KERKCONCERT Artif VIF DE STEM MHEI WOUD. Hoera, er is een Stamhouder SCHOONMAMA WEET HET. „Met Watervogels op stap iw™™TTy&raKil!AïHME Uw oude versleten Gummiringen JUTTERTJES. Noord-Engeland onder het vuur van V. I. LUTHERSCHE KERK STADSNIEUWS. Een aardige geste. Luthersche Kerk. Uit het politie-rapport. Geslaagd. Stand in de afdeelingen van Morphy. Anna Paulowna. Oudesluis. Wieringerwerf. Texel. Uitbreiding van den pantserslag bij Tilly. De vernielingen in Cherbourg. Maak morgen een lekkerder puddingf dan U in 2 jaar proefde. MIDDENSTANDS DIPLOMA T Openbaar Lager Onderwijs. Witte Bioscoop TivoH~Tl*eater BEZOEKT de Heropvoering van de Revue te houden op Zaterdag 1 Juli te 7.00 en Zondag 2 Juli te 2,15 uur NU TELEN: STRAKS ROOKEN! N.Y. ARNHEMSCHE HYPOTHEEKBANK Hyp. Kapitaal beschikbaar. Komt naar Woensdagen, Zaterdagen, Zondagen 52 Ct. Andere dagen: Volwassenen.. ...77 ct. Kinderen t/m 13 Jaar 52 ct. Aroma's en Essences voor alle doeleinden. Personeel gevraagd Personeel aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeboden Oivorsen Dezer dagen hebben de Zingende Zwervers onder leiding van Jo Pottinga en de Jeugdband van K. V. H. de pa- tënten van de gemeente ziekenhuis Parkzicht een "aangenaam uurtje amu sement bezorgd. De Jeugdband, 4 jonge lui die samen nog geen 48 jaren tellen, opende het programma. Vooral het karakterstukje „Der Student geht vor- bei" werd zeer gewaardeerd, zij kregen er dan ook een hartelijk applausje voor. De Zingende Zwervers hadden als eerste optreden vier zeer vlotte nummers, aa de „Kattenserenade" en besloten met het stemmige „Alpen lied". Tijdens de pauze kon dank zij den heer van Wolveren allen aanwezi gen een portie ijs aangeboden worden. De Jeugdband vervolgde dan met het niet gemakkelijke „Heinzelmannchens Wachtparade" en Rosemarie. De Zingende Zwervers zongen toen met pianobegeleiding van den heer Geert de Boer drie liedjes waarvan vooral „Herfstsymphonie" succes oogstte. Zus ter Trap bedankte namens patiënten en verplegend personeel alle medewer kenden hartelijk, en zei op een spoe dig weerzien te rekenen- „Jong en oud "-bij eenkomst. Uitgaande van den Lutherschen Jeugdraad wordt op Zondag 2 Juli a.s. om 3 uur 's middags in de Lu thersche kerk,. Weezenstraat, een „Jong en oud"-bijeenkomst gehou den. Hoewel deze samenkomst al lereerst bestemd is voor jonge menschen, zullen ook ouderen er stellig geen spijt van hebben haar bij te wonen. Reeds thans wordt voor deze bijeen komst uw bijzondere aandacht gevraagd. In het nummer van a.s. Zaterdag ko men wij uitvoerig op deze gebeurtenis terug. Reeds thans zijn wij in staat u te melden, dat de in geheel Nederland bekende meesterverteller. J. B. Ooster- welder, van Amsterdam, op het pro gramma voorkomt. Wie dezen kostelij- ken verteller eenmaal heeft gehoord, weet wat dit zeggen wil. En wie hem nog nimmer beluisterde, zal ditmaal stellig hiet willen ontbreken. Men lette op de bijzonderheden in het nummer van a.s. Zaterdag. Diefstallen. Namens een bouwfirma werd aan gifte- gedaan, dat uit een materialen- keet, staande aan den Zanddijk, een hoeveelheid spijkers en gereedschappen ontvreemd was. Door een bewoner van de Botha- straat werd kennis gegeven van ver duistering van diverse goederen. Uit een woning in de Jonkerstraat, waarvan de bewoners tijdelijk geëva cueerd zijn te Heer-Hugowaard, wor den verschillende goederen vermist. De verduistering. Aan een bewoonster van de Soemba- straat en een bewoner van de Van Speijkstraat werden ieder een 5-tal politioneele waarschuwingen uitgereikt inzake lichte overtredingen, van de verduisteringsvoorschriften. Voor het op 2f Juni j.1. te Den Haag gehouden examen Gemeente-administra tie slaagden de heeren J. Dol, G. J. Brandhoff en G. Bakker, alhier. Afd- 1: 1. J. Wijker 20; 2. J. F. Jost- meijer 13J-£; 3. J. Groeneveld 13; 4. F. A. Muller 12'/»; 5. J. Smit 12; 6. J. N. Kuitems 11'/»; 7. J. Valkenier 10; 8. A. Muller 99- H. Dolstra 8y2\ 10. A. H. Verschuur 8; 11. H. A. Herderschee 712. J. Bruinsma S; 13. J, Beek 1. Afdeeling 2: 1. H. A. Dorré 15 $4 (kampioen); 2. M. Franssen 14'/t; 3. Th. Adriaanse 13'/*; 4. P. Meulenberg 12; 5. S. Zeilstra 12; 6- D. v. Es 11'/*; 7. A. W. de Lange 11K; 8 J. v. Amersfoort 11; 9. C. J- Bosch 11; 10. J. M. Greib 9; 11. Joh. v. Amersfoort 41/»; 12. J. Pranger 3. Afdeeling 3: 1- P. J. Broos 12 (kam pioen); 2. J. Egberts 9; 3. W. Alles 7}4; 4. C. de Groot 0%5. A. C- Leeuw 61/*; 6. V. Pranger 6; 7. D. Jongman 4)4; 8- H. A. Boon 2. Geen dubbeltje in z'n zak. - Zater dagavond gaf Amicitia van Wieringen bij den heer Silkker voor een volle zaa, een opvoering van „Geen dubbeltje in z'n zak". Zeker was de flinke opkomst van het publiek, zoo laat nog in 't sei zoen, te danken aan den goeden naam, die de Wieringers zich verwierven met „Betje regeert", en ook met dit aardige blijspel van J. W. v. d. Heiden en Henk Bakker kwam Amicitia weer goed voor den dag. Het publiek had danig schik in het stuk. De verschil lende hoofd- en bijrollen kwamen grootendeels goed tot hun recht, zoo dat het succes, dat Amiitia, gelet op het applaus, ook nu weer oogstte, wel verdiend was. Dat was op het nippertje. - De jeug dige Cornelis H. geraakte gisteren bij het damhek van den heer P. Piers te water. Hij was reeds onder het „dop jeskroos" verdwenen, doch door het luid om hulp roepen van zijn zusje werd de arbeider C. K. op het ongeluk opmerkzaam gemaakt. Hij wierp zijn klompen uit en zette op sokken een geweldige spu«t in, sprong den kleine achterna en wist hem op het droge te brengen, waarna de kleine Cornelis met het dopjeskroos in z'n haren naar moeder werd gebracht. Benoemd. - De heer J. G. Bosch, schrijver-typist ter secretarie alhier is benoemd tot 3e ambtenaar ter secretarie van de gemeente Medemblik. Toegelaten. - Onze plaatsgenoot Hans Swier slaagde in de afgeloopen week voor het toelatingsexamen Gymnasium. Alkmaar. Beroepen. - Bij de Ger. kerk in H.V- is te Utrecht beroepen ds. D. van der Plas te Oosterend. in ned.-indic geïnterneerde burgerpersonen. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving weder opgaven van in Nederlandsch-In- dië geïnterneerde burgers van Neder landsche nationaliteit. Van de volgende geïnterneerden konden tot heden de adressen der .ïaaste familie betrekkingen of van andere belangheb benden hier te lande niet worden opge spoord. Achter de namen vindt men een korte aanduiding omtrent leeftijd cn beroep. Hogenes, b. 55 zonder beroep, hoger- oorst, a. c. 44 werkzaam bij cultures, ho- gervorst, j. g. 47 werkzaam bij een mij., hol, johannes 59 handelsman, hollerman. j. w. 56 handelaar, holzhauer, jacobus 29 werkzaam in suikerbakkersbedrijf, hon- selaar, abraham 39 gepensionneerd. hooge, hendricus 46 handelaar, hocgen, j. h. van der 59 hoofd politiepost, hoogenboom, J. 54 hoofd politie, hoogendijk 1. t. 51 advi seur vk.,1 een mjj., hoogendorn, f. c. 51 werkzaam bij een mij., hoogerbeets, j. p. 51 civielli.genieur. hoogerland, J. a. 24 werkzaam bij cultures, hoogland, frede- rik van 18 zcnSer beroep, hoogstraten, w. m. van 42 klerk, hoogte, k.l.m. van der 54 directeur, hoogveld, a. j. c. w. 37 voorman, hoogwoud, 1. w. 62 employé bij een mij., hoor, johannes ten 53 inspec teur, hoorn, h. van 53 werkzaam op een machinefabriek, hop, r. 1. f. h. 50 han delsman, hopfner, f. p. a. 48 leeraar, Hormmes, f. 57 werkzaam op constructie werkplaats, hortensius, arie 53 zonder be roep, houben, b. h. 50 leeraar, hout, ger- rit van der 45 hulseigenaar, houten, d. van 61 handelaar, houten, jan van 47 ge penslonneerd, houters, t. w. j. 49 werk zaam bij visscherij, houwaart, g. m. a. 47 hoofd van een mij., houwen, h. h. 52 in specteur van politie, hreeman, h. j. g. 40 schoolhoofd, huig-de beer, 51 leeraar, hulskes, J. h. a. 55 werkzaam bij trans portbedrijf, hutjens, g. f. h. 28 lector, huygen, J. j. 49 werkzaam bij transport bedrijf, lutteken, J. 50 directeur van een mij., moes, h. 44 werkzaam op telefoon kantoor, takes, j. a. c, 40 machinewerk man, taaie, w. 1. 50 werkzaam bij radio kantoor, taat, a. d. j. 56 fabrieksinge- nieur, takens, gerard 44 hoofd afd. eco nomie, tax, a. 19 student, tempelaars, t. m. 55 gepensionneerd, terdenge, b. m. 32 administrateur, terkuhle. e. 56 correspon dent, teuben, simon 51 politieposthouder, teyn, Willem 42 werkzaam bij een mij., thiemann, p. j. m. h. 30 lector, thoen, c. a. 38 werkzaam bij een mij., thomasse, c. r. i. a. 53 zonder beroep, thijssen, j. h. 55 werkzaam bij kleermakersbedrijf, ti chelaar, r. w. 36 zonder beroep, tilborg, a. j. n. 19 student, tilburg, c. j. m. van 27 hoofdopzichter, timmerman, g. a. 54 gepensionneerd, timmermans, g. h. 47 apotheker, timmermans, martinus 61 ge pensionneerd, Tjaarda, marten 56 hoofd machineaf deeling, tjaberings, pieter 57 werktuigkundige, tol, h. f. van 52 repa rateur, tolhoek, p. j. 30 fabrieksingeni- eur, tongeren, j. v. 35 werkzaam bij cul tures, tongeren, j. van 58 winkelier, ton- naer.' c. h. 49 architect, tonnema, a. 54 handelsman, toorenburg, gerardus van 37 gepensionneerd, toorn, d. j. van 54 ge pensionneerd, torenboschn jan 48 werk zaam bij een mij,, tosses, p. a. 1. 57 ge pensionneerd. touw, jan 52 ingenieur bij een mij., trieb, f. a. p. 57 zonder be roep, tright, jan van 53 ambtenaar, trip, k. g. 23 werkzaam bij recherche, trossel, jan 59 gepensionneerd, tuin, a. van der 56 verpleger, tuininga. cornelis 51 werk zaam bij een mij., turenhout, a. j. f. 55 huiseigenaar, tussenbroek, b. p. van 20 zonder beroep, tussenbroek, d. w. van 46 restauranthouder, tuyt, c. d. h. 24 werk zaam bij hotelbedrijf. uchtman, v. h. 51 employé op een fabriek, uden. p. a. van 46 employé bij transportbedrijf, uylen- hoed, a. f. 53 winkelier, uythoven, philip- pus 35 zonder beroep, veen, j. a. r. 19 student, veen, p. c. 44 scheepskapitein, Non-stop bombardement op Engeland. Engelsche koning verlaat Londen. Het nieuwe Duitsche geheime wa pen V 1 is de laatste 24 uur in nog grooter intensiteit in gebruik geno men. In bevoegde kringen van de Rijks hoofdstad verneemt men hierom trent, dat de intenslveering van het gebruik berust op de tot dusver ge wonnen ervaringen. Zoo heeft men met name de trefzekerheid van het nieuwe wapen aanzienlijk kunnen verbeteren. Dit laatste is waarschijnlijk toe te schrijven aan de omstandigheid, dat het commando van het geheime wapen V 1 gebruik maakt van de verschillen de mogelijkheden die zijn overgebleven om de baan te verbeteren, die het projectiel aflegt. Daartoe behoort ook de automatische contróle, die op een strook papier de baan van de vliegen de bom nauwkeurig registreert, met opgave van de snelheid en de hoogte. Ook waar en wanneer het projectiel in het doel explodeert, kan van de con- tróle-inrichting worden afgelezen. Eenzelfden steun ondervindt het ge bruik van het Duitsche geheime wapen door de z.g. „vliegende contróle". Spe ciale vliegtuigen der Duitsche lucht macht nemen op de verschillende lucht stations de baan en snelheid waar en geven voortdurend draadlooze berich ten over de resultaten van hun waar nemingen. Deze vliegende contróle der V 1 rapporteert, dat het Britsche stre ven, zich over inhoud en constructie van dit volkomen nieuwe wapen in den luchtoorlog een eenigszins duidelijk beeld te vormen, tot dusver volkomen vruchteloos is gebleven. V 1 valt Noord-Engeland aan> Volgens den Britschen radio-omroep hebben de Dultschers thans hun aan vallen met het wapen V 1 ook tot de graafschappen van Noord-Engeland uit gebreid. Er ontstond schade en er vie len slachtoffers. Volgens berichten uit Spanje zou Westminster-Hall door het Duitsche geheime wapen zijn verwoest. Het be richt, dat de Koning van Engeland en zijn familie Londen zouden hebben verlaten, wordt bevestigd. De pantserslag van Tilly breidde zich in den loop van Woensdag, zoowel naar het oosten als naar het westen, verder uit. Het Britsche opperbevel wierp tal rijke nieuwe' gevechtsformaties in den strijd, die thans van Caen tot aan het gebied ten zuiden van Bayeux ober een frontbreedte van 25—30 km. storm loo- ,pen op de Duitsche stellingen. Bijzon der verbitterd wordt op 8 km. ten zui den van Caen gevochten, waar de Brit ten een bijzonder aanvalszwaartepunt hebben gevormd, in de hoop van daar uit naar de Orne ten zuiden van Caen te kunnen doorbreken. Definitieve be richten over het verloop en den afloop van de gevechtshandelingen van giste ren zijn momenteel nog niet beschik baar. Volgens de eerste berichten wer den tot dusver 29 Britsche pantser wagens in brand geschoten of door wapens voor den strijd op korten af stand vernietigd. I veenstra, jacob 54 leeraar, veer, j. m. de 40 employé bij een mij., vegte, s. 1. van der 52 leeraar, vegtel, j. 58 handelaar, verberkt, n. m. 49 winkelbediende, ver- dier, a. f. w. 41 werkzaam bij openbare werken, verhaafen, j. r. 55 werkzaam bij magazijn, verhaar, j. o. 34 werkzaam bij recherche, verhaeff, j. g. r. 55 planter, verhagen, 1. g. 59 verpleger, verhanme, t. 43 werkzaam bij cultures, verheijen, j. c. 56 reparateur. Belanghebbenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wen den tot de vijfde afdeeling van het Infor matiebureau van het Nederlandsche Roo de Kruis, Jul. v. Stolberglaan 9, 's-Gra- venhage, orftier opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voor namen, geboortedatum, beroep, werkge ver en laatst bekende adres der geïnter neerden. (Interinf.) Van welingelichte Duit sche marinezijde verneemt het Inter nationale Informationsbüro de volgen de bijzonderheden over de vernielingen aan de haven- en vestinginstallaties van Cherbourg. De vernielingen, die zorgvuldig voor bereid waren, waren gisteren vrijwel voltooid. De bijna 1000 meter lange kade, die de groote en de kleine reede van Cherbourg scheidde, en die talrij ken schepen gelegenheid bood tot meren, en die tevens de kleine reede naar de zeezijde beschermde, is door mijn ontploffingen op negen plaatsen zoo zwaar verwoest, dat zij bijna over haar geheele lengte naar buiten werd geworpen. Nabij deze kade is het groot ste droogdok van Cherbourg vernield. Het arsenaal van de oorlogshaven, dat aansloot bij het droogdok en bijna even groot was als de stad Cherbourg, heeft drie groote havenbekkens. De toegang tot de voorste haven is door een blokkeeringsschip versperd, de slui zen naar de twee andere havens, de bruggen en spoorverbindingen zijn op geblazen. evenals zeven vrij groote docks ior de vernieling der sluizen loopen de havenbekkens bij eb droog. Alle overige werfinstallaties, kranen, transportmateriaal en dergelijke zijn volkomen vernield. Het zeestation en de handelshaven, welke laatste alleen door sluizen bevaarbaar was gemaakt, zijn eveneens versperd, kaden en de toegangswegen naar het zeestation zijn opgeblazen. Door explosies heeft men eveneens de mogelijkheid opgeheven om met schepen in de handelshaven aan te leggen. Het als een vinger naar het HetsmóóktWELzoo.Naost den vanille-ofvruchtensmaok heeft elkeF.I.F.-pudding nog'n over- heerlijken, vollen roomsmaak. Probeer zélf, waarom de dames F./.F.-pudding veel lekkerder vinden dan andere pudding. PUDDING EN VLA noorden wijzende complex van het zeestation met een spoorweginstallatie over acht rails, is met wagonladingen springstoffen tot onherkenbaarheid toe verwoest. Ook de toegang naar de kade aan de westzijde en de kade France zijn versperd. Plv. hoofdredacteur: Jac. Broersen te Hoorn; chef nachtredactie: J. Werkman te Alkmaar; kunst, letteren, rechtbank: H P. v d. Aardweg te Alkmaar; prov. nieuws: D. A, Klomp te Alkmaar; red.- secr.: Tj. N. Adema. Verantw. voor de adv.rubrlek W. Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatse!, adv.: Mej. F, Muller, Den Helder. Inplaats van kaarten. Op 23 Juni 1944 over leed te Irnsum (Fr.) onze lieve Zuster, Behuwd zuster en Tante PIETRONELLA VAN DEN EN DE, Oud-Hoofdzuster Rijks kweekschool voor Vroed vrouwen, Kamperstraat, A'dam, Oud-Hoofdverpleegster- Docente W. G„ A'dam, in den ouderdom van 68 jaar. A. VERBEET— VAN DEN ENDE, Den Helder, 28 Juni 1944. Sluijdijkstraat 58. De teraardebestelling heeft inmiddels in alle stilte plaats gevonden op de Begraafplaats te Irnsum. TE KOOP GEVRAAGD: Brugmans, Zeemansleven, v. Schelven, Hoepelrok. Romein, Wereldgesch. v. Leeuwen, Dichtersch. Werkel. Berkelbach, Pelgrimstocht, v. Mander, Schilderboek. Hamaan, Gesch. d. Kunst, v. Gelder, Kunstgeschiedenis Aanb. m. prijsopgave aan Boekhandel „GUIDO GEZELLE", Rijnstr. 150, Amsterdam-Z. Wegens huwelijk van één onzer verkoopsters, vra gen wij IEMAND VOOR DEN VERKOOP, die ook kan passen en maatnemen. Gaarne schriftelijke aan biedingen met opgave van genoten salaris. MODEHUIS SPRUIT, Keizerstraat 62. JAN VISSER, Wagenstr. 7, koopt nog steeds KNAPPE MEUBELEN EN KLEEDING. Verder alle voorkomende opruimingen. Ingenieur wenscht zijn Zoon, 16 jaar oud, die op H. B. S is, gedurende de vacantie van 1 Juli tot on geveer 15 Aug. op Boeren bedrijf te laten werken. Flink aanpakken bedoeling. Br. met cond. en vohedige gegevens lett. J. R. P. Nygh en van Ditmar's Advertentie- Bureau, Amsterdam-C. Afgewezen voor het Volg dan een HERHALINGSCURSUS bij Pont Reeds velen heeft Pont met succes opgeleid door PRIVAATLES PER BRIEF Vraag gratis inlichtingen hierover en over de cursussen in Steno, Typen, Boekhouden, Talen, Handelscorrespond. m&mi. O AFa BRIEFONDERWIJS AALTEN *30 SCHOLEN - 30 JAAR ERVARING HUWELIJK. Bemiddeling volgens mijn systeem voor ieder geloof, stand en leeftijd. Alle inl. worden kosteloos en vrijbl. toegezonden in blanco couvert door Bureau „CONTACT", Corfstr. 45, Alkmaar, tel. 2581. Spreek uren van 108 uur, ook 's Zondagsmiddags, ('s Maandags geen spreek uren). Geheimhouding is voor mij een eerezaak. Inschrijving Helderschc leerlingen te Anna Paulowna. De wnd. Burgemeester van Den Helder maakt be kend, dat voor Heldersche inwoners, die tijdelijk in de gemeente Anna Paulowna verblijf houden, gelegen heid zal bestaan hun kinderen te laten inschrijven ais leerling voor den cursus, welke na afloop van de zomervacantie aanvangt. Belanghebbenden moeten zich daartoe op 29 en 30 Juni a.s. onder overlegging van een geboortebewijs hunner kinderen of het trouwboekje der ouders, aan melden bij den heer A. den Broeder, onderwijzer aan de gem»ei.telijke hulpschool Zandvaart 138 te Bree- zand tusschen 15 en 16 uur. Om te kunnen worden toegelaten moeten de leer lingen vóór 1 October a.s. den leeftijd van 6 jaar heb ben bereikt. DEN HELDER, Juni 1944. ZATERDAG 2 uur en 5 uur: Spanning en sensatie. Een boeiende Alpenfilm. Toegang 14 jaar. ZONDAG 2 uur en 5 uur: Theo Lingen als zedelijkheidscommissaris is een daverend succes. Pikant en ondeugend. Toegang beslist 18 jaar. ZONDAG 5 uur: Ida Wüst is kostelijk. Toegang 14 jaar M Eniree f 1.25, alles inbegrepen. Kaartverkoop zie raambiljetten. OIICDIIC3IIOIICDUCDIIOIIOIIC3IIOIICDIIC3II Prima tabaksplanten voor pijp, sigaar, sigaret of pruim. Per 100 f 2.50, per 1000 f 20. 100 succes ver zekerd. Stuur per omgaande Uw bestelling, dit voor komt teleurstelling. Volledige cultuur-aanwijzing wordt gratis bijgevoegd. Verzending onder rembours of bij vooruitbetaling op Postrekening No. 383252. Rembours f 0.40 extra. FIRMA P. J. KEIJZERS NZN. (7 A) HILLEGOM. OIIOIIOIIOIIOIIOIIOHOIIOUOilOIIOII Billijk* voorwaarden Dc Directie. DISTRIBUTIEDIENST KRING DEN HELDER. Voor inwoners der Gemeenten Den Helder, Anna Paulowna en Callantsoog, die nog niet in het bezit zijn van Tweede Distributiestamkaarten en inlegvellen, zal een slot-uitreiking worden gehouden op Vrijdag 30 Juni a.s. te Den Helder, Spoorstraat 44, van 1012 en van 1416 uur en te Anna Paulowna, Molenvaart 87, van 10.3012.30 en van 1415 uur. Personen boven 15 jaar moeten persoonlijk ver schijnen. Overgelegd moeten worden de oproepingskaart te vens ontvangstbewijs, de oude distributiestamkaart en door personen boven 15 jaar het persoonsbewijs. Zij, die nog. niet in het bezit der genoemde beschei den zijn en nog geen oproepingskaart/ontvangstbewijs hebben ontvangen, dienen zich eveneens op genoemden datum en uur aan het distributiekantoor te vervoegen. Na 30 Juni a.s. mogen de nieuwe distributiestam kaarten aan personen, die vóór dien datum er voor in aanmerking kwamen, niet meer worden uitgereikt. OPLEIDING UITSLUITEND EN RECHTSTREEKS VOOR OFFICIEELE EXAMENS NEO. ASSOCIATIE VOOR PRACTUICEXAHENS BOEKHOUDEN. NEDERL..DUITSCH ENQELSCH, FRANSCH «TAAI. en HttNDELSCORR cursusduur v beginners oa Tömnd .Lesgeld f6-pmnd..MIODEH- STONDSEXAMEN ALGEM. HANDELSKENNIS f 550 pm LA HANDELSKENNIS f752 prnnd. STAATSPRACTIJK EX HOL BOEKHOUDEN Acfe KXlenQ f1252 pmnd. "hêt nuttig effect van dit schriftelijk onderwijs benaoert dat van mondelinge lessen SoeitSM. kosteloos' tK bruiidsieM./ Vraagt vrijblijvend prospectus I RIJSWIJKIBÏi-HAAGWEO ia6^rgïLiBJL2£lE2£I£. COMMISSIE VAN HERBEVOORRADING DEN HELDER. In verband met de mogelijkheid tot wederverstrek- king van inmaakglazen, welke verloren zijn gegaan tengevolge van oorlogsgeweld, verzoekt de Commissie van Herbevoorrading Den Helder vóór 5 Juli a.s. hier van opgave te doen aan de Commissie van Herbevoor rading Den Helder, Spoorstraat 44. WEEZENSTRAAT. ZONDAGMIDDAG 9 Juli, half drie. te geven door: FEIKE ASMA, orgel. Organist der Herst. Ev. Luthersche Kerk, Den Haag en van het Rotterd. N Philharmonisch Orchest. JAAP STOTIJN, hobo. Solo-hoboïst v. h. Residentie-Orch. ENTRéE fl.50, alls inbegrepen. Kaarten des middags aan de Kerk en tevoren bij Strang's Muziekhandel, Stationspark 7. kunt U bij ons van 28 Juni tot 7 Juli Inleveren ter verkrijging van nieuwe ringen. Tevens kunt U ook oude ringen inleveren voor het verkrijgen van fles- schen met ringen. Beleefd aanbevelend, Jb. v. WILSUM, BREEZAND'S WARENHUIS. m w w |ahsterd«h1 N V. POLAK SCHWARZ'S ESSENCEF ABRIEKEN (Levering uitsluttenó aan de verwerkend industrieén) MEDEDEELINGEN PLAATSELIJKE DISTRIBUTIEDIENSTEN TEXEL. Uitreiking bonkaarten 8e periode 1944. Den Burg op Donderdag 29 Juni a.s. in het Fanfare- gebouw: 9.3010 uur M. de Ruijterstraat, Steenen- plaats, Vischmarkt, Wittekruisweg, Groeneplaats; 10 11 uur Hoogerstraat, Achterom, Binnenburg, West straat, Kantoorstraat, Suikerweg, Westerweg, Haffe- lerweg, Zwaanstraat 1 t.m. 6; 1112 uur Zwaanstraat 7 en hooger, Molendwarsstraat, Hollewalsweg, War moesstraat 1 t.m. 47; 1212.30 uur Warmoesstraat 48 en hooger, Hallerweg, Schoonoordweg; 2303 uur Gasthuisstraat, Gravenstraat; 34 uur Willem de Zwijgerlaan; 44.30 uur Koogerstraat 1 t.m. 57. Den Burg op Vrijdag 30 Juni a.s in het Fanfare gebouw: 9.3010 uur Koogerstraat 58 en hooger, Koo- gerweg; 1011 uur Weverstraat 1 t.m. 90; 1112 uur Weverstraat 91 en hooger, Emmalaan, Schilderseinde 1 t.m. 38; 1212-30 uur Schilderseinde 39 en hooger; 2.303 uur Molenstraat 1 t.m. 32; 34 uur Molenstraat 33 en hooger, Waalderstraat. Nieuwstr. 1 t.m. 23; 4 4.30 uur Nieuwstraat 24 en hooger, Parkstraat. Voor wijk B in het Fangaregebouw op 1 Juli a.s.; 9.30 10.30 uur wijk B met nos. B 1 t.m. B 42; 10.301130 uur wijk B met nos. B 43 t.m. B 77; restant wijk B op Dinsdag 4 Juli a.s. Medegebracht dienen te worden alle oude stamkaar ten en inlegvellen alsmede de nieuwe stamkaarten ipet inlegvellen en ook bon R 05 van de toeslagkaart L 405. Zelf verzorgers dienen het zegelboekje mede te nemen. Arbeiders gevraagd. Aanm.; Vriendjes, Lombokstraat 23. Kosthuis aangeb. voor 1 of 2 pers. Adres: bur. v. d. bl. Gevraagd een fl. jongen voor loopwerk en de werk plaats. Fa. Zuidweg, Sluis- dijkstraat. Bollenpelsters gevraagd. A. v. d. Berg Gz. N.V., Molen- vaart 517, Anna Paulowna. Heer zoekt werk voor de avonduren, onversch. wat. Br. o. no. IB3-H, bur. v/d bl. Te koop gevr. goed onderh. wandelwagentje Willemsen, Ruyghweg 174. Te koop: eep 1-pers. 3-d. bedstel m. kussen, als nieuw, f 80. Te koop gevr. een nette mod. kinderwagen. Kossen, Crocusstraat 71. Te koop gevr.: 1 pr. meis- jessch. mt. 35 of 36 of in ruil voor i pr. hooge melsjessch. mt. 33. S. Schellinger, Van Galenstraat 48. Jonge konijnen te koop 12 weken oud, f 7.50. Scholten, Ooievaarstr. 51, Den Helder Te koop Jonge f 5 en half was konijnen f 10 p. st. G. Mulder, Jan Verfailleweg 24 D 3. (Na 8 uur). In ruil: l pr. z.g.a.n. dames- sch. mt. 38-39 (zilverleer) vcor 1 pr. l.g.st.z. damessch. zelfde maat. Kooger, de la Rey- straat 11. In ruil: 1 pr. d.sch. mt. 38 voor idem mt. 36. Korens, Goudsbloemstraat 50. In ruil een wit manteltje met wit rokje mt. 42 voor een zomer japon zelfde mt.; 1 pr. wlntersch, mt. 37 voor 1 pr. zomersch. mt. 37. J. de Boer, Crocusstraat 28. In ruil aangeboden: wollen swagger (licht) mt. 40 voor een gesloten zomermantel mt. 40-42; bruine vilten dames hoed te rullen voor een zo merhoed. Toes, Loodsgracht 35. (Thuis tusschen 11 en 3 u.) In ruil een zwarte dames- Japon mt. 44 voor een lichte, zelfde mt.; l pr. kinderseh. mt. 22 v. idem mt. 21. Wal, de Ruyterstraat li. Verloren bruin lederen etui inh. een zilveren rozenkrans, gedachtenis. Inlichtingen wor den beloond Adres Kru */*r- straat 43 of Breewaterstr. 63. Verloren bruin lederen por tefeuille inhoudende per soonsbewijs, 2 Ausweisen, 2 tabaksbonnen en een groote som geld. De vinder ïfordt dringend verzocht het terug te bezorgen aan onderstaand adres, daar de verliezer zwaar gedupeerd ls. R. J. Zeeman, v, d. Duyn v. Maes- damstraat 27. In ruil gummi-regen Jas te gen stoffen Jasje voor meisje van 14-15 jaar. Bruinsma, de la Reystraat 50. Te huur gemeub. suite met serre en keuken, voor direct, f 11 per week. Géén kinde ren. Adres bur. van dit blad. Wie heeft Maandagmorgen j.1. op Texelsche boot bij ver gissing mijn Egypt. linnen regenjas m. roode muts mee genomen? Gaarne onlichtin- gen of terugbezorgen bij D. Hln, Steenenplaats 1, Den Burg, Texel. Admlnistratlewerk aan huls gevraagd, boekhouden, loon administratie, onverschillig wat. Brieven onder no. 754 H bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2