DR. CRIPPEN DON BOORD. BUSS1NK Pakhuisknecht. JUTTERTJES. T IVO LI. ÊJÊ, ,-Bussutk hef ft aannemersbedrijf WITTE BIOSCOOP. Immer nur Du. Eens od een nóch, STROOP HULP In de huishouding Eén laken is genoeg- Eigenheimer gekeurd. flinke WINKELJUFFROUW DEUEWURDER PRINS V STADSNIEUWS. Het hart der stad. W,A. Schol ten'* wrrnH THEE Rij kspos tspaarbank Den Burg. Hippolytushoef. Oudesluis. Middenmeer. Fascisten in Rome doodgeschoten. Duitsche terugtocht in het Oosten mogelijk voorbereiding voor beslissenden slag. Conserveermiddelen. Inmaakglazen voor bijzondere gevallen. T-P-"7^ Deventer koek LEEMANS, Sluisdijkstraat 73. Beperkte voorraad Fa. P. M. Brouwer/ Breezand (N.H.) KwefiJLun een goed en gezellig kosthuis. MEDEDEELING. Vrijdagmorgen heropening W. GRIM, Brakkeveldweg 156 TOONEELZAAL SLIKKER ANNA PAULOWNA Verbinding gezocht met voor dien ombouw van vaartuigen tot woonschepen Personeel gevraagd Te koop gevraagd Te koop aangeboden le^fTV stel ma"aa- Ruilen, Diversen Het hart van de stad, de central^ zenuwknoop van de Heldersche ge meenschap, wordt gevormd door bet Distributieburaau. Zou er, met uitzondering misschien van het raadhuis, één ambtelijk pand in Jutterland zijn, waar méér voet stappen neergezet zijn en waar dich ter drommen mannen en vrouwen zich plegen te verzamelen? Waar eens de Jantjes van de vloot, onze fieve blauwe jongens van het wa ter, zich rondom biljart en cafè-ta- feltje verdrongen, daar schuifel' nu de dagelijksche queue van bonnenhalende moeder en vaders, van inwoners, die alleen en uitsluitend via de blauwe stoep van deze bonnen-„factorij" kans sien het leven te houden. Hier. in het hart van de stad en het hart van de Spoorstraat, worden de kostbare pampiertjes uitgereikt, zon der welke het niet mogelijk is Uw be staan te rekken, met uitzondering van de categorie der zwarthandelaren, wel ke categorie echter m.i. in Den Helder minder welig tiert dan elders. Heksenpudding is een oudhollandsche pudding, die u maakt met hulp van W. A. Scholten's fijne, zoete Groninger stroop. Vraag W. A. Schol ten's stroopfabrieken om het receptenboekje met de oude strooprecepten! Nu gaan we eerst even een kop thee drinken, 't Is surro- gaat natuurlijk, maar is net echt. Met Nettie heeft Hilling inder daad het beste gebracht, wat op dit gebied te bereiken is. Zoo zal Hilling later ook in echte thee het beste brengen: van Zooals er in Nieuwediep vele ambte lijke dingen gemoedelijk opgelöst wor den. zoo is ook het Distributiekantoor min of meer „gemoedelijk". Ik wil daarmee niets ten kwade zeggen van den leider, en nóg minder ten nadee- le van zijn goeddeels opvallend char mant personeel. En ik zeg dat, op ge vaar af dat menig lezer in woede ont steken zal en zeggen (of tenminste dénken) of de schrijver van deze ontboezeming dan nog nooit een uur in-de-rij gestaan heeft. En of hij nooit de vreugde gesmaakt heeft van het met-leege-handen weggestuurd wor den Natuurlijk, het is niet alles goud wat er daar in de Spoorstraat blinkt. Inte gendeel, voor menig bonnenhalend moederje vormt een dergelijke tocht een soort Canossa, een weg-der-smar- ten, Maar dat neemt niet weg, dat men in óns Distributiebureau mensch- waardig behandeld wordt en niet. zoo als ook wel pleegt te geschieden, als nummers, als onderdeelen van een onmondige gemeenschap Het Heldersche distributiekantoor is een dorado van rust. Men vecht er niet voor de balie, er worden geen veetes uitgestreden en fnen haBlt den leider nimmer „over-de-toonbank" heen, zoo- als dat in gezapig hoog-Nieuwediepsch heet, ofschoon de bedreiging wel eens zoo'n enkele maal gemaakt schijnt te zijn. Er wordt gekankerd, maar men zou niet in Jutterland zijn, als er n i e t gekankerd werd. Dat schijnt alleen maar een volkomen normale ventilatie te zijn van te veel energie Men wordt er vlug geholpen en er wordt aan den anderen kant van de eerder genoemde balie niet de lijn ge trokken op een wijze, die de wachten de kudde tot razernij brengt. Het hart van de stad. Misschien het papieren hart, maar in ieder geval de plaats, waar heel de stad elkaar ont moet. En waar, en dit is interessant, de standsverschillen voor een wijle zim verdwenen. Want hier komt de vrouw van den hoofdambtenaar even ver langend haar vuriggewenschte bon netjes halen als het vrouwtje van „Jan Pet". En hier staat het daghitje naast de dame-in-goeden-doen en ze vertellen elkaar van de zorgen van alledag, die niet gering zijn, maar die tenslotte bil gedeeld leed tenminste draagbaar kunnen worden. Zoo schuift de queue voorwaarts. Van deur tot deur. Een politieagent ziet toe dat alles verloopt volgens de bestaan de orde in deze zaken en nimmer be hoeft zijn sterke arm in te grijpen. Integendeel, het komt mij altijd v-or„ alsof de dienstdoende agent hier een extra vacantiedagje pikt. Hij hoeft ar alleen maar: te zijn. Waarmee niets ten nadeele van de agenten is gezegd. Integendeel In den loop der maand Juni werd op spaarbankboekjes aan het Heldersche kantoor en ressort Ingelegd f 86.168,47 en terugbetaald J 26.178.87. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 46. Rijkspostspaarbank. - In den loop der marnd Juni werd op spaarbankboekjes aan het kantoor alhier ingelegd J 42.615.26 en terugbetaald J 3.468.12. Het s antal nieuw uitgegeven boeekjes bedroeg 27. „Jong Leven" komt weer. - Naar wij vernemen, zal de tooneelvereen. „Jong Leven" van Noord-Scharwoude binnen kort weer in Concordia optreden en wel met haar successtuk „Liefde" (Herrie in huis). Gezien het succes van haar laatste opvoeringen alhier, twijfelen wij er niet aan, of ook nu zal de zaal weer te kl%in blijken te zijn. Een kermisslachtoffer. - De kermis, die hier eenige dagen voor jong en oud een gezellig, „ouderwetsch" aanzien gaf, was helaas oorzaak, dat één onzer plaats- genooten een ernstig letsel opliep. Jn. Geerligs had het ongeluk uit de „zweef" te vallen, doordat 't afsluitkettinkje stuk ging. Gelukkig viel hij op de nabij staan- staande heg, die den val eenigszins brak. Toch moest hij het met een gebroken rechterpols bezuren. Hij werd op dokters advies naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. INTENSE BELANGSTELLING VOOR DE SPORT, (friezen kaatsten. Het kan niet ontkend en het is dan ook goed merkbaar, dat voor verschil lende takken van sport 'n nog steeds toene mende belangstelling bestaat. Voor de voetbalsport is er vrijwel dagelijks trai ning tusschen middenstanders onderling, boeren en tuinders, pakhulspersoneel, N.A.K.-personeel,, controleurs, monteurs personeel Tijdgeest, jeugdclubs, alsmede U.L.O.-scholleren, kortom senioren en ju nioren in bonte mengeling, welke allen haken naar beoefening der sport. Voorts zijn er éenlge groepen, welke de korfbalsport door voortdurende trai ning trachten op te voeren. Zaterdagmid dag echter waren we getuige van een training van een voor onze plaats nog ietwat onwennig aandoende tak van sport, n.I. de kaatssport. Deze sport, waarvan Friesland de ba kermat is, werd door een dertigtal Frie zen voor net eerst in ons dorp beoefend Dank zij het geheel belangeloos afstaan van een zéér geschikt terrein door den heer J. D. van 't Riet. konden de Friezen hun hart eens ophalen met het beoefe nen van het kaatsen. Dat ook hierbij fa vorieten waren, bleek al spoedig. Inge deeld ln grooepen van zes konden wij noteeren als eersten: J. Hiemstra, W. v. d Zee. J. Ploegstra. 2e.: S. Y. Lautenbach, F Kootstra, M de Jong. 3e.; I, Kuperus, T. v, d. Werf en P. Akkerman, Zeer zeker zal ook deze training, wel ke goede belangstelling genoot, binnen afzlenbaren tijd worden herhaald EXAMEN. Voor het diploma handelskenniè I. o slaagden op 10 Juli: M. Dam, Spanbroek; S. C. J. Buys, Heerhugowaard; D. F Noë. Hoogwoud; H J M Megens. Ha renkarspel. EEN MARECHAUSSEE, DIE HET RECHTE PAD VERLIET. Wanneer een gewoon mensch knoeit, Is het mis. Maar wanneer een ambtenaar ln de rechtmatige uitoefening van zijn functie op een kronke.lpad der maat schappelijke deugd springt, is het nog véél misser. Iets dergelijks zei dezer dagen de Of ficier van Justitie van de Alkmaarsche arrondissementsrechtbank. Vvee wachtmeesters van de Marechaus see i. W'meer hadden tarwe en geld aan genomen van iemand, dien zij wegens 'n clandestien vervoer van levensmiddelen bekeurd hadden. Nu was deze schenking, zooals de argelooze lezer misschien op het eerste gezicht denken zou, niet geschied uit dankbaarheid voor het proces-ver baal, dat de overtreder weer op den goeden weg zou kunnen brengen, maar wél bij wijze van erkentelijkheid voor het feit, dat het reeds geschreven pro ces-verbaal naar de prullemand dwarrel de, de vergetelheid tegemoet. De Officier hield een requisitoir, waar de vonken afvlogen en elschte voor ver dachte A. C. H. een gevangenisstraf voor den tijd van één jaar en negen maanden. Mr. dr. J. A. E. Buiskool nam de toe geworpen handschoen op en concludeer de op juridische overwegingen tot vrij spraak. Vonnis 18 Juli a.s. Berichten uit het bezette Italië mel den, dat na de bezetting van Rome de politie talrijke personen wtgens fascis tische gezindheid gearresteerd en in de gevangenissen opgesloten heeft. Zes jeugdige fascisten, die tijdans het on derzoek openlijk zeiden fascisten te zijn, zijn doodgeschoten. Van Italiaan- sche zijdë zijn de namen dezer fascisten bekend gemaakt. Het Nationale directorium der fas cistische republikeinsche partij heeft reeds enkele dagen geleden via den omroep een ernstige waarschuwing tot den vijand gericht en er op gewezen, dat in geval van terechtstelling van fascisten onverwijld drastische tegen maatregelen genomen zouden worden. De fascistische partij wil onder geen omstandigheden de terechtstelling van onschuldige fascisten dulden. De fas cistische regeering beschikt over een aantal gijzelaars en zal voor de nood zakelijke represailles niet terugschrik ken. Eerst wenschte men de rapporten af te wachten van boodschappers, die naar het bezette Italië gezonden waren om opheldering aangaande de gemelde voorvallen. Naar gemeld wordt zijn thans, na bevestiging van het fusilee- ren der zés jonge fascisten, de aange kondigde tegenmaatregelen bevolen. Het huidige frontverloop. In gevechten, die thans bijna drie weken duren, heeft het Sovjet-zomer- oifensief in den central en sector van het oostelijk front geleid tot een sterk naar het westen uitspringende bocht, welke tusschen Duna en Pripet hemels- breed circa 420 km meet. Ongeveer even groot is de diepte van den Sov- jet-Russischen opmarsch, gemeten tot de lijn Tsjaussy-Mogilew-Minsk-Lida. Het gevechtsfront zelf heeft intusschen, doordat het in een boog loopt, een lengte van bijna 800 km bereikt en is door een reeks van plaatsnamen, die in de laatsten dagen van Duitsche zijde zijn genoemd, op de kaart tamelijk nauwkeurig te volgen. De ongewijzigd gebleven noordelijke vleugel van het Duitsche afweerfront omvat met Nar- wa-Peipusmeer-Pleskau-Ostrow en het gebied ten westen van Polotzk de oos telijk grens van Estland en Letland. Ten westen van Polotzk begint dan de diepe penetratie der Sovjets naar het westen- Het front buigt hier in zuid westelijke richting om, volgt ongeveer de Litausche grens tot in het gebied ten noordwesten van Wilna, buigt hier af naar het zuiden an loopt westelijk van Lida, Slonim en Loebinets tot den Pri pet. Daarbij is op te merken, dat het hier geen starre linie betreft, maar een tamelijk diepe frontzöne, waarin aanval en tegenaanval, beweeglijke gevechten met wisselende kansen geleverd wor den. Drie aanvalsrichtingen. Het Sovjet-offensief ontwikkelt zich momenteel voornamelijk in de drie vol gende richtingen. Aan het Baltische front trachten de bolsjewisten met sterke strijdkrachten vorderingen te maken in de richting Kowno, Oetena en Dunaburg. In dezen sector lag gedu rende de laatste dagen het voornaamste zwaartepunt van het Sovjet-offensief dat er klaarblijkelijk op gericht is, door Litauen heen naar de Oostzee door te stofitan en zoodoende den Duitschen noordelijken vleugel te isoleeren en uit te schakelen. De Duitsche legerleiding is voor dit gevaar natuurlijk niet blind Militaire kringen in de Rijkshoofdstad verwachten daarom met name in den Baltischen sector van het oostelijk front energieke Duitsche tegenmaatregelen, teneinde volledige vrijheid van hande len voor de hier strijdende Duitsche troepen te behouden. Een tweede Sovjet-Russische aan- valswig wijst in het midden van het groote penetratiegebied via Lida en Slonim naar het westen- Rodno, Bia- lystok en uiteindelijk Warschau schij nen de doelen van deze legergroep te zijn. Parallel hiermede, maar meer naar het zuiden, valt nog een derde aanva.s- richting van het roode leger op te mer ken, en wel langs den noordelijken oever van den Pripet met Pinsk als eerste doel. De Sovjet-legerleiding wil hier blijkbaar zooveel terrein winnen dat de door de Pripetmoerassen onder broken verbinding met de bij Kowel staarde Sovjet-formaties kan worden hersteld. Een opvallende bijzonderheid van de tegenwoordige situatie in het oosten acht men aan Duitsche zijde de star heid van de beide Duitsche vleuaels tn het noorden en het zuiden. ^ocn Polotzk. noch bii Kowel zijn de bolsje wisten erin geslaagd deze hoekpvuers uit het Duitsche afweerfront te 1Icn" ten. Deze stabiliteit der Duitsche flan ken houdt voor de Sovjets geen gering gevaar in. Hoe verder immers de tegen stander naar het westen oprukt, hoe Jrwet-sbaarder zijn flanken worden- "Weliswaar zoekt Duitschland de eerste beslissing van dezen oorlap in het wes ten, Daarom behoeft het Duit«che or>- nerbevel bij de huidige terugtrekkende bewegingen echter no? niet die strate gische factoren betreffende de front vorming buiten beschouwing te laten die voor de naaste toekomst tot een stabilisatie en later tot nieuwe Duitsche acties in het oosten kunnen leiden- Dan zal wellicht blijken, dat de huidige Duitsche terugtocht niet anders ge weest is dan een systematische op marsch voor de eindbeslissing. Voor de inmaak van vruchten met weinig suiker en groenten met weinig brandstof staan ons talrijke conser veermiddelen ten dienste. Tegen het gebruik van conserveer middelen, die voor het meerendeel uit benzoëzuur of verbindingen hiervan bestaan, zijn verschillende bezwaren in te brengen. Worden de voorschriften, die öp de verpakking staan, niet nauw keurig gevolgd en gaat men niet zeer zorgvuldig en hygiënisch te werk, dan kan men er zeker van zijn dat de inmaak bederft. Sommige huisvrouwen voegen voor de veiligheid maar wat meer dan de aangegeven hoeveelheid van het con serveermiddel aan de groenten of vruchten toe. Er is dan niet alleen kans dat de inmaak een onaangenamen smaak krijgt, zij kan ook schadelijk geworden zijn voor de gezondheid. Ook zijn er zorgzame moeders, die voor hun baby of kleine kinderen to maten, appelmoes en andere vruchten en groenten met conserveermiddelen inmaken. Het is echter sterk af te ra den, de kinderen iederen dag eten voor te zetten, waarin conserveermid delen verwerkt zijn. Zij ondervinden daarvan nadeelige gevolgen. Behalve conserveermiddelen zijn er inmaakdruppels in den handel, waar mee men de inmaakglazen zonder ste- riliseeren of pasteuriseeren kan afslui ten. Zooals op de verpakking van deze druppels staat aangegeven, zijn zij slechts voor het afsluiten van flesschen met bepaalde vruchten geschikt. Groen ten mag men in geen geval volgens deze methode inmaken. Onder verwijzing naar het eind Juni in de bladen gepubliceerde bericht be treffende distributie van Inmaakglazen van het Rijksbureau voor Glas, Keramiek en Houtproducten, Hooftskade 1 te 's- Gravenhage, wordt er op gewezen, dat de sluitingsdatum voor het inzenden van aanvragen voor inmaakglazen voor bij zondere gevallen is vastgesteld op 15 Juli a.s. Na dien datiyn worden de aahvragen terzijde gelegd. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEM A CHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Bericht no. 307. Prijzen afvallen^ van levensmiddelen. Voor versche en bewerkte aardappel schillen, niet vermengd ,met andere af vallen, gelden de prijzen, genoemd in het prijzenvoorschrift 1943 afvallen van levens middelen. In afwijking van deze prijzen deelt de Gemachtigde voor de prijzen mede, dat niet tot vervolging zal worden overge gaan, indien ten hoogste de volgende prijzen worden berekend: Voor versche aardappelschillen, niet ver mengd met andere afvallen verkocht door den ophaler I .1.25 per 100 kg, verkocht door anderen dan ophalers 1.55 per 100 kg-, voor ingekuilde, rauwe aardappelschil len J 3.25 per 100 kg., voor gestoomde aardappelschillen J 2.20 per 100 kg., voor Ingekuilde, gestoomde aardappel schillen J 2.70 per 100 kg. Depötvorming. De circulaires 315 tweede druk en 310 tweede druk van Rijksijzer houden het verbod in om B. van O.'s en „C". en „D" te verstrekken en/of in ontvangst te nemen zonder tegelijkertijd een gespecifi ceerde bestelling voor het betreffende eontingentsgewicht te plaatsen resp, te aanvaarden, m.a.w. depötvorming is ver boden. Slechts t.a.v. detaillisten is een beperkte uitzondering gemaakt. Het is voortaan echter geoorloofd,-' aan vaste leveranciers B. van O.'s, ,,C" en „D" in depöt te geven, doch: 1. B. van O.'s „C" slechts tegen het einde van 'n contingentskwartaai en mits dit ter voorkoming van moeilijkheden, welke bij het plaatsen van bestellingen kunnen ont staan door den overgang naar een nieuw kwartaal, noodzakelijk is. Hierdoor wordt den coeckenbackers eydt ln f orma ghedaen op ten sesden September 1592 En nog steeds handhaaft Busslnk, naar het aloude, befaamde recept, de on overtroffen kwaliteit en den aparten, heerlijken smaak van Busslnk'» Peventer Koek. J?T Later weer vol- op verkrijgbaar. B. w. ER KWAM fym eens.... een tooneelspeler bij me. Hij moest pannekoeken bakken in z'n rol en hij wist niet hoe. „Mina Bakgraag. geet me jouw recept, zeid ie. „Och man." zei ik. „je leest zeker geen krant, want dan zou je weten, datje Panko moet gebruiken. Bloem. Panko en water. PANKO EN P9EK-0M PE'JA PRODUCTEN «F» vermeden, dat deze B. van O.'s „C" door Rijksijzer op een nieuw contingentskwar taal moéten worden overgeschreven. B, v. o.'s „C" moeten in het vervolg uiter lijk 14 (tot nu toe 8) dagen vóór den doop het rijksbureau te publiceeren vervaldatum van een contingentskwartaai bij den han del zijn aangeboden (zie circulaire no. 311 hoofdstuk 3 sub 8); 2. B. v. O.'s „D" slechts, indien spoed bestellingen worden verwacht. De op den handelaar, waar het depót zal worden ge vormd, uitgeschreven B. v. O.'s „D" moe ten op de gebruikelijke wijze aan het rijksbureau ter verificatie worden toege zonden. Ten laste van de aldus toege stane depóts kunnen naderhand de ge noemde bestellingen naar behoefte worden geplaatst zonder opnieuw B. v. O.'s te verstrekken. Van den stand van leder depöt dient een duidelijke aparte admi nistratie te worden gevoerd. Mocht bij contróle blijken, dat van de thans ge troffen regeling misbruik is gemaakt, dan zal, afgezien van het feit, dat de in strijdt mét deze voorschriften in depót gegeven bewijzen van overdracht ongeldig zijn en derhaWte inontvangstname van materiaal hierop strafbaar is, de toegestane verlich ting voor de betreffende ondernemingen worden ingetrokken. Plv hoofdredacteur: Jac. Broersen ta Hoorn; chef nachtredactie: J. Werkman te Alkmaar; kunst, letteren, rechtbank: H P. v d Aardweg te Alkmaar; prov. nieuws; D. A. Klomp te Alkmaar; red.- secr.: TJ. N. Adema. Verantw voor de adv.rubriek W. R8- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel adv.; Mej f. Muller, Den Helder. Heden werden wij verblijd met de geboorte van een dochter CHRISTÏNA CORNELIA. J. J. RÜECK. A. RÜECK—SMIT. Oudesluis H 101 D, 12 Juli 1944. Zondag 16 Juli verloven zich TINY VISSER en JAN LONT. Hippolytushoef, Van Pommerenstraat 5. Nieuwstraat 9. Receptie: van 35 uur van Pommerenstraat 5. Den 22en Juli 1944 hopen onze geliefde Opa en Oma J. SCHRANDER en E. SCHRANDER—DORLUN den dag te herdenken, dat zij vóór 35 jaar in den echt zijn verbonden. Hun liefhebbende klein kinderen, IRA en JANTJE. Naarden, Juli 1944. Gansoordstraat 22. Heden overleed, te Alk maar, na een langdurig smartelijk lijden, onze geliefde Zoon, Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer RIEUWERT JOHANNES RIEUWERS, echtgenoot van Trjjntje Nebbeling, in den ouderdom van 49 jaar. Uit aller naam, R. RIEUWERS. 't Zand, gem. Zijpe, 12 Juli 1944. Heerengracht J 192 c. De begrafenis zal plaats hebben a.s. Zaterdag op de Gem. becrrafplaats te Huisduinen n.m. 1 u. Vertrek vanaf Crocus- straat 17 te Den Helder n.m. 12.45 uur. Wegens ziekte voor direai gevraagd Adres: MEIJER, Lijsterstraat 24. JAN VISSER, Wagenstr. 7, koopt nog steeds knappe meubelen en kleeding. Verder alle voorkomende opruimingen. Met leedwezen verna men wij het overlijden van onzen lieven Vader en Opa JAN VEEN, in den ouderdom van 70 jaar. A. J. VEEN— v. 't VLIET. HANSJE. A. Paulowna, 13 Juli '44. Molenvaart 116. voor een keurige ineisjesmantel of jongensjas mei het merk Atlanta. waarborg voor prima pasvorm. Wij verstrek-, ken gaarne al. 1 Ie Inlichtingen l= VAKSCHOOL VOOR MEISJES DEN HELDER Gevraagd per 1 September a.s. LEERAAR(ES) ALGEM. VORMEND ONDERWIJS EN DUITSCH, 22 uur per week. Sollicitaties vóór 10 Augustus aan den Secretaris, den heer L J. Daalder, Singel 45, Den Helder. Inlichtingen worden aan dit adres verstrekt. praktijk-Diploma boekhouden middenstandsexamens. Deskundige (schrift.) opleiding o.l.v. academisch ge vormde leerkrachten. Prosp. op aanvr. bij het Secr. Ned. Coll v. Leeraren in de Handelsw., Valkenbosch- laan 295, Den Haag. Telefoon 39.57.17 HERMAN NYPELS' Kleedingsmagazijnen, Spoorstraat, vragen voor spoedige indiensttreding Kleinbeeldcamera gevraagd. liefst Leica of Contax. Spoed v d. VOSSE, Ged. Oude Gracht 109 Haarlem, of van 125 uur Choorstraat 34, Utrecht, Tel. 15136. INDISCHE PAKKEN .en LINNEN BROEKEN tei overn. gevr. RINK, Hoofdweg sterdam (W.) 11, Am- zal op Donderdag 20 Juli a.s. in het gebouw „MUS1S SACRUM" publiek en contant verkodpen: DIVERSE MEUBILAIRE-, HUISHOUDELIJKE- EN ANDERE GOEDEREN. In te brengen goederen op te geven aan de heeren D GROOT, makelaar, Prof. Zeemanstr. 7 en JAN VIS SER, Wagenstraat 7. Bezichtiging: Woensdag 19 Juli a.s. 2—4 uur. MP* Bouwbureau vraagt voor 3 uitvoerders Brieven bureau van dit blad onder no. 764 H. Wij kunnen nog enkele nieuwe cliënten aannemen. Indien U uw wasch bij ons wilt laten behandelen, bericht U dit dan even aan: joh. mos koningstraat 25 den helder van de zaak van tuindorp in levensmiddelen. rtvinsmuuTTTSEdeh haag cdxiaeUng schriftelijk. ortaervfós OPLEIDING UITSLUITEND EN RECHTSTREEKS VOOR OFFICIEELE EXAMENS NEP ASSOCIATIE VOOR PRACTUK EXAMENS BOEKHOUDEN, NEOERL.,DUIT5CHENOELSCH, FRANSCH.TAAL ön HANDELSCORR.cursusduijlr v beginners ca 16 mnd Lesgeld f6- pmndtMIDDEN' «TONDSEXAMEN ALGEM.HANDELSKENNIS f 550 pm «JO HANDELSKENNIS f7» p mnd* 5TAAT5PRACTIJK EX. MO BOEKHOUDEN Aefe KTQlenQ f12Spmnd I MCT NUTTIG EFFECT VAN DIT SCHRIFTELIJK ONDERWIJS BENAOERT DAT VAN MONDELINGE LESSEN Boeken. kosteloos- Ot brtUkleort' Vraagt vrijblijvend prospectus RIJSWIJK Z:K»-HAAGWEGJI26^Tm^6t7^09-P05TR^/ia^ Gevraagd P. JURG, Fnidsen 35 C, Alkmaar. ZATERDAG 15 JULI, n.m. 7 uur, presenteert VAN MEURS' CABARET-VARIéTé uit Haarlem: JONNY PIMS, de vlotte humorist-conf. bekend van het Miller-kwartet, Klaas van Beek e.a. LOÜ MARTI, de vermaarde muzikale clown. HERMAN TEUNISSEN de gevierde Accordeon-Virtuoos met de grootste Italiaansche accordeon die ooit voor Nederland is gebouwd. Hij speelt o.a. Dichter und Bauer, Nonnenkoor. DE DRIE MICHELS, de fenomenale parterre-acrobaten met hun veertienjarige dochter brengen U in extase door hun bewonderenswaardige toeren. MR. LAWOE. de meester Jongleur-manipulator komt als Ringen-koning en met de wonderklok. ENTREE: f2.50, f2.—, f 1.50 en fl— HAAL THANS REEDS UW KAARTEN! Brieven onder letters S.T.W. aan Nijgh van Ditmar Advert. bureau, 's-Gravenhage ZATERDAG 2 uur en 5 uur: Johan Heesters, Dora Komar, Paul Kemp. TOEGANG 14 JAAR. ZONDAG 2 uur en 5 uur: met Theo Lingen. TOEGANG 18 JAAR. ZONDAG 5 uur: Een spannende detectivefilm. TOEGANG 18 JAAR. Gevraagd bouwknecht of werkjongen, kan ook Intern. H. M. Jimmink Mz., Balg- weg, Breezand. Gevraagd eenige flinke jon gens voor schuurwerk en bol- lenpellen. Gebr. Lubbert, Schorweg 71-73. Breezand. Meisje gevraagd voor de morgenuren. J. Voorbrood, •Lijsterstraat 12. Te koop gevraagd een t.g.st. 6:of 9-üeelig konijnenhok. Vledder, Begoniastraat 18. Te koop gevraagd z.g.a.n •eereneostuum o kwal. maat pl.m. 50 of te rullen voor br zomercostuum jas en broek maat 48 z.g.a.n. en o. kwal Tevens gevraagd 2 overhem den o. kwal. met dubbele boord maat 15»/». Swart, Dah- Uastraat 10. tusschen 6.30 en uur. Te koop gevraagd een 3- wlelig kinderfietsje. N. van Steyn, Nieuwstraat 68 ,„rt^lebTden een paar zwart lederen damesschoenen (oude re dame) maat 38 te ruilen voor 1 paar heerenschoenen maat 42. Van Waarden Kru- terstraat 41. ke^ kf°°25 d,r'1-perso°ns de- ens f 25, i Ijzeren ledikant 1-persoons f 15, 1 matrasbe straat 1. Zonderw«K. Kroon- Boerenkoo'pUnten te koop. d Geus, Groenveld sint Maarten. Tel. 206 Dirkshorn! In ruil aangeboden 1 paar z.g.a.n. pumps maat 37 voor 1 paar Idem maat 89. Krom, Bassingracht 3, In ruil 1 paar bruine en 1 paar roode kinderschoenen m. 24 voor 2 paar kinderschoe nen maat 25 »en maat 26. P- Schorslj, Ballstraat 32. Wie ruilt mijn z.g.a.n. zo mermantel maat 38 o. kwal. voor een plisséerokje maat 40- 42 en een blouse maat 42 of 2 jurken maat 42-44 ook 0. kwal. Swart, Dahliastraat 10. Na 5 uur. In ruil 1 paar ln goeden st. zijnde br. damesschoenen mt. 37'/j hooge hak tegen 1 paar ln goeden staat zijnde d.sch. maat 37 hooge of lage hak. Adres F. V. Dok, H A. Lo- rentsstraat 103. In den trein van Alkmaar naar Den Helder, Zondag J.l. om 4 vur uit Schagen ver trokken, laten liggen een blauwe schoudertasch, Inhou dende geldige distributiebon nen en persoonsbewijs ten na me van H, Spiertngs, Haven straat 22, Heemstede. Inlich tingen worden beloond. A. Bakker, Laagzljde B 35, Scha- Sen. Verstelwerk gevraagd. Ane- monestraat 20. Voor 3 personen net kost huis aangeboden. Adres. Bur. van dit blad. Huwelijk. Heer zoekt ken nismaking met meisje, leef tijd 2530 jaar, weduwe met 1 kind geen bezwaar. Brieven met foto. welke op eerewoord worden retour gezonden, on der no. 760-H aan bureau van dit blad.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2