Concours-Hippique te Schagen. Julianadorp. Daders van inbraak ingerekend Koegr 'ras-nieuws Anna Paulowna. Gevaarlijk speelterrein Wieringen. Hoofdingelanden vergaderen. BUITENLAND Katholieke parlementsleden scheiden zich definitief af Hij bracht zijn eigen zoon aan Kinderverlamnrng in België Het vorige jaar, in de nacht van 23 »p 24 Aug., werd in de manufacturen- caak van H. Schermerhorn ingebroken. Een groot aantal textielpunten, bene vens voor een bedrag van f 400 aan goederen, werden ontvreemd- Ondanks het onderzoek kon men toen de da- der(s) niet te pakken krijgen. De na sporingen werden echter niet stopgezet en tenslotte is het werk van de politie met succes bekroond en komt aan op perwachtmeester de Haan alhier zeker een woord van lof toe. De beide dieven (het waren twee werklieden, die des tijds bij de A.B.O. werkzaam waren), afkomstig uit Amsterdam, zijn aldaar Ingerekend en in verzekerde bewaring gesteld. De gestolen goederen werden door het tweetal op het Waterlooplein te Amsterdam verkocht. Zij zullen nu wel loon naar werken krijgen. Op Zaterdag 18 en Zondag 19 Aug. as. geeft de v.v. Koegras een uitvoe ring ten bate van haar trainingsfonds. Voor deze avonden komt het cabaret ensemble „De Lachsprinters" uit Haarlem met een geheel nieuwe caba ret-revue „Vrolijkheid in Tpmpo". Er is na afloop dansen en vanzelfsprekend moeten ook de leden voor dit doel entree betalen. Zondagmiddag j.1. hielden enige jongens uit Anna Paulowna zich op nabij een bunker aan de Blaauwe Keet alhi'er. Plotseling werd tussen dit groepje jongens een handgranaat geworpen, die reeds tot ontsteking was gebracht. Eén der jongens, genaamd van der Poel, had de tegenwoordigheid van geest de granaat een eind verder te werpen, waar hij exploideerde. De jongens hadden nog juist op tijd. dek king gezocht in een nabij gelegen loop graaf. De granaat bleek te zijn ge worpen door een anderen jongen, die vanaf de plaats waar hij de granaat wierp de andere jongens niet kon zien- De granaat kwam echter terecht op een afstand van tien meter van een ter plaatse surveillerenden hulpagent. Naar den werper van de granaat wordt door de politie een onderzoek ingesteld. De jongens, die zich bij de bunker bevon den, werden voor onderzoek enige tijd aan het politieposthuis te Julianadorp vastgehouden en ernstig onderhouden over het feit dat zij zich op een plaats bevonden die voor hen verboden Is. Wonder boven wonder is ditmaal alles goed afgelopen, doch het grote gevaar waarin de jongens hebben, verkeerd, Is weer een aansporing om verre te blijven van plaatsen waar nog projec tielen liggen. Men zij dus gewaar schuwd. Vergadering van Hoofdingelanden van de polder Waard-Nieuwland te Wieringen. De waarnemend voorzitter, de heer R. Lont, opende de vergaderng. De se cretaris, de heer M. Kody, las de notu len der vorige vergadering, welke wer den goedgekeurd. Er werd besloten aan den heer Jb. ten Bokkel een voorschot te geven op zijn rekening van 1500. Voorts werd besloten 2 ton wegen- teer aan te vragen- De wegen zullen w> spoedig mogelijk worden hersteld. Echter allereerst het meest nodige. Er werd een aanbevelingslijst opge maakt ter benoeming van een Heem raad wegens periodieke aftreding van Óen heer R. Lont Sz. Als no. 1 kwam de heer R. Lont Szn., bo 2 de heer D. Lont Dz„ no. 3 de heer J. Veerdig Szn. op de lijst. Rondvraag. De heer de Jongh vdr- •ocht het bestuur aandacht te schenken aan het slootwerk, doch de koeten tot het uiterste te beperken, zulks m ver band met de grote kosten die wij heb ben moeten maken voor het stichten •ner noodbemaling. De voorzitter zegde tpe, met de wens van den beer de Jongh rekening te sullen houden. Ver der niets aan de orde rtjnde sloot de Voorsttter de vergadering. Vergadering van Hoofdingelanden van het Heemraadschap Wieringen ta het hotel Centraal te Hlppolytushoef. Aanwezig teer. M. Mooij en 12 leden. De secr. opende en herdacht het plot seling verscheiden van den voorzitter, den heer J- Doves Szn. De ingekomen stukken werden ge lezen. De voornaamste hiervan waren, dat vanwege de Grondmij. herstellings werken worden uitgevoerd met 100 pet. subsidie. Alleen aan verbeteringswer- ken moet een deel in de kosten wor den bijgedragen. Er werd besloten 5 ton wegenteer aan te vragen. De bode M. de Vries bedankte als zodanig wegens hoge leeftijd. Een an dere bode is niet meer nodig. De heer M. Bakker Sz. deelde in een schrijven mede dat hij als aftredend Heemraad niet meer voor een herbe noeming in aanmerking wilde komen. Een extra aflossing van f 10.000 werd goedgekeurd. De lasten werden bepaald1 op f 10 per ha, omslag ge bouwd eigendom op 3 pet. van de kas controle opbrengst. De begroting werd goedgekeurd en vastgesteld in ontvangsten en uitgaaf op f 40512.38. Na gehouden stemming bleek, dat op een voordracht m de functie van dijk graaf als no. 1 werd geplaatst de heer Jan Lont Czn. No. J Jac. Dekker Pz. No. 3 Jan Veerdig Sz. Verder werd na gehouden 9temmlng in een functie van Heemraad als no. 1 geplaatst de heer Jb. Kool Czn., no. 2 de heer N. Kool en als no. 3 de heer M. Heijblok. De heer J. Lont Czn. en de heer Jb. Kool Czn. zegden de vergadering dank voor het in hen gestelde vertrouwen. Verder kwam ter sprake het wel of niet uitmaken van verschillende sloten en het aanzeggen van huurders van Heemraadsgronden betreffende het ver wijderen van onkruid-gewassen. Het opknappen der wegen kwam eveneens ter sprake. Met de nog beschikbare teer zal een begin worden gemaakt met *t nood zakelijkste herstel. Grind is hier wel voldoende voor aanwezig, maar geen teer. Gevraagd werd om uitbreiding van de plaatselijke commissie voor ruil verkaveling. De secretaris zal informeren of dit mogelijk is. Het uurloon van (ie arbeiders zal verhoogd worden tot 60 cent per uur. Tevens zal men trachten nog enkele goede arbeiders er bij te krijgen. Dtt aantrekkelijke «timmer Is gewoon geslaagd. Jammer dat bet Mg steeds regende. Ie Prijs 40, de rijdster van Stal de Jong, met Hendo. 2e Pr Dn 35 mevr. van Delden, A'dam. Se P*. 30 mej. Mooy, St. Maarten met Co- mentine- 4e Prijs 25 mevr. Buiskool. Schagen met Demetra. 5e Prijs mevr. Oly met Usto. 6e Prijs "mevr. Bruines, Bergen met Forltmla. 7e Prijs 15 mevr. Zwaan met Elbine. 8e Prijs 10 mevr, Koopmans Heyno. Barsingerhorn met Eno. 9e prijs W Bets Vries met Werda- Rubriek XIII. Concours van taode lang gespannen. Gereden voor wielige rijtuigen. Ie Prijs 100 Stal de Jong, Amster dam (rijder de heer Kaspers) met Hen- do en Nubert. 2e Prijs 75, Stal v|p Delden, Amsterdam. Als geheel een buitengewoon ge slaagd concours, waarbij in de aatate nummers de regen storend werkte. Aanvankelijk liet het weer zich vrij goed aanzien en het publiek was dan ook in grote drommen opgekomen om dit hippisch festijn mede te ma ken. Jammer dat het tijdens het con cours Rijpaard zo begon te stort regenen. De deelname was goed en in meer dere rubrieken zeer goed. De juryleden, de heren Biesheuvel en Buurman, stonden soms voor een moeilijke taak, maar wisten de puzzles naar genoegen op te lossen- 't Was op vallend dat er zoveel beste fokmerries meededen uit de omtrek van Schagen, zowel bij het warmbloed, als bij het koudbloed. Wat een rijk bezit, fokkers en eigenaars! Wat ook een kostelijk bezit voor ons allemaal als wij zo af en toe gelegenheid krijgen om die beste paarden in hun verrichtingen te zien. De bekende heer van Straaten ulrt Utrecht toonde ons een nieuwe ster, Florimond, die geweldige verrichtingen liet zien. Dat wordt een tweede Ancie. Ook Hendo van stal de Jong was ge weldig in vorm, wat een machtig paard! Stal van Delden was present met een prachtig stel zwarten. Hier volgen de uitslagen uit onze omgeving: Rffbriek I. Concours van éénspannen Tuigpaarden, limietklasse. Paarden die 60 of meer hebb?n bewonnen zijn uitgesloten. Ie Prijs 40,.Demetra van rar. dr. J. R. E. Buiskool, Schagen. Was beter dan vorig jaar, mooie ver schijning. Rubriek II. Concours voor éénspan nen fokmerries, limietklasse, gereden door landbouwers. Ingeschreven in een in Nederland erkend Warmbloed stamboek. Alleen open voor 3- =n 4- jarige merries en merries die dit jaar of het voorgaande jaar een veulen hebben geworpen. (Geen Hackneys). Paarden, welke in een fokmerrieklasse 40 of meer gewonnen hebben, zijn uitgesloten, 'n Extra klasse fokmerries: le prijs 40 C. Blankendaal met For- tunia, 2e prijs 30 H- v.d.Molen. Scha gen met Elerita. 3e prijs 20 C. Schoen, Stolpen met Werda, 4e prijs 20 W. Sdhoen, Schagerbrug met Gra- fientje. Rubriek III. Concours van éénspan nen tuigpaarden, limietklasse. Paarden die 200 of meer gewonnen hebben zijn uitgesloten. 3e Prijs 40 Enno van G. W Wai- boer, Anna Paulowna. Rubriek IV. Concours voor éénspan nen landbouwpaard, paarden type trekpaard aangespannen voor land- bouwwagen. Ongeregistreerd, le Prijs 40 Rika van K. L. Vader, Schagen. 3e Prijs 20 Max van J. Breed, Scha gen. Stamboekpaarden: beste paarden. 2e Prijs ^0 Beatrix Dragon van Jac. Geerligs, A.-Paulowna. 3e Prijs 20 Irene van Prinses van dezelfde. 4e Prijs f 20 Clara van K- Schenk, A. Paulowna. Rubriek V. Concours voor éénspan nen fokmerries, ingeschreven in een in Nederland erkend warmbloedstamboek (gereden door landbouwers). Alleen open voor 3- en 4-jarige merries en voor merries die in dit jaar of het voorgaande jaar een veulen hebben geworpen (open klasse, geen Hackneys) Beste klasse, prima fokpaarden. 3e Prijs 50 Werda van C. Schoen, Stolpen. 4e Prijs 25 Grafientje van W. Schoen, Schagerbrug. Rubriek VI. Concours van tweespan nen landbouwpaarden, type trekpaard, aangespannen voor vierwielige land- bouwwagen Lan^bouw-aanspanning. le Prijs 60 Beatrix van Schultens- hof en Clara, twee 4-jarige vossen van respect- K. Schenk en Jac. Geerligs, A.-Paulowna. 'n Best span met extra gangen. 2e Prijs 45 Irene van Prin ses en Prinses van Jb. Geerlings, A.- Paulowna. 4e Prijs 20 Gipsy van Ulkensiuis en' Nora van Oostpunt van Kaan en Blaauwboer, A.-Paulowna. Rubriek VIII. Concours van twee spannen landbouwpaarden, warmbloed, aangespannen voor vierwielige land- bouwwagens. Landbouw aanspanning, gereden door landbouwers- f)e prijs- winners zijn alle 'Stamboekpaarden. Een bijzonder beste klasse paarden. De jury stond hier voor moeilijke be slissingen. le Prijs 60 Doreta en Demetra van K. Reyne Kz. en mr. dr. J. A. E. Buiskool, Schagen, een tweetal zeld zaam mooie zwarte blessen- 2e Prijs 45 Comentine en Agatha van C. Mooy en Th. Bijkost, St. Maarten, niet zoveel, minder dan no. 1- 3e Prijs 30 Fortunia en Lareda van C. Blankendaal, Bergen en H. Reyne, Schagen. De 21-jarige Lareda walste door de baan. 4e Prijs 20 Brozina en Ebuta van Koopmans, IJarsingerhorn en van der Molen, Schagen. 5e Prijs 20 Gindia en Ebella van K. Kuiper, H.-Hugowaard. E. v. Gravientje en Werda van W- en C. Sehoen. Stolpen en Schagerbrug. Rubriek X. Concours Rijpaard, type landbouwtuigpaard gereden onder za del. „En toen kwam de regen". Beste paard: le Prijs 25 Gruman- da van mej P Thomas. 2e Prijs 20 Wuska van K. Reyne. 3e Prijs 15 4e Prijs 10 Lareda van J de Ruy- ter. 5e Prijs 10 Germia van Bets Vries. 6e Prijs f 5 Carona van Lies- beth Melchior. Beste ruiter. le Prijs 20 Liesbeth Melchior. 2e Prijs 15 C. Geel; 3e prijs 10 Bets Vries. 4e Prijs 5 Gré Eriks. E. v. K. Reyne. C. Schoen en Riek Stammes. Rubriek VI- Concours van twee- spannen-tuigpaarden open klasse: 3e Prijs 50 rar. Buiskool, Schagen en J. Zwaan, Schoorldam met Demetra en Elbina. 4e Prijs 25 H. v. d. Molen, Schagen en Jb- Koopmans, Barsinger horn met Fbrita en Brozina. Rubriek XII. Concours van éénspan nen tuigpaarden, gereden door dames. Een heer mag rijdster vergezellen. Grote deelname en prima rijdsters. Reuters correspondent te Brussel, Patrick Crosse, meldt, dat de Kathw lieke leden van Kamer en Senaat Din»« dag een bijeenkomst gehouden hebben, waarin het besluit genomen is, fw- meel in de oppositie te gaan. Door <Ht besluit is bet onmogelijk geworden, dat de zes Katholieke ministers, die vorige week in verband met de ko ningskwestie zijn afgetreden, in h«* kabinet terugkeren. Het kabinet, d»« het aftreden van de Katholieke mmw- ters nog niet had aanvaard, is gistere* bijeen gekomen. Acht terdoodveroordelingen h» België. De krijgsraad te Antwerpen beeft acht doodvonnissen uitgesproken tegen personen, die belast waren ^,f"* opsporen van geheime groeperingen tijdens de Duitse bezetting. Een van hen had zelfs zijn eigen zoon aan (le Duitsers overgeleverd. In Zuidoost-Limburg hebben - zich de laatste dagen een aantal plotselinge sterfgevallen voorgedaan. Een bacteriologisch onderzoek ween uit, dat deze het gevolg waren van kin derverlamming. Ten einde deze epide mie tegen te gaan. heeft de overheid het gebruik van ongekookt water ver boden. In Verviers zullen de vergaderzalen, zweminrichtingen en bioscopen gesloH* worden, terwijl de geestelijkheid vct- zocht zal worden aan de kinderen toegang tot de kerk te ontzeggen. LAVAI, IN PARIJS AANGEKOMEN EN GEARRESTEERD- Laval is Woensdagmiddag op het vliegveld Le Bourget aangekomen. Hij werd terstond in hechtenis geno men en overgebracht naar de gevais- genis van Fresnes bij Parijs. DE STRIJD OP NIEUW -GUI NE A Gesteund door 22 Beauforts heeft de 6e Australische divisie de con trole verworven over een zeer be langrijke groep dorpen ten zuid» van de Japanse concentratie rond Kaboiboes. Het is het belangrijkste succes sinds de zeventiende brigade naar het Oosten oprukte van haar basis te Maprik uit- Australische schepen hebben de kust van het eiland Boeka gebombardeerd. JAPANSE VLOOT 1§ „UITGEVLAKT". Voor de vloot van de Verenigde Sin ten is de Japannese vloot „uitgevlakt^ als strijdmacht. Artemis Gates. onder minister van Marine, verklaarde vo« de microfoon:.„De Japannezen hebbeo geen enkel slagschip meer over ta de strijd Zij hebben waarschijnlijk nog twee of drie vliegkampschepen, docb die vormen geen ernstige bedreiging meer Als de Japannese vloot nog drta kruisers over heeft, die kunnen zou het mij «eer verwonder», schien hebben zij nog vijftien I a tig destroyers en enige onderzee®»»-

Heldersche Courant | 1945 | | pagina 3