvoudig lijken, maar die in de praktijk nogal moeilijkheden bleken op te leveren. Daarom vielen er meerdere gedichten direct al af, hoewel sommigen goed van taal en in houd waren. De spelling was voor een aantal In zenders nogal bezwaarlijk. Drie, vier verschillende spellingen van één en het zelfde woord waren geen uitzon dering en daarom bleek eens te meer het nut van de spelling van het West- friesch zooals die door de Pemanente Taalcommissie van de Styk is vast gesteld. De eerste prijs werd toegekend aan mej. Gré de Reus te Hoorn voor haar gedicht „Moidje". Dit is een zeer Vrisch en fleurig gedichtje, dat bijzonder ge schikt is voor compositie. De muziek trilt reeds door alle coupletten. In het Westfriesch waren eenige ■ieine onregelmatigheden, maar overi gens verdient dit gedicht alle lof en wij verwachten van mej. De Reus nog veel goede dingen in het Westfriesch. De tweede prijs werd toegekend aan den heer N. J. Groot te Binnenwljzend >r zijn gedicht ,,'t Geluk gong fer- Lji." Dit is een gedicht, dat ernstiger van toon is, bezonkener van inhoud dan 't vorige. De schrijver is iemand, die nadenkt over de dingen in dit leven, over wat voorbij is en wat komen zal. En dat geeft hem stof voor zijn ge dichten. De derde prijs was voor den heer C. Koeman uit Den Haag. De heer Koe man is al weer eenige jaren uit West friesland weg, maar zijn hart is hier gebleven en hij denkt nog graag terug aan het rustige land met zijn eenvou dige menschen. Koeman noemde zijn gedicht „Allien" en we zien hierin den landman te midden van de natuur, 't Is eenvoudig, maar zeer goed gezien. Resumeerende kunnen we zeggen, dat er rteeds flinke resultaten bereikt zijn en dat we op den goeden weg zijn naar een eigen, Westfriesche dicht kunst. Onder het motto „Butterblom", dichtte mej. De Reus: MOIDJE. D'r here piekig blond en lachend hil d'r mond so kwam se jong t weggle of en song.... de feugels in de wilgeboum die wiere wakker uit 'n droum woil alles, élles song, ja song, woil élles. élles song D'r wange donkerroad en appels in d'r skoat, so kwam se jong 't weggie of en song.... de koinders boi de wilgeboum die wiere wakker uit 'n droum woil élles, élles song, ja song. woil élles. élles song D'r ouge helderblauw. d'r jakkie efkes nauw, so kwam se jong 't weggie of en song.... en koinders, feugels ln de boum, die wiere wakker uit 'n droum woil élles, élles song. Ja song, woil élles. élles song Motto: „Toch nag." N. J. Groot. "T GELUK GONG FERBOI. De woind en 't water, t skip en 't soil De spattende golve, de boat loikt 'n poll De hijt-laeiende son, de hei-blauwe lucht t Skip gaet m'n ferboi. ferboi as 'n sucht Rook weer Tabak in Uw tuintje geplant? Behandel die met Ten Have's origineele Virginia-saus en geniet van een fijne eigen Virginia-cigaret. Per pakje met gebruiksaanwijzing 20ct.. (Voldoende voor 250 Gr. tabak). Ook voor Beka shag. TABAKSAUS "•en '*rkrijgb, aar l wlnke/ier. Fa. ktten have f TABAKSKERVERIJ SINDS 1828 An board fan die soilboot deer staet den 'n frouw Die stoif knoipt de roerpen, houdt strak fast 't touw En goud-blond is 'r heer, dat krult deur de woind 't Golft en 't glanst nou de son 'r op skolnt Wie is toch dat frommes? ik hew 'r herkend Ik miend 't te segge, maer toe was 't end Fan de mast al weer weg om d'bocht fan de doik. De sij ls weer rustig, d'r is niks meer te koik 't Geluk is ferboi gaen, ik pakte 't temet Ik lag nag te droume. ik hew 'r niet op let Maer nou bin ik waerskouwd foar *t skip uit de sij Dijmee komt 't weer langs, den faer ik fast mij ALLIEN. (Van C. Koeman, onder het motto „Grietje".) M'n fader is 'n bouwer S'n bouw loit boi de daik Ik sien 'm hil feer skrape As ik 't feld in kaik. M'n fader het 'n skuitje Dat bringt 'm nij de bouw. Hai moet den alles kloete Dat is 'n hille sjouw! tn 't feld deer staet 'n boêtje Hil op 't achterstik 't Skot dat ls fan planke 't Dak is fan oud blik. Deer sien je mijst gien minse Deer is gien naaste buur M'n fader is alliendig Allien mlt de natuur. Hippolytashoet. Schooltooneel. - De door ziekte uit gestelde tooneeluitvoeringen van de school voor V.G. L.O. zullen nu plaats hebben op 3 en 4 Mei a.s. Daar de uitvoeringen wederom plaats hebben c.p Woensdag en Donderdag, blijven dus de oranje toegangsbewijzen geldig voor Woensdag- en de groene voor Don derdagavond. MINISTER KNOX OVERLEDEN. Naar Radio-New York mededeelt, is de Amerikaansche minister van Marine Knox Vrijdag te Washington tengevolge van een hartverlamming overleden. Wnd hoofdred. Tj N Adema, Alkmaar, tevens afd buitenland: Haagsch corres pondent en politiek medewerker H. J J Marlnus, Amsterdam (HAMA); chef van dienst Jac. Broersen te Hoorn, tevens afd. binnenland: kunst, letteren en we tenschappen H P van den Aardweg te Alkmaar: sport J Werkman te Alkmaar Prov nieuws: D. A Klomp te Alkmaar Verantw voor de adv rubriek W. Ra- getlle te Koog aan de Zaan; voor de plaatselijke adv Mej. F Muller. Den Helder. „Tot het bereiken van zijn doel ver dicht de Nederlandsche Arbeidsdienst „werkzaamheden, welke tot algemeen „nut strekken". (Uit de verordening op den N.A.D.) De maatregelen, ln ons land genomen in verband met de oorlogsomstandighe den, met name de inundatie van uitge strekte gebieden, hebben voor den Ne- derlandschen Arbeidsdienst een nieuwe taak meegebracht, welke wel niet voor zien was bij het opstellen van de boven geciteerde verordening, doch die wel een zeer sprekend bewijs van het nut van deze Instelling is. Toen nl. eenmaal de noodzakelijkheid was vastgesteld om tot inundatie over te gaan, was men zich zeer wel bewust van de gevolgen, die hieraan voor onze bevolking waren ver bonden. Ten eerste was daar het per soonlijke leed, dat het onder water zet ten meebracht voor de omwonenden, terwijl daarnaast zeer wel onder het oog werd gezien, welke gevolgen dit zou hebben voor de voedselvoorziening van ons volk. Het spreekt dus wel van zelf, dat zoowel van Nederlandsche zijde als van Duitsche zijde alles ln het werk werd gesteld om de Inundatie zooveel mogelijk te beperken. En hier lag de nieuwe taak voor den N.A.D., het op werpen van tijdelijke dijken om zooveel mogelijk gebieden vrij te houden van het water. De Waterstaat zocht voor dit doel contact met den N.A.D., die ge trouw aan zijn devies „lek dien," onmid dellijk bereid was om zijn medewerking te verleenen. Aan de hand van de door Waterstaat, in samenwerking met de Duitsche müitaire autoriteiten, opge stelde plannen werd onmiddellijk een aanvang gemaakt met de uitvoering en zoo staan thans in het westen van ons land de mannen van den N.A.D. schou der aan schouder met de burgers bij het aanleggen van nooddijken. Inzetcorps Dgkenbouw. Uit de verschillende kampen werden ongeveer 1600 arbeidsmannen samenge bracht, die het zg. „Inzetcorps dijken- bouw" vormen, werkend onder een hoofdige leiding en verzorgd door een centrale administratie. Ruim een maand is de N.A.D. thans aan het werk en dezer dagen heeft een aantal journalis ten een bezoek gebracht aan verschil lende objecten waar de commandant van het corps, hoofdarbeidsleider Hek man, de werkzaamheden toelichtte en een uiteenzetting gaf van doel en werk wijze. Hieruit bleek wel in de eerste plaats, dat de thans in gang zijnde werkzaam heden van de arbeidsmannen volkomen beantwoorden aan bovengestelde richt lijn. Immers, overal, waar dit uit mili tair oogpunt mogelijk is, wordt aan het water een halt toegeroepen, zoodat uit gestrekte gebieden vruchtbare grond, van het grootste belang voor de voed selvoorziening van ons volk, behouden blijven. Hoofdarbeidsleider Hekman gaf daarvan een voorbeeld, een uit hon derden, toen hij een object toonde, waar arbeidsmannen bezig waren een kost baren boomgaard door een dijk te be schermen tegen het opdringende water. Deze boomgaard had het vorige jaar een opbrengst van 70.000 kg appelen, die teen via de veiling werden gedistri bueerd onder de bevolking en op stam verkocht niet minder dan f 25.000 op bracht. Zou deze dijk niet zijn gelegd, dan zouden de vruchtboomén door het water verloren gaan. Uit dit eene voor beeld spreekt wel duidelijk het belang van deze taak van den N.A.D., want ge makkelijk is dit voorbeeld met tal van andere aan te vullen. Snel werken! Het is %en geweldige arbeid om de verzorging van de arbeidsmannen aan alle eischen te doen beantwoorden, te- meerï waar het karakter van het werk meebrengt, dat wordt gewerk met om zoo te zeggen mobiele colonnes. Overal, waar het noodig is, worden de mannen aan het werk gezet en zoodri een be paald object is afgewerkt, vertrekt de groep naar een andere plaats. Door den staf wordt alles geregeld, het vervoer, de inkwartiering en de legering, zoodat, wanneer de mannen in een nieuw ver blijf aankomen, de voorbereidingen voor het detachement reeds zijn getroffen en onmiddellijk met het werk kan worden aangevangen. Dit la ook noodzakelijk, daar de tijd dringt en hier tijdverlies dient te worden voorkomen. Ook de mannen zelf beseffen dit, zij zijn door drongen van het belang van dit werk, hetgeen wel het sprekendst tot uiting komt in het uiterst geringe aantal ziektemeldingen. Hoe vlug de N.A.D. voldeed aan den oproep om hulp te verleenen, kwam wel duidelijk tot uiting ln een verslag van een afdeellngscommundant, die med - deelde, dat ln zijn kamp op een Vrijdag avond tegen twaalf uur een telefonische oproep binnenkwam. Onmiddellijk ging men aan het werk, waarop des morgens het vóór-detachement vertrok, op Zon dagmiddag gevolgd door de afdeellng, die des avonds om acht uur ln de nieu we garnizoeneplaats arriveerde. Dank zij de grondige voorbereiding door staf en vóór-detachement konden de mannen den volgenden morgen reeds aan het werk gaan. In een andei geval go*~"-de het, dat een oproep binnenkwam o reeds een uur later de eerst' trailers met materiaal het stad.' reden. Buitengewoon was de raedweiamg van de zijde der Ned. Spoorwegen, die door het inleggen van extra treinen en instellen van tijdelijke stopplaatsen het goede verloop ten zeerste bevorderde. Prestaties van groote waarden. Zoo maakt het westen van ons land, dat tot dusver den N.A.D. niet uit eigen ervaring en aanschouwing kende, ken nis met dezen dienst. De waardeering voor den arbeid is zeer groot en de indruk op de bevolking is gunstig, dank zij het rustige gedisciplineerde optre den der Arbeidsmannen, die zonder veel ophef daar een prestatie levéren, welke van onschatbare waarde is. De burgerij leeft geheel mede en het best komt dit tot uiting bij de vlaggenparade, die des morgens centraal wordt ge houden en steeds groote belangstelling trekt. Door dit nauwe contact worden vele misverstanden, die nog bestaan over den Arbeidsdienst, weggenomen en wanneer de groep een plaats ver laat om naar een volgend werkterrein te vertrekken, wordt dit als een gemis gevoeld. Uiteraard is het voor de Arbeidsman nen een groote overgang geweest waar zij zich echter goed doorheen slaan. Immers, het werk staat hier op de eer ste plaats, zoodat slechts enkele uren per week overblijven voor de vorming. Ook was het werk zwaar, daar de meesten van zandgrond kwamen en hier op zwaren kleigrond moesten wer ken Zij hebben zich echter snel aan gepast en leveren nu een prestatie, die gezien mag worden. Waterstaat, dat toezicht houdt en de totale uitvoering in handen heeft, is dan ook zeer tevre den en de ambtenaren zeggen unaniem, dat zeer goed wordt gewerkt. Het eind van dezen inzet komt thans in het zicht en binnenkort verlaten de N.A.D.-afdeelingen weer hun tijdelijke garnizoenen. Zij nemen dan de over tuiging mede, dat zij in de afgeloopen weken hun volk een grooten dienst hebben bewezen, door de door den oor log geboden maatregelen tot het strikt noodzakelijke te beperken en veel voor dg voedselvoorziening kostbaar land te hebben behouden. Volgens het Hongaarsche weermacht- bericht van Zaterdag hebben in het gebied van Kolomea de Sovjettroepen na hevige lucht- en artillerie-voorberei ding hun zware aanvallen hervat. De vijandelijke doorbraakpogingen zijn ech ter in dit gebied 'op den tegenstand der Hongaarsche troepen gestrand. De sterkte van de in het gebied van Kolomea geconcentreerde bolsjewisti sche strijdkrachten, de voortdurend aankomende versterkingen en de he vigheid van de op het Hongaarsche leger ondernomen aanvallen wijzen er op, dat het doel van de vijandelijke troepenconcentraties niet alleen is een verdere terreinwinst van aanvallende Duitsche en Hongaarsche strijdkrach ten te verhinderen, doch dat de po gingen der bolsjewisten ook gericht zijn op het verkrijgen van een doorbraak in het front. De B-correspondent van het ANP ""van even groot belang als de gra naat aan het front, ls de werkende hand in de fabriek der Duitsche be wapeningsindustrie. Vooral sedert den dag waarop in Duitschland, onder den druic der omstandigheden, de totale oor log geproclameerd werd is de mobili satie van alle beschikbare adem krachten in Duitschland en m de door Duitschland bezette gebieden tot een der voornaamste programma-punten van het productieproces geworden. Twee jaren geleden begon Gauleiter Fritz Sauckel in opdracht van den Fuhrer met het mobiliseeren en activeeren dezer krachten en zooals de persoon lijke referent van Sauckel. Minlsterial- rat dr. Stotfang mededeelde, sedert dien dag is men er in geslaagd de Duitsche arbeidsreserves in versterkte mate in het productieproces op te nemen. In de afgeloopen twee jaren werden 10 millioen binnen- en buitenlandsche arbeiders gemobiliseerd, waarvan on geveer 5 millioen uit Duitschland zelf kwamen, een ontwikkeling dus, welke in scherpe tegenstelling staat tot de ontwikkeling ln den vorlgen wereld oorlog. toen het arbeidspotentieel van Duitschland regelmatig afnam. Het totaal der buitenlandsche ar beidskrachten, welke op het oogenblik in Duitschland werken, ligt reeds ver boven de 12 millioen, doch dit cijfer kan nog verhoogd worden Ook de Duitsche arbeidsreserves zijn nog lang niet uitgeput en Indien dit noodzakelijk mocht blijken, dan zal men er zeker niet voor terugschrikken ook de laat ste arbeidsbronnen aan te boren. Ook de vrouw zal eventueel bij de actie betrokken worden. Op het oogen blik bestaat tusschen het aantal man lijke en vrouwelijke arbeidskrachten in Duitschland nog de normale ver houding van twee tot één. Deze ver houding bestond reeds vóór den oor log. niet alleen in Duitschland. maar ook in Frankrijk en Engeland. Zeer positief liet dr. Stotfang zich uit over de verplichte tewerkstelling van buitenlandsche vrouwen in de Duit sche bedrijven. Hij verklaarde, dat voorloopig nog niet aan een mobilisatie van deze werkkrachten gedacht wordt. Uitvoerig behandelde hij ook de moeilijkheden, welke door het op nemen van millioenen buitenlanders in Duitschland zijn ontstaan, moeilijkhe den, waarvoor men niet blind is. NIEUWE MAXIMUM-VEILING PRIJZEN VOOR GROENTEN. Met ingang van Dinsdag 2 Mei zullen voor de onderstaande tuinbouwproducten de daarachter vermelde maximumveiling- prijzen gelden. Platglaskomkommers, groen, wit en geel, sort. IA f30; sort. I £27; sort. II f21; sort. III f 13.50. Kaskomkommers sort. I f26; sort. II f 19.50; sort. III f13. Kropsla, glas en gelichte, sort. I f 7; sort. II f 5. Koolrabi, sort. I f 10; sort. II f 8.50; sort. III f 4. Bloemkool, sort. I f 29; sort. II f21.80; sort. III f 14.50. Perziken sort. I f55; sort. II f31; sort. III f13, per 100 stuks; sort. IV f115 per 100 kg. Pruimen glas, sort. I f42; sort. II f23; sort. III f 12 per 100 stuks; sort. IV f 110 per 100 kg. Bospeen glas f 22. Bosselderij f 4.10. Peter selie en kervel f5.10. Radijs f3 per 100 bos. Spinazie blad f 13, struik f 11. Raap stelen 1 f 13, II f 10. Prei sort. I fll; II f7.80. Dunsel en snljsla f23. Andijvie glas f 19. Rabarber, Paragon, f12; overige soorten f 10. Komkommerstek f 22. Poste lein f37. Tuinkers f85. Asperges IA f100; IB f90; IIA f85; IIB f75; UIA f75; IIIB f60; IV f45; V f55. Savoyekool schelk f 15. Witlof I f20; II f 15. Aardbeien f430 alles per 100 kg. MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENST. Toeslagkaarten zwaren arbeid. Venaf heden kunnen in het Distributie kantoor, Oudegracht 168 te Alkmaar, door de werkgevers worden afgehaald de naam lijsten MD 22375 voor het aanvragen van toeslagkaarten zwaren arbeid voor de 6e periode^ OFFICIEELE PUBLICATIE. Toewijzing peulvruchten. De distributiediensten zullen bij de in levering van de voor peulvruchten aange wezen bonnen „Algemeen 099" van l t.m. 5 Mei a.s. toewijzingen uitreiken voor peulvruchten. Bij deze bonnen kunnen de taillisten een restant van maximaal 19 bon nen „Algemeen 084" en „Algemeen 085" tezamen Inleveren. Vergoeding voor inwegen. Van 30 April t.m. 6 Mei a.s. zuilen de distributiediensten wederom de gebruike- jijke vergoeding voor inwegen enz. bij de ei. w. een tooneelspeler bij me. Hij moest pannekoeken bakken in z'n rol en hij wist niet hoe. „Mina Bakgraag. geet me jouw recept.' zeid'ie. „Och man." zei ik. „je leest zeker geen krant, want dan zou je weten, datje Panko moet gebruiken. Bloem. Panko en water. PEJA PRODUCTEN nlevering van consumentenbonnen voor be paalde artikelen aan detaillisten toekennen. De toeslag wordt alleen verstrekt op in geleverde nummerbonnen en niet op rantsoenbonnen. Deze laatste mogen dus in het bedoelde tijdvak niet worden in geleverd. De toeslag wordt geleverd óp de volgende artikelen; versnaperingen, peulvruchten, havermout, suiker, rijst, gort en vermicelli. Inlevering bonnen Tabak. In afwijking van de thans bestaande fd- geling zullen tabakdetaiHisten met In gang van 1 Mei a.s. hun tabaksbonnen tij dens de eerste week van geldigheidsduur, alsmede in de week na afloop daarvan bij den distributiedienst voor toewijzin gen mogen omwisselen. Het is niet meef toegestaan tabaksbonnen in de tweede week van den geldigheidsduur in te leve ren. In verband hiermede is de regeling voor restantbonnen tabak vervallen, in de eerste week na afloop van den geldig heidsduur mogen de oude bonnen der halve onbeperkt worden ingeleverd, aan gevuld met nieuwe bonnen. Als overgangs maatregel is evenwel bepaald, dat hande laren in het tijdvak van 30 April t.m. 6 Mei é.s. een restant van ten hoogste 99 bon nen „15 Tabak" en „16 Tabak" mogen inleveren. Distributie van beschuit. In verband met het feit, dat in den ver volge de „beschuitbonnen" wederom nor maal voor beschuit zullen worden aange wezen, is ten aanzien van de inlevering van het restant der bonnen „18 Beschuit" (1/4 rantsoen), welke uitsluitend geldig zijn voor kindervoedingsartikelen, het volgen de bepaald; Détailltsten dienen van 1 t.m. 5 Mei 1844 een restant van ten hoogste 39 bonnen „18 Beschuit", tezamen met de bonnen „E 33 Reserve" bij de distributiediensten ter verkrijging van toewijzingen rijst in te leveren. Advertentiën. Den 14en Mei hopen onze geliefde Ouders P. VISSER en G. VISSER—WIJN den dag te herdenken dat z(| vóór 45 jaar in den Echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun liefhebbende Kinderen en Kleinkinderen. Den Helder: K. SCHEER en Echtgen. en Kinderen. Den Helder, Jan Verfailleweg 20. Den 8en Mei hopen mijn lieve Opa en Opoe D. VAN SOELEN en G. VAN SOELEN— DIKSTAAL den dag te herdenken dat zij 25 jaar geleden in het Huwelijk fraden. Dat zij nog lang gespaard mo*n blijven is de wensch van hun klein kind DORUS. Den Helder, 1 Mei 1944. Ruyghweg 129. Heden overleed te Scha- gen onze lieve Vader, Groot- en Overgrootva der TEUNI8 DUINKER, Weduwnaar van JOSINA SWENNEN, in den ouderdom van 77 jaar. Wieringerwaard: E. M. TAYLER DUINKER. Limmen: P. M. MATTIJSEN DUINKER Klein- en Achterkleinkinderen. Schrgen, 30 April 1944. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woens dag 3 Mei, des n.m. 2 uur te Wieringerwaard DANKBETUIGING. Langs dézen weg betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele blijken van medeleven aan allen die ons in de smartelijkste uren bij het heengaan van onze lieve Dochter GRé hebben bijgestaan, vooral aan onze Vrienden en Kennissen, en in 't bijzonder onz Bu ren uit de Sperwerstraat en Meeuwenstraat, zoomede de Firma P. W. de Keizer en Zn. en haar Personeel. J. BRAKENHOFF. N. BRAKENHOFF— LOUWEN en Kinderen. Den Helder, April 1944. Sperwerstraat 49. Voor Uw deelneming, be toond bij het overlijden van Mevr. de Wed. J. KLERK—GROOT, zeggen wij U allen hartelijk dank. In 't bijzonder den Wel.Eerw. leer Ds. H. Cra- mer voor het gesprokene aan de geopende 'oeve en den heer Bakker als verte genwoordiger der Diakenen der Ned. Herv. Gem. te Den Helder. Namens de familie: C. KLERK. Medemblik, Westersingel 26 Uitvoerder van Begrafenissen, Gravene traaf 4 Koster der Geret Kerk (Bethelkerk) ZIJN UW BANDEN ER. SANDERS E, VAN GALENSTRAAT 117. INDISCHE WITTE PAKKEN te koop gevr. Brieven met prijs; N. Snel, Noorder Amstellaan 149 hs., Am- sterdam-Z-, tel. 94402. DIENSTMEISJE gevr. voor halve dagen, Zondags vrij, of werkster. Aanmelden: Tandarts Swart, Lorentzstraat 84. FLINK MEISJE gevr. in A'dam. Zelfst. kunnende werken, v.d.e.n. Goed loon. GEURTS, Z Amstellaan 248, Tel. 96964.' VERLOREN in speeltuin: riem m. huis sleutel er aan. Menschen gedupeerd, komend uit IJ- muiden, kunnen niet in huis komen. Inl. worden beloond. Benneman, Rei gerstraat 40. (van Putten Oortmeijer) Payglop 18, tel. 3892. Ver- dronkenoord 30, Alkmaar. RUSTIGE GELDBELEGGING. Postzegels. Aangeboden door particulier 50.000 st. postcongres (P.T.T.) Neder land in postfrissche vellen f 40 per 100. Desge- wenscht ook per 1000. Eventueel bereid ander ob ject, ook buiten postzegels om. in ruil te nemen. H. D. de Harde, Pieter v. d. Does straat 31 huis, Amsterdam- West. Middelbare Handelsdag school met vierjarigen cursus te Alkmaar. Aangifte van nieuwe leer lingen vóór 1 Juni a.s. le deren Woensdag van 9 10.30 uur en lederen Don derdag van 14.3015.30 uur in het tijdelijk schoolge bouw Oudegracht 170 (Tes- selschadeschool) en iederen Donderdag van 1112 uur bij den directeur aan huis, Kennemerstraatweg 129, of schriftelijk aan den direc teur, met opgave van naam en voornamen van de(n) candidaat(date), datum en plaats van geboorte, klasse, waarin plaatsing wordt ge- wenscht, laatstbezochte school, en naam, beroep en adres van ouders of ver zorgers. De rooster voor het exa men, dat op nader te be palen data wordt gehou den, zal aan de candidaten worden toegezonden. Voor leerlingen, buiten Alkmaar wonende, moet ook aangifte worden ge daan bij den burgemeester van hun woonplaats. De directeur verstrekt gaarne nadere inlichtingen en advies Alkmaar, 29 April 1944. De directeur, G. A M. SNIJDERS. Vraagt inlichtingen BIERS TEKER's Aisurantiekantoor, Koningstr. 90 Tel. 3404 DINSDAG 6.30 UUR de spannende en sensationeele strijd om een wereldtitel Een sportieve film met sportieve karakters. Toegang 18 jaar. WOENSDAG 6.30 UUR Een boeiend verhaal van liefde en leed. Toegang 18 jaar. v.h. SPOORSTRAAT 71, DEN HELDER, thans: le VAN SWINDENSTRAAT 92, AMSTERDAM. Te bereiken met lijn 9. gevraagd (mnl. of vrl.). Leeftijd 17-20 jaar. Brieven aan HET NED. ARB. FRONT, Spoorstraat 112, Den Helder van onder-, boven- en werkkleeding. KEIZERSTRAAT 94. STOOMEN. VERVEN. Te koop een goed zingen de bonte kanarie f 10. Adres: v. d. Krogt, Vlschstraat 105. Te koop aangeb. Jonge ko nijnen f 3.50 p. stuk. Adres: Vlaming, Jan in 't Veltstr. 135. Te huur gevr. zit-slaapka- mer voor nette jonge vruow Adres: v. d. Welle, Beuken- kampstr 46. Wie ruüt 6 z.g.a.n. luiers tegen damesjapon maat 42? Beneker, Bothastr. 12. Wie ruilt 2-pers. linnen la ken voor damesjapon m. 42? Adres: Meyerink, v. Speijk- straat 32. In ruil 2 paar schoentjes m. 20-21 tegen idem m. 23-24 Adres: v. d. Heijde, Keizer straat 63. In ruil 1 p. leeren kinder- sch. m. 24 voor 1 p. kinder klompjes. Molenaar, Dahlia straat 34. 2 Jongelui zoeken nog l sportleven vriend, die mando. line kan spelen, pl.m. 17 jaar Br. nr. 706-H bur. v. d. bl. Ter ruiling aangeb. i don kerbruine wintermantel m 44 tegen zomermantel of man telpakje. Adres: Krul, Zand- vaart 61, Breezand Ruilen: 1 p. gymschoenen m 42 voor 1 p. m. 39. Adres: Schenkels, v. Heemskerkstr. 7. Meisje gevr. voor dag én nacht in klein gezin te Haar lem, lft. pl.m. 16-17 jaar. Br. met inlicht, aan mevr. Mar- tens, Fazantenstr. 3. Gevraagd een werkster, goed loon. De Ley, Koning straat 20. Aanm. tusschen 1 en 3 uur. Net meisje biedt zich aan als kindermeisje en voor lich te huish. bezigheden. Adres: Schreuder, Tuinstr. 28. Te koop gevraagd een 1- persoons ledikant of opklap- bed, ook genegen te rullen voor kinderledikant. Wei boom, Huygensstr. 16. ,„Te koop gevr. vloerkleed, 12- of 16-els, tafelkleed of overgordijnen. Tevens te koop aangeboden een partij poot- aardappelen. Eigenheimers en Noorderlingen f 0.15 p. kg. R Koopman, Schorweg 31, Breezand. Te koop gevr. keukenweeg schaal of brlevenweger. Adr. C. Hegeman, Westerlanderweg 55, De Haukes. Te koop gevr. 1 p. gym schoenen m. 37 of 38. Brou wer, p. Helnstraat 41.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2