DE KORTE GOLF Het bezoek van Hare Majesteit de Koningin Pietje Pluis en Jantje Joppe beleven nieuwe avonturen Stadsnieuws Burgemeester Ritmeester ontvangt Hare Majesteit Erewacht van Marine en burgers Predikbeurten JUBILEUMCONCERT VAN DE VER. HELDERSE ZANGERS Van een keerse zonder .vlam, nooit een andere keerse licht en nam' Het bezoek, dat Hare Majesteit de Koningin, Woensdag a.s., aan onze stad zal brengen, verheugt ons. Het is het eerste bezoek van onze Lands vrouwe na de donkere periode 1940- 1945. Het is wel voor een droeve plechtigheid, dat Hare Majesteit onze stad bezoekt, maar in dit ko men naar Den Helder ligt tevens de Koninklijke erkenning opgesloten, dat Den Helder als marinestad het zwaarste offer heeft gebracht ook daar in het Verre Oosten. De gehele plechtigheid zal worden een stille, eerbiedige hulde aan de helden, die hun leven gaven voor de vrijheid van ons volk in Indië en Holland Hare Majesteit zal, door bur gemeester Ritmeester, tegen 3 uur worden ontvangen. Het ligt in de bedoeling van de Koningin om 3 uur een krans te leggen aan de voet van het Monument Voor Hen die Vielen. In het gevolg van de Koningin zul len zich bevinden de dame du Pa lais, Haar secretaresse en adjudant De Minister van Marine, ZJExc. de Booy, zal namens de regering een krans leggen en de vice-admi- raal G. W. Stoeve zal deze plechtig heid namens de Marine verrichten. De commandant der Marine, over ste J. C. d'Engelbronner en de chef staf, luit. ter zee der le kl. F. W. Maas zullen de plechtigheid bijwo nen. Bij het Monument zullen drie vlaggenmasten worden geplaatst, respectievelijk met de Nederlandse, Engelse en Amerikaanse vlag. Aan deze vlaggenmasten zullen schilden bevestigd zijn, waarop de namen van de schepen staan, die aan de slag in de Javazee hebben deelge nomen. Een erewacht van 75 man uit de DEN HELDER. Ned. Herv. gem.: Nieuwe kerk (Weststraat) 10.30 ds. Cramer (de diensten in de Nieuwe kerk beginnen voortaan om half elf); Palmstraat, 10 uur, ds. de Zwaan. Evangelisatie (Vijzel straat): vm 10 en nm 7 uur Samenkomst; nm 12 en nm 2.30 uur Zondagsschool. Woensdag, nm 7.45 uur, Bijbelkring. Don derdag, nm 7.30 uur, Vrouwenkrans. Za terdag, nm 7.30 uur, Bidstond. Chr. Ge- ref. kerk (a. d. Steengracht), vm 10 en nm 5 uur, Leesdienst. Leger des Heils (Spoorgracht 35): 10 uur, Heiligingsdienst; 8 uur, Verlossingssamenkomst. Leiders kapiteins H. Winter. Maandag 25 Febr., 2.15 uur, Gezinsbond. Donderdag 28 Febr., 8 uur, Bidstond. Marine en 75 man uit de burgerij (vertegenwoordigers van verschil lende plaatselijke verenigingen) zul len op het Havenplein worden op gesteld. De marinierskapel (ons oud Staf muziekkorps) zal aanwezig zijn. De erewacht zal onder bevel staan van den luit. ter zee 2e kl. K.M.R., H. J. Haakman. Als eerbetoon aan de gevallen hel den zal de Marine van 9.30 tot 12 uur en van 15 tot 15.45 uur halfstok vlaggen. Gereserveerde plaatsen zullen op het Havenplein zijn voor de nage laten betrekkingen van de gevalle nen in deze slag, voorts voor de overlevenden voor de naaste fami lieleden van gefusilleerden en voor de leerlingen van de Zeevaartschool. Nadere bijzonderheden zullen we in een volgend nummer bekend ma ken. UITREIKING NIEUWE BONKAARTEN 4e EN 5e PERIODE. Tegelijk met de uitreiking dezer kaarten zal de uitreiking van tabak-, versnaperingen en gecombineerde kaarten plaats vinden. Personen, geboren in de jaren vóór 1929, hebben de keuze: Mannen: tussen een tabak-, ver snaperingen- en een gecombineerde kaart; Vrouwen: tussen een versnaperin gen- en een gecombineerde kaart- Bij het aanbieden der stamkaarten dient men op te geven welke kaart wordt gewenst. De overige personen ontvangen allen een versnaperin- genkaart. Abusievelijk is in de advertentie, betreffende het uitreiken der bon kaarten opgenomen onder Anna Pau- lowna en Breezand familienamen L t.m. S en onder Den Helder T t.m. S. Dit moet natuurlijk zijn: L t.m. Z fen T t.m- Z. (Ingezonden mededeling). Vandaag vijf jaar geleden zagen de Verenigde Helderse Zangers het levens licht. Wel niet stuk voor stuk, maar wel het koor van die naam, toentertijd be staande uit zeven leden, die zich onder leiding van den heer Geert de Boer oefenden in de „sangconste". Inmiddels is dat aantal zeven in het kwadraat ge worden, zodat wij Donderdagavond op de Casinoplanken een koor van omstreeks vijftig zangers opgesteld zagen voor het geven van hun jubileumconcert. Koor. Nadat voorzitter C. Krlgée de aanwe zigen welkom had geheten, opende het mannenkoor het programma met het uit voeren van het lied „O, Heer, die daer", uit Valerius' Gedenck-klanck. Reeds da delijk toonde het koor zich tot zeer be hoorlijke prestaties in staat, wat vooral tot uiting kwam in het derde nummer, „De nacht" van Schubert. De heer De Boer had zijn mannen goed in de hand, zodat slechts een enkele maal een klein slippertje bij het inzet ten merkbaar was. Zeer veel waardering hadden wij voor de nuancering ln ge luidssterkte. Voorts werden nog uitgevoerd Brahms' „In stiller Nacht", met haar geheim zinnige sfeer, het opgewekte Jager- Onlangs liep mijn vriend van de Unilever mij op een avond tegen het lijf. Ik had je zo gauw niet herkend, met die donkere maan, zei ik verbluft. Nee, maar ik jou wel, sprak hij goedmoedig. Ik heb een spe ciale cursus gevolgd in het verdon keremanen, dan krijg je tenslotte elf paar kattenogen. Oh, antwoordde ik schuw. Ja, ging hij voort, maar we hebben gelukkig een sportieve direc tie, die nogal veel door de lange vin gers ziet. Ah, zei ik gerustgesteld. Maar hoe staat het eigenlijk met jezelf? veranderde hij ineens van onderwerp. Je bent zo mager als een reiger. Wil het niet recht vlot ten met de schrijverij?" Ik bewaar mijn manuscripten liever voor de kachel met die kolen- schaarste, verklaarde ik ontwij kend. Maar ik heb nu mijn levens taak ontdekt. Ik ben namelijk be gonnen met een struisvogelfarm. Een.... dat is wat origineels, verslikte hij zich van verbazing. En in elk geval beter dan exploitant in kikvorsen, want daar kun je geen veren van plukken. Maar denk je werkelijk, dat de dames deze ijdele sier zullen prefereren boven onze boter? Ik voelde duidelijk en onmisken baar een zweem van onrust in zijn stem Het is mij minder om de veren dan om de dieren zelf te doen, zo corrigeerde Ik zijn veronderstel ling. Het klinkt misschien een beetje stompzinnig, hervatte hij het ge sprek, maar dat kan ik met mijn traag begrip helaas niet bijfietsen. Dan zal ik je wel een duwtje meegeven, deed ik hulpvaardig, want het zijn juist de rijwielen ge weest, die mij op het idee hebben gebracht. Wegens het nijpende te kort aan banden moet voor het toe risme zo spoedig mogelijk een bruik bare oplossing worden gevonden en daarom geloof ik in een dringende behoefte te voorzien, wanneer ik de vogels ijlings voor snelverkeer ga africhten. Zij hebben de vlugheid van de wind en een soepele, licht- verende gang over zich, waar de beste spoorwagon van de overbelaste treinen een krakende boerenkar bij wordt. Ieder krijgt een bepaald tra ject toegewezen. Het bedrijf zal straks voor vele mensen een red dende uitkomst zijn. Wie liften wil, zoekt maar een auto van het M.G. op. Hoe vindt je dit experiment? Doch hij was al verdwenen, voor dat ik het wist. Ik keek hem ver bijsterd achterna. Of zou hij mij soms van struisvogelpolitiek verden ken? Rare lui heb je toch in de we reld. Foei! FABULIST. koor uit Von Weber's „Freischütz" (met pianobegeleiding). „De Morgen" van Heinze (perfect gezongen met een keu rige baspartij), en de pittige Zangers mars van Trube. Sopraan. De sopraansollste Hélène Ludolph deed de aanwezigen bijzonder genieten van haar vooral in minder sterke registers bijzonder welluidende stem en ha'ar over tuigende voordracht. Zij zong o.a. een aria uit „Herodlade" van Massenet, „De Nachtegaal" van Henri Zagwijn en een „Lied" van Bernard Zweers. Tezamen met Geert de Boer voerde zij uit het duet uit Bizet's „Carmen" tussen Don José en Micaéla. De mooie, doch wat te lichte tenor van den heer De Boer kon het tegen het krachtige volume van mevr. Ludolph's sopraan nauwelijks bolwerken. Mevr. Bruin—v. Toledo had de piano begeleiding bij dit duet op zich geno men, welke taak zij met vaardigheid en volgzaamheid vervulde. Declamatie. Als bijzondere attractie vermeldde het programma het optreden van onze oud stadgenote Tine Trap als declamatrice. Zij bewees als zodanig uitstekende kwa liteiten te bezitten, die ongetwijfeld door intensief studeren nog zullen toenemen. Bij voorkeur kiest zij nog werken, die door G. Th. ROTMAN. (ftadruk verboden). Waar gaan we heen? Zaterdag 23 Februari. Casino, Held. Zangers, Cabaret met bal na, 8 uur; De Roskam, poppenkast, 2 uur; Tivoli, Held. Jeugdraad, filmvoorstelling, 3 uur. Zondag 24 Februari. De Roskam. Ca baret, 3 uur en 8 uur. Dinsdag 26 Februari. Casino-Uitvoe ring van de R.-K. toneelvereniging Ar- meria, bal na, 8 uur. Donderdag 28 Februari. Casino, to neeluitvoering „Öe Meid", 8 uur. Vrijdag 1 Maart. Casino, Soirée van Moed, Volharding en Zelfopoffering, 8 uur. 11. Op dit ogenblik was Pleuntje ech ter niet alléén in de keuken, zoals Pietje en Jantje dachten. Het gascom- foor had namelijk opeens zijn dienst geweigerd en bang, dat de thee niet op tijd klaar zou zijn, had het brave kind den loodgieter gehaald. De man was kwaad, dat hij voor zo'n wisse wasje op Sinterklaasavond uit huis ge haald was en mopperde geweldig. 12. Ruttuttuttuttut.... Net stond de loodgieter met zijn krullebol onder de schoorsteen, toen de bezemsteel naar omlaag kwam zeilen. „Au!" gilde de man, want hij had de steel loodrecht op zijn hoofd gekregen. „Is me dat 'n in richting hier!" bulderde hij, „hallo, kom voor de dag, wie doet dat?" En met dreigende blikken keek hij naar boven, de schoorsteen in..,* een verhalend of beschrijvend karakter dragen, maar zij weet deze dan ook door stem, intonatie en gebaar tot leven te brengen. Vóór de pauze droeg zij Bou- tens' prachtige bewerking van de „Spro ke van Béatrijs" voor, welke niettegen staande de omvang van dit werk in een ademloze stilte door het publiek werd beluisterd. Na de pauze declameerde Tine Trap nog het mooie, heimweevolle „Lichte vensters" van Bloem en een tweetal fijne, kleurige gedichten van Ja» Prins. In het laatste daarvan, „Het land juweel", toonde de jeugdige déclamatrice zich op haar best. Wij kregen haar nog eenmaal te horen in „De Bruid", eveneens van Prins, dat door haar voorgedragen werd- ter inlei ding van Den Hertog's koorbewerking. Vermelden wij nog, dat aan de dames Ludolph, Trap, Bruin en de Boer bloe men werden aangeboden, aan den heer De Boer een schilderstuk en aan de ver eniging zelf een vaandelvlag. Deze laat ste werd bij monde van mevr. Buter aangeboden namens donateurs en sym- pathiserenden. Het ontwerp van deze fraaie vlag was van den heer Theo Ver- beij (Studio Pionier), de vervaardiger was de fa. Reinier Werson te Rotterdam. Na afloop van deze zeer geslaagde avond werd nog een poosje gedanst. CORRESPONDENTIE. A. v. d. B. Ons verzoek was nodig om klaarheid in deze aange legenheid, omdat we meenden reaw1 te hebben te twijfelen aan de heid van uw ondertekening. Teg® een bespreking kan uwerzijds toca geen enkel bezwaar zijn, als dj®, zaak zuiver is, noch kan er tegen n bekend maken van uw adres enig bezwaar zijn. Wij wachten dus uw adres of u bezoek. Red. Heldersche Crt- Catf.

Heldersche Courant | 1946 | | pagina 2