DAGBLAD VOOR De Duitse natie vast ter been De Führer richt zich tot zijn Volk Tijd van beproeving zat doorstaan worderi Redding van Europa voor hest bolsjewistische monster Het Nat.-socialisme zal de proef doorstaan Dr Göbbels tot bet Volksleger: Nimmer wordt de vlag gestreken De eisen van de totale oorlogvoering zijn voor mij aanleiding geweest, aldus Adcüf Hitfter in zijn proclamatie, de herdenking van de negende No" vember uit te stellen tot de eerste daaropvolgende vrije Zondag. Voorts laat mijn arbeid in het hoofd kwartier niet toe, dat ik op het ogenblik het ook maar voor enkele dagen verlaat. Daarvan afgezien zie ik mijn taak thans tóch al minder in het houden van rede voeringen dan in de voorbereiding en tenuitvoerlegging van de maatregelen, die noodzakelijk zijn voor de zege vierende bekroning van deze strijd. Want precies als in de crisis van 1923 beweegt mij slechts één enkele ge dachte, die al het andere beheerst: ,,Nu eerst recht alle? in te spannen voor het noodzakelijke succes. En zoals toen tien jaar later de dode kameradén met recht kon worden gezegd, dat de zege toch hun deel ge- worderfwas, zo moet en zal ook in de grote worstêling van ons volk op leven en dood tenslotte de overwinning toevallen aan dit volk, het strijdende front en het niet minder heldhaftig worstelende vaderland. Donderdag 16 Nov. 1944 146e Jaargang No. 219 NOORD-HOLLAND Als de kern van dé aan Duitsland opgedrongen strijd noemde de Führer: 1. Ons eigen doel, nl. de handha ving van ons volk, de beveiliging, van zijn toekomst met alle middelen; 2. Het doel onzer vijanden: de ver nietiging van ons volk, de uitroeiing en daarmede het einde van zijn be staan. De Führer vervolgde: „Dat dit niet e i stelling van de nationaal-socialis- tische propaganda was en Is, is eens bewezen door het Duitse verval in het binnenland en wordt thans be vestigd door de proclamatie onzer vijanden. Geen nationaal-socialistisch minister van propaganda zou de oog merken onzer vijanden duidelijker kunnen omschrijven dan de joodse pers het sinds tientallen jaren ge daan heeft en het in het bijzonder nu doet en dan vooral"de vijandelijke staatslieden openlijk mededelen. Het door de democraten bevorderde bols jewisme heeft eens getracht, in het binnenland onze beweging door ter reur te vernietigen. Het door de de mocratieën gesteunde sowjetisme streeft er naar het Duitse rijk te ver nietigen en ons "olk uit te roeien. Dat de burgerlijke wereld die toen onbe wust of bewust handlangersdiensten voor het bolsjewisme in het binnen land verrichtte, in een door God ver oorzaakte blindheid haar eigen on dergang tegemoet ging, veranderde niets aan de feiten van haar houding. Tijdelijke redactiebureoux: N.V. „DE ARBEIDERSPERS", HEKELVELD 15, AMSTERDAM-C. TELEFOON 38811, TOESTEL 58 Verschijnt voorlopig Dins dag, Donderdag en Zaterdag Cltgave Dagblad voor Noord-Holland N.V. Alkmaar Voor dam C 8, Bureaux te Alkmaar, Den Helder, Seha- gen. Hoorn, Beverwijk, Koog a.'d. Zaan. Losse nummers 5 cent Dat de huialge democratieën na de overwinning van het bolsjewisme on middellijk haar eigen graf zouden vinden, dat de democratische staten met hun ideeën tegen de muur zou den worden geslingerd, verandert evenmin iets aan de realiteit van hun optreden van toen. Verklaarbaar is de op zichzelf onbegrijpelijke zinne loosheid van deze handelwijze, zodra men weet, dat achter de menselijke domheid en zwakheid, achter de ka rakterloosheid aan de ene en de on volkomenheid aan de andere zijde steeds een jood staat, die evenzeer bij de democratie aan de touwtjes, trekt als hij de schepper en menner van het bolsjewistische wereldbeest is. Duitsland en Europa Het besef voor dit gevaar in het binnenland was ook voor het natio- naal-socialisme reeds bij velen aan wezig. De doeltreffende bestrijding begon echter pas toen het vage besef tot een levende belijdenis werd en in de Nationaal Socialistische Partij zijn strijdvaardige organisatie vond. Het inzicht in de noodzakelijkheid van de redding van Europa voor het bols jewistische monster bestaat ook thans bij talrijke buitenlandse staatsman nen, parlementsleden, partijpolitici en economen. Tot een practisch resul taat echter kan dit inzicht pas leiden als een sterke Europese macht er in slaagt, buiten het kader der theore tische verwachtingen de gemeen schappelijke strijd van allen om het bestaan te organiseren en met succes te voeren. Hiertoe kan en zal echter alleen het nationaal-socialistische Duitse rijk in staat zijn. x Europa is bijna altijd een veelheid van onderling concurrerende volken en staten geweest. Niettemin heeft het begrip Europa zijn geestelijke vorm meestal slechts gevonden in een staat of een gemeenschap van verwante vol ken. De eeuwige strijd der Europese volken onder elkaar had daarbii zeker ook een groot voordeel. Zoals iedere wedkamp bevorderde hij de capacitei ten en de kracht der verschillende volken. Maar in de tijden van de strijd van allen op leven en dood bestond het- grote gevaar van een versnippe ring der krachten van dit continent tegenover de dreigende stormloop van het binnen-Aziatlsche oosten, dit eeuwig latende gevaar voor Europa. In lange tijdvakken der Europese geschie denis was de these van het Europese evenwicht voor het geborneerde westen maar al te vaak identiek met het ver lof om, In strijd met het gebod der Europese solidariteit, zicli met het ge vaar, dat Europa bedreigde, te verbin den om den een of anderen ongewens- ten concurrent gemakkelijker te kun nen worgen. Eeuwenlang moest het oude Duitse riik zijn strijd tegen Mongolen en later tegen Turken met eigen krachten en enkele bondgenoten voeren, om Europa te bewaren voor een lot, waaryan men zich evenmin een voorstelling had kunnen maken als thans van een werkelijke bolsje- wisering Als deze worsteling in voor bijgegane eeuwen, gepaard gaande met vele tegenslagen, ons volk de grootste offers heeft opgelegd, heeft het toch ten slotte tot succes geleid, en het ontstaan of bestaan, alsmede het gedijen van de Europese volkeu- familie eigenlijk pas mogelijk ge maakt. Overigens is het bij historische con flicten niet anders denkbaar dan dat ten slotte niet in maanden of in ja ren maar na lange tijdruimten de worstelingen beslist worden, waarin de goddelijke voorzienigheid klaarblijke lijk de mensen laat aantreden om hun uiterste waarde te .beproeven en daarJ mede t? beslissen over de rechtvaardi ging van hun zijn of niet zijn. Dat nu de nationaal-soclalistiscJie staat deze historische proef zal ilo""- staan, wordt reeds gemotiveerd cl vi de houding, tot dusverre door de be weging aangenomen. Beslissend conflict op leven en dood Volken en vooral staatslieden, veld heren en soldaten hebben te allen tijde da gén van geluk en van zicht baar succes gemakkelijk gedragen. Het opmerkelijke ln de grote mannen der wereldgeschiedenis en ln de volken, die voor grootheid bestemd waren, was echter hun standvastigheid in de da gen van moeite, hun vertrouwen in de tijden van een schijnbare kans- loosh'eid van hun positie,' hun trots en moed na ondervonden tegenslagen. Wij zien ook in deze geweldigste vol- kerenstrijd van alle tijden slechts van ons afvallen wat klein, laf en daarom ongeschikt tot leven is. Dat monarchen met volledige miskenning van hun eigen positie, die nu nog slechts als prae-hlstorlsch kan worden beschouwd, de moed verliezen en verraden wor den, wordt verklaard door hun eigen geestelijke en morele tekortkomingen, veroorzaakt door eeuwenlange inteelt. Volken verlangen in dergelijke tij den andere leiders dan ziek en zieke lijk geworden oudere geslachten. Maar overal, waar een dergelijke capitulatie geschiedt of overwogen is en nog er- wogen zou worden, zal het resultaat niet zijn een goedkoop wegsluiten uit een historische crisis, maar de onver mijdelijke uitroeiing der betreffende volken en daarmede ook de vernieti ging van hun verantwoordelijke man nen. Want bolsjewistische chaos en burgeroorlog hl deze staten zullen het eerste gevolg zijn. De tweede phaee begint met de uitlevering der z.g. „oorlogsmisdadigers",, d.w.z. van de oorspronkelijk waardevolle mannen en eindigt met de onafzienbare colonnes van mensen, die de weg naar de toendra's van Siberië aanvaarden om daar-wég te kwijnen hls slachtoffers van de zwakheid hunner legeringen. Al zijn ook de gevolgen van derge lijk verraad voor Duitsland als voor naamste factor van de 6trijd van het begin af in militair opzicht zeer ern stig geweest, zij hebben niettemin het rijksgebouw niet kunnen doen wan kelen, noch de geest van de tegen stand kunnen -overwinnen: integen deel, de natie werd in haar strijdwil gehard en pas goed fanatiek. Het ver heugt ons. dat in een aantal-volken, op 'welke de- verschijnselen van verval betrekking hebben, elementen' van weerstand gevonden zijn: in Italië zich scharend om den schepper van de nieuwe staat. Benito Mussolini als Duce, in Hongarije zich scharend om Salassi, in Slowakije onder leiding van president Tiso, in Kroatië onder die 'van den Poglavnik Ante Pawelitsj, als leiders der jonge naties. Wij weten, dat in de andere volken eveneens comité's en regeringen zijn opgestaan met het besluit de capitulaties niet te erkennen en de uitroeiing der vol ken niet te accepte-cn alleen maar, omdat enige karakterloze zwakkelin gen in hun eergevoel en plichtsbesef faalden, of omdat domkoppen zich mogelijkheden lieten voorspiegelen, waaraan zij nu zelf allang niet meer geloven. Onze grootste bondgenoot, Japan, heeft de strijd van de eerste dag al gezien zoals hij ook werkelijk is, het beslissende conflict óp leven en dóód; het voert deze strijd sindsdien met de dapperheid van een waar heldenvolk. Het dappere vaderland Sedert de Russische legers ln No vember 1942 het Roemeense front aan de Don doorbraken, heeft verraad op verraad ons volk getroffen. Niettemin heelt zich de hoop onzer vijanden niet verwezenlijkt. Steeds weer zijn wij er in geslaagd onze fronten op te vangen en de vijand tot staan te brengen. Zo bleef hun slechts de ene hoop de beslissende dolkstoot in het binnenland toe te brengen, zoals altijd als zij tegen Duitsland op an dere wijze geen successen wisten te behalen. Karakterloze sujetten, een mengsel van feodale arrogantie, poog den de wortel aan te tasten in de hoop voor deze meinedige daad onmiddel lijk een loon te ontvangen. Eén ding hebben zij overigens volledig juist ge zien: zolang ik leef, zal Duitsland niet het lot ondergaan van de door het bolsjewisme overstroomde Europese staten. Zolang er ln mij nog een ademtocht voorhanden Is, zullen mijn lichaam en mijn geest deze ene ge dachte dienen, mijn volk sterk te ma ken in de afweer en de a ah val tegen liet dodelijkste gevaar, dat liet be dreigt. Want terwijl vroeger oorlogen zijn gevoerd om dynastieke of econo me tlie belangen gaat deze strijd om het bestaan van ons volk zelf. Als logische consequentie van alle offers kan in deze oorlog dan ook alleen de Duitse volksstaat versterkt worden. Als nu enkele individuen uit de over wonnen en achter ons liggende par tijen, klassen of andere secten menen, dat voor hen' misschien de tijd voor een vvederopstaan' gekomen kon zijn, dan zullen zij slechts hun volledige uitroeiing beleven. Het nationaal-soclallsme, dat zelf eens grenzeloos bloedig vervolgd werd, heeft tegenover zijn politieke tegen stander na dc aanvaarding van de macht niet alleen een waarlijk ver zoenende' maar zelfs een grootmoedige houding aangenomen. Talloze man nen. die mij voor de rnachtsoverne- ming vervolgden, zijn ln dezexstaat door mij met pensioen bedacht of zelfs tot nieuwe en hogere ambten geroe pen. Dezelfde minister van Justitie van een der Duitse landen ln wiens ambtsperiode ik eens tot 13 maanden vestingstraf veroordeeld werd, werd niettemin door mij tot Duits rijksmi nister van justitie benoemd. Slechts hij, die de nieuwe staat zelf in woord en daad de oorlog verklaarde, werd door deze staat volgens de wetten be handeld. Bovendien heb ik het door den aard van de machtsoverneming eiken Duitser en in het bijzonder eiken ambtenaar en officier gemakkelijk gemaakt zijn plicht te vervullen, zon der in een gewetensconflict te ko men. Wie nu echter gelooft, dat hij, zonder ooit door mijn toedoen in een gewetensconflict te zijn geraakt, an dere mensen in een dergelijk con flict kan storten, moet weten, dat dit zijn zeker einde betekent. Zolang ik alleen zelf door deze mensen ver volgd werd, kon ik die vervolging grootmoedig over het hoofd zien en vergeten. Wie echter thans den dolk of de bom tegen Duitsland opheft, wordt meedogenloos en onverbiddelijk vernietigd. Enkele uren waren ge noeg om de gehele revoltepoging van 20 Juli te verstikken, enkele maanden om de gehele samenzwering dezer eerloze catelinische individuen te ont maskeren en volkomen te vernieti gen. Zoals ik in 1934 de revolte van een kleine groep in de beweging tot aanleiding voor een zuivering dier beweging heb genomen, zo is de nieu we revolte het begin geweest voor een grondige revisie van het gehele staatsapparaat. Vervolg op pag. 2 Gouwleider dr. Göbbels heeft een toespraak gehouden voor de Berlijnse Volkssturm, die stond aangetreden op tien grote pleinen, o.m. het volgende gezegd „Mannen van de Berlijnse Volks- s£urm. Gij hebt zoeven de eed afge legd op den Fübrcr, op dc vrijheid van JJuitsland en op dc sociale toe komst van ons volk Gij zijt aange treden om de wereld te bewijzen, dat Duitsland n'et alleen aan het front, maar ook in bet vaderland beschikt over milliocnen tot afweer bereide en tot afweer vastberaden mannen en nooit de vlag zal strijken voor dc vijanden van Duitsland en laf zal capituleren. De vliand. die is doorgedrongen tot aan onze grenzen, meent door de mas sa van het materiaal en zijn bijna onuitputtelijk schijnende mensenre- servoir Duitsland ter aarde le kunnen werpen en het volk in de diepste na tionale en sociale slavernij te kunnen storten. Ruim vijf jaren houdt onze natie van helden stand tegenover deze reusachtige bestorming. Biuia de ge hele wereld heeft samengezworen om Duitsland van de landkaart te schrap pen en het Duitse volk weer te ver delen in zijn oude, kleine, n/achteloze staten en staatjes. Vijfjaren lang be stormden zij ons en vijf jaren Is het hun niet gelukt het Duitse volk op de knieën te krijgen. Met de vreselijkste terreuraanvallen tracht de vijand het moreel der be volking te breken. Hij meent dat het Duitse volk in het vaderland onder de terreur van de bommen ën fosfor- busseh de witte vlag zal hitsen. Maar overal, aan het front en in liet vader land. heelt het Duitse volk bewezen, dat het een natie is van mannen en in de toekomst ook een natie van vastbera den vrouwen en niet een natie van laffe kletskousen. Nooit zal de tragedie van ons volk van 9 Novc.nber 1918 zich herhalen. Nooit zullen wij de wapens strekken ln vertrouwen op een vijaiid. die geen genade kent. wanneer wanneer wij weerloos worden. Hij heeft de wereld vervuld van het geschreeuw over voorbarige ovenvinningsverwach- tingen. Hij 'geloofde tegen het einde van Öctober op het plein te staan, waarop wij thans staan. Vastbesloten Wat het echter betekent voorbarige overw.iniiiiigsverwachtingeii te wekken lu etu volk. maar dan de fanatieke en verbitterde tegenstand van dit volk te ontmoeten, dat hebben wij zelf een maal ln 1941 beleefd. Wij zijn vastbe sloten ook van onzen vil and een harde en hoge prijs te elsen„ Wanneer de Amerikanen megnden hun soldaten met Kertsmis weer thuis te kunnen begroeten en wanneer de Engelsen ge loofden, dat dc beschieting van hun hoofdstad met onze geheime wapens, welker reeks nog niet afgesloten is. kon worden afgewend door een over winning op het Duitse volk, hebbeh zij zich verrekend De wereld van den tegenstander is oorlogsmoede omdat hij geen doel bezit. Zij is weliswaar eensgezind in hetgeen zij niet wil, maar niet in hetgeen zij wel wil. Zij bezit geen hoge staatspolitieke idealen, zoals wij die verdedigen, zodat wij ook na de zwaarste militaire tegenslagen de wederopstanding van onze natie heb ben kunnen beleven. Wij zullen de plannen van den vijand teniet doen. Het Duitse volk is thans vastbeslo ten niet alleen aan het front, maar 'ook in het vaderland, daar, waar de vijand er in mocht slagen, een pene tratie in ons Rijksgebied te bewerk stelligen, huis na huis en straat na straat te verdedigen. Drie maanden geleden kreeg ik van den Führer de opdracht vele millioenen volksgrena- diers op de been te brengen. Zij. zijn op de beste wijze uitgerust en opge leid, er toe bestemd de vrijheid en de toekomst van ons volk te verdedigen. In dc eerstvolgende drie maanden zullen wij talloze divisies naar binnen en naar buiten naar het front laten marcheren. Daarbuiten in de kanaal havens bewijzen Duitse mannen op kansloos lijkende posten, dat zij we ten, wat het betékent in dc oorlog tijd te winnen om de gevechtskracht van een natie te mobiliseren. De twee maanden, die de heldhaftige garni zoenen der kanaalhavens ons hebben verschaft, zijn niet nutteloos geble ven. De Duitse natie staat weer vaat op de been. v Dit wordt ons door den vijand be vestigd. Hij spreekt van een pheno- meen, van een Duits wonder, onzen volkeren duidelijk te maken, dat de oorlog niet ten einde is, maar pas begint. Hij meende met ons te kun nen handelen als met de Italianen. Roemenen, Bulgaren en Finnen. Maar wij zijn moreel noch materieel murw geworden. Ik heb opzettelijk hier ln Berlijn de eerste groepen voor de Volkssturm vrijwillig opgeroepen. Honderdduizenden mannen hebben zich in de Rijkshoofdstad aangemeld. Nooit kan men van zo'n volk ver wachten, dat zijn leiding de wapens neerlegt en capituleert. Sterke reserves Er kan geen sprake van zijn, zo zeide dr. Göbbels. dat het voornemen zou bestaan de mannen van Berlijn zonder wapens den vijand tegemoet te zenden. Integendeel, dat zal mijn eer zucht zijn 'de Berlijnse Volkssturm zo op te lelden en uit te rusten, dat wan neer in de komende maanden eens op een plaats aan het front een crisis mocht ontstaan, wij te allen tijde ln staat zijn drie of vijf of twintig regi menten van de Berlijnse Volkssturm aan het front te werpen. Zoals eens de Landstorm aantrad met zeisen en dorsvlegels, zo zal hij thans aantreden met lichte en zware machinegeweren, met Panzerfaust en Panzersclireck. Nadat de bolsjewieken met hem de eerste ervaringen heb ben opgedaan in Oost-Pruisen, zullen Engelsen en Amerikanen spoedig hun vooroordeel tegen hem eveneens moe ten afleggen. Wij hebben in'deze oorlog onze plicht gedaan. Geen ander volk ver dedigt, zoals wij, zowel menselijke als ook beschavende idealen. Geen ander heeft meer de overwinning verdiend als wij, zij aan zij met on zen even heldhaftig strijdenden Ja/- pansen bondgenoot. Door dezelfde geest vervuld als het Japanse volk van helden rusten wij ons uit voor de laatste ronde van deze oorlog. De Engelse premier heeft pas twee da gen geleden gezegd, dat de laatste ronde Zal beslissen. En die wordt juist uitgevochten. Deze laatste ron de willen wij zo mogelijk, met de laatste ademkracht winnen. Dr. Göbbels besloot zijn toespraak met een geestdriftigropgenomen Sieg Heil op den Führer.

Heldersche Courant | 1944 | | pagina 1