JAAP BAKKER WielerbaanWieringen Aanmeidingsbuieau voor Oor!o?svr"willigers E.A.I. KONINGSBRUGGEN, Inschrijving van leerlingen openbare U.L.O. school. Wieringerwaard. Texel. Jaarvergadering S. V. C. Zwaluw Sport. Zuurmond wint de Hotel Veerburg-beker Geallieerden veroveren 400 oliebronnen. JULIANADORP. A. P. DE WIT le week Augustus heropening Kraaminrichting Zr. De Groot, Javastraat 2. Gevestigd t Uw Kapper Postzegelvereniging „Helder". tocht) en voor versieringen en avond feest. Voor het voorzitterschap van het comité, dat genoemde commissies zou overkoepelen, was bij de daarvoor candidaatgestelden geen animo. De vijf personan. die tenslotte wel een benoeming als lid van dit comité aan vaardden, verdeelden de functies als volgt: C. A. F. Folge voorz.; H. Jon ker Hz., secr.; G. H- Geerligs penn.: de andere leden zijn mej. P. Rezelman en A. Moolenaar. De feesten worden gehouden 11. 12 en 13 Sept., dus Dinsdag, Woensdag en Donderdag. Zij zullen aanvangen met dankdiensten in de kerken. Ook hun. die, b v„ door langdurige ziekte, niet aan de 4 feesten kunnen deelneman. hoopt men iets prettigs te kunnen be reiden. Rekeninghoudend met de oogst- werkzaamheden zijn de feesten op late datum gesteld: er wordt nu ook ver wacht, dat alle werkgevers de volle drie dagen vrij af zullen geven.. NATUURBAD GEOPEND. Zaterdag j.1. is ons mooie Natuur bad geopend. Als badmeester is voor dit seizoen weer benoemod de heer B. v- Woersum. Verder kunnen we nog vermelden, dat het bestuur er door ontzaggelijk veel moeilijkheden goed in geslaagd is om het bad weer te krijgen tot een goede zwemgelegenheid. Vanaf deze plaats een eresoluut voor het bestuur; het drukke bezoek van j.1. Zondag Iverde net bwijs dat we ons zwmbad, en dit vooral voor de jeugd, nog niet kunnen missen- DE TEXELSE MARKT. Lammerenaanvoer aan de markt was er Maandag nog maar heel wei nig, wel schijnt men op de boerde rijen zeer veel bezoek te ontvangen van handelaars, die nog trachten te kopen wat ze kunnen. De prijzen zijn thans, nu de handel geheel ver band houdt met de gevolgde geld politiek, die onze Regeering voert, niet behoorlijk op te geven. Op de markt schijnen ooilammeren te zijn verkocht voor f 340 per stuk. Voor ramlammeren schijnen op de boerde rij ook prijzen te zijn geboden, die nog wel f 60 hoger lagen dan vorige en meer die door handelaren elders week. Men noemt prijzen, van f 500 voor ooi-lammeren zijn gemaakt. De Texelse lammerenhandel valt dit jaar wel in een bizonder rare tijd Er zijn hier door deze handel vooral ook een geweldig groot aantal bank biljetten van f 100 aangebracht. Op Boerenleenbank, Rotterd. Bank en Postkantoor heeft in de afgelopen week dan ook een ongekende drukte geheerst. De S. V. C. Zwaluw hield haar jaarlijkse vergadering in de O. L. school te Den Hoorn. Toen voorzitter Beumkes de aan wezigen welkom heette, bleek dat de opkomst zeer goed was. Op verzoek van den voorzitter betrachtte men gedurende één minuut stilte ter na gedachtenis aan hen, die voor het vaderland zijn gesneuvelcj. Het bestuur werd als volgt geko zen: J. Beumkes voorzitter; W. Duin- ker, penningmeester en P. Zijm, se cretaris. Verder de dames N. Bremer en G. Schegt. De voorzitter bedank te de heren H. Bremer en W. Jonker voor het vele wenk dat zij in de af gelopen periode voor Zwal\rw heb ben gedaan. Met een opwekkend woord om de trainingen van voetbal en korfbal goed te komen bezoeken, besloot de voorzitter deze geani meerde vergadering. BURGERLIJKE STAND TEXEL. Van 6 t.m. 12 Juli 1945. Geboren: Franciscus Cornelis z. v. E. Hopman en G. Ridder. Margaretha Hendrika d. v- P. Bake- laar en H- Renes. Greetje d. v. J. Hoogewoning en G. Cupido. Fer- dinand Jacobus z. v. J. de Veij en Begunstigd door prachtig zomer weer vonden te Anna Paulowna Zondag j.1. zwemwedstrijden plaats. Een kleine kern van de Sportclub Frisse Morgen nam daaraan deel en met succes. Zuurmond wist zowaar beslag te leggen op de beker van Hotel Veerburg en is nu voor één jaar houder. Daarnaast; werd F. M. no. I op het nummer 3 x 50 M. wis selslag, met Zuurmond, engsly, Jan sen schoolslag en Flameling, borst- crawl. Een goed resultaat dus voor de Helderse zwemmers. van vliet, derksen, kropman op de yvieringer wielerbaan. Zondagmiddag 22 Juli zal op de Wie- ringer wielerbaan een zeer uniek pro gramma verreden worden. De drie grootmeesters in de sprint, t.w. we reldkampioen Van Vliet, Jan Derksen en Chr. Kropman, kampioen van Ne derland, zullen elkaar* treffen in de sprint, tijdrace en een rit achter mo toren. Een bijzonder duel dus, dat als omniumwedstrijd is bedoeld. Voorts zullen Buis, een prima kracht, Willem Reuter en Klink, die thans ook achter motoren gaat rijden en zich goed heeft getraind, elkaar de over winning betwisten fti, drie manches achter de ronkende motoren. Het ge heel is omlijst met wedstrijden voor amateurs. Gisteren had Japan de zwaarste luchtaanval van deze oorlog te ver duren. Ruim 600 super vliegende forten wierpen 4 000 ton brandbommen op vier industriecentra, o.a. op Hataschl, op de Oostkust van Hondo. 250 geallieerde vliegtuigen bombar deerden het vliegveld bij Shanghai. Er werden 300 ton bommen geworpen. Op Z.O.-Borneo hebben de geal lieerde troepen Sambodja en de deh daar bevindende 400 oliebronnen ver overd. Deze oliebronnen leveren f millioen ton olie per jaar op. Sambodja ligt 55 km ten N W. van Balikpapan. Geruchten ever Japanse vredesvoorstellen. De Amerikaanse senator Capehart heeft verklaard, dat hij er van over tuigd is. dat de vre desgeruchten betref fende Japan op concrete feiten zijn ge baseerd, welke momenteel in Potsdanf worden besproken. M. Tijws- Johannes z. v. J. Klerk en J. van Wensveen. Jan Folkert z- v. P. Spanj er en R. Broos. O n'd ertrouw d H. Stevens en W. van den Hoek. Getrouwd: A. A- Westdorp en M. C. van der Linde. Overleden: Adriaan Dijksen, 79 j. Jannetje Bruijn, 70 j. Anna Margaretha Witte, 72 j. Gevonden voorwerpen: een porte- monnaie, een armbandje? korte berichten. Het ie Canadese leger zal op 31 Juli worden ontbonden. Spaanse republikeinse kringen In Parijs verklaren, dat Franco's dagen geteld zijn en dat hij het geen honderd dagen meer zal uithouden. Warschau, dat vóór de oorlog 1.300.000 inwoners had. heeft er nu nog 400.000. Deze leven in 712.000 bewoon bare vertrekken. De haven van Gdingen wordt her steld. De Russin lichten de 20.000 ton grote „Gneisenau", die de Duitsers des tijds hebben laten zinken. Bij München zijn twee treinen op elkaar ingereden. 110 personen werden gedood én 120 gewond. Sabotage is niet uitgesloten. Verloofd: miep de beurs en JAN c. MISK. 22 Juli 1945- Den Helder, Bassingracht 4. 't Zand, K 100. Ondertrouwd: j. c. crane en m. a- van gessel. Huwelijksvoltrekking op Vrijdag 27 Juli a.s. om half twaalf te Hilversum. Ontvangdag 27 Juli van 3 tot 4.30 uur Loosdrechtscheweg 18. Hilversum: Vaartweg 93. Loosdrechtscheweg 18. jan boontjes en Mar van otteren geven kennis van hun voorge- a°men huwelijk, waarvan de 'ekking zal plaats hebben P Vrijdag 3 Augustus a.s. Schagen, r Juli 1945. Den Helder. Receptie Zondag 22 Juli van 5 uur in Café de Beurs, "arkt, Schagen. Reden ontvingen wij het reurige bericht, dat in nuisburg (Ruhrort), Duits land) 27 Februari 1945 door een bom werd ge- ir°ften onze innig geliefde ^on en Broeder JACOBUS de VOS, de nog jeugdige leeftijd Vaa bijna 24 jaar. ?Rn diepbedroefde Vader, Lusters en Broer: J. DE VOS. GRé. GINA. gerrit, lena. R*ygh' weg 255. Nadat hij de 10de Mei 1942 door de Gestapo weggevoerd was, ontvin-% gen wij thans het droeve bericht, dat in het concen tratiekamp Dachau onge veer Juli 1944 is overle den ons aller Vriend J. w. BUIJS, in leven A.C.M. P.T.T. te Den Helder- Zijn nagedachtenis zal bij ons ln hoge ere blijven. 13 Juli 1945. Het bestellend personeel Postkantoor Den Helder. In de Duitse concentra tiekampen zijn tot ons groot leedwezen overleden onze beste medewerkers: Jan Willem Buijs, adj.-commies, Juli 1944. Bastiaan Pieter van der Eijk, kantoorbed., 24 Juli 1944. Nicolaas Martinus Worp, kantoorbed-, 18 Jan. 1943. Den Helder, 17 Juli 1945. Het Kantoorpersoneel van het Post- en Telegraaf kantoor. Ned. Herv. Gemeente. Zondag 22 Juli, 's morgens 10 uur, DIENST door ds. Borghardt, van Den Helder. Uitvoerder van begrafenissen, crematies en transporten. Stakmacbossestr. 58, Iel. 3536 Douche-Inrichting INSTITUUT-ENKLAAR, Stationsstr, 8. GEOPEND: Vrijdag 12—8 uur Zaterdag 8—8 uur Verloskundige, Sumatrastraat 9. Telef. 2571. Spreekuur Dinsdag en Donderdag v. 14-15 u. ZONDAG 22 JULI, 2.30 uur. Van Vliet - Derksen-Kropman (sprint, tijdrace, motoren). Klink - Buis - Reuter (acht* motoren). Goed bediend, dat wist U! Maar nu ook vlug door uitbreiding van ons personeel. Juffrouw -huishoudster gevraagd, P.G.. o. g. h. leef tijd ongeveer 40 jaar bij ge- pens. heer. Br. onder nr. 49 bureau Held. Crt Burgemeester en Wethouders van Den Helder maken bekend, dat voor de inschrijving van leerlingen der open bare UL.O.schóol aan de Molenstraat, hoofd de hee» R. DATEMA, op MAANDAG, 23 JULI a.s., van 16—16 30 uur; DINSDAG, 24»JULI a.s., van 16—16.30 uur en WOENSDAG, 25 JULI a.s. van 16—16.30 uur, gelegenheid zal bestaan ten huize van het hoofd der school, Krugerstraat 10. Aangifteformulieren kunnen worden aangevraagd bij de hoofden der openbare lagere scholen in deze gemeente en bij den heer Datema. Belanghebbenden moeten bij de inschrijving een ge boortebewijs of het trouwboekje der ouders overleggen, be nevens een verklaring van het hoofd der school, waaruit blijkt, dat zij het gewoon lager onderwijs zes jaren met vrucht hebben feenoten. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de school op leidt voor mulo-diploma's A en B, voor de toelating tot de kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen, tot de tweejarige cursus voor onbevarenen/-aan de zeevaartschool en tot de middelbaar technische school. Behalve in de gewone vakken wordt aan de school onderwijs gegeven in Frans, Duits, Engels, wiskunde, han delskennis en handenarbeid. De nieuwe cursus vangt aan op 3 September 1945. DEN HELDER, 16 Juli 1945. VERGADERING op Dinsdag 24 Juli 1945, 's av. 8 uur, in Hotel „Bellevue", voor leden en voor hen, die lid wensen te worden. Er worden geen convocaties gezonden. Alle leden worden verzocht hun tegenwoordig adres op te geven bij den secretaris Soembastraat 35. Het Béstuur. Het te Den Helder, Koningstraat 2, telefoon 2858, 3256, zal Woensdag 25 Juli 19Ai5 van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur te Hippolytushoef in het RAADHUIS (naast de Gemeente-Secretarie) zitting houden voor het geven van inlichtingen en het inschrijven van oorlogsvrijwilligers. Het Hoofd van bovengemeld Bureau, ites.-Kapt. VELTHUIJS.

Heldersche Courant | 1945 | | pagina 1