Hitier en Goering. Komt het _NAZI-PLAN_ terug? Een dringende waarschuwing van Curt Riess. ii. Nieuwe wijn in oude zakken. Er bestaat geen twijfel, dat de Nazi's de jeugd mede zullen gebruiken om hun plannen in de toekomst weer te doen „opduiken" en door te voeren. De bezetting van Duitsland zal 'n grote rol spelen in de lessen op de Duitse scholen en universiteiten in de komen de jaren. De kinderen zullen aange maand worden om in een nog verre toekomst de Duitse nederlaag te wreken. Maar ook om voor het ogen blik „lief" te zijn tegen de bezetters- Tegelijkertijd zullen deze kinderen cynisch worden gebruikt om sympathie te wekken onder de bezettingstroepen. Daar verwacht kan wórden, dat de toestand in Duitsland zal leiden tot honger en hongerdood, zullen de har ten van vele buitenlandse soldaten vervuld worden van medelijden voor deze Duitse kinderen. Zij voelen, dat het onrechtvaardig is. deze kinderen te doen lijden voor de door hun vaders begane fouten. Zij zullen zelfs tot de gedachte komen, dat de vaders van deze aardige kinderen niet allemaal slecht kunnen zijn. Oorlogsinvaliden hebben ook een taak in het plan van Afd. Tien. On danks alles waren zij soldaat, precies als de Geallieerde soldaten in Duits land. Evenals de Geall. soldaten hun plicht deden, hebben zij hun plicht gedaan. En wat meer is, zij hebben hun gezondheid, armen en benen op geofferd voor hun vaderland. Geall. soldaten zullen medelijden met hen hebben en proberen hen te behandelen met de eerbied, verschuldigd aan wa penbroeders. Afd. Tien hecht daar veel waarde aan. Want het zijn de oorlogsinvaliden, die het nieuwe Partij program moeten verspreiden. Nieuwe wijn in De""verspreiding van het program zal eerst dan beginnen als een sfeer van algemene sympathie en wederzijds be grip is gevormd eens zullen de Geall. soldaten de indruk hebben ge kregen, dat de Duitsers heel erg vriendelijk zijn en min of meer zijn zoals het eigen volk en dat zij werke lijk niet beschuldigd kunnen worden voor wat enkele van hun dwaze lei ders de wereld aandeden- Daarom zal de nieuwe propaganda methode de namen van Nazileiders ter zijde stellen, evenals het feit. dat er ooit een Nazipartij is geweest. Hitier zal geen rol spelen in de gesprekken tussen geall. soldaten en de Duitse oorlogsinvaliden, welke door Afd. Tien zijn aangewezen. Niets in deze conver satie zal lijken op de door de Nazi's gedurende de laatste 20 jaar gevoerde propaganda. Afd. Tien heeft haar les sen getrokken uit de fouten van het verleden. De nieuwe Nazipartij zal niet anti-Katholiek of anti-Protestants zijn. Het Duitse heidendom van Rosenberg en zijn volgelingen zal zelfs niet ter sprake komen. Het is heel goed moge lijk, dat de anti-Joodse propaganda tot een klein minimum beperkt zal worden. Natuurlijk zullen de Duitse agenten in sommige gevallen antise mitisme toelaten, alsmede zekere vóór de bezetting tegen de Joden genomen maatregelen. Maar neen. zij geloofden persoonlijk nooit in het antisemitisme, ja, sommige van hun beste vrienden waren zelfs Joden! De Duitsers zullen het betreuren, dat. e- ooi* ®»n oorlof was- ..Maar mis schien", zullen ze zeggen, „was 't alles om bestwil". Tegen de Engelse en Ame rikaanse soldaten zullen ze beweren, dat tenslotte Duitsland toch de wereld rerHe van het Bolsjewisme. De Russen zullen ze het bewijs leveren, dat het Nat.-Socialisme gericht was tegen het kapitaal. Afd. Tien is reeds lang bezig statis tieken aan te leggen, die een belang rijk rol zullen T«jen in deze propa ganda. „Drie millioen Duitsers sneu velden om de wereld te redden van de Anglo-Amerikaanse plutocraten" of „Drie millioen W, K.) Duitsers sneu velden om de wereld te redden van het Communisme". Later, veel later zullen er pamfletten uitgegeven worden met deze inhoud, die reeds ziin opge steld door schrijvers van Afd. Tien. oude zakken. Afd. Tien, maakt zich dan vervolgens gereed om op een breed front met de Het eerste artikel werd opge nomen in de Helderse Courant van 5 Juni. sympathiserenden samen te werken. In alle landen zullen er campagnes ge voerd worden om de bezettingstroepen terug te roepen. Duizenden heimwee opwekkende brieven zullen geschreven worden door pro-Duitse instellingen en agenten. Tegelijkertijd zullen Duitse vrouwen, vooral oudere vrouwen, al het mogelijke doen om de soldaten te herinneren aan hun eigen huis en haard, hen tot heimwee brengen en ontevreden maken met hun dienst in Duitsland. Tijdens de eerste maanden van de tweede wereldoorlog werd er een suc cesvolle propaganda (ondergronds dan) gevoerd in Frankrijk onder leiding van Duitse agenten, die tot uiting kwam in duizenden brieven aan Franse frontsol daten. Anoniem geschreven, werd in deze brieven verteld, dat de vrouwen thuis een goed leven leidden met En gelse soldaten. Deze methoden zullen 5 a 10 jaar duren, teneinde de geest onder de troepen in bezet-Duitsland te breken en hun toorn te richten tegen be paalde personen in het eigen land. Dat zouden dan zij zijn, die hen tot vech ten dreven. Waarom zouden ze eigen lijk strijden tegen de Duitsers? Het is werkelijk een heel prettig slag volk Dit zijn slechts enkele lijnen uit een groots opgezet plan, dat nu in Duits land tot uitvoering zal worden ge bracht. een groot strategisch plan. dat direct gericht is op de bezettingstroe pen, om deze troepen tot mogelijke bondgenoten te maken. Na de neder laag zal Afd. Tien zonder twijfel haar taak, onder een andere naam dan, aan vatten. Of het zal werken is een ande re vraag. De Duitse propaganda in het bui tenland heeft gefaald door het niet be grijpen van de geest der vrije volken. Maar het is heel goed mogelijk, dat dezelfde propaganda, die er niet in slaagde de wereld te veroveren onder bescherming van tanks en bommen werpers, een betere kans zal hebben, wanneer ze verspreid wordt door tus senpersonen en een schijnbaar on schuldig volk. De Duitsers dénken tenminste dat die kans bestaat Hulpactie Rode Kruis Maakt haar tot een succes! Met het einde van de oorlog in Europa is de materiële armoede nog geenszins verdwenen; mensen, die hun have en goed door oorlogsge weld verloren, zijn nog lang niet voldoende geholpen. Daarom begiitt het Rode Kruis een hulpactie met het plaatselijk inzamelen van goede ren en gelden ten behoeve van oor logsgetroffenen. In Den Helder is een plaatselijk comité van de H- A. R. K. opge richt dat voorlopig als volgt is sa mengesteld: de heer E. J. H. Volk- maars, voorzitter, mevr. v. d. Vaart, mej. Ritmeester, dokter Büchli Fest, pastoor Van Veen, ds. Borghardt, de heer Everhards, de heer H. A. Boon, directeur dienst van Sociale Zaken, en de heer F- N. Winter tijdelijk voorzitter van de Helderse afdeling van het Ned. Rode kruis. Adressen, waar gelden gestort kunnen worden, zullen nog nader bekend worden gemaakt. Zij, die goederen ter beschikking van de H. A. R. K. willen stellen, kunnen dit reeds opgeven met hun naam en adres aan de redactie van de Helderse Courant, waar een lijst gereed ligt. Later zal voor het ver voer van de goederen zorg gedragen worden. Helpt allen mee; Uw gave bete kent de verdrijving van armoede en nood uit Nederland. TEXEL- Pl m. 16 slachtoffers van de Duitse vuurpeletons gevonden. Ook de heer Joh. M. Duinker hierbij. Tijdens de opstand der R.ussen in onze gemeente zijn een 16-tal personen, waarvan verreweg 't grootste gedeelte geheel onschuldig, door de Duitsers (die zeer verbeten waren door hun ernstige verliezen) gevangen genomen. Aanvankelijk hoopte men nog, dat ze van Texel waren weggevoerd en elders in de een of andere gevangenis opge sloten; dit bleek echter niet 't geval en steeds meer begon men voor 't leven dezer personen te vrezen. Totdat op de 22ste Mei nabij het vliegkamp „De Mok" en ook nog bij „Texla" de lijken van bijna alle vermisten werden terug gevonden. Geheel de gemeente was geweldig onder de indruk van deze sombere vondst. Onder de slachtoffers bevond zich ook de heer Joh. M- Duinker, mede directeur van de Tex. Courant en Boekhandel Duinker. De heer Duinker is te Den Helder geboren, hij was ge huwd en vader van twee jeugdige kin deren. De heer Duinker bereikte de leeftijd van ruim 40 jaar. Bij zijn ter aardebestelling op 24 Mei bracht de heer Th. Thiesen even in herinnering, dat de overledene de grootste propa gandist op 't eiland is geweest voor het Esperanto. Hij is het ook ge weest, die de voornaamste stoot heeft gegeven voor de oprichting v. h. Espe- ranto-monument te Den Burg, dat in de oorlog op bevel van de Overweldi gers moest worden vernietigd. Namen van oorlogsslachtoffers op Texel De namen van de personen, die door de Duitsers zijn vermoord, zijn: G. Broekman. Andries en Herman Pen, Joh. M. Duinker, Wim en Piet Keyzer, Joos Oremus, Jan Witte, C. A. Witte, Piet Rumers, Jullens, Kooi, Klumperts, Donker. Enkele personen zijn nog vermist. t JULIANADORP. Tijdelijk wijkverpleegsrer benoemd Naar wij vernemen is met ingang van 1 Juni a.s. tot tijdelijk wijkverpleeg ster van „Het Witte Kruis" te Juliana- dorp benoemd Zr. M. Stoop Cd. te Den Helder. Geen kinderspeelgoed Enige kinderen vonden een hand granaat, namen deze mede en begon nen aan het voorwerp te draaien. Plot seling geraakte het mechanisme in werking, de kinderen wierpen het projectiel weg, dat kort daarop explo deerde. Ongelukken werden niet ver oorzaakt. Interessante onthullingen over Halfeld begint zijn gesprek met Panton door hem te vertellen over de houding van Goering. Door valse inlichtingen over de sterkte van de Luftwaffe in de vorige herfst, ver borg hij de zwakte van het luc'nt- wapen toen Hitier het offensief inde Ardennen voorbereidde. Het resul taat hiervan was, dat Von Rundstedt in Dec. slechts over de helft van het aantal vliegtuigen beschikte, dat nodig was om met het offensief suc ces te hebben en zo mislukte de aanval- De Nazi-uitgever vertelde ver der: „Het begon met de bom aanslag in Juli 1944. Hitier was er vast van overtuigd, dat hij was gered door een mirakel". Wekenlang krankzinnig. Hij zei: „Dit is de hand der Voorzienigheid, nu zal ik Duitsland de overwinning schenken". Maar we kenlang was hij krankzinnig. Acht honderd personen werden geëxecu teerd. Duizenden, o.a. Schacht, wer den naar de concentratiekampen ge zonden. In tien dagen maakte hij aan alle oppositie in het leger een einde- Hij bracht dagen lang door met het bestuderen van kaarten van het Westelijk front, wachtend op „intuï tie". Op een dag in het begin van September, wees hij plotseling naar een plek op de kaart een offi cier, die aanwezig was, vertelde het mij en schreeuwde: „Hier zullen we aanvallen!" Zijn vinger wees de Ardennen aan- Hitier riep de Gene rale Staf en het Oppercommando bij elkaar en v. Rundstedt werd het offensief opgedragen. Om het succes Selkirk Panton van de Daily Express had kortgeleden een ge sprek met den Nazi-uitgever Dr. Adolf Halfeld in het door bom men geteisterde gebouw van diens krant: het Hamburger Fremdenblatt. Halfeld zegt merk waardige dingen over Goering, Hitler en aidere Nazileiders. Is het mislukken van het laatste Duitse offensief de schuld van Goering? De mededelingen van Halfeld zijn interessant, maar wij wijzen er op, dat het tenslotte woorden van een Duitser zijn- W.K. te verzekeren moesten voortdurend 1800 vliegtuigen in actie zijn. Goe ring werd gevraagd of dit mogelijk was en deze antwoordde zonder aar zelen: „Jawohl, meih Führer, U kunt er op rekenen. Ze zullen er zijn". Maar toen de grote aanval begon, had v. Rundstedt slechts de steun van 800 toestellen en het offensief mislukte. Bang om de waarheid te zeggen. Hitler hoopte hierdoor scheiding te brengen tussen de Engelse en Ame rikaanse legers (de Brit streed toen immers op de Noordelijke vleugelen de Amerikaan in Luxemburg en de Elzas), Von Runstedt verweet Goe ring de nederlaag en Hitler beschul digde hem van verraad- Goering verwachtte toen te worden gefusil leerd. Hij omgaf zich dag en nacht met een lijfwacht van de Luftwaffe. Men vertelde mij, dat hij de zwakte van het luchtwapen had verborgen omdat hij er bang voor was Hitler de waarheid te zeggen. Het mislukken van het offensief" leidde tot de volkomen ineenstorting van Duitsland. Hitler heeft werke lijk geloofd, dat het wonder van Juli 1844 een teken van de Voorzienig heid was, hem te helpen en het aan vankelijk succes van het offensief in de Ardennen sterkte hem in die overtuiging. Toen kwam de fout. Hitler kon zijn zenuwen niet meer de baas. Tot het eind aan toe liep hij rond in zijn hoofdkwartier, voortdurend mompelend: „Geef me nog zes we ken. Zes weken slechts". „Verbrand mij"- Hier volgen dan nog enkele bizon- derheden, door Halfeld aan Pation verstrekt- Over Hitler: „Ik denk, dat hij dood is. Of hij schoot zich zelf neer in de kanselarij, öf gaf zijn lijfwacht bevel dit te doen. Hij zou bevel ge ven, dat zijn lichaam dan verbrand moest worden". Over Goering: „Hij wenste geen oorlog, noch in '38, noch in '39- Hij wilde er goed van leven en had 't toppunt van zijn macht bereikt. Ik kan niet begrijpen waarom hij zich levend liet vangen. Hij weet wat hem te wachten staat". Over G o e b b e 1 s: „Hij had meer verstand dan Goering". Over H i m m 1 e r „Goddank dat hij dood is- Hij was de duivel van Duitsland. Gedurende de laatste zes maanden heeft hij geloerd op Von Ribbentrop en Goering. Hij wilde hen beschuldigen van verraad aan Duitsland. Maar de Geallieerde le gers zijn hem voor geweest". Over v. Ribbentrop: „Ik wee", dat hij en andere hoge Nazileiders beschikten over „lange-afstand" on derzeeërs, waarmee ze naar Japan hoopten te vluchten".

Heldersche Courant | 1945 | | pagina 2