Van RIJN DAGRAVIT JUTTERTJES. - TIVOLI - Knipsters, Naaisters en Strijksters. il BON EBA, E03EQHE} Burgemeester van Langedijk geïnstalleerd MOEDERS! LIEFDES-PR EMI ERE. DEGROOTESCHADUW. KINDEROOGEN. STOOM-, WASGH- EN VERVERIJ „INSULINDE" GESLOTEN. Zoo wascht U een wollen camisole. STADSNIEUWS. Kinderfeesten der Speeltuinvereeniging Een mooie gift Anna Paulowna Oudesluis. Obergericht )e competitie in het noorden Spin tbestrij ding Advertentiën. Luchtaanvallen op Japan verwacht Generaloberst Lindemann H. van Leeuwen U woont in Den Helder? BIERSTEKER's Adverteeren doet verkoopen is wegens vacantie van 1419 Augustus Personeel gevraagd Tekoep aangeboden Te koop gevraagd Te huur gevraagd Ruilen Pap» Heeft mei al die roUcefWtrk- vakmenschen gesproken en, «ei hij later, wal hebben die menschen een rakkennis. Geen wonder dus, dat BONERA lekkers zoo heerlijk is.— Al* er een baby komt... KALK MET D! Kalk; de onmisbare bouwstof voor moeder en kindEn de even onmisbare Vitamine D om die kalk te laten opnemenl Dus..,. DAGRAVIT tabletten. Ze smaken lekkerl O.A <3e Graaft Handel induitrl# OAG8A C V, Postb 605. Vdafn-C 'ET mag dan niet mo gelijk zijn, baby alles toe te stoppen, waar uw hart naar haakt, aan zijn voeding be hoeft niets te ontbreken, Jjog altijd zijn Nutricia- jtroducten voedzaam, goed en licht-verteerbaar. van d, n.t. Zeepfabrieken »/h DE HAAS EN VAN BRERO Wuchwenken van Dr. Halder No. 13] Hoogstens een halt uur binnenste-buiten weeken in lauw water (1 eetl. zout per emmer; bi) vet aan den hals, halve eetl. ammonia er bij). Goed uitspoelen en dan vlug, knijpende, wasschen in lauw sop van waschpoeder (1 eetl. per I.) Nooit wrijven I 1 x spoelen in lauw, en 2 x in koud water. Stevig uitknijpen, en zoo ophangen, dat hel niet kan uitrekken. Wij maken er onze lezers opmerk zaam op, dat men zich tot uiterlijk 12 Augustus a.s. als lid kan opgeven voot de Speeltuinvereeniging bij de opzich ters der tuinen Kemphaanstraat Crocusstraat. Zij, die zich vóór dien datum opgeven, komen nog in aanmer king voor de op 19 en 26 Augustus te houden kinderfeesten. De kinderen moeten ouder dan 4 doch jonger dan 14 jaar zijn. Naar wij vernemen, heeft een inge zetene van Den Helder dezer dagen de Openbare Leeszaal en Bibliotheek verrast met een boekengift, ter waarde van honderd gulden. Een daad, die na volging verdient! Goede tooneelkunst bij Slikker. - Nu eens vol spanning, dan weer uitgelaten vroolijk, volgden ruim driehonderd kin- deren de avonturen van Hans en Griet je, genoten van spel, zang en dans en vonden 't maar wat orachtig zooals 't Gezelschap Goossens het bekende sprookje Zaterdagmiddag in de zaal van den heer Slikker voor het voetlicht bracht. Des avonds was de zaal andermaal uitverkocht; velen moesten zelfs teleur gesteld heengezonden worden omdat er geen plaats meer was. En weer, nu bij de volwassenen, met het sterke speel stuk „Kinderen van ons volk", oogstte dit gezelschap groot succes. Volkomen verdiend. Er is veel moois, veel goeds in dit „spel van het land", maar voor velen was wel het treffendst de hou ding van den ouden pastoor, die zijn gouden priesterjubileum niet wil vieren, als hij na 50 jaar arbeiden niet bereikt zou hebben, dat zijn parochianen bij zijn feest handelen naar het eerste ge bod en dat zij met oprechtheid kunnen bidden; vergeef ons onze schulden, ge lijk ook wij vergeven onze schuldena ren. Menige traan werd weggepinkt bij de overwinning van zijn liefde op het koppige wraakgevoel van den ouden boer Sleegers. Maar ook bij verschillen de andere scènes gebeurde dit, en zelfs door alle vijf bedrijven heen wisten alle spelers steeds weer door hun spel te boeien. De stilte in de volle zaal tijdens het spel en het hartelijk, vaak daverend applaus na elk bedrijf waren daarvan de bewijzen. Men vond het dan ook een prachtigen tooneelavond. Geslaagd. - Dinsdag slaagde te Am sterdam voor de acte Nuttige Hand werken mej. A. P. Dekker, wonende alhier. Geslaagd. - Mej. G. Jonker alhier, slaagde 4 Augustus te Haarlem voor het B gedeelte van het hoofdakte examen. OPERA-CONCERT. De belangstelling voor dit concert was buitengewoon groot. De zaal van „Het Gulden Vlies" was zoo goed als uit verkocht Medewerkenden waren: Marie Klif fen, sopraan; Louise de Vries, sopraan; Chris Reumer, tenor (Jan van Mant- gem, tenor, was door ziekte verhinderd) en Gerard Groot, bas; aan den vleugel Co v. d. Heide Wijma. De laatst ge noemde gaf tevens van ieder te zingen nummer een eenvoudigen en gezelligen uitleg, wat zeer werd gewaardeerd. Het programma bestond uit solo-num mers, duetten en een kwartet, het be kende repertoire. De wijze van uitvoe ring was inderdaad van ieder overwel digend. Marie Kliffen heeft met haar prach tige stem en zoo vergeestelijkte op vatting de harten van het publiek stor- merderhand veroverd. Louise de Vries, met haar welluidende en soepele colle- ratuur, was even Innemend, vooral in het operette-genre. Chris Reumer. de helden-tenor, zong in één woord schit terend. Met geweldig kunnen, vir tuoos naar voren gebracht, voerde hij zijn publiek in extase, vooral met zijn Napolitaansche liederen, die verbluf fend technisch, een verwezenlijking der idéé waren. Gerard Groot, deze uit muntende baszanger, zingt zoo eenvou dig en eerlijk en gemakkelijk, dat hij de groote waardeering, die hem te beurt valt, zeer zeker ten volle verdient. Co v. d. Heide Wijma, begeleidt pri ma, zooals iemand dat doet, wiens dage- lijksch werk dat is. Dit concert is een reuzensucces ge worden. De juiste sfeer was in de zaal steeds voelbaar. Groote aandacht en dankbaar applaus, aangroeiende tot een zeer hartelijke ovatie, kenmerkte dezen mooien avond. Het concert moest aanvangen om half zeven. Het publiek was niet op tijd, waardoor begonnen werd om kwart voor zeven, wat niet kon verhinderen dat tot half acht steeds weer menschen binnen kwamen, wat merkbaar hinder lijk was en als zoodanig door het wel aanwezige publiek -verd opgenomen. Jac. Jansen. DE RECTOR DER TECHNISCHE HOOGESCHOOL TOT EEN JAAR GEVANGENISSTRAF VER OORDEELD. Op 22 Juni j.1. gaf de rector-magnifi- cus der Technische Hoogeschool, prof. Ir. J. Muysken, door middel van aan plakking in de gebouwen dezer hooge school te Delft bekendheid aan het be sluit van den Senaat van 19 Juni j.1., waarbij deze aan den secr.-generaal van het Dep. van Opvoeding, Wetenschap en Kuituurbescherming voorstelde, de taak van de Technische Hoogeschool te beperken en het onderwijs aan het einde van den loopenden cursus stop te zetten. De Senaat was daarbij terug gekomen op zijn advies van 8 April 1943. waabij den studenten werd aangeraden de bekende loyaliteitsverklaring te on derteekenen. Reeds in het afgeloopen voorjaar had prof. Muysken het Dep. van Opvoeding, Wetenschappen en Kui tuurbescherming voorgesteld het onder wijs aan de T. H. stil te zetten, welk voorstel het departement niet had aanvaard. Naar aanleiding van bovenbedoelde bekendmaking had prof. M. zich voor het Obergericht te verantwoorden. De aanklacht tegen prof. M. luidde, dat hij als rector-magnificus der Hooge school heeft getracht, de taak van dit publiekrechtelijke lichaam te bemoei lijken of onmogelijk te maken. De Ge- neralstaatsanwalt zag daarin een ver grijp tegen art. 1 van de Verordening betreffende de plichten der ambtenaren van 15 Mei 1943 en hij ging in zijn aan klacht uit van het standpunt, dat de bekendmaking van 22 Juni het doel en de strekking had onrust onder de stu denten te veroorzaken en hen te mis leiden, zoomede de toonaangevende in stanties onder den druk der openbare meening te zetten en hen zoo op on zakelijke wijze te beïnvloeden ten gun- Zaterdagmiddag is de heer D. Stout- jesdijk ten gemeentehuize te Noord- Scharwoude door den commissaris der provincie N.-Holland. mr. A. J. Backer, geïnstalleerd als burgemeester van Lan gedijk. Deze plechtigheid werd o.m. bij gewoond door dr. Ufer. vertegenwoor diger van den Beauftragte van den Rijkscommissaris in N.-Hollaid, ver scheidene burgemeesters uit de omgé ving, functionnarissen van de NSB en andere genoodigden. In zijn rede ging mr. Backer uit van de woorden van Bismarck „Regeering is ook volk" dat thans In het nat.soc. beginsel ontwikkeld wordt. Daarbij wordt als volk echter niet de kleurlooze massa bedoeld. Als voorbeeld noemde spr. den Duitschen volksstaat met zijn volksregeering. die aan het volk gebon den en In het volk geborgen is. De nat. soc. regeering moet niet worden ge bouwd op de gedachte van de meerder heid, maar op de persoonlijkheid. De enkeling moet boven de massa gesteld, de massa aan de besten ondergeschikt zijn. De nat.soc. regeeringsvorm is aris tocratisch in dezen zin. dat de besten van het volk aan het hoofd worden ge steld. Spr. herinnerde aan de rede van Hitier in het Sportpalast, waarin deze het nat.soc. ..Ieder het zijne" tegenover het bolsjewistische ..Ieder hetzelfde" plaatste. Gij zijt nu, aldus spr. tot den nieuwen burgemeester, ln het mooie land van Noord-Scharwou aangewezen om een der besten te zijn en vooraan te gaan tezamen met de anderen die U omgeven, om U als ambtenaren en politiek bij te staan. Na de hoop tc hebben uitgespro ken dat de heer Stoutjesdijk hierin mag slagen, hing de commissaris hem de ambtsketen om. waarna mr. Backer in een persoonlijk woord herinnerde aan hetgeen de heer Stoutjesdijk gedurende de periode van 5 April 1943 tot 8 Juli 1944 reeds voor de gemeente Langedijk heeft kunnen doen en hoe hij zich in wijs aan de Hoogeschool, terwijl prof. M. als leider der .school geroepen was het tegendeel te bevorderen. Prof. M. verklaarde, aan het besluit van den Senaat in de gebouwen der T. H. bekendheid te hebben gegeven, om dat hij deze wijze van handelen beter achtte dan af te wachten of langs ille galen weg geruchten omtrent het be sluit van den Senaat tot de studenten zouden doordringen.Politieke bedoelin gen hebben bij hem niet voorgezeten. De examens waren practisch afgeloopen en de vacanties zouden weldra beginnen. De Generalstaatsanwalt zeide in zijn requisitoir, de verklaring van prof. M. niet als verontschuldiging te kunnen aanvaarden. Spreker vorderde één jaar gevangenisstraf, plus betaling van de kosten van geding. Mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom pleitte vrijspraak. Het Obergericht veroordeelde prof. M. tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van den sedert 23 Juni in preventief doorgebrachten tijd. In zijn toelichting zeide de president o.a., dat deindruk, dien de bekend making van het Senaatsbesluit op de studenten zou verwekken, den rector duidelijk voor oogen moet hebben ge staan te meer, omdat kort tevoren, n.1 op 6 Juni, de invasie was begonnen, waarvan velen hier te lande een spoe dige beëindiging van den oorlog en terugkeer van de vroegere verhoudin gen meenden te moeten verwachten. De handelwijze van prof. M. moest onrust onder de studenten tengevolge hebben. Hoewel vergrijpen als het onder havige principieel streng gestraft die nen te worden, is in dit geval de mini mumstraf toegepast, daar beklaagde slechts weinig politiek inzicht bezat en schade door zijn optreden niet is ver oorzaakt. GRONINGEN, 6 Aug. In een gisteren gehouden vergadering van het bestuur van District 5 van den NVB is de indee ling van de competitie voor het a.s. sei zoen een onderwerp van langdurige be spreking geweest. Gezien de moeilijkheden, welke het rei zen ln dit district thans met zich mede brengt, waardoor het o.a. niet mogelijk is voor een vereeniging twee reizen op één dag te maken, heeft het districtsbe- stuur besloten het bestuur van den NVB te adviseeren de noordelijke eerste klasse in het a.s. seizoen te splitsen. Het voorstel luidt, om in dé eerste klasse A te laten uitkomen; Heerenveen, LSC, Sneek, Leeuwarden en Frisla. De eerste klasse B zal dan worden gevormd door; Be Quick, Velocitas, GVAV, Achil- las, HSC en Veendam. Indien in den loop van het seizoen mocht blijken, dat het spelen van een normale competitie wel mogelijk is, dan zou hierop overgeschakeld kunnen wor den, waarbij de reeds gespeelde wedstrij den dan geldig blijven. In het andere geval wordt voorgesteld voor beide afdeelingen een dubbele com petitie te laten spelen, waarbij de eerste als officieel moet worden beschouwd. Het bestuur van District 5 stelt verder voor, de kampioenen van A en B een heele competitie te laten spelen om het kampioenschap eerste klasse van Dis trict 5 en den winnaar daarvan te laten deelnemen aan de kampioenschapscompe titie. dezen korten tijd reeds aan deze ge meente verbonden gevoeld heeft. De burgemeester spreekt. Burgemeester Stoutjesdijk begon zijn rede met een dankbetuiging aan allen, die hebben medegewerkt aan zijn be noeming. Spr. onderschat zijn taak geenszins, is zich van de groote verant woordelijkheid volkomen bewust en is er van doordrongen door de aanvaar ding van dit ambt een dienaar te zijn geworden van het Nederlandsche volk, maar ook van het hoogste regeerings- gezag. Spr. ging nader ln op hetgeen de nat.-soc. onder ..dienen" en „offeren" verstaan en stelde zijn kameraden aan het Oostelijk front als voorbeeld. De woorden van den Leider „ons volk is zoo goed. ons vaderland is zoo mooi en er is zoo ontzaglijk veel te doen, dit volk mag niet ten onder gaan" zijn spr. steeds in gedachten gebleven en hij acht zich gelukkig thans geroepen te zijn op dezen post aan den opbouw ook daadwerkelijk te kunnen medewer ken in het belang van dit Nederlandsche volk. Hierbij zullen de drie bronnen van het nat.-soc.. Godsvertrouwen, lief de voor volk en vaderland en eerbied voor den arbeid voor "hem steeds leid draad zl'n. De grootsche gebeurtenissen van de zen tijd zijn voor vele volksgenooten nog onbegrijpelijk, evenals de zoo noo- dige samenwerking met het Groot-Duit- sche Rijk, doch de nat.-soc. zullen steeds opnieuw en overal hun best doen de anderen hiervan te doordringen. Eet. vastomlijnd werkplan is in deze omstandigheden niet wel mogelijk. Het is ook geen nat.-soc. gewoonte om veel te beloven. Zii stellen liever daden. In den tijd. welke spr. nu reeds heeft kun nen toonen hoe hij zijn taak opvat, is wel gebleken, dat hij voor ieder klaar staat zonder te vragen naar godsdienst en politieke richting. Op dezen weg zal spr. voortgaan en alles in het werk stellen om de moeilijkheden, w rmede men bij hem komt, op te lossen, al zal daarbij het leidend beginsel zijn, dat het algemeen belang boven het persoon lijk belang gaat. In dit verband bedoelde spr. Winter hulp en Ned. Volksdienst. welke spr.'s volle sympathie en medewerking heb ben. Hij zal den groei dezer instellingen dan ook zooveel mogelijk bevorderen en rekent op de medewerking van alle ambtenaren zonder uitzondering. Ver volgens besprak de burgemeester de positie van de ambtenaren, van wie hij verlangde dat zii steeds voor oogen houden, dat zij in dienst staan der ge meenschap, dus der bevolking. Ten aanzien van het onderwijs is spr. er van overtuigd, dat er zooveel moge lijk op wordt toegezien, dat voorvallen met politieken achtergrond op school tot het verleden gaan behooren. Hij wenscht dat bij het onderwijzend personeel be grip baanbreekt voor den nieuwen tijd. Tot de politie-ambtenaren. die ook een opvoedende taak hebben, vooral voor de rijpere jeugd, zeide spr. van hen plichts besef te eischen. De politieman heeft den plicht zijn gansche persoonlijkheid in te zetten. Hti vergete echter nooit, met tact en beleid te werk te gaan. Het gezag moet steeds hoog gehouden wor den en elke volksgenoot heeft recht op bescherming door dit gezag. Ieder, die zich schuldig maakt aan daden van sa botage of zwarten handel, zal ln spr. zijn vijand leeren kennen. Tenslotte deed spr. een beroep op aller medewer king en sprak de hoop uit, dat hij de inwoners dezer gemeente naar een betere, gelukkiger, nat.-soc. toekomst mag leiden. Daarna was er gelegenheid tot felici- teeren en werden ververschingen aan geboden. NEDERLANDSCHE MILITAIREN IN JAPANSCHE KRIJGSGEVANGENSCHAP. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving uit Japan bericht omtrent de volgende personen, waarvan geen familieadressen bfheon. jeari henri meyer, soldaat zie kendrager geb. 1908, h.e. keasberry, o - daft geb. 1917, Willem jacob immink, ma troos geb. 1906. a. thoonsen, adjudant, geb 1908, p.e. huffenreuter. soldaat, geb. 1916, l.n. van asperen, le luitenant, geb. 19, johan christiaan kolmus, soldaat, geD. 1922, hendrtk hans van der meer, le lui tenant geb. 1915. j.t. van kooy. sergeant, geb. 1922, roelof hendrik walda, sergeant, geb. 1922, n. hulsman, korporaal, geb. 17, w.j. van den berg, korporaal, geb 1916, rudy dumas, stoker, geb. 1920, 8-g-t. der graag, matroos, geb. 1916, w. berke veld, soldaat, geb. 1919, a. de haas, sol daat, geb. 1915. h.a. von stockhausen sol daat. geb. 1902, herman van burg, soldaat, geb. 1905 r. gerzon, soldaat, j. menist, korporaal, h.J.c. van lent, onderofficier, simon aldewereld. hermanus berndes, J.w. cleypool, c.a. ek. p.f. bartoeng aj. kempff, j.a. van 111, abram meys, a.j.p. mzijnadle Inlichtingen kunnen verstrekken omtrent deze personen, gelieven wenden tot de eerste afdeeling van het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruts, Korte Voorhout 14, te 's-Gravenhage. onder opgave van den ge boortedatum en het natste familieadres hier te lande. Volgens de waarnemingen wordt een maximaal aantal mijten verwacht op 7 Aug a.s. Spuiten met de zwavelhou dende middelen in de gebr. concen tratie (als bij schurft): Cosan 3 keer zoo sterk. OFFÏCIEELE PUBLICATIE. Beschikking gebruikte machines 1942. Blijkens publicatie ln de Staatscourant van 2 Aug '44 is het met ingang van dien datum toegestaan gebruikte machines te koopen, te verkoopen of af te leveren, voorzoover die machines zijn opgesteld aan boord van drijvende inrichtingen en voor de normale functie van die drijvende inrichtingen noodzakelijk zijn en indien zulk een drijvende inrichting ln haar ge heel, dus met inbegrip van de aan boord opgestelde machines, als sloopobject wordt gekocht door, dan wel verkocht of afgeleverd aan leden van de onder vakgroep scheeps- en industrie slooperyen, die als slooper van zee- of binnensche pen bij het Rijksbureau voor ijzer en staal zijn ingeschreven. De kooper van een drijvende inrichting, welke als sloopobject is gekocht, is ingevolge de Beschikking gebruikte machines 1942 ver plicht de onder deze beschikking vallen de machines, die ten tijde van den aan koop van de drijvende inrichting deel uitmaakten, op de voorgeschreven wijze, dus door middel van een enquette-formu- lier EM, bij het bureau voor de Metalen- verwerkende industrie san te melden binnen 8 dagen nadat de machines van boord zijn verwijderd. Het verkoopen of afleveren van afzonderlijke machi nes, die onder de genoemde beschikking vallen en afkomstig zijn van gesloopte of no*' te sloopen drijvende inrichtingen, blijft jn ieder zonder een daartoe door of namens den directeur ven het Bureau voor de metalen-verwerkende industrie afgegeven vergunning, verboden. OFFÏCIEELE PUBLICATIE. Rijksbureau glas, keramiek en hout producten. Met ingang van 9 Aug. *44 is het Rijks bureau voor glas, keramiek en houtpro ducten, Hooftskade 1 te 's Grsvenhage wegens vernummering telefonisch te bereiken onder no. 182760* (5 lijnen), met uitzondering van de sectie distributie houtproducten (vroeger meubelverdee- lings-bureau), welke onder no. 183828* (2 lijnen) te bereiken is. OFFÏCIEELE PUBLICATIE V. D. GEMACHTIGDE V. D. PRIJZEN. Telersprtjs voor consumptieaardappelen. De gemachtigde voor de prijzen maakt bekend, dat bij wijze van uitzondering voor de week van 6 t.e.m. 12 Aug. '44 voor de laatste maal de telersprijs voor consumptie-aardappelen op f 5,50 per 100 kg. blijft gehandhaafd. Met ingang van 13 Augustus '44 gelden de onderstaande prijzen: Klei- en duinzandaardappelen. Groep 1 Ware krachttoeren ver richt de VIVO-kruidenier, om het U binnen de per ken van de distributie toch naar Uw zin te maken I levensmiddelen-winkels Wij doen een dringend beroep op U. de ledige SUADEXfr fleaschen weder hi te levereft bij Uw leverancier» Helpt af* dus mee aan de vlotte aflevering van zoete vloeibare voeding*» •uller SUADEX voor BabfaÉ en Kleuters. MOUTSUIKERINDUSTRIS „MALTOSTASE* Febrikante von „BIOMAL$*l f 4,75 per 100 kg.; groep 2 1 4,50 per 100 kg.; groep 3 f 4,25 per 100 kg. Zand- en veenaardappelen. Groep 1 f 4,25 per 100 kg.; groep 2 f 4,00 per 100 kg.; groep 3 f 3,75 per 100 kg. OFFÏCIEELE PUBLICATIE V. D. ONDERVAKGROEP SUIKERWERK INDUSTRIE. Distributie van drop enz. In overleg met het Rijksbureau v. ge nees- en verbandmiddelen zijn voor de periode van 7 Aug. t.e.m. 2 Sept. 1944 geldig verklaard de bonnen van Serie G van de Aankoopvergunning voor drop, hoestartikelen, caiciumpepermunt en anijstabletten. De eenheid is bepaald op I kg. De bonnen vtn Serie K blijven geldig tot 19 Aug 1944. Het is verboden niet geldig verklaarde bonnen in ontvangst te nemen. Plv. hoofdredacteur; Jac. Broersen te Hoorn; chef nachtredactie: J. Werkman te Alkmaar; kunst, letteren, rechtbank: H P. v d. Aardweg te Alkmaar; prov. nieuws; D A. Klomp te Alkmaar; red.- secr.: TJ. N. Adema. Verantw. voor de adv.rubrlek W. Ra- getlie te Koog aan de Zaan; voor de plaatsel adv.: Mej. F. Muller, Den Helder. Met groote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon CORNELIS ALEXANDER GEORGE. Mr. C. BERKHÖUWER. M. E. BERKHOUWER— FISCHER. Alkmaar, 6 Augustus 1944. Tijdelijk: Sint-Elisabeth- Ziekenhuis. Naar de meening van militaire krin gen te Tokio duidt een plaatselijke operatie van krachtige vijandelijke vlootformaties in het midden van den Stillen Oceaan, waarvan Zaterdag door Japansche frontverslaggevers melding werd gemaakt, op een offensief tegen de Bonin-eilanden en het openen van luchtaanvallen op het Japansche moe derland. De eerste aanwijzingen voor de concentratie van vijandelijke vloot- eenheden in de wateren der Bonin- eilanden waren een drietal luchtaanval len op het Vader-eiland (Tsjitsijgama) en een tweetal aanvallen op het Sul- phur-eiland (Yiojima) in den ochtend van den 4den Augustus. Al deze vluch ten werden uitgevoerd door van vlieg kampschepen opgestegen toestellen. In den namiddag van denzelfden dag werd een vijandelijke vlootformatie, bestaan de uit meer dan tien kruisers en tor pedojagers, ten oosten van het Vader eiland waargenomen. Alles duidt erop, aldus de frontberichten, dat een sterke vijandelijke slagvloot in dit gebied opereert. Op de lijst van generaals, die uit het leger gestooten zijn, komt, zooals gemeld, a. de naam van generaal Lindemann als deserteur voor. In politieke kringen te Berlijn wordt er de nadruk op gelegd, dat de opperbevel hebber van de Duitsche troepen aan het Narwa-front Generaloberst Linde mann is. STAKING TE PHILADELPHIA. Naar de Britsche berichtendienst uit Philadelphia meldt, zijn Zaterdag drie volledig gewapende regimenten van de militie uit den staat Pennsylvanls gemo biliseerd, toen 6000 arbeiders van de verkeersmaatschappij der stad geen ge hoor gaven aan het bevel der plaatselijke formaties van het Aiperlkaansche leger om thans hun staking, die al vijf dage- Gevraagd: NETTE DIENSTBODE voor dag en nacht. Goed loon. Prettig tehuis. Klein gezin. Adres: Mevr. MAAN, Insulindelaan 28, Hilversum. Uitvoerder van Begrafenissen. Gravenstraat 4. Koster der Geref. Kerk (Bethelkerk) Geeft dan ook Uw ver zekeringen aan een HELDERSCH KANTOOR. Assurantiekantoor, Koningstr. 90 - Tel. 3404. HUWELIJK. Eenzame! Ontken het niet, Uw verlangen gaat uit naar een oprechte levenskame- raadl Welnu, van welken stand, geloof of leeftijd Gij ook zijt, laat ons Uw stillen wensch tot werkelijkheid maken Ons doel ls Uw ge luk Onze werkwijze aange naam. discreet. Onze grond slag idealistisch, dus matige kosten. Wendt U dus allen tot Nederlands éénig Prot. Christelijk Huwelljksbemld- delingskantoor „Excelsior", Kampersingel 48 r., Haar lem Geopend van 25 uur. '8 Zondags niet. i Over goede tafelmanieren Aan den disch moet ge Uw lippen vóór U drinkt - met het savet afvegen. Zoo hóórt het! Op den dïscb moet er béste mosterd staan; de geurige Van Rijn's mosterd, t Zoo hoort het óók! maar Abram at eeuwen de mosterd baatt -t§i ste van een stopzetting van het onder- heeft geduurd, te beëindigen. DINSDAG 6.30 UUR: Een schoonheid van een film Muziek Charme Bekoorlijkheid Een echt Dinsdagavond-programma Toegang 18 jaar. WOENSDAG 6.30 UUR: Een groote en grootsche film met HEINRICH GEORGE. De pers is eenstemmig in haar lof. Toegang 18 j* Eens in de 5 jaar komt er een film, die alles wat tot nu toe gebracht werd in de schaduw stelt. Zoo'n film komt er binnenkort weer Het is: Bereidt U voor op iets bijzonders! Cliënten gelieven hiermede rekening te houden. GEBR. MEIJER, alhier, heeft op haar atelier plaats voor: Ook leerlingen bomen in aanmerking. Aan te melden: Kantoor Ruyghweg 73. Gevraagd leerling- of ge* vorderd kapster. W. Kuiper, Polderweg. Gevraagd voor d. of d.e.n. meisje v. huishoudelijk werk. K. Klein, Rijksweg 3, Den Helder. Gevraagd net meisje in kl gezin op Texel 14, of 15 jr. Veldhuizen, Polderweg 14. Net dagmeisje gevr. Agaarl, Slulsdijkstraat 69. Te koop Boem-Bas (slag werk) f35 Hendriks, Graven straat 60. Te koop aangeb. teeken tafel m. blad f50. Swaager Violenstraat 76. 8 k°°p, Pracht zw. hond, witte borst en pooten (reu), VS waaksch, spoed f50. thuis na 4 uur. Ruilen 3 geborduurde wlegetisloopjes ZrZi 1 vflln,ken badhanddoek! groote koekepan, alum.. nw, v. theepot of kopjes. Gevr. kraamverpleegster of baker, begin Nov. Gevr. een flink meisje of werkster v. halve dagen. Goed loon. s. Klever laan, v. Leeuwenhoekstr. 17. Konijnen te koop halfwas witte VI. Reus f 10 p. st. C. Kramer, v. d. Duin v. Maas damstraat 11. Te koop 8 konijnen VI. R. 9 w. oud f 5 p. stuk; 2 half was VI. R. f 15 p. st. Lelie, Prakkeveldweg 118. Te kqop gevr, een wollen babycape. Steensmavan der Woude. Koekoekstraat 5. Jonge vrouw zoekt gem. zib-slaapkamer m. kookgele genheid. Br. no. 784 H, bur. van dit blad. Gevraagd zit-slaapkamer v. meisje alleen m. of z. ge- 783-H bur. van dit blad. 738 H, bur. v. d. blad. Rullen een wollen bruine neerenpantalon v. damesjap. mt. 42 of rok en blouse. Koo- ger, Ballestraat 42. Ruilen een pr. damessch. rot. 37 v. mt. 38. Terlouw. Langevllet. Julianadorp

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 2