GA MET UW GOUD EN ZILVER VAN GEELEN, Naaimachine Distributie van Inmaakglazen. „Mei Watervogels op stap eformite CHEMISCH REINIGEN PALTHE Schrijfbehoeften. STROOP De scheurplicht voor het jaar 1944. KEUKENMEISJES en WERKMEISJES van de REVUE HEEEENKLEEDING JUTTERTJES. STADSNIEUWS. Na het „seizoen 't Was in de Vischbuurt. W.A.Scholten'^ imbket De Vloer die zijn goeden, onden naam gestand doet Uit het politierapport. Middenmeer. Wienngen. Anna Paulowna. Wij moeten blijven eten. Twee kinderen door gasverstikking overleden. 40 dooden in San Marino. Amerikaansche bommen werpers boven Hongarije. Britsch-Russische vriendschapsbetoogingen. NAAR Juwelier Tel. 239, Schagen defect Lewenstein, HET HUWELIJK DEURWAARDER PRINS VAN WILLIGENKoningstraat BEZOEKT de Heropvoering te houden op Zaterdag 1 Juli te 6.30 Zondag 2 Juli te 1,30 uur AFLEVERING THANS VLUGGER Personae! gevraagd vHaminanrijk giltproduct (tooi Personeel aangeboden Te koop gevraagd Diversen Te koop aangeboden Het heeft zin, nu het seizoen der tooneelvoorslellingen in Den Helder, en wij denken daarbij dan zoowel aan de opvoeringen der beroepsgezelschappen als aan die van de dilettantenvereeni gingen is afgeloopen, een blik op dat voorbije seizoen te slaan en de Balans op te maken. In de eerste plaats mag hier geme moreerd worden, dat de directie van het Casino er in geslaagd is ook het af geloopen jaar weer tal van gezelschap pen naar Den Helder te brengen, die bereid waren voor de, juist in Den Helder zoo broodnoodige, verstrooiing te dragen. Dat dit veelal met de >tst mogelijke offers gepaard ging b loeft geen betoog. Meer dan ooit is Den Helder geïsoleerd en bij den hui digen sfand in het Nederlandsche too- neelleven behoeft het waarlijk geen betoog, dat degezelschappen niet ge charmeerd zijn op uitvoeringen in de noordelijkste sted der provincie. Dat er desalniettemin zoovele en vaak zulke goede uitvoeringen gegeven zijn, mag hier zeker met eere genoemd worden en een woord van waardeering mens de burgerij past hier zeker in t eerste plaats aan de directie van den i nouwburg, die ondanks de legio pro blemen, waarvoor zij het laatste halve jaar geplaatst werd, dapper doorzette en kans zag steeds iets nieuws naar voren te brengen. Wij geven toe: het was niet altijd het beste van het beste, wat voor het voetlicht kwam, doch veelal was het gebodene toch in ieder geval een uiter mate welkome afwisseling voor diege nen, wier domicilie nog in Den Helder gevestigd is. Het is hier de plaats er de aandacht ;pp te vestigen, dat enkele malen de mogelijkheid bestaan heeft dat er in Den Helder dergelijke voorstellingen plet meer gegeven zouden kunnen wor den. Alleen dank zij het doorzettings vermogen van den Casino-directeur is het gelukt dat het. zoo ver niet geko men is. Wij zijn er van overtuigd, dat de bur gerij van Den Helder het bovenstaande op de juiste waarde heeft weten te schatten en dat men niet zal vergeten hetgeen in moeilijke tijden in dit op zicht voor Den Helder is gedaan. In aansluiting hierop zouden wij nog willen wijzen op het sympathieke ini tiatief, dat tal van plaatselijke ver- eenigingen ook thans weder genomen hebben. Er was, en men mag dit zon der eenige overdrijving hier neer schrijven, veel enthousiasme voor het dilettantenwerk en wat naar voren kwam, mocht menigmaal den toets der critiek ruimschoots doorstaan. Ook voor de vereeniglngen waren de omstandigheden doorgaans verre van gemakkelijk en er was heel wat noodig eer het meerendeel der uitvoe ringen voortgang kon hebben. Ook hier evenwel werd bewezen waartoe goede moed en doorzettingsvermogen kunnen leiden. Wij weten niet onder welke omstan digheden het volgende seizoen in Den Helder begonnen zal worden. Vast staat in ieder geval evenwel, dat het zeker met minstens evenveel energie en élan begonnen zal worden als zulks het geval was in het seizoen, hetwelk thans definitief afgesloten is. De dag is nog jong als ik door het Heldersche visscherskwartier loop; het kwartier van smalle straten en boch tige stegen. Van vervallen en geheel onbewoonbaar verklaarde hulzen. Het is er stil. De wind zoeft een beetje treurig door en over de stegen en een paar zwarte kraaien zitten dood stil op de nok van een half-omgevallen woning. Afgezanten van het Noodlot? ,Wie zal 't zeggen. Het is nog zóó vroeg, dat vrijwel niemand op de straat aanwezig is. Een vroege melkboer duwt gelaten z'n geel grijs vehikel voort, een arbeider gaat naar z'n werk en' ergens loopt, in een binnenhuis een wekker met irritee rend geratel af. Drielingsaui De geliefde oudhollartfl- sche stroopsaus: het re cept vindt u in het boekje „Stroop in 't Kanneke". Vraag het aan bij w. A. Scholten, de fabrikant van de fijne, volle Gro ninger stroop- De dag is jong en de menschheid slaapt nog. Behalve dien eenen man, dien ik plotseling zie, als ik den hoek omsla Ik blijf op het zelfde moment staan, want daar klopt iets niet. Wèt er niet klopt kan ik niet bekij ken, maar de man doet zeer vreemd. Hij staart op iets, dat in een raam kozijn schijnt te liggen. Hij staart er naar op een wijze, die me bewijst, dat daar maar niet zoo het eerstehet beste ligt. Ik blijf staan en trek me iets terug. Net zoover, dat de man daar voor me geen idéé heeft dat ik hem gadesla. Hij loert achter zich, kijkt nóg eens schichtig ohi zich heen en graait dan iets weg van het kozijn. Nu zie ik het; het is een pak. Bruin papier er om heen en een dik touw over dat papier. Ik kan nu ook den man beter be kijken. Hij blijkt een zeer bekend Nieuwediepsch personage te zijn. Een mager, stoffig kereltje, populair bij alle bevolkingsklassenbij de jeugd en bij de politie. Hij is zeer goedmoedig, hij pleegt over te stroomen van bonhom- mie, en daarom neemt men hem niet veel kwalijk. Zelfs niet de perma nente onderzoekingstochten in alles wat vuilnisbak is of er direct of indirect mee in verband staat. Nu heeft hij echter blijkbaar een vondst gedaan. Wat kan er in dat pak zitten? Ver moedelijk heeft iemand het laten lig gen. Opzettelijk.... per ongeluk....? Wie sfal het zeggen. Nerveuze vingers rukken en trekken het touw losik zie van verre hoe het papier, stijf en onwillig, tegen werkt. Maar het heeft geen kans en het pak gaat open. Ik ben nu minstens pven nieuws gierig als de zoekende voddenman en ik rek me uit, opdat niets van de ontknooping me zal ontgaan. Dan wordt het pak opgenomen, maar als ik meen dat het tegen de borst van den man gedrukt zal worden, heb ik me hevig vergist. Met een forschen zwaai werpt hij het ver van zich, om dan door te loopen, met gebogen hoofd, naar het karretje, dat kreupel en arme tierig tien meter verderop staat. Hij verdwijnt om den hoek en alleen het geratel van de ragitische wieltjes klinkt nog over en door de stegen. Ik kom naderbij en neem het slag veld op: koppen en darmen, vinnen en staartjes van een fiksche zooi schol bedekken de straat en de eerste vlie gen naderen reeds met agressief gebrom teneinde aan te vangen met hun Lucul lus-maal. Diefstallen. Een juffrouw, die haar fiets onbe heerd voor den ingang van het post kantoor had laten staan, bemerkte een oogenblik later, dat deze verdwenen was. Door een arbeider, die hier tijdelijk in een O.T.-lager verblijft, werd aan gifte gedaan van ontvreemding van zijn portefeuille met Inhoud. Inbraak. In een perceel in de Klaas Duitstraat is ingebroken. Een hoeveelheid levens middelen werd medegenomen. Namens een bewoonster van de Boer- haavestraat, die thans geëvacueerd is te Haarlem, werd aangifte gedaan dat in haar woning is ingebroken. Diversen. Door de recherche is een jongen aan gehouden, verdacht van een aantal in- braakjes, die door hem werden bekend. Procesverbaal volgt. Een 9-tal personen, die des avonds na 23.00 uur buiten waren, werden naar het bureau gebracht en aldaar tot 4 uur gehouden. Procesverbaal wordt opge maakt. TENNISWEDSTRIJD HELDER—SCHAGEN. Zondag werden op de tennisbaan Kreuger te Huisduinen tenniswed strijden gespeeld. Hoewel volgens verwachting Schagen in de meerder heid was, wat ook duidelijk in de uit slagen tot uiting komt, waren de wedstrijden het aanzien volkomen waard. Er werd met veel animo ge speeld. De belangstelling was zeer be vredigend, en dat de wedstrijden in den smaak vielen bij het publiek, bleek uit de wijze waarop er mee geleefd werd. Den Helder ziet met verlangen uit naar de revanche in Schagen. De uitslagen waren als volgt: v. WageningenTeriep 36, 16; mei. Kuipermevr. Room 06, 26. Mej. Statema en Roelofsmevr. Igesz en Teriep 16. 75, 36. Kousbroek-Niestadt 6—2, 2—6. 2—6. Mej. v. d. Plas en mej. v. Wagenin genmevr. Igesz en mevr. Room 06, 2—6. Mevr. Kos—mevr. Cappelle 36, 57. Steilberg en GorissenSmit en Terlep 06, 4—6. Mej. Bos en v. d. Pollmevr. Cap pelle en Niestadt 57, 36. Kousbroek en RoelofsTerlep en Niestadt 26 16. Opvoering operette. - Men verzoekt ons mede te willen deelen, dat de op voering van de operette in Hotel Smit niet plaats heeft op Woensdag 5 maar op Maandag 3 Juli. t Gevonden: een portemonnaie met in houd. Inlichtingen gem.-bode. Geen dubbeltje ln z'n zak. - Na te Hippolytushoef en te Anna Paulowna het blijspel „Geen dubbeltje ln zijn zak" opgevoerd te hebben, gaat „Ami- citia" a.s. Zaterdag naar Den Oever. Het komische stuk met allerlei gees tige verwikkelingen zal ook ln concert zaal „Wiron" den aanwezigen een paar aangename uren bezorgen. Beroepen. - Te Anna Paulowna en Wieringerwaard is bij de Ned. Herv. kerk beroepen cand, J. de Zwaan te Wassenaar. Brede, Lachappelleetraat 11. Tel. J»7» TEXELSCHE MARKT. De aanvoer van lammeren waa Maan dag nog groot a. d. Texelsche markt; er werden ruim 1300 stuks verhandeld. Vlot verliep de handel niet; ook was de kwa liteit van 't vee over 't algemeen minder dan de vorige week De totale aanvoer bestond uit: 1300 lam meren. Rammen f 15—f 26, ooien f 40— f 85. 3 taxatie koeien f 350—f 550, 25 ko nijnen (reg.pr. f 1 p. kg.), 12 kippen (reg.pr. f 0 90 p. kg.) Voor de levering: t koeien, 1 varken en 10 n. kalveren. MARKTBERICHT. IJmulden. 27 Juni. Prijzen: gr. tarbot f 8.50—f 6.80, kl. tarbot f 5.35—f 3.60, gr. griet f 5.35—f 5, kl. griet f 2.80—f 2.50, gr. tong f 8—t 7, kl. tong 1 6.85—f 2.50, ka beljauw f 2.20—f 2, gr. gul f 1.65—f 1.50, kl. gul le srt. f 1.35—f 1.20, kl. gul 2e srt. f 0.88—f 0.80. gr. hake f 2.25, kl. middel- hake f 1.75, kl. hake f 1.35, gr. roode poon f 3, kl. roode poan f 1.20, poontjes f 0.60, kl. haal f 0.60, horsmakreel f 0.40, mullets f 1, gr. vleet f 1, gr. rog f 1.10, kl. rog f 0.55, middelschol f 3, kl. mid- delschool f 2.50. kl. schol 2e srt. t 2, Idem 3e srt. f 0.80, idem 4e srt. f 0.50, kl. schar f 0.30, wijting 1 0.80, alles per kg. Allerwegen wordt thans in bóeren- kringen gesproken over de officieels mededeeling, dat dit jaar weer een be langrijke oppervlakte best weiland moet worden omgeploegd ten behoeve van de teelt van koolzaad, graan en aardappe len- De Directeur-Generaal van den Land bouw, reist thans het land rond en houdt met belanghebbende leiders ver gaderingen als eerste voorbereiding Want de voorbereiding moet snel wor den getroffen: een belangrijk deel moet met koolzaad worden bezaaid en dua zal de komende maand een flinke opper vlakte welland moeten worden omge ploegd. Waarom deze ingrijpende maatregelen nu reeds zooveel van de veehouderij U gevergd? Waarom wordt er aan de be zwaren niet tegemoet gekomen door meer werkkrachten en meer hulpmidde len ter beschikking van de boeren te stellen? Waarom worden de voor ar beidsinzet gevorderden niet ln de gele genheid gesteld thans weer naar hun oude bedrijf terug te keeren? Waarom deze scheurplicht, nu de oorlog zicht baar zijn hoogtepunt nadert en eiken oorlog uiteindelijk ook weer eindigt? Het antwoord kan kort zijn: het belang van het Nederlandsche Volk eischt zon der voorbehoud dat er thans zonder dralen gescheurd wordt. Wij kennen de moeilijkheden van de vorige wereldoorlog. Wij weten, dat wij toen een „vrij" land waren met een, zei het ook belemmerde, in- en uitvoer naar eigen goeddunken. Thans zijn wij bezet gebied en wij bevinden ons in de oor- logszóne. Voor dertig jaar was onze be volking een derde kleiner dan thans. Door de oorlogsomstandigheden is een belangrijk deel van onzen bodem voor de productie uitgeschakeld terwijl op een ander deel de opbrengst bemoeilijkt wordt. Wij beseffen dat de opbrengt be lemmerd wordt door verminderde be schikbaarstelling van meststoffen en hulpmiddelen- Het Is daarom een leder duidelijk dat de voedselvoorziening de uiterste in spanning eischt. Hiertoe heeft de boer als geheele boerenstand op bewonde renswaardige wijze meegewerkt, na tuurlijk afgezien van een klein aantal, dat alleen op eigen verrijking ten koste van andere landgenooten belust is, maar dat gelukkig slechts een klein Rercentage van onzen boerenstand uit maakt. En nu is er maar één mogelijkheid: grasland omleggen in akkerbouwland Bij een matige koolzaadopbrengst is de vetopbrengst nog acht keer zoo groot als die welke met veehouderij wordt be reikt. Met den graanverbouw is de ver houding iets minder gunstig maar toch Maandagavond waren de driejarige Tetje Meuken en de driejarige Roelof van Dijk alleen achtergelaten in een woning in de Barthold Entenstraat te Groningen. Toen de grootmoeder onr tien uur thuis kwam en naar de kinde ren, die in bed lagen, wilde kijken, nam zij een sterke gaslucht in de ka mer waar. Het kraantje van het gas- comfoor bleek open te staan. Aange nomen moet worden, dat een van de kinderen uit bed is gekropen en spe lenderwijs het kraantje heeft geopend. Twee ontboden geneesheeren konden slechst den dood constateeren. nog drie keer zoo hoog als bij welland Alle andere overwegingen, alle bezwa ren vallen hierbij in het niet. Wij moe ten blijven eteng Welnu, de veehouder heeft hiertoe de sleutel: een deel van het weiland omzetten ln bouwland. Het is duidelijk: deze veehouder redt ons volk voor den hongersnood. En daarom moet men zich er op in stellen om alle bezwaren, hoe groot ook, op zij te zetten en met hart en ziel zich in te spannen om er van terecht te brengen wat mogelijk is. Er zullen vanzelfsprekend krachtige maatregelen genomen worden om deze gemeenschapsplicht te doen uitvoeren. Maar de welwillenden zullen het zoover niet laten komen. Voor hen zal deze groote inspanning beloond worden op allerlei wijzen: minder hooilevering, toe slag in natura, premie's in geld, veevoe dertoewijzing en nog meer. De Overheid zal zich tnsparmen hen zooveel mogelijk tegemoet te komen bij hun moeilijkhe den, want zij is er zich terdege van be wust dat de houding van onze veehou ders beslissend is voor het welzijn van ons volk, maar ook dat de dankbaarheid van ons volk voor hen merkbaar moet zijn. Hiertoe worden thans de voorbe reidingen met kracht getroffen. Laten wij ln dezen nood elkaar In de moeilijkheden steunen. Wij kunnen ze vergrooten door alles van te voren reeds te verwerpen, maar wij kunnen ook trachten 't volksbelang zoo op den voor grond te plaatsen dat ons geen zorg en moeite te zwaar wordt dit belang te dienen. Het antwoord is in eerste In stantie aan onze Noordhollandsche vee houderij- Ir. C. K. Door Engelsche bommenwerpers. Angelsaksische bommenwerpers hebben ln den loop van Maandag ochtend hoofdstad en gebied der neutrale republiek San Marino in vier opeenvolgende golven met bom men van zwaar en zeer zwaar kali ber bestookt. Tot dusver zijn 40 doo den en 60 zwaargewonden geteld. De stad San Marino vertoont zware verwoestingen. De dom en de biblio theek werden geheel verwoest. Tal rijke historische gebouwen werden vernield, woonwijken der burgerbe volking werden zwaar getroffen. Van officieele zijde der staatsvertegen- woordiging der regeering van San Ma rino wordt ton aanzien van deze inbreuk op de neutraliteit het volgende ver klaard. ïn San Marino bevonden zich geener lei militaire installaties, geenerlei wa pen- of munitiedepóts, geenerlel troepen van een oorlogvoerende mogendheid. Het Duitsche opperbevel had den Duit- schen troepen zoowel het verblijf als de passage door de republiek San Marino uitdrukkelijk verboden. De neutraliteit der republiek San Marino is, naar offi cieel wordt verklaard, van Duitsche zijde tot dusver op de meeste nauw keurige wijze in acht genomen en geres pecteerd. Zelfs was den Toepen een korte bezichtiging van de unieke histo rische bezienswaardigheden der uit de vroege middeleeuwen stammende stad San Marino verboden, teneinde ook mfer den geringsten schijn van een schen ding der neutraliteit te voorkomen. On der de bevolking der republiek San Ma rino heeft deze schending der neutrali teit een stormachtige verontwaardiging gewekt. De regeeringsraad der republiek heeft terstond een formeel protest opge steld tegen de schending der neutrali teit en doet door zijn diplomatieke ver tegenwoordigingen een beroep op de overige neutrale mogendheden om tot een gemeenschappelijk protest tegen ae houding der Angelsaksische mogend heden te komen. De bevolking van San Marino had b|j het begin van den aanval geen gebruik gemaakt van schullgelegenheden, af gezien de neutraliteit der republiek tot dusver nog van geen enkelen kant was geschonden. De bommen der Angelsak sische vliegers kwamen daardoor terecht midden tusschen de op straat staande bewoners en veroorzaakten groote ver liezen. Het Internationale Informatlonsbüro meldt: Bij de vluchten van Amerikaan sche formaties bommenwerpers naar Hongaarsch gebied zijn door Duitsche en Hongaarsche luchtverdedigingsstrijd krachten volgens een voorloopig bericht minstens 22 Amerikaansche toestellen neergeschoten. Het afweervuur in het gebied van Boedapest was zeer hevig. Door treffers van afweergeschut werden bij de acties van heden der Amerikaan sche terreurformaties acht vliegtuigen vernield. Plv. hoofdredacteur: Jac. Broersen te Hoorn; chef nachtredactie: J. Werkman te Alkmaar; kunst, letteren, rechtbank: H P. v. d. Aardweg te Alkmaar; prov. nieuws: D. A. Klomp te Alkmaar; rea.- secr.: TJ. N. Adema. Verantw. voor» de adv.rubrlek W. Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel. adv.: Mej. F. Muller, Den Helder. Uit Londen wordt gemeld: Verschei dene Britsch-Russische vriendschaps betoogingen zijn in het afgeloopen weekend volgens de bladen in Engeland gehouden. De Sovjet-ambassadeur, Goesew, heeft in Manchester vertoefd als gast van den eersten burgemeester en te zijner eere werd volgens de Manchester Guardian een reeks feeste lijkheden georganiseerd. In Londen heeft de Sovjet-Russische ambassaderaad Soebolew het woord ge voerd, zoo deelt de Daily Telegraph mede, tijdens een Anglo-Russische be tooging, die de z.g. „nationale raad voor Britsch-Sovjetrussifeche overeen stemming" georganiseerd had ter ge legenheid van den verjaardag der deelneming van Rusland aan den oor log. In Bristol is het woord gevoerd door den minister voor de vliegtuig productie, Sir Stafford Cripps, die pleit te voor de voortzetting der Britsch- Sovjetrussische vriendschap ook na den oorlog, terwijl in Londen Larmun, de secretaris der Britsche vakvereeniging van zeelleden, tijdens een Anglo-Sov- jetrussische vriendschapsbetooging het Engelsch-Russische bondgenootschap de rots noemde „waarop wij onze toe komst moeten bouwen". BIJ HET BEGIN VAN HET VROEGE AARDAPPELEN-SEIZOEN. Eenige bijzonderheden omtrent de regeling, In aansluiting op het bericht in ons nummer van gisteren over de opheffing van het rooiverbod voor vroege aard appelen kunnen wij nog melden, dat als vroege aardappelen worden beschouwd Arran, Crest. Beteka, Duke of York, Dunbar, Yeoman, Eersteling, Ever Good, Frühmölle, Geeltje, Ideaal, Iris, Kralen, Limosa, Ninetyfold, Opperdoezer ronden, Paarspitten, Present. Roode Eersteling. Schoolmeesters, Schotsche muis, Sut- ton. Volgeling en Wilde Duc. De aardappelen moeten in twee sor teeringen worden aangevoerd: 1. sor teering 28 mm. en op; 2. kriel van 15-28 mm., beide vierkantsmaat. Veevoeder-aardappelen moeten even eens ter veiling worden aangevoerd en aan de VBNA worden afgeleverd. De prijs voor deze aardappelen is maxi maal 2,20 per 100 kg., bij levering franco laadplaats. Voor veevoeder mo gen alleen die aardappelen worden af geleverd, waarvoor door den Prov. Voedselcommissaris een veevoederver klaring is afgegeven. De prijs. De prijs per 100 kg. is als volgt vast gesteld: Zaterdag 1 Juli en Maandag 3 Juli 10,50, Dinsdag 4 Juli 10,20, Woens dag 5 Juli f 3.90 Donderdag 6 Juli 9,60, Vrijdag 7 Juli ƒ9,30 en Zaterdag 8 Juli 9,— voor de maat 28 en op. Voor de sorteering 15-28 mm. is de prijs gedurende de periode van 1 t.e.m. 8 Juli ƒ5,50 per 100 kg. De eerste dag van aanvoer i8 1 Juli. De aanvoer zal voorloopig vrij zijn, maar het ligt in de bedoeling om, indien zulks noodzakelijk is, een aanvoerrege- ling voor te schrijven. Als eenige kooper van vroege aard appelen zal de VBNA optreden. In de provincie Noord-Holland ls de heer H. Stenne'nberg te Sint Pancras met de algemeene leiding belast. Telerhandelaren, die vroege aardap pelen telen, moeten deze eveneens ter veiling aanvoeren. Verkoop op andere wijze dan via de veiling is niet toe gestaan. Den 9den Juli 1944 hopen onze geliefde Ouders H. v. d. SCHOOR en A. v. d. SCHOOR DE GROOT den dag te berdenken, dat zij vóór 25 jaar in den Echt werden verbonden. Dat God hen nog lang voor elkaar en ons moge sparen, is de wensch van hun liefhebbende Kinderen, TRUUS en GIJS. FRITS en ANNIE. ANNIE. RIE en COR. GRé. Tijdelijk adres: Bovenweg 84, St. Pancras. Gelegenheid tot feliciteeren Maandag 10 Juli van 79 u. Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen na het overlijden van onzen lieven Man, Vader, Be huwd- en Grootvader LOURENS VAN ZOONEN, betuigen wij onzen op rechten dank. Uit aller naam, A. VAN ZOONEN— VERWEIJ. Alkmaar, Jünl 1944. REPAREERT CORRECT! Zaandam, Tel. 4055, Gedempte Gracht 6. Haarlem, Tel. 12472, Anegang 29. én een gezellig thuis maken Uw leven rijker en geluk kiger. Bureau „Dlscretia" helpt ook U! Fr. v. Mieris straat 62, A'dam-Zd., Spr.u. 9—12, 79. Voornaamste be taling eerst nó Uw huwelijk. Vraagt direct kosteloos inl. In blanco enveloppe. TE KOOP: Extra waaksch hondje Pin cher, zeer geschikt voor konijnenboet, prijs f20. v. d. WINT, Huisdieren pension, Californiestr. 10. zal op Donderdag 6 Juli a.s. in het gebouw „MUSIS SACRUM" publiek en contant verkoopen: DIVERSE MEUBILAIRE-, HUISHOUDELIJKE- EN ANDERE GOEDEREN, In te brengen goederen op te geven aan de heeren D. GROOT, Prof. Zeemanstr. 7; JAC. VISSER, Kruger- straat 93 en JAN VISSER, Waglnstraat. Bezichtiging: Woensdag 5 Juli a.s. 24 uur. De „REICHSSCHULE FüR MaDEL" in HEYTHUYSEN (Limburg) vraagt goede en betrouwbare voor keuken, huls en naaikamer. Goed loon, uitstekende verzorging en huisvesting ver zekerd. Uitvoerige schriftelijke sollicitaties onder No. 8841 Adv.Bur. D.N.A., Bergweg 353, Rotterdam. Wij verzoeken onzen afnemers van inmaakglazen en ringen, hun oude, onbruikbare ringen aan onze cassa in te leveren, ter verkrijging van nieuwe glazen of ringen. Hiertoe bestaat alleen gelegenheid tusschen 28 Juni en 7 Juli. en ENTREE 1.25, alles inbegrepen. KAARTVERK. Zie raambiljetten. 'alhoewel schaars, tóch nog verkr^gbaar rantsoen op i Vendex Nonvlop, schrijfpapier en envelop 25 vel 1.10 Gebruik uw oude envelop voor de 2de maal, 20 stuks duo vlop 25 Altijd durende bureaukalender, in div. srt. 110—75 Schoolpotlooden, merk Faber, no. 2 en 3 7J^ Copieer potlooden in rood en blauw 15 Magazijn-potlooden in rood en blauw 15 Timmermanspotlooden merk Faber 7% Kokertjes stiftpotlooden in alle kleuren 75-57 en 25 Driehoek teekenllnialen 2519—12 Prima fleschjes schrijfinkt, 1Z]4, extra flesch 45 Vulpeninkt, prima kwaliteit, 3617y2 extra groote flesch 95 Griffels, 15 stuks, voor slechts "ïo Penhouders in diverse soorten en uitvoeringen 2010 Flinke stukken prima vlakgummi 371/» Bollenpelsters gevraagd bij G. B. de Vroomen Zn. N.V. Aanmelden tusschen 7 en 18 uur: Middenvliet 10, Juliana- dorp; 's avonds: Ruyghw. IC. Gevraagd juffrouw of echt paar bij vrouw alleen te Ou- de-Niedorp, genegen de huis houding waar te nemen. In lichtingen: Koorn, Keizer straat 49. Bollenpelsters gevraagd bij N. V. Onderwater en Co.„ Ko ningsweg 26, Breezand. Gevraagd bollenpellers(sters)> D. Nieuwenhuis, Langevllet 2, J'dorp. Heer zoekt voor bijverdien ste werk voor de avonduren, onverschillig wat. Ook schrijf werk. Liefst aan huis. Bile ven onder no. 752-H aan bu reau van dit blad. Te koop gevraagd een üi goeden staat zijnd kolenfor- nuis. Bakker, Ceramstraat 46. Te koop gevraagd Cactus album (Verkade).Prijsopgaaf: J. Bruljn, Zandvaart 186, Breezand. Te koop gevraagd een net kinderledikantje. Van Reems, Crocusstraat 18. Te koop gevraagd gras- schaar. Tevens in ruil aange boden mooie fokvoedster een goed slachtkonijn of twee Hollanders. J. C, Man, Brak- keveldweg 39. Te koop gevraagd 1 twee persoons spiraalmatras (Au- ping) en 1 twee-persoons le dikant, eiken. Brieven: A J. Spaa, Witte de Withstraat 64 m, Amsterdiift-w Te koop binnendeuren f 6.25. Breeuwer, Keizer straat 44. Te koop 1 pracht zingende kanarie f 12.50; 1 6-deelig ko nijnenhok, als nieuw f 40; ko nijnen f 6 tot f 20 per stuk. Adres: M. Bakker, Willem Beukelszstraat 4. Te koop: konijnen 4 mrJ. f 7 per stuk; veeren bed 2- persoons f 45. Hollanders 2e Vroonstraat 38 Te koop 8 'jonge Rus. br get. f 20 per 11; 1 pus. ram G-dier f 20; 8 zilvervossen hl en zw., ook get. f 25 per 1—1. A. Geerligs, Narcisstraat 69. Te koop mooie theekast, donker eiken f 30 Meijerink, Van Speljkstraat 32. Goed tehuis gezocht voor lief poesje. Tevens in ruil aangeboden beste br. linnen jongenskniebroek voor een overhemd, boordmaat 15 3/4. Na 4 uur. Wrlede, Parallel weg 47. In ruil aangeboden een zo merjaponnetje maat 42 voor maat 44. C. Pronk, Polder weg 48. In ruil aangeboden 1 paar jongensschoenen, oude kwal., maat 33 voor idem maat 38. Van Vuren, Prof. Zeeman straat 4. In ruil 1 paar lage heeren schoenen z.g.a.n. maat 43 voor 1 paar idem maat 44 of 45. M. Bakker, W. Beukelsz straat 4. In ruil: 1 paar kinderschóe- nen maat 19 voor 1 paar idem maat 20. J. Broekhuizen, Ruyghweg 265. Wie ruilt l paar bruine 1. dameskaplaarzen maat 37-r38 voor 2 paar damesmolières maat 38, waarvan 1 paar met doorloopende hak; 2 wollen meisjesjurken leeftijd 16—17 jaar voor een gehaakt of ge breid sprei? Adres: De Lan ge, Janzenstraat 55. In ruil: mantelpakje, licht, maat 42—44, haast niet gedra gen, voor idem donkerblauw of zwart. Bunck, Joubert- straat 89. In ruil aangeboden: mels- jesschoenen maat 28 (nieuw verzoold) voor maat 89 en 4 wlnterjurkjes voor costuum- rokje maat 42 (liefst plissêe). Tevens te koop een haardka chel f 75. Na 5 uur. De Klerk, Badhuisstraat 39. Huisduinen. In ruil 1 paar leeren da meskaplaarzen maat 40 voor 1 paar leeren heerenlaarzen maat 42. Faas, Nlasstraat 25, na 7 uur. In ruil 1 paar Klompen mt. 16 voor 1 paar idem mt. 19 of 1 paar Jongensschoénèn maat 37. j. Kok, Bassin gracht 32. In ruil aangeboden zomer- Jas, oude kwaliteit, voor 2 japonnen maat 4244. v. d. Molen, Torenstraat 19. Woensdag jl.. laten liggen ln den trein, vertrek 7.30 v.m. Den Helder—Alkmaar, een Schooltasch. S.v.p. terugbez. Molenstraat 150, Den Helder. Wie heeft gevonden of af gegeven 1 p, lage heerensch., welke Zaterdag n.m. in den trein vertr. 17.15 van Den Helder naar Breezand, zijn achtergebleven? Inl. aan le Vroonstraat 79, Den Helder of Stoomweg 1, Anna Pau lowna. Verloren Vrijdag j.1. zwarte lieren portemonnaie omgev. Overweg. Inl. worden be loond, Hugo de Grootstraat 9.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2