VpnRIJN Adverieeren doel verkoopen. i. pmko BieRdermaker e koopt heele en gedeetellijke inboedels. COURANTENBEZORGERS(STERS]. JtTTERTJES. SCHAKEL - SCHAKEL GEZINSVERZORGSTERS. H.A.V. 1Sparta 1. Welke mogelijkheden? BON om kOT,e'00' ,**rt"ro* ER KWAM EENS... «,A- HO KUNSTZAAL dagelijks geopend Prof. Dr. de Vage drinkt zijn thee zóó: (d.w.z.: koud) Maar*,.,hij drinkt Santé! Alle soorten losse goederen, Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden Diversen Hoe herkent U de voeding inca arde toni «elf Uw leren»- middelen niet onderzoeken. Dat is ook onnoodig. Let er eenvoudig op, of de naam W. A. Schol ten op de ver pakking voorkomt. Die ga randeert de voedingswaarde van Butaroma, Albumona, Transparantssago, verpakt aardappelmeel etc. W.A. 8CHOLTEA Aardoppetme0ifaöriekm Handbal. Zondag speelden de H.A.V.-dames hun laatsten wedstrijd In competitie verband. Hoewel zij met groot ver schil wonnen, kan er van „lest bast" niet gesproken worden. Vooral voor de rust konden de H.A.V.-ers tegen bet zwak spelende Sparta niet tot de juiste spelcombinatle kom^n. Hoewel we enkele goede aanvallen konden no- teeren, werd er tamelijk slecht ge plaatst. De rust ging in met 3—0 voor sprong. In de tweede helft ging het wat beter en werden er enkele aanvallen goed opgebouwd en met een flink schot afgemaakt, waardoor de doelpunten werden opgevoerd tot 7—0. Door deze 70 overwinning neemt het H.A.V.-elftal een goede tweede plaats in op de ranglijst?-' Regelmatig oefenen dames, waarschijnlijk dat het dan in de volgende competitie een eerste plaats wordt. Het viel ons op, dat er bij de beide elftallen verschillende dames waren, die een onvoldoende spelregelkennis bezaten. Het lijkt ons wel toe, dat als men een sport wil beoefenen, het ken nen van de regels een eerste vereisch- te is. OYMNASTIEK-BEOEFENING WINT ALLERWEGEN VELD. Ondanks alle moeilijkheden, die ook onze turnwereld in deze bijzondere tij den ondervindt, blijft het N.G.V. met volle kracht werken aan de verdere verbreiding van de gymnastiek in ons land. Het ledental steeg in het jubileum jaar 1943 het Gymnastiekverbond be stond 75 jaar van 90.000 tot 110.000. Sportief Nederland heeft blijkbaar den weg naar de alzijdige sportbeoefening, welke het turnen biedt, gevonden. Gymnastiek is spor, en lichaamsoefe ning beide, sport voor degenen, die prestaties Willen leveren, lichaamsoefe ningen voor de groote massa, die turnt om het lichaam fit te houden. Zoo moet dus gymnastiek middel blijven en niet doel alleen zijn, m.a.w. het turnen moet niet alleen in sport overgaan, want de prestaties van de enkele uitblin-. kers zullen door de massa niet kunnen worden bereikt en die prestaties zouden de massa afschrikken instede van hen te trekken tot de gymnastiek. Daarom moet de leiding bij gym nastiek in school, vereeniging of bedrijf zich steeds bij de keuze der oefenstof aan ernstige zelfbeperking blijven over geven. De massa moet turnen, een voudig gymnastisch werk, alzijdige li chaamsoefening bij uitnemendheid, die op den duur ook zonder dat super prestaties worden geleverd leiden tot het aankweeken en vormen van vier hoekpijlers in het wezen van den mensch: durf, moed, wilskracht en zelf vertrouwen. En daarmede komen wij van het li chamelijke op - het geestelijke. Gym nastiek is niet alleen lichaamscultuur, maar wel degelijk ook geestesvormend en veredelend. 'Mens sana in corpore sano, veel gebruikte, veel misbruikte zinspreuk der Ouden, maar ten allen tijde waar gebleven in den zuiveren zin des woords: een gezonde geest in een gezond lichaam. Zoo is deze spreuk al tijd het devies geweest van het N.G.V., de landelijke organisatie, welke het turn wezen in Nederland regelt en dit op zoo voortreffelijke wijze doet. Het Gymnastiek Verbond houdt niet aan de oude principes vast, maar weet de bakens intijds te verzetten. De tech nische leiding is steeds paraat om de nieuwe vormen in de gymnastiek in te voeren. Nog steeds is het toestelturnen volgens de gebruikelijke systemen de voornaamste oefenstof, maar daarnaast komen de grond- of bodemgymnastiek, aantrekkelijk werk zonder werktuigen voor mannen, en de rfiythmische gym nastiek voor vrouwen, uitgevoerd op muziek, hoe langer hoe meer in trek. Deze nieuwe vormen bieden zooveel aantrekkelijks, dat zij momenteel de grootste propaganda voor het turnen vormen. En propaganda blijft het Ned. Gymn Verbond steeds maken om te geraken tot het uiteindelijk doel: ieder Neder lander turner. Goed-geleide gymnastiek is immers een zegen voor ieders lichaam en meer dan ooit is het heden ten dage zaak om ons lichaam in de beste con ditie te houden. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP VAN WEST-FRIESLAND. N. Jol kampioen der eerste klasse Bij de wedstrijden om het damkam pioenschap van West-Friesland wist de heer N. Jol van Broek op Langendijk beslag te leggen op den kampioenstitel voor de eerste klasse. De uitslag luidt als volgt: 1. en kampioen N. Jol, Broek op Langendijk, 6 pnt.; 2., 3. en 4. Jb Grootjes, Zuid-Scharwoude, G. J. Toe poel, Alkmaar en W. Strijbis, Broek op Langendijk, 4 pnt.; 5. P. Mienes, Oud karspel, 2 pnt. Anna Paulowna. 't Oude Veer vergadert. - Het zwem bad 4 Juni open. - Zondagmorgen ver gaderde de zwemclub ,,'t Oude Veer" bij den heer Slikker. In zijn openingswoord sprak de heer Sinke de verwachting uit, dat het ko mende jaar een succes-jaar voor 't Outje Veer zou worden. De secretaris, de heer D Kaan, deel de in zijn jaarverslag mede, dat men door welwillende medewerking van Witte Kruis en Gemeentebestuur thans over een eigen clubgebouw kan be schikken. De heer J. van Duuren, penn., gaf een overzicht van den financieelen toe stand. Ook die is, met een bezit van ongeveer f 300, gezond. Op voorstel van het bestuur werd vervolgens de comm W Egmond tot 2den secr.-penn be noemd en mej. C. Houtlosser tot comm De kascommissie 1944 zal bestaan uit de heeren J. v. d. Goes en F. de Haan. Als voorzitter van dM) kring N. N.- Holl. van den ZwcnT en Reddings« bond kon de heer Kaan met trots vertellen, dat O.V. thans de' grootste club is van den kring en dat besloten is hier nationale wedstrijden 'e hou den. Men zal dus de eer h oben in de zweminrichting nationale kam pioenen aan den start te zien ver schijnen. De heer Kaan hield hierna een lezing, waarin het nut van het zwemmen jgdtraining. sportiviteit en propagan da voor de zwemsport ter sprake kwa men. Hij waarschuwde tegen overdre ven ..zonnen" en deelde nog mede dat, mocht het gelukken een duiktoren „op te duiken", ook nationale duikers op de komende wedstrijden zullen dui ken. Nadat, de kringwedstrijden op 16 Juli. sehoolwedstrijden en O.V -W W. op 30 Juli waren gesteld en de officieele opening van het zwembad op 4 Juni was bepaald, sloot de heer Sinke deze geanimeerde, steeds in prettigen toon gehouden, vergadering. Gi) zult niet stelenl Bonnen achterhou den is minstens zoo jlecht! Vergadering Boerenleenbank. In zijn openingswoord herdacht de voor zitter, mr. M. Th. 54jjnlieff, het ver lies van drie belangrijke figuren, die in het leven van de Bank een belang rijke rol vervulden, de heeren C. Wij- denes Spaans, N. Raap en C. Rezelman. Terugblikkend op het afgeloopen jaar mag men over de finuncieele resulta ten niet ontevreden zijn. Er is toch winst gemaakt. Nadat de heer G. C.- van Balen Blan ken als bestuurslid en de heer J. C. Geerligs als lid van den Raad van Toe zicht waren herbenoemd en de heeren A. van Zandwijk, P. Wissekerke en G. Visser gekozen waren om de commissie te vormen voor het nazien der reke ning 1944, bracht de heer A. van Zand wijk verslag uit namens de commissie 1943. De rekening sluit met een eind cijfer van 6.319.946,92. de balans met ƒ2.155.923.38. De winst is ƒ3854,15. Uit de rekening en het jaarverslag van den kassier, den heer D. Kaan, namen we nog over: Spaargelden: ingelegd 813.169,94, opgenomen 491.635,20. Op 31 Dec. '43 was gedeponeerd 1.198.741,75. Voorschotten: aan 1 persoon 3000 verstrekt, afgelost werd 54.393,27. Aan 't eind van het jaar was uitge leend 103.487,07. Loopende rekeningen: 1 Jan. '43 had de bank te goed 1.123.000,97; op 31 Dec. nog. 1.045.990,55. De omzet en het werk aan de bank nemen nog steeds toe. Dit jaar werden 9415 posten geboekt. Het aantal leden bedraagt 382, spaarboekjes 702, voor schotboekjes 53, boekjes in loopende rekening 114. Met dank aan den heer D. Kaan voor zijn uitstekend beheer, werd de reke ning goedgekeurd. Zoo ook zijn jaar verslag. De voorzitter deelde vervolgens mede: De rente van de Spaarbank is tot ƒ2500 2 3/4'/», tot ƒ5000 2%, tot 10.000 l'/zV., tot ƒ25000 W/s, boven 25.000 nihil. Rente loopende rekening: tot 5000 2"/', tot 10.000 1 W/s, tot 25.000 W/s, boven 25.000 nihil. Debetrente 4Voorschotrente 4%. Als afgevaardigden ter alg. verg. werden aangewezen de heeren J. C. Geerligs en D. J. Kaan, waarna de voorz. sloot, dank brengend aan den kassier voor de wijze waarop hij de belangen wan de bank behartigt en aan het be stuur en den raad van toezicht voor de prettige samenwerking. Wieringerwaard. Coöp. Boerenleenbank Wieringerwaard. Zaterdagavond vergaderde de Coöp. Boerenleenbank „wieringerwaard" onder leiding van den heer H. K. Koster. Aan wezig waren 14 leden. Als secr. werd de heer C. Rezelman aangewezen. Voorz. deelde mede, dat de toevloed van geld nog weer sterker ls dan vorig jaar. 1 Januari 1942 was het bedrag bij de Cen trale Bank 38 millioen; 1 Jan. '43 214 mil- lioen en 1 Jan. '44 430 millioen. Daardoor is 't bestuur verplicht geweest het rente type wederom te verlagen. De rente van spaargelden bedraagt vanaf 1 Jan. j.1. tot f 3000 21/2°/», van f 3000—f 10.000 l'lti, van f 10—f 15.000 Vs°/s, gelden in loopende re kening tot f 3000 2°/o. Het debet blijft onveranderd, n.1 3 3/4%. Het is nog de vraag of deze rente gehandhaafd kan blijven. Gedurende het le kwartaal '44 ls er al weer veel meer Ingebracht dan in het le kw. '43. De heer Boekei, lid der fin. comm., deelde mede, alles in orde te hebben bevonden en adviseerde tot goedkeuring. De kassier lichtte een en ancfer toe, o.a., dat de ontvangen spaargelden hadden bedragen f 540.137.50 en terugbetaald was f 367.091 25. De ge- heele rekening sloot op een bedrag van f 1.833 168.9:' ln ontvangst en uitgaaf. De balans had als eindcijfer een bedrag van f 900083.23, W.O. een saldo winst van f 2689.74. Onder dankzegging aan den kas sier en aan de fin. comm. voor hun be moeiingen werd de rekening aldus vast gesteld. Uit het Jaarverslag bleek, dat de toevloed van gelden is aangehouden. Het totaal der spaargelden is gestegen van 510 tot 683 mille, terwijl véle rekening houders voor een beduidend bedrag cre dit zijn komen te staan. Nieuwe voor schotten zijn niet verstrekt. Het aantal uitstaande voorschotten is gedaald tot 7. Het ledental was op 31 Dec. 130, het aan tal spaarders 334, het aantal in loopende rekening 55. Het reservefonds bedroeg einde December f 28166.87. Omtrent de voortdurende stijging van de aan de Boe renleenbanken toevertrouwde gelden werd nog melding gemaakt van de vol gende cijfers. De spaargelden van de bij de Centrale Bank aangesloten 730 plaat selijke banken zijn vanaf 31 Dec. '41 tot 31 Dec. '43 gestegen van 355 tot 610 mil lioen; de credit-saldi in 1. r. van 88—150 millioen; de voorschotten in hetzelfde tijdvak gedaald van 153—100 millioen; de debetsaldi ln 1. r. van 60—35 millioen. De voorz. deelde voort» mede, dat de gemaakte winst steeds aan het reserve fonds werd toegevoegd. Thans werd even wel voorgesteld om a"een dèt gedeelte van de winst, dat niet door den fiscus wordt opgevorderd, aan het reservefonds toe te voegen. Conform besloten. De heer H. K. Koster werd herkozen als Ud van het bestuur. De heer K. Zijp als lid van den Raad van Toezicht. De twee oudste leden van den Raad van Toezicht als twee plaatsvervangende be stuursleden. De heer K. Zijp bracht ver slag uit van de gehouden algem. verga dering Als afgevaardigde en pl.vervan- ger werden wederom benoemd de hee ren K. Zijp en J Bakker Sz. De fin. comm. bestaat uit de heeren Jb. Sleutel, p Wardenaar en J. Vel, terwijl als pl. verv. Ud werd gekozen de heer S. W. Schelllnger. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Cornell» D., z. v. J. P. Pool en K. Bobeldljk. Alphonse, z. v. A. de Block en M. Bakker. Ineke, d. v. L. Dekker en P. Blaauboer. Ondertrouwd: T. Troost en S. E. B. Helder. Overleden: A. de Block, 8 Jr., z. v. A. de Block en M. Bakker. Jean F. Goosens, 20 Jr.. z. v. J. F. Goosens en G. Boerman. Ingekomen: C. Stlver en gezin van Heerhueowaard. M. P. d, Caluwe van Zijpe (N.-H.) C. E. Taanmsn van Bus- sum. Vertrokken: S. Minnes naar Den Helder. H. Uttvlugt naar Schagen. D Smit naar Koedijk. D. Kuiper en echtgenoote naar Alkmaar. J. van der Werf en gezin naar Hen Helder. Wierineen. Geboren: Anna d. v. F. Mölling en A. Koers. Pieter A. C., z. v. D. Gar- relts en D. G. de Haan. Gehuwd: J. de Vries en A. Terpstra. T exel. Geboren: Annie G., d. v. H. Pen en A. Kerkhoven. Nicolaas C. B., z. v. N. C. B. Ran en M. C. Zijm. Jan, z. v. J. A. Dros en L. Witte. Jan C., z. v. G. van Groenigen en M Vlaming. Michael J., z. v. J. Kuip en M. M. Graaf. Klaas k C., z. v. J Kloosterman en A. Eelman. Getrouwd: H. J. Groen en T. Tuinder. J. Bakker en M. A. Brouwer. Overleden: G. Witte, 81 jr., geh. met A. Kuiper. Callantsoop. Geboren Corrie N„ d. v. M. de Haan en E. Bakker. Jacoba. d v. J. Glas en A. Mooij. Ondertrouwd: P. Glas en N. G. D. van der Wel. W. van der Woude en G. Bakker. Ingekomen: G. Sloots en gezin van Blokzijl. M. J. Mol en gezin van Den Helder. Vertrokken: C. Wisse en gezin naar Anna-Paulowna. S. van der Wal en gezin naar Alkmaar. P. Krult en echtgen. naar Zijpe, Schagerbrug. J. Kossen en echtgen. naar Den Helder. A. M. Grijff, wed. van P. H. L. Maas naar De Bilt. J. J. Dienst naar St. Pancras. J. H. Steenkist wed. van J. Kerkho- ve naar Veenendaal. T. P. Dienst echt gen. van J. Kerkhove naar Diepenveen MEUBELHANDELAAR HIELD GROOTE PARTIJ ACHTER. ARNHEM, 6 Mei. Nadai de politie ter oore was gekomen, dat de meubel handelaar B. aan den Sonsbeeksingel vrijwel geen artikelen meer afleverde aan personen, die een vergunning bij hem ingeleverd hadden en die de betref fende artikelen na geruimen tijd wach ten nog steeds niet hadden ontvangen, is door den Econqmischen Dienst een onderzoek ingesteld in den winkel en de opslagplaatsen van B. Het resultaat was verbazingwekkend. Zelden werd door politie-ambtenaren een dergelijke groote voorraad van de meS|R begee- renswaardige artikelen aangetroffen. Opslagplaatsen vol van de thans zeer schaarsche of niet meer te verkrijgen materialen. Het heeft eenige weken geduurd voordat een althans betrek kelijk overzicht van de aanwezige voorraden kon worden verkregen. Een 40-tal wagenladingen werd vertrans- porteerd. Ruim 1800 stuks kleinmeubelen. 20 wiegen. 15 babywaschkasten. 4 comple te ameublementen, ruim 900 spiegels, ongeveer 1350 matten, 300 lampekap- pen, een groote partij lederen- en re genjassen, ruim 40 rijwielen, alsmede een*grogte hoeveelheid bekteedingstof, fournituren, traproeden, zeil. matras sen enz. werden ln beslaggenomen en zullen op normale wijze in den hande' worden gebracht. Ongetwijfeld zal de zen meubelhandelaar, die doordeze schandelijke opeenhooping van de meest noodzakelijke gebruiksvoorwer pen de gemeenschap op een dergelijke manier te kort heeft gedaan bovendien nog een flinke boete te wachten staan daar bij het ingestelde onderzoek bo vendien nog is gebleken, dat door hem wel en bovendien nog tegen zeer hooge prijzen zonder de vereischte vergun ningen werd afgeleverd, wanneer er levensmiddelen tegenover werden g zet. Waar komt een aanmelding voor het Langemarck-Studium practisch op nee Het toelatingsexamen vindt plaatsin een z.g. schiftingskamp. Hier wordt de heele man beoordeeld. Niet de bolle boos ln wiskunde heeft de beste kans, doch hij, die naast zijn wiskundigen aanleg ook toont, dat hij een kerel van stavast is. die het als mensch waard is, dat hij tot verdere studie in staat wordt gesteld. Zij. die worden opgenomen, worden volgens hun prestaties inge deeld in twee groepen. De besten ontvangen een HBS-oplei- ding en studeeren daarna aan een uni versiteit of Hoogeschool. De studie richting blijft geheel ter keuze van den candidaat. De eigenlijke HBS-oplelding duurt ongeveer anderhalf tot twee jaar. naar gelang van de vroeger genoten schoolopleiding of het bijzondere pres tatievermogen. Zij, die zich meer tot een artistiek beroep voelen aangetrok ken, ontvangen een voorbereidende op leiding van een half tot één jaar en vertrekken dan naar een Academie voor Beeldende Kunsten of b.v. naar een Conservatorium. Tenslotte ontvangen diegenen, die bij een helder verstand toch meer op de practijk van hun be roep zijn ingesteld, eveneens een voor opleiding van een half tot, één jaar en studeeren dan verder aan een MTS een Middelbare Landbouwschool, een Zee vaartschool of aap een andere Middel bare Vakschool. Jongelui van 1624 jaar, die meenen voor een dergelijke kostelooze oplei ding geschikt te zijn, kunnen inlich tingen aanvragen bij het Langemarck- Studium. Lange Vijverberg 8. Den Haag. Dit geldt eve'neens voor hen, die in Duitschland werkzaam zijn. Noodlottige val. De 43-jarige ver pleegster K. Moens, verbonden aan het Dtaconessenhuis te Haarlem, is op den Kleine Houtweg, vermoedelijk doordat haar sluier voor haar gezicht woei, van haar fiets gevallen en onder een juist voorbiirijdende tram geraakt. Zij was op slag dood. MARKT IJMUIDEN. Gr. tarbot 8.50. kl. tarbot 6.30, gr. griet 5.35, kl. griet 2.50. kabeljauw 2.20, gr. gul 1.65, kl. gul 1.35. wijting 88 et., rog 1.10, vleet 1—90 et., mtddelschol 3, kl.m. schol 2.50. kl. schol 2e s. 2, Idem 3e s. 80 ct., idem 4e s. 50 ct., kllsehar 30 ct., alles per kg Oi'FICIEELE PUBLICATIE. Regeling zee- en kustvlsscherü. Ingaande 7 Mei 1944 ,is het uitreeden van visscherijvaartuigen, het uitoefenen en doen uitoefenen der zeevisscherij, te weten de visscherij in zee zoowel in als buiten de territoriale wateren, slechts toegestaan, indien men in het bezit is van een door of namens het Bedrijfschap voor Visscherijproducten afgegeven ver gunning, waarvan een afschrift aan boord van elk der ln de vergunning aangedui de vaartuigen moet worden bewaard. Dit geldt eveneens voor het uitoefenen en doen uitoefenen van de kustvisscherij, n.1. de visscherij in zeegaten, open ha vens, de Dollart met het Ned. gedeelte van de Eems, de Lauwerszee, de Wad denzee, het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee, de Zuidholl. en Zeeuwsche stroomen, met uitzondering van de vis scherij op de schaal- en schelpdieren. Voor zoover een dergelijke vergunning niet reeds naar aanleiding van een pu blicatie, waarbij dezè regeling werd aan gekondigd, bij het bedrijfschap is aan gevraagd, dienen de reeders of visschers zulks alsnog te doen. Hierbij moeten de volgende gegevens worden verstrekt: a. naam van de reederij, resp exploitant: b. geboortedatum van den exploitant; c. woonplaats en adres: d. letterteeken en nummer van het (de) vaartuig(en); e. haven, van waaruit in den regel ter vis scherij wordt uitgevaren: f- welke vis scherij in den regel wordt uitgeoefend (zee- of kustvisscherij); g. soort vissche rij welke wordt uitgeoefend Zeevisschers zijn gehouden hun gehee- le vangst rechtstreeks van de vangplaat- sen af aan te voeren tn een plaats, waar een vischafslag is gevestigd en aldaar onmiddellijk aan den vischafslag af te leveren. Kustvisschers zijn verplicht hun vangsten aan te voeren in een plaats waar een vischafslag of een agentschap van het bedrijfschap of een tot in ont vangstneming gerechtigde handelaar is Da stilte vóór de explosie. Aan alle kracht-ontwikkeling gaan steeds stilte en rust vooraf, 't Is een natuurwet. Hoe wik dan energie en kracht ontplooien, als U inwendig niet rustig is, als U wordt gestoord in Uw concentratie? Daimeijer's schrif. telijke psychologische persoonlijk, beidscursussen schenken de inwen dige rust die noodig is voor een Sr.ore energie-ontwikkeling! Vraag zeer interessante brochures I Hierlangs afknippen. ontvangen. Naam volladlfl adrm k> druklattara K. kmdlkw. 1~4 u wWA mm DolrMljR.-'» Cur«KMfl. Kontag»nn*w. 182 AM. M444, Am:t«rd«m»Z. '*'/////////////////////////A een zeerob bij me. ..Nou wil ik eens wat van je hooren. Min o," zeidie. ..Zeelucht maakt hongerig, weet jij daar iets op ..Maar man." zei ik. „dat s gauw gezeid; Panne- koeken met Panko en Cake met Roer-om Toen zeid'ie; „Dat'sdan zooveul als het gi van Columbus." PRODUCTEN w"»r^ gevestigd, en aldaar onmiddellijk af te leveren, onderscheidenlijk aan afslag, agentschap of handelaar hier bedoeld. Voor zoover kustvisschers of groepen van kustvisschers schriftelijk een plaats van aanvoer door het bedrijfschap is aange wezen. moeten zij hun geheele vangst aldaar aanvoeren en afleveren, hetzij aan den vischafslag, het agentschap van het bedrijfschap of den groothandelaar. Indien groepen van kustvisschers hun vangst niet volgens bovenstaande rege ling kunnen aanvoeren, kan het bedrijf schap vervoerders aanwijzen, die de vangsten dier visschers bij hen komen •ophalen, teneinde deze naar een afslag, agentschap van het bedrijfschap of aan een daarvoor in aanmerking komenden groothandelaar te vervoeren. PROVINCIALE PUBLICATIE VAN HBT DEP. VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ Inlevering akkerbouwproducten. Het Aan- en Verkoopbureau van Ak kerbouwproducten afdeeling Noord-Hol land té Alkmaar maakt aan de telers van Akkerbouwproducten in de provin cie Noord-Holland bekend, dat zij er voor dienen zorg te dragen, dat allf gra nen, zaden en peulvruchten van den oogst 1943/44 vóór 1 Juni 1941 bij de door dit bureau erkende opslaghouders dienen te zijn ingeleverd. -Wild hootdred Tj N Adema. Alkmaar, tevens afd buitenland; Haagsch corres pondent en politiek medewerker H J, J. Marinus, Amsterdam (HAMA): chef van dienst Jac Broersen te Hoorn, tevens afd binnenland: kunst, letteren en we tenschappen H P van den Aardweg te Alkmaar: sport J Werkman te Alkmaar. Prov nieuws: D A Klomp te Alkmaar. Verantw voor de adv rubriek W Ra- getlie te Koog aan de Zaan: voor de plaatselijke adv Mej F Muller, Den Helder Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van een Dochter LOUISA JOHANNA. H. OUWERLING. E. OUWERLING— V. REEMS. Schagen, 7 Mei 1944. Noord F 37. Tijdel.Centraal Ziekenhuis. Ondertrouwd: TOM SMITH en JEANNE KWAST. Huwelijksvoltrekking 'op een nader te bepalen datum. Vermeerstraat 52, Alkmaar. Brakkeveldweg 98, Den Helder. 8 Mei 1944. Donderdag. 11 Mei, hopen onze lieve Dma en Opa J. DIENST en G. J. DIENST -BRUIN den dag te herdenken, dat zij vóór 40 jaar in het huwe lijk traden. Dat zij nog lang in ons mid den mogen blijven is de wensch van hun liefhebben de kleinkinderen. JAN DOORNEBOS. HANSJE KERKHOVE. HANNY MÖLS. Tijdel. adres: Benedenweg 19, St. Pancras Algemeene kennisgeving. Heden overleed in het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar, na een kort stondig en smartelijk lijden, onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Dochter, Zuster en Be huwdzuster TRIJNTJE TUITHOF, geb. KATER, in den ouderdom van 23 jaar. Uit aller naam. Hare diep bedroefde Echtgenoot, D. TUITHOF. Den Heider, 7 Mei. Ballstraat 31. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 10 Mei op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen. Vertrek van uit Balistraat 31 o m. 1 uur. Heden overleed plotse ling onze beste Vader, Broer en Zwager, de Heer PIETER ARIS KRAAN, in den ouderdom van 67 jaar Uit aller naam: L. C. KRAAN. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 10 Mei op de Algem. Begr.plaats te Huisduinen. Vertrek vanaf station 13.30 uur. Heden overleed mijn ■trouwe vriendin T. TUITHOF-KATER op den leeftijd van' 23 jaar. Dat zij ruste in vrede. A. BECK— LANDMAN. Den Helder, 7 Mei. De Wetstr. 22. Over goede tafelmanieren Eet Uw soep van den zijkant van Uw lepel en geluid loos! Zoo hóórt het! De gasten worden bet fijnst bediend ais zij bij den maaltijd extra-fijne Van Rijn's mosterd krijgen. Zoo hoort het óók! waar Abran) al eeuwen de mosterd haalt. Voor direct gevraagd DIENSTBODE van 912 uur en 14 uur. Zaterdags vrij. Aanmelden van 121 uur. H. HOOGLAND, tandarts, Koningstraat 1. NED. HERV. GEMEENTE DEN HELDER. De eerste Gemeente-avond zal niet Donderdag 11 Mei, maar op Hemelvaartsdag 18 Mei te 7.30 in de Doops- gez. Kerk worden gehouden Spr.: Ds. H. A. ENKLAAR. Onderw.: Genade en trouw (de profeet Hozea). De Kerkeraad. OPROEPING. Wil juffrouw, die boodschap bracht uit Duitschland naar Hector Treubstraat 72, Den Helder, zich persoonlijk ver voegen Jansen Irisstraat 3, Alkmaar? Reisk. w. vergoed LOUDELSWEG. BERGEN van 912 en van 14 uur Wij koopen LOMPEN, METALEN, FLESSCHEN, PAPIER enz. tegen de hoogste waarde. J. J. VOS, Breewaterstraat 75. S 15 Het Provinciaal Bureau van den Nederlandschen Volksdienst te Haarlem vraagt voor directe indienst treding eenige Dames van 1850 jaar met een onbesproken levens gedrag kunnen zich schriftelijk of mondeling melden aan bovengenoemd Bureau, Hazepaterslaan 2832, Afdeeling Sociale Zaken. Van ouds bekende groote weekbladuitgeverij zoekt contact met actieve en betrouwbare bezorgers(sters) voor loonende bij-verdienste. Br. met uitv. inl. onder no. HA 1133. bureau v. d. blad Qéêh suteoyoei! maar het meest Ideale vitaminenrijke gistextract. Re/ormite bevat ca. 50»;, eiwit en srechta 15®/, zout. Eén mes puntje Reformlte bij iedere matutijd is al voldoende. Ga met vertrouwen (en Reformltede winter in en kunt er beter tegen. (1 rantsoen 100 gram Reformlte) HefotmiU s ssjaajas j> -a» a-> 3 .3 3 3 3 NU TELEN: STRAKS ROOKEN! Prima tabaksplanten voor pijp, sigaar, sigaret of pruim. Per 100 f 2.50. per 1000 f 22.50. Wij leveren niet eerder dan van half Mei af, dan is 100% succes verzekerd. Stuur per omgaande Uw bestelling, dit voorkomt teleurstel ling. INPLAATS VAN RIJSTEPAP: MAISPAP! Prima Maisplanten, per 100 f2.50; per 1000 f22.50. SUIKERMAIS: SUIKERHOUDEND! Iets bijzonders. Kan groen uit de hand gegeten woi- den, zeer voedzaam en gezond -Suikermais-planten per 100 f4, per 1000 f35.Volledige cultuur-aanwijzing wordt gratis bijgevoegd. Verzending onder rembours of bij vooruitbetaling op Postrekening No. 383252. FIRMA P J. KEIJZERS NZN. (7 A) HILLEGOM. Net meisje gevr. v. halve dagen, of naaister voor 1 d p. week. Tabellng, Bassin gracht 7. Te koop gevraagd -twee In goeden staat zijnde lange hee- renkappersj assen. Masen Zandvaart 68, Breezand' Te koop gevr. jonge ras hond (reu) hoogstens 2 mnd. oud. Sin je wel, Benedenweg 120a, st, Pancras. Te koop gevr. een driew. kinderfietsje. V. d. Klaauw Jonkerstraat 42. Te koop gevr. x p. klnder- sch. mt. 21 of 22, of event. ruilen voor m. 20. Bruin B Houwingsingel 77. Te koop gevraagd een pas- sertioos door K. Pater, Noord F 35, Schagen. Te koop een stofzuiger l0°- 3. Keijzer, Badhuisstc. 116, Huisduinen. Te koop 2 dameshoeden sa men f 12; 2 kinderhoedjes samen f 9. c. Volkers, Bree waterstraat 64. .k°op= 'n witgelakt kin- derledikantje, f 20. S Scha- dee, Ooievaarstr. 88. i Te koop d.bl. imlt. bontjas, gr. mt. f 30 en een heeren cape (laken) f 60. Vrede Ambonstraat 82. ln ruil: grijze heerenpanta lon voor idem donkerblauw, flinke maat. v. d. Wal, Zand vaart 61, Breezand. In ruil aangeboden: 1 paar z. g. a. n. dames „Welf" schoenen, mt. 39 voor: 1 pr. heeren werkschoenen mt. 42- 43, z. g. a. n. J. Weerstand, Viasstraat 21. Wie ruilt z.g.a.n. wollen rokje o. kw. leeft. pl.m. 17 j. tegen rok mt. 44 of lapje stof hiervoor? J. Zwaai. Sluisdijkstraat 9, In ruil aangeboden l paar zoo goed als nieuwe heeren schoenen, maat 41—42, voor 1 paar i g. st. z. sandalen m. neus, mt. 89. Aberson, Em- mastr. 93. In ruil aangeboden: xuiver wollen dames badpak, maat 4446 voor een damesjapon, maat 4446. Tevens te koop gevraagd eiken salontafel. ov..Auogu CiKCIl Nak, Ooievaarstr. 10. Wie ruilt 1 pr. leeren san daaltjes mt. 24, teg. schoen tjes mt. 26 of nog goede klompjes 'mt. 7; 1 p. beste lage br. heerenschoenen mt. 42, teg. br. of z*. m 43? Rinner, Dkhliastraat 45. Verloren: kinderschoentje (linker), omg. Goudsbloem straat. Inl. worden beloond. Adres: v. d. Gulik, Gouds bloemstraat 64

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2