DUC 15 CT. JUTTERTJES. den grooten ATHLETIEK-WEOSTRIJD Zr. Stienstra, TE HUUR Een flinke Winkeljuffrouw ZAADHANDEL KOORN SCHUUR POEDER STADSNIEUWS. De bloedtransfusiedienst. Geslaagd. W.T.B.Mercurius 2-Ó. Middens tandsexamens Callantsoog. Zijpe. y$éï0$iïfwfe? Ikweet wat ikwil RECHTSZAKEN. Het Finsche weermachtbericht. Geallieerde druk in Italië. Verloofd paar wenschte spoedhuwelijk. Lekkernijen van rabarber. Alles voor het gezin. HERMAN NYPELS' Kledingmagazijnen. gevraagd. Komt naar üatw! ZATERDAG 17 JUNI GESLOTEN. BEZOEKT TE SCHAGEN Personeel gevraagd Personeel aangeboden Te keep gevraagd Te keep aangeboden Diversen ÏÏS1& 14"15 Jasr voor Egypt. jas idem leeftijd 17 G Kwast, Spoorgracht 2. Reeds eenige malen schreven wij over het feit, dat de burgers van Den Helder thans in de gelegenheid gesteld wor den zich op te geven bij den bloed transfusiedienst. Naar wij vernemen, hebben velen het nut en den plicht van deze aangifte ingezien, en komen re gelmatig de laatste dagen personen tusschen de 18 en 45 jaar zich melden. Er zijn er evenwel ook nog verschillenden, die niet tot de daad zelve komen, en deze van dag tot dag uitstellen. Tot hen richten wij thans wederom een oproep cm niet langer te aarzelen. Wij weten mers niet, wanneer het noodig zal ijken dat ons bloed voor een mede- mcnsch gebruikt moet worden. Laten wij zorgen, dat we ons later niet kun nen verwijten in deze te laks geweest te zijn. Thans is er nog de gelegen heid. Meldt U nog heden aan bij den heer Relnink, Loodsgracht 12, of aan het Raadhuis, afdeeling Personeel. Van een instituut hier ter stede, •iaagden bij te Amsterdam gehouden •lenografie-examens de navolgende da mes: Kantoorstenograaf 165 lgr. Ne- derlansch: D. de Roode; Kantoorste nograaf 130 lgr. Nederlandsch: G. Boh- len en A. B. Bakker; Dictaatstenograaf 100 lgr. Nederlandsch: T. Trap. Het ziet er naar uit, dat W.T.B. we derom een belangrijke rol zal spelen in deze competitie. Het is een frisch elftal, waarbij eenige spelers den stoot aangeven, doch waarbij de rest toch ruimschoots voldoende is. Ondanks het fei'. dat de twee achterspelers ontbra ken. bleef het doel wederom schoon, hoewel het enkele malen weinig scheel de, of Kenter had moeten visschen. De krachten bij Werktuigbouw waren veel beter verdeeld dan bij Mercurius en het kon dan ook niet anders, of na den ruststand 0—0 moest W. wel de meer derheid krijgen. Koster was midvoor en hij deed dit maal zijn mond niet open; het gevolg was dat hij een goeden wedstrijd speelde. Hij was het, die een fraaien kopbal inzond, die Kousbroek echter zeker had gehad, ware het niet dat Hartman den bal even veranderde van richting en W.T.B. de leiding gaf. Het tweede doelpunt ontstond uit een vrijen schop. Romeijer. die er weer goed op zat nam deze keurig en hard. Een der spelers maakte hands en de strafschop van Koster verdween in de touwen. Mercurius trachtte door middel van De Leur een tegendoelpunt te forcee- ren, maar hij stond alleen als gevaar- dijken man in de voorhoede en het viel de W.-achterhoede niet moeilijk hem onschadelijk te maken. Uitstekend werk verrichtten bij Mer curius Geert van Beekhoven als ach terspeler, Verbauw en Kousbroek. Bij W.T.B. was linksbuiten Lokkers ook in goeden vorm, terwijl Van Dok als steeds goed was. Het was een prettige wedstrijd, uit stekend door scheidsrechter De Snayer geleid. Bij de voortgezette examens voor het Middenstandsdiploma Alg. Han delskennis, te Schagen gehouden, slaagden o.m. A. Schouten-Andringa, Julianadorp; C. H. Sweris, M. W. v. d. Zon en N. van Twuijver, Anna Pau- lowna; D. Tijsen, Den Oever; G. C. Voorthuyzen, Wieringen en C. R. Wy- nia, Den Helder. De examens zijn be ëindigd. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: Albertus M. van der Kroon en Anna Schilder, belden te Callantsoog. Gehuwd: Pieter Glas te Callantsoog en Neeltje G. D. van der Wel te Warmen- hulzen. Willem van der Woude te Anna Paulowna en Grietje Bakker te Callantsoog. Maarten Bakker te Cal lantsoog en Elisabeth Bakker te Schoort Vertrokken: Sljbren te Vrlea en gezin v. C «8 n. Zd. Nrd. Schermer Hendrik J. Kapitein v. A 98 n. ZUpe K 83. Pieter Borst v. B 67 n. Idasrderadeel OT.h Wartena 224. - Maarten bS v! B 56 n. Schoorl. Grietle Raklcpr n Den HeUler, Julianadorp, j. v. d. Veer- Gevonden: een huissleutel. CAMERA EN FILM al ben ik nog klein! Na mijn badje wil ik al tijd ZWITSAL Kinderpoeder. Voor een zacht, gezond en gaaf huidje. ÜHQOTË STROOIBUS.48 c. .JlAYUUAÜBJtA IN EEN LEEGSTAANDE WONING... Simon Frederiks, grondwerker van beroep en wonende te Den Haag, waa met verlof uit Duitschland overgeko men naar Nederland en bracht althans een gedeelte van dit verlof door in Schagen bij den logementhouder H. Tammer. Toen de dag van vertrek weer was aangebroken, bleef F. rustig in Schagen wonen en toen hij een paar dagen la ter toch wilde vertrekken, had hij geen reisgeld. Tammer wist een oplossing: in Den Helder werd een leegstaande woning gehuurd, twee of drie dagen later wer den drie schapen in deze woning ge bracht en F. hanteerde het slagersmes. Hij doodde één der dieren en Tammer demonstreerde bij de twee anderen, hoe het slachten technisch moest ge beuren. De aldus in een ommezien opgeleide Frederiks moest het zaakje verder al leen opknappen; Tammer trok de stad in en Fr. hield zich bezig met het af slachten. Toen kwam die akelige, alles ruiken de politie. Met als gevolg, dat Frede riks werd gearresteerd en dat Tammer, die een half uurtje later uit de stad terug kwam, eveneens werd ingerekend. De twee compagnons moesten deze week voor den economischen rechter te Alkmaar verschijnen 'en ziet, ze wa ren het heelemaal niet met elkaar eens. Tammer beweerde, dat hij van slach ten heelemaal geen verstand had, ja, dat hij van een slachting van schapen niets wist. En toen Frederiks, onder eede als getuige gehoord, vol hield, dat ze het zaakje samen hadden be kokstoofd, samen hadden geslacht, toen zei Tammer doodleuk: „Die man is niet normaal. Ik weet van die slachterij niets af De officier geloofde het verhaal van Tammer helaas niet. Er waren trou wen als te duidelijke aanwijzingen, die niet in het voordeel van hem spraken. Rekening houdende met de houding van verdachte, eischte spr. acht maan den gevangenisstraf, zonder aftrek van de zeven maanden preventieve hech tenis, Mr. Burlage hield een zeer uitvoerig pleidooi, meende, dat het bewijs niet' geleverd was, trok de verklaringen van den getuige in twijfel en vroeg vrij spraak, subs. de uiterste clementie. De economische rechter ging echter met den officier mee en veroordeelde Frederiks tot zes maanden. De compagnon bekende. Hij had geld noodig gehad, om naar Duitschland te kunnen reizen. Eisch zes maanden met aftrek van 4 1/2 maand preventief. Mr. Sluis vroeg de toepassing van de gratieclausule voor de resteerende zes weken, hetgeen werd afgewezen. Het vonnis luidde 'conform. HELSINKI, 15 Juni (DNB), Het weermachtbericht van 15 Juni heeft den volgenden inhoud: Op de Karelische landengte duren de vijandelijke aanvallen met volle he vigheid voort. De druk is het sterkste bij Kuuterselkae, Kivennapa en Siiran- maeki. Bij Kuuterselkae gelukte het den vijand onze stellingen binnen te drin gen. Bij Kivennapa en Siiranmaeki zijn onze troepen onafgebroken in zware gevechten gewikkeld en zij heb ben den vijandelijken aanval, die door sterke pantser- en luchtstrijdkrachten werd ondersteund, met aanzienlijke verliezen afgeslagen. Negentien vijan delijke tanks werden vernietigd. Op de landengte van Aunus werden vijande lijke afdeelingen ter sterkte van een compagnie, op twee plaatsen terugge slagen. Van de overige sectoren van het landfront is niets bijzonders te mel den. Op het westelijk deel van de Ka relische landengte vielen onze bom bardementsvliegtuigen in den loop van gisteren vijandelijke tank- en troepen concentraties aan. De vijandelijke lucht- activiteit boven de Karelische land engte was zeer levendig en zij richtte zich zoowel tegen het front als tegen het achterwaartsche gebied. Ongeveer 150 vijandelijke vliegtuigen vielen in den afgeloopen nacht Viipuri aan. De burgerbevolking leed verliezerv£en er ontstond materieele schade. Tijdens luchtgevechten schoot onze afweer van jagers en vanaf den grond 4 waar nemingsballons, 36 vijandelijke vlieg tuigen, waaronder 17 gevechtsvliegtui gen en 14 jachtvliegtuigen, alsmede 5 bommenwerpers, omlaag. Tusschen 9 en 14 Juni schoot ons luchtwapen dus minstens 121 vliegtuigen naar beneden. Het Internationale Informatiebureau meldt omtrent de gevechten in Italië: Aan het Italiaansche front duurt de geallieerde druk op den uitersten wes telijken vleugel met onverminderde hevigheid voort. Aan Amerikaansche tanks en gemotoriseerde formaties ge lukte het na een vrij langdurigen strijd uit het gebied van Orbetello tot in de streek van Grosseto door te dringen. Ten noorden van het meer van Bolse- na werd de plaats Aquapendento in de avonduren ontruimd, nadat verschei dene aanvallen in den loop van den middag met succes waren afgeslagen. In den aangrenzenden terreinsector drongen pantservoorhoeden der geal lieerden Orvieto binnen, nadat Duit- sche achterhoedetroepen ten zuiden van de stad geruimen tijd met succes weer stand hadden geboden, waarbij de En- geischen en Amerikanen 13 gevechts wagens verloren. De plaats werd even eens ln de avonduren volgens de plan nen ontruimd, ten einde in harmonie met de andere operaties ook hier ach terwaartsche stellingen kalm te kun nen Innemen. Huizen met Jodensterren. Volgens het Hongaarsche blad „Estl UJsag" ls ln Hongarije binnenkort een verordening te wachten, krachtens welke de Boedapester Joden in speciaal daartoe aangewezen hulzen zullen worden ondergebracht. De ze huizen zullen met een gele ster ge kenmerkt worden. Brandkast bij de Pri)sbeheerschlng leeggehaald. '6-GRAVENHAGE, 15 Juni. - Twee jaren geleden, namelijk op 17 Juni 1942, werd in den laten namiddag uit de brandkast van het toenmalige kam toor der Prijsbeheersching aan het Em- mapark no. 6 te 's-Gravenhage 59 000 aan bankpapier uit de brandkast ge stolen. Bij onderzoek bleek, dat de verloofde van een achttienjarige werkster deze daad had verricht en dat het meisje hem daartoe in het gebouw had binnen gelaten op een tijdstip, dat niemand meer daarin aanwezig was. Het verloofde paar wilde zich name' lijk met spoed in het huwelijksbootje begeven, omdat het meisje een baby verwachtte en daarvoor was geld noo dig, waarover de jongelui niet beschik ten. Het tweetal had hierover zijn nood geklaagd bij een bevriend echtpaar, waarvan de vrouwelijke helft eveneens als werkster bij het Prijsbeheerschings- kantoor haar bezigheden had. Toen werd het plan beraamd om de brand kast op het kantoor leeg te halen waar, zoo veronderstelde men, juist genoeg in zou zitten voor de kosten van den huwelijksuitzet. Zoo werd de ver loofde in het gebouw binnengesmok keld en urenlang in een kast verborgen gehouden. Totdat de duisternis Inviel, want toen kon hij aan het werk gaan: het openbreken van een brandkast. De buit was veel grooter dan hij had ver wacht. Ruim 50 bankbiljetten van dui zend gulden en nog wat ander bankpa pier, in totaal ongeveer 59.000 vielen hem in handen en dat nam hij alle- maal maar even mee naar het be vriende echtpaar, dat op zijn beurt overleg pleegde met een broer en een schoonzuster. Zij kregen allemaal een flinke portie (bedragen van zeven en negen mille) en enkele andere familie leden werden met een paar honderd gulden zwijggeld zoet gehouden. Natuurlijk lekte de heele zaak uit en als gevolg daarvan veroordeelde in 1943 de Haagsche rechtbank den Inmid dels gehuwden gelegenheidsinbreker. J- G. van der K., tot 15 maanden ge- vengenistraf, terwijl een van de beide andere mannen, namelijk Chr. B., tot een jaar, en diens echtgenoote tot negen maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. Ten aanzien van vier personen werd indertijd een nieuw onderzoek gelast, als resultaat waarvan heden namiddag voor de Haagsche rechtbank terecht stonden de 32-jarige zuster van Chr. B.'s vrouw, C. de R-, en de 41-jarige transportarbeider M. B., broer van Chr; B. Mede gedagvaard, doch niet versche nen, waren de thans 20-jarige echtge noote van J. G- uan der K. en een tweede broer van Chr. B., namelijk de 3,"-jarige magazijnbediende E. B. Na kort verhoor van getuigen eischte de Officier van Justitie tegen de echt genoote van J. G. van der K. en tegen C de R., elk zes maanden gevangenis straf met volledige toepassing van de gratieclausule en tegen M- B. vier maanden eveneens met toepassing van bedoelde clausule. De zaak E. B. werd voor onbepaalden fljd aangehouden. Gif uit vliegtuigen. In Bulgarije is officieel bekend gemaakt, dat in den nacht van 3 op 4 Juni boven eenige ste den in het zuidwesten des lands door vijandelijke vliegtuigen zakjes zijn afge worpen met tandpasta en krakelingen, die bij contröle vergif bleken te bevat ten. (C.D.) Engelsche krantenverkoop daalt. De verkoop van dagbladen in Engeland is gedurende de laatste dagen aanmerkelijk gedaald, omdat het publiek teleurgesteld is, daarin zoo weinig samenvattend nieuws over den toestand aan het invasiefront aan te treffen. Paardensport. TWEE BELANGRIJKE COURSE- DAGEN TE ALKMAAR- Zaterdag- en Zondagmiddag zal de paardensport te Alkmaar in het mid delpunt der belangstelling staan. Het Sportcomité „Vooruit" heeft voor beide dagen een interessant programma sa mengesteld. Zaterdag wordt om half drie begon nen met den „Amsterdamprijs", waar voor 15 paarden staan ingeschreven De paarden van P- Dekker, n.1. Elvira en Farldo, maken een goede kans. Of zou Geraldine B weer voor een ver rassing zorgen? Ook Duschylos lijkt niet kansloos. In de Den Haag-prijs, met 14 Inschrij vingen vraagt opnieuw Highwayman de aandacht. Misschien komen ook Y Ker nei of Ciamphie Scott in aanmerking voor één der eerste plaatsen- De Groningenprijs is de heatdraverij waarin Domina, Cisca, Edelman en Bartmas zeker de belangstelling zullen hebben. De Leeuwardenprijs (14 in- schr.) ziet wellicht Bleu Band, Herold of Geraldine bij de prijswinnaars. Een kortebaandraverij besluit den middag. Zondag (2 uur) geeft de Maastricht- prijs vermoedelijk een herhaling van het openingsnummer van Zaterdag. De Middelburgprijs met 18 inschr. geeft Darius G„ Wladimir en Anzelor goede kansen. De heat van Zondag belooft zeer spannend te worden. Evelyn Hano- ver en Ciamphie Scott zullen stellig veler vertrouwen hebben- De Utrecht- prijs geeft Zondag aan Domina ean nieuwe kans, terwijl ook dan weer een kortebaandraverij den coursedag be sluit. De toto zal beide dagen op volle kracht werken en stellig weer voor de tairijke bezoekers een groote interesse hebben- OFFICIEELS PUBLICATIE. Aflevering cónsumptlemelk aan verbruikers. Slijters, zoomede zuiuvelfabrieken en standaardisatiebedrijven, welke zich bezig houden met de aflevering van consump tlemelk aan verbruikers, zijn verplicht deze aflevering eiken dag aan a 1 hun afnemers te doen geschieden. Wanneer een goede melkvoorzlening niet wordt geschaad, kan het bedrijfschap voor zui vel van deze verplichting echter onthef fing verleenen Verzoeken van deze ver heffing moeten, met redenen omkleed, schriftelijk worden Ingediend bij de pro vinciale afdeelingen, resp. de afdeeling „West" van het Bedrijfschap voor Zuivel. Bij het aanvragen van ontheffing dient men er rekening mede te houden, dat in ieder geval op de Maandagen en Zater dagen alle verbruikers van melk moe ten worden voorzien, terwijl bovendien tenminste op nog twee andere dagen tel kens aan alle verbruikers dient te wor den afgeleverd, b.v. des Dinsdags en Donderdags of des Woensdags en Vrij dags Het zal niet worden toegestaan, dat de verbruikers op twee achtereenvol gende dagen geen melk ontvangen. Wan neer het in bepaalde gebieden regel Is, dat slijters op Maandag en Zaterdag a 1 hun afnemers bedienen en b.v. op Dins dag en Donderdag en Woensdag en Vrij dag telkens de helft (zoodat geen enkele afnemer gedurende twee achtereenvol gende dagen van melk verstoken blijft), zal bij de beoordeeling van een aanvrage om ontheffing met zoodanige omstandig heden zooveel mogelyk rekening worden gehouden, Indien althans van de zijde der consumenten over de melkvoorzlening geen klachten zijn ingekomen. Ook in deze gevallen moet bij het Bedrijfschap steeds ontheffing worden aangevraagd. Het Voorlichtingsbureau van den Voe- d Rabartfer "met^ s'chülmvla (voor 6 perso- "Y^icg. (1 bos) rabarber, 4 lepels suiker, 1 voor'de vla: Vi liter taptemelk, 3 afge streken lepels bloem, 4 lepels suiker. De rabarberstelen ln stukjes snijden, wasschen en met weinig water snel aan de kook brengen. De rabarber 10 minuten zachtjes laten koken en tot moes roeren. Het krijt toevoegen en wanneer de ra barber wat ls afgekoeld de suiker naar smaak er door mengen. Het rabarber- moes in een vlaschaal overdoen. De suiker en de bloem dooreen roeren en met alle taptemelk aanmengen, de vla aan de kook brengen onder voort durend roeren en even laten doorkoken. De vla door en door koud laten worden, vlak voor het opdienen schuimig klop pen en over de rabarber schenken. Rabarber-cakes. 3 kopjes (180 g.) bloem, l'/i kopje (l'/t dl.) taptemelk of water, 6 afgestreken lepels suiker, 1 afgestreken lepel kaneel- surrogaat, 1 theelepel bakpoeder, zout, 1 steel (plm. 100 g.) rabarber. De bloem met de suiker, de kaneel, het bakpoeder en het zout vermengen en met de melk tot een glad en dik beslag roe ren. De rabarbersteel wasschen. ln kleine stukjes snipperen en deze eveneens door het beslag mengen. Zandtaartvormpjes met een weinig boter insmeren en voor 2/3 met het beslag vullen. De vormpjes in een vrij warmen oven plaatsen en in ongeveer 20 minuten bruin en gaar laten bakken. De cakes onmiddellijk uult de bakken. De cakes onmiddellijk uit de vormpjes storten en laten afkoelen. Wederom heeft een flinke groep moe ders haar intrek genomen in het „Moe dertehuis" van den Nederlandschen Volks- dienst te Leidschendam, nadat een zelfde aantal verkwikt en gesterkt naar lichaam en geest na een verblijf van eenige weken haar taak in het gezin weer heeft opge nomen. In de provincie Limburg mogen de hulpposten voor „Moeder en kind" van den N.V.O. zich in dezelfde mate van be langstelling verheugen als overal elders ln ons land. Zoo werd op 1 Juni te Roermond reeds de vijfde hulppost voor onze volksgenooten aldaar opengesteld. Denkt men aan de moeders, dan denkt men ook aan het kind. Kinderuitzendingen hadden plaats naar Lunteren en Hellendoorn, alwaar een groote groep jongens ln een schitterende omgeving naar hartelust van een gezonde vacantie kan genieten, een groep meisjes die te Forsthaus in Duitschland 6 weken had doorgebracht, keerde in een uitbundige stemming met door de zon gebruinde gezichten weer huis waarts. TEGEN EEN VOLTREFFER KAN MEN ZICH NIET BESCHERMEN. TEGEN SCHERVEN KAN MEN ECHTER DEK KING ZOEKEN. DAAROM: ZOEK DEK KING BIJ LUCHTALARM. ELECTRICIEN SLOEG JOOD DOOD. De rechtbank te Amsterdam heeft den 21-jarigen electrlcien L. van G., die ln zijn woning aan de Beethoven- straat te Amsterdam een jood, die bij hem tijdelijk onderdak had gevonden, heeft doodgeslagen, veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De Officier van Justitie had drie ja ren met aftrek van voorarrest geëischt. PERMANENT VOOR KINDEREN VERBODEN. Om het toenemend hoofdonrein bij kinderen tegen te gaan, heeft de bur gemeester van Utrecht een nieuwe strafverordening in het leven geroe pen, waardoor de ouders, voogden of verzorgers van minderjarigen beneden den leeftijd van 16 jaar verplicht zijn op schiftelijken last van den burge meester de aan hun zorgen toever trouwde minderjarigen te doen onder werpen aan de in dien last voorge schreven maatregelen, die van het kaalknippen van het hoofd daaronder begrepen. Bovendien heeft de practijk aangetoond, dat „gepermanent" haar de hoofdonreinheid bij de jeugd be vordert en de bestrijding van die on reinheid in hooge mate bemoeilijkt. De burgemeester verbiedt derhalve den eigenaar of beheerder van een kappersonderneming minderjarigen beneden 16 jaar te permanenten of te laten permanenten, en ouders wordt verboden zoodanige minderjarigen te doen permanenten of toe te laten, dat zij worden gepermanent. BEVOORRECHTING WORDT AAN BANDEN GELEGD. Evenals in vele andere branches, zijn ook in de kruideniersbranche mis standen ingeslopen, welke een ge volg zijn van de oorlogsomstandighe den. Dat de kruideniers op de eerste plaats schaarsche artikelen aan hun „vaste" klanten verkoopen, ligt vóór de hand en kan uit practische over wegingen ook worden gebillijkt Er zijn echter tal van kruideniers, die er voor den verkoop van schaarsche artikelen een eigen systeem op na houden, dat in wezen neerkomt op irreeële concur rentie. Zij stellen den elsch dat een klant voor een bepaald bedrag aan ar tikelen moet hebben gekocht, alvo rens voor schaarsche artikelen in aan merking te kunnen komen. Daar dit een methode is om op een ontoelaat bare wijze klanten te werven, zal de zer dagen door de Vakgroep Detail handel Kruidenierswaren een aanwij zing worden gegeven, waarin deze ma terie wordt geregeld. Voorop dient te worden gesteld, dat de kruideniers, ook na deze aanwijzing, geheel vrij blijven, de z.g. schaarsche artikelen eenvoudigweg aan hun klanten te ver koopen. Willen zij er evenwel een «y- steem op nahouden, dan mag dit uit sluitend hierop neerkomen, dat een klant, bij besteding van 60 procent van de bonkaart Algemeen, met uitzonde ring van de kaasbon, recht heeft op een schaarsch artikel, dat op dat mo ment aanwezig is, In de aanwijzing zal voorts worden bepaald, dat het aan de kruideniers, die het bovengenoem de systeem toepassen, verboden is, dit als reclame-object te gebruiken. DE VACANTIEREGELING VOOR BOUWVAKARBEIDERS. Hoewel het billijk is te achten om het in de beschikking betreffende uit betaling van vacantledagen neergelegde beginsel, nl. dat de arbeider gedurende zijn vacantie aanspraak moet kunnen maken op hetzelfde loon, als hij door gaans verdient, ook van toepassing te doen zijn op de arbeiders in het bouw bedrijf, is dit om redenen van praetl- schen en administratieven aard niet mogelijk gebleken. De Gemachtigde voor den Arbeid heeft echter, blijkens de Staatscourant van 14 dezer een compensatie gevonden door de in d^ beschikking betreffende de vacantieregeling in het bouwbedrijf vastgestelde waarde der door den werkgever te verstrekken zgn. vacan- tiebonnen te verhoogen en het maxi mum-aantal der in één boekjaar door eenzelfden werkgever uit te reiken bonnen op 48 te stellen. In dezelfde Staatscourant komt een tweede beschikking van den Gemach tigde voor den Arbeid voor, waarbij deze de vacantiebepaling in de rege ling van loonen en andere arbeids voorwaarden voor Nederlanders en in Nederland gevestigde Rijksduitsche ar beider van bouwondernemingen, die bij bouwwerken en op bouwterreinen van de Duitsche weermacht (leger, luchtmacht, marine, organisatie Todt, enz.) en bij het Duitsche civiele be- stuur zijn tewerkgesteld, in dien zin wijzigt, dat zij overeenstemt met bo vengenoemde nieuwe bepalingen van de, voor het bouwbedrijf geldende, va cantieregeling. Beide beschikkingen zijn tot stand gekomen in overleg met het Neder- landsche Arbeidsfront. Plv. hoofdredacteur TJ. N. Adema, Alle- me ar; chef van dienst Jac. Broerseri te Hoorn: kunst, letteren en wetenschappen H P. van den Aardweg te Alkmaar; sport J Werkman te Alkmaar: prov. nieuws D. A. Klomp te Alkmaar. Verantw. voor de adv.rubriek W. Rs- getiie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel. adv.: Mej. F Muller. Den Helder. Den 26 Juni hopen onze geliefde Ouders H. SCHELLINGER en M. SCHELLINGER—SNIP den dag te mogen herdenken dat zij 60 jaar geleden ln het huwelijk zijn verbonden. Uit naam hunner dank bare kinderen. A. SCHELLINGER— P. v. d. NAAT. D. SCHELLINGER— D. WESTEPTNG. E. SCHELLINGER— A. ZWART. E. H. SCHELLINGER— J. DE VRIES. J. SCHELLINGER. Rozenstraat 15, Baarn. Heden overleed na een smartelijk geduldig ge dragen lijden onze ge liefde Man, Vader, Pleeg vader, Zoon, Broeder, Zwager en Oom, KLAAS MUIJE, in den ouderdom van 46 jaar. Uit aller naam, H. MUIJE— VAN DER SCHANS. Den Helder, 15 Juni '44. Polderweg 6. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 19 Juni op de Alg. Begraafplaats te Huisduinen, n.m. 2 uur. Kennisgeving. Teraardebestelling van d<^ Wed. PRONK vindt plaats Zaterdag in plaats van Vrijdag om 2 uur vanuit van Leeu wenhoekstraat 31, Den Helder. NET JONG MEISJE voor de huishouding ge vraagd, geen kinderen, wasch buitenshuis. Mevr. KESTING, J. C. de Leeuwweg 18, Breezand. Gediplomeerd Kraamverpl., verhuisd van; DE RUYTERSTRAAT 45, naar: ANJELIERSTRAAT 12. De Ruyterstr. 21, f4 p. w. Adres: „HET WONINGBUREAU", Spoorstraat 67. Een regenmantel uit 2 lakens! Raglan-model, met of zonder ca puchon, merk At. lanta, als garantie voor keurige pas. vorm en degelij ke afwerking. Vraagt ons Inlichtingen. LEEMANS, Sluisdijkstraat 73. Woensdagen, Zaterdagen, Zondagen 52 Ct. Andere dagen: Volwassenen77 ct. Kinderen t/m 13 jaar 52 Ct. Sö»»S3 -Si993S S 3 Te houden op het sportterrein van de v.v. „Schagen", ingang Provinciale weg. Entrée 0.35. Aanvang II uur. MEER DAN 500 DEELNEMERS. 'n Erdal product NEDERLANDSCH fABRIKAAT Keukenwerkmeisje gevr. Ho tel Bellevue, Spoorstraat. Gevr. nette leerling-ver koopster. Verfaille, Spoor straat 73. Typiste zoekt plaatsing op kantoor voor de middaguren. Desgewenscht Woensdags den geheelen dag. Br. onder no. 741 H aan bur. v. d. blad. Te koop gevr. een kinder stoel. J. Daalder, Middenweg 67, Breezand. Te koop electrische gramo- fooninstallatie f 550. v. Teu- lingen, Joubertstraat 29. Te koop aangeboden ongev. 4000 zuivere winter roodekool- planten. Tevens spruit- en boerenkoolplanten. Smit Ba- listraat 47. Te koop 3 konijnen 6 maan den oud f 12.50 p. st., 2 Lo- tharingers 5 mnd. oud f 17.50 p st. Schram, Polderweg 9 Te koop melkgeit met jong. P. Bruin, Ceramstraat 22. Te koop herdershondje, v. d. Hert. v. Hogendorpstr 25. Te koop Jonge konijnen ruim 7 weken oud f 5 p. st. AdresJacobs, Begoniastr 77 Te koop dwergpincher 9 straat V®' MUtter"' Anjeller" In ruil Jongenspakje 7-8 1 ™mr bonte handdoeken en damesblouse maat 42. Smit, v. Galenstraat 109, na 3 uur. Gymn. schoenenbeurs. Rui ling en inkoop gymn. schoe nen, ook aparte 1. en r. ex. Tevens te koop gevraagd' lee- ren ballen met of zonder bin- nenbal maat 2 en 3. Dagel. (beh. Zaterd.) van 1-2 uur. Enklaar, Lorentzstraat 68 In ruil aangeboden z.g'.a.n. overhemd o. kw. moord maat 14, als nieuw, groot tafella den, eenig heerenondergoed, damesmantel maat 44 voor damesonder- of nachtgoed maat 44 of verpleegstersklee- ding Zwierstra, de la Reij- straat 34. In ruil 1 paar damesschoe- 3 hak maat 39 ruilen em klelne maat 38. v. a Straats, Begoniastraat 1. Een zindelijk poesje gevr. Adres: L. Relnderman, P. Heinstraat 51. In ruil 2 p. Jongensschoe nen m. 40 voor 2 p. gymn.- schoenen maat 41. Logemann. Krugerstraat 38. In rail aangeb. 1 paar meis jesschoenen m. 24 voor 25-26, een bruine gabardinejas voor Wie ruilt 2 stel interlook en 2 paar werksokken voor een Pa, '-g.st.z. 2-persoons Egyptisch laken; 1 wollen jongensjasje voor bovenkleer- tjes (truitjes) 3 jaar? Zater- ?ag van 4-9 uur. J. Simons, Noodwoning Kerkweg 12 Anna Paulowna. Wie ruilt kinderschoentjes maat 21 tegen 23 of 24? Ru- der, Soembastraat 35. In ruil 1 paar meisjessch. z.g.a.n. m. 23 voor 1 paar z. g-a.n. hooge Jongensschoenen maat 30. Robben, Oranjestr. Wie ruilt d.bl. suède schoe nen doorl. hak maat 37 voor schoenen maat 37 platte hak? De Jong, Krugerstraat 51

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2