TOSS BEVH 'ÏJUTTERSJONG TOSS PERSONEEL! Bekwame Naaister JUTTERTJES. 17.000 schoten op de landingsvloot. eindelijk... DROPS e Jonge mannel. Krachten STADSNIEUWS. Barsingerhorn. Wieringen Wieringerwaard. Uitreiking nieuwe bonkaarten. Uitreiking tweede distributie-stamkaarten. Aanvragen van vogel vergunningen. Paniek onder de bemanningen. Portugal staakt uitvoer van Wolfram. LAATSTEJVIEUWS. Sovjets vallen aan. KOOPMANS' Burgerlijke Stand. Advertentiën. Kinderen t/m 13 jaar. 52 ct. Volwassenen 's Zondags 52 ct. Op werkdagen 77 ct. W ilt 'n bof zij heeft H. J.J.VAN KOKINGSBRUGGE Verhuizingen Bergplaats voor Inboedels. Personeel gevraagd Diversen Personeel aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Adverteeren doei verhoopen, 4 UIT HET POLITIE-RAPPORT. Er werd geconstateerd, dat van een woning aan den Singel licht uitstraal de. Hiervoor zijn 5 politioneele waar schuwingen uitgereikt. Tegen 4 win keliers uit de Koningstraat is proces verbaal opgemaakt inzake overtreding van de prijsaanduidingsvoorschriften. Tegen een bewoonster van de Ro zenstraat is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van distributiebeschei den. HA V-NIEUWS. Zondag a.s. zal er een aantal heeren van de H.A.V. deelnemen aan den te Amsterdam plaats vindenden nieuwe lingen dag voor heeren op de Sintel- baan. Zij zullen trachten aldaar eenige successen te behalen en wij zijn be nieuwd naar de resultaten van ver schillenden, die dezen keer uitkomen op nummers, die niet hun sterkste zijn, doch waarop zij nog tot de D- klasse behooren. HELDER VERLIEST VAN BKC. In het kader van de feestweek van Helder speelde de witjakken tegen BKC. Er bleek ook voor dezen wed strijd veel belangstelling te bestaan. BKC is dit jaar geen kampioen ge worden. Maar desondanks zag zij kans om Wieringerwaard, de club die wèl kampioen werd, tweemaal te verslaan. Daarnaast versloeg zij HRC voor den beker en nu klopte zij de kampioen van 3 B. BKC verdiende de overwin ning volkomen mede door haar goede spel, dat meer dan vierde klasse was. De witjakken knoeiden er ditmaal „aardig" op los, er zat weinig ver band in en het plaatsen was slecht. De rust ging in met een 1—0 stand. De adspiranten-avond van Woensdag ging door omstandighedn niet door. •IOONHnOI-TVHAHOH TOOHOS Naar men ons mededeelt zijn de voor bereidingen voor het a.s. schoolkorf- baltournooi in vollen gang en werden door de deelnemende scholen - reeds oefenwedstrijden gespeeld. Het volle dige programma zal nader worden be kendgemaakt. De aanvang van de wedstrijden is vastgesteld op 12 Juni a.s. lederen avond wordt er gespeeld, met uitzondering van den Zaterdag, waarop de finale ge peeld wordt. (2.30 uur). Enkele prijzen werden reeds ont vangen, o.a. een zilveren lauwerkrans als 2den prijs, en een bedrag in geld van de Speeltuinver. Het comité, dat dit tournooi organiseert, is gaarne be reid meerdere prijzen in ontvangst te nemen. PROGRAMMA VAN WEDSTRIJDEN DER GENOEGELIJKHEIDSCOMPETITIE. 9 Juni afd. A. „Jan v. d. Heijden— V.A.W. 20—21 uur; Afd. C. Fiscus—El- gawa 19—20 uur. 10 Juni afd. B. „Puntbroodje"—„Grasschoppers" 20 21 uur; afd. D. „Aesculaap"—„Kra kende Botten" 19—20 uur. 12 Juni afd. B. W.T.B. II—B.E.C. 19-20 uur; afd. D. „Schuimkanon"—„Glimklep 20—21 uur. 13 Juni afd. C. „Pi-Park"—„Ver- sche Kadetje" 20—21 uur; afd. D. „Raapsteeltje"„Cementie" 10—20 uur. 14 Juni afd. A. „Mercurius"—W.T.B. I 20—21 uur; afd. B. W.T.B. II—„Gras schoppers" 19—20 uur. 15 Juni afd. C. Elgawa—Onderling Genoegen 20—21 uur; afd. V.V.V.—„Krakende Botten" 19—20 uur. 16 Juni afd. B. „Boutje los" „De Beug" 20—21 uur; afd. C, „Fis cus"—„Soldeerboutje" 19—20 uur 17 Juni afd. A. R.W.J.„Jan v. d. Heij den" 2021 uur; afd. D. „Eigenhei mers"—„Glimklep" 1920 uur. De volgende clubs werden alsnog in geschreven: In afd. A: Keyzer Boys (chauffeurs); afd. B. De Roodé Haan (brandw. werf); afd. C. De Roeshanen (chauffeurs); H.M.C. Boys (Held. Melk Centrale); in afd. D. J.V.C. (Juttersche voetbalclub). TJï.S. (Teekenaars en Schrijvers Werf). De inschrijvingen van clubs en het overschrijven van spelers van het eene naar het andere elftal is niet meer toegestaan. Kerkconcert. - Naar wij vernemen zal op 19 Juni a.s. in de Ned. Herv. Kerk, alhier een concert worden ge< geven door een kwartet uit het Ne- derlandsch Kamerkoor bestaande uit Mea Naberman. sopraan, Annie Her mes, alt, Lex Karssemeyer, tenor en Ernst Bielke, bas. Ter afwisseling be speelt Ds. A. van Biemen het orgel. Dit belooft weer een mooi concert te worden, waarvoor, naar wij verwach ten, groote belangstelling zal bestaan. Wijziging postverzending. - De verzen dingen der post zullen met de volgende d'ensten der WACO geschieden: Den Oever: 6.25, 10.30, 14.30 uur. Hippolytushoef: 6.40, 11.45, 14.45 uur. Westerland: 6.45, 11.50, 14.45, De verschillende buslichtingen zullen ongeveer 35 minuten voor het vertrek der bussen plaats hebben markt schagen. 1 Stier Centrale, 21 magere geldekoeien taxatie f 340f 750; 60 vette idem Centra le; 3 pinken f 220—f 375; 19 pinken Cen trale; 4 graskalveren;' 5 kuikalveren niet overgenomen; 504 lammeren f 20f 125; 5 vette varkens Centrale; 30 biggen vast gestelde prijzen;, 250 konijnen fl p. kg.; 39 kippen f 0.90 per kg. erger niet, als bij anderen licht uitstraalt, maar waar schuw de overtreders. kijk ook eens naar de achterzijde van uw eigen huis. Wieringerwaard-Veteranen—Zee man Boys (4—4). - De veteranen-voet ballers te Wieringerwaard zijn den laatsten tijd zeer actief. Reeds ver scheidene, min of meer onderlinge, wedstrijden zijji door deze „oudge dienden" gespeeld. Maandagavond betraden zij het strijdperk, het sportpark te Wieringer waard, tegen een elftal van het be drijf van den heer C. Zeeman Jbzn., de „Zeeman Boys". In een meer komischen dan fraaien wedstrijd werd een gelijk spel bevoch ten. Fraai kon de wedstrijd natuurlijk niet zijn; vele veteranen hadden reeds in tientallen jaren de voetbal schoenen niet meer aan gehad, terwijl ook het bedrijfselftal niet veel voet balroutine bezit. Maar er is gevoetbald en beide ploegen spraken er al over om nog maals tegen elkander in het strijdperk tö treden! Aangezien deze wedstrijd onbeslist eindigde, werd de eindoverwinning, na het nemen van 17 doelschoppen, aan de veteranen toegekend. Na afloöp werden zoowaar bloemen aangeboden en werden de dorstige ke ien der voetballers, dank zij den heer Zeeman, gelescht in de zaal van den heer Boersen. BEGRAFENIS A. WONDER Pz. Op de algemeene begraafplaats te Alkmaar vond Donderdagmiddag de begrafenis plaats van den heer A. Wonder Pz„ oud-burgemeester der ge meente Oude Niedorp. In de chapelle ardente van Huize „Westerlicht" werd allereerst het woord gevoerd door een der naaste familieleden van den overledene, den heer P. Wonder. Daarna sprak namens de Brandwaarborg-Maatschappij te Oudkarspel de heer mr. C. P. Eecen, die den heer Wonder herdacht als een der mannen, die veel van zijn tijd en zijn liefde aan het algemeen welzijn had gegeven en aan den groei van de verzekerings-maatschappij. De heer F. Butter van Hoorn herdacht den over ledene als president-commissaris der Naaml. Venn. Drukkerij „West-Fries land" en getuigde er van. dat de heer Wonder in deze functie heeft bewezen dat de arbeid hem lief was en dat hij een open oog had voor het zakenleven Aan het graf sprak de schoonzoon van den heer Wonder, de hee' E. Th. van der Stok. een woord ter nage dachtenis en dankte voor de belang stelling. vestiging moeten laten opnemen, ten einde voor een nieuwe tweede distri- butiestajnkaart (welke slechts binnen den distributiekring geldig is) iu aan merking te komen. Zij dienen zich onverwijld in ver binding te stellen met het bevol kingsregister valt de gemeente, waar uit zij vertrokken zijn, dan wel van hun tegenwoordige gemeente van ves tiging. Na 30 Juni a.s. kunnen geen tweede distributiestamkaarten meer worden verstrekt aan personen, die er op dien datum reeds voor in aanmerking kon den komen. De plaatselijke dtstributiediensten rei ken van 11 Juni tot en met 8 Juli 1944 te gen overlegging van de eerste en de tweede (nieuwe) distributiestamkaart en de daarbij behoorende inlegvellen de vol gende bonkaarten voor voedingsmiddelen uit. Aan houders van een inlegvel G.A.- 401 een bonkaart KA 408, aan houders van een inlegvel G.B.-401 een bonkaart KB 408, aan houders van een inlegvel G.C.-401 een bonkaart KC 408, aan hou ders van een inlegvel G.D.-401 een bon- ka? rt KD 408 en aan houders van een inlegvel G.E.-401 een bonkaart KE 408. Men kan zijn kaarten uitsluitend af halen bij den distributiedienst. waarvan het kringnummer vermeld staat op de tweede distributiestamkaart en het daar bij behoorende inlegvel. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat men zoowel de oude als de nieuwe stam kaart moet medebrengen. Zij, die niet in de gelegenheid zijn, hun bonkaarten zelf af te halen of te laten afhalen, dienen hun eerste en tweede distributie-stam kaart met inlegvellen aangeteekend op te zenden naar den distributiedienst van de gemeente, die de tweede distributie-stam kaart heeft uitgereikt. Slechts schippers en hun gezinsleden, die in het centraal bevolkingsregister zijn opgenomen en een tweede distributiestamkaart met inlegvel hebben, voorzien van de letter D., kun nen hun bonkaarten bij eiken distribu tiedienst afhalen. Bij de uitreiking der bonkaarten voe dingsmiddelen worden van de overeen komstige Inlegvellen respectievelijk de bonnen A 408 tot en met E 408 ingeno men. Tevens wordt in het vakje 408 van de tweede distributie-stamkaart een diago naal kruis geplaatst. Bij het in ontvangst nemen der kaarten dient men terstond na te gaan, of men alle bescheiden waar op men recht heeft, ontvangen heeft. Latere reclames worden afgewezen. Aangezien de tweede distributie- stamkaarten met ingang van de pe riode, welke 12 Juni a.s. aanvangt in gebruik gesteld zullen worden bij de verstrekking van nieuwe bonkaarten, is het noodzakelijk, dat een ieder, die daarvoor in aanmerking komt. zich tijdig in het bezit van een tweede dis tributiestamkaart doet stellen. De dis tributiediensten zullen nog slechts tot Vrijdig 30 Juni de stamkaarten ver strekken. Degenen, die reeds eerder een oproeping hebben ontvangen, doch niet in de gelegenheid waren de kaar ten af te halen, dienen zich thans zoo spoedig mogelijk in verbinding te stel len met den plaatselijken distributie dienst. Personen, die naar een andere ge meente verhuisd zijn, zullen zich vóór den laatstgenoemden datum in het be volkingsregister van de gemeente van De secr.-generaal van het Dep. van Opvoeding, Wetenschap en Kuituur- bescherming brengt in herinnering, dat het onder zich hebben van levende beschermde vogels, voor zoover deze niet behooren tot de z.g. kooivofjels (dit zijn kauw, zwarte lijster, vink, put ter, sijs, kuen, groenling en geelgors), sedert 1 Mei 1944 slechts is toegestaan aan houders van een zoogenaamde vo gelvergunning F. Deze vergunningen konden vóór genoemden datum worden aangevraagd bij het hoofd der afdeeling Kültuurbescherming en Wetenschap van bedoeld department, Jhr. Mol- leruslaan 34, Apeldoorn. Hoewel het aanvankelijk in de be doeling lag deze vergunningen alleen in zeer bijzondere gevallen te verleenen, heeft de secr.-generaal thans besloten als overgangsmaatregel dergelijke ver gunningen op eenigszins ruime schaal uit te reiken aan hen, di_ thans der gelijke vogels onder zich hebben. Ver zoeken om een dergelijke vergunning dienen vóór 1 Augustus 1944 met ver melding van de soorten en de aantallen van iedere soort die men bezit, bij ge noemd hoofd te worden aangevraagd. Aanvragen, die na dien datum inko men, zullen slechts in zeer bijzondere gevallen kunnen worden ingewillegd. Nu, na ruim twee dagen strijd, kan men een zij het nog onvolle dig overzicht krijgen over de ac tiviteit der Duitsche zee- en lucht strijdkrachten. Zoo werden gisternacht door Duitsche motortorpedobooten ze ven volgeladen landingsvaartuigen tot zinken gebracht, terwijl andere Duitsche zeestrijdkrachten Don derdagochtend een door motortor pedobooten omgeven Anglo-Ame- rikaansche formatie torpedojagers aanvielen en verscheidene treffers plaatsten. Verscheidene aanvallen van vijande lijke artillerie- en torpedomotorbooten werden met gebruikmaking van alle wapens gemakkelijk afgeslagen. On danks de daarop volgende geallieerde aanvallen van jachtbommenwerpers, bereikten de Duitsche strijdkrachten zonder verliezen hun steunpunten. In aansluiting daarop openden de Duitsche patrouillevaartuigen den strijd tegen de Anglo-Amerikaansche landingsvaartuigen. Het vuur werd ge richt op een groep van 13 vijandelijke schepen, die met versperringsballons zuidwestelijken koers voeren. Bij den schijn der puitsche lichtkogels konden nog talrijke andere landingsvaartuigen worden waargenomen, waarachter zich grootere eenheden ter beveiliging be' vonden. Het voornaamste doel der Duitsche booten waren de platboomde volgeladen landingsvaartuigen, welke de begeleidende beveiligingsvaartuigen met alle middelen trachtten te be schermen. In korten tijd werden op deze Anglo-Amerikaansche vaartuig concentratie bijna 17.000 schoten van allerlei kaliber afgevuurd, zoodat aan genomen mag worden, dat onder de zich in de volgeladen landingsbooten bevindende manschappen zeer zware verliezen ontstonden. Een van deze booten kapseisde door artillerietref fers en is waarschijnlijk gezonken. De formatie Duitsche patrouillevaartuigen, die nu reeds met succes den derden nacht streed, kon zonder verliezen de basis bereiken. Zware bommen op de schepen. Naar het Interinf verneemt hadden de voortdurende aanvallen van zware Duitsche gevechtsvliegtuigen op de BritschAmerikaansche scheeps- concentraties en landingsplaatsen aan den mond van de Ome in den nacht van 7 op 8 Juni goede resultaten. Van het vallen van de duisternis af vielen de Duitsche formaties de door Duit sche verkenningsvliegtuigen waargeno men scheepsconcentraties aan en wierpen zij, ondanks het hevige af- weervuur der luchtdoelartillerie, groo te hoeveelheden bommen van zwaar kaliber op oorlogsschepen, troepen transportvaartuigen en groote lan dingsvaartuigen. Volgens de rapporten van de teruggekeerde bemanningen ontstond onder de schepen zeer groo te verwarring. Reeds bij den verras senden eersten aanval kon een groep zwtfre gevechtsvliegtuigen voltreffers plaatsen op verscheidene groote trans portvaartuigen. die in brand vlogen Enkele zonken vervolgens met hevige ontploffingen. Volgens de tot nu toe ontvangen be richten zijn o.a. vier transportschepen en een vrachtschip van mmstens 31000 brt. tot zinken gebracht. Een zware vijandelijke kruiser liep verscheidene zware bomtreffers op en wera zoo ernstig beschadigd, dat het wal*j" schijnlijk is, dat hij vernietigd werd Ook aan boord vanv twee lichte krui sers, een transportschip van 8000 brt. en 2 groote vrachtschepen van teza men 26000 brt. werden na de bomtref fers branden en explosies waarge nomen. LISSABON, 8 Juni (DNB). Het minister-presidium heeft gistermiddag aan de pers een officieele nota over handigd, waaruit bleek, dat de Portu- geesche régeering zich als gevolg van een ultimatieven eisch der Britsche re geering genoodzaakt heeft gezien den uitvoer van wolfram met onmiddel- lijkeji ingang stop te zetten. Het uit voerverbod geldt ook voor de geal- beerden. Ten noordwesten van Jassy hebben de bolsjewieken op 7 Juni, naar aan iet DNB gemeld wordt, op verschil- ende plaatsen aangevallen. Op felle artillerievoorbereiding volgden plaat selijke aanvallen van tanks en infan terie ter sterkte van één tot twee ba- taillons. De aanvallen werden afgesla gen, deels in tegenaanval. Daarbij wer den 29 bolsjewistische tanks vernield. Twee andere tanks kregen bomtreffers van vliegtuigen. Ten noordwesten van Tarnopol vielen Duitsche grenadiers des middags aan, zij veroverden een plaats en het nabije heuvelterrein en maakten gevangenen. Kanonnen, ma chinegeweren en andere wapens wer den buitgemaakt. Luchtaanvallen wer den gericht op het station Kolomea en los-stations bij Tarnopol. Ook aan de rest van het Oostelijke front kwam het in verschillende sectoren tot plaatse lijke gevechten. In het hooge noorden werden verscheidene verkenningsaan- vallen ter sterkte van een compagnie afgeslagen. Het luchtwapen bestreed Sowj et-steunpunten en een reeks sta tions bij Gomel, Brjanks en Kalinko- witsj. IN NED.-INDIë geïnterneerde burgerpersonen. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch- Indlë geïnterneerde burgers van Neder landsche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden kon den tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere be langhebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd en geroep. booden, t 17 leerling, buys, h 53 civiel ingenieur, cup, f.g. 63 militair, deppe j.c. 33 machinewerkman, derx, j.g.a. 55 ge- pensionneerd, deuten, klaas 50 gepension- neerd, deylius, w.p.t. 62 werkza?m pij hotelbedrijf, diejen, j.a. van 62 werk zaam bij cultures, diericks, v.e. 53 werk zaam bij dépt. v. marine, diermen, Jo- hannes van 61 gepensionneerd, dierx, a.m f.. 53 werkzaam bij ziekenhuis, dieters, j.h. 57 werkzaam bij cultures, die^yor?' l.u.l.j. 49 klerk, dikmans. h.a. 47 hoofd van een afdeeling, dillewijn, j.j. van 33 werkzaam bij cultures, dingemans. p.a. 51 schoolhoofd, dinger, g.a. 53 werkzaam bij een mij., dinger l.f.g. 53 werktuig kundig ingenieur, dirksen, dirk 54 werk zaam bij een mij., dirven, j.a. 57 gepen sionneerd, disco, a.a. 28 werkzaam bij muziek-instr.bedr., ditmar-jansse, g. 48 handelsman, docter, j.h. 20 student, doc- ter, m.w.a. 52 schoolhoofd, dodemond c.a. 22 zonder beroep, dolman, j. 55 direc teur van een mij., donselaar, f.j. van 48 accountant bij een firma, doorenbos, j.h. 46 scheoeling, doorene, p.j. van 53 foto graaf, doormalen, a.j. van 60 beroep on bekend, doornboisch, b. 38 employe bij een mij., doornebos, j.c. werkzaam bij een mij., doornuns, g.a. 34 werkzaam bij een mij: douma, jan, 37 beheerder trans portzaak, douw, pieter 50 schepeling, dreef. h.j. 55 beroep onbekend, driel, c.e van 51 administrateur onderneming, driel, p.r.a. van 43 Inspecteur, dro<=t, sander 33 burgemeester, dubbelman, b.w. 49 inspec teur, duinen, j.g.j.h. van 58 handelsman, duinker, leendert 51 gepensionneerd. dui- vestein, jan 56 beroep onbekend, duncker j.f. 45 v°rkzaam in magaziin. dunen, a.g. van 51 ndelsman, dusseldorp, a 49 ad- ministra. ur, dusseldorp. teunis 47 werk zaam bij voedselvoorziening, duvn. hen- drik van 54 -gepensionneerd, duyndan, t.tj.. 46 leeraar, duynstee. s.a. 18 zonder beroep, duytsch, c.j. 51 leeraar, duyve- waard, covnelis 50 beroep onbekend, dijck, h.a. van 50 werkzaam bij hotelbe drijf, dijjers, h.j 58 hotelmanager, dijk c.a. van 44 werktuigkundige, dijk. i. van 30 onder-directeur, dijk, tunis van 58 apo theker, dijk, willem van 50 werkzaam bij een mij., dijk, w.j. van 49 inspecteur, dijkstra, frederik 36 empl. bij scheep vaartmij., geugd. j.w. de 55 werkzaam bij een mij., huysing, g.g. jr 23 werkzaam bij scheepsbouw bedrijf,, hylkema, bastiaan 18 zonder beroep, iken h.a. 39 machine- werkman, jaarsma, siitze 53 advocaat, jaarsveld, j.c. 58 gepensionneerd, jacobs, :.p. 51 werkzaam bij importhuis, jacobs. I.w.h. 54 planter, jaccms. j. 40 planter, jager, n. 45 geestelijke, jager, w. de 40 administrateur, janse, david 51 gepen sionneerd, jansen. anton 39 ingenieur bii een mij., jansen a.c.w. 52 beheerder van een mij., jansen, a.q. 19 inspecteur, jan sen, g.j. 20 student, lansen h.j. 46 plan ter, jansen, johan 23 ass. politie-inspeo- teur, jansen. j.c. 53 ambtenaar, jansen, k.h. 57 zonder beroep jansen, m.c. elec- trotechnisch ingenieur, jansen, w.a. 55 werkzaam bij cultures, jansen. w.j, 48 employe, jansen, w.j. 37 loods, jansen, w. r. 38 werkzaam bij weverij, janssen, h. 43 werkzaam bij recherche, janssen, j.w.e. 51 fabriekshoofd, jansen, w.j. 48 employe Janssen, hendrikus 61 gepensionneerd, janssen h.j. 53 zonder beroep, jarman, j.c.m. 55 planter, jaroschka-pohl. j. van 18 student, jekel, willem 55 zonder be roep, jernei, s. 47 geestelijke, joosse, jacob 47 ambtenaar, starre, evert van der 27 mijningenieur, pardekoper, h.j. 53 plan ter, postema, j.e. 33 werkzaam bij tex tielindustrie. Belanghebbenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wen den tot de 5e afdeeling van het infor matie-bureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Jul. v. Stolberglaan 27-29, 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledig, mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, be roep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. Ja, eindelijk komt het langverwachte bordje Verkrijgbaar op de aan gewezen reserve-bon en beschuitbonnen v) WJMC, 18 WELEEND MORC|EH-ZlEK HU2l7t»*N vil voor z'n bordje \N 2£qT NIETS.AfS^ r/EPJE aan één - STUK DOOR RATELT VER. velend ben ju. hoor '"ZEC,1 wiep en dan loopt 't soms b'jnaopruzie uit1 8'jna,.... u/ant juistopzulke ooqenbliuken KOMT moeder met de suikerpot en DAN iS alle ruzie qlad verbeten! 9T IS ME OOK MAAR <JEEN TRAC- TATIE BRUINE SUIKER VAN MMON DEV1IT OP DE QQTERHAHP WIERINGERWAARD. Geboren: Hessel A„ z. v. A. W. Hettema en T. Llndenbergh. Getrouwd: Teunis Troost en Sie- bertje E. B. Helder. Marttnus Jansen en Cornelia A. Geertzema. Overleden: Teetje bij 't Vuur, Tl j„ d. v. A. bij 't Vuur en T. van den Berg. Ingekomen: A. Bosscha en gezin van Barsingerhorn. J. B. Koopman van Ellemeet. G. Fledderman van Anna Paulowna. C. J. Westerbaan en gezin van Den Helder. P. H. Crum en echt» genoote van Anna Paulowna. F. Bel- kes van Onstwedde (Gr.) C. J. Planje van Langedijk> Oudkarspel. MARKTOVERZICHT SCHAGEN. Op de Schager markt was het bezoek minder dan de vorige week. Er was niet veel bijzon ders te vermelden. Voor de Central» waren aangevoerd 60 koeien. J stier, 19 pinken, 4 graskalveren en vijf var kens. Er waren verscheidene koeien van beste kwaliteit. Op de taxatiemarkt werden genomen en verloot 21 koeien en 3 pinken. Voo* de kuikalveren was geen belangstel ling, zoodat deze niet werden overge nomen. De prijzen voor de koeien wa ren van 340tot 750; pinken van 200 tot 375. De handel in lammeren scheen heel goed te zijn. De aanvoer beliep 584 stuks. Ramlammeren brachten van 20 tot 28 op, ooilammeren gingen van de hand voor 85 tot 125. De aanvoer was grooter dan de vorige week. Ook de prijzen waren iets hoo- ger. De biggenhandel verliep kalm volgens de vastgestelde prijzen. De handel in konijnen was lang niet zoo goed als de vorige weken. Verscheide ne konijnen konden niet worden ver kocht. De handel in kippen was kalm. Plv hoofdredacteur TJ N. Adema, Alk. msar; chef van dienst Jac. Broersen te Hoorn; kunst, letteren en wetenschappen H P. van den Aardweg te Alkmaarj sport J. Werkman te Alkmaar: prov. nieuws D. A. Klomp te Aikmaar. Verantw. voor de adv.rubriek W. Ba- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel adv Mej F Muller. Den Helder. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter ELFRIEDA JOHANNA. J. A. ZORG. V. M. ZORG—WIGGERS. Den Helder, 7 Juni. Goudsbloemstraat 15. Met groote blijdschap geven wij kennis van de voorspoe dige geboorte van een Zoon JOHANNES PIETER. E. KUIPER—SIERSMA P. J. KUIPER. Den Helder, 8 Juni 1944. Fazantenstraat 64. Zondag 11 Juni verloven zich: HILLIGJE OTTEN en WIM WEISSENBORN'. v. Heemskerkstraat 25. Sluisdijkstraat 23. Receptie van 25 uur van Heemskerkstraat 25. ti Juni is tot onze diepe droefheid te Woerden overleden, na voorzien zijn van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze gelief de Zuster en Schoon zuster BRIGITTA d'HONT, Wed. van A. J. Bannink, in den ouderdom van 40 jaar. Dat zij ruste ir. vrede. F. d'HONT. C. d'HONT—BUIS. en Kinderen. Den Helder, Goudsbloemstraat 8. HUWELIJK. Flinke jonge weduwe met eigen gem. veeh.- en tuin- dersbedr. zoekt ernstige kennismaking met flink, degelijk R.K. man, 30-35 j. Tusschenkomst van H.H. Geestelijken gaarne. Br. m. foto (op eerew. re tour) No. HA 1141 van dit blad. WIL PERSOON, die Vrijdag j.1. pakje van W. Verhage in de Snaar- manslaan, Alkmaar, afgaf zijn adres melden? Jb. VERHAGE, Ruijterstr. 5, Alkmaar. Heden verschenen: ANTONY VAN KAMPEN Een verhaal van de zee. Een pracht boek voor jongens en ouderen. Gebonden 3.90. Van denzelfden schrijver nog enkele exemplaren in voorraad van HET GROOTE RALLEY AVONTUUR, gebonden 3.70. Beide franco, per post na ontvangst van 7.85. „P. O. A." N.V., Payglop 18 Alkmaar. Kc f f ie s u r rogaat 'n Tiktak produet Loodsgracht 22 - Tel. 2062 Voor de in aanbouw zijnde Reichsschule Eijsden (Limburg) worden gevraagd; Voor direct: (tevens beheer linnenkamer) Plm. half Juli: (voor keuken en expeditie) BETROUWBARE KEUKENMEISJES EN EENIGE FLINKE WERKSTERS. Goed loon met kost en inwoning, vrije verple ging. Voor ijverige en betrouwbare werkers (sters) prettige werkkring in mooie omgeving. Schriftelijke sollicitaties te richten onder no. 771 E Adv. Bur DNA, Bergweg 353, Rotterdam. DRIEDUBBEL-STERK Is de soepele huid van een walrus: Volmaakt aangepast aan de eischen van den drager en zijn werknèt als de driedubbel-sterke B E V A vakkleeding! Nette R.K. dienstbode ge vraagd-bij J. P. Leyen, Burg. Lovinckstraat 31, Breezand. wieders gevraagd bij A. Leyen, p/a Jb. Konijn, Nieu- weweg 2, Den Helder. Voor direct gevraagd een naaister, 1 dag per week. Cor- nelisse, Ooievaarstraat 90. Gevraagd voor spoedige in diensttreding een J flinke dienstbode. Goed loon. J. v. d. Linden, Spoorgracht 40. Groot bouwbedrijf zoekt: bouwingenieur voor bureau- en buitendienst, alsmede ma chine-ingenieur voor 't bouw bedrijf. Sollicitaties met ge tuigschriften, referenties, als mede opgave verlangd salaris te zenden aan bur. v. d. blad onder no. 738 H. Te koop 3-dlg. konijnènhok met roosters f 20; 1-dlg. ko nijnenhok met roosters f 12.50; zingende kanarie met kooi f 30; 2 konijnen f 10 per stuk, 4 maanden oud. Te bevr.: Schram, Polderweg 9, na 6 u. Te koop savoye-, roode-, groene-, sprultkoolplanten, 00 cent per 100 stuks. Steinman, Emmastraat 73. Biedt zich aan net meisje als hulp bij naaister. Adres: Bureau van dit blad. Te koop gevraagd leeren voetballen, maaé 2 en 3 (bui ten- en/of binnenbanen). Ook ruilen voor goeden bal no. 5. Aanbiedingen tusschen 1 en 2 uur. H.A.V. '(afd. Handbal, p/a Lorentzstraat 68. Te koop gevraagd een 2-per- soons ledikant, een uitschuif tafel en 3 deurmatjes. Te vens te koop gevraagd of in ruil voor een plusfoursbroek, leeftijd 1314 Jaar: een trap- looper en overgordijnen Th. Wtjnker, Doggersvaart 25. Te koop gevraagd een da mesrijwiel zonder banden. Adres: J. Boltendal, Nieuwe- weg IA, Den Helder. Te koop gevraagd een wan delwagentje en 1 paar kin derschoenen maat 21—22, of rullen voor pantoffeltjes. Wal, Jan in 't Veltstraat 50. Te koop gevraagd 1 paar damesschoenen maat 39 of 40 3/4 hak of platte hak. Wentel De Ruy terstraat 31. Te koop gevraagd lig-klap- noelv Korevaar, Langevliet 46, Julianadorp. Te koop een l. en een 2-dlg. konijnenhok, tezamen f 15 Beek, Soembastraat 65. Gratis verkrijgbaar Jonge poesjes. Schadee, Violenstr. 35. Spinwerk gevraagd. H. J. Smit, Nieuwstraat 20. Hippo lytushoef, Wieringen In ruii aangeboden 1 paar beslist goede heerenschoenen maat 43—44, oude kwal. voor 1 paar beslist nette dames schoenen maat 39—40, lage of doorloopende hak. Mastema- ker, Burg. Houwingsingel 55. Wie ruilt z.g.a.n. kinder schoentjes maat 19 voor maat 20? Ras, Joubertstraat 56. In ruil: oude kwal. tafel kleed voor divankleed en 1 paar kinderschoenen maat 20 voor maat 22—23. Van Delft, Krugerstraat 134. In ruil aangeboden wit cos- tuumrokje maat 40 voor idem maat 42 of blouse, zelfde mt, Cornelisse, Ooievaarstr. 90 In ruil aangeboden 4 meter als nieuw flanel voor 4 meter bruine of grijze voering Br Mevr. Burgers, Badhuisstraat 122, Huisduinen. In ruU aangeboden donker blauwe regenmantel voor 2 jongedames-japonnetjes, maat 42. Bakker, Willem Beukelsz.- straat 4. In ruil aangeboden twee 2-persoons lakens, oude kwal. voor lakensche broek of an dere knappe broek. Peppinck, Beukenkampstraat 62, Den Helder, tusschen 7 en 8 uur. Spoed. Net, degelijk kost huis gevraagd door wedn. met dochtertje van 12 jaar. Brle- ven -met Prijsopgaaf onder no. 739 H aan bur. v. d. blad. Verloren: Donderdag J.1. op de Loodsgracht een zwart glacé dameshandschoen flin ker). S.v.p. terugbezorgen! bureau van dit blad. Verloren: sleutelbos, vorige week Vrijdag of Zaterdag. Adres: Dienaar, Spechtstr, 4.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2