DAGBLAD VOOR Vijand bereikte westkust van schiereiland Cherbourg. v 1 Tegenmaatregelen hebben geen succes. Weermachtbericht Bruggehoofd bij de Ome verder vernauwd. Finsche troepen wijken terug. Verduister van 22-5.15 uur. Meld je aan GOED VOORGAAN DOET GOED VOLGEN! Cherbourg moest binnen vier dagen vallen VERGELDINGSWAPEN [jjgjgft! Belangrijke arbeid van de Vakgroep „Kappersbedrijven". Links en rechts Jonge athleten te Schagen bijeen. STADSNIEUWS. De Genoeglijkheidscompetitie. Uit het politierapport. Uitgave: Dagblad voor Nuord-Holland N.V. Alkmaar - Voordam C 9. Bureau der Helderscbe Editie: Den Helder: Koningstraat 78. Telefoon ^345 (2 lijnen). Postrekening 449041. DINSDAG 20 JUNI 1944. HELDERSCHE EDITIE. NOORD-HOLLAND 88e Jaargang, No. 142, 2 pagina's. Hoofdredacteur. H. M. C. SCHR5DER. Alkmaar. Deze Courant verschijnt dagelijks. Advert-ntle-iarlef: Prijs der gewone advertenties in deze Editie 11 ct. per m.m. Bij contract binnen een jaar te gebruiken belang rijke korting. Tarieven voor de geheele oplage op aanvrage. Vergeldingswapen ook Zondag boven Londen. UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FUHRER,19 Juni (DNB). - Het opperbevel van de weermacht maakt bekend: „Het storingsvuur op Londen en zijn buitenwijken heeft ook giste ren den geheelen dag en in den afgeïoopen nacht met afwisselende kracht aangehouden. Het zwaartepunt van de gevech ten in Normandië heeft gisteren gelegen in het gebied van St. Sauveur-le-Vicomte. Hier slaagde de vijand er in, met uiterst sterk gejfuik van zijn artillerie en lucmtwapen. door onze beveili gingen heen te stooten en de Westkust van het schiereiland Cherbourg te bereiken bü Barne- ville-sur-Mer. Het afgrendelings front onzer troepen is ten Zuiden en Noorden daarvan gevormd. Het vijandelijke bruggehoofd ten Oosten van de Orne werd ver der vernauwd Vijandelijke tegen aanvallen met tanks mislukten. Tergijveerszijden van Tilly heeft de vijand aangevallen op een breed front met vrij sterke strijdkrachten van infanterie en tanks. Alle vij andelijke aanvallen stortten zonder succes ineen. Ten Noord-Oosten van St. L6 is een penetratie van den vorigen dag in een tegenaan val opgeheven. Hier heeft zich de derde divisie valschermjagers on der commando van luitenant-gene raal Schimpf bijzonder onder scheiden. Formaties gevechtsvliegers hebben voor het landingshoofd twee koop vaarders met 'n inhoud van 18.000 brt. en een torpedobootjager tot zinken ge bracht. Vier andere koopvaarders met een inhoud van 29.000 brt. en drie tor- pedobootjagers werden zwaar bescha digd. Marinekustbatterijen hebben ten Westen van het schiereiland Cher bourg eveneens een vijandelijken tor pedobootjager beschadigd. Nieuwe landingen op Elba. Op het eiland Elba versterkte de vij and zich met nieuwe transporten. Het garnizoen van 't eiland biedt heroïe- ken tegenstand onder bevel van den dapperen commandant generaal-ma- joor Gall en heeft den tegenstander zware verliezen toegebracht. Tegen over een verre overmachtigen vijand hebben zich onze troepen ten slotte moeten terugtrekken op het Noord oostelijke deel van het eiland. De ge vechten duren voort. Ten Oosten van het eiland Elba heb ben torpedobooten een Britsche tor pedomotorboot .in den grond geboord en twee andere zwaar beschadigd. Hevige gevechten bij Perugla. In den sector van Grosseto tot Pe- rugia was het gisteren een bijzonder zware dag van strijd. Met geconcen treerde krachten viel de vijand den geheelen dag aan, zpnder dat het hem gelukte, vrij groote terreinwinst te be halen. Tot bijzonder hevige gevechten kwam het in het gebied ten Zuidwes ten en Zuiden van Perugia, waar onze troepen verbeten weerstand bieden en herhaalde, door tanks gesteunde aan vallen. voor het grootste deel in ge vechten op korten afstand, uiteen sloegen. In het Oosten zijn plaatselijke aan vallen der bolsjewieken in het voor terrein der Karpathen, aan de Berezi- na en ter weerszijden van Witebsk met zware verliezen voor den vijand mis lukt. i Luchtoorlog. Zware Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den afgeïoopen nacht een geconcentreerden aanval ondernomen op het spoorwegknooppunt Sarny, waar groote branden en ontploffingen werden veroorzaakt. Een formatie Amerikaansche bom menwerpers is naar Noordwest- Duitschland gevlogen en heeft ter- reuraanvallen gedaan op verscheidene steden. Vooral in de woonwijken van Hamburg, Bremen Hannover en We- sermünde ontstonden schade en ver liezen aan menschenlevens. Door af weergeschut van het luchtwapen en de marine werden 16 vijandelijke vliegtuigen vernietigd." Het Finsche weermachtbericht van Maandag luidde: „Op de Karelische landengte waren de vijandelijke aanvallen in het gebied tusschen de Finsche Golf en Vuoksen levendig. Bijzonder hevige gevechten werden geleverd bij Kaukjaervi-Sum- ma alsmede op de landengte tusschen Muolaenjaervi en Vuoksen, Koivisto, Makslahti, Valkjaervi en Rautu wer den opgegeven. De laatste twee dagen werden 51 vijandelijke tanks vernie tigd. Van de overige sectoren der land- fronten niets bijzonders te melden De vestingwerken der Koivisto- eilanden waren met lichte vijandelijke seestrijdkrac'nten in vuurgevechten ge wikkeld en brachten twee kleine sche pen tot zinken Op de Karelische land engte en in het Oostelijke deel van de Finsche Golf schoten onze jagers en luchtafweer 28 vijandelijke vliegtuigen neer. Daarvan werden tien machines door Duitsche jachtvliegers en schepen neergehaald. Op de Aunuslandengte werden nog twee vijandelijke machines neergeschoten. Daarmede heeft de vij and de laatste 24 uur 30 machines ver loren". 21 Juni: Zon op 5.16, onder 22.07. Maan op 6.08. onder 22.43. 22 Juni: Zon op 5.17, onder 22.07. Maan op 6.58. onder 23.29. Nederlandsche jongens van 1618 jaar, Woensdag 21 Juni kun je je van 9 tot 14 uur in Den Haag, gebouw Amicitia, Westeinde, nog laten keuren voor het volgende weersportkamp in een der mooiste streken van Duitsch- land- Reiskosten worden vergoed. Vele honderden van je kameraden trokken er reeds op uit en genoten in een prachtige omgeving van zon sport enz. enz. Volg dit voorbeeld. Patroons mogen deze maand niet als vacantie aanrekenen en moeten het loon door betalen. Benut de kans, welke je hiei geboden wordt en meldt je aan. Alleen jongens, die nog niet in een kamp waren, mogen zich aanmelden In het verleden Ligt het heden, In 't nu wat worden zal. B1LDERDIJK. Willem Bloys van Treslong, overleden in 1594. vice-admiraal. Bevelhebber der Watergeuzen. (OH Pm) Ook thans weer strijden Neder landers voor Europa's vrijheid ter zee, in trouwe verbondenheid met hun Duitsche kameraden. In Berüjnsche kringen ver klaarde men Maandag, dat tijdens de laatste 48 uur Londen het zwaartepunt vormde van het ge bruik der dynamietmeteoren Over al ontstonden zware ontploffingen, speciaal in het gebied van de groote bocht van de Theems. De op zich zelf heldere hemel was boven Londen door groote uitgestrekte zwarte rookwolken verduisterd Dat Londen het centrum is van de nieuwe aanvallen, is niet zoo vreemd. In zekeien zin is de hoo'd- stad van Engeland het hart van de invasie. Daar bevindt zich niet al leen het hoofdkwartier, maar daar komen alle draden van het ver keer en den berichtendienst samen. De tot dusver door den vijand ge bruikte tegenmaatregelen beSt-an en kel en alleen in het krachtigst gebruik van het luchtdoelgeschut. De Duitsche luchtverkenning heeft echter gecon stateerd. dat alle tot dusver afgevuur- dynamietmeteoren hun doel goed i eft getroffen „Zoo iets is weergaloos". veertien dagen van de zwaarste luchtwapencorre^pondent van het Zet ook gil %U derhalve in voor de toekomst van Uw Volk en meldt U als vrijwilliger by de Kriegsmarine. Aanmelding staat open voor iederen Nederlander van 17—45 jaar en kan geschieden bij de Majineannahmestelle West Zweigstelle Niederlande te Utrecht, alle Hafen- en Ortskommandanturen en bij de Nebenstellen der Waffen ft alwaar tevens alle gewenschte inlichtingen worden verstrekt. (Interinf.) - De slag aan den At- lantischen Oceaan is door de ont wikkeling van de afgeïoopen dagen over het algemeen genomen sta- tionnair geworden. Voor de beoor- deeling van den algeheelen toestand in het geallieerde bruggehoofd is nog steeds het feit kenmerkend, dat hef het Anglo-Amerikaansche op perbevel niet gelukt is het tijd- rooster te handhaven, dat men bjj het begin der invasie had opgesteld. Oorspronkelijk was geraamd, dat het geheele schiereiland Cotentin met inbegrip van de vesting Cher bourg binnen de eerste vier dagen in handen der Anglo-Amerikanen zou vallen. Voorts wilde men in de Seinebaai een breede en voldoende diepe ruimte verkrijgen, die als basis moet dienen voor grootscheep- sche operaties in het gebied van Parijs- Na gevechten zijn de Amerikanen er nu weliswaar in geslaagd de westelijke kust van het schiereiland Cotentin te veroveren en zoodoende het noorde lijke deel van het Normandische schier eiland met inbegrip van de vesting Cherbourg van de verbinding met hè', overige vasteland af te snijden, stad en haven van Cherbourg bevinden zich echter nog steeds in handen der Duit- schers Hierdoor blijft den geallieerden nog steeds het beslissende operatieve succes van hun kostbare en vele ver liezen kostende pogingen ontzegd, nl een groote zeehaven, die voor de snelle en onbelemmerde landing van nieuwe aanvalsdivisies onontbeerlijk is. Ook de bruggehoofdstelling in "de monding van de Seine ielf, dus het gevechtsge- bied tusschen Vire en Orne, is nog steeds van een zoo geringe waarde, dai een ontplooiing van groote aanvals- formaties van dit gebied uit ondank; den krachtigen steun van de zware scheepsartillerie niet mogelijk is. Alle oogingen der Amerikanen om de stad St. Lö te veroveren, zijn even bloedig mislukt ais de hardnekkige pogingen der Engelschen om de sterke Duitsche verdedigingssteliingen bij Caen door geconcentreerde pantseraanvallen op den linker vleugel in het gebied van Tdly in te drukken. Over het geheel genomen zijn dientengevolge de Anglo-Amerikanen nog steeds gedwongen de geweldige risico's te aanvaarden, die gepaard gaan met de bewegingen van honderden landingsvaartuigen bij den aanvoer van nieuwe troepen en de noodzakelijke hoeveelheden oorlogstuig enz. Hoe groot deze gevaren zijn, blijkt uit het jongste rapport over de successen van de Duitsche luchtmacht, die Zaterdag- en Zondagnacht met zekerheid dooi bommen en torpedo's zes groote transport- en vrachschepen tot zinken heeft gebracht en minstens tien andere vracht- en transportschepen zoo zwaar beschadigde, dat een aanzienlijk deel van deze vaartuigen met inbegrip van de lading eveneens ais verloren i.-unr.zn worden beschouwd. Ook de AmerikaanschBritsche marine bleef bij deze succesvolle Duitsche luchtaanvallen niet gespaard. Zoo werd een zware kruiser door een pantser- doorborende bom van het zwaarste kaliber aanzienlijk beschadigd en moest het strijdtooneel verlaten. Een torpedojager werd tot zinken gebracht, een andere kruiser en drie torpedojagers liepen door bomtreffers eveneens zeer zware schade op. De resultaten zijn des te opmerkelijker daar zij behaald zijn ondanks een groote overmacht in de lucht der geallieerden. 167 tanks stukgeschoten- De Amerikanen, die Zondagmiddag over St. Sauveur-le-Vicomte de west kust van het schiereiland Cotentin bereikten, streven thans naar versterking van hun stellingen in het gebied van Barneville, vooral omdat zij rekening moeten houden met krachtige Duitsche tegenactie uit noordelijke en zuide lijke richting. Op grond van de thans binnengekomen rapporten kan aangenomen worden, dat minstens een Amerikaansche pantserdivisie bij den aanval op St. Lö volledig vernietigd is. Alleen al in de noordoostelijke sectoren, tusschen Berigny sn Couvains, werden 167 stukgeschoten en uitgebrande Sherman- tanks geteld. Overeenkomstig zwaar waren hier de vijandelijke verliezen aan dooden en gewonden. Oostelijk van de Ome- monding veroverden Duit sche pantsergrenadiers bij een plaatselijke operatie ter verbetering van de eigen stellingen een krachtig ver dedigd Britsch steunpunt, dat zij in weerwil van her- haa'de hevige tegenaanvallen van tanks behielden. Zeven Britsche tanks werden ver nietigd. DNB, Wolfgang Küchler, heeft een on derhoud gehad met de bemanning van den eersten Duitschen verkenner, die boven Londen het effect heeft nage gaan van het nieuwe Duitsche geheime wapen. De piloot vertelde o.m., dat het verkennigstoestel een .minuut voor den aangegeven tijd boven Londen was verschenen. Beneden was alles pikdon ker, zelfs het afweergeschut vuurde niet. Precies op den vooraf bepaalden tijd barstte beneden de hei los. De eer ste, afzonderlijke branden laaiden op, breidden zich steeds meer uit. Lang zaam begon de hemel boven Londen geel en rood te kleuren Reeds enkele minuten, nadat dg eerste Duitsche pro jectielen insloegen in de huizenzee van Londen, groeiden de afzonderlijke branden aaneen tot reusachtige opper- vlaktebranden. De wolken werden bloedrood gekleurd door de reuzen branden. Bijna in het geheele stedelij ke gebied van Londen laaide het op. Overal schflten de vuurpaddestoelen omhoog. Nog tweemaal cirkelde het vliegtuig in breeden boog om het ste delijk gebied van Londen heen, waar nog steeds de projectielen insloegen. Met een massaa' vuur van licht af weergeschut trachtten de Engelschen de Duitsche projectielen neer te schie ten Vergeefs. De hel duurde voort. ^iambopy N.S.V. Dezer dagen heeft een aantal jour nalisten de gelegenheid gehad enkele instellingen van de N.S.V. te bezich tigen, zulks op uitnoodiging van het Arbeitsbereich in den Niederlanden van de N.S.D.A.P. Het gold voornamelijk diverse Mut- ter- en Kinderheime, die in verschil lende plaatsen gevestigd zijn. Het the ma moeder en kind werd van te voren uitvoerig belicht. De toekomst van een volk wordt niet alleen gevestigd door een eindoverwinning met de wapenen, doch ook door den levenswil, die in een goede zorg voor de moeder en voor het kind tot uitdrukking komt. Daar door wordt er een biologische reserve geschapen, die niet alleen er toe in staat stelt, een oorlog met de wapenen te winnen, doch zich ook zeker te stel len van den vrede. Ter illustreering van dezen gedach- tengang kon de reeks van inrichtingen, die door de zorgen der N.S.V. op touw gzet zijn en onderhouden worden, wel zeer goed dienen. Men heeft daarbij gebruik gemaakt van allerlei gelegenheden, die zich voor het doel leenden. In één geval was het een vrij groot buiten, dat al achttien jaren lang leeggestaan had en dat drie jaar geleden door de N.S V. werd aan gekocht en ingericht. Iedere vier weken kunnen 35 moeders van groote gezin nen, bij welker keuze men zich thans vooral interesseert voor getroffenen uit de gebombardeerde steden, daar opgenomen worden. Zij vinden in het nieuwe explosies vlamden op. Het zag er uit, alsof in de meest verschillende plaatsen in de stad steeds nieuwe lam pen werden aangestoken. Daar bene den moesten vernielende branden woe den. Op den weg terug zagen zij nog lang de reuzenbranden. zelfs toen het toestel al lang over het Kanaal was. was de vuurschijn van het brandende Londen nog duidelijk te zien. Tntus- schen ging de beschieting van de Brit sche hoofdstad door. Steeds weer ha gelden de zware projectielen op de stad neer. Alle verkenners zijn diep onder den indruk teruggekeerd. „Zoo iets is weergaloos", zoo luidt eensgezind hun meening over het nieuwe Duitsche wa pen. prettig ingerichte huis, in een tuin met vijver enz. een uitstekende sfeer, die haar weer op verhaal brengt en nieuwe kracht verleent, om het zware werk van moeders van groote gezinnen te hervatten. Nog aanschouwelijker bleek het nut van deze zorgen in de Mütterheime, waar moeders met haar pasgeboren kinderen eenige weken lang kunnen vertoeven en uit een Kriegs- entbindiugsheim, waar de moeders en de jonggeborenen gedurende een tien tal dagen na de geboorte met de uiter ste zorg omringd worden. Ook een Schülerheim ontbreekt in dien keten van gezonde volkszorg niet: een deel van een klooster van Duitsche orde-zusters, waarin de kinderen hun lessen en hun spel krijgen, dat zij ge durende hun verblijf in deze inrich ting van noode hebben. Het gold hier meest Nederlandsche geëvacueerde kin deren. Al deze Mütter- und Kinderheime worden overkoepeld als het ware door de zorg van een goed ingericht con sultatie-bureau, waar voortdurend con trole geschiedt op de gezondheid der kinderen. Want bet is vooral het be houd van het gezonde, het voorkomen van het zieke, waarin dit werk zijn voornaamste taak ziet. Daardoor is meteen een goede schakel geschapen tusschen het volk en den arts. Op deze wijze zorgt de National- Sozialistische Volkswohlfahrt voor een gezond volk met veel weerstand, dat achter het frorlt tot prestaties en uit houdingsvermogen in staat is en dat zich veilig kan weten en in die veilig heid nieuwen levensmoed opdoet. Ingevolge aanwijzig van den voor zitter van bovengenoemde vakgroep wordt aan jeugdige personen beneden den leeftijd van 15 jaar op bepaalde uren voor het knippen voorrang ver leend Op het z g.n kinderuurtje mo gen wel volwassenen worden geholpen, doch voorrang moet verleend worden aan kinderen De tijden daarvoor zijn al volgt vastgesteld: Voor Heerensalons: Donderdags van —4; Vrijdags van 1011 uur. Voor Damessalons. Maandags van 10.3012 en van 4.306 uur. Bij klachten wende men zich tot de politie. Deze maatregel gaat in Don derdag 22 Juni 1944. Volgens een bepaling van de Ne derlandsche Spoorwegen is de ver plichting, om voor in, en achter uit te stappen, opgeheven Ik vermoed, dat men tot de af schaffing van dit voorschrift over gegaan is, om de eer maar liever aan zichzelf te houden. Want geen sterveling deed het goedschiks De mensch is het vreemdste we zen op den ganschen aardbol. Hij is altijd tegen zichzelf. Dat zag men op de .perrons, wanneer de treinen bestormd werden. Men wilde altijd persé daar in waar een heele stroom menschen uitkwam. En nu zal het hek heelemaal van den dam gaan. De sappige hoofdstedeling zegt, dat de meeste menschen van voren niet weten, dat ze van achteren leven. En wat rechts en links is, beseft ook lang niet iedereen. Nu zal niemand meer weten waar hij in- en uitstappen moet of lie ver gezegd, men zal het w e 1 weten, want men zal natuurlijk steeds daar willen in- en uit stappen. waar men niet in- en uit stappen kan. Het reizen wordt er steeds pret tiger op. Ik blijf liever bij mijn hond thuis. Wanneer je dien iets met de linkerhand geeft ook al is het zijn lievelingskostje weigert hij steevast te happen. Die weet beter wat rechts en links is dan het gros der menschen. Doch daar is hij ook maar een hond voor. V.OVIDIUS. J J. PE&TOOM ^CHAGEN") VER.- mor2.EU?£. ZON T£sewSTAMDE^ op de- lOO m. (T'jd ll/s) TfcUOS v.o.ME-ÜLEN/ .SOOMl" 2C&EVIEROE IN DE. ioo M. DAME?» C-Kt-AS'SS 400 M- he6r.Ê1v/ C KtASSE V/ERP e>.e»eENT EVEN EEN/6 „SüOMt PDPolAIRE- CHEP-T'iOQPNEME ALLES TOT EENJ ElNPE— j I HET BEEMEWWegK. VAN WieE» J VERHAIOOM.EN WINNENDE. EINO- "spfunt-DTeiC ESTAFETTE.) "«"IET ftf ail-een vlu6.00CH OOK elegant/ h. Buitenhuis,het kleine ZW/NRT& MANNETJE. <JIT OeW HELDER», W ERD oe zooo n V.O. 0ER_S, O E MAtN VAN/ 06 N.ARO. LIET WEER ZDNJ WELLUIDENDE. STEM HOOR.EBJ REST NOG TE. M6i.0EN.OAT «6-T puöuek. in zoo'n laaiende, g OR'FT geraakte., pat oungs manschappen met dhckje touwek? OP DE ÖO M inToeM PR AC HTlGGH MOESTEN WORPEN GERJ=<*Ui^eER.D tod vani io,7 sec. en dat zégt wat in ons koud NOORpeujK* HOL LAN O de IS'JARiee- AOAV.O.WER.P cmt velsen/ werd winnares In Schagen hield Zondag de Noordhollandsche athletiekjeugd haar reünie. Onze teekenaar snapte een aantal veelbelovende toekomstige sterren en liep even warm als het „koele" publiek! (teekening G. Dekker) lederen avond kan men een groot aantal enthousiasten Sportlaanwaarts zien trekken om hun favorieten aan te moedigen en te genieten van enkele uren sport. Want ondanks het feit, dat er een genoegelijke sfeer heerscht zijn de aangetreden combinaties toch vaak heel behoorlijk. Eerst nu blijkt, dat de vier afdeelingen. misschien nog wel even anders verdeeld hadden kunnen worden. Vanzelfsprekend ;s dit geens zins een verwijt, want daarvoor was de situatie veel te moeilijk, maar het neemt toch niet weg dat er ook in de lagere afdeelingen nog veel goeds valt te zien. Enkele clubs kwamen nog niet in het strijdperk en vooral 't spel van de Keiserboys wordt met belangstel ling tegemoet gezien. Zij spelen Woens dagavond om 8 uur tegen de leiders uit de A afd. W. T. B. Om 7 uur speelt op denzelfden avond de Roode Haan tegen de Beug. Hedenavond wordt gespeeld: Tes J. V. C. afd. D 1920 uur; Roethanen H. M. C. Boys 20—21 uur afd. B. De wedstrijden van Zaterdag waren weer buitengewoon interessant. EigenheimersGlimkleppen was de eerste van de twee wedstrijden, die Zaterdagavond op het terrein aan de Sportlaan werden gespeeld. En men heeft zich met dezen wedstrijd weer eens best vermaakt. Wij zagen daar de jongsten van ons politiecorps zwoe gen en ploeteren om den bezorgers van onze aardappelen twee punten af te De palingvisscherij op het IJselmeer is -'eer begonnen. Enorme fuiken, die hier gedurende den heelen zomer staan uitge zet, worden op bepaalde dagen gelicht CNF/Stevens/Pax m snoepen, hetgeen hun evenwel niet ge lukte. Zwaneveld, de beheerscher van het middenveld, werkte voor wat hij waard was, maar de mannen van Ma- nus Nak dachten er anders over en be zworen alle aanvallen. Die Manus overigens speelde als een jonge kerel en lachte om alles. De dienaren van Hermandad gingen wel eens niet hee lemaal rechtuit wat de spelregels be treft. Vooral de heer Zwart, die wat wij noemen een „boom van een vent" is. gebruikte zijn paar honderd pond vleesch en botten wel eens op een wij ze, die een lichteren tegenstander nu niet bepaald goed deed. Maar enfin, dat was in het vuur van het spel. De Glimkleppen verloren met 2—0, dank zij den snellen en goed spelenden mid- voor van de Eigenheimers. Als tweede wedstrijd: R. W. J.— Jan v. d. Heyden. Hoewel veel hooger van voetbalgehalte dan de wedstrijd ervoor, viel hij ons toch wel wat te gen. De eerste helft was beter dan de tweede. De Rijkswerf-junioren spelen goed samen en zijn technisch ook heel goed, maar het spel is niet productief genoeg. De middenvoor Staleman is op deze plaats ook niet voldoende en wist de mooie voorzetten van Cor Vonk en Horik niet op de juiste wijze te benutten. Laatstgenoemde bleef ook beneden z'n kunnen en maakte een eenigszins bangen indruk. Bij de brandblusschers speelde Chris Siers- ma een partijtje als uit vroeger dagen. Z'p opstellen en afbreken was prima en in allerlei standen wist deze oude rot redding te brengen. Ook van 't Hert kan op een goeden wedstrijd te rugzien en wist zijn anders wel eens te forsche spel goed in toom te houden. Z'n voeden van de voorhoede was heel goed. De beide doelverdedigers hebben niet veel te verwerken gekre gen. De eindstand was dubbel blank, hoewel het een paar keer een haartje scheelde of Jan v. d. Heyden was de achterhoede van R. W. J. te vlug af geweest. Hier speelde Dik Bot een verdienstelijke partij, prima gesteund door Jan Veerhof, aan den rechter kant. Er werden 10 personen aangehouden, die zich na 23.00 uur op straat bevon den. Een 7-tal kon na betaling van de boete naar huis vertrekken. De overige drie. die niet aan de boete voldeden, werden tot 4 uur op het bu reau vastgehouden.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 1