DAGBLAD MO©U Ü©©I^©=IHI©ILILAINID Distributienieuws Distributiekantoor (Spoorstraat) Het Distributiekantoor is ieder en dag geopend des morgens van 9 tot 11.30 uur en des middags van 2 tot 4 uur, en 's Zaterdags van 9 tot 11.30 u. Op bon 25 K. F. (kookdoeleinden), voor zoover er nog niets of een gedeelte op ont vangen is, kan voor de maand October een halve eenheid brandstoffen verkregen worden. Een vergunning tot aflevering kan verkregen worden bij de Brandstoffencommissie, gevestigd in het Distributiekantoor, Spoorstraat, iedere Maandag-, Woensdag- en Vrijdagmiddag van 2-4 uur. Vanaf Maandag a.s. geen electra meer. De Directeur der Water- en Lichtbedrijven maakt bekend, dat vanaf Maandag a.s. slechts electra zal worden verstrekt aan: de Weermachtsinstanties, het Waterleidingbedrijf, de gasfabriek, het Ziekenhuis, 'de Brandwacht, de Politie, de P.T.T. Bij alle anderen zal het electra afgesloten worden. Vrijdag 6 October 1944 Heldersche Editie Bureau Heldersche Editie: Den Helder, Koningstraat 78 Telefoon 2345 Postrekening 449041 Advertentietarief 11 cent per mm Distributiekring Den Helder Het Distributiekantoor Den Helder, thans gevestigd te Anna Paulowna in het „Polderhuis" aan de Molenvaart 2, is tot nader order voor het publiek geopend op: Maandag t.m. Vrijdag van 9 tot 12 uur en van 13.30 tot 16 uur en 's Zaterdags van 9 tot 12 uur. De uitreiking van Noodkaarten II zal plaats vinden te Anna Paulowna in het gebouw van het distributieagent' schap, Molenvaart 87 aldaar en wel voor hen, wier familienaam begint met één der letters: A t.m. H op Maandag 9 October 1944 I t.m. Q op Dinsdag 10 October 1944 R t.m. Z op Woensdag 11 October 1944 Te Breezand in het Café van den heer Steijn, Zand- vaart aldaar. Voor hen, wier familienaam begint met één der letters: A t.m. M op Donderdag 12 October as. N t.m. Z op Vrijdag 13 October a.s. Te Den Helder in het gebouw Spoorstraat 44, op Maandag 16 en Dinsdag 17 October 1944, al naar de familienaam begint met één der letters A t.m. M dan we! N t.m. Z en te Julianadorp in het Café van den heer Doorn, Loop- uytpark op Woensdag 18 October 1944 Te Callantsoog in het Café van den heer v. Scheijen te Groote Keeten op Vrijdag 20 October a.s. Bij deze uitreiking is geen onderscheid te maken tus- schen zelfverzorgers en zij, die dit niet zijn. Zelfver- zorgers mogen echter de bonnen van de Noodkaarten, zoowel van de eerste als de tweede serie, voor artikelen, waarvoor zij zelfverzorgers zijn, niet voor den aankoop van die artikelen aanwenden, doch dienen deze zorgvul dig te bewaren. Omtrent de inlevering dier bonnen bij den distributiedienst volgt nog ndder bericht. De Heldersche evacué's te Anna Paulowna en Bree zand kunnen slechts van distributiebescheiden worden voorzien, indien zij een bewijs van inschrijving kunnen overleggen, waaruit blijkt, dat zij ter Secretarie van Anna Paulowna als vluchteling zijn geregistreerld. Ter verkrijging van de Noodkaarten II dienen de tweede distributiestamkaarten en bijbehoorende inlegvel len te worden overgelegd, benevens het geheele lichaam van de Noodkaarten le serie, waarop de aanduiding KI, K2, K3 of K4 moet voorkomen De uren van openstelling zijn als die van het distribu tiekantoor. Nogmaals wordt er op gewezen, dat de bonkaarten KA t.m. KE 411412 zorgvuldig dienen te worden be waard, daar de bonnen t.z.t. voor het koopen van levens middelen zullen worlden aangewezen. Uitreiking van rantsoenbonnen zeep en wasch- poeder A. Praktizeerende artsen, tandartsen, veeartsen, ver loskundigen, vroedvrouwen, kappers enz. komen voor de 11e, 12e en 13e periode 1944 (1 Oct. t.m. 23 Dec. a.s.) wederom in aanmerking voor de gebruikelijke extra rantsoenen zeep en waschpoeder. B. Personen, die z g. vuilen arbeid verrichten en C. Melkers, brandstoffenhandelaren, schoorsteen vegers e.d. komen voor de 11e en 12e periode 1944 (1 Oct. t.m. 25 Nov. a.s.) wederom in aanmerking voor de gebruikelijke rantsoenen zeep c.q. waschpoeder. De aanvragen voor personen, genoemd onder B die nen door de werkgevers per formulier MD 223-75 te worden ingediend, ditmaal moeten daarbij echter niet de toeslagbewijzen doch de tweede distributiestamkaarten van belanghebbenden worden overgelegd. Kappers dienen behalve een ingevuld formulier MD 233-41 een loonlijst en een i'nschrijvingsbewijs van de Vakgroep voor Kappersbedrijven in te leveren. De aanvraagformulieren zijn vanaf heden verkrijgbaar bij de kantoren van den distributiekring. Onder overlegging van de tweede distributiestam kaarten kunnen de ingevulde formulieren gedurende het tijdvak 9 t.m 14 Oct. a.s. worden ingeleverd te Den Helder, Spoorstraat 44, te Anna Paulowna, Molenvaart 2 („Polderhuis") en te Callantsoog, ten Raadhuize. Kaarsen voor stal- en voertuigverlichting A. Ten behoeve van de verlidhting van koeien- en paardenstallen, B. voor verlichting van voertuigen, welke gedurende de duisternis worden gébruikt, doch uitsluitend ten dien ste der voedselvoorziening, kunnen wederom aanvragen ter verkrijging van kaarsen worden ingediend voor de eerste periode van het seizoen 1944-1945 (1 Oct. t.m. 30 Nov. 1944). De aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de kan toren van den distributiekring en aldaar in te leveren gedurende het tijdvak 9 t.m, 14 October 1944. Bonnenaanwijzing Aardappelen. Voor de week 8 t.m. 14 Oct. as. zijn aangewezen de bonnen 1-241-25, 2-242-25. 3-24 3-25 en 4-24 van de Noodkaarten. Op elk dezer bonnen wordt vanaf Maandag 9 Oct. a.s. 1 kg aardappelen be schikbaar gesteld. De geldigheidsduur van de aardappelbonnen 1-22 1-23. 2-222-23, 3-223-23 en 4-22, waarop geduren de deze week eveneens 1 kg aardappelen is verkrijgbaar gesteld, wordt verlengd tot en met 14 Oct. a.s. Zeep en waschpoeder. Voor het tijdvak 1 t.m. 28 Oct. 1944 wordt voor personen, geboren in de jaren 1930 of later, op de bonnen C 401, D 401 of E 401 van de 'bij de tweede distributiestamkaarten behoorende inlegvellen één rantsoen zeepvervangende waschmiddelen, of, voor zoover voorradig, waschpoeder beschikbaar gesteld. Voor kinderen, géboren in het jaar 1942 of later, kan men gedurende deze periode op de bonnen E 402 van het inlegvel één rantsoen toiletzeep koopen. Verder wordt nog békend gemaakt, dat: Brood op de rantsoenbonnen voor beschuit ook 'brood mag worden gekocht en wel per bon één rantsoen brood. Kaas op de bonnen 16 van de Noodkaarten, waarop in het tijdvak 1 t.m. 14 Oct. 1944 vleesdh is 'beschikbaar ge steld, ook kaas mag worden gekocht. Hierbij wordt één rantsoen kaas gelijk gesteld met één rantsoen vleesch, Suiker na 14 Oct. a.s. voor personen, geboren in de jaren 1939 of vroeger, voorloopig geen nieuwe bon voor het koopen van suiker zal worden aangewezen., de uitreiking der suikerpremie, destijds aan verbou wers van suikerbieten e.d. in het vooruitzicht gesteld, voorloopig wordt opgeschort.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 1